Σελίδες:
  • #1 από zeoy στις 15 Jun 2013
  • Ένα πολύ παλιό μου που η gkou ανέλαβε τα φωνητικά και τους στίχους.
    Όχι δεν είναι 12μετρο blues. Λίγη κιθάρα, αρκετός θόρυβος και ένα αργό beat.


    https://www.box.com/s/yl0zda72nlnuetae8ztj




    ΥΓ Μη βαράτε για τη μίξη. Είναι πάνω στο παλιό mp3 και φτιαγμένη σε netbook με τα πιο ταπεινά plugins και ακουστικά των 10Ε (είπα καλύτερα έτσι παρά καθόλου).
  • #2 από tsirigotis στις 15 Jun 2013
  • πολύ όμορφο και ατμοσφαιρικό ! για μίξη και τα σχετικά ας μιλήσει κάποιος σχετικός ! ;)  μια χαρά μου ακούστηκε εμένα πάντως !
  • #3 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 15 Jun 2013
  • Που ν το μπρέ? Δεν το βρίσκει...
  • #4 από zeoy στις 15 Jun 2013
  • πολύ όμορφο και ατμοσφαιρικό ! για μίξη και τα σχετικά ας μιλήσει κάποιος σχετικός ! ;)  μια χαρά μου ακούστηκε εμένα πάντως !


    Καλημέρα (ναι, τώρα ξύπνησα) και ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλια :)

    Συγχώνευση μηνυμάτων: 15/06/13, 15:12
    Που ν το μπρέ? Δεν το βρίσκει...


    Ντεν παίζει το άτιμο; Γκια ντοκίμασε κι εντώ
    https://sites.google.com/site/zeoymusic/crush_test_ft_gkou.mp3
    (καν'το copy paste στο browser σου)
  • #5 από gkou στις 15 Jun 2013
  • Ο κατόντιος , αυτό το πιντί μόνο ντεν το ακούει?εγκώ το άκουγκα πριιν απο το μποχνετ μια καρά! ;D
  • #6 από kkmspm (φλουτσ) στις 15 Jun 2013
  • πολυ ωραιο και καλη μιξη στα αυτια μου! Μπραβο! Πολυ ατμοσφαιρικο! ;)
  • #7 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 15 Jun 2013
  • Μπρήκα το μπρέ! Έκανε στάση εργκασίας τη κινητό. Έμορφο το άζμα. Τριπχοπάρει ανελεήτως! Αιτούμαι άνευ χαρτοσήμου εμφάνισιν του διδύμου στο σάμερ τέτοιο του κιτάρα στις 21 ταλλουνού!

    Αγαπητέ εν Χριστώ σου πάει το "θορυβώδες" το στύλ!
  • #8 από Lo.Lee.Ta στις 17 Jun 2013
  • Ωραίο ως άκουσμα ήχων αλλά οι στίχοι πάνε περίπατο ή εγώ είμαι φουφός ?...δώστε κάνα σκονάκι.
  • #9 από gkou στις 17 Jun 2013

  • “Crush test”
     
     Where there once was love
    Now there’s only pain
    [/size]I wish I was dreaming
    [/size]But it’s true
    [/size]My loneliness is tearing me apart
    [/size]I wake up in the middle of the night
    [/size]And it scares my dreams
    [/size]
    [/size]
    [/size]After all the things you said
    [/size]Hidden memories inside
    [/size]After all this love that we ‘ve been through
    [/size]How could I live without you?
    [/size]
    [/size]
    [/size]Now I can feel it
    [/size]You lie inside me
    [/size]But I know it’s over
    [/size]It ain’t go any further…
    [/size]So I m leaving you a key
    [/size]It’s the key of my broken heart
    [/size]Though I ‘m sure I will never feel emptier…[/size]
  • #10 από zeoy στις 17 Jun 2013
  • kkmspm, χοληδόχε και ανοδιοκαθόδιε ευχαριστούμε πολύ για τις ακροάσεις και τα σχόλια. Ελπίζω να τα πούμε όλοι από κοντά στο summer meeting μας 8)
  • #11 από Lo.Lee.Ta στις 17 Jun 2013
  • Πάρα πολύ καλό. Βγάζει παγερά μηχανικά συναισθήματα. Το ρομποτάκι πάτησε reset και περνάει σε επισκευή firmware μέχρι να έρθει η ώρα να ξαναφορτώσει καινούρια λογισμικά. Crush test, almost completed.
    Επειδή όμως είμαι απαιτητικός ακροατής, θελω η gkou να γράψει τους επόμενους στίχους. Δηλαδή τους στίχους  για τον ίδιο ήρωα/ηρωίδα, πριν το επόμενο Crush Test και βέβαια εσύ Zeoy να τους επενδύσεις με μουσική. Ελπίζω να επιβιώσετε μετά τα τυραννικά σχέδιά μου.
    Θέλω να δω, πως θα αναστήσετε τον άδειο ήρωά σας, δίχως όμως να έχει ξεχάσει το παρελθόν του.
  • #12 από zeoy στις 17 Jun 2013
  • Πάρα πολύ καλό. Βγάζει παγερά μηχανικά συναισθήματα. Το ρομποτάκι πάτησε reset και περνάει σε επισκευή firmware μέχρι να έρθει η ώρα να ξαναφορτώσει καινούρια λογισμικά. Crush test, almost completed.
    Επειδή όμως είμαι απαιτητικός ακροατής, θελω η gkou να γράψει τους επόμενους στίχους. Δηλαδή τους στίχους  για τον ίδιο ήρωα/ηρωίδα, πριν το επόμενο Crush Test και βέβαια εσύ Zeoy να τους επενδύσεις με μουσική. Ελπίζω να επιβιώσετε μετά τα τυραννικά σχέδιά μου.
    Θέλω να δω, πως θα αναστήσετε τον άδειο ήρωά σας, δίχως όμως να έχει ξεχάσει το παρελθόν του.


    Εύστοχες παρατηρήσεις (πρόσεξε ότι είναι crush και όχι crash) και ωραία ιδέα για τη συνέχεια. Βέβαια αν λάβουμε υπόψη μας ότι μας πήρε κανα χρόνο να κάνουμε αυτό που άκουσες, το sequel το βλέπω να κυκλοφορεί κάπου στο 2023 ;D
  • #13 από gkou στις 27 Jun 2013
  • Έφτιαξα κι ένα πολύ πολύ απλό βιντεο-κλιπάκι για το κομμάτι:
    crush test ft gkou
  • #14 από zeoy στις 27 Jun 2013
  • Ωραίο το video gkou. Πού κάνουμε like; ;D
  • #15 από gkou στις 27 Jun 2013
  • Κάτω από τις προβολές, στο χεράκι το όρθιο ;D Αλλά μόνο αν έχεις λογαριασμό στο you tube πιάνει!
  • #16 από Serviani στις 28 Jun 2013
  • Αν και έχει περάσει πολύς καιρός απο την τελευταία μου επίσκεψη εδώ,"έπεσα" πάνω σε αυτό το πολύ όμορφο τραγούδι,μπράβο παιδιά!
  • #17 από zeoy στις 28 Jun 2013
  • Αν και έχει περάσει πολύς καιρός απο την τελευταία μου επίσκεψη εδώ,"έπεσα" πάνω σε αυτό το πολύ όμορφο τραγούδι,μπράβο παιδιά!


    Σου κάναμε μουσικό χαλί για την επιστροφή σου ;D
    Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. :)
Σελίδες: