Αποστολέας Θέμα: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]  (Αναγνώστηκε 14002 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #25 στις: 24/12/06, 13:09 »
Σας ευχαριστούμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ όλους όσοι ήρθατε (funky blue quintet, roufus κλπ), καθώς και τους Get Wind που άνοιξαν την όμορφη βραδιά!

Η αλήθεια είναι ότι σε σχέση με τα άλλα φετινά μας live ο κόσμος χόρευε λιγότερο κι αυτό οφείλεται στο ότι οι περισσότεροι ήταν κουρασμένοι λόγω των ημερών, όπως μας είπαν στο τέλος. Παρ'όλα αυτά περάσαμε όλοι πολύ καλά και πάμε για τα επόμενα live με καινούργιες όπως πάντα, ιδεές για πολύ κέφι και χορό!
Τα λέμε σύντομα στα επόμενα live!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #26 στις: 25/12/06, 11:38 »
To odyssey ειναι οντως ομορφο Bass!!! Αν και μαλλον θα επρεπε να κοιταξεις λιγο τον ηχο του
γιατι οπως σου ειπα και στο Live ακουγοταν μπουκωμενος, πραγμα που εκανε να μην ακουγεται το Groove σου
οπως ισως θα επρεπε ,ωστε να φαινεται καθαρα ολο αυτο το οποιο επαιζες... Για να καταλαβεις πως εφτανε στα αυτια μου , μου θυμιζε εντονα των ηχο των Deep Purple, στα Live τους.. Φυσικα
α) αυτο ειναι κατι που μονο οι μπασιστες ακουγαμε, οποτε δεν τρεχει μια...
β) μπορει να ηθελες να βγαλει κατι τετοιο σε ηχο, οποτε ακυρο το σχολιο...

Αν θες δηλαδη , εγω σαν ηχο για τα κομματια που παιζατε, με τετοιον ενισχυτη που ειχες την κακη τυχη να εχεις στην διαθεση σου, θα ειχα μοιρασει 50-50 του μαγνητες, με 60%low, 45%middle & 60% high..( Την καμπανα που λενε
στην πιατσα...)

Απο κει και υστερα, οπως παλι σου ειπα κεινη την ημερα, καθομασταν σε κακη θεση, με αποτελεσμα, να μην ακουμε τον κιθαριστα, που οπτικα αρα για μας, εδειχνε να παιζει ολα εκεινα που θα επρεπε για την μουσικη που επιλεξατε να παρουσιασετε...Ισως απλα λιγο πιο ντροπαλα απ'οτι θα περιμενα, αλλα το να ειναι ενας κιθαριστας ντροπαλος στο παιξιμο του για μενα ειναι δειγμα ωριμου παιξιματος (συγκριτικα με καποιο που θα σου παιρνει τα αυτια με τα ατελειωτα σολο του και τον βαρβαρο ηχο του...) Οφειλω αρα να σου πω ενα Μπραβο Ομηρε...

Τον πληκτρα σας στεναχωρηθηκα που δεν τον ακουσα να τα χωνει, γιατι μου φανηκε σαν να κρατιοταν να μην το κανει.. Ιδιως στο Ηιτ The Road Jack ξεκινησε με ομορφη εισαγωγη σε πιανο, αλλα μαζευτηκε... Γιατι? Χωσε λιγο ρε συ να χαρουμε κι εμεις... μιας και σε αυτην την χωρα σπανια ακουμε τετοια μουσικη οπου θα μπορεσουμε να απολαυσουμε λιγο καθαρο Jazz πιανακι...!!!!!

Ο Ντραμερ ηταν αριστος και ηχητικα και τεχνικα σε καθε κομματι..Και θα ελεγα πως πολυ ορθα πραξατε με τον να τον αφησετε να ξεκ**λ!@#!@% στο τελος με Purple κτλ μιας και εκει πραγματικα τα εσπασε!!!!

Ο ηχος σας ηταν απολυτα δεμενος κατι που ειναι σπανιο στα ερασιτεχνικα Group...Τα medley και ολα τα παρομοια που κανατε ηταν πολυ ομορφα σχεδιασμενα....Γενικα εχω να πω πως δεν μετανιωσα που σας ειδα...καθε αλλο το ευχαριστηθηκα!!!

Οσο για τα τεχνικα σχολια παραπανω, στην τελικη δεν ειμαι και καμια μουσικαρα να κρινω τι παιζει και πως το παιζει ο καθενας αυτο (που τελικα) παιζει... Πιο πολυ αν θελεται παραθεσα τις επιλογες που θα εκανα εγω αν επαιζα σε αυτο το Live στη θεση σας κι οχι αυτο που οριζουν οι μουσικοι κανονες ως σωστος, οποτε ελπιζω να μην παρεξηγηθει σε καμια περιπτωση...

Keep On Rockin' Guys!!!!

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #27 στις: 26/12/06, 20:49 »
Να' μαι κι εγώ από ένα ίντερνετ καφέ στην Λαμία (!!!). Κατ΄αρχήν ευχαριστώ όσους ήρθατε! Να΄στε καλά!

Από 'κει και πέρα, φίλε ogyon21, μιας που έθιξες το θέμα του ήχου, φεύγω με DI κάτω, και είμαι σχετικά flat- είναι θέμα ηχολήπτη πλέον το πως θα γίνει το EQ! Εν τούτοις, επειδή καθόσουν πριν τα ηχεία που "βγάζουν" τον ήχο κάτω, μάλλον το αποτέλεσμα που έφτανε σε εσένα ήταν μια μίξη του monitoring on stage και των ηχείων!!! Γενικά, ο Μανώλης ο ηχολήπτης τα πάει αρκετά καλά στον ήχο του μπάσσου- σε βαθμό που πολύ συχνά μου λένε πως πρώτη φορά ακούνέ τόσο καθαρά (και ίσως περισσότερο δυνατά από ότι θα περίμενε κανείς) το μπάσσο "έξω". Και γενικά το odyssey είναι πολύ bright κι ευκρινές μπάσσο- για αυτό το χρησιμοποιώ περισσότερο από τα άλλα. Γενικά, σας ευχαριστούμε που ήρθατε, καθώς και για τα σχόλια και τις συμβουλές σου!

Τι άλλο.. καλές γιορτές, ελπίζω να το επαναλάβουμε με τα παιδιά αυτό κάποια στιγμή, αλλά αυτό εξαρτάται από τον Στέργιο (thanx mate για τα καλά σου λόγια!).

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #28 στις: 01/01/07, 21:29 »
Εχω ετοιμο το DvD με τις σκηνες απο το Live σας... Ειναι απολυτως ερασιτεχνικο οποτε μην
βαρατε... (πρωτη φορα τραβαω καποιο Live...) Οποτε θελετε συναντιομαστε για καποιον καφε (απογευμα
ομως) και σας φερνω μια κοπια... C U!

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #29 στις: 01/01/07, 22:09 »
Πηρες τους Get Wind? Αν ναι, τοτε στειλε μηνυμα στον Arg0 να βρεθειτε. Εγω την κανω για Αγγλια παλι πεθαυριο  :-\

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #30 στις: 03/01/07, 23:01 »
Εντωμτξ οι MotherFunkerZ επαιζαν και χθες σε ενα μαγαζι στη Θεσνικη (βσκ ποιο μελος ειναι μελος της μπαντας απο εδω; Για να αρχισω να γνωριζω/ζομαι σιγα σιγα!...) και περνωντας απεξω μενα φιλο μου μου ειπε οτι σας ειχε δει και ειχε ενθουσιαστει! Δυστυχως το σινεμα μας περιμενε και μετα δεν μπορουσαμε να περασουμε αλλα... θα υπαρξει και επομενη φορα!!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #31 στις: 03/01/07, 23:31 »
Εντωμτξ οι MotherFunkerZ επαιζαν και χθες σε ενα μαγαζι στη Θεσνικη (βσκ ποιο μελος ειναι μελος της μπαντας απο εδω; Για να αρχισω να γνωριζω/ζομαι σιγα σιγα!...) και περνωντας απεξω μενα φιλο μου μου ειπε οτι σας ειχε δει και ειχε ενθουσιαστει! Δυστυχως το σινεμα μας περιμενε και μετα δεν μπορουσαμε να περασουμε αλλα... θα υπαρξει και επομενη φορα!!!

οι motherfunkerz δεν έπαιζαν χτες θεσαλονίκη... προφανώς έπαιζαν οι mother funkers μπάντα από την συμπρωτεύουσα με την οποία έχουμε παρόμοιο όνομα. Νομίζω υπάρχει και κάποιο μέλος τους εδώ.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #32 στις: 04/01/07, 18:31 »
Εντωμτξ οι MotherFunkerZ επαιζαν και χθες σε ενα μαγαζι στη Θεσνικη (βσκ ποιο μελος ειναι μελος της μπαντας απο εδω; Για να αρχισω να γνωριζω/ζομαι σιγα σιγα!...) και περνωντας απεξω μενα φιλο μου μου ειπε οτι σας ειχε δει και ειχε ενθουσιαστει! Δυστυχως το σινεμα μας περιμενε και μετα δεν μπορουσαμε να περασουμε αλλα... θα υπαρξει και επομενη φορα!!!

οι motherfunkerz δεν έπαιζαν χτες θεσαλονίκη... προφανώς έπαιζαν οι mother funkers μπάντα από την συμπρωτεύουσα με την οποία έχουμε παρόμοιο όνομα. Νομίζω υπάρχει και κάποιο μέλος τους εδώ.

Αχα φαινεται μπερδευτηκαμε!!...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #33 στις: 05/01/07, 07:18 »
Ουτε εγω καταλαβα.. Τεσπα.. Θα μεινω εντος θεματος.. Πειτε καποιο απογευμα που μπορειτε για καφεδακι στο κεντρο η στο χαιδαρι για να παρετε το DvD!!!!

CU!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #34 στις: 07/01/07, 18:36 »
Καθυστερημένα, και λίγο άσχετα... Το μπάσο έσπειρε...

Να 'στε καλά παιδιά για το όιμορφο βράδυ...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #35 στις: 15/01/07, 22:34 »
Ρε σεις, επειδη κι εγω μπασο παιζω και δεν εχω καταλαβει
Καθυστερημένα, και λίγο άσχετα... Το μπάσο έσπειρε...

Να 'στε καλά παιδιά για το όιμορφο βράδυ...
το μπασο ειναι αγροτης?

LoL!!

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: MotherFunkerZ + Get Wind @ 5/4 live [Παρασκευή 22/12/2006]
« Απάντηση #36 στις: 22/01/07, 18:40 »
Uberθεριστης...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
5495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/07, 21:45
από YmiRLinG
29 Απαντήσεις
10826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/07, 23:52
από Acanthor
15 Απαντήσεις
6529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 21:16
από ogyon21
39 Απαντήσεις
14160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/08, 01:51
από parlats
6 Απαντήσεις
3676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 18:26
από Alex Flouros
5 Απαντήσεις
3651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 14:29
από parlats
15 Απαντήσεις
5529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:31
από Arg0
3 Απαντήσεις
2712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 14:36
από blackmorefan
0 Απαντήσεις
1845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/11, 13:58
από Wallace
0 Απαντήσεις
2630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/11, 18:31
από Wallace