Αποστολέας Θέμα: Γεια σας παιδια,ειμαστε οι Mamres Οι Παντοτινοι.  (Αναγνώστηκε 37181 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
πραγματικα ειναι χάσιμο χρόνου και την ευθύνη πιστευω την εχουν αυτοι που δεν ξεκαθαρισαν ποιο πανω το ειρωνικο τους υφος οποτε προετρεψαν και αλλους (αθελα τους πιστευω) να ακουσουν αυτο το πραμα(για να μην πω τιποτα χειρότερο) ::)
1.30'+2'+2'=Σου χρωσταμε 5.30' λεπτα απο τη ζωη σου,να μας συμπαθας ομορφε μου.Να σαι καλα! :) :)

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ

... να ακουσουν αυτο το πραμα(για να μην πω τιποτα χειρότερο)


Όπως σου είπα και στο Mars Volta thread σου, συγχαρητήρια για το γούστο σου. Αν και εδώ ήταν ευκολάκι.  ;D
Κατά τα άλλα +1 στον gas-13 για το "κρείττον σιγάν" το οποίο υπόσχομαι και να εφαρμόσω στη συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εφοσον δε σ αρεσουν οι Loutsa και τον πιο κομπλε στιχο,ηχο,φωνη,κιθαρα να'χαμε,εφοσον δε σ αρεσει τετοιο στυλ.

Κάνεις λάθος, καταρχήν αν είχατε κομπλέ στοίχο/φωνή/κιθάρα, δεν θα ακουγόσασταν σαν τους Loutsa  ;) . Δεν τραβάω κανένα ζόρι και κόλλημα συγκεκριμένα με τους Loytsa. Για οποιονδήποτε χρησιμοποιεί το βρίσιμο σαν αυτοσκοπό και δεν έχει να δώσει τίποτα παραπάνω πέρα απο αυτό, την ίδια άποψη θα έχω. Δεν υπάρχει θέμα "στυλ", κυρίως επειδή δεν έχουν στυλ. Με το πλοκάμι π.χ που κάνουν καλή δουλειά στην μουσική και βγάζουν αρκετό γέλιο, δεν έχω να πω τίποτα.
Από τους Λούτσα, δεν μου έμεινε κάποιος στοίχος/μελωδία. Μόνο την κακογουστιά θυμάμαι και το μίσος προς ανάπηρους, φοιτητές, τραβεστί, αλλοδαπούς κτλ. Πράγματα που μπορείς να καταφέρεις και χωρίς το πρόσχημα της "μουσικής".

Πάντως αν όντως θέλατε να ακουστείτε σαν τους Loutsa, δεν χρειαζεται να ανησυχείτε για οτιδήποτε. Είστε εκεί ακριβώς. Συμπεριλαμβανομένου και του attitude.

(αν και δεν εχεις σε ολα δικιο)
Θέλω μόνο να μου πεις αν είχα δίκιο για τους Thundercats  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 12/07/12, 15:13 από kopaniamento »

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Εφοσον δε σ αρεσουν οι Loutsa και τον πιο κομπλε στιχο,ηχο,φωνη,κιθαρα να'χαμε,εφοσον δε σ αρεσει τετοιο στυλ.

Κάνεις λάθος, καταρχήν αν είχατε κομπλέ στοίχο/φωνή/κιθάρα, δεν θα ακουγόσασταν σαν τους Loutsa  ;) . Δεν τραβάω κανένα ζόρι και κόλλημα συγκεκριμένα με τους Loytsa. Για οποιονδήποτε χρησιμοποιεί το βρίσιμο σαν αυτοσκοπό και δεν έχει να δώσει τίποτα παραπάνω πέρα απο αυτό, την ίδια άποψη θα έχω. Δεν υπάρχει θέμα "στυλ", κυρίως επειδή δεν έχουν στυλ. Με το πλοκάμι π.χ που κάνουν καλή δουλειά στην μουσική και βγάζουν αρκετό γέλιο, δεν έχω να πω τίποτα.
Από τους Λούτσα, δεν μου έμεινε κάποιος στοίχος/μελωδία. Μόνο την κακογουστιά θυμάμαι και το μίσος προς ανάπηρους, φοιτητές, τραβεστί, αλλοδαπούς κτλ. Πράγματα που μπορείς να καταφέρεις και χωρίς το πρόσχημα της "μουσικής".

Πάντως αν όντως θέλατε να ακουστείτε σαν τους Loutsa, δεν χρειαζεται να ανησυχείτε για οτιδήποτε. Είστε εκεί ακριβώς. Συμπεριλαμβανομένου και του attitude.

(αν και δεν εχεις σε ολα δικιο)
Θέλω μόνο να μου πεις αν είχα δίκιο για τους Thundercats  ;D
Κοιτα,η αληθεια ειναι οτι δεν επιδιωξαμε να ακουστουμε οπως κανεις,απλα τις επιρροες μας ανεφερα πιο πανω.Επιμενω  παντως οτι εχεις λαθος γνωμη για Loutsa,ειναι πολυ σουρεαλ φαση και ενα ιδιατερο ''μπλακ'' χιουμορ.Βγαζει αρκετο γελιο,αλλα οκ,γουστα ειναι αυτα και δε μπορουν να μας αρεσουν τα παντα!Χαιρομαι που απαντας σοβαρα,βασικα δεχομαι ολες τις απαντησεις,απο μπινελικια,ειρωνιες,μεχρι και σοβαρες,αρκει παντα να εχουν και μια τοοοοοσο δα δοση χιουμορ!
Και που λες για Thundercats,τα αλλα 2 παιδια του ''group'' βλεπανε,εγω προσωπικα ποτε,μονο τα κινουμενα τα ρωσσικα του 902 εβλεπα(δεν ειμαι ΚΝΙΤΗΣ,απλα ετυχε).

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Πιστευα οτι θα ακουσω κατι καλυτερο γενικα.Ηταν εξαιρετικα κουραστικο.Ο ηχος ειναι επιεικως απαραδεκτος,οι στιχοι παρολο που προσπαθειτε να τους πλασαρετε για χιουμοριστικους εγω προσωπικα θα τους ονομασω κακογουστους,γιατι ακομα και τα γκρουπ που πατε να μιμηθειτε τουλαχιστον ειχαν πολυ καλυτερες παραγωγες και καλους μουσικους μεσα οπως και χρησιμοποιησαν και πετυχημενες ατακες-στιχους.

Αν και πιστευω οτι δεν σας νοιαζει και ιδιαιτερα εγω θα σας προτεινω τα εξης.Μελετηστε λιγο μουσικη για να παιζετε καλυτερα,προσπαθηστε να μαθετε 2-3 πραγματα για να ηχογραφειτε καλυτερα,ο τραγουδιαρης να κανει λιγο ορθοφωνια και προσπαθηστε να βελτιωσετε λιγο τους στιχους.

Ενταξει προφανως εσεις την ολη φαση την κανετε για την πλακα σας...αλλα δεν χρειαζεται να ειναι και τοσο χαμηλο το επιπεδο σας σε ολα.Μπορειτε καλλιστα να πουλατε τρελα και να εχετε και κοινο που να γουσταρει(εκτος απο τους φιλους σας).
« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/12, 11:05 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ
Πιστευα οτι θα ακουσω κατι καλυτερο γενικα.Ηταν εξαιρετικα κουραστικο.Ο ηχος ειναι επιεικως απαραδεκτος,οι στιχοι παρολο που προσπαθειτε να τους πλασαρετε για χιουμοριστικους εγω προσωπικα θα τους ονομασω κακογουστους,γιατι ακομα και τα γκρουπ που πατε να μιμηθειτε τουλαχιστον ειχαν πολυ καλυτερες παραγωγες και καλους μουσικους μεσα οπως και χρησιμοποιησαν και πετυχημενες ατακες-στιχους.

Αν και πιστευω οτι δεν σας νοιαζει και ιδιαιτερα εγω θα σας προτεινω τα εξης.Μελετηστε λιγο μουσικη για να παιζετε καλυτερα,προσπαθηστε να μαθετε 2-3 πραγματα για να ηχογραφειτε καλυτερα,ο τραγουδιαρης να κανει λιγο ορθοφωνια και προσπαθηστε να βελτιωσετε λιγο τους στιχους.

Ενταξει προφανως εσεις την ολη φαση την κανετε για την πλακα σας...αλλα δεν χρειαζεται να ειναι και τοσο χαμηλο το επιπεδο σας σε ολα.Μπορειτε καλλιστα να πουλατε τρελα και να εχετε και κοινο που να γουσταρει(εκτος απο τους φιλους σας).
Να σαι καλα παλικαρι!

Αποσυνδεδεμένος antonis777

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
    • dreamweaver.gr
Πολύ καλή δουλειά παιδιά! μπράβο!

Αποσυνδεδεμένος Mamres

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 0
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Το up ηταν το κερασακι στη τουρτα! Καδος ανακυκλωσης και καλα ειναι!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher