Αποστολέας Θέμα: Greeklish σε qutoe...  (Αναγνώστηκε 6349 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Greeklish σε qutoe...
« στις: 15/02/06, 19:36 »
Ρε παιδιά δε με αφήνει να γράψω greeklish αλλα βλέπω υπάρχουν μερικά θρεντ προσφατα με greeklish τα οποία όταν τα κάνω quote μου ζητάει να τα διορθώσω..

Αποσυνδεδεμένος DevastatoR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #1 στις: 15/02/06, 21:03 »
i dont want to be offencive, but if the admins are for the thingy rodeo its obviously that it will happen. sorry for talking in a foreign language, but as i know english is the second official language in all countries in EU. So its my right to chose to post in english since i can write faster than posting in greek with greek letters.
Now if you tell me that you cant understund a word of what im saying be sure that i dont even care...
From now and on all my poste will be in "pure english" language since greeklish is forbiden !!!~~!~!!`
hf xD
--------------------------------
also ive noticed that your script edited 1 "one" word in my post wich changed the hole meaning of a phrase...
--------------------------------
Ive learned from my school and my parents that EVERY word has its uniqe meaning and its usefull to exress something when talking... I really cant understand that some word are "cut" from this site...
--------------------------------
I used the word "pen1s" wich means the "place between the legs of a man". Now wonder: If i wanted to write something about a desease or something that has to do with "medic" why couldn't i post this "word". I mean its a bad taboo...
If you see a "hoocker" on the road and your children ask you "what is this", wouldnt you tell him the "word"???
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/06, 21:12 από DevastatoR »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #2 στις: 15/02/06, 21:19 »
Κι η επανάσταση ξεκίνησε... :P

Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω βρε παιδιά. Καλώς ή κακώς οι admins που σκάνε και τα φράγκα για να μπορείς να γράφεις εσύ κι εγώ εδώ μέσα, ντάνγκα ντάγκα κάθε μήνα, έκριναν ως αποδεκτή γλώσσα συζήτησης τα ελληνικά και μόνο. Μέχρι τώρα και για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα ανοχής, υπήρχαν μονάχα παρατηρήσεις και παραινέσεις ή οποίες και δεν έγιναν σεβαστές...γι' αυτό καταλήξανε και σε μέτρα που τελικά επηρεάζουν και την καλή λειτουργία του forum. Δεν είναι δα και το μοναδικό στο ελληνικό διαδίκτυο που έχεις ως προϋπόθεση τη χρήση της ελληνικής γλώσσας.

Δεν παραγνωρίζω την αξία που έχει ο εκάστοτε συμμετέχοντας στη διαμόρφωση της αισθητικής ενός forum. Θα προτιμούσα κι άλλα παιδιά, όπως για παράδειγμα ο candlemass, να άρουν τις αξιώσεις τους και να συνεχίζουν να γράφουν ανάμεσά μας. Στο βαθμό που αδυνατούν να θυσιάσουν το στυλ τους (άντε και να το δεχτώ!), στο βωμό του κοινού συμφέροντος και των προτιμήσεων αυτών που διαχειρίζονται την ύπαρξη του forum, το πλέον συνετό είναι να αποχωρήσουν, αφού αισθάνονται πως δεν τους  χωράει ο τόπος.

Αυτήν την ψευτομαγκιά όμως του τύπου "εγώ θα κάνω ό,τι γουστάρω και σας έχω και γραμμένους" φίλε DevastatoR δεν την αντιλαμβάνομαι, όταν μάλιστα γίνεται εκ του ασφαλούς κι είναι κι εύκολη η ρημάδα. Αν έχεις τόση ανάγκη να γράφεις στα Αγγλίκά, πρότεινε στους admins να ανοίξουν μια ενότητα "English Only" για τους αλλοδαπούς φίλους μας κι όσους τη βρίσκουν έτσι. Δεν κατελύθη δα και το Σϋνταγμα για να νοιώθουμε να απειλείται η προσωπική μας ελευθερία. Πήξαμε στην υπερβολή!

Σε κόβω για ban με αυτά τα μυαλά και τον ευτελή εξυπνακισμό.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/06, 21:21 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος DevastatoR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #3 στις: 15/02/06, 21:29 »
hehe ^^

i stated that i didnt want to be offencive xD
anyway, i ll reply to your post.

A ban doesnt mean anything to me. I mean that i visit 10 sited (forums) dayly, im a forum admin in www.sk-gaming.com so i might know better some things.

Also ban is not the option for the admin cause ip changes everytime i reboot, i can change my name again... maby 10 minutes more work for me...

My post here is to show to some people that they might have wrong, that they might lose the 60-70% of the forum users here. Being sarcastic and "offencive" is a method to "shake" some brains.
Anyway im out of this site since i cannot post in any greek (unix user) so...
(unix is satan's, unix users must die ^^)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #4 στις: 15/02/06, 22:09 »
i stated that i didnt want to be offencive xD
anyway, i ll reply to your post.

Προφανώς η θέληση δεν υπερνίκησε την ανάγκη σου να είσαι.

Παράθεση
A ban doesnt mean anything to me. I mean that i visit 10 sited (forums) dayly, im a forum admin in www.sk-gaming.com so i might know better some things. Also ban is not the option for the admin cause ip changes everytime i reboot, i can change my name again... maby 10 minutes more work for me...

Φαντάζομαι πως και το almighty sk.gaming θα διαθέτει forum με κάποια συγκεκριμένα rules. Εκτός κι αν το λειτουργείτε στο στυλ "μπάτε σκύλοι αλέστε...". Προφανώς λοιπόν δεν είναι κι ιδιαίτερα έξυπνο ή τιμητικό για έναν forum admin να ομολογεί πως ουδόλως ενδιαφέρεται για τους κανόνες που επικρατούν σε ένα άλλο forum, όταν σε ανάλογες περιπτώσεις θα πέταγε έξω κόσμο για απρεπή συμπεριφορά που αντιβαίνει στα δέοντα. Κι αν ακόμα εσύ από το δικό σου μετερίζι επιτρέπεις τα πάντα, δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς απαιτείς από τους πάντες να λειτουργούν τοιουτοτρόπως.

Παράθεση
My post here is to show to some people that they might have wrong, that they might lose the 60-70% of the forum users here. Being sarcastic and "offencive" is a method to "shake" some brains.

Είχες παρατηρήσει προηγουμένως 60-70% χρήση των greeklish?! Μάλλον δεν είχες δώσει ιδιαίτερη προσοχή. Χρησιμότερο λοιπόν θα ήταν να είχες μελετήσει επαρκώς προτού χρησιμοποιήσεις ανύπαρκτες στατιστικές.

Θέλω να πιστεύω πως προτού στραφούν σε αυτό το μέτρο, που -ας το ξαναπούμε- δεν είναι νέο φρούτο, αλλά "έπαιζε" σε συζητήσεις καιρό τώρα, σκέφτηκαν κάθε περίπτωση και βάρυναν στην απόφασή τους και τα συν και τα πλην. Τι να κάνουμε τώρα...να τους εξαναγκάσουμε να διαμορφώσουν το forum όπως ο κάθε ένας από εμάς το επιθυμεί? Να δημοκρατικοποιήσουμε πλήρως κάθε λήψη απόφασης, τη στιγμή που ούτε ένα δίδραχμο δε βγαίνει από την τσεπούλα μας? Να γίνουμε συμμέτοχοι σε κάτι που δε μας ανήκει και ουδέποτε μας ανήκε? Προτάσεις κάνουμε, νουθεσίες δίνουμε, τις παρεμβάσεις μας παρέχουμε...αλλά ως εκεί.

Κι ο κάθε ένας διαθέτει πάντα το δικαίωμα να ανοίξει forum και να επιτρέπει μονάχα ως γλώσσα τη Γραμμική Β.

Αποσυνδεδεμένος DevastatoR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #5 στις: 15/02/06, 22:33 »
i work in UNIX so i cant use greek characters. greeklish is forbiden!!
what can i do???
----------
admins should have think of it... machindos users, unix users, old lynux users???? are they the "black ships"??????
its my real life's job to work on unix, i cant do more... it not my fault. why should i pay for it???
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/06, 22:38 από DevastatoR »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #6 στις: 16/02/06, 02:29 »
Περίεργο...αρχικώς δεν είχες μιλήσει παρά για "my right to chose to post in english since i can write faster than posting in greek with greek letters". Πουθενά για αντικειμενικές δυσκολίες... ;)

Όπως και να έχει και για να είμαστε και λίγο εποικοδομητικοί (άλλωστε δεν περνάει από το χέρι μου τι θα γράφεται και τι όχι...κι εγώ παλεύω μπας και μπει κανένας φραγμός στην ελευθεριότητα των avatars), χρησιμοποίησε αυτόν τον converter.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #7 στις: 16/02/06, 16:25 »
Devastator, αν παρακολουθουσες το θεμα Ελληνικά και όχι greeklish! θα εβλεπες (π.χ. στο 1ο μηνυμα) το:
Παράθεση
- Αν δεν έχετε τη δυνατότητα να εγκαταστήσετε το ελληνικό πληκτρολόγιο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουμπί "a->α" που θα βρείτε στην μπάρα κουμπιών διαμόρφωσης κειμένου, της φόρμας αποστολής μηνύματος (αλλά όχι στη Γρήγορη Απάντηση).


Τα υπολοιπα τα εχουμε πει πολλακις στο παραπανω θεμα, δεν θα πω τιποτε αλλο εδω...
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/06, 16:27 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #8 στις: 17/02/06, 02:28 »
Εγω παντως συμφωνω με το παλληκαρι....Κι εμενα με κουραζουν τα γκρηκλις...Και παντα αγνοουσα τους χρηστες που γραφουν γκρηκλις...Αυτο δε σημαινει οτι πρεπει και με το στανιο να τους το αλλαξουμε η να τους βαζουμε να εκαθιστουνε προγραμματα κονβερτερς και λοιπες μαλακιες...Δεν εχουνε ολοι το χρονο και την ορεξη γι αυτα..
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #9 στις: 25/02/06, 13:27 »
Να σου πω, αδερφέ,  DevastatoR, εσύ έχεις το δικαίωμα να εκφράζεσαι σε όποια γλώσσα επιλέγεις κι αυτοί που διαχειρίζονται αυτόν τον ιστότοπο έχουν δικαίωμα να ορίζουν τους κανόνες αποστολής μηνυμάτων.
Άμα δε σ' αρέσει, γράφεις bye και δεν ενοχλείσαι από τις "αυθαιρεσίες".
Κατά τα λοιπά, η λογική "εγώ έτσι γουστάρω" είναι αποδεκτή, εφόσον φτιάξεις έναν δικό σου ιστότοπο, οπότε θα ορίσεις εσύ τους κανόνες λειτουργίας.
Οι 999 στους 1000 που δημοσιεύουν εδώ, έχουν μητρική γλώσσα τα ελληνικά, οπότε μόνο κέρδος μπορεί να αποκομίσουν όταν γράφουν στην γλώσσα τους.
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Sinanio

  • Επισκέπτης
Απ: Greeklish σε qutoe...
« Απάντηση #10 στις: 28/04/06, 19:50 »
Μάι φρέντ DevastatoR
λέτ μη τέλ γιου σαμθινγκ.

Άϊ αντερστέντ σαμουαν χου ράϊτ ιν αν αδερ λάνγκουιτς,
μπάτ άϊ ντόντ αντερστάντ σαμουαν χου ράϊτ tourlou – tourlou.

Ιτς τζάστ α κέϊς οφ kales8isias αντ e8nikis iperifanias.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
186 Απαντήσεις
130818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/18, 18:45
από Στόκας
3 Απαντήσεις
3271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/08, 09:57
από delfinaki
22 Απαντήσεις
8480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/07, 16:46
από TassosK
5 Απαντήσεις
4167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/11, 16:18
από Απόλλων