Σελίδες:
  • #1 από pascal. στις 22 Jan 2007
  • Τι μπορεί να φταίει όταν ένα φορητό πληκτρολόγιο ανταποκρίνεται λάθος; Π.χ. πατάμε "r" και γράφει "ο". Οι μπαταρίες είναι καινούριες.
  • #2 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 22 Jan 2007
  • Μήπως υπάρχουν εκεί κοντά άλλα πληκτρολόγια?

    Επίσης τέτοιες κουλαμάρες έχω ακούσει μεταξύ Apple και IBM....
  • #3 από pascal. στις 22 Jan 2007
  • Μήπως υπάρχουν εκεί κοντά άλλα πληκτρολόγια?

    Υπάρχει ένα στο διπλανό δωμάτιο, που επικοινωνεί άμεσα. Παίζει ρόλο;;
  • #4 από parlats στις 22 Jan 2007
  • Ναι παίζει ρόλο Μαρία, ειδικά αν παρεμβάλλονται και άλλες συσκευές με ακτινοβολία όπως Tv, κινητό κλπ

    Καλώδιο rulez!  ;D
  • #5 από Symeon στις 23 Jan 2007
  • εμενα δεν μου εχει κανει προλημα...μπας να τσεκαρεις καλυτερα την κωδικοποιηση των χαρακτηρων;  πχ αν το εχεις παρει απο γερμανια πολλα γραμματα θα εινια διαφορετικα απο τα ελληνικα. Αλλο θα πατας και αλλο θα βγαινει...πηγαινε στον πινακα χαρακτηρων να δεις αν εινια οκ...
  • #6 από pascal. στις 23 Jan 2007
  • Πάρη, το πληκτρολόγιο αυτό εξυπηρετεί την οθόνη της tv και το πισί είναι κάπου από πίσω, οπότε είναι μάλλον αυτό που λες. Κρίμα γιατί ήταν πρακτικότατο!

    Σίμο, αυτό με τις γλώσσες το τσέκαρα. Μόνο αγγλικά και ελληνικά είναι εγκατεστημένα.
  • #7 από pegasus στις 23 Jan 2007
  • Μαράκι θυμάσαι πριν από λίγο καιρό που είχα και εγώ ένα πρόβλημα με έναν keylogger ιό και μου έβγαζε διπλούς τόνους? Μήπως να το ψάξεις και από αυτήν την άποψη γιατί από ότι ξέρω είσαι λίγο αφύλακτη ως προς το ίντερνετ.

    Εμένα πάντως πληροφοριακά λύθηκε το πρόβλημα ανακαλύπτοντάς τον με το hijack this! προγραμματάκι και ανεβάζοντάς το εδώ στο κιθάρα που μου είπαν ποιό είναι το βλεβερό προγραμματάκι. Για περισσότερες λεπτομέρειες απευθύνσου στους κατέχοντες τα φώτα (ξέρεις ποιοί είναι αυτοί) να σου πουν επακριβώς τί να κάνεις.
  • #8 από pascal. στις 24 Jan 2007
  • Σε εσένα τρελαινόταν ένα πλήκτρο. Εδώ μιλάμε για φρενίτιδα όλου του πληκτρολογίου! Πάντως θα το δοκιμάσω το hijack. Μμμμμμμματς!
  • #9 από ship_me_out!!! στις 24 Jan 2007
  • Μηηηηηηηηηηηηηηηηπως βραχηκε??????????????????? Αυτο παθαινουν ολα τα πληκτρολογια ( κανονικα και μη), κινητα, κτλ
  • #10 από stavros75 στις 24 Jan 2007
  • Τι είναι το φορήτο πληκτρολόγιο? Το ασύρματο εννοείτε?
  • #11 από jacksonas στις 25 Jan 2007
  • Καλώδιο rulez!  ;D

    Yep!Αυτό ξαναπέστο!
    Και στο ποντίκι εννοείται!!
  • #12 από FSL στις 25 Jan 2007
  • Εχω αναφέρει ξανά τα προβλήματα που είχα με το ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι όπου πάταγα ένα α και ακολουθούσαν καμια 30ριά με δική τους πρωτοβουλία.
    Καλώδιο και πάλι καλώδιο....
  • #13 από pascal. στις 25 Jan 2007
  • Κατάλαβα..... Τσάάάάάάάάάμπα τόσα ευρώ. Τουλάχιστον το ποντίκι ανταποκρίνεται σωστά. Κάτι είναι και αυτό. Ευχαριστώ παιδάκια.
  • #14 από ship_me_out!!! στις 25 Jan 2007
  • Κριμα παντως. Εγγυηση εχει?? ??

    Ίσως και να φτιαχνεται.





    (Πόσο κοστισε??)
  • #15 από pascal. στις 25 Jan 2007
  • Νομίζω ότι και τα δύο μαζί (ποντίκι+πληκτρολόγιο) κόστισαν 70€;;; Μπορεί να λέω μεγάλο ψέμα όμως. Μια βόλτα στο πλαίσιο θα σε διαφωτίσει.

    Από ό,τι κατάλαβα δεν είναι θέμα φτιαξίματος αλλά τοποθέτησης στο χώρο. Η τιβί το απομαγνητίζει ή κάτι τέτοιο. (με ρώτησες αν βράχηκε παραπάνω και δε σου απάντησα...Όχι δε βράχηκε.)
  • #16 από FSL στις 25 Jan 2007
  • Εμένα δεν είχε τίποτα κοντά έβγαλα και το ασύρματο που ήταν δίπλα και τίποτα.Ο δέκτης απέναντι απ τα ασύρματα διαβολάκια και αρνούνταν να δουλέψουν κατηγορηματικά.
  • #17 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 26 Jan 2007
  • Εφόσον μιλάμε για ασύρματα των 70€, τότε κατα πάσα πιθανότητα, δουλεύουν με υπέρυθρες...

    Όπως και το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης!!!!
  • #18 από Witchking στις 26 Jan 2007
  • Τα ασύρματα πληκτρολόγια ποντίκια , δεν είναι Rf..αλλά δουλεύουν με υπέρυθρες όπως τα τηλεχειριστήρια (σωστά γράφει ο Isnogood). Λίγο δύσκολο να επηρρεάζονται από άλλες συσκευές. Δοκίμασε αλλαγή συχνότητας. Όλα συνήθως έχουν 2 κανάλια..Αν συνεχίζει , επέστρεψέ το στο κατάστημα για δοκιμή. Έχουν τύχει προβληματικά σετ...
  • #19 από FSL στις 26 Jan 2007
  • Ωπ τι εννοείς κανάλια?
    Πως το ρυθμίζουμε αυτό?
    Δοκίμασα 3 ίδια σετ της Microsoft και στα 3 το ίδιο πρόβλημα που ανέφερα.
  • #20 από Witchking στις 26 Jan 2007
  • Ωπ τι εννοείς κανάλια?
    Πως το ρυθμίζουμε αυτό?
    Δοκίμασα 3 ίδια σετ της Microsoft και στα 3 το ίδιο πρόβλημα που ανέφερα.
    το δικό μου (δεν είναι μικροψοφτ) έχει ένα διακοπτάκι..που αλλάζει...κανάλι...
  • #21 από FSL στις 26 Jan 2007
  • Σνιφ είπα και γω μήπως βρήκα τη λύση του μυστηρίου.....
  • #22 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 27 Jan 2007
  • Ωπ τι εννοείς κανάλια?
    Πως το ρυθμίζουμε αυτό?
    Δοκίμασα 3 ίδια σετ της Microsoft και στα 3 το ίδιο πρόβλημα που ανέφερα.

    Τότε θα τεστάρεις άλλο μοντέλο ασύρματου, και αν το πρόβλημα παραμένει τσεκάρεις τον υπολογιστή.

    Α) Με καλωδιωμένο πληκτρολόγιο υπάρχει πρόβλημα?
    Β) Εγκατέστησες το πρόγραμμα του πληκτρολογίου?  :P :P ;) ;)
    Γ) Αν ναι, ξανακάντο!
  • #23 από FSL στις 27 Jan 2007
  • Είχα 3 ίδια σετ του ίδιου μοντέλου της Microsoft.
    Συνοδευτικό cd για εγκατάσταση δεν είχαν.
    Με καλωδιομένα δεν έχω κανενα πρόβλημα.
  • #24 από Symeon στις 27 Jan 2007
  • παιδια....εγω απο τοτε που εβαλα το ασυρματο....καιρο πριν..θαναι κανα 6μηνο...δεν ειχα ποτε μα ποτε προβλημα...ουτε ενας τονος.τπτ..φασολι ξερεις για πιο μιλαω...
  • #25 από FSL στις 27 Jan 2007
  • Πλάκα κάνεις.....για να καταλάβετε και οι υπόλοιποι ο Σίμος έχει το ίδιο ασύρματο σετ με μένα....
Σελίδες: