Αποστολέας Θέμα: Συνάντηση στην Θεσσαλονίκη, Παρασκευή 13/6/08  (Αναγνώστηκε 10887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εκτός απροόπτου, θα είμαι στην Θεσσαλονίκη αύριο Παρασκευή, για να δω πως περνάτε εκεί πάνω...  ;)

Σας καλώ λοιπόν σε έκτακτη συνάντηση την Παρασκευή βράδυ (κατά τις 8 μμ. ας πούμε) και σε τόπο που θα προτείνετε εσείς (πχ. όλο για "Τσέχο" ακούω αλλά δεν ξέρω που είναι, πως είναι, αν έχει τραπέζια έξω, κλπ).
Ξέρω, σας ειδοποιώ αρκετά αργά, αλλά μέχρι πρότινος ήταν πολύ αμφίβολο αν θα καταφέρω να κάνω αυτήν την εκδρομή (και τώρα, ρίσκο παίρνω, αλλά τεσπα)

Το Σάββατο κατά πάσα πιθανότητα θα πάω σε κάποιο κάμπινγκ της Χαλκιδικής. Αν κάποιος δεν έχει τι να κάνει ή/και ψάχνει παρέα για κάμπινγκ, μπορεί να έρθει μαζί μου. Θα γυρίσω στη Θεσσαλονίκη πιθανότατα την Δευτέρα, με σκοπό να πάρω το νυχτερινό τρένο για Αθήνα, άρα μάλλον προλαβαίνουμε να κάνουμε άλλη μια συνάντηση την Δευτέρα απόγευμα-βράδυ!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/06/08, 12:38 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος συννεφάκι

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Γυναίκα
  • * floating around*
    • Προφίλ
    • Tomb Raider GR
Τί κρίμα που δεν θα είμαι εκεί...
:(
"I shut my eyes and all the world drops dead, I lift my lids and all is born again. I think I made you up inside my head.."
                           S.P.

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Βραζ, μην μπερδευεσαι... Κασσανδρα ημουν μεχρι προσφατως, το αλλο Καμπινκ που ελεγα ειναι Σιθωνια, στο Καλαμιτσι...

http://www.campsite.gr/kalamitsi/indexg.htm

Εγω εκει θα ειμαι για το Σουκου, εχω το σπιτι μου εκει κοντα... Θα σας ελεγα να ερθετε εκει, χωρος υπαρχει, αλλα το κακο ειναι πως μαλλον δν θα εχουμε ρευμα  :P! Παιζει να το εκοψαν παλι κ δν μ περισσευουν για να τα δωσω εκει τωρα...

Απο κει κ περα υπαρχουν κ αλλα καμπινκ, αλλα δν ειναι τοσο οργανωμενα κ πεφτουν λιγο πιο μακρυα!

Τεσπα, οπως κ να'χει το θεμα, αυριο στη συναντηση να'μαστε ολοι στανταρ! αντε να ακουω συμμετοχες! κουνηθειτε! ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ωπ, ναι, μπερδεύτηκα... ΟΚ, Χαλκιδική σκέτο.... κι όπου να'ναι.... καλά θα'ναι...
Θα το κανονίσουμε...

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
εγω κατα της 8:30 αυριο πρεπει να παω στο μαγαζι που παιζω. οποτε οποια συναντηση και να γινει στον ΤΣΕΧΟ πριν τις 8:30 θα ερθω. ε αντε ντε πειτε μια ωρα
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Αν γινει και Δευτερα απογευμα μαλλον ειμαι μεσα.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Μετά από παρότρυνση του EPALLE, σκέφτομαι να πάμε για καφέ πριν πάμε για μπύρες, δηλ κατά τις 6 για καφέ και κατά τις 8 για μπύρες.

Οπότε, το πρόγραμμα μάλλον θα είναι:
6μμ Καμάρα
8μμ "Τσέχος" (δεν ξέρω που είναι)

Αναμείνατε για επιβεβαίωση.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Για τις μπυρες ειμαι κι εγω μεσα...
Αλλα πιο πριν δεν μπορω εχω προβα...


P.S. :Ελπιζω να μιλαμε για τον Τσεχο στην Τουμπα....

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Για τις μπυρες ειμαι κι εγω μεσα...
Αλλα πιο πριν δεν μπορω εχω προβα...


P.S. :Ελπιζω να μιλαμε για τον Τσεχο στην Τουμπα....

Για μας μονο αυτος ο Τσεχος υπαρχει!

Βραζ, σορυ που δεν απαντησα νωριτερα, εδινα μαθημα!

Αρα: Αυριο Καμαρα, για καφεδακι (η για απευθειας μαζωξη για τον Τσεχο) : Εξι
Απο κει κ περα, Τσεχο!

Ειναι πισω απο στη Γρηγοριου Λαμπρακη, στο υψος του Εξπερτ, κ παει το Λεωρορειο 14! Για περισσσοτερες λεπτομερειες, υπαρχει παντα το σχεδιο του Κουρου  ;D Μπορει καποιος να το ανεβασει?

Τιμωμενο προσωπο: Βραζιλης

Συμμετασχοντες:

Η αρχοντομουτσουναρα μου :P
m@ster k@frer
EPALLE (αμα θελουμε το πιστευουμε :P)
qrusticks (σε βαζουμε χωρις να ρωτησουμε :P)
Salinas (μετα τις οκτω)
Joevaici (βλεπε πανω :P)

Περιμενω συμμετοχες (Βαλια, ΚΟΥΡΕΑ, Αντωνη, Δημητρα κοκ, για σας βαραει η καμπανα! ;D)

MOVE IT! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/06/08, 12:35 από GermanRock »
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Παράθεση
Περιμενω συμμετοχες (Βαλια, ΚΟΥΡΕΑ, Salinas, Αντωνη, Δημητρα κοκ, για σας βαραει η καμπανα! )

MOVE IT!

Σόρρυ εγώ είμαι στο ''κοκ''? Εγώ που ήμουν στην ιστορική συνάντηση  4 ατόμων στον Κήπο? ;DΔε ντρέπεσαι....... :-*

Εγώ θα μαι στο Ρετζίκι για paintball μέχρι τις 8 οπότε στο γυρισμό θα έρθω έστω για μια μπύρα αν και φαντάζομαι ότι θα είμαι σα μπογιατζής, αλλά δε γαμ...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/06/08, 16:48 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
οκ. στις 6 για καφε. μετα δεν μπορω. υπαρχει ενα ενδεχομενο να καθησω για λιγο στο τσεχο. δεν ειναι στανταρ ομως  :-[
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Εγώ παίρνω ελεγχους στο ωδείο... κλαψ...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Από τις 6 μέχρι τις 10,11,12... έξω θα είμαι/είμαστε, μπορείτε να βρείτε κάποια ώρα που να σας βολεύει. Υπάρχουν και τα κινητά αν χαθούμε. (οποιος χρειαζεται το δικο μου, ας στειλει ΠΜ ή ας το πάρει από άλλον)

Παρακαλώ όποιος μπορεί να ειδοποιήσει τους "γνωστούς άγνωστους" που αναφέρει η GermanRock, και άλλους, γιατί ίσως δεν πάρουν χαμπάρι την συνάντηση και θέλω να τους δω!

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Παράθεση
Περιμενω συμμετοχες (Βαλια, ΚΟΥΡΕΑ, Salinas, Αντωνη, Δημητρα κοκ, για σας βαραει η καμπανα! )

MOVE IT!

Σόρρυ εγώ είμαι στο ''κοκ''? Εγώ που ήμουν στην ιστορική συνάντηση 4 ατόμων στον Κήπο? ;DΔε ντρέπεσαι....... :-*

Εγώ θα μαι στο Ρετζίκι για paintball μέχρι τις 8 οπότε στο γυρισμό θα έρθω έστω για μια μπύρα αν και φαντάζομαι ότι θα είμαι σα μπογιατζής, αλλά δε γαμ...

Ναι εισαι στο κοκ! ;D :P (Κ ειπα, καποιον ξεχασα να βαλω γμτ... :-[) Ενα μυαλο εχω κ εγω το ερμο!

Μπογιατζης-Ξεμπογιατζης, θα ερθεις! :P

(Ουπς, μολις ειδα πως ξεχασα κ τον Gear! :-[ ;D )
Ας τον ειδοποιησει καποιος, οπως κ τον Αντωνη κ τη Δημτρα, γιατι δεν εχω τα κινητα τους!
Α, Αγαπιε πες κ στον Τασσο, οκ? ;)
Αντε ξυπνηστε! Ψωφιμια! Πτωματα! Κηδειες! ;D ;D ;D :P
« Τελευταία τροποποίηση: 13/06/08, 12:38 από GermanRock »
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
δεν θα μπορω να ειμαι στον καφε. βγηκε στο προγραμμα μια προβα fast forward. συγνωμμη  :-[. κανονιστε τπτ για δευτερα
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Eγώ ένα έχω να πω. Δικαιολογ'ήσαμε  τη φήμη μας ;D Συνάντηση απ' τις 6 μέχρι ψιλοαργά το βράδυ με αρχικά δύο, μετά τρία και για δέκα λεπτά μόνο με τέσσερα άτομα (μαζί με τον Βραζίλη). Α ρε Σαλόνικα....
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Αν κανονιστει τπτ για δευτερα παιζει και να ρθουμε οικογενειακως... ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Eγώ ένα έχω να πω. Δικαιολογ'ήσαμε  τη φήμη μας ;D Συνάντηση απ' τις 6 μέχρι ψιλοαργά το βράδυ με αρχικά δύο, μετά τρία και για δέκα λεπτά μόνο με τέσσερα άτομα (μαζί με τον Βραζίλη). Α ρε Σαλόνικα....


ε, τοτε να μην παραπονιεμαι που ημασταν 7 ατομα την πρωτη μερα και 6 την επομενη, εμεις...  ;D ;D ;D

τιμη μου κιολας!!! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/08, 14:25 από Iroukos »

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
qrusticks (σε βαζουμε χωρις να ρωτησουμε :P)
MOVE IT! ;)

Mωρή Μαγδάλω,
βάλε με, αλλά πάρε κ κάνενα τηλ να ενημερώσεις....είμαστε και εργαζόμενα νιάτα σε high season...

Πείτε ωρα για Δευτέρα....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
γύρισα στην θεσσαλονίκη, από χαλκιδική, και χαζεύω στην πόλη.
οποίος θέλει μπορεί να με βρει στην καφετέρια "διαχρονικό" δίπλα στην Ροτόντα στις 3. οποίος πρόλαβε, πρόλαβε. έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν μπορούσα να κανονισω κάτι εγκαίρως. :-(
στις 5 πρέπει να ξεκινήσω για τον σταθμό ΚΤΕΛ.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Θα είμαι εκει γύρω στις 3:30...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Εγω μολις γυρισα απο τη δουλεια οποτε δυσκολο να σας προλαβω...Καλα να περασετε. ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website

H τελευταία και πιο μεγάλη συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο Διαχρονικό. Είναι ένα πολύ μικρό ροκ καφέ, δυτικά της Ροτόντας, αλλά τελικά μας χώρεσε όλους. Η θέα προς τα δυτικά μας έκλεβε την καρδιά και η πιπινοροή που κυλούσε λίγα μέτρα εμπρός από το τραπέζι μας, μας συντρόφευε.
  Οι μισοί Αθηναίοι, οι μισοί Θεσσαλονικείς. Όλοι συναντιόμασταν για πρώτη φορά, αλλά αυτό δεν μας δυσκόλεψε καθόλου να καταλάβουμε ποιοι ήμασταν.
  Μετά τις πρώτες συστάσεις, και πάνω στην ώρα, ήρθε η γκαρσόνα να μας πάρει παραγγελία. Αξίζει να σημειωθεί ότι θυμόταν την παραγγελία κανονικά και για πρώτη φορά σε συνάντηση δεν έγινε κανένα λάθος, και όλοι ήπιαν αυτό που παράγγειλαν.  Τα βλέμματα μας ήταν ανοιχτά και πεινασμένα, και καθώς δεν υπήρχε φωτογραφική, αποτυπώσαμε σε αυτά τις αναμνήσεις μας.
Παιδιά καλά, χαμογελαστά, που εξέφρασαν με απλότητα τις ιδέες τους, σαν να γνωρίζονταν ήδη! Μιλήσαμε, γελάσαμε, παίξαμε με τις λέξεις, σιωπήσαμε δίχως ίχνος αμηχανίας και έπειτα χωρίσαμε με το βλέμμα της ελπίδας πως θα τα ξαναπούμε.
 Η ώρα πέρασε ευχάριστα.
Ήμασταν χαλαρά και όμορφα, ήμασταν καλά και αναπαυτικά, ήμασταν άνετα και αντικριστά,
 
ήμασταν…εγώ κι ο Βασίλης!!!

Το κακό πλέον με τις συναντήσεις νομίζω ότι έχει παραγίνει… Την επόμενη φορά που θα σκεφτώ για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη, δεν θα βάλω θέμα..... θα μου στείλω πμ...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

H τελευταία και πιο μεγάλη συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο Διαχρονικό. Είναι ένα πολύ μικρό ροκ καφέ, δυτικά της Ροτόντας, αλλά τελικά μας χώρεσε όλους. Η θέα προς τα δυτικά μας έκλεβε την καρδιά και η πιπινοροή που κυλούσε λίγα μέτρα εμπρός από το τραπέζι μας, μας συντρόφευε.
  Οι μισοί Αθηναίοι, οι μισοί Θεσσαλονικείς. Όλοι συναντιόμασταν για πρώτη φορά, αλλά αυτό δεν μας δυσκόλεψε καθόλου να καταλάβουμε ποιοι ήμασταν.
  Μετά τις πρώτες συστάσεις, και πάνω στην ώρα, ήρθε η γκαρσόνα να μας πάρει παραγγελία. Αξίζει να σημειωθεί ότι θυμόταν την παραγγελία κανονικά και για πρώτη φορά σε συνάντηση δεν έγινε κανένα λάθος, και όλοι ήπιαν αυτό που παράγγειλαν.  Τα βλέμματα μας ήταν ανοιχτά και πεινασμένα, και καθώς δεν υπήρχε φωτογραφική, αποτυπώσαμε σε αυτά τις αναμνήσεις μας.
Παιδιά καλά, χαμογελαστά, που εξέφρασαν με απλότητα τις ιδέες τους, σαν να γνωρίζονταν ήδη! Μιλήσαμε, γελάσαμε, παίξαμε με τις λέξεις, σιωπήσαμε δίχως ίχνος αμηχανίας και έπειτα χωρίσαμε με το βλέμμα της ελπίδας πως θα τα ξαναπούμε.
 Η ώρα πέρασε ευχάριστα.
Ήμασταν χαλαρά και όμορφα, ήμασταν καλά και αναπαυτικά, ήμασταν άνετα και αντικριστά,
 
ήμασταν…εγώ κι ο Βασίλης!!!

Το κακό πλέον με τις συναντήσεις νομίζω ότι έχει παραγίνει… Την επόμενη φορά που θα σκεφτώ για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη, δεν θα βάλω θέμα..... θα μου στείλω πμ...

lol    ;D ;D ;D ;D

Καλα ρε κουρου δεν παλευεσαι με τιποτα....

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)

H τελευταία και πιο μεγάλη συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο Διαχρονικό. Είναι ένα πολύ μικρό ροκ καφέ, δυτικά της Ροτόντας, αλλά τελικά μας χώρεσε όλους. Η θέα προς τα δυτικά μας έκλεβε την καρδιά και η πιπινοροή που κυλούσε λίγα μέτρα εμπρός από το τραπέζι μας, μας συντρόφευε.
  Οι μισοί Αθηναίοι, οι μισοί Θεσσαλονικείς. Όλοι συναντιόμασταν για πρώτη φορά, αλλά αυτό δεν μας δυσκόλεψε καθόλου να καταλάβουμε ποιοι ήμασταν.
  Μετά τις πρώτες συστάσεις, και πάνω στην ώρα, ήρθε η γκαρσόνα να μας πάρει παραγγελία. Αξίζει να σημειωθεί ότι θυμόταν την παραγγελία κανονικά και για πρώτη φορά σε συνάντηση δεν έγινε κανένα λάθος, και όλοι ήπιαν αυτό που παράγγειλαν.  Τα βλέμματα μας ήταν ανοιχτά και πεινασμένα, και καθώς δεν υπήρχε φωτογραφική, αποτυπώσαμε σε αυτά τις αναμνήσεις μας.
Παιδιά καλά, χαμογελαστά, που εξέφρασαν με απλότητα τις ιδέες τους, σαν να γνωρίζονταν ήδη! Μιλήσαμε, γελάσαμε, παίξαμε με τις λέξεις, σιωπήσαμε δίχως ίχνος αμηχανίας και έπειτα χωρίσαμε με το βλέμμα της ελπίδας πως θα τα ξαναπούμε.
 Η ώρα πέρασε ευχάριστα.
Ήμασταν χαλαρά και όμορφα, ήμασταν καλά και αναπαυτικά, ήμασταν άνετα και αντικριστά,


ήμασταν…εγώ κι ο Βασίλης!!!


Το κακό πλέον με τις συναντήσεις νομίζω ότι έχει παραγίνει… Την επόμενη φορά που θα σκεφτώ για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη, δεν θα βάλω θέμα..... θα μου στείλω πμ...




περιτο να σου πω πως πεθανα στο γελιο!!!  ;D ;D ;D ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
47 Απαντήσεις
16255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/03, 20:03
από jagmaster
15 Απαντήσεις
6843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/03, 00:29
από Ikaros
70 Απαντήσεις
21368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/04, 10:13
από Arg0
13 Απαντήσεις
5848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/05, 15:58
από Ikaros
36 Απαντήσεις
14142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
69 Απαντήσεις
23383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/07, 15:41
από DHMHTROS
20 Απαντήσεις
9408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 11:08
από triae
56 Απαντήσεις
20405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 12:58
από Υπνοβάτης...
52 Απαντήσεις
30559 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/11, 15:08
από GermanRock
11 Απαντήσεις
29735 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/15, 21:54
από Μelexdy