Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με το MySpace.  (Αναγνώστηκε 2989 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προβλημα με το MySpace.
« στις: 24/10/10, 06:36 »
Μπορει καποιος να μου πει γιατι οταν ανεβαζω ενα τραγουδι στο MySpace μου δειχνει οτι η διαρκεια του ειναι 00:00; Βασικα, οταν επιλεγω να κανω upload ενα τραγουδι ολα λειτουργουν καλα μεχρι την στιγμη που το τραγουδι δειχνει οτι ειναι στα "All Songs" αλλα σε ξεχωριστη κατηγορια "Unavailable Songs" οπου το τραγουδι ειναι στην διαδικασια της επεξεργασιας (processing) η οποια δεν σταματαει ποτε. Μαλιστα το ειχα αφησει να κανει την επεξεργασια κοντα 4 ωρες (προλαβω να φαω, να κανω μπανιο και να κοιμηθω) και παλι δεν ειχε τελειωσει (μιλαμε για ενα κομματι ενος λεπτου). Αυτο το προβλημα το ειχα απο την αρχη αλλα μετα απο κανα πενταλεπτο με δεκαλεπτο στο processing εκανα refresh την σελιδα και μετα απο δυο με τρεις προσπαθειες το τραγουδι εμφανιζεται κανονικα με διαρκεια στην κατηγορια "All Songs".

Απο χθες το απογευμα ομως προσπαθω να ανεβασω ενα τραγουδι αλλα οτι και να κανω το τραγουδι δεν εμφανιζεται με διαρκεια (και φυσικα δεν παιζει). Εκανα επανεκκινηση, εκλεισα και ξανανοιξα το modem, διεγραψα cookies, cache και Temporary Internet Files μεχρι και scan με το antivirus και με το anti-spyware εκανα (τα οποια δεν βρηκαν τιποτα φυσικα), δηλαδη μονο με Ultrex δεν το επλυνα, και παλι τιποτα. Εννοειται, επισης, οτι δοκιμασα να ανεβασω το τραγουδι και ως wav αλλα και ως mp3 με διαφορετικα bitrates.

Με λιγα λογια το MySpace μου βαζει αναχωματα στο ονειρο μου να γινω rockstar.  Να πω επισης οτι εκανα την βλακεια και οταν δημιουργησα τον λογαριασμο επελεξα την καινουρια εκδοση των profile του MySpace (η οποια σου επιτρεπει να εχεις μεχρι και 25 public τραγουδια ::)).

Καθε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη και μπορει να σωσει και τον υπολογιστη απο θανατηφορα κλωτσια.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/10, 09:28 από draned »
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #1 στις: 24/10/10, 13:01 »
Δεν ξέρω με ποιον τρόπο κάνει upload το myspace, υποψιάζομαι flash. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση flash player, αν δεν την έχεις. ή με άλλον browser.

Επίσης, υπάρχουν κι άλλα site για να ανεβάσεις την μουσική σου, πχ. το http://music.kithara.gr ;) (το οποιο θα αναβαθμιστει συντομα δραστικα, χωρις να χαθει το περιεχομενο)

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #2 στις: 24/10/10, 13:28 »
Δεν ξέρω με ποιον τρόπο κάνει upload το myspace, υποψιάζομαι flash. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση flash player, αν δεν την έχεις. ή με άλλον browser.


Νομιζω οντως με flash, του οποιου κατεβασα την τελευταια εκδοση πριν 4-5 μερες . Βασικα τωρα που το σκεφτομαι τα προηγουμενα τραγουδια τα ειχα ανεβασει πριν κανω update.

Επίσης, υπάρχουν κι άλλα site για να ανεβάσεις την μουσική σου, πχ. το http://music.kithara.gr ;) (το οποιο θα αναβαθμιστει συντομα δραστικα, χωρις να χαθει το περιεχομενο)


Δεν θα ειχα προβλημα να τα ανεβασω και στο site της Vogue, αλλα το συγκροτημα απο την Τσεχια η το distro απο την Ισπανια καλως η κακως μπαινει στο MySpace. Στο kithara με ποιον θα κανονισω για split; Με καποιους που παιζουν Classic rock η με αλλους που κανουν διασκευη στον Α. Ιωαννιδη; Δεν μιλαω ειρωνικα, αλλα δεν υπαρχει και τοση ποικιλια στο music.kithara.gr.

Ευχαριστω, παντως, για τις πληροφοριες.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #3 στις: 24/10/10, 13:53 »
Δοκίμασε με απλό (μη-flash) uploader, αν έχει.

Αν στοχεύεις σε κοινό στο εξωτερικό, τότε εκεί πρέπει να πας. Αν οι στίχοι σου είναι αγγλικοί και ο ήχος σου δυτικός, μπορείς να απευθυνθείς σε πολλές εκατοντάδες εκατομύρια ανθρώπους.
Οι έλληνες (και ελληνόφωνοι) είναι σχετικά λίγοι. Το kithara.gr απευθύνεται βασικά σε αυτούς. Καλύτερα κάτι καλό και εξειδικευμένο, παρά κάτι λίγο απ'όλα και όπως να'ναι...

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #4 στις: 24/10/10, 15:23 »
Δοκίμασε με απλό (μη-flash) uploader, αν έχει.

Δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα.

Αν στοχεύεις σε κοινό στο εξωτερικό, τότε εκεί πρέπει να πας. Αν οι στίχοι σου είναι αγγλικοί και ο ήχος σου δυτικός, μπορείς να απευθυνθείς σε πολλές εκατοντάδες εκατομύρια ανθρώπους.
Οι έλληνες (και ελληνόφωνοι) είναι σχετικά λίγοι. Το kithara.gr απευθύνεται βασικά σε αυτούς. Καλύτερα κάτι καλό και εξειδικευμένο, παρά κάτι λίγο απ'όλα και όπως να'ναι...

Δεν νομιζω οτι ο στιχος παιζει σημασια για τον "δυτικο ηχο" δεν το συζηταω καν, την στιγμη που ακομα και η καθαρα παραδοσιακη μουσικη ενος τοπου ακουγεται σε ολα τα μερη του κοσμου. Το θεμα ειναι το ειδος της μουσικης και ποσο δημοφιλης ειναι αυτο. Προσωπικα (και νομιζω πολλα αλλα ατομα) δεν στοχευω σε κανενα συγκεκριμενο κοινο, λες και ειμαι κανενας εμπορας, παρα ψαχνω για ατομα που ακουνε η ασχολουνται με το συγκεκριμενο ειδος οπου και αν βρισκονται και οπως και να το κανουμε καποια ειδη δεν ειναι τοσο δημοφιλη και πρεπει να ψαξεις παγκοσμιως για να βρεις εστω και λιγα ατομα που ασχολουνται.
Δεν θα επεκταθω περισσοτερο γιατι θα βγουμε εκτος θεματος. Ξερω οτι θελεις να στηριξεις αυτο το εγχειρημα του kithara, και σαφως καλα κανεις, αλλα καποια πραγματα ειναι καλως η κακως δεδομενα και δεν μπορουμε να κανουμε οτι αγνοουμε την πραγματικοτητα.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #5 στις: 24/10/10, 17:35 »
Draned μόλις είναι έτοιμη η σελίδα στείλε μου το λινκ.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με το MySpace.
« Απάντηση #6 στις: 24/10/10, 17:48 »
Να πω οτι τελικα δοκιμασα να ανεβασω το τραγουδι μεσω του Opera, Chrome και Safari και παλι τιποτα. Οποτε το ανεβασα ως εχει, το καλο ειναι οτι παιζει αλλα δεν δειχνει διαρκεια του κομματιου, αν δημιουργηθει κανενα προβλημα αργοτερα ειναι αλλο θεμα ::).
Κλειστον λογω κρισης.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/06, 00:21
από Ε!ΜΑ
3 Απαντήσεις
2268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/07, 17:44
από Θοδωρής
4 Απαντήσεις
2690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/07, 11:47
από dimgall
Μελη του myspace.com

Ξεκίνησε από ship_me_out!!! « 1 2 ... 6 7 » Λοιπά

172 Απαντήσεις
52994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/11, 16:37
από Καθόδιος (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/07, 14:55
από master of puppets
1 Απαντήσεις
2407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/08, 06:34
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
1952 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/08, 20:45
από mariocaster
3 Απαντήσεις
2256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/08, 12:35
από Ibanezακιας
39 Απαντήσεις
8913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/10, 22:23
από Vaiking
6 Απαντήσεις
2567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 20:42
από master of puppets