Αποστολέας Θέμα: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ  (Αναγνώστηκε 7821 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Γεια χαρα.Εχω κοιταξει αυτους του ενισχυτες (στην ουσια ο ιδιος ειναι αλλα σε διαφορετικα βατ) και τους θελω για τισ παραπανω χρησεις.Μεχρι 200 ευρω μπορω να δωσω.Προτεινετε και δικες σας επιλογες.



1)http://www.thomann.de/gr/marshall_mg15new.htm

2)http://www.thomann.de/gr/marshall_mg30fx_new_wh_ltd.htm

3)http://www.thomann.de/gr/marshall_mg30fx_new.htm

Υ.Γ. Γιατι ο 2 και ο 3 εχουν διαφορα στην τιμη τους το ιδιο μοντελο ακριβως δεν ειναι?
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/10, 05:22 από JACKSONMAN »

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #1 στις: 28/04/10, 12:46 »
Το ιδιο μοντελο ειναι απλα με διαφορετικη εμφανιση. Δεν μας ειπες ομως τι μουσικη παιζεις και ποιος ειναι ο υπολοιπος εξοπλισμος σου.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #2 στις: 28/04/10, 12:47 »
Εάν μπορείς, προσπάθησε να αποφύγεις τελείως την σειρά MG.
Ενημερώσου, ψάξε και βρες άλλες εναλλακτικές.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #3 στις: 28/04/10, 13:32 »
Ολο και καποιος αλλος θα σου προτεινε, αργα ή γρηγορα, αυτον http://www.thomann.de/gr/roland_cube_20x.htm

Οποτε ειπα να τον προλαβω...;D :P

Αποσυνδεδεμένος mitsosfrusciante

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #4 στις: 28/04/10, 14:22 »
ε ας γινω κ γω ο κλασσικος που θα του προτεινει να κοιταξεις προς vox vt μερια!!!

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #5 στις: 28/04/10, 15:25 »
Εχω μια Jackson ps4 performer με Seymour Duncan μαγνητες και Original Floyd Rose (δεν ξερω αν εχει σημασια και το τρεμολο που εχω) και παιζω ροκακια πχ Madrugada Joy Division και metal οπως Maiden.O πιο "βαρυς"ηχος που προσεγγιζω ειναι Metallica kai Ιced Earth.

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #7 στις: 29/04/10, 08:42 »
Λοιπον παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,αλλα να σας πω οτι λογω οικονομικων δεν μπορω να φτασω στα 200 οποτε αν μπορειτε προτεινετε ενισχυτες στα 100 ευρω το πολυ 150(αν και ειναι αρκετα δυσκολο).Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #8 στις: 29/04/10, 11:06 »
Εγω εχω αυτον και ειμαι ευτυχισμενος  :D >:D :

http://www.dv247.com/guitars/vox-vt30-valvetronix-30w-guitar-amp-combo--57458

Πιστευω ειναι κοντα στο budget σου... ακουσε τον πριν διαλεξεις ;)
Life is too short for bad tone


Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #10 στις: 29/04/10, 12:45 »
Αν ειναι ευκολο μπορειτε να λετε και μερικα πργματα για τους ενισχυτες γιατι τα αγγλικα μου δεν ειναι και οτι καλυτερο ;D .Σε Marshall τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #11 στις: 29/04/10, 13:04 »
Σε πρώτη φάση, μιλάμε για ένα budget των 150€. Προσωπικά δε πιστεύω ότι θα υπάρχει τραγική διαφορά είτε γράφει Marshall είτε Ibanez είτε MitsosAmplification.

Καλώς ή κακώς, θες ένα κουτί που απλά να ακούγεται δυνατά αυτό που θα παίζεις. Αν τώρα έχει σημασία για σένα το αν θα γράφει Marshall είναι δικό σου θέμα. Πιο πολύ θα σου έλεγα να κοιτάξεις το τί μεγάφωνο θα φοράει, παρά το τί γράφει το κουτί.Eκτός αν γράφει Harley Benton, που το αποφεύγεις....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #12 στις: 30/04/10, 10:42 »
Λοιπον παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,αλλα να σας πω οτι λογω οικονομικων δεν μπορω να φτασω στα 200 οποτε αν μπορειτε προτεινετε ενισχυτες στα 100 ευρω το πολυ 150(αν και ειναι αρκετα δυσκολο).Ευχαριστω.
ισως να κοιταζες κατι και σε μεταχειρισμενο.
με 150 ευρω θα παρεις κατι καλυτερο απο οτι καινουργιο και αν καποια στιγμη τον βαρεθεις θα παρεις τα λευτα σου πισω πουλοντας τον.

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #13 στις: 02/05/10, 04:15 »
Συγκεντρωτικα οι ενισχυτες που εχουν προταθει και εχω στο μυαλο μου.Πειτε μου πληροφοριες γτ δεν καταλαβαινω χρηστο απο το thomann.

1) http://www.thomann.de/gr/fender_frontman_15.htm

2) http://www.thomann.de/gr/fender_frontman_25r_gitarrencombo.htm

3) http://www.thomann.de/gr/ibanez_tbx15r.htm

4) http://www.thomann.de/gr/ibanez_tbx15r.htm

5) http://www.thomann.de/gr/roland_cube_20x.htm

6) http://www.thomann.de/gr/vox_vt15.htm

7) http://www.thomann.de/gr/vox_vt30.htm


Υ.Γ. Οι ενισχυτες 5 και 7 ξεπερνανε τα 150.Αυτους θα τους αγορασω αν οντως αξιζουν σε σχεση με τους υπολοιπους και αν εχουν τρανταχτες ''διαφορες'' με τους αλλους,εκτως αν τους βρω σε μεταχειρισμενους.Και κατι ακομα θα χρειαστω καποιο distortion πεταλακι η θα ειμαι οκ με τα βρωμικα των ενισχυτων αυτων?
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/10, 11:04 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #14 στις: 02/05/10, 11:24 »
Επειδή ακόμα και σε ενισχυτές των 100 ή 150 Ευρώ υπάρχουν διαφορές και μάλιστα σημαντικές, εγώ θα σού έλεγα να κοιτάξεις τις επιλογές 2 και 6, δηλαδή τον Fender FM25DSP και τον Vox VT15. Θα είχα βάλει και τον Roland Cube για να συμπληρώσει την τριάδα, αλλά ενώ είναι καλός ενισχυτής υπερβαίνει το όριο των 150 Ευρώ που έχεις θέσει.

Σχετικά με τους δύο πρώτους, ο Fender FM25DSP προσφέρει πολύ περισσότερα από τον 15άρη Frontman από πλευράς προσομοιώσεων. Για τη χρήση που θέλεις, θα έλεγα ότι και ο 15άρης είναι αρκετός, γιατί ο 25άρης είναι ίσως υπερβολικά δυνατός για σπίτι (αν τυχόν βρεις πουθενά μεταχειρισμένο τον FM15DSP που δεν κυκλοφορεί πλέον να τον προτιμήσεις). Επιπλέον στον FM25 διέκρινα ένα πολύ ενοχλητικό φύσημα από το ηχείο, ενώ και το hum των μονών μαγνητών είναι για κάποιο λόγο πιο δυνατό απ' ότι στον FM15. Ίσως να έπεσα εγώ σε προβληματικό κομμάτι, αλλά ήταν τόσο έντονο που με απογοήτευσε. Κάτι παρόμοιο (ως προς την ένταση και τα χαρακτηριστικά) ισχύει για τους Vox. Για εξάσκηση στο σπίτι ο 15άρης είναι υπεραρκετός. Ο 30άρης ξεφεύγει αρκετά από τον προϋπολογισμό σου και δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό πέρα από την παραπάνω ισχύ.

Όσο για το τελευταίο σου ερώτημα, πιστεύω ότι ειδικά με τον Vox δεν θα χρειαστείς πετάλια. Οι προσομοιώσεις που έχει καλύπτουν ένα πολύ ευρύ φάσμα από εντελώς καθαρά μέχρι ιδιαίτερα high gain, οπότε σίγουρα θα βρεις κάποιους ήχους που σού αρέσουν. O Fender δεν έχει το ίδιο επίπεδο ευελιξίας στις προσομοιώσεις (και πολύ περισσότερο στα εφφέ), καθώς και γενικά στο θέμα της παραμετροποίησης του ήχου. Ομολογουμένως το modelling των Fender ενισχυτών (Τweed, Blackface) καθώς και οι ακουστικές προσομοιώσεις του FM25DSP εκπλήσσουν ευχάριστα από πλευράς ποιότητας καθώς οι συγκεκριμένες προσομοιώσεις είναι πολύ καλές. Σε πιο βρώμικους ήχους όμως μάλλον δεν θα σε καλύψει απόλυτα χωρίς κάποιο πετάλι ή πολυεφφέ (το οποίο μπορείς άνετα να χρησιμοποιήσεις στο καθαρό του κανάλι).


ΥΓ: Αν τελικά προτιμήσεις τον Fender, δοκίμασε να βγάλεις το πίσω μέρος ώστε να τον κάνεις "open back". Για κάποιο λόγο αυτό αλλάζει σημαντικά τον ήχο, δίνοντάς του περισσότερο όγκο, βάθος και διάσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/10, 11:29 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #15 στις: 02/05/10, 14:35 »


Επειδή ακόμα και σε ενισχυτές των 100 ή 150 Ευρώ υπάρχουν διαφορές και μάλιστα σημαντικές, εγώ θα σού έλεγα να κοιτάξεις τις επιλογές 2 και 6, δηλαδή τον Fender FM25DSP και τον Vox VT15. Θα είχα βάλει και τον Roland Cube για να συμπληρώσει την τριάδα, αλλά ενώ είναι καλός ενισχυτής υπερβαίνει το όριο των 150 Ευρώ που έχεις θέσει.

Σχετικά με τους δύο πρώτους, ο Fender FM25DSP προσφέρει πολύ περισσότερα από τον 15άρη Frontman από πλευράς προσομοιώσεων. Για τη χρήση που θέλεις, θα έλεγα ότι και ο 15άρης είναι αρκετός, γιατί ο 25άρης είναι ίσως υπερβολικά δυνατός για σπίτι (αν τυχόν βρεις πουθενά μεταχειρισμένο τον FM15DSP που δεν κυκλοφορεί πλέον να τον προτιμήσεις). Επιπλέον στον FM25 διέκρινα ένα πολύ ενοχλητικό φύσημα από το ηχείο, ενώ και το hum των μονών μαγνητών είναι για κάποιο λόγο πιο δυνατό απ' ότι στον FM15. Ίσως να έπεσα εγώ σε προβληματικό κομμάτι, αλλά ήταν τόσο έντονο που με απογοήτευσε. Κάτι παρόμοιο (ως προς την ένταση και τα χαρακτηριστικά) ισχύει για τους Vox. Για εξάσκηση στο σπίτι ο 15άρης είναι υπεραρκετός. Ο 30άρης ξεφεύγει αρκετά από τον προϋπολογισμό σου και δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό πέρα από την παραπάνω ισχύ.

Όσο για το τελευταίο σου ερώτημα, πιστεύω ότι ειδικά με τον Vox δεν θα χρειαστείς πετάλια. Οι προσομοιώσεις που έχει καλύπτουν ένα πολύ ευρύ φάσμα από εντελώς καθαρά μέχρι ιδιαίτερα high gain, οπότε σίγουρα θα βρεις κάποιους ήχους που σού αρέσουν. O Fender δεν έχει το ίδιο επίπεδο ευελιξίας στις προσομοιώσεις (και πολύ περισσότερο στα εφφέ), καθώς και γενικά στο θέμα της παραμετροποίησης του ήχου. Ομολογουμένως το modelling των Fender ενισχυτών (Τweed, Blackface) καθώς και οι ακουστικές προσομοιώσεις του FM25DSP εκπλήσσουν ευχάριστα από πλευράς ποιότητας καθώς οι συγκεκριμένες προσομοιώσεις είναι πολύ καλές. Σε πιο βρώμικους ήχους όμως μάλλον δεν θα σε καλύψει απόλυτα χωρίς κάποιο πετάλι ή πολυεφφέ (το οποίο μπορείς άνετα να χρησιμοποιήσεις στο καθαρό του κανάλι).


ΥΓ: Αν τελικά προτιμήσεις τον Fender, δοκίμασε να βγάλεις το πίσω μέρος ώστε να τον κάνεις "open back". Για κάποιο λόγο αυτό αλλάζει σημαντικά τον ήχο, δίνοντάς του περισσότερο όγκο, βάθος και διάσταση.




Να σου πω την αληθεια και εγω πιο πολυ τον Vox κοιταζα.Για τον 15αρη τον Fender που λες τωρα νομιζω τον εχω δει στις αγγελις,αν οντως αξιζει να τον κοιταξω και αυτον,αλλα εχω την εντυπωση(χωρις να εχω δοκιμασει κανεναν απο τους ενισχυτες) οτι ο Vox και ο Roland Cube ειναι οι καταλληλοτεροι.Για καποιο λογω μου βγαζουν περισσοτερη εμπιστοσυνη ;D .Παντως αν αξιζει ο Roland Cube μπορω να δωσω ενα 10ευρω παραπνω.Αρα κραταω τους ενισχυτες 2 και 6 αρχικα και μετα 1 και 5.Τελος το μονο που με προβληματισε απο αυτα που μου ειπες ειναι οτι με τους Fender θα χρειαστω και distortion πεταλακι ενω με τον Vox οχι.Αν μου πεις οτι και για τον Roland Cube δεν χρειαζομαι πεταλι τοτε οκ.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #16 στις: 04/05/10, 21:21 »
Να σου πω την αληθεια και εγω πιο πολυ τον Vox κοιταζα.Για τον 15αρη τον Fender που λες τωρα νομιζω τον εχω δει στις αγγελις,αν οντως αξιζει να τον κοιταξω και αυτον,αλλα εχω την εντυπωση(χωρις να εχω δοκιμασει κανεναν απο τους ενισχυτες) οτι ο Vox και ο Roland Cube ειναι οι καταλληλοτεροι.Για καποιο λογω μου βγαζουν περισσοτερη εμπιστοσυνη ;D .Παντως αν αξιζει ο Roland Cube μπορω να δωσω ενα 10ευρω παραπνω.Αρα κραταω τους ενισχυτες 2 και 6 αρχικα και μετα 1 και 5.Τελος το μονο που με προβληματισε απο αυτα που μου ειπες ειναι οτι με τους Fender θα χρειαστω και distortion πεταλακι ενω με τον Vox οχι.Αν μου πεις οτι και για τον Roland Cube δεν χρειαζομαι πεταλι τοτε οκ.

Και οι δύο (Vox VT15 και Roland Cube 20) είναι καλοί ενισχυτές. Για μένα σαν σύνολο υπερτερεί ο Vox, γιατί με 120 Ευρώ έχεις ένα πακέτο από προσομοιώσεις ενισχυτών, παραμετροποιήσιμα εφφέ, presets και άλλες δυνατότητες που δεν θα βρεις στον Cube, παρά την υψηλότερη τιμή του. Βέβαια αν εσένα σού αρέσει και σε καλύπτει ο Cube, σαφώς και να τον προτιμήσεις. Έχει λίγες μεν αλλά αρκετά καλές προσομοιώσεις, και αν δεν σε ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα εφφέ, τότε ίσως να είναι καλή λύση. Επιπλέον ο Cube έχει aux in υποδοχή, που δεν έχει ο Vox. Όσο για το πετάλι, μπορεί να τον χρειαστείς στον Cube αν οι high gain προσομοιώσεις του (που είναι μόνο 2-3) δεν σε ικανοποιούν. Όπως σού είπα, με τον Vox δεν νομίζω να σού χρειάζεται γιατί έχει τόσες διαφορετικές high gain προσομοιώσεις (συν το πλεονέκτημα του ξεχωριστού volume και master volume, οπότε ρυθμίζεις τη "βρωμιά" σου όπως θέλεις), που αποκλείεται να μην σε κερδίσουν μερικές. Άκουσέ τους και τους δύο και αποφάσισε με τα δικά σου κριτήρια.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #17 στις: 05/05/10, 04:08 »
OK ευχαριστω και κατατοπιστικοτατος :up

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #18 στις: 07/05/10, 15:37 »
Παντως σαν εναλλακτικη προταση στους modelling Vox, πιστευω αξιζει να δεις/ακουσεις και αυτον τον solid state Peavey Envoy (40W, 10' ηχειο):

http://www.musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=534&pcode=H002_I00534

Μαλιστα ειναι και σε προσφορα (χτυπαει τιμες εξωτερικου...  ;) )
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #19 στις: 14/05/10, 02:19 »
Καλησπερα κ απο μενα!Μετα απο πολυμηνη ερευνα αγορας πηρα τον VOX VT 15W.Eνα θα σου πω...δεν χορταινω να παιζω.Πολυ καλυτερος απο ολους τους τσιπατους.Παρτον με κλειστα ματια!
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΕΣ
« Απάντηση #20 στις: 14/05/10, 07:54 »
Και εγω παντως τον Vox θα (ξανα)διαλεγα... και εδω τον εχει σε καλυτερη τιμη:

http://www.dv247.com/guitars/vox-vt15-valvetronix-15w-guitar-amp-combo--57457

Life is too short for bad tone

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
146 Απαντήσεις
64937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/08, 21:10
από Jezus
25 Απαντήσεις
22437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 16:47
από dunkan
27 Απαντήσεις
12590 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/07, 14:57
από hammer
21 Απαντήσεις
8915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 12:31
από GiorgosVolos
79 Απαντήσεις
30899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 22:39
από Jezus
35 Απαντήσεις
10744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 13:43
από Rosstrobon
45 Απαντήσεις
11942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 20:26
από tech21man
152 Απαντήσεις
36752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/11, 13:10
από vagtanplan
26 Απαντήσεις
11974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 10:38
από fedstog
51 Απαντήσεις
15348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/12, 13:18
από adr1anos