Αποστολέας Θέμα: fuse lamp σε crossover????????  (Αναγνώστηκε 4211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
fuse lamp σε crossover????????
« στις: 06/02/15, 09:03 »
Καλημερα σε ολους!!!ενας φιλος μου εδωσε δυο χειροποιητα ηχεια και με b&c 400watt woofer και κορνες b&c. τα crossover ειναι Eminence.
Παιζω σε αρκετα Live ..... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΗΧΕΙΑ!!!! ΤΟ μονο προβλημα ειναι οτι αντι για λαμπες προστασιας εχουν βαλει συρματακια στις βασεις.....μαλλον καποια στιγμη καηκαν.... και στο net βρηκα οτι φοραγε αυτες.... http://www.parts-express.com/eminence-px-bulb-replacement-tweeter-protection-lamp-for-crossover--290-659
το θεμα ειναι οτι δεν τις βρισκω ετοιμοπαραδοτες.... και βρισκω μονο της  jbl fuse lamb. αλλα ειναι μονή. πρεπει να βάλω 2 λαμπες σε καθε ηχειο? ???  ποσα αμπερ αραγε πρεπει να μπουν. με τα συρματακια θα εχω παραμορφωσεις? δηλαδη... θα φτιαξει ο ηχος με τις λαμπες? μια χαρα μου ακουγονται βεβαια και ετσι....ουτε τα ανοιγω και πολυ....μια κιθαρα και cajon με mic...  ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ  για να μην εχω κανενα απροοπτο.... ???  να τα αφησω οπως ειναι .... ??? να βαλω λαμπες? τι συρματακι πρεπει να εχει για να παιζει καλα? και επιρεαζει τον ηχο το συρματακι που εχει τωρα?  με τις λαμπες θα παιζουν καλυτερα??? ευχαριστω παιδες!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/15, 10:48 από thetwin »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: fuse lamb σε crossover????????
« Απάντηση #1 στις: 06/02/15, 10:29 »
παρε τηλ σε rackeys και ζητα τον κ.Μανο
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
38 Απαντήσεις
49200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/19, 08:10
από Guitar Fan
2 Απαντήσεις
3305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/14, 09:32
από saved
3 Απαντήσεις
4222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/15, 16:34
από saved