Αποστολέας Θέμα: loop pedal αλλά ποιό?  (Αναγνώστηκε 7932 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
loop pedal αλλά ποιό?
« στις: 20/12/13, 11:46 »
Γεια χαρά σε ολους....ψαχνω εδω και καποιο καιρο ενα loop pedal που να μπορω να γραψω κομματια για live κυριως... παιζαμε 2 κιθαριστες μαζι αλλα τα μαγαζια δυσκολα βαζουν 2 ατομα...και σκεφτομαι να ηχογραφω τον ρυθμικο κιθαριστα, τα σημεια που κρατουσε ρυθμο για σολο... επισης θα ηθελα κατι που μπορω να βαζω πανω και μικροφωνο ωστε να μπορω να κανω λουπες και διαφορους αλλους ηχους... εχω δει το jamman stereo... το οποιο εχει και drum machine το οποιο θα γεμιζε τον ηχο... ποια ειναι η γνωμη σας>>?  πολυ καλο πρεπει να ειναι το ditto της tc ..αλλα απλα ενα looper... δεν εχει μνημες δεν εχει τιποτα αλλο....για πειτε ρε παιδια....  ευχαριστω...εχει χρησιμοποιησει κανεις κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #1 στις: 20/12/13, 12:13 »
Καλώς ήρθες!

Πες μας ένα budget για αρχή...
Και προφανώς θες να έχει αποθηκευμένες μνήμες (που να μη τις χάνει όταν το βγάζεις απ'το ρεύμα) ώστε να χεις αποθηκεύσει τα ρυθμικά μέρη...
Χμ...απαιτήσεις! ;D

Ας βάλουμε σε μια σειρά το τι χρειάζεσαι ώστε να σου απαντήσουν κατάλληλα οι πιο έμπειροι εις τα loopers γιατί εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει (αν και πολύ θα ήθελα...μπορούν να προσφέρουν πολλέέές ώρες jamαρίσματος!!).

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #2 στις: 20/12/13, 12:51 »
!!!! σε ευχαριστω για την απαντηση...λοιπον τι θελω....χαχα... θελω να ηχογραφω στο σπιτι τα ρυθμικα μερη, τις πλατες απο τα σολο των κομματιων...στις μνημες του...και φυσικα να μην χανονται οταν το κλεινω....!!! δεν ξερω ποιο απο ολα αυτα που ψαχνω μπορει να το κανει αυτο....αυτα που παιρνουν και καρτα μνημης? διαβαζω για το jamman οτι εχει 99 μνημες...ποιο απ ολα εχει και καποια βασικα drum μεσα που μπορω να βαζω να παιζει πισω απο τη κιθαρα? σιγουρα οχι πανω απο 300 ευρω...αν και θα ψαξω και μεταχειρισμενο...το jamman εχει 187 και διαβασα παλαιοτερα post εδω που αναφερουν τα παιδια το boss rc50... οποιος εχει ιδεα ...ας βοηθησει.... ευχαριστω και χαιρομαι που ειμαι στη παρεα σας...!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #3 στις: 20/12/13, 13:51 »
Βρε καλώς τον! Αν κάνεις λχ ένα τρίωρο πρόγραμμα 40κάτι τραγούδια δεν ξέρω κατά πόσο θα σε φτάσουν οι μνήμες. Τα looper κατά κύριο λόγο είναι για live "χτίσιμο" των κομματιών. Για προηχογράφηση, ντραμασίνια και λοιπά καλούδια ίσως θα ήταν καλύτερο να σκας με ένα λαπτοπάκι με backing tracks που θα έχεις στήσει από μόνος σου. Αυτό βέβαια θα θυμίζει και λίγο ελληνική ταινία που τραγουδάει ο Παπαμιχαήλ με ένα μπουζούκι που κάνει πως παίζει και από πίσω ακούγονται ορχήστρες ολόκληρες. Σε αυτό το patern αν βάλεις και μπαλέτα το κάνεις Bolywood!! Σ' έφτιαξα?
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #4 στις: 20/12/13, 18:02 »
xaxaxaxa....σωστος!!! θα βρω οικοδομη και θα κανω γυρισμα!!!!  απλα θελω να εχω drums απλα πραγματα... και να παταω και να μπαινει εκεινη την ωρα η πλατη για σολο... για πειτε....εχετε δοκιμασει τιποτα? jamman ή boss? ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ DITTO... TRUE BYPASS.,... ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ..??? αλλα δεν εχει καρτες ...και μονο 5 μιν μνημη

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #5 στις: 21/12/13, 00:38 »
Αν και συμφωνώ με αυτό:..
...Για προηχογράφηση, ντραμασίνια και λοιπά καλούδια ίσως θα ήταν καλύτερο να σκας με ένα λαπτοπάκι με backing tracks που θα έχεις στήσει από μόνος σου...
..

..μέχρι εδώ που περιγράφεις:
.. απλα θελω να εχω drums απλα πραγματα... και να παταω και να μπαινει εκεινη την ωρα η πλατη για σολο....
..μπορείς να πάς με ένα Jamman. Ξέχνα το ditto, δεν κάνει για αυτό που θές.

Τώρα ΠΟΙΟ Jamman είναι η υπόθεση. ΜΗΝ κάνεις το λάθος να νομίσεις ότι με ένα ποδοδιακόπτη θα κάνεις δουλειά.. από τις ερωτήσεις σου βλέπω ότι δεν έχεις πολυ-χρησιμοποιήσει, οπότε να έχεις υπόψιν σου ότι χρειάζεσαι άμεσα επιπλέον ποδοδιακόπτες για να αλλάζεις τα riff.

Οπότε εγώ κατ΄ελάχιστον βλέπω αυτό:
http://www.thomann.de/gr/digitech_jamman_stereo.htm

..ή τραβηγμένο από τα μαλλιά, ένα τέτοιο:
http://www.thomann.de/gr/digitech_jamman_solo_xt.htm
..απαραίτητα μαζί με ένα τέτοιο:
http://www.thomann.de/gr/digitech_fs_3x.htm
..που τελικά με το καλώδιο θα σου έρθουν πιο ακριβά.

Μετά πάμε σε πολύ ακριβότερα από άλλες μάρκες όπως Boss αλλά δεν χρειάζονται για αυτό που ανέφερες.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #6 στις: 21/12/13, 02:26 »
αχ....η λούπα τι ωραίο πράγμα. πάντως αν μελλοντικά σκέφτεσαι να το ενσωματώσεις σε μπάντα....ξανασκέψου το..δεν ξέρω αν συμφωνουν τα παιδιά αλλά είναι δύσκολο και μπορεί να σας εκθέσει αν δεν είστε πααααρα πολύ δεμένη

όσον αφορά το θέμα νομίζω για αυτο που θες είσαι για το stereo.έχω έναν ενδοιασμό για την ποιότητα κατασκευής στους ποδοδιακόπτες αλλά μπορεί να λέω κ χαζά.

τώρα αν θές για on the fly κατάσταση υπάρχουν κ άλλα αλλά κ πάλι η πιο λογική λύση για μένα είναι το stereo
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #7 στις: 21/12/13, 11:06 »
Ευχαριστω πολυ παιδια!!! μετα απο utube ερευνα.. και εγω για το stereo νομιζω παω... το εχει δουλεψει καποιος? το εξτρα footswitch μπορει να δωσει κατι παραπανω στο stereo? μακαρι να μην χρειαζομουν καθολου ...απλα...εδω που ειμαι δεν υπαρχουν  μαγαζια για group....ασε που δεν υπαρχουν μουσικοι...karpenisland! ημουν αθηνα και τη κοπανησα....εχει αλλαξει η ζωη μου και επιτελους....εχω χρονο ξανα για κιθαρα!!! χαχαχα!!! λοιπον....στο θεμα μας!!  το jamman exei και καποια βασικα drums μεσα ε? πρεπει να ειναι τα ιδια που εχει και οι πεταλιερες της digitech... ;ή κανω λαθος? χρησιμοποιω τη gnx1 και εχει καποια πραγματακια απο drums.... το θεμα ειναι απο οτι ειδα οτι η stereo παιρνει και mic οποτε μπορεις να κανεισ διαφορα πραγματακια on stage....ε? ανακεφαλαιωση.... μπορω με το stereo...να...ηχογραφω στο σπιτι στη μνημη 1 πχ...το drum και μπασογραμμη για το track 1 και κανω play...και μπορω εκεινη την ωρα on stage να ηχογραφω τη πλατη του σολο? ή να ειναι αποθηκευμενη στη θεση 2 και να παιζουν μαζι? οταν μπαινω σολο? και να μπορω να το βγαλω οταν θα μπαινω ρεφρεν ή σε καμια γεφυρα? καταλαβατε ή τα γραψα μπερδεμενα? χαχααχα... ευχαριστω πολυ παιδια...ειδα και τη boss 50 ή της 300 ALLA ανεωαινει τιμη πολυ...και πολυπλοκο το εργαλειο ρε παιδι μου....πολυ τραντζιστορ ρε παιδι μου γενικα ολα αυτα...αλλα πως να τα αποφυγεις .... ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ -4 ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #8 στις: 21/12/13, 11:35 »
..karpenisland! ημουν αθηνα και τη κοπανησα....
Αγαπημένο μου πολλά πολλά χρονια, με πολλούς φίλους και γνωστούς.. απίθανο μέρος, μπράβο!

καταλαβατε ή τα γραψα μπερδεμενα? χαχααχα...
Ναι, και υποτίθεται ότι ο καθαρός αέρας καθαρίζει και το μυαλό..  :roll

.. μπορω με το stereo...να...ηχογραφω στο σπιτι στη μνημη 1 πχ...το drum και μπασογραμμη για το track 1 και κανω play...
ΟΧΙ.. το drum ειναι πολύ πρωτόλειο, μπορεί να παίζει αλλά δεν ηχογραφείται, εκτός και αν έχεις ετοιμάσει κάποιο αρχείο στον υπολογιστή και το φορτώσεις στο Jamman. Γενικά δεν είναι εύχρηστο το drum και θα δυσκολευτείς να το χειριστής live. Κανένα loopper δεν θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω στον τομέα των drums.

το εξτρα footswitch μπορει να δωσει κατι παραπανω στο stereo?
Είναι απαραίτητα για να μπορείς να αλλάζεις on the fly presets, δηλαδή να περάσεις από ένα τραγούδι στο άλλο, ή μέσα στο τραγούδι από couple σε refrain, από riff σε riff κλπ.

Τέλος έχε υπόψιν ότι το όλο πράμα θέλει εξάσκηση και θα σου πάρει χρόνο αλλά και προετοιμασία γερή για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις αποτελεσματικά live.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #9 στις: 21/12/13, 12:05 »
ΑΛΛΑ....ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ να ηχογραφω τυμπανα με το mic και να το περναω μεσα στη μνημη σαν λουπα... καποιος τροπος θα υπαρχει.... νομιζω οτι το stereo επειδη εχει το mic μπορεις να βρεις καποια λυση σε αυτο... μπορουν δηλαδη να παιζουν 2 μνημες μαζι????? και να σταματας οποια θες? αυτο ειναι το σημαντικο....??

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #10 στις: 21/12/13, 12:18 »
επειδή ανέφερες το rc-50 και το rc-300 και έχοντας δοκιμάσει πολύ και τα 3 looper (50 ,300, stereo, υπήρξα κάτοχος του 50) έχουν διαφορά μεταξύ του, πράγμα που δεν το αποσαφηνίσαμε. Όταν λέω διαφορά εννοώ και στον χειρισμό αλλά εκεί που λάμπουν τα boss είναι στο γεγονός οτι ακριβώς επειδή χρησιμοποιούν διαφορετικα master loops για κάθε partch και είναι τελείως ανεξάρτητα και σου δίνει άλλη διάσταση χωρίς πραγματικά να έχεις κανένα όριο, φαντάσου μια λούπα 40 sec στο πρώτο master loop, μετά να γράψεις στο δεύτερο master loop άλλη λούπα 5 sex ( π.χ ένα Sustain απο ένα ebow) κ στην τρίτη οοοοτι θές .φαντάσου αποτέλεσμα και δεν έχεις αρχίσει καν τα overdubs και όλα αυτά με άμεσο χειρισμό. για μένα τα boss 50/300 είναι πιο πολύ κοντά στην φιλοσοφία κάρτας ηχογράφησης στα πόδια σου παρά λούπερ.   

Όσον αφορά την τιμή υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα. Εγω το δικό μου πούλησα με σκοπό να πάρω την 300 και ακόμα κλαίω γιατί δυστυχώς ακόμα δεν έχω προβεί στην αγορά λόγω.....βλακείας μου

Τώρα θα μου πεις "καλά zero είσαι βλάκας....πάνω μου λές για το Stereo και τώρα για τα boss"? απλά είπα να κάνω την επιλογή πιο δύσκολη
Πάντως αν θες να πας για το 50ρι πριν το κάνεις πες μου για να γράψω και τι ΔΕΝ μ άρεσε (ναι ναι είχε ένα bug που δεν φτιάχτηκε ούτε με την αναβάθμιση)

btw χαιρετίσματα απο την Φλώρινα (τώρα για τα Xmass ) των -200 μάλλον
« Τελευταία τροποποίηση: 21/12/13, 12:19 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #11 στις: 22/12/13, 13:03 »
κΑΛΗΜΕΡΑ!!! η αληθεια ειναι οτι μπερδευτηκα!!!  για πες μου και το αρνητικο του 50.,... γιατι για το 300 δεν το βλεπω...ειναι πολλα τα λεφτα πατριωτη..!!!! ποιο πολλες επιλογες και πραγματακια κανεις με τα boss απ οτι καταλαβα,,,

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #12 στις: 22/12/13, 13:39 »
και το 300 για μένα έχει πράγματα που δεν μου αρέσουν, π.χ θεωρώ άχρηστη την ύπαρξη εφέ και ειδικά distorition άθλιας ποιότητας. Απευθύνεσαι σε άτομα που θα δώσουν 500 ευρώ για loop station θεωρώ πως ως εταιρία θα ΠΡΕΠΕΙ να ξέρεις ότι μάλλον ο υποψήφιος αγοραστής  πρώτα θα έχει φροντίσει να πάρει ένα delay και ένα distortion της προκοπής.( και θεωρώ ότι κακώς υπάρχουν γιατι  φαντάζομαι πως ανεβάζουν την τιμή).

το 50αρι τώρα, μετά απο το παραλήρημα μου η πρώτη έκδοση είχε ένα μικρό bug. Όταν έγραφες την λούπα σου ό πρώτος κύκλος επανάληψης ( μόνο ο πρώτος ) έχανε λίγο σε χρόνο, πολύ πολύ λίγο σαν μια μικρή παύση , πράγμα που ελαττώθηκε αλλά δεν διορθώθηκε με την έκδοση του νέου λογισμικού της λουπιέρας. Κάποιους τους πείραζε τρελά κάποιους άλλους σαν εμένα καθόλου. Ομως μιλάμε για ένα μηχάνημα που έκανε 450 ευρώ ε!!!! άρα περιμένεις να μην έχει κανένα πρόβλημα

Για τα λεφτά που λες...υπομονή?? η stereo που είναι πολύ τίμιο
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #13 στις: 22/12/13, 14:21 »
TO STEREO....ΜΑΛΛΟΝ... ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ... ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ FOOTSWITCH  MAZI ME TO ΣΤΕΡΕΟ...ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? Ή ΤΟ FOOT TO EXTRA KANEI ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΕΡΕΟ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #14 στις: 22/12/13, 14:40 »
Ένα λαπτοπάκι+Ableton Live Lite και είσαι άρχοντας.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #15 στις: 22/12/13, 20:58 »
δεν το γνωρίζω να σου πω την αλήθεια..ξέρω ότι το stereo έχει ενσωματωμένο το FS3X  ( ή έστω το up / down απο το FS3X ) τώρα αν μπορείς να κάνεις κ άλλα πράγματα θα σε γελάσω
χαχα σε γέλασα ( πανούσης )
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #16 στις: 22/12/13, 21:10 »
xexexe....σε ευχαριστω πολυ...!!! βλεπω το εχει το thoman καλη τιμη.... 177... θελω και αλλα πραγματακια οποτε...μαλλον θα γλυτώσω και τα μεταφορικα.... ενα μικροφωνο....ενα πεταλι της tc helicon... παμε για αγορες..!!!! μετα απο πολυ καιροοο!!!! εχετε αγορασει απο thoman? ολα good? ποσες μερες κανουν να ερθουν τα καλουδια ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #17 στις: 22/12/13, 23:42 »
εχετε αγορασει απο thoman? ολα good? ποσες μερες κανουν να ερθουν τα καλουδια ελλαδα?
Το θέμα αυτό έχει συζητηθεί πολλές φορές στο forum, κάνε ένα search και θα βρείς πληροφορίες.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος thetwin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #18 στις: 23/12/13, 16:05 »
eyxaristw!!! sorry για την αστοχη ερωτηση!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: loop pedal αλλά ποιό?
« Απάντηση #19 στις: 29/12/13, 11:22 »
Απ'ότι καταλαβα θελεις και τα ντραμς να παιζουν κονσερβα;
Αν ναι, τοτε μην το ψαχνεις με λουπερ, εχει και ο κιθαριστας που συνηθως τζαμαρουμε μαζι, θα παιδευτεις πολυ. Πιο ανετο να παρεις ενα λαπτοπ μαζι, να εχει προγραμματισει τα ντραμς και να εχει ηχογραφησει καποια σημεια για δευτερη κιθαρα και ολα μια χαρα.
Αν παλι εχετε λαιβ ντραμερ, τοτε δεν σου κανει καθολου, γιατι εκτος και αν παιζει με click track σε ακουστικα, ειναι 100% σιγουρο οτι ότι και να εχεις ηχογραφήσει θα είναι εκτός χρόνου.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
FX loop

Ξεκίνησε από profsokin Εφέ

17 Απαντήσεις
6584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/08, 19:34
από Jezus
pod II σε fx loop

Ξεκίνησε από Koursaros Εφέ

1 Απαντήσεις
2278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/09, 18:58
από let me know 796
26 Απαντήσεις
12123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/10, 01:02
από zeromancer
2 Απαντήσεις
2527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/09, 19:17
από valex_van_halen
25 Απαντήσεις
8670 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/10, 21:28
από fouskas
8 Απαντήσεις
4660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/12, 16:12
από adr1anos
1 Απαντήσεις
1830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/10, 01:30
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
2760 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/11, 23:20
από aragorn23984
16 Απαντήσεις
6428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/11, 17:41
από jim.ni
30 Απαντήσεις
8648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/12, 17:43
από zeromancer