Αποστολέας Θέμα: Hyperboria  (Αναγνώστηκε 1417 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Hyperboria
« στις: 04/11/06, 14:54 »
Άλλο ένα ηλεκτρονίζον new age κομματάκι γραμμένο με cubase, για το οποίο θέλω να ακούσω γνώμες.
Αυτή τη φορά έχει πιο συγκεκριμμένη δομή απ'το προηγούμενο (το Esther) αλλά είναι κατ'εξοχήν δική μου σύνθεση και όχι βασισμένη σε πίνακα.
Ιδού τα λινκ:
http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=608267
(το προτελευταίο στη σειρά)
http://www.myspace.com/alexandervankuik
Απολαύτε, και ακούω γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Hyperboria
« Απάντηση #1 στις: 04/11/06, 22:50 »
Αλεξανδρε, νομιζω οτι το κομματι ειναι υπερβολικα μεγαλο γι'αυτα που προσφερει. Το λεω με ολη τη καλη διαθεση και ακουγοντας το κομματι που εχεις γραψει για τον πινακα, πιστευω οτι το συγκεκριμενο θελει πολλη δουλεια ακομη, ωστε να το παρουσιασεις σαν ολοκληρωμενο κομματι. Στην ουσια, ακουω μια συνεχη λουπα απο το ιδιο μελωδικο μερος, πανω σε μια σταθερη ρυθμικη αγωγη. Ηδη στα 3 λεπτα ειχα αρχισει να ασφυκτιω και περιμενα κατι διαφορετικο.
Παρολαυτα, εχει την ιδια λογικη με το προηγουμενο. Θα μπορουσε να αποτελεσει ενα "μουσικο χαλι" για καποιο ντοκυμαντερ ( το εχω πει ξανα αυτο σημερα :) ).
Ειμαι της γνωμης να μην το κρατησεις με αυτη τη μορφη, αλλα να το βελτιωσεις αναπτυσοντας το περισσοτερο συνθετικα. Νομιζω οτι εχεις τις γνωσεις και τις ικανοτητες να το κανεις αυτο :)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Hyperboria
« Απάντηση #2 στις: 05/11/06, 09:03 »
Σίγουρα, βρε... Εξ'άλλου πειραματίζομαι ακόμα με τις δυνατότητες των προγραμμάτων αυτών και τις ικανότητές μου. Θα το φτιάξω σίγουρα κάποια στιγμή. Ευχαριστώ για την ειληκρίνεια και όλα^^

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Hyperboria
« Απάντηση #3 στις: 06/11/06, 19:56 »
Θα συμφωνησω και εγω με τον θαναση... μεγαλο σε διαρκεια και μετα απο ενα σημειο επαναλαμβανομενο... σιγουρα παιρνει βελτιωση... αναμενουμε.. ;D

Η Υπερβορεα( η καπως ετσι ) δεν ειναι μια μυθικη Γη;;; επαιζα ενα rpg παλια που λεγοταν ετσι και πραγματευοταν την ιστορια αυτου του ''συμπαντος''...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Hyperboria
« Απάντηση #4 στις: 06/11/06, 21:51 »
Θα συμφωνησω και εγω με τον θαναση... μεγαλο σε διαρκεια και μετα απο ενα σημειο επαναλαμβανομενο... σιγουρα παιρνει βελτιωση... αναμενουμε.. ;D

Η Υπερβορεα( η καπως ετσι ) δεν ειναι μια μυθικη Γη;;; επαιζα ενα rpg παλια που λεγοταν ετσι και πραγματευοταν την ιστορια αυτου του ''συμπαντος''...
Κατά τη Blavatsky είναι η πρώτη πόλυ που έχτισε ο άνθρωπος. Τώρα υποτίθεται βρίσκεται θαμμένη κάτω απ'τον βόρειο πώλο.