Αποστολέας Θέμα: "Απαγορευση" χαβαλε  (Αναγνώστηκε 76876 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #25 στις: 05/12/03, 09:51 »
Ο parpen είναι ακόμα ενεργό μέλος ....

Η μόνη διευκρίνηση γίνεται από μέρους μου και αφορά το παραπάνω σχόλιο....

Όχι δεν είναι ο Σταμάτης ο προσωπικός μου αστρολόγος.
Δεν υπονοεί τίποτα.  ;D ;D

Επί της ουσίας των αναφερομένων έχω τοποθετηθεί ήδη σε άλλα θέματα από τα οποία προκύπτει αβίαστα η συμφωνία μου με αυτά που σημειώνει ο Σταμάτης...

Μια επιπλέον παρατήρηση θα είχα να κάνω...την οποία όμως θα σου την στείλω με προσωπικό φίλε Σταμάτη..
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #26 στις: 05/12/03, 09:55 »
....Αν όμως κάποιος μπαίνει σε ένα μουσικό forum και ανοίγει θέματα του ύφους "Σας αρέσει η καινούρια coca cola?" τότε συγγνώμη, αλλά αυτό δεν θυμίζει μουσικό στέκι. Μάλλον το ΚΛΙΚ θυμίζει.
...

kai to peri pantws giati yparxei tote?

Για να συζητάμε φίλε μου....για να συζητάμε....Ας μην παρανοούμε όμως αυτή την έννοια.
Δεν είναι το προσωπικό μας καφενείο στο οποίο θα συναντήσουμε την παρέα μας για να ανταλάξουμε ένα σωρό αρλούμπες προς  προσωπική μας εκτόνωση.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #27 στις: 06/12/03, 01:05 »
Δεν αντιλαμβάνομαι ως προς τι υπάρχει η υπαινισσόμενη αυστηρότητα.
Το να σταματήσει επιτέλους η ακατάσχετη μηνυματοθεσία είναι επίδειξη υπερ του δέοντος αυστηρότητας???

Μα ακριβώς ο στόχος είναι να επανέλθει το Forum σε μια κατάσταση καλύτερη για όλους μας....

Λέτε να μας έπιασε ξαφνικά πρεμούρα για άσκηση εξουσίας???
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #28 στις: 06/12/03, 01:17 »
diladi prin 2-3 mines ipirxe akatapaysti minimatothesia?akoma kai na ipirxe padws,nomizw pws oloi itan pio eyxaristimenoi tote..ti diaforetiko ginotan tote apto simera?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #29 στις: 06/12/03, 09:25 »
Ποιοί όλοι Ελένη???
Οι 5-10 που έκαναν chating??
Αυτοί είναι οι "'όλοι?"  Τα 5-10 μέλη που σε 3 μήνες έχουν φτάσει τα 1000 μηνύματα εκ των οποίων ούτε τα 20 από αυτά δεν ξεπερνούν τις 2 σειρές?
Δηλαδή πριν από αυτό το φαινόμενο δεν υπήρχε forum? Δεν γινόταν συζητήσεις? Δεν υπήρχε ο εντός μέτρου Χαβαλές?
Λες και ξαφνικά φύτρωσε το forum και απέκτησε ζωή τους τελευταίους 4-5 μήνες....

Για ψάξε να βρείς ποιοί τοποθετούνται πλέον στα θέματα αλλά και τι είδους θέματα ανοίγονται.
Σε όλα πρέπει να μπαίνει ένα όριο , το οποίο δυστυχώς όταν δεν το βάζουμε εμείς είναι υποχρεωμένοι να το βάλουν κάποιοι άλλοι ανεπάγγελτοι , αργόσχολοι που αρέσκονται να ξοδεύουν χρόνο και υπομονή επιδεικνύοντας την εξουσία τους βιώνοντας την μιζέρια της έλλειψης του χιούμορ τους...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #30 στις: 06/12/03, 16:58 »
oti kai na pw eklamvanetai strava...den iparxei logos na ekfrazw pleon ta parapona pou mporei na exw...outos i allws opws nomizoun oi ipeythinoi tha sinexisoun na prattoun kai den iparxei logos na xalaw kai gw tin zaxarenia mou.diko sas einai to site dikaioma sas na kanete oti nomizete pws ofelei tin pliopsifia...kritiki tha xanakanw mono otan thaxw na pw kati kalo giati to kako se kanenan den aresei na to akouei
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #31 στις: 06/12/03, 22:10 »
Νομίζω πως το θέμα έχει πάρει μεγαλύτερη διάσταση απο αυτή που πράγματι έχει με αποτέλεσμα να φαίνεται και πολύ σοβαρότερο απο ότι είναι.

Έγιναν κάποιες ανακατατάξεις στο φόρουμ και υπήρξαν και κάποιες συστάσεις που λίγο εισακούστηκαν τις περισσότερες φορές. Αναμενόμενο ήταν, κατά τη γνώμη μου, να προσπαθήσουν οι υπεύθυνοι να ''προστατεύσουν'' το φόρουμ απο τα ''κακώς κείμενα''. Πιστεύω πως πράγματι έχει επιδειχθεί μια ιδιαίτερη αυστηρότητα σε κάποιες περιπτώσεις αλλά δεν νομίζω ότι έγινε με σκοπιμότητα. Απλά αυτό συμβαίνει σε τέτοιου είδους προσπάθειες συνήθως, πιθανόν να χάνεται λίγο το μέτρο. Παρ' όλα αυτά δεν πιστεύω πως η ουσία έχει αλλάξει.
 Είμαστε πάλι εδώ, ανταλάσσουμε απόψεις, νέα και συζητάμε ;) :)

Πιστεύω πως όποια παράπονα έχουμε θα πρέπει να τα εκφράζουμε ακόμα κι αν άμεσα δεν υπάρχει ανταπόκριση, αρκεί τα παράπονά μας αυτά να είναι επί της ουσίας.

όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #32 στις: 06/12/03, 23:50 »
Απ'την άλλη, ποιός ορίζει ακριβώς και - κυρίως - με ποιά κριτήρια το τί είναι "ουσιώδες" να γράφεται σε μια συζήτηση? Το Κιθάρα είναι δημόσιο forum ποικίλης ύλης - που σημαίνει πάνω απ' όλα πως η γνώμη του καθενός, εστώ κι αν περιορίζεται σε ένα emoticon(κατα το "μία εικόνα, χίλιες λέξεις"), είναι σεβαστή τουλάχιστον στο να ειπωθεί.

Ο κεντρικός άξονας που πρέπει να κινείται είναι η κιθάρα και γενικότερα η μουσική. Τα άλλα είναι τα επιπλέον, το επιδόρπιο. Άλλο αυτό και άλλο να αλλάξει ο χαρακτήρας του σε χαβαλετζίδικο με προσθήκες μουσικής αντί να είναι μουσικό σάιτ με προσθήκες χαβαλέ. Το δεύτερο δεχόμαστε.

den xerw gia sas alla egw to skeftomai para poli gia na dimiourgisw ena thema...kai epeidi skeftomai pws einai poli pithano na diagrafei,alla kai epeidi fovamai pws kaneis den tha apadisei etsi opws meiwnetai i kinisi sto forum...
  plz ohi tosi aystirotita giati iparxei periptwsi na min iparxoun pia themata pros diagrafi,ohi logo ''sofronismou'' alla epeidi tha distazoume na valoume nea themata...

Ο λόγος που διστάζουμε να βάλουμε νέα θέματα είναι γιατί το σάιτ έχει ξεφύγει, ανοίγονται 10 άσχετα θέματα και ένα σοβαρό και φοβόμαστε τις περισσότερες φορές ότι θα είμαστε εκτός θέματος.

Τώρα, ως προς το ότι θα έπρεπε να ρωτήσω τα άλλα μέλη σχετικά με τα post, το νούμερό τους και τα δώρα που θα μπορούσαν να συνεπάγονται: Αφ’ ενός δεν μου απάντησες ούτε κατά διάνοια σε αυτό που σε ρώτησα. Αν νομίζεις ότι κάποιοι γράφουν μόνο για να αυξήσουν τα νούμερα, τι νομίζεις ότι σημαίνουν τα νούμερα για αυτούς;

Δηλαδή θες να πεις ότι δεν έχουνε πέσει στην αντίληψή σου άτομα που λένε με περηφάνεια τα μηνύματα που έχουνε, ή άτομα που έχουνε όνειρο ζωής να γίνουνε αρεστοί σε όλους ώστε να γίνουνε διαχειριστές (γιατί έτσι τους είπανε ότι γίνονται); γιατί εγώ έχω μερικούς στο μυαλό μου...

----
Κατ' αρχήν νομίζω ότι δεν είναι και τόσο σωστό να επικαλούμαστε άτομα που έχουνε αποχωρήσει.. κι αυτό διότι κάποιοι δεν είναι εδώ να απαντήσουνε και δεν είναι και τόσο βέβαιο ότι αποχώρησαν γιατί "απαγορεύτηκε ο χαβαλές". Έχω παρακολουθήσει τις τρεις από τις τέσσερις αποχωρήσεις και είδα ότι κανένας τους πριν αποχωρήσει δεν είπε ξεκάθαρα τους λόγους της αποχώρησης, ποιος τους πείραξε, δεν κατονόμασε κανέναν. Κάτι που όφειλαν να κάνουνε για να προστατευτούμε κι εμείς που μένουμε πίσω στο κάτω-κάτω. Διαφορετικά δεν βρίσκω τον λόγο να γράφουνε μήνυμα αποχαιρετιστήριο με αιχμές και υπονοούμενα.

Επιπλέον το τσατ υπάρχει γι' αυτόν τον λόγο.. εκεί μέσα χαβαλέ κάνουμε συνέχεια.. πειραζόμαστε μεταξύ μας αλλά εκεί σε 12 ώρες σβήνονται όλα. Μπείτε και κάντε εκεί τον χαβαλέ σας.. όχι εδώ.. και με όρια πάντα..

Για να κλείσω το θρεντ.. πολύ ξεφύγαμε.. πράγματι.. και δεν πειράζει να ανοίγονται πού και πού χαζοθεματάκια (κι εγώ έχω απαντήσει ίσως μερικές φορές για να υπάρξει κίνηση) αλλά σκοπός είναι να γίνεται σαν συμπλήρωμα. Κι επίσης, πιστεύω αυτό που πειράζει περισσότερο είναι και τα θέματα που χάνονται γιατί αν και ξεκίνησαν σοβαρά κατάντησαν τσίρκο.

Όσο για αναφορές ότι το σάιτ έχει γίνει κατάχρηση λογοκρισίας κτλ... Προτιμότερο να χαθούνε 10 μέλη γιατί θα λογοκριθούν (σημείωση : δεν εννοώ αυτούς που αποχώρησαν, εννοώ αυτά τα 10-15 πανηγύρια που κοιτάνε μόνο και μόνο να γίνουνε "κάποιοι" εδώ μέσα, ίσως γιατί δεν μπορούν να γίνουν έξω) παρά να χαθούνε πολλοί παραπάνω γιατί θα νιώθουνε αηδιασμένοι.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας γιατί η απάντησή μου ήτανε μεγάλη. Οι επόμενες θα είναι της μιας σειράς. Έτσι για να αυξήσω ευκολότερα τον αριθμό των post μου και να πάρω τον πολυπόθητο τίτλο.
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #33 στις: 08/12/03, 10:11 »
Και να ρωτήσω κάτι ακόμα...?

Τόσο πολύ ενόχλησε το ότι το forum απέκτησε ζωη???

Α, ξέχασα! Το forum δεν απέκτησε ζωή... μόνο μηνύματα απέκτησε......
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #34 στις: 08/12/03, 14:02 »
Προς Jagmaster

Δεν κατάλαβα από που και πως και γιατί προκύπτει κάποιος θυμός-πίκρα και ως προς τι και ποιόν....από μέρους μου  ???

Επίσης δεν νομίζω ότι περνάει κάποια κρίση το Forum....κρίση μπορεί να διέρχονται ίσως οι σχέσεις κάποιων μελών του τις οποίες τις κάνουν και μέρος του Forum...
Αυτό όμως είναι κάτι άλλο....
Ας μην κάνουμε το Forum μέρος της προσωπικής μας ζωής και πρακτικής....



Προς karharias

Μα δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατό η chatoποίηση του Forum με δημόσια μηνύματα ερωταπαντήσεων που θα μπορούσαν να είναι κάλλιστα προσωπικά σε πολλές περιπτώσεις , και σε πολλές άλλες το μόνο που κάνουν είναι να άγουν έναν υπέρμετρο χαβαλέ ( και μάλιστα άκριτα σε οποιοδήποτε θέμα ) να θεωρείται ότι δίνουν ζωή....
Δηλαδή τι ακριβώς ήταν πριν το forum , ένα νεκροταφείο στο οποίο έκαναν πάρτυ κάποια αρτηροσκληροτικά ζόμπι χωρίς αίσθηση χιούμορ κατασπαράζοντας κάθε θέμα που έτρεπε προς χαβαλεδιαρισμό??


Αρκετά μέλη παρόλο που τους έγιναν επανειλημμένα συστάσεις για αυτοσυγκράτηση , αυτοπεριορισμό και επίδειξη της δέουσας προσοχής και στο τι γράφουν και πως το γράφουν , δυστυχώς αυτές γράφτηκαν στα παλαιότερα των υποδημάτων.
Έρχεται μια χρονική στιγμή όπου αρχίζουν να λαμβάνονται μέτρα και αντί αυτή την ύστατη στιγμή να σκεφτούν τις συστάσεις που στο παρελθόν τους έγιναν και να προσπαθήσουν να κινηθούν με αυτές ως γνώμονα ( που στο κάτω κάτω της γραφής ήταν των διαχειριστών - ιδιοκτητών του site ) , ασκούν μόνο κριτική για τα μέτρα που αναγκαστικά ελήφθησαν.
Ενδεχομένως μπορεί να επιδεικνύεται   μια παραπάνω αυστηρότητα από την δέουσα , αλλά αν φροντίσουμε να πράττουμε ανάλογα και σύμφωνα με τις συστάσεις τότε  κανείς δεν θα χρειάζεται πλέον να λαμβάνει κανένα μέτρο....

« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/03, 14:03 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #35 στις: 08/12/03, 16:01 »
Για ακόμα μια φορά παίρνετε τα λόγια μου (και όχι μόνο) τις μετρητοίς. Δεν εννοώ ότι ήταν νεκροταφείο. Πήρε (κατά την γνώμη μου) λίγο παραπάνω ζωή, το forum. Αποτέλεσμα να γεμίσει η βάση που ούτως ή άλλως, αργά ή γρήγορα θα γέμιζε.

Όταν αναφέρθηκα στην ζωή του φόρουμ δεν αναφέρθηκα κάπου στο chat που γίνετε στο forum, τουλάχιστον έτσι μου φαίνετε τώρα που το ξαναδιάβασα. Τα μηνύματα που κάποιοι θεωρούν ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να γίνονται προσωπικά και όχι δημόσια πολλές φορές αφοράν περισσότερους από έναν! Αποτέλεσμα είναι η ύπαρξη πολλών προσωπικών μηνυμάτων παρά ενός δημόσιου.
Και να μην αναφέρω ότι πολλές φορές έχω στείλει προσωπικό μήνυμα σε διάφορα άτομα και ποτέ δεν πήρα απάντηση. Να πω πως είναι ενεργά μέλη που προφανώς απαξιούν να απαντήσουν. Και τι ήθελα? Απλά ρώταγα κάτι, θα μπορούσαν με ένα «ναι» (που λέει ο λόγος) να μου απαντήσουν.

Στο «Νέα Και Όχι Μόνο» υπάρχουν ποιο πολλά «μετακινήθηκε» παρά θέματα.
Μήπως θα πρέπει αυτά να σβηστούν για να αδειάσει η βάση?
Μήπως υπάρχουν πολλά «μπράβο για το forum» στο «Βιβλίο Εντυπώσεων» που δεν χρειάζονταί?
Μήπως πολλά νέα μέλη ανοίγουν 2-3 φορές ένα θέμα άδικα από απροσεξία τους και το διπλογραμμένο θέμα δεν σβήνετε?
Μήπως είναι ποιο πολλές οι παρατηρήσεις την admins παρά τα μηνύματα των υπολοίπων πολλές φορές?
Μήπως θα μπορούσαν να γίνουν άρθρα για κιθάρες παρά ο καθένας να ρωτάει τι κιθάρα θα πάρει?
Μήπως να γίνει το ίδιο και για το ποιες χορδές θα φορέσει?
Μήπως κάποια πολύ παλιά θέματα θα πρέπει να σβηστούν αφού δεν έχουν λόγο ύπαρξης, εφόσον δεν διαβάζονται ποια?
Μήπως στο «Κουφά... ώρα για γέλιο» να μπει το link www.jokes.gr διότι τα περισσότερα θέματα είναι copy-paste?

Από να γίνετε αυτό που γίνεται τώρα στο forum κάποιος δεν θα έπρεπε να πάρει δραστικά μέτρα και να τα αλλάξει όλα? Δλδ το να δημιουργούνται θέματα και να μαλώνουμε είναι καλύτερο? Τι θα πει τι κιθάρα να πάρω? Αν γίνει ένα θέμα με αφιέρωμα κιθάρες μπορεί να διαλέξει από εκεί. Τα υπόλοιπα θέματα δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Αυτό μπορεί να γίνει σε περισσότερα θέματα και όχι μόνο σε κιθάρες.

Υπάρχουν τόσα που μπορούν να γίνουν ώστε το forum να έρθει… στα ίσα του και όμως κάποιοι που μπορούν να το αλλάξουν αδιαφορούν με σκοπό την παρακμή. Όπως ΛΑΘΟΣ είχα πει και εγώ το forum ΔΕΝ περνάει κρίση. Αντιθέτως τώρα είναι στα πάνω του και τώρα θα πρέπει να κάποιοι να λάβουν μέτρα.

Έχω δει forum να κλείνει, προσωπικά δεν θα ήθελα να γίνει το ίδιο και εδώ. Το να αλλάζει η εμφάνιση στο «Λοιπά», να γίνεται ευκολότερη προσπέλαση στο δεύτερο forum δεν είναι λύση.

Και κάτι άλλο, το site είναι www.kithara.gr και όχι http://forum.kithara.gr . Οι αλλαγές/αναβαθμίσεις καλά θα είναι να αφοράν ολόκληρο το site. Να γίνει φιλικό σε όλα.
Δεν υπάρχει link για της φωτογραφίες. Δεν υπάρχει link για το cd του κιθάρα. Γιατί θεωρούνται ξεχωριστά? Δεν είναι! Δεν υπάρχουν αφιερώματα, μόνο κάποιες αναβαθμίσεις στα τραγούδια. Προσωπικά δεν μπορώ να βρω ποια κάτι ενδιαφέρον θέματα ποια στο κιθάρα, πλην τα θέματα του newbie. Γιατί δεν γίνονται αφιερώματα? Λέγετε kithara.gr και δεν έχει κιθάρες μέσα!!

Δεν ξέρω τι άλλο να πω. Πιστεύω να άνοιξαν κάποια μυαλά. Αν όχι τότε συνεχίστε ακάθεκτοι… η παρακμή είναι κοντά.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #36 στις: 09/12/03, 13:17 »
Οι ιδέες του Καρχαρία είναι πολύ καλές, και χαίρομαι για το μήνυμά του!

Αυτή είναι κατά τη γνώμη μου και η σωστή στάση, δηλαδή τι μπορούμε να βελτιώσουμε, τι μπορούμε να προσφέρουμε, και πώς μπορούμε να κάνουμε το site καλύτερο, αφού τελικά όλοι οφελούμαστε από αυτό.

Όλες οι άλλες διαφωνίες, φαγωμάρες, γκρίνιες κλπ μόνο κακό κάνουν...


Και επί του θέματος: Ναι, τα άρθρα που αναφέρει ο Καρχαρίας, πρέπει να γραφτούν, το θέμα είναι ποιος θα το κάνει. Ήδη υπάρχει αρκετό υλικό και πληροφορίες στις περιοχές FAQ, πρέπει κάποιος ή κάποιοι να τα συμμαζέψουν και να τα φέρουν σε παρουσιάσιμη μορφή.

Αν αφιερώναμε στα άρθρα έστω και ένα τμήμα της ενέργειας που πήγε στις διαφωνίες, το site σήμερα θα είχε εντελώς άλλη μορφή...  :(
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #37 στις: 09/12/03, 13:30 »
Οι ιδέες του Καρχαρία είναι πολύ καλές, και χαίρομαι για το μήνυμά του!

Αυτή είναι κατά τη γνώμη μου και η σωστή στάση, δηλαδή τι μπορούμε να βελτιώσουμε, τι μπορούμε να προσφέρουμε, και πώς μπορούμε να κάνουμε το site καλύτερο, αφού τελικά όλοι οφελούμαστε από αυτό.

Όλες οι άλλες διαφωνίες, φαγωμάρες, γκρίνιες κλπ μόνο κακό κάνουν...


Και επί του θέματος: Ναι, τα άρθρα που αναφέρει ο Καρχαρίας, πρέπει να γραφτούν, το θέμα είναι ποιος θα το κάνει. Ήδη υπάρχει αρκετό υλικό και πληροφορίες στις περιοχές FAQ, πρέπει κάποιος ή κάποιοι να τα συμμαζέψουν και να τα φέρουν σε παρουσιάσιμη μορφή.

Αν αφιερώναμε στα άρθρα έστω και ένα τμήμα της ενέργειας που πήγε στις διαφωνίες, το site σήμερα θα είχε εντελώς άλλη μορφή...  :(

Λεωνίδα τις θέσεις μου συνοπτικά για τις περιοχές αυτές αλλά και κάποιες άλλες ( λάθη και προτάσεις , αναζήτηση τραγουδιών κλπ...) σου τις έχω αναφέρει.

Ποιό συγκεκριμένα νομίζω ότι υπάρχουν θέματα στην περιοχή Faq που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και αντίθετα θέματα στο "περί μουσικών οργάνων" που πρέπει να πάνε στο Faq...Επίσης θέματα που θέλουν συγχώνευση...
Επίσης ένα Faq με 9-10 σελίδες δεν βοηθάει σε τίποτα....

Χρειάζεται πολύ δουλειά εκεί και σου έχω εκδηλώσει την επιθυμία μου να συνδράμω ότι μπορώ...
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/03, 13:36 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #38 στις: 09/12/03, 14:01 »
Υπάρχουν τόσα που μπορούν να γίνουν ώστε το forum να έρθει… στα ίσα του και όμως κάποιοι που μπορούν να το αλλάξουν αδιαφορούν με σκοπό την παρακμή.

με σκοπο την παρακμη;; :o karhariasgr, καταλαβαινεις τι λες ή γραφεις οτι σου κατεβει;

Οσο για τα υπολοιπα, καλες οι συμβουλες και οι υποδειξεις, πολλα απο αυτα τα εχουμε ηδη κατα νου... Το προβλημα ομως ειναι οτι πρεπει καποιος να αφιερωσει κοπο και χρονο για να τα κανει ολα αυτα. Αφου εσυ δεν εισαι διατεθιμενος να ασχοληθεις με ολα αυτα, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι απλα να κανεις προτασεις και να μην επιτιθεσαι με αυτο το υφος σε αυτους που προσπαθουν για τη βελτιωση αυτου εδω του site.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/03, 14:06 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #39 στις: 09/12/03, 14:08 »
Ποιό συγκεκριμένα νομίζω ότι υπάρχουν θέματα στην περιοχή Faq που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και αντίθετα θέματα στο "περί μουσικών οργάνων" που πρέπει να πάνε στο Faq...Επίσης θέματα που θέλουν συγώνευση...
Επίσης ένα Faq με 9-10 σελίδες δεν βοηθάει σε τίποτα....

Χρειάζεται πολύ δουλειά εκεί και σου έχω εκδηλώσει την επιθυμία μου να συνδράμω ότι μπορώ...

Πολύ ευχαρίστως να βοηθήσεις, κανένας δεν αρνήθηκε ποτέ σε κανένα να προσφέρει...

Συνήθως μεταφέρουμε θέματα στο FAQ από τις άλλες περιοχές περίπου μια φορά το μήνα, εξαιρώντας τα πιο τελευταία που συζητιούνται ακόμα. Λόγω έλλειψης χρόνου η τελευταία μεταφορά έχει καθυστερήσει...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Γνώμη μου....
« Απάντηση #40 στις: 09/12/03, 14:37 »
Ωραία αφού θέλετε να το συνεχίσουμε εδώ, κανένα πρόβλημα. Δεν είχα δει τον διαχωρισμό θεμάτων είναι αλήθεια αυτό.

Συνεχίζω:
Παράθεση
Καλές ιδέες έχει επίσεις και ο parpen. Φυσικα και όλοι οι υπόλοιποι που έχετε κατι να πείτε, πείτε το εδώ. Μην γράψετε ότι να'ναι ή μια λεξούλα, τεκμηριώστε την άποψη σας για να γίνει σωστή δουλειά.
Δλδ μην πείτε "Δεν μου αρέσει αυτό", αλλά "Αυτό καλά θα είναι να γίνει έτσι για να είναι ποιό εύχρηστο, ποιό κατανοητό κτλ."

Δεν περιμένω να μπείτε εδώ και να με συνχαρήτε, αυτό έλειπε! Ούτε φυσικά να συνεχίσουμε να μαλώνουμε, ΔΕΝ θα απαντήσω σε κανένα.

Σημείωση: Δεν γλύφω ούτε θέλω να πάρω "προαγωγή" σε διαχειριστής! Δεν έχω την όρεξη να διαβάζω τις βλακίες του καθενός και να προσπαθώ να τον συμαζέψω. Εδώ δεν μπορώ να συμαζέψω εμένα.

ΥΓ)Συγνώμη για το ορθρογραφικά λάθη. Δεν ξέρω που δεν ξέρω να γράφω σωστά, γράφω γρήγορα και τα περισσότερα λάθη είναι από κεκτημένη ταχύτητα (ή εκτεταμένη ταχύτητα όπως είχα πει μια φορά στο chat)!! Το αναφέρω γιατί κάποιοι "ενοχλούνται"...

ΥΓ2) Τι θα γίνει επιτέλους με το cd?? Αν κάποιος επικοινωνίσει με τον Διονύση ας ρωτήσει τι θα κάνει. Εγώ προσφέρθηκα να κάνω διανομή, έχω σχετική πείρα σε τέτοια θέματα. Αν υπάρχει άλλη λύση δεκτή, αλλά κάτι να γίνει. Χριστούγεννα ήρθαν, είχαμε πει για τέλη καλοκαιριού.

Ευχαριστώ.


Το προηγούμενο θέμα μου το κλειδώσατε και δεν μπορώ καν να το διαγράψω. Ας το σβήσει κάποιος διαχειριστής, εγώ δεν μπορώ.

Βασίλη μπορεί εσύ να μην το βλέπεις αλλά όταν το κύριο θέμα είναι ο τσακωμός και οι αποχωρήσεις μελλών, εγώ το βλέπω σαν παρακμή και σίγουρα ΔΕΝ χαίρομαι.

Δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος για να γράψω άρθρα για κιθάρες, πιάνα, πεταλιέρες, χορδές κτλ. Και εγώ γνώμες πέρνω. Υπάρχουν άτομα εδώ που μπορούν να το κάνουν.

Θέλετε "καθαρό" forum? Σβήστε θέματα. Υπάρχει τόση σαβούρα που δεν φαντάζεσται. Μια γύρα να κάνεις στο forum θα βαρεθείς να διαβάζεις.
Το "FAQ αυτών των σελίδων" μπορεί να γίνει σαν άρθρο και όχι 50 θέμετα. Να περιέχει μόνο ένα θέμα και να ρωτάνε εκεί. Εφόσων λυθεί η απορία σβήνετε η ερώτηση και αν πρέπει συμπληρώνετε η απάντηση στο άρθρο.

Μπορούν να μπουν link με μουσικά καταστήματα, γνώμες για κιθάρες, τιμές, τηλέφωνα και σίγουρα φωτογραφίες. Μην πάρουμε τα μοντέλα ένα ένα, δεν θα έχει τελιωμό. Το ίδιο και σε οτιδήποτε άλλο.

Ο κάδος ανακύκλωσης δεν εξυπηρετεί κάτι κατά την γνώμη μου. Πολύ καιρό μένουν τα θέματα εκεί και δεν νομίζω να είναι καλό. Παρατήρησα επίσεις ότι προτημούνται να μεταφέρονται θέματα στον κάδο που είναι στις πρώτες σελίδες των κατηγωριών παρά στην σελίδα 20, 30 κτλ. Δλδ θέματα σχετικά επίκαιρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/03, 14:53 από karhariasgr »
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #41 στις: 09/12/03, 15:12 »
Παρατήρησα επίσεις ότι προτημούνται να μεταφέρονται θέματα στον κάδο που είναι στις πρώτες σελίδες των κατηγωριών παρά στην σελίδα 20, 30 κτλ. Δλδ θέματα σχετικά επίκαιρα.

Συμφωνουμε σε σχεδον ολα, περα της μεταφορας θεματων. Πολλες φορες εχω κανει ερωτησεις που ειχαν συζητηθει πριν γραφτω στο forum, και οι mods και ο Βασιλης με εχει παραπεμψει σε παλαιοτερα θεματα οπου βρηκα τις απαντησεις που εψαχνα.

Απο 'κει και περα...

Εχω συμμετασχει σε αρκετα forum μουσικης του εξωτερικου. Ολα περνανε απο τετοιες φασεις... Ειναι λυπηρο να τις βλεπεις αλλα γινονται... Το θεμα ειναι οτι ο καθενας απο εμας "μπαινει" για διαφορετικους λογους και με διαφορετικες προσδοκιες και διαθεσεις. Δεν ειναι σωστο να ορίζουμε το τι ειναι το forum (καποιος ανεφερε τη λεξη καφενειο), αφου ειναι διαφορετικο για τον καθενα... Προσωπικα εκτος απο προβληματα λειτουργικοτητας (μεγεθους) δεν βλεπω αλλα προβληματα... Εξαλλου δημοκρατια εχουμε, τελευταια φορα που κοιταξα τουλαχιστον, και ο καθενας εχει το δικαιωμα να εκφραζει τη γνωμη του οσο "αχρηστη" και να θεωρειται αυτη απο τους υπολοιπους.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #42 στις: 09/12/03, 15:31 »
Υπάρχουν τόσα που μπορούν να γίνουν ώστε το forum να έρθει… στα ίσα του και όμως κάποιοι που μπορούν να το αλλάξουν αδιαφορούν με σκοπό την παρακμή.

με σκοπο την παρακμη;; :o karhariasgr, καταλαβαινεις τι λες ή γραφεις οτι σου κατεβει;
Ακριβώς έτσι απάντησα εγώ στην porky διότι πίστευα ότι αυτά που μου έλεγε ήταν... ξύλα πέτρες. Σε μένα φυσικά έπεσαν να με φάνε...
Δεν συνεχίζω τίποτα το θέμα έχει λυθεί από ότι ξέρω. Είμαστε εδώ για να δώσουμε ιδέες.  :-*

Arg0:
Από ότι ξέρω όλες οι γνώμες είναι καλοδεχούμενες, εξού και το ότι δέχονται και την δικιά μου γνώμη. Άσχετα αν κάποιες φορές είναι καυστική και επιθετική.

Μίλησα για την δημιουργία άρθρων με σκοπό την λιγόστεψη θεμάτων. Δλδ όταν εσύ θα ζητήσεις να ψάξεις ένα τραγούδι ή αν κάνει καφέ η τάδε πεταλιέρα (όπως ρωτούσα εγώ) θα πηγαίνεις στο άρθρο και θα διαβάζεις. Μετά μπορείς να εκφράσεις τις απορίες σου και με προσωπικό μήνυμα σε αυτόν που έγραψε το άρθρο.
Και μια και μιλάμε μαζί, εσύ δεν με συμβούλευες Arg0, για πεταλιέρες μαζί με τον sandromantghost (κάπως έτσι γράφετε,ε?) για πεταλιέρες? Γιατί δεν γράφεται κάτι?  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/03, 15:37 από karhariasgr »
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #43 στις: 09/12/03, 15:39 »
Και μια και μιλάμε μαζί, εσύ δεν με συμβούλευες Arg0, για πεταλιέρες μαζί με τον sandromantghost (κάπως έτσι γράφετε,ε?) για πεταλιέρες? Γιατί δεν γράφεται κάτι?

Ειλικρινα δεν εχω τις γνωσεις, πιστευω, να γραψω ολοκληρο αρθρο, συν οτι μεσα απο μια συζητηση βγαινουν πολλες αποψεις και δινεται ενα ευρυ φασμα για να ψαξει αυτος που ρωταει... Αυτη ειναι και η ομορφια του forum...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #44 στις: 09/12/03, 16:51 »
   ...εγω παντως απο τη μερια μου ειμαι διατεθημενος να συμβαλω στο πεδιο με τις αποριες για μουσικα θεματα και για μουσικα οργανα...
   πιστευω οτι μπορω να βοηθησω... :)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #45 στις: 09/12/03, 17:32 »
Arg0 (και κάθε Arg0) μπορείς να γράψεις ένα άρθρο για 1-2 πεταλιέρες που έχεις και στην συνέχεια να γίνει σμίξη άρθρων.

Sotriani εσύ πιστεύω μπορείς να γράψεις πολλά αν θες. Υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα που έχουν πολλές γνώσεις και μπορούν να προσφέρουν.

Όχι τίποτα, πλάκα πλάκα από όταν μπήκαν οι τελίτσες στους στίχους πολύ εγκατέλυψαν το site. Πολλοί γνωστοί μου έπαψαν μα ασχολούνται πάντως. Δεν υπήρχε λόγος να το επισκέπτονται. Τουλάχιστον τώρα να μπορέσει να γίνει ένα site οδηγός αγοράς, εκμάθηση κιθάρας για αρχάριους, λύση αποριών για προχωρημένους και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος FENDERAS

  • shadowmaster
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρες υπαρχουν πολλες... fender μια...
    • Προφίλ
    • FENDERAS SITE
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #46 στις: 09/12/03, 20:53 »
sorry re paidia 2 meres eleipsa mono poy pwrothika me to need for speed underground kai to kanate edw mesa............ telika ola se mena ta xrwstate gia ti swsti leitoyrgia toy site...

lew loipon to site na leitoyrgisei opws prin... kai parpen i chatopoiisi toy site einai eythini olwn mas... i mipws esy den exeis ksefygei pote oste na kaneis chating mesa sto forum...

a re paidia ta nea mhnymata dinoyn zwi sto site... karharia otan les na bgei arthro gia kithares klp fimwneis me ayto ton tropo nea meli kai palia...

ayta ta oliga... plz stamatiste tis diamaxes...
Iced earth

What exactly is the meaning of this
Just pawns in your twisted game
Severe pain for the lie I'm livin'
For a love I never could betray

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #47 στις: 09/12/03, 21:29 »
karharia otan les na bgei arthro gia kithares klp fimwneis me ayto ton tropo nea meli kai palia...

Τι κάνω... χαχα! Σε μάγκωσα Fendera. Λοιπόν προσπάθησε να γράψεις ένα άρθρο για τις fender σου. Δεν κώβετε η μιλιά κανενός, αντιθέτος δεν θα είναι ανάγκη να ρωτάς τα ίδια και τα ίδια και να περιμένεις απάντηση. Θα διαβάζεις το άρθρο και θα πέρνεις ιδέες. Μετά ρώτα.
Προσπάθησε να καταλάβεις τι εννοώ, δεν είναι δύσκολο και σίγουρα είναι χίλιες φορές ποιό εύχρηστο.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #48 στις: 10/12/03, 00:00 »
Υπάρχουν τόσα που μπορούν να γίνουν ώστε το forum να έρθει… στα ίσα του και όμως κάποιοι που μπορούν να το αλλάξουν αδιαφορούν με σκοπό την παρακμή.

με σκοπο την παρακμη;; :o karhariasgr, καταλαβαινεις τι λες ή γραφεις οτι σου κατεβει;
Ακριβώς έτσι απάντησα εγώ στην porky διότι πίστευα ότι αυτά που μου έλεγε ήταν... ξύλα πέτρες. Σε μένα φυσικά έπεσαν να με φάνε...
Δεν συνεχίζω τίποτα το θέμα έχει λυθεί από ότι ξέρω. Είμαστε εδώ για να δώσουμε ιδέες.  :-*



Θα αρχίσω να κάνω καταμέτρηση για το πόσες φορές πρέπει να εξηγούμε τα προφανή...
Επειδή αγαπητέ karharias.gr το "πέσανε να με φάνε " αναφερόταν σε εμένα εφόσον μόνο εγώ σου έκανα σχόλιο ως προς τον τρόπο σου.....θα πρέπει να είσαι ικανός να αντιλαμβάνεσαι τι λες και τι σου λένε...

Μίλησες με προσβλητικό τρόπο στο μέλος porky διότι θεώρησες ότι η τοποθέτησή της ήταν άσχετη με βάση την πρότερη δική σου θέση...Σαφώς και δικαιούσαι να κρίνεις τις θέσεις των άλλων και να τις σχολιάζεις κατά το δοκούν , αλλά δεν σε δικαιώνει κανενός είδους αξία πάνω σε τούτη την γη να επιτίθεσαι προσβλητικά εφόσον δεν το έπραξε το μέλος αυτό εναντίον σου...
Το παραπάνω γεγονός ουδεμία σχέση έχει με την δικαιολογημένη αντίδραση του Βασίλη...
Λες με απλά ελληνικά ότι κάποιοι εδώ που μπορούν   εκτός από λόγο να έχουν και δράση ( άρα mods και admins και κυρίως οι τελευταίοι εφόσον οι τελικές επιλογές ανήκουν σε αυτούς ) έχουν ως σκοπό την παρακμή του Forum!!!!!!

Μα αν γουστάρουν..κλείνουν τον διακόπτη!!!!! Έτσι απλά...και δεν θα ρωτήσουν και κανένα μας....

Ήμαρτον...δηλαδή...σε τι άλλο θα κληθούμε να δώσουμε εξηγήσεις!!!!
Τι είδους ισοπεδωτική σκέψη  είναι αυτή που ταυτίζει ανόμοιες καταστάσεις.... >:( >:(

« Τελευταία τροποποίηση: 10/12/03, 11:05 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος paulchro

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' Roses...
    • Προφίλ
Re:"Απαγορευση" χαβαλε
« Απάντηση #49 στις: 10/12/03, 00:10 »

....έχουν πολλές γνώσεις και μπορούν να προσφέρουν.


dld oi alloi siga siga thn kanoun???
10 atoma tha meinoun edw..
allwste ki enas pou den exei gnwseis mporei na mathainei apo edw....
She's got a smile
that itseems to me...
reminds me of childhood
memories.. where
everything was as fresh
as the bright blue sky...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
11109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/02, 18:45
από Ο Νέος Κιθαρωδός
32 Απαντήσεις
12880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/03, 10:59
από bartatilas
2 Απαντήσεις
4031 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/03, 08:37
από Βραζίλης
30 Απαντήσεις
13685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 23:39
από Kiratzoharris
22 Απαντήσεις
56151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/15, 16:54
από kotsos.a
5 Απαντήσεις
4175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/03, 14:22
από Witchking
26 Απαντήσεις
13692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/03, 16:19
από kain
26 Απαντήσεις
9598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/06, 19:30
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
6865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/03, 13:05
από PAPAJOHNNY
30 Απαντήσεις
17276 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -