Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στην Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη  (Αναγνώστηκε 3006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα. Όταν συνδέομαι στο kithara.gr, πάντα πατάω "Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη" και μου βγάζει κάποιες σελίδες απο τα νέα μυνήματα. Η τελευταία σελίδα σχεδόν πάντα περιέχει threads απο την προτελευταία σελίδα. Μερικές φορές δέ η τελευταία σελίδα εξαφανίζεται μόλις την πατήσω και μου βγάζει μία λιγότερη. Δέν ξέρω άν αντιμετωπίζουν και άλοι αυτό το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος kain

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • Still On The Road
    • Προφίλ
Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει (σε όλους φαντάζομαι), αλλά δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα.
Τα μη αναγνωσμένα μηνύματα ταξινομούνται, απ' όσο έχω παρατηρήσει, σε φθίνουσα χρονολογική σειρά από την πρώτη προς την τελευταία σελίδα (νέα > παλιά, βάσει της τελευταίας επίσκεψης).
Αν π.χ. εμφανίσει 3 σελίδες και διαβάσεις όλα τα νήματα της τελευταίας, πατώντας τη δεύτερη αυτομάτως πέφτεις στις 2 σελίδες μη αναγνωσμένων (μια και εκείνα της πρώτης είναι πλέον αναγνωσμένα) κοκ, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μείνει μόνο μία σελίδα. Συμβαίνει το ίδιο ξεκινώντας την ανάγνωση από την πρώτη σελίδα.
Αν πάλι δε διαβάσεις κάποια από την τελευταία, αυτά μπορεί να μεταφερθούν στην αριθμητικά προηγούμενη, με βάση των αριθμό μη αναγνωσμένων μηνυμάτων που περιέχει η κάθε σελίδα.

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπαίνω καθημερινά σε 6 forums απο καμιά 15αριά που είμαι γραμμένος. Είναι το μοναδικό forum που γίνεται αυτό. Σίγουρα δέν είναι σοβαρό πρόβλημα (δέν χάνεις ας πούμε κάποια νέα μυνήματα) αυτό δέν σημαίνει όμως οτι δέν είναι κάν πρόβλημα. Πάντως και να μήν λυθεί δέν χάλασε ο κόσμος τα μυνήματα τα βλέπουμε ούτως η αλιώς. Απλά ήθελα να το επισημάνω, να δώ και άν γίνεται και σε άλους, και άν λυνόταν κιόλας ακόμα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος kain

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • Still On The Road
    • Προφίλ
Τι να σου πω φίλε Nexis... Aπό πλευράς μου, δε νομίζω (και ουδέποτε θεώρησα) πως είναι πρόβλημα.
Αν όντως πρόκειται για τέτοιο και ποιες είναι οι πιθανές λύσεις, πιστεύω θα υπάρξει σύντομα ενημέρωση από τους Διαχειριστές.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 08:06 από kain »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα.
Κάνε μια δοκιμή όμως με άλλον browser ή/και με άλλο πισί.
Αν δεν μπορείς, δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα cookies που αφορούν στο forum.kithara.gr (στον Firefox: Tools - Options - Privacy - Show Cookies)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
5188 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/06, 22:05
από stavros75
2 Απαντήσεις
2522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/07, 09:50
από amfenster
13 Απαντήσεις
5100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/07, 15:06
από Baroness
2 Απαντήσεις
3027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/07, 20:22
από Nexis
0 Απαντήσεις
3124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/07, 18:39
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
3091 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 22:50
από don spiretos
7 Απαντήσεις
4036 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/08, 02:41
από jim.ni
8 Απαντήσεις
5246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/08, 16:01
από Χάρης(DJ Ha)
2 Απαντήσεις
2819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 17:49
από Fteo
3 Απαντήσεις
2465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 13:41
από zebric