Αποστολέας Θέμα: line 6 spider iii hd 75  (Αναγνώστηκε 9811 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
line 6 spider iii hd 75
« στις: 17/03/09, 10:34 »
Γεια χαρα..

παιδια για αυτον τον ενυσχυτη τι εχετε να πειτε?? ειναι κεφαλη...ειναι 75w επειδη δεν εχω ακομα χρηματα να παρω μια κεφαλη με λαμπα ελεγα να συμβιβαστω με κατι τετοιο για συναυλιες σε κανα σχολειο σε κανα μικρο club...και σε εναν νεο χωρο που κανουμε με το συγκροτημα για στουντιο...μπορει να μην ειναι λαμπα αλλα τον ακουσα και ειναι πολυ καλος...δεν ξερω αν τον εχετε ακουσει αλλα για πειτε μου καμια γνωμη...πιστευω οτι τα λευτα ειναι λιγα...να φοβαμαι??? ειναι λιγα τα 75w? τουλαχιχτον απο οτι ξερω ενα σχολειο η σε ενα club θα περναει απο κονσολα οποτε θα ανεβασει ενταση απο εκει σωστα??? γενικα οι line 6 λενε???

η μουσικη που θελω να καλυψω ειναι hard rock, metal (maiden,metallica,guns n roses,pantera,sodom,grave digger, NEVERMORE)

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_hd_75.htm

αν πιστευετε οτι τα watt ειναι λιγα τοτε παιζει και αυτο...

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_hd_150.htm

σας ευχαριστω...το μπατζετ ενημερωνω δεν μπορει να ανεβει πολυ πιο ψηλα σκευτειτε εχω και καμπινα...

μιλαω παντα οτι θελω κεφαλι!

να'στε καλα!!

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #1 στις: 17/03/09, 16:30 »
Οταν υπαρχουν οι 2 παρακατω κεφαλες

http://www.dv247.com/invt/54854/

http://www.dv247.com/invt/46894/

ειδικα στην τιμη που υπαρχουν δεν θα το σκεφτομουν καν για τον line6. Εκτος αν τον θες για τα εφε που εχει πανω αλλα και παλι κριμα ειναι διοτι ποιοτικο ηχο δεν προκειται να βγαλεις απο τον συγκεκριμενο ενισχυτη οτι και να κανεις και καποια στιγμη θα ξενερωσεις και θα τον πουλησεις για να παρεις λαμπατο. De facto πραγματα που εχω περασει κι εγω, θα γλυτωσεις πολλα χρηματα αν πας κατευθειαν σε λαμπα, χρηματα που δε γλυτωσα εγω, επαθα ομως κι εμαθα. Απλα μια ταπεινη γνωμη ;)

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #2 στις: 17/03/09, 22:34 »
ευχαριστω....θα παω να τσεκαρω

http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_head.htm


αλλα μπορει καποιος να μου πει γιατι ειναι τοσο φθηνος...??? ειναι και λαμπα!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #3 στις: 17/03/09, 23:55 »
...γιατι ειναι κινεζικος... ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #4 στις: 18/03/09, 00:25 »
θα με βγαλει ασπροπροσωπο αυτος???για αυτα που λεω παραπανω??? ειναι καλος γενικα απο αυτα που λενε οι κατοχοι του???


Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #5 στις: 18/03/09, 01:45 »
Γενικα θα ακουσεις πολλα αρνητικα σχολια για τον Valveking, κυριως για την combo εκδοση λογω μαπα μεγαφωνου αλλα να ξερεις οτι οι μισοι που τον θαβουν απλα αναμασανε λογια αλλων και δεν τον εχουν δοκιμασει (αυτο το αναμασημα ειναι της μοδας τελευταια και το εκανα κι εγω παλιοτερα αλλα πλεον δεν εκφερω γνωμη για κατι που δεν εχω δοκιμασει προσωπικα). Εγω που τον δοκιμασα και τον ακουσα για 3 τεταρτα (σε καμπινα Peavey 4x12") και σε μεγαλη ενταση εχω να σου πω οτι τον περιμενα πολυ πιο χαλια (λογω του θαψιματος που του ριχνουν) και για τα λεφτα του παιρνεις πολυ καλα καθαρα και αξιολογο distortion χωρις να τρελαινει βεβαια (σιγουρα κλασεις ανωτερο απο το ξυσιμο, τζιτζικι και χωρις ογκο-"σωμα" ηχο που θα εβγαζες με τον Line6 Spider). Αμα τον ακουσεις και με τερμα το gain ισως σου φανει λιγο (ειδικα αν εχεις χαμηλα το volume) αλλα ακομα κι εγω που ειμαι gain freak το χαμηλωσα γυρω στο 6 με maximum το 10 και εγιναν πιο ευκρινη και ογκωδη τα palm mutes, ουτως ή αλλως σε live και ηχογραφηση απο τα μεγαλυτερα λαθη που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις τερμα το gain.

Με αρκετα αυστηρα κριτηρια:
Valveking σε συγκριση με αλλους ενισχυτες (του ιδιου στυλ αλλα ανεξαρτητου τιμης)

Kαθαρα=8    Βρωμικα=6.5

Valveking συμφωνα με την τιμη του

Kαθαρα=9.5    Βρωμικα=8.5

Οσα και λεφτα να δωσεις παντως, οτι και να σου λεει ο οποιοσδηποτε (οπως εγω) αν δεν πας να τον ακουσεις δεν κανεις τιποτα (αυτο το λεω για την ερωτηση που εκανες αν θα σε βγαλει ασπροπροσωπο). Ειδα απο το profile σου πως μενεις Αθηνα οποτε παρε τηλεφωνο το Guitar Store (δεν το εγραψα για διαφημιση απλα για να βοηθησω, εξαλλου δεν χρειαζεται διαφημιση το συγκεκριμενο μαγαζι), κλεισε ραντεβου (αν τον εχουν ακομα γιατι ηταν το τελευταιο κομματι οταν τον δοκιμασα πριν 2 βδομαδες) να τον ακουσεις και πηγαινε δοκιμασε τον με το κιθαρονι σου ;) Εγω αν δεν ειχα μεγαλυτερο budget θα τον επαιρνα στο χαλαρο παντως (ειχα μεγαλυτερο budget γι'αυτο και δεν τον πηρα). Eιναι απο τους ενισχυτες που λεμε οτι αξιζουν πιο πολλα απο τα λεφτα που κοστιζουν. Αυτα (ας γραψει και κανενας αλλος :P)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/09, 01:51 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #6 στις: 18/03/09, 10:24 »
σε ευχαριστω πολυ...θα παω να τον δοκιμασω..αν και δεν με ενδιαφερουν τα εφε που εχει πανω...δηλαδη distortion...εχω δικα μου πεταλια...εκτος και αν ειμαι βλακας και καταλαβα λαθος...οταν εννοεισ βρομια...λεσ αυτο που βγαζει ο ενησχυτης ο ιδιος με το δικια του?? η οταν βαλω πανω ενα δικο μου πεταλακι...το αποτελεσμα που θα εχει??

Αποσυνδεδεμένος Sbiblerubleb

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #7 στις: 18/03/09, 10:35 »
αυτο το αναμασημα ειναι της μοδας τελευταια και το εκανα κι εγω παλιοτερα αλλα πλεον δεν εκφερω γνωμη για κατι που δεν εχω δοκιμασει προσωπικα..
+1

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #8 στις: 18/03/09, 17:22 »
σε ευχαριστω πολυ...θα παω να τον δοκιμασω..αν και δεν με ενδιαφερουν τα εφε που εχει πανω...δηλαδη distortion...εχω δικα μου πεταλια...εκτος και αν ειμαι βλακας και καταλαβα λαθος...οταν εννοεισ βρομια...λεσ αυτο που βγαζει ο ενησχυτης ο ιδιος με το δικια του?? η οταν βαλω πανω ενα δικο μου πεταλακι...το αποτελεσμα που θα εχει??

Οταν λεω βρωμικα εννοω το distortion που βγαζει ο ενισχυτης απο μονος του. Για τα εφε του Line6 εννοουσα delay, reverb, flanger ή οτι αλλο εχει τελοσπαντων επανω, οχι distortion. Παντως το να παρεις λαμπατο ενισχυτη (ο οποιος εχει και αξιολογο distortion) και να του βαλεις στο καθαρο καναλι πχ ενα metal zone δεν εχει κανενα νοημα γιατι παλι ενω θα βγει σιγουρα καλυτερος ηχος αν το εβαζες σε modelling ή solid state ενισχυτη τοσο ογκωδη και γεματο ηχο σαν το distortion της λαμπας δεν προκειται να εχεις. Παντως οτι και να κανεις ο Valveking θα βγαλει μακραν καλυτερο ηχο απο τον Spider :)

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #9 στις: 18/03/09, 22:51 »
σε ευχαριστω πολυ...θα παω να τον δοκιμασω..αν και δεν με ενδιαφερουν τα εφε που εχει πανω...δηλαδη distortion...εχω δικα μου πεταλια...εκτος και αν ειμαι βλακας και καταλαβα λαθος...οταν εννοεισ βρομια...λεσ αυτο που βγαζει ο ενησχυτης ο ιδιος με το δικια του?? η οταν βαλω πανω ενα δικο μου πεταλακι...το αποτελεσμα που θα εχει??

Οταν λεω βρωμικα εννοω το distortion που βγαζει ο ενισχυτης απο μονος του. Για τα εφε του Line6 εννοουσα delay, reverb, flanger ή οτι αλλο εχει τελοσπαντων επανω, οχι distortion. Παντως το να παρεις λαμπατο ενισχυτη (ο οποιος εχει και αξιολογο distortion) και να του βαλεις στο καθαρο καναλι πχ ενα metal zone δεν εχει κανενα νοημα γιατι παλι ενω θα βγει σιγουρα καλυτερος ηχος αν το εβαζες σε modelling ή solid state ενισχυτη τοσο ογκωδη και γεματο ηχο σαν το distortion της λαμπας δεν προκειται να εχεις. Παντως οτι και να κανεις ο Valveking θα βγαλει μακραν καλυτερο ηχο απο τον Spider :)


Δηλαδη ειναι καλυτερη βρομια του peavy με ενα footswitch παρα το ubermetal line6 πεταλακι που εχω??

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #10 στις: 18/03/09, 23:34 »
Δηλαδη ειναι καλυτερη βρομια του peavy με ενα footswitch παρα το ubermetal line6 πεταλακι που εχω??


Λοιπον δες πρωτα αυτο που ειναι το uber metal στο καθαρο καναλι του valveking



και μετα αυτα που ειναι το distortion του valveking






και αν δεν καταλαβεις μονος σου τη διαφορα τοτε συγνωμη αλλα δεν μπορω να βοηθησω παραπανω ::)

Ουτως ή αλλως οπως σου ειπα ειτε παιξεις με το distortion του peavey ειτε με το distortion του uber metal στο καθαρο καναλι του peavey θα εχεις φοβερα πολυ καλυτερο ηχο απ'οτι αν κανεις το ιδιο πραγμα με τον line6, ασε που στους modelling ενισχυτες τα πεταλια δεν "κολλανε" καθολου καλα.

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #11 στις: 19/03/09, 00:21 »
σε υπερευχαριστω ειλικρινα.... ;D

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #12 στις: 19/03/09, 07:16 »
Δεν κανει τιποτα ρε συ, να'σαι καλα :) Οταν κανεις καποια κινηση (πχ δοκιμη ενισχυτη ή αγορα) πες μας τις εντυπωσεις σου εδω.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #13 στις: 19/03/09, 20:51 »
Εεεεεχχχμμμ....να ρωτησω κατι κι εγω....
1.Σε τι καμπινα θα τον βαλεις;
2.Εχεις σκεφτει (...αν σε απασχολει βεβαια) τον παραγοντα ''κουβαλημα-βαρος'';
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #14 στις: 19/03/09, 23:28 »
αν οντως παω για τον peavey θα τον βαλω για αρχη στην καμπινα peavey 4x12 ετσι μια φθηνη για αρχη...αφου ολο το πραμα ειναι λιγα χρηματα....μεταφορα δεν με νοιαζει γιατι θα ειναι παντα στημενο σε δικο μας στουντιο..αν παμε για lives εχουμε δικο μας φορτιγακι  ;)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #15 στις: 19/03/09, 23:34 »
Σωστο κι αυτο....αν και παντα πιστευα οτι οι 4x12 καμπινες ειναι οι πλεον ακαταληλες για τα μικρα ελληνικα stages και σε συνδιασμο με λαμπατους πολλων βατ ισως σου δημιουργησουν προβληματα.....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #16 στις: 19/03/09, 23:47 »
για εξηγησε το μου αυτο ρε συ αν δεν βαριεσαι...και τι ειναι καλυτερο να παρω? δηλαδη αν ξαφνικα εχω λευτα και παρω marshall jcm800 και παω να πεξω σε κανενα an club δεν θα παρω μαζι μου την 4χ12 καμπινα μου?? (marshall καλη  :P )

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #17 στις: 20/03/09, 00:57 »
Το θεμα stages/cabs/amps εχει αναλυθει αρκετα κατα καιρους εδω μεσα....η γενικη φιλοσοφια που επικρατει ειναι οτι ενας λαμπατος ενισχυτης πρεπει να παιζει σε υψηλες εντασεις (volume) ουτως ωστε ΚΑΙ οι τελικες λαμπες του να διαμορφωνουν τη χροια....επισης κατα γενικη ομολογια τα ηχεια για να ''διεγερθουν'' σωστα πρεπει να τροφοδοτουνται με ρευμα καποιας εντασης και πανω (ουτως ωστε να αποδιδουν και το headroom του καθε ενισχυτη)....ολα αυτα σε πιο πρακτικο επιπεδο συμαινουν οτι γενικα βαζουμε δυνατα τους λαμπατους μας και  χρησιμοποιυμε αντιστοιχες καμπινες....Το ''δυνατα'' του 50αρι ενισχυτη ειναι εντελως διαφορετικο απο το ''δυνατα'' του 100αρι....για ευνοητους λογους....επισης μια καμπινα 2x12 ''διεγειρεται'' σε ποιο χαμηλες εντασεις απο μια 4x12...τωρα αν θεωρεις οτι ακομα και στο ΑΝ θα καταφερεις να ''ανοιξεις'' εναν 100αρι ενισχυτη με μια 4x12 καμπινα,τοτε διαφωνω συμφωνα παντα με τη δικη μου ιδεα περι σωστου ηχου,που ΦΥΣΙΚΑ δεν ειναι και απαραιτητο να ασπαστεις.Αυτο που λεω ειναι βασικα ισως να σκεφτεις ενα πιο ''μικρο/ευελικτο'' σεταπ,γιατι ''μεγαλυτερο'' δε σημαινει και ''καλυτερο'' απαραιτητα....κατ'εμε ενας 50αρης λαμπατος με μια 2x12 καμπινα ειναι υπεραρκετος για τα περισσοτερα stages της Ελλαδας.Απο κει και περα its up to you εγω απλα σου υποδεικνυω μια αλλη προσεγγιση....απλα πειραματισου οσο πιο πολυ μπορεις....σορυ για το οφτοπικ  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 20/03/09, 00:59 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #18 στις: 20/03/09, 09:22 »
δεν ειναι offtopic μια χαρα τα λες...δεν γνοριζα τετοια πραγματα...γενικα με τα hardware ειμαι ασχετος...μονο κιθαρα ξερω να πεζω!σε ευχαριστω...να ψαχτω καλα πριν απο καθε αγορα.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #19 στις: 20/03/09, 15:05 »
Πάρα πολύ προσοχή σε αυτό που λέει ο mace! Συμπτωματικά ήμουν χθες σε live όπου ο κιθαρίστας χρησιμοποιούσε λαμπάτη κεφαλή Marshall (νομίζω Vintage Modern) σε 4Χ12 καμπίνα. Μιλάμε για μαγαζί με χωρητικότητα 120, άντε 150 άτομα. Πραγματικά δεν μπορούσες ούτε να σταθείς σε απόσταση κάτω των 10 μέτρων από τον ενισχυτή. Άσε που το master του πρέπει να ήταν γύρω στο...3. Για να ακούσουμε φωνή και μπάσο πήγαμε όσο πιο πίσω γινόταν.
Τα λέω αυτά για να ενισχύσω την άποψη ότι, εκτός αν πας για live στο ΟΑΚΑ, μία καμπίνα 2Χ12 είναι υπεραρκετή- οι περισσότεροι με κόμπο 1Χ12 βγαίνουν μια χαρά...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #20 στις: 20/03/09, 17:20 »
...δυστυχως παιδια πιστευω οτι στη Ελλαδα δεν υπαρχουν stages για να εκμεταλευτεις σωστα μια 4x12 καμπινα και εναν 100w. λαμπατο ενισχυτη  :(....θα πρεπει να ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι στις αγορες μας...γενικα μας γλιτωνει χρονο,χρημα και διαθεση.....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #21 στις: 20/03/09, 17:56 »
...δυστυχως παιδια πιστευω οτι στη Ελλαδα δεν υπαρχουν stages για να εκμεταλευτεις σωστα μια 4x12 καμπινα και εναν 100w. λαμπατο ενισχυτη  :(....θα πρεπει να ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι στις αγορες μας...γενικα μας γλιτωνει χρονο,χρημα και διαθεση.....

Αυτό ακριβώς! Καταλαβαίνω ότι το να παίζεις με 4Χ12 μπορεί να κάνει κάποιον να γουστάρει τρελά, αλλά όταν ακούω (-διαβάζω) για καμπίνες 4Χ12 ακόμη και για χρήση στο σπίτι...βασικά στεναχωριέμαι για τα χαμένα λεφτά (και φυσικά αναρωτιέμαι για την ποιότητα του ήχου).
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #22 στις: 21/03/09, 12:21 »
δηλαδη...καλυτερα εναν combo? για να ακουει ας πουμε ο μπασσιστας και ο αλλος κιθαριστας? και οι αλλοι απο κατω θα ακουνε απο κονσολα???

ή θα ακουνε και οι αλλοι απο κατω απο τον combo μου???

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #23 στις: 23/03/09, 02:06 »
δηλαδη...καλυτερα εναν combo? για να ακουει ας πουμε ο μπασσιστας και ο αλλος κιθαριστας? και οι αλλοι απο κατω θα ακουνε απο κονσολα???

ή θα ακουνε και οι αλλοι απο κατω απο τον combo μου???

Εσύ θα ακούς από τον combo σου. Οι άλλοι της μπάντας, αν δε σε ακούν αρκετά από τον ενισχυτή σου, θα σε έχουν και λίγο στα μόνιτορ τους. Και το κοινό θα σε ακούει από την κονσόλα (στην πραγματικότητα, και ανάλογα με το χώρο, θα ακούν και από τα δύο).
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: line 6 spider iii hd 75
« Απάντηση #24 στις: 23/03/09, 04:02 »
καταρχην μεινε μακρια απο τους Spider, επαιξα ΚΑΙ με αλλους 2 προσφατα και ηταν οπως τους θυμομουν, δηλαδη απαραδεκτοι.
οσο αφορα τον βαλβ-κινγκ, δεν ειναι ασχημος, αλλα τον τελευταιο καιρο 2-3 γνωστοι που τον αγορασαν τους εβγαλαν προβληματα.
Υπαρχουν και αλλες επιλογες σε αυτα τα χρηματα και αυτο το στυλ πολυ πιο ποιοτικες και καταλληλες για τη χρηση που θελεις να κανεις.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
4597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 11:02
από Crazy Heart
2 Απαντήσεις
2978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/08, 19:14
από BluesMe
2 Απαντήσεις
2160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/09, 19:07
από jackson
1 Απαντήσεις
2279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/09, 17:14
από Απόλλων
1 Απαντήσεις
1971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 22:59
από GreekDudeCovers
33 Απαντήσεις
10269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/09, 17:27
από Vicarious
21 Απαντήσεις
7631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/11, 14:50
από kyriakos_t
1 Απαντήσεις
2114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/11, 12:49
από adr1anos
7 Απαντήσεις
2564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/12, 22:08
από hot_sauce (φλουτσ)
Line 6 Spider IV 15

Ξεκίνησε από kostasdante « 1 2 » Ενισχυτές

37 Απαντήσεις
10798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/13, 02:22
από kostasdante