Αποστολέας Θέμα: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *  (Αναγνώστηκε 156041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #150 στις: 24/01/09, 20:41 »
Ζηταω να ξεκλειδωθει το θεμα "πειτα κατι για τον απο πανω σας". Ηταν ενα ιστορικο θεμα που ειχε ξεπερασει τις 10000 απαντησεις. Τωρα ομως ειδα οτι πλεον οι απαντησεις ιεναι λιγοτερες απο 10000. Σβηστηκαν καποια μυνηματα? Αν ειανι να ξαναποσταρουμε μερικα να ξαναφτασουμε τις 10000 η να επανεμφανιστουν οσα σβηστηκαν.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #151 στις: 25/01/09, 03:26 »
Εντελώς καλοπροαίρετα και με κάθε διάθεση να το αποδώσω πρώτα και κύρια στη λιγοστή μου φαντασία, δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ, διαβάζοντας το αίτημα του φίλου Roufus. Έστω πως κατανοώ την αξία ενός τέτοιου thread (που δεν την συμμερίζομαι, για να είμαι ειλικρινής). Τι νόημα έχει να διατηρείται ως απολίθωμα ακέραιο στο μουσείο της "ιστορίας" του Kithara, με την προϋπόθεση/απαίτηση να είναι στα 10.000 post κι ούτε ένα λιγότερο; Αυτή η υπεράσπιση της ιστορικότητας προσφέρει τίποτα και σε κανέναν, πέραν ίσως της ικανοποίησης που προσφέρει σε όσους συμμετείχαν, υπενθυμίζοντας -στην καλύτερη- ιδαίτερα μικρές κι ανούσιες στιγμές μιας διαδικτυακής καθημερινότητας;

Προσωπικά κι ολόκληρο να κατέληγε στην ηλεκτρονική λήθη δεν θα με ενοχλούσε. Αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί προκύπτει η ανάγκη να είναι >=10.000 post και να ανοιγοκλείνει υπό αυτή τη συνθήκη.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #152 στις: 25/01/09, 10:51 »
Είναι θέμα ρομαντισμού μάλλον... :P
δν είχα συμμετέχει αλλά αν είχα συνεισφέρει σε ένα τέτοιο θέμα θα θελα να υπάρχει ακόμα....
κ ας είναι και ψιλοάχρηστο ή μη-ουσιαστικό...
περνάς καλά και αυτό είναι αναγκαίο οπουδήποτε!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #153 στις: 25/01/09, 14:59 »
Κι έχει τόση σημασία αν θα είναι 10.000 ή 9.654 πλέον?! Από τη στιγμή που εκπληρώθηκε άπαξ ο μεγαλεπήβολος αυτός στόχος, γιατί να επιστρέφουμε ξανά και ξανά σε αυτόν;

Τι να σου πω. Έχω πολύ διαφορετική αίσθηση του ρομαντισμού από αυτήν μάλλον. Όπως και περί του νοήματος στα πράγματα για να περνάω καλά. Αλλά δεν είμαι αυτός που αποφασίζει. Μονάχα εκείνος που αναρωτιέται και σκέπτεται φωναχτά.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #154 στις: 27/01/09, 00:07 »
Απλως ο λογος που κλειδωθηκε ηταν οτι ξεπερασε τα 10000 posts. Εφοσον δεν τα ξεπερναει πλεον θα μπορουσε να ξεκλειδωθει. Αλλωστε τα περισσοτερα θεματα στον καδο δεν εχουν κανεναν ουσιαστικο ρολο περα απο το chatting. Δεν τιθεται λοιπον θεμα αξιας :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #155 στις: 27/01/09, 00:11 »
Βασικα λογος να ξεκλειδωθει δεν υπαρχει πιστευω..Αποτελουσε το καψιμο για μια συγκεκριμενη περιοδο τωρα ποιος ο λογος..Παντως το βρισκω λιγο χαζο να σβηνονται μυνηματα ετσι..Απο οσο ειχα διαβασει το θεμα θα εμενε..Βεβαια εγω το εχω αποθηκευσει κιολας 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #156 στις: 28/01/09, 09:27 »
Απλως ο λογος που κλειδωθηκε ηταν οτι ξεπερασε τα 10000 posts.


Ο λόγος ήταν κυρίως ότι η "συζήτηση" αυτή ήταν άνευ ουσίας και δεν υπήρχε νόημα να συνεχίζεται επ άπειρο. (Βασικά, δεν θα'πρεπε καν να έχει αρχίσει, αλλά τεσπα)

Αλλωστε τα περισσοτερα θεματα στον καδο δεν εχουν κανεναν ουσιαστικο ρολο περα απο το chatting.


Ξαναθυμίζω τον σκοπό ύπαρξης του Κάδου Ανακύκλωσης για να μην έχετε αυταπάτες:
Κάδος ανακύκλωσης
Μέχρι 3 μηνύματα ανά ημέρα σε αυτόν τον πίνακα!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #157 στις: 13/07/09, 00:43 »
ενημερώθηκα πως κυκλοφόρησε ένα θέμα σχετικά με εγκυμοσύνη!
απαιτώ να επανέλθει άμεσα στο προσκήνιο προκειμένου να το διαβάσουνε κ αυτοί που ήταν εκτός φόρουμ εκείνες τις αποφράδες ώρες!!!

;D ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #158 στις: 13/07/09, 00:44 »
ενημερώθηκα πως κυκλοφόρησε ένα θέμα σχετικά με εγκυμοσύνη!
απαιτώ να επανέλθει άμεσα στο προσκήνιο προκειμένου να το διαβάσουνε κ αυτοί που ήταν εκτός φόρουμ εκείνες τις αποφράδες ώρες!!!

;D ;D ;D :P
Μα ναι ουτε καδο πια..?..ας πηγαινε καδο για μερικες μερες....για να μην πω οτι επρεπε να καρφιτσωθει.... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #159 στις: 13/07/09, 13:26 »
ενημερώθηκα πως κυκλοφόρησε ένα θέμα σχετικά με εγκυμοσύνη!
απαιτώ να επανέλθει άμεσα στο προσκήνιο προκειμένου να το διαβάσουνε κ αυτοί που ήταν εκτός φόρουμ εκείνες τις αποφράδες ώρες!!!

;D ;D ;D :P
Μα ναι ουτε καδο πια..?..ας πηγαινε καδο για μερικες μερες....για να μην πω οτι επρεπε να καρφιτσωθει.... ;D ;D

+1

Δεν πρέπει να χάνονται τέτοια διαμάντια... ;D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #160 στις: 27/10/09, 16:48 »
Θα σας παρακαλούσα τον διαχωρισμό έως και την απάντηση 54 στις 30-01-09 και την επαναφορά του θέματος με τίτλο (άνευ αξίας !!!) στην στήλη ΄΄Δικοί μας στίχοι και ποιήματα΄΄.

Το λιγκ του θέματος…
ανευ αξίας!!!

Υπήρξε εξ αρχής ένα καθαρά σατυρικό έμμετρο δημιούργημα το οποίο ασχολήθηκε αποκλειστικά με τα ‘’εν οίκο’’ της συγκεκριμένης στήλης σε μια περίοδο προ αποκριάτικη (όπως προκύπτει από το ιδιο το κείμενο) και με την ενεργή συμμετοχή πολλών και αξιόλογων μελών.  Τα flames που το ακολούθησαν μετά την απ.54. μπορούν να παραμείνουν στον κάδο ανακύκλωσης.



Την ίδια διαδικασία σας παρακαλώ να επαναλάβετε και για το θέμα με τίτλο ‘’blogαρισμα’’ λόγω του ότι και αυτό, είναι ένα ξεκάθαρα σατυρικό έμμετρο δημιούργημα που η θεματολογία του αφορούσε τις αλλαγές στην συγκεκριμένη σελίδα (Δικοί μας στίχοι και ποιήματα) και τις ‘’νέες’’ προοπτικές εξέλιξης της. Η ομόφωνη απόφαση διαχειριστών και συντονιστών (όπως αιτιολογήθηκε για την μεταφορά του) επιτρέψτε μου να θεωρήσω ότι ήταν λάθος. Θα έπρεπε και σε αυτή την περίπτωση, να προχωρήσετε σε διαχωρισμό των flames έτσι όπως η σύνηθες πρακτική επιβάλλει.

Το λιγκ του θέματος…
blog αρισμα...


Με εκτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #161 στις: 09/12/09, 20:03 »
Ζητώ την άμεση επαναφορά του θέματος "αστυνομία και αλητεία 2" καταγγέλοντας παράλληλα τους διαχειριστές για ξεκάθαρη προσπάθεια λογοκρισίας και φίμωσης  φωνών που ακούγονταν στο συγκεκριμένο θέμα όπως επίσης και της προσπάθειας που γινόταν για την ανάδειξη των κακών κειμένων της ελληνικής αστυνομίας.
Για τους ευαίσθητους που θα  χαρακτηρίσουν το συγκεκριμένο θέμα ως ευκαιρία για flames να τους υπενθυμίσω ότι επειδή τα ζητήματα που συζητιούνται εκεί είναι πολύ σοβαρά(και δεν αφοράν πέταλάκια και ενισχυτές) είναι απόλυτα λογική και καλοδεχούμη τουλάχιστον από την πλευρά μου η ύπαρξη προστριβών μεταξύ μελών με διαφορετικές απόψεις και ιδέες.Άλλωστε οι διαφωνίες και ο έντονος διάλογος είναι πολλές φορές τα στοιχεία που σε οδηγούνε τα αναγνωρίσεις τυχόν λάθη σου και να μάθεις κάποια πράγματα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #162 στις: 09/12/09, 20:40 »
Aν και ο κύριος λόγος, απο όσο κατάλαβα της παραπάνω μεταφοράς, ήταν να γίνει ο περιορισμός στα 3 μηνύματα, ανα μέλος, και ανα 24 ώρες, θα συμφωνήσω με την εν λόγο επαναφορά, όχι όμως για τους λόγους που παρατίθονται επάνω.


Απο κεί και πέρα, θέλω και γω με τη σειρά μου να αιτηθώ την επαναφορά απο το κάδο ανακύκλωσης του κειμένου που είχα ανεβάσει στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα". Η επιχειρηματολογία μου υπέρ του παραπάνω κειμένου, έχει γίνει πάνω σε συγκεκριμένες ερωτήσεις που τέθηκαν απο διαχειριστή, και αν δωθεί δημόσια μια εξήγηση για τη μεταφορά του, θα απαντήσω αναλόγως.Μέχρι τότε, έχω κάνει τις όποιες συννενοήσεις έγιναν μέσω π.μ. και δεν υπάρχει λόγος να συζητηθεί δημόσια. Οι δημόσιες διευκρινήσεις θα απαντηθούν δημόσια, και οι π.μ., με π.μ..

Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #163 στις: 09/12/09, 21:53 »
Ζητώ την άμεση επαναφορά του θέματος "αστυνομία και αλητεία 2" καταγγέλοντας παράλληλα τους διαχειριστές για ξεκάθαρη προσπάθεια λογοκρισίας και φίμωσης  φωνών που ακούγονταν στο συγκεκριμένο θέμα όπως επίσης και της προσπάθειας που γινόταν για την ανάδειξη των κακών κειμένων της ελληνικής αστυνομίας.
Για τους ευαίσθητους που θα  χαρακτηρίσουν το συγκεκριμένο θέμα ως ευκαιρία για flames να τους υπενθυμίσω ότι επειδή τα ζητήματα που συζητιούνται εκεί είναι πολύ σοβαρά(και δεν αφοράν πέταλάκια και ενισχυτές) είναι απόλυτα λογική και καλοδεχούμη τουλάχιστον από την πλευρά μου η ύπαρξη προστριβών μεταξύ μελών με διαφορετικές απόψεις και ιδέες.Άλλωστε οι διαφωνίες και ο έντονος διάλογος είναι πολλές φορές τα στοιχεία που σε οδηγούνε τα αναγνωρίσεις τυχόν λάθη σου και να μάθεις κάποια πράγματα παραπάνω.

Πέρα από την ουσία της αίτησης για επαναφορά του "Αστυνομία και αλητεία", θα μού επιτρέψεις να πώ κάτι κυρίως ως απλό μέλος του Κιθάρα και όχι με την ιδιότητα του συντονιστή. Τα θέματα που αφορούν "πεταλάκια και ενισχυτές" ίσως είναι εξίσου ή και πιο σημαντικά για κάποιους από τις απόψεις (αμφιβόλου ποιότητας, χαμηλής διαλεκτικής αξίας και πολλές φορές στερούμενες κοινής λογικής) που ακούστηκαν κατά καιρούς στη συγκεκριμένη συζήτηση. Εξάλλου βρισκόμαστε και έναν ιστότοπο που λέγεται (ακόμα) "Κιθάρα", οπότε το επιχείρημα είναι άστοχο.

Δυστυχώς έχω την αίσθηση ότι τέτοιες συζητήσεις ευδοκιμούν στο forum του Κιθάρα ακριβώς λόγω της εξαιρετικής έως υπερβολικής ανοχής των διαχειριστών, γιατί σε άλλα παρόμοια fora τέτοια φαινόμενα δεν θα είχαν καν εμφανιστεί ή θα είχαν συμμαζευτεί από τους υπεύθυνους πολύ νωρίτερα. Επομένως οι επικλήσεις για μια ακόμα φορά στις κακώς εννοούμενες δημοκρατικές αξίες και οι κατηγορίες για "φίμωση" και "λογοκρισία" μιας συζήτησης η οποία είχε φτάσει (απ)αισίως τις 130 σελίδες με ελάχιστες παρεμβάσεις είναι τουλάχιστον αντιφατικές. Αλλά φυσικά χρειάζεται κάποια κοινή λογική και κάποια διαλεκτική ικανότητα για να το συλλάβεις αυτό...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #164 στις: 10/12/09, 00:51 »
Η επιχειρηματολογία μου υπέρ του παραπάνω κειμένου, έχει γίνει πάνω σε συγκεκριμένες ερωτήσεις που τέθηκαν απο διαχειριστή, και αν δωθεί δημόσια μια εξήγηση για τη μεταφορά του, θα απαντήσω αναλόγως.

Αμα έχεις απορία γιατί μεταφέρθηκε στον κάδο, πάρε με τηλ να σου εξηγήσω Γιάννη.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #165 στις: 10/12/09, 01:24 »
τα ζητήματα που συζητιούνται εκεί είναι πολύ σοβαρά(και δεν αφοράν πέταλάκια και ενισχυτές)

Διαφωνω. Για μενα τα ζητηματα που αφορουν πεταλακια και ενισχυτες ειναι ΠΟΛΥ πιο σοβαρα απο τα πολιτικα.
Ενας ενισχυτης μπορει να με κανει ευτυχισμενο. Πραγμα που δεν μπορει να το κανει κανενας πολιτικος.


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #166 στις: 10/12/09, 23:45 »

Πέρα από την ουσία της αίτησης για επαναφορά του "Αστυνομία και αλητεία", θα μού επιτρέψεις να πώ κάτι κυρίως ως απλό μέλος του Κιθάρα και όχι με την ιδιότητα του συντονιστή. Τα θέματα που αφορούν "πεταλάκια και ενισχυτές" ίσως είναι εξίσου ή και πιο σημαντικά για κάποιους από τις απόψεις (αμφιβόλου ποιότητας, χαμηλής διαλεκτικής αξίας και πολλές φορές στερούμενες κοινής λογικής) που ακούστηκαν κατά καιρούς στη συγκεκριμένη συζήτηση. Εξάλλου βρισκόμαστε και έναν ιστότοπο που λέγεται (ακόμα) "Κιθάρα", οπότε το επιχείρημα είναι άστοχο.

Δυστυχώς έχω την αίσθηση ότι τέτοιες συζητήσεις ευδοκιμούν στο forum του Κιθάρα ακριβώς λόγω της εξαιρετικής έως υπερβολικής ανοχής των διαχειριστών, γιατί σε άλλα παρόμοια fora τέτοια φαινόμενα δεν θα είχαν καν εμφανιστεί ή θα είχαν συμμαζευτεί από τους υπεύθυνους πολύ νωρίτερα. Επομένως οι επικλήσεις για μια ακόμα φορά στις κακώς εννοούμενες δημοκρατικές αξίες και οι κατηγορίες για "φίμωση" και "λογοκρισία" μιας συζήτησης η οποία είχε φτάσει (απ)αισίως τις 130 σελίδες με ελάχιστες παρεμβάσεις είναι τουλάχιστον αντιφατικές. Αλλά φυσικά χρειάζεται κάποια κοινή λογική και κάποια διαλεκτική ικανότητα για να το συλλάβεις αυτό...
Απόλλων παρά την προσβολής περί κοινής λογικής και διαλεκτικής θα σου απαντήσω.
Πρώτον όπως μπορείς εύκολα να δεις με το που μπαίνεις στο κιθάρα υπάρχει ειδικό ένθετο το οποίο ονομάζεται περί παντώς το οποίο δίνει την ευκαιρία στα μέλη να συζητάνε και για άλλα πράγματα πέραν της μουσικής,μεταξύ των οποίων είναι ΚΑΙ η πολιτική.Το ότι το συγκεκριμένο θέμα πήρε διαστάσεις δείχνει ότι τα μέλη του κιθάρα προβληματίζονται και για άλλα πράγματα πέρα των συναυλιών,της κιθάρας και του μπάσου κάτι το οποίο νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ευχάριστο για όλους.Έτσι και αλλιώς σε οποιδήποτε μουσικό forum και αν μπεις θα δεις εξίσου ολόκληρες κατηγορίες που μιλάνε σχετικά με πολιτική(με εξίσου μεγάλες διαφωνίες) οπότε το επιχειρημά σου περί χαρακτήρα του forum είναι άτοπο.

Δεύτερον δεν έπιασα αυτά τα περί υπερβολικής ανοχής κλπ.Χάρη μας κάνατε δηλαδή που μας αφήνατε να συζητάμε για πολιτική που πρέπει να λέμε και ευχαριστώ που έφτασε τόσες σελίδες?λολ αυτό δεν ακούγεται και ιδιαίτερα δημοκρατικό.Και μιας που φαντάζομαι ότι θα μου μιλήσεις για flames και περίεργες απόψεις θα σε καλούσα να μου δείξεις κάποιο ποστ που προτρέπει μέλη σε πράξεις βίας και γενικότερα πράξεις πέρα από τον νόμο.ΑΛΛΑ και στην περίπτωση που υπάρχουν τέτοιες απόψεις έγκειται στον έλεγχο των διαχειριστών να τις εντοπίσουν και να τις διαγράψουν και όχι να στέλνουν στον κάδο ένα θέμα που έχουν γράψει ΤΟΣΑ άτομα την (ολοκληρωμένη)άποψη τους.Μην ξεχνάς ότι πολλά μέλη έχουν ενημερωθεί για πράγματα που δεν γνώριζαν πιο πριν από το συγκεκριμένο θέμα.



GK βγάλε από το μυαλό σου την ιδέα ότι πολιτική=κόμματα και πολιτικοί.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #167 στις: 11/12/09, 13:05 »
Πρώτον όπως μπορείς εύκολα να δεις με το που μπαίνεις στο κιθάρα υπάρχει ειδικό ένθετο το οποίο ονομάζεται περί παντώς το οποίο δίνει την ευκαιρία στα μέλη να συζητάνε και για άλλα πράγματα πέραν της μουσικής,μεταξύ των οποίων είναι ΚΑΙ η πολιτική.Το ότι το συγκεκριμένο θέμα πήρε διαστάσεις δείχνει ότι τα μέλη του κιθάρα προβληματίζονται και για άλλα πράγματα πέρα των συναυλιών,της κιθάρας και του μπάσου κάτι το οποίο νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ευχάριστο για όλους.Έτσι και αλλιώς σε οποιδήποτε μουσικό forum και αν μπεις θα δεις εξίσου ολόκληρες κατηγορίες που μιλάνε σχετικά με πολιτική(με εξίσου μεγάλες διαφωνίες) οπότε το επιχειρημά σου περί χαρακτήρα του forum είναι άτοπο.

Η κατηγορία αυτή s.s σας δίνει το δικαίωμα και την άνεση να συζητάτε τα πάντα πέραν της μουσικής.
Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι την κατήντησαν σε πεδίο μάχης. Το να διαφωνείς με την άποψη του άλλου, δε σημαίνει ότι πρέπει να σκοτωθείτε κιόλας, πράγμα το οποίο γίνεται δυστυχώς συχνά.
Το να προβληματίζεται ο καθένας με το τι συμβαίνει γύρω του είναι πολύ καλό. Το να προσπαθεί να φάει τον δίπλα του που διαφωνεί δεν το βρίσκω τόσο καλό, φαντάζομαι συμφωνείς.

Σε άλλα φόρουμ γενικώς όχι μόνο τα ελληνικά, το ban πέφτει βροχή. Εμείς εδώ το χρησιμοποιούμε σπάνια.

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι:

1) Αν πετάξουμε κάτι στον κάδο ή το σβήσουμε, είμαστε φασίστες κλπ.
2) Αν το αφήσουμε εκεί και banάρουμε τα άτομα που παρεκτράπηκαν, είμαστε φασίστες κλπ.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ. Αν αυτό θέλετε να γίνεται εδώ μέσα, να ξέρετε ότι η διαχείριση του φόρουμ, διαφωνεί.

Δεύτερον δεν έπιασα αυτά τα περί υπερβολικής ανοχής κλπ.Χάρη μας κάνατε δηλαδή που μας αφήνατε να συζητάμε για πολιτική που πρέπει να λέμε και ευχαριστώ που έφτασε τόσες σελίδες?λολ αυτό δεν ακούγεται και ιδιαίτερα δημοκρατικό.Και μιας που φαντάζομαι ότι θα μου μιλήσεις για flames και περίεργες απόψεις θα σε καλούσα να μου δείξεις κάποιο ποστ που προτρέπει μέλη σε πράξεις βίας και γενικότερα πράξεις πέρα από τον νόμο.ΑΛΛΑ και στην περίπτωση που υπάρχουν τέτοιες απόψεις έγκειται στον έλεγχο των διαχειριστών να τις εντοπίσουν και να τις διαγράψουν και όχι να στέλνουν στον κάδο ένα θέμα που έχουν γράψει ΤΟΣΑ άτομα την (ολοκληρωμένη)άποψη τους.Μην ξεχνάς ότι πολλά μέλη έχουν ενημερωθεί για πράγματα που δεν γνώριζαν πιο πριν από το συγκεκριμένο θέμα.

Υπερβολική αντοχή υπήρξε από μας σε προσωπικές επιθέσεις, βρισιές, spamming, flames κλπ. Δεν είπε κανείς ότι έχουμε τρομοκράτες εδώ μέσα και βάλαν τρόπους να φτιάξετε βόμβες. Φόρουμ είμαστε όχι κρυφή οργάνωση της Αλ Κάϊντα.
Το φόρουμ έγκειται πολύ σωστά όπως είπες σε μας, αλλά εμείς είμαστε άνθρωποι επίσης με τη δουλειά μας, με την οικογένειά μας κλπ κλπ.
Δε μπορούμε να φυλάμε 24/7 το φόρουμ για να αρπάξουμε όποιον παρεκτρέπεται. Αυτό είναι κάτι που ο κάθε χρήστης θα πρέπει να προσέχει μόνος του. Επίσης, θα έπρεπε και σεις οι υπόλοιποι χρήστες, όταν κάποιος παρεκτρέπεται άσχημα, να τον επαναφέρετε στην τάξη. Δλδ, εσείς δεν έχετε γνώμη αν κάποιος κάνει τη συζήτηση πεδίο μάχης? Εσείς θέλετε παρεκτροπές?
Αν όχι, τότε εσείς γιατί δεν κάνετε κάτι και περιμένετε από μας μόνο να επέμβουμε?
Αν ναι, τότε έχουμε μεγαλύτερο πρόβλημα απ΄ότι νομίζαμε.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #168 στις: 11/12/09, 13:51 »
Εγώ πάντως διαμαρτυρήθηκα για τη στάση διαχειριστή, που οδήγησε στον τελευταίο (ανούσιο και με περιεχόμενο μηδέν) καυγά. Εντωμεταξύ το θέμα πήγε στον κάδο την ώρα που δεν υπήρχε καμία έντονη αντιπαράθεση...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #169 στις: 11/12/09, 14:37 »
Εγώ πάντως διαμαρτυρήθηκα για τη στάση διαχειριστή, που οδήγησε στον τελευταίο (ανούσιο και με περιεχόμενο μηδέν) καυγά. Εντωμεταξύ το θέμα πήγε στον κάδο την ώρα που δεν υπήρχε καμία έντονη αντιπαράθεση...

Πιστεύω είναι κατανοητό ότι είναι λίγο αδύνατον να διαβαστούν όλες οι σελίδες και να γίνουν διορθωτικές κινήσεις έτσι?
Ολοι οι καβγάδες είναι ανούσιοι και με περιεχόμενο μηδέν φίλε, δεν είναι κάποιες σημαντικές και χρήσιμες.
Επίσης, διαμαρτύρεστε για τη στάση τη δικιά μας, αλλά δεν βλέπω να διαμαρτύρεστε για τη στάση άλλων μελών.
Δεν είδα μία φορά έναν να απολογείται για τη γλώσσα που χρησιμοποιεί, κανέναν που έβρισε άλλον, κανέναν που επιτίθεται σε όσους διαφωνούν μαζί του και βέβαια κανέναν που έστω προσπάθησε να βάλει το συνομιλητή του στη θέση του άμα παρεκτρέπεται.

Ολοι έχουν ευθύνες φίλε, όλοι πρέπει να κοιτάνε και τον εαυτό τους και τους υπόλοιπους εδώ μέσα. Το θέμα είναι ότι θέλετε εμείς να αναλαμβάνουμε τις δικές μας, αλλά εσείς προσπαθείτε να αποφύγετε τις δικές σας.

Δε μιλάω σε σένα προσωπικά, μιλάω σαν γενική εικόνα. Αμα κάνω κάπου λάθος, διόρθωσέ με.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #170 στις: 11/12/09, 15:20 »
Εγώ πάντως διαμαρτυρήθηκα για τη στάση διαχειριστή, που οδήγησε στον τελευταίο (ανούσιο και με περιεχόμενο μηδέν) καυγά. Εντωμεταξύ το θέμα πήγε στον κάδο την ώρα που δεν υπήρχε καμία έντονη αντιπαράθεση...

Πιστεύω είναι κατανοητό ότι είναι λίγο αδύνατον να διαβαστούν όλες οι σελίδες και να γίνουν διορθωτικές κινήσεις έτσι?
Ολοι οι καβγάδες είναι ανούσιοι και με περιεχόμενο μηδέν φίλε, δεν είναι κάποιες σημαντικές και χρήσιμες.
Επίσης, διαμαρτύρεστε για τη στάση τη δικιά μας, αλλά δεν βλέπω να διαμαρτύρεστε για τη στάση άλλων μελών.
Δεν είδα μία φορά έναν να απολογείται για τη γλώσσα που χρησιμοποιεί, κανέναν που έβρισε άλλον, κανέναν που επιτίθεται σε όσους διαφωνούν μαζί του και βέβαια κανέναν που έστω προσπάθησε να βάλει το συνομιλητή του στη θέση του άμα παρεκτρέπεται.

Ολοι έχουν ευθύνες φίλε, όλοι πρέπει να κοιτάνε και τον εαυτό τους και τους υπόλοιπους εδώ μέσα. Το θέμα είναι ότι θέλετε εμείς να αναλαμβάνουμε τις δικές μας, αλλά εσείς προσπαθείτε να αποφύγετε τις δικές σας.

Δε μιλάω σε σένα προσωπικά, μιλάω σαν γενική εικόνα. Αμα κάνω κάπου λάθος, διόρθωσέ με.

Δέχομαι ότι υπήρξαν φορές όπου έπρεπε όλοι ως μέλη να συνετίζουμε ο ένας τον άλλον, πράγμα που ίσως δεν έγινε. Επιμένω όμως ότι ανάλογος αριθμός καυγάδων υπάρχουν στα περισσότερα θέματα και η μόνη διαφορά είναι το μέγεθος του Αστυνομία και Αλητεία. Επίσης νομίζω ότι το θέμα δεν είναι μόνο στις λέξεις. Δηλαδή μπορεί να είναι κατακριτέο το να πω κάποιον μ*****, σύμφωνοι, αλλά το να πυροδοτώ συνεχώς flames ειρωνευόμενος συνεχώς τους συνομιλητές μου και βγάζοντας αυθαίρετα συμπεράσματα που τους προσβάλλουν είναι, νομίζω, χειρότερο.

Σίγουρα είναι δύσκολο έως αδύνατο το να ξαγρυπνάτε πάνω σε ένα θέμα χιλιάδων posts και να διορθώνετε τα πάντα. Από τη στιγμή όμως που διαχειριστές συμμετέχουν στη συζήτηση αρκετά συχνά ως μέλη, περιμένει κανείς να αποτρέπουν πρώτοι απ' όλους το να γίνονται προσωπικές επιθέσεις, όχι σβήνοντας και διαγράφοντας αλλά με προτροπές (που γίνονται αρκετές φορές) και, κυρίως, χωρίς να τρολλάρουν οι ίδοι. Δεν νομίζω πως λέω κάτι παράλογο όταν ζητάω να δίνουν το καλό παράδειγμα.

Τέλος, ο Βραζίλης είπε, στέλνοντας το θέμα: "...αν δεν ηρεμήσουν, και ιδίως αν υπάρχει έμμεση προτροπή σε παράνομες έως εγκληματικές πράξεις...". Υπονοήθηκε πουθενά τίποτα τέτοιο; Συγγνώμη, δεν ξέρω τι μπορεί να εννοούσε αλλά μόνο εμπαθές μπορώ να το χαρακτηρίσω.


ΥΓ: Επειδή μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις, είναι προφανές το ότι όλοι σεβόμαστε απεριόριστα την προσπάθεια ΟΛΩΝ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ των mods και των admins και όσα έχουν προσφέρει στο site, δαπανώντας άπειρο προσωπικό χρόνο. Αλλά επειδή ακριβώς το πονάμε και κάποιοι περνάμε πολλές ώρες σ' αυτήν την κοινότητα, θέλουμε να λειτουργεί όσο το δυνατόν καλύτερα. Και αναφέροντας τα κακώς κείμενα είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/09, 20:17 από TheVrachnoprofiter »
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/