Αποστολέας Θέμα: Τι συμβαίνει με το site;;;;  (Αναγνώστηκε 4977 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Τι συμβαίνει με το site;;;;
« στις: 02/07/07, 23:21 »


Το Πάσχα ήταν η τελευταία φορά που μπήκα και πιθανόν να ήταν και η τελευταία φορά που είδα όλη την παρέα, και κυρίως τους δημιουργούς αυτού του site, όλους μαζί να συζητάνε, να ενδιαφέρονται, να παίζουν μουσική, να ακούνε μουσική... Έχει περάσει λιγότερο από  3 μήνες και προφανώς μεσολάβησαν όσα δεν μεσολάβησαν αυτά τα 2 χρόνια σχεδόν που είμαι γραμμένη στο φόρουμ....

Πανικοβάλομαι! Ας μου πει κάποιος τι έχει συμβεί!;!; Που πήγατε όλοι ρε παιδιά;;; Που πήγαν οι γνωστοί συντονιστές;;;
Αν θυμάμαι καλά οι περισσότεροι απο αυτούς περνούσαν εδώ μέσα τις περισσότερες ώρες τις μέρας τους. Και τώρα τα ονόματα αυτών έχουν διαγραφεί απ'τον τίτλο του κάθε θέματος στην κεντρική σελίδα, στο στέκι.

Τέτοια αδιαφορία;;; Για 3 μέρες (Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή αν θυμάμαι καλά...) δεν μπορούσα να μπω στο site κι απ' ό,τι έμαθα όχι μόνο εγώ. Για τρεις μέρες;;; Και δεν ξέρω δηλαδή αν κράτησε και παραπάνω γιατί το Σαββατοκύριακο δεν επιχείρησα καν να μπω. Ενώ παλιότερα τέτοια προβλήματα ήταν θέμα λίγων ωρών να διορθωθούν...


Να ειδοποιήσω τον Παπά της γειτονιάς μου, να ειδοποιήσω και όλους τους παλιούς καλούς φίλους ή η κηδεία θα γίνει σε οικογενειακό περιβάλλον;;;Μα υπερβολικά οικογενειακό!!!Εγώ μαζί μ'εμένα θα θρηνήσω αξιοπρεπέστατα θαρρώ...



Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #1 στις: 03/07/07, 00:47 »
Τέτοια αδιαφορία;;; Για 3 μέρες (Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή αν θυμάμαι καλά...) δεν μπορούσα να μπω στο site κι απ' ό,τι έμαθα όχι μόνο εγώ. Για τρεις μέρες;;; Και δεν ξέρω δηλαδή αν κράτησε και παραπάνω γιατί το Σαββατοκύριακο δεν επιχείρησα καν να μπω. Ενώ παλιότερα τέτοια προβλήματα ήταν θέμα λίγων ωρών να διορθωθούν...

οσον αφορα αυτο..υπαρχει σχετικη ενημερωση..

Λοιπόν, να και η "επίσημη" ανακοίνωση: :D

Όπως πολύ σωστά είπε και η Ρηνιώ παραπάνω, η βάση δεδομένων είχε σταματήσει για κάποιο λόγο (δεν μπορέσαμε ακόμα να βρούμε τα ακριβή αίτια), και γι αυτό δεν δούλευαν οι διάφορες περιοχές του site.

Το μπέρδεμα ήταν ότι εντελώς τυχαία κανένας μας δεν είχε πρόσβαση αυτές ακριβώς τις μέρες ώστε να διορθώσει το πρόβλημα, και έτσι κάτι που αλλιώς θα λυνόταν σε μερικά λεπτά, τώρα χρειάστηκε καναδυό μέρες.

Εγώ ο ίδιος προσωπικά ήμουν σε ταξίδι και για μια εβδομάδα χωρίς πρόσβαση σε υπολογιστή, και δεν είχα καν πάρει χαμπάρι το πρόβλημα. Εντελώς τυχαία με πληροφόρησε η Ρηνιώ ότι "α, και κάτι άλλο, το site δεν δουλεύει εδώ και δυο μέρες". Τελικά βρέθηκε τρόπος να ξαναξεκινήσει η βάση δεδομένων, (ναι, με μόνο εφόδιο ένα κινητό), και από μια άποψη είμαστε τυχεροί που το πρόβλημα δεν ήταν ιδιαίτερα σοβαρό και όλα δούλεψαν έτσι μια χαρά.

Προειδοποίηση φυσικά δεν γινόταν να υπάρξει, αφού το πρόβλημα ήταν εντελώς αναπάντεχο και εντελώς μη αναμενόμενο, δεν νομίζω να είχαμε παρόμοια διακοπή ποτέ άλλοτε.

και πιστεψε με...δεν προκειται για αδιαφορια.. ;)

αλοιμονο,μετα απο τοσα που εχουν προσφερει οι διαχειριστες και οι συντονιστες να τους "κατηγορησουμε" για αδιαφορια..
ας ειμαστε πιο φειδωλοι σε τετοιους χαρακτηρισμους.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #2 στις: 03/07/07, 08:27 »
Η διακοπή των τριών ημερών (για την οποία υπάρχει άλλο θέμα εδώ), δεν οφείλεται σε αδιαφορία, αλλά σε κακές συγκυρίες, έτυχε να είμαστε σε ταξίδι και να μην είναι εύκολο να επικοινωνήσουμε και να επέμβουμε. Αν κάποιος από εμάς είχε πρόσβαση στο ίντερνετ, θα λυνόταν σε μερικά λεπτά το θέμα.

Για το ποιοι μπαίνουν στο φόρουμ και ποιοι όχι, αυτό είχε πάντοτε σκαμπανεβάσματα, και δεν μπορούμε να επέμβουμε ή να το ρυθμίσουμε με κάποιο τρόπο. Για άλλους είναι περίοδος εξετάσεων, για άλλους περίοδος διακοπών, για άλλους απλά περίοδος καύσωνα, και το βρίσκω λογικό να θέλουν να την περάσουν κάπου πιο θερινά και όχι μπροστά από την οθόνη...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #3 στις: 03/07/07, 10:59 »

Ωραία,συμφωνώ. Για το πρόσφατο πρόβλημα έχετε δίκιο μερικώς. Ωφείλεται σε άτυχες συγκυρίες.
Αν και επιμένω ότι αν ασχολείτο έστω και μια φορά την ημέρα ένας από όλους τους διαχειριστές και δημιουργούς αυτού toυ site, το πρόβλημα όπως είπατε, θα διορθωνόταν μέσα σε λίγα λεπτάκια.
Ίσως να ήταν λανθασμένη και εντελώς υπερβολική η χρήση της λέξης "αδιαφορία". Αλλά αυτές οι συγκυρίες λίγο θα μετρούσαν αν ο αριθμός των διαχειριστών δεν είχε μειωθεί.

Όπως έχετε δίκιο να υποστηρίζεται, αφού είναι απόλυτα λογικό κι εγώ αυτό κάνω άλλωστε, ότι κατα περιόδους άλλοι μπαίνουν και άλλοι δε μπαίνουν ανάλογα με τα προβληματά τους και τις ασχολίες τους.

Η ενστανσή μου είναι ότι κάποιοι από τους διαχειριστές έχουν διαγραφεί από τα θέματα που ήταν υπεύθυνοι. Έχει μείνει σε κάθε θέμα από ένας εώς τρεις διαχειριστές μόνο. Τώρα το κατα πόσο αυτά τα ίδια άτομα, που δεν είναι πλέον διαχειριστές και που συνήθιζα πάντα να τους βλέπω μία φορά τη μέρα στο τσατ, έχουν φύγει εντελώς απ'το site ή όχι θα το δείξει ο καιρός...

Αυτό που διαπιστώνω γενικότερα είναι κάποια αποδιοργάνωση αν μου επιτρέπεται. Και σίγουρα αν το δει κανείς από συναισθηματική πλευρά, δεν υπάρχει το κλίμα που υπήρχε πριν ένα χρόνο.

Όλοι νομίζω ότι το αντιλαμβάνονται αυτό, τα παλιότερα μέλη τουλάχιστον.
Και οι συντονιστές περισσότερο από όλους...

Τέλος πάντων. Μακάρι να ευθύνεται το καλοκαίρι, ο καύσωνας, οι εξετάσεις....αν και πολύ αμφιβάλλω.

Συγγνώμη αν ήμουν απότομη και αγενής στο πρώτο μου μήνυμα...
Απλώς νιώθω μια....πικρία ας πούμε...Νιώθω λιγάκι ξένη σ'αυτό εδώ το φόρουμ, που τόσο έχω αγαπήσει...

Καλή συνέχεια σε όλους μας...
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #4 στις: 03/07/07, 11:09 »
Oι διαχειριστές είναι 3....
Οι συντονιστές που ασχολούνται με τους πίνακες μειώθηκαν σε αυτούς που ασχολούνται ενεργά.
Τι σημασία έχει αν υπάρχουν 7 αλλά ασχολούνται οι 3?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #5 στις: 03/07/07, 11:57 »

Επομένως οι 7, που λες, ότι υπάρχουν ουσιαστικά δεν υπάρχουν...Σωστά;

Τέλος πάντων ξεχάστε το θέμα των διαχειριστών. Αυτή είναι μόνο μια εξωτερική αλλαγή. Άτομα, πολλοί απ'τους οποίους ανήκαν στους διαχειριστές ή στους συντονιστές, απουσιάζουν, με συνέπεια να έχει άλλαξει πολύ η ατμόσφαιρα μέσα στο φόρουμ...απλώς αυτό.

Και αν επιτρέπεται και είναι εύκολο, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι έγινε και που πήγε το ραδιόφωνο;;
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #6 στις: 03/07/07, 12:13 »


Και αν επιτρέπεται και είναι εύκολο, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι έγινε και που πήγε το ραδιόφωνο;;

Υπάρχει ξεχωριστός πίνακας Ράδιο Κιθάρα.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #7 στις: 03/07/07, 18:16 »
Και εκεί μπορούμε να συζητήσουμε ότι θέλεις .

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #8 στις: 03/07/07, 19:54 »
Άτομα, πολλοί απ'τους οποίους ανήκαν στους διαχειριστές ή στους συντονιστές, απουσιάζουν, με συνέπεια να έχει άλλαξει πολύ η ατμόσφαιρα μέσα στο φόρουμ...απλώς αυτό.

Μάλλον μας έχεις περάσει για ρομπότ. Εχουμε και κάτι δουλειές που τρέχουν, κάποιοι έχουν οικογένεια, δεν γίνεται 12 μήνες το χρόνο, 24 ώρες το 24ωρο να είμαστε στο κιθάρα, νομίζω είναι λογικό αυτό.
Τώρα αν κάποια άτομα αλλάζουν, αν κάποια χαρακτηριστικά αλλάζουν, το σάιτ πιστεύω ότι παραμένει αναλλοίωτο γιατί στα τόσες χιλιάδες άτομα που γράφτηκαν εδώ μέσα, αν λίγοι το αγαπούν, αυτό μετράει  ;)
Το μόνο που προσωπικά με λυπεί ας πω, είναι ότι πάλι βλέπω το "φταίξιμο" να το τρώνε οι 3 admins και όσοι mods είμαστε.
Μήπως να σκεφτείτε και σεις όλοι γιατί αλλάζει καμιά φορά χαρακτήρα το σάιτ? Μήπως να αναλάβει ο καθένας το ποσοστό της ευθύνης που του αναλογεί?

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #9 στις: 08/07/07, 14:38 »

  Για το ραδιόφωνο διάβασα το σχετικό θέμα και λυπάμαι πολύ... Κι εδώ πρέπει και θέλω να ζητήσω μια συγγνώμη γιατί βιάστηκα να γράψω το παράπονό μου για το ράδιο, χωρίς να ψάξω αν έχει γραφτεί κάτι γι'αυτό το θέμα.


  Πάρη νομίζω ότι είσαι λίγο αυστηρός μαζί μου. Έλειπα για αρκετό καιρό, δεν ήμουνα εδώ να πρακολουθώ τι γίνεται, γύρισα και βρήκα κάποιες δυσάρεστες αλλαγές στο site, προσπάθησα να βρω άτομα με τα οποία μιλούσα περισσότερο μήπως μου εξηγήσουν τι συμβαίνει αλλά δεν ανταποκρίθηκε κανείς κι έτσι αναγκάστηκα να ρωτήσω όλους σας, δημιουργώντας αυτό το θέμα. Δεν είπα ότι είστε ρομπότ ούτε άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Ούτε απαίτησα ποτέ να ασχολείται με το φόρουμ κάποιος 24 ώρες το 24ωρο, είτε αυτός είναι διαχειριστής, είτε είναι συντονιστής είτε είναι απλό μέλος. Διάβασε σε παρακαλώ καλύτερα τι γράφω.
  Πεσμου τι μπορώ να κάνω εγώ ρε Πάρη και θα το κάνω κατευθείαν, το σκέφτομαι πολύ συχνά ξέρεις αυτό. Ξαναλέω ότι έλειπα και δεν μπορώ να κρίνω ποιος έχει λιγότερη ή περισσότερη ευθύνη, γι'αυτό σας ρωτάω ούτως ή αλλώς. Δεν κατηγόρησα τους διαχειριστές και τους συντονιστές, τόνισα απλώς ότι η απουσία μερικών από αυτούς είναι πολύ έντονη.Η ατμόσφαιρα αυτή όμως που ανέφερα ωφείλεται γενικά στην απουσία(;;; ), στην φυγή(;;; ) - δεν ξέρω που ακριβώς-  διάφορων μελών του φόρουμ.

  Μπορεί και να κάνω λάθος, να είναι απλώς μια εντύπωση που μου δόθηκε λόγω της μεγάλης χρονικά απουσίας μου ή λόγω του καλοκαιριού.
  Δεν ξέρω...
 
  Πραγματικά συγγνώμη αν στο πρώτο μου μήνυμα ήμουν απότομη, επιθετική και ειρωνική, Δεν ήταν αυτή η προθεσή μου, απλώς λυπήθηκα.

  Καλή μας συνέχεια...
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #10 στις: 09/07/07, 08:34 »
Fusalida,
Είναι φυσικό μετά από τόσο καιρό απουσίας σου, κάποια πράγματα να έχουν αλλάξει. Μέσα σε 2 χρόνια, πολλοί αλλάζουν τη ζωή τους, πχ. μπαίνουν στην 3οβάθμια εκπαίδευση ή στην αγορά εργασίας ή στον γάμο, κ.ά. Κάποιοι πάνε διακοπές, κάποιοι βαριούνται, κλπ. Ο καθένας τραβάει τον δρόμο του, τη ζωή του.
Κάποιοι, μετά από πολλά χρόνια, βρέθηκαν σε άλλο δρόμο, λόγω έλλειψης χρόνου ή/και όρεξης ή/και για άλλους λόγους. Πολλοί καινούργιοι θα έρθουν, και κάποιοι θα ξεχωρίσουν με την πολύτιμη προσφορά τους στην κοινότητα. Το ίδιο ισχύει και για τα μέλη και για τους συντονιστές.

Για τους διαχειριστές πάντως, το site αυτό είναι κομμάτι της ζωής τους/μας. Όμως, καθώς έχουμε και την υπόλοιπη ζωή μας, είπαμε να κάνουμε λίγες διακοπούλες και έτυχε να τις κάνουμε ταυτόχρονα και τότε έτυχε να κολλήσει ο σέρβερ (βλέπε Νόμος του Μέρφυ)  ::)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Τι συμβαίνει με το site;;;;
« Απάντηση #11 στις: 09/07/07, 14:03 »
Μπουρμπουλήθρα  ;D εγώ μίλησα για όλα τα μέλη, δεν εννοούσα προσωπικά εσένα, απολογούμαι αν το εξέλαβες έτσι. Ουσιαστικά την καλύτερη απάντηση στην έχει δώσει ο Βραζίλης απλά να ξέρεις ότι ο καθένας από εμάς/εσάς μπορεί με το παραμικρό να αλλάξει κάτι στο φόρουμ είτε από την καλή είτε από την κακή έννοια. Δεν μπορώ να κάτσω να σου πω κάνε αυτό, κάνε εκείνο, αν δεις λίγο πιο σχολαστικά το φόρουμ θα δεις πολλά πράγματα που αλλάξαν αλλά θα πρέπει να δεις και το τι φταίει. Εγώ όταν έλεγα ότι κάποια πράγματα αλλάξανε προς το κακό αφορά βέβαια κάποιους χρήστες είτε περιστασιακούς είτε παρορμόμενους που δημιούργησαν ή που διατηρούν κάποιο στάτους "περίεργο".  ;)

PS: Μπαίνε λίγο πιο συχνά στις διάφορες κατηγορίες και θα δεις καθαρά αυτά που σου έγραψα!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
8566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/05, 12:09
από Korgy
17 Απαντήσεις
5625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/07, 17:13
από buckethead RULES!!
8 Απαντήσεις
3219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/08, 00:39
από kronus
2 Απαντήσεις
4594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/08, 17:42
από Stathis1
4 Απαντήσεις
4023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 23:35
από profsokin
7 Απαντήσεις
7821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 13:56
από MiXoLydian
0 Απαντήσεις
2464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/10, 15:39
από sofitia
0 Απαντήσεις
3274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/11, 11:32
από kritikos22
4 Απαντήσεις
2498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/11, 16:48
από Voxs
32 Απαντήσεις
14686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/13, 00:37
από profsokin