Ψηφοφορία

Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη και γιατι. σε περιπτωση που εχω ξεχασει κατι να το αναφερεται!

Fender
Prs
Gibson
Schecter
Ibanez
Jackson
ESP
Carvin
Charvel
Shamray
Lag
Yamaha
Cort
Tokai
Greco
Parker
Harley Benton
Caparison
Ernie Ball
B.C. Rich
Music Man
LTD
Epiphone
Dean
Washburn
Rockinger
Vigier

Αποστολέας Θέμα: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?  (Αναγνώστηκε 34786 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω ψηφιζω Gibson & Jackson! κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλες κιθαρες!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #1 στις: 26/06/08, 23:41 »
Η καλύτερη είναι η custom. Γενικώς πάντως υπάρχουν πάρα πολλά κριτήρια για το ποιά είναι η καλύτερη, και ένα κύριο είναι το θέμα value for money. Οι PRS π.χ., αν και απίστευτες κιθάρες, έχουν πάνω από 2000 στην καλύτερη. Με 2000 κάνεις μια custom ακριβώς όπως τη θέλεις. Περίεργο θέμα το περί καλύτερης κιθάρας και άκρη δεν υπάρχει. Καλύτερη είναι αυτή που θα σε βολέψει.


Πέραν αυτού, για χάρη της ψηφοφορίας, υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ ακόμα. Cort, Tokai, Greco κλπ., οι οποίες όπως το κόβω θα πάρουν πολλές περισσότερες ψήφους από jackson, gibson κλπ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #2 στις: 26/06/08, 23:44 »
σωστος!!!! πως να το μετονομασω λες? δεν το ειχα σκεφτει ποτε μα ποτε για custom! τι μπορεις να κανεις ακριβως! απ'οτι εχεις δει ολο κατι περιεργα posts κανω! ;D

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #3 στις: 26/06/08, 23:51 »
Δεν υπάρχει θέμα να μετονομάσεις, ίσως να προσθέσεις καμιά παραπάνω επιλογή στην ψηφοφορία, αλλά όπως είπα, υπάρχουν άπειρες κιθάρες, άπειρα γούστα, το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό και το βλέπει διαφορετικά ο καθένας μας, και γενικά δεν θα βγεί άκρη - άσε που χαλαρά θα υπάρξουν και μερικοί διαξιφισμοί.  ;)

Απλά το θέμα με την καλύτερη κιθάρα, για να το θέσω πιο... χαλλλαράααα  ;D  είναι σαν να λες ποιο φαί είναι καλύτερο. Άλλος γουστάρει το παστίτσιο κι άλλος τα βατραχοπόδαρα.  ;)

Φυσικά η fender όπως πάντα θα πάρει αρκετές ψήφους, αλλά τέλος πάντων...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #4 στις: 26/06/08, 23:51 »
Η καλύτερη είναι η δικιά μου γιατι έχει τον ιδρώτα μου επάνω της, και εγώ είμαι και γ**ώ τα παιδιά.

Πάντως αυτό ήταν κίνηση ματ, γιατι μπορεί να γκρινιάζουμε για θέματα "Ποιά είναι καλύτερη, η Α ή η Β?" "Η Γ ή η Δ?".
Ε το παλικάρι τα μάζεψε όλα σε ένα, και προτείνω όλα αυτά τα θέματα που συγκρίνουμε μαρκες να συγχωνευτούν εδώ...


Πέτρο, μη κακοπάρεις το τόνο μου, είμαι στη φάση "Οχι άλλο κάρβουνο", και δεν έχω κάτι προσωπικό. Σκέψου λίγο όμως τους παράγοντες που κάνουν μια κιθάρα καλή, τη ποικιλία που υπάρχει στο πώς θέλει ο καθένας το κάθε χαρακτηριστικό, και θα καταλάβεις οτι δν υπάρχει καλύτερη κιθάρα γενικά, αλλα μόνο ατομικά....


Η καλύτερη είναι η custom.
Περίεργο... Νόμιζα οτι μια αμερικάνα fender είναι καλύτερη απο τις custom που λέγαμε.... ;D ;D :P :P. Και σύ μη στραβώσεις, κέφια έχω...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #5 στις: 26/06/08, 23:55 »
Εγώ γουστάρω μπέρινγκερ αιαξ (iaxe) μπαίνει κατευθείαν πισί (pc) γράφεις ότι θέλεις σόλο σρεντ (solo shred) και γιουεςμπι (USB) και κατευθειαν οντιο ιντερφεις (audio interface) και χαλαρά καλύτερο απο πεταλακι μεταλλικό κόρους (chorus) και ντιλέι (delay) και γουστάρεις τη ζωή σου ναούμ'!
Αλλά όπως πάντα, ESP για ζειμπέκικα και νησιώτικα, ESP για death μπαλάντες, ΜΠΑΟΚ μια ζωή θα φωνάζω!


 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

(κι εγώ χαλαρά είμαι, μην τρελαίνεστε)

Υ.Γ.: Sorry Πέτρο αλλά αυτό έπρεπε να γραφτεί.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #6 στις: 26/06/08, 23:56 »
σωστος!!!! πως να το μετονομασω λες? δεν το ειχα σκεφτει ποτε μα ποτε για custom! τι μπορεις να κανεις ακριβως! απ'οτι εχεις δει ολο κατι περιεργα posts κανω! ;D

 Δεν το ειχες σκεφτει? Εγω μετα απο την αγορα της χειροποιητης, δεν νομιζω να γυρισω ξανα στις μαζικης παραγωγης κιθαρες...εκτος αν ειναι πολυ καλο deal και δεν εχω τοοοσα λεφτα για χειροποιητη...
Απο αυτες που εχεις στη λιστα περισσοτερο μου αρεσουν οι Jackson, οσον αφορα το παιξιμο τους...Ειδικα οι USA εχουν απλα απιστευτο playability...
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/08, 23:58 από comoestaloco »

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #7 στις: 26/06/08, 23:58 »
Παράθεση
Η καλύτερη είναι η δικιά μου γιατι έχει τον ιδρώτα μου επάνω της, και εγώ είμαι και γ**ώ τα παιδιά.

Πάντως αυτό ήταν κίνηση ματ, γιατι μπορεί να γκρινιάζουμε για θέματα "Ποιά είναι καλύτερη, η Α ή η Β?" "Η Γ ή η Δ?".
Ε το παλικάρι τα μάζεψε όλα σε ένα, και προτείνω όλα αυτά τα θέματα που συγκρίνουμε μαρκες να συγχωνευτούν εδώ...


Πέτρο, μη κακοπάρεις το τόνο μου, είμαι στη φάση "Οχι άλλο κάρβουνο", και δεν έχω κάτι προσωπικό. Σκέψου λίγο όμως τους παράγοντες που κάνουν μια κιθάρα καλή, τη ποικιλία που υπάρχει στο πώς θέλει ο καθένας το κάθε χαρακτηριστικό, και θα καταλάβεις οτι δν υπάρχει καλύτερη κιθάρα γενικά, αλλα μόνο ατομικά....

οχι ρε φιλαρακο(πως σε λενε?) δεν κακοπαιρνω τον τονο σου! φυσικα και μια κιθαρα κρινεται αν ειναι καλη η οχι απο το πως την αισθανομαστε εμεις πανω μας! αλλα ενταξει ας πουμε μια Gibson π.χ. ειναι καλυτερη απο μια SUZUKI! ;D

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #8 στις: 27/06/08, 00:01 »
Παράθεση
Δεν το ειχες σκεφτει? Εγω μετα απο την αγορα της χειροποιητης, δεν νομιζω να γυρισω ξανα στις μαζικης παραγωγης κιθαρες...εκτος αν ειναι πολυ καλο deal και δεν εχω τοοοσα λεφτα για χειροποιητη...
Απο αυτες που εχεις στη λιστα περισσοτερο μου αρεσουν οι Jackson, οσον αφορα το παιξιμο τους...Ειδικα οι USA εχουν απλα απιστευτο playability...


Ναι!οι USA εχουν απιστευτο playability!!!! ειναι φοβερες! αν εχω ξεχασει καποια πειτε μου να την συμπληρωσω!!!

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #9 στις: 27/06/08, 00:04 »
Parker, Musicman!  Ολες καλες ειναι! Αρκει να σε βολευουν στο παιξιμο και στον ηχο!  :)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #10 στις: 27/06/08, 00:04 »
Ναι!οι USA εχουν απιστευτο playability!!!! ειναι φοβερες! αν εχω ξεχασει καποια πειτε μου να την συμπληρωσω!!!



http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_guitar_manufacturers

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #11 στις: 27/06/08, 00:05 »
Βαλε και Carvin!
Φ Ο Β Ε Ρ Ε Σ    ! ! !

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #12 στις: 27/06/08, 00:06 »
Επισης Charvel...

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #13 στις: 27/06/08, 00:08 »
Οπως ειπα εγω Shamray θα ψηφιζα,,, αλλα δεν νομιζω να συγκεντρωσει και πολλες ψηφους!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #14 στις: 27/06/08, 00:10 »
Παράθεση
Βαλε και Carvin!
Φ Ο Β Ε Ρ Ε Σ    ! ! !

Παράθεση
Επισης Charvel...

Παράθεση
Οπως ειπα εγω Shamray θα ψηφιζα,,, αλλα δεν νομιζω να συγκεντρωσει και πολλες ψηφους!!! Grin Grin

παιδια για αυτες δεν εχω ξαν'ακουσει! Τις Carvin τις εχω ακουστα αλλα δεν εχω παιξει ποτε ουτε τις εχω ακουσει! οσο για τις Charvel, Shamray δεν ξερω απολυτως τπτ! για πεστε!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #15 στις: 27/06/08, 00:12 »
Charvel = 80s Jackson  ;D

Οι Carvin είναι όντως απίστευτες κιθάρες, ειδικά κάτι custom μοντέλα τα σπάνε απλά. Θα'θελα πολύ να δοκιμάσω την 7άρα του MacAlpine πάντως...

Για τις shamray δεν γνωρίζω και πολλά, θα μας διαφωτίσει ο φίλος με τη φρέσκια.  ;)
(Με γειά και καλόπαιχτη, παρεμπιπτόντως)



Επίσης, βάλε και τις Cort, και φτιάξε τις ESP με μεγάλα bold γράμματα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #16 στις: 27/06/08, 00:15 »
Παράθεση
Βαλε και Carvin!
Φ Ο Β Ε Ρ Ε Σ    ! ! !

Παράθεση
Επισης Charvel...

Παράθεση
Οπως ειπα εγω Shamray θα ψηφιζα,,, αλλα δεν νομιζω να συγκεντρωσει και πολλες ψηφους!!! Grin Grin

παιδια για αυτες δεν εχω ξαν'ακουσει! Τις Carvin τις εχω ακουστα αλλα δεν εχω παιξει ποτε ουτε τις εχω ακουσει! οσο για τις Charvel, Shamray δεν ξερω απολυτως τπτ! για πεστε!

Shamray ειναι ενα custom shop στη Ρωσια οπου φτιαχνουν χειροποιητες κιθαρες και μπασσα σε πολυ ελκυστικες τιμες και χρονους κατασκευης.!
Η δικια μου κοστισε 1500-1600 ευρω και φτιαχτηκε σε 3 μηνες !!! (οταν τα περισσοτερα custom shop κανουν 1 χρονο...)

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #17 στις: 27/06/08, 00:17 »
πωπω! καμια φωτο εχεις? μεγεια κι ολας αδερφε!

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #18 στις: 27/06/08, 00:20 »
Schecter λογω του οτι ειναι ισως οι καλυτερες στη σχεση τιμη-ποιοτητα. Το μονο που μπορει να μην αρεσει σε καποιους ειναι το λιγο ιδιαιτερο μπρατσο τους, εγω παντως το βρισκω αρκετο βολικο, μπορει να ειναι ομως απλα και η συνηθεια. Δε λεω καλες κ οι γκιμπσον αλλα σου βγενει ο κουκος αηδονι.  :D
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/08, 00:22 από Seth21 »

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #19 στις: 27/06/08, 00:24 »
πωπω! καμια φωτο εχεις? μεγεια κι ολας αδερφε!


Ιδου η χειροποιητη Shamray KL Explorer!!!

Χαλια φωτο, αλλα μια ιδεα τουλαχιστον~

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #20 στις: 27/06/08, 00:26 »
Παράθεση
Seth21
Schecter λογω του οτι ειναι ισως οι καλυτερες στη σχεση τιμη-ποιοτητα. Το μονο που μπορει να μην αρεσει σε καποιους ειναι το λιγο ιδιαιτερο μπρατσο τους, εγω παντως το βρισκω αρκετο βολικο, μπορει να ειναι ομως απλα και η συνηθεια. Δε λεω καλες κ οι γκιμπσον αλλα σου βγενει ο κουκος αηδονι.  Cheesy

Shecter ειναι πολυ γαματες! ηθελα να παρω μια 7χορδη να το παιξω λιγο Loomis αλλα... :( οσο για Gibson ενταξει πιστευω καλυτερα να παρεις καποια αντιστοιχη σε Epiphone! απ'οτι εχω ακουσει ειναι το ιδιο, απλα η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι χειροποιητες και λιγο πιο βαριες!

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #21 στις: 27/06/08, 00:28 »
πωπω! καμια φωτο εχεις? μεγεια κι ολας αδερφε!


Ιδου η χειροποιητη Shamray KL Explorer!!!

Χαλια φωτο, αλλα μια ιδεα τουλαχιστον~


τις ειδα τις φωτο!! παρα πολυ ωραιες! σου αφησα και post!

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #22 στις: 27/06/08, 00:28 »
Παράθεση
Seth21
Schecter λογω του οτι ειναι ισως οι καλυτερες στη σχεση τιμη-ποιοτητα. Το μονο που μπορει να μην αρεσει σε καποιους ειναι το λιγο ιδιαιτερο μπρατσο τους, εγω παντως το βρισκω αρκετο βολικο, μπορει να ειναι ομως απλα και η συνηθεια. Δε λεω καλες κ οι γκιμπσον αλλα σου βγενει ο κουκος αηδονι.  Cheesy

Shecter ειναι πολυ γ**ατες! ηθελα να παρω μια 7χορδη να το παιξω λιγο Loomis αλλα... :( οσο για Gibson ενταξει πιστευω καλυτερα να παρεις καποια αντιστοιχη σε Epiphone! απ'οτι εχω ακουσει ειναι το ιδιο, απλα η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι χειροποιητες και λιγο πιο βαριες!

Χειροποιητες??? Μπα... εκτος αν ειναι custom shop... Και συνηθως οι Epiphone ειναι πιο βαριες γιατι δεν εχουν την ποιοτητα ξυλων για να βγαζουν το καταλληλο ηχο χωρις να ειναι βαριες...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #23 στις: 27/06/08, 00:37 »
Παράθεση
Seth21
Schecter λογω του οτι ειναι ισως οι καλυτερες στη σχεση τιμη-ποιοτητα. Το μονο που μπορει να μην αρεσει σε καποιους ειναι το λιγο ιδιαιτερο μπρατσο τους, εγω παντως το βρισκω αρκετο βολικο, μπορει να ειναι ομως απλα και η συνηθεια. Δε λεω καλες κ οι γκιμπσον αλλα σου βγενει ο κουκος αηδονι.  Cheesy

Shecter ειναι πολυ γ**ατες! ηθελα να παρω μια 7χορδη να το παιξω λιγο Loomis αλλα... :( οσο για Gibson ενταξει πιστευω καλυτερα να παρεις καποια αντιστοιχη σε Epiphone! απ'οτι εχω ακουσει ειναι το ιδιο, απλα η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι χειροποιητες και λιγο πιο βαριες!

Χειροποιητες??? Μπα... εκτος αν ειναι custom shop... Και συνηθως οι Epiphone ειναι πιο βαριες γιατι δεν εχουν την ποιοτητα ξυλων για να βγαζουν το καταλληλο ηχο χωρις να ειναι βαριες...

Ή απλά επειδή τα ελαφριά μαόνια πουλιούνται ακριβότερα γιατί είναι πιο εύχρηστα....
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη?
« Απάντηση #24 στις: 27/06/08, 00:38 »
για το θεμα του βαρους νομιζω οτι οι Gibson ειναι πιο βαριες!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
90 Απαντήσεις
52328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/09, 18:59
από Μητσάκος
215 Απαντήσεις
71351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/18, 16:32
από zanxion72
37 Απαντήσεις
16762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 10:54
από Βραζίλης
22 Απαντήσεις
9513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/08, 16:58
από Αλκιβιάδης
966 Απαντήσεις
264532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/15, 11:07
από atav (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/08, 02:49
από Pandemonium
2 Απαντήσεις
3040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 08:52
από grmako
121 Απαντήσεις
39018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/13, 19:47
από modfori
31 Απαντήσεις
13419 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/10, 09:15
από Κ.Dee
22 Απαντήσεις
6899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 01:03
από Πάνος Μαλαχιάς