Ψηφοφορία

Θα αγοράζατε/έχετε αγοράσει πλάστα cd's από πλανώδιους πωλητές?

Ναι,πάρα πολλές φορές,γιατί όχι???
33 (50%)
Ναι αν και προσπαθώ να το αποφεύγω
14 (21.2%)
Ελάχιστες φορές μόνο και πάλι με...ενοχές!
7 (10.6%)
Όχι,ούτε πρόκειται,τα πλαστά cd's καταστρέφουν το ελληνικό τραγούδι!!!
12 (18.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 60

Αποστολέας Θέμα: ''η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική''  (Αναγνώστηκε 89812 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ποιά είναι η γνώμη σας για τα πειρατικά cd's? Τι και ποιοί πιστεύετε ότι φταίνε? Πως βλέπετε τις τιμές των cd's στην Ελλάδα? Πως μπορεί να διορθωθεί η κατάσταση?
How I wish you where here......

Αποσυνδεδεμένος Χρήστοςς

  • Βενιαμίν
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Άντρας
  • The temple of the king
    • Προφίλ
    • Γ.Σ.Νίκαιας
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #1 στις: 01/08/02, 17:36 »
Φυσικά και προτιμώ να τα αγοράζω από τους πλανόδιους και να τα παίρνω ένα χίλιαρικο(και να τα δοκίμαζει στοραδιοφωνο και αν είναι χαλασμένο σου φέρνει άλλο)παρά να σκάω ένα πεντοχίλιαρο για να το πάρω αυθεντικό.Μόνο από τους Scorpions έχω αυθεντικά ;)
I close my eyes
only for a moment and the moments gone
all my dreams
pass before my eyes the curiosity.
"Dust in the wind"

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #2 στις: 01/08/02, 17:43 »
Παιδιά εγώ έχω αντιγραφικό και τροφοδοτώ με cd όλους τους φίλους μου, με το αζημίωτο φυσικά!!!

Britney

  • Επισκέπτης
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #3 στις: 01/08/02, 18:05 »
Εγώ τώρα τελευταία δεν παίρνω καθόλου απο πλανόδιους,οχι μόνο γιατί είναι κακής ποιοτητάς αλλά όταν επιθυμώ να ακούσω ένα cd πρεπεί να σέβομαι κι αυτούς που δούλεψαν για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Γεωργία

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..η ζωή μου μία μουσική, και η μουσική η ζωή μου
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #4 στις: 01/08/02, 18:13 »
Πειρατικά! Δεν γίνεται αλλιώς, ή θα πάρεις 1,2,5,10 αυθεντικά και δεν θα ακούς τίποτα άλλο, ή θα προτιμήσεις τα φτηνιάρικα πειρατικά!
Έχεις τα χρώματα, έχεις τα πινέλα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα..

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #5 στις: 01/08/02, 19:14 »
Εγώ προσωπικά έχω πάρει συνολικά 5 πειρατικά CD και τα 4 από αυτά ήταν εξαιρετικής ποιότητας, ενώ το πέμπτο απλά καλό.  Αναμφίβολα θα υπάρχουν και σκάρτα στην αγορά.  Νομίζω ότι θα ήταν υποκριτικό να τα κατακρίνουμε, από τη στιγμή που όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε αντιγράψει δίσκους ή CD από φίλους, έχουμε κατεβάσει mp3 από τα διάφορα Ρ2Ρ και τέλος πάντων έχουμε διαπράξει με κάποιο τρόπο τη δική μας μικρή "πειρατεία".  Ή μήπως όχι;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #6 στις: 02/08/02, 02:44 »
Ρε παιδια,εγω εχω καμια δεκαπενταρια αυθεντικα και αντιγραμμενα....πανω απο 50.Καλα ντε,μη βαρατε. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #7 στις: 02/08/02, 05:37 »
 >:( >:( >:(peiratia enantia stin kerdoskopia!toulaxiston edw pou eimai ena aplo cd se diskopwlio kanei 8000 kai to geloio einai oti oi idioi ta antigrafoun kai ta poulane 3000!eleos!gi afto ki egw efodiastika me peripou 300 cd apo mia kafeteria, ta metrepsa se mp3 kai ta dinw se opoion thelei dwrean giati to kseftilisan to pragma oi geloioi.... >:( >:( >:(
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #8 στις: 03/08/02, 16:47 »
Εγώ πάλι έχω κυρίως αυθεντικά, Γιατί?? μα εδώ είναι το κόλπο. Ο αγαπητός μπαμπάς μου είναι της γενιάς των Ζεππελιν, Deep Purple, Pink Floyd, κλπ, οπότε έχω την επιθυμιτή χρηματοδότηση. Φυσικά, συμφέρουν τα αντίγραφα, οπότε δεν λέω όχι. Τωρα ασπούμε, στα αφορολόγητα πήρα 2 Cd και από τη Σαλόνικα άλλα 4, όλα αυθεντικά. Όμως, ένα φιλαράκι εδώ μου βρηκε όλα τα Cd των Zeppelin αντίγραφα, έτσι με ένα χιλιάρικο πήρα άλλα έξι ;)
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος jbliangas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσουν οι καμπύλες!!! (Της κιθάρας βρε)
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #9 στις: 05/08/02, 23:51 »
Ego pio poli katevazo mp3. Isos omos na einai ki afto mia morfi peiratias opos eipe o Apollon. Alla den leei na dineis 6000 gia ena CD!
Ζήτω ο Θρύλος!

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #10 στις: 06/08/02, 03:55 »

Alla den leei na dineis 6000 gia ena CD!

φιλαρακο,στην Κυπρο ειναι ακομα πιο ακριβα!

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #11 στις: 06/08/02, 04:10 »
To kata kefalhn eisodhma omws sthn Kypro einai sxedon diplasio apo thn allh se sxesh me ayto enos elladith.

Αποσυνδεδεμένος kotsitos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Kaloi mou anthrwpoi...
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #12 στις: 06/08/02, 16:34 »
mousiki peirateia..einai kai ta mp3 pou katevazoume..vevea an einai mono gia prwsopiki xrisi einai kapws kalitera....egw pantws exw ena parapono...giati vazoun maurous na poulane ta cd kai de vazoun kana kalo gomenaki...??..den exw agorasei pote apo planwdio...me nevriazei ekei pou kathese kai pineis to kafedaki sou...tsak!!!erxete kai me misa ellinika prospathei na sou poulisei...oxi otan pinw to kafe mou kai thelw na iremisw...
ta alita na lisw, to drako apo ti spilia
egw tha ton nikisw, kai ta xrisafia pou fila
ola tha sta xarisw, glentia tragoudia kai xorous
egw prwtos tha arxisw.

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #13 στις: 09/08/02, 01:57 »

To kata kefalhn eisodhma omws sthn Kypro einai sxedon diplasio apo thn allh se sxesh me ayto enos elladith.

Δεν ξερω για αριθμους αλλα μαλλον πρεπει να ειναι αρκετα μεγαλυτερο

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #14 στις: 09/08/02, 13:18 »

To kata kefalhn eisodhma omws sthn Kypro einai sxedon diplasio apo thn allh se sxesh me ayto enos elladith.


Να σκεφτείς ότι στην Ήπειρο (την πιο φτωχή περιφέρεια της Ευρώπης) τα απλά cd's στην Άρτα τα βρίσκεις στις 7.500 ενώ στα Γιάνεννα λιγάκι γύρω στις 6.500!!! Όσο για τα διπλά.... όταν πριν χρόνια ήθελα να αγοράσω το "Τhe Wall" το βρήκα στις 11.000 ενώ την "Παράλληλη Δσκογραφία" των Κατσιμίχα 9.500 (στα metropolis την βρήκα 6.500!!!) Βγάλε συμπέρασμα!!!
How I wish you where here......

SKYLLAS

  • Επισκέπτης
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #15 στις: 10/08/02, 10:03 »
Και εγώ παιδιά πειρατικά αγοράζω. Για να αγοράσω γνήσια πρέπει να μη μπορώ να το βρώ στην αγορά(μαύρη). Αν και τωρα έχω βρει τον τρόπο να βρισκω τα πάντα. Ίσως αν έβλεπα οτι τα χρηματα τα έπερναν οι συνθετες οι στιχουργοι και οι τραγουδιστές να έδινα 20 ευρώ το δισκακι, αλλά να τα δώσω για να γίνουν οι εταιρίες πιο πλουσιες, δεν τα δίνω. Και μην ξεχνατε οι εταιρίες ευθύνονται που το ελληνικο τραγουδι βρισκεται σε αυτά τα χαλια της απλοικότητας, δεν τους χρειαζεται λοιπόν μια τιμωρια: οχι στα γνησια cd, και ειδικά αυτα που η διαφημιση τους ειναι μεγαλη.

Αποσυνδεδεμένος kostasd

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #16 στις: 10/08/02, 19:56 »
Η πλάκα είναι ότι στη σχολή μου υπάρχει μόνιμα ένας τυπάς (Έλληνας παρακαλώ!) ο οποίος έχει στήσει κανονικό δισκοπωλείο με αντεγραμμένα cd's κ έχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Από Eagles μέχρι Φαραντούρη κ από Β.Τερλέγκα μέχρι την 'Αγρυπνία" του Θ.Παπακωσταντίννου καθώς κ μια απίστευτη ποικιλία από soudracks.Σ'αυτόν βρήκα cd's που δεν έβρισκα ούτε σε δισκοπωλεία!!! Εκμεταλlεύεται κ το  άσυλο της σχολής κ δρά ανενόχλητος!!! Εν τέλει τον έχω κάνει πλούσιο κ από Σεπτέμβρη πλουσιότερο....άσε που στο βάζει σε νορμάλ θήκη κ όχι σε....σακουλάκι!!!
How I wish you where here......

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #17 στις: 10/08/02, 20:41 »
Με αυτές τις τρελλές τιμές που υπάρχουν δεν νομίζω κανείς να έχει αποφύγει τον πειρασμό της πειρατικής λύσης .
Πάντως εγω για κλασσικα ,τζαζ και ορχηστρικα cd πηγαίνω σε πολυκαταστήματα μουσικά ,γενικά ,ακόμα και καλλυντικών που βρήσκεις πραγματικούς θυσαυρούς σε μεγάλες προσφορές .
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν είναι τελευταίας κυκλοφορίας αλλά αρκετά παλαιότερα η ακόμα αζήτητα .

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #18 στις: 12/08/02, 01:46 »
Εγώ προτιμώ τα βινύλια (οι μαύροι δεν τα έχουν καταφέρει καλά με αυτά) οπότε παίρνω γνήσια. Αν δεν κυκλοφορεί σε βινύλιο τα κατεβάζω απο το Ιντερνετ( έτσι και αλλιώς δεν νομίζω να βρω Haggard ή Therion από μαύρο)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #19 στις: 12/08/02, 03:32 »
Ontas maniwdhs cidothiras exw kataferei meta kopwn kai vasanwn na sylleksw perissotera apo 1000 original cd, edw kai peripou 6-7 xronia, eno molis mesa se 1.5 xrono (kai logw kalhs grammhs internet) katevasa gyrw sta 45.000 mp3. Ta teleytaia apoteloun ousiastika ena epipleon pleonekthma sthn prospatheia mou na agorasw ta cd ekeina pou aksizoun kathe lepto (xrhmatika kai xronika ennooumeno) tous. Den mporw na fantastw pws ta mp3 tha apoteloun meros ths sylloghs mou, estw ki an kouvaloun thn ousiastikoterh plhroforia...thn idia th mousikh. Thewrw to cd/disko ena polydiastata oloklhrwmeno ergo, opws akrivws ki ena vivlio...tha mporousa na exw kallista aples fwtotypies tou, alla h alhtheia einai pws de htan ki oti pio aksiologo na kosmei th vivliothikh. Gia na mhn antimetwpizoume omws elitistika to zhthma, as ginei katanohto pws to endiaferon gia to thema pou parousiazei h vivliothikh h h mousikh syllogh, proypothetei mia estw kai metria  oikonomikh dynatothta. Den mporoume na apaithsoume apo ton mh exonta na endiaferetai gia to epipedo ths mousikhs tou sylloghs kai pws ayth fantazei panw se ena epiplo me ta eksexonta ekswfylla kai tis digipack syskeyasies. Adianohto...kai apolytws katanohto na apozhta to mp3 me kathe eykairia gia na ikanopoihsei th dipsa tou gia mousikh.

Me dedomeno pws milame gia ena meso apo oikonomikh apopsh atomo, pou to pairnei na agorasei 5-6 cd to mhna, aytoi pou ousiastika tha strafoun pros to peiratiko cd h ta mp3, einai oloi ekeinoi pou den endiaferontai ousiastika gia th mousikh ws texnh, alla ikanopoiountai eksisou apo opoiadhpote morfh ki an exei h mousikh plhroforia. Den einai diolou periergo pou to cd px ths Vandh tha agorastei apo thn pleionothta tou kosmou peiratiko, otan thn idia stigmh, pali px, to "Hmerologio" tou Nikou Ksydakh (kai logw ths yperoxhs syskeyasias) tha kosmei kapoia vivliothikh aythentiko. Einai zhthma antimetwpishs ths mousikhs ws texnhs h ws emporeyma analwsimo...

Kai gia na mh fanei pws ta rixnw stous katafeygontes sta peiratika cd (les ki egw me tosa mp3 apexw apo thn sygkekrimenh kathgoria), tous dikaiologw aperiorista, otan ayto ginetai logw oikonomikwn dyskoliwn. Allwste to pragma exei pragmatika ksefygei...mesa se 2-3 xronia perasme apo to 5xiliaro, sxedon sto 7xiliaro, akoma kai sto Metropolis pou apotelouse th fthnoterh lysh. H aisxrokerdeia sthn pio xydaia ths morfh. Thymamai mia palaioterh ereyna pou eixe dhmosieythei ki apo to OtherSide tou Babylon.gr. Me vash ayth enas mesos Germanos mporouse na agorasei peripou 120 cd to mhna an spatalouse olo to mistho tou, enw enas ellhnas me ta vias eftane peripou to miso. Milame gia tromaktikes anantistoixies misthou me timh tou cd. Peritto na pw pws aggizame to nadir ths EE se ayton ton tomea. Kai me lypei afantasta na vlepw egxwries kyklofories (pou de feroun thn aykshsh pou prokalei mia eisagwgh) na ftanoun tis 6.700, xwris na dikaiologeitai apo pouthena ena tetoio noumero, para mono sthn apokleistika oikonomika proshlwmenh politikh twn etairiwn. Dekth h megistopoihsh tou kerdous, alla me regoula, giati to pragma gyrnaei eykola mpoumerangk, opws ki egine kai twra trexoun kai de ftanoun.

Twra fainetai kai h xrhsimothta tou mp3 h tou peiratikou cd. To pairneis me 1-2 xiliarika, to akous, eksetazeis an aksizei h oxi ki an milame gia thn prwth periptwsh katalhgeis na to agoraseis, otan to vreis se symferousa timh (px Monasthraki), xwris na ginesai ermaio twn diathesewn twn polyethnikwn.

An kapoioi xanoun kyriws apo ta mp3/peiratika aytoi einai oi mainstream "kallitexnes" kathoti eks orismou oi agorastes tous den exoun megales apaithseis. Antithetws, enas syneidhtopoihmenos mousikofilos (syneidhtopoihmenos apenanti sth mousikh ws texnh ki oxi apenanti sthn hthikh antimetwpish ths nomimhs agoras) tha strafei pros to aythentiko arga h grhgora.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/02, 03:34 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #20 στις: 12/08/02, 09:08 »
  ----Την προηγούμενη εβδομάδα,διάβασα ένα ωραίο αρθράκι στο "Βημα",σύμφωνα με το οποίο,οι φίλοι Αφρικανοί που εμπορεύονται συνήθως τα πειρατικά cd δεν είναι και τόσο θύματα κάποιου μαφιόζου εργοδότη,αφού αγοράζουν το εμπόρευμα σε ακόμα πιο εξευτελιστικές τιμές απ'ότι το πουλάνε.Αυτό σημαίνει ότι βγάζουν και οι ίδιοι αρκετά.Άσχετο ελαφρώς,αλλά το αναφέρω επειδή μου έκανε μεγάλη εντύπωση,αφού είχα την ιδέα ότι οι πωλητές βγάζουν πενταροδεκάρες.------                                                     Ως προς το κυρίως θέμα, είμαι υπέρ της πειρατείας των cd(αν και δεν έχω ούτε ένα) καλλιτεχνών,που ούτως ή άλλως βγάζουν ΠΟΛΛΑ χρήματα στις "μεγάλες πίστες",όπου εμφανίζονται τις νύχτες.Γι'αυτούς νομίζω ότι ίσα-ίσα που διαφημίζονται κιόλας...Από τούτα τα cd χάνουν στην ουσία μόνο οι εταιρείες που μας ρουφάνε, χρόνια τώρα, το αίμα.Εξάλλου τα cd αυτά περιέχουν,συνήθως,σουξεδάκια των δύο εβδομάδων και δεν αξίζουν πραγματικά,όπως και να το κάνουμε, ένα ολόκληρο μεροκάματο...
  ΩΣΤΟΣΟ,είμαι σταθερά ενάντια στην πειρατεία δίσκων διαφόρων μικρών ελληνικών συγκροτημάτων και χαμηλών τόνων καλλιτεχνών,που ίσως ζουν από τα χρήματα (έστω κι αν είναι ελάχιστα) που θα πάρουν από τις πωλήσεις της δουλειάς τους-άντε και κάποιες συναυλίες.Τονίζω εδώ,ότι οι δισκογραφικές δεν παύουν να πίνουν το αίμα καλλιτεχνών και ακροατών,όμως ας έχουμε υπόψιν ότι για να συνεχίσει κανείς να παίζει και να τραγουδάει θα πρέπει να έχει πρώτα να φάει(λίγο πεζό,αλλά έτσι είναι).
   Τέλος,θα πρέπει να σκεφτούμε και το γεγονός ότι για ορισμένα μουσικά σχήματα δεν παίζουν επαγγελματικά,αλλά μόνο για να ακουστεί η φωνή και η μουσική τους.Εδώ και πάλι πιστεύω ότι δεν χωρούν ηθικοί προβληματισμοί ως προς τις αντιγραφές.Ίσα-ίσα που η μουσική τους θα ακουστεί σε περισσότερους.
    Βέβαια,ότι κι αν πούμε σ' αυτό το forum,δεν νομίζω ότι θ'αλλάξει κανείς μας νοοτροπία,αλλά είναι ωραίο ν'ακούγονται διάφορες απόψεις.Ζητήματα που αφορούν το mp3 καλό θα είναι να συζητηθούν σε νέο θέμα,γιατί αποτελούν μια ακόμα πονεμένη ιστορία...
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος placebo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #21 στις: 12/08/02, 11:30 »
stin kipro pedia ta cds einai arketa akriva ke etsi polloi katafevgoun stin piratia ke akomi tin xrisimopioun gia dikous tous skopoous, ego prosopika protimo ta afthentika alla poli spania agorazo, gia emena i pio kali lisi einai ta mp3s
Poses fores den eftasa ekei,
pou ixa pei pos tha vro sigouria na xotho,
kati pou oloi mas leme limani,
ma den ida karavi pote pou afto na tou ftani...
*Synitheis Ypoptoi - Xristos Thiveos*

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #22 στις: 18/08/02, 23:28 »
re paides antigrafi kai pali antigrafi.na fane kai oi kakomoiroi oi mauroi ligo pswmaki.(an kai den exw parei apo mauro pote afou ta ftiaxnw monos mou!)

Αποσυνδεδεμένος GIBSON335

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #23 στις: 17/11/02, 19:46 »
καλο το τσαμπε παιδια......αλλα να σεβομαστε και των αλλων τη δουλεια........απο ενα τραγουδιστη με εκατομυρια ναι.........(απο καποιον που κοιταει να επιβιωσει ΟΧΙ.... >:( >:(........... Mε αλλα λογια τα πειρατικα CD ειναι....Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Α . . . !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μουσική πειρατεία!
« Απάντηση #24 στις: 17/11/02, 21:21 »
Δεν αγοράζω CD μανιωδώς ,αλλά εάν θελήσω να αγοράσω CD θα πάω σε κανονικότατο μαγαζί (προσωπικά όσα CD έχω αγοράσει είναι απο το Carrefur ;D)Και τί είδη μουσικής : 45αρια λαικά,ρεμπέτικα.

Χαιρετώ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 12:43
από asxhmos
42 Απαντήσεις
18638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/06, 17:40
από schizm
42 Απαντήσεις
20778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/04, 18:36
από kanellop
25 Απαντήσεις
11498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/07, 01:30
από Bachante
79 Απαντήσεις
25088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/08, 15:57
από Xaris(πρωην Jizm)
24 Απαντήσεις
7206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/07, 01:47
από giorgos_z
24 Απαντήσεις
15129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 19:54
από vartanis
61 Απαντήσεις
19225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 14:25
από Arg0
3 Απαντήσεις
2989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/09, 10:20
από blackie
2 Απαντήσεις
3882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/11, 21:19
από Morticia