Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 271684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1200 στις: 20/02/11, 15:18 »
Λυπάμαι αλλά με αυτές τις συνθήκες αποτελεί ντροπή για κάποιον να δηλώνει Ολυμπιακός. Εύχομαι ολόψυχα να διαλυθεί το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, να ξαναγίνει ερασιτεχνικό και να δίνουμε προκριματικά για Ευρώπη από τον Μάιο με ομάδες από το Σαν Μαρίνο και τα Νησιά Φερόε. Μπας και συνέλθουμε...

Εμ, νομιζω πως βαζεις ολους τους Ολυμπιακοφιλους στο ιδιο τσουβαλι με τους Ολυμπιακοφανατισμενους ;)

Κι εγω δηλωνω Ολυμπιακος, ομως τα κακως κειμενα τα αναφερω, γιατι παν'απ'ολα πρεπει να υπαρχει η αισθηση του δικαιου ( οχι του κ.Μαρινακη βεβαια ) και της αθλησης! ;) Οποτε μη μας βαζεις ολους στην ιδια κατηγορια!

Φίλε free δεν έχει να κάνει με φίλους και φανατισμένους. Την εποχή της χούντας είτε ήσουν φανατικά υπέρ της , είτε απλά φιλικά προσκείμενος, ήσουν εχθρός της Δημοκρατίας και του λαού. Τώρα όποιος στηρίζει τα λαμόγια τύπου Μαρινάκη , είτε φιλικά, είτε φανατικά, είναι και ο ίδιος λαμόγιο. Αυτό λέω. Αν δεν αντιδράσετε πρώτοι απ'όλους εσείς οι Ολυμπιακοί, η χολέρα δεν θα φύγει ποτέ από τους αθλητικούς στίβους. Γιατί ακόμα κι αν βρεθεί ένας επιχειρηματίας με μεγαλύτερη οικονομική επιφάνεια σε μιά άλλη ομάδα και κάνει στον Ολυμπιακό αυτά που κάνει ο Ολυμπιακός τώρα στους άλλους , θα έχει αλλάξει απλά ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΧΟΛΕΡΑΣ. Κόψτε τα διαρκείας , κόψτε το γήπεδο, μέχρι να ξαναβρείτε τη χαμένη σας αξιοπρέπεια. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΠΛΕΟΝ.

EDIT: Είδες τα πρωτοσέλιδα των "κόκκινων" φυλλάδων σήμερα; Μέχρι που θα φτάσει το κατρακύλισμα μου λες;
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 15:20 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1201 στις: 20/02/11, 15:21 »
freemind, δεν υπάρχει απόρρητο μεταξύ πελάτη και επαγγελματία αν δεν έχει υπογραφτεί το λεγόμενο confidentiality agreement.. Άλλωστε εδώ μέσα, δεν νομίζω ότι συχνάζει και η ΣΔΟΕ, ενώ πρόκειται ουσιαστικά για λανθασμένο λογιστικό χειρισμό και όχι για οικονομικό έγκλημα..


Ειπα παω πασο γιατι δεν ξερω απο λογιστικα ( και πλεον ο ΣΔΟΕ"ς" ειναι παντου, οπως λεει μια γιαγια  ;D )!


Τι μήνυμα έλαβαν οι οπαδοί του ΠΑΟ μετά από την κίνηση του Βαρδινογιάννη; Ότι τα ΜΜΕ είναι πουλημένα.. ΟΚ, λες και δεν το ξέραμε ότι τα ΜΜΕ πηγαίνουν όπου φυσάει ο άνεμος..

Εγω νομιζω πως πηραν το μηνυμα "Μπειτε κι εσεις στα δημοσιογραφικα εαν δεν σας αρεσει η περιγραφη και πλακωστε τους δημοσιογραφους στο ξυλο"  ;)


Ο Σισε βεβαια ειχε φροντισει μεσω του τυπου ( που ξερει να χειριζεται παρα πολυ καλα ) να προκαλεσει με σχολια περι νικης και φουστας, κλπ κλπ. Οποτε ειναι ετερον εκατερον για αλλη μια φορα!

Δε πιστευω να υπαρχει κανεις εδω μεσα που να εχει την πεποιθηση πως ο Σισε ειναι κανα μπουμπουκι; ::)

Αυτο ομως δε δικαιολογει την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα οπαδων και προεδρου! Σε αυτο εχεις δικιο faser. Γιατι ο προεδρος ειναι αυτος που θα δωσει το παραδειγμα στους οπαδους!

Συμφωνώ ότι το ΣΚΑΙ έχει το καλύτερο πρόγραμμα (όταν αρρώστησα και κρεβατώθηκα για 3 μέρες έβλεπα αποκλειστικά ΣΚΑΙ) αλλά όταν δίνεις βήμα στον Μαρινάκη για να κάνει το άσπρο-μαύρο, τότε κάνεις συμβιβασμούς στην ποιότητα σου..

Ή προστατευεις τον επενδυτη σου, ο οποιος βεβαια εχει βημα απο ενα καναλι  :-X


Παιδιά, νομίζω ότι δεν το έχετε αντιληφθεί, αλλά αυτό που έγινε χθες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ..

Χμ, εχει ξαναγινει. Αν θυμαμαι καλα ειναι μεταξυ 1995 και 2000 που μπηκαν μεσα οπαδοι παλι σε αγωνα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και μαλιστα....και με τους 2 "λαους" μεσα στο γηπεδο  ;)


Απλως τοτε δεν υπηρχε ο Σισε. Διοτι ας μη ξεχναμε πως κι αλλοι παικτες του ΠΑΟ προπυλακιστηκαν, ομως κανεις δεν αναφερει τιποτα διοτι μονο ο Σισε πουλαει! Ντροπη κι απο τα μεσα του ΠΑΟ, λες και οι υπολοιποι παικτες δεν επαιξαν καθολου στον αγωνα!  >:(


MACMISIAS φαινομαι για "οπαδος" ή τυπος που θα εδινε 300+€ για διαρκειας?  ;D Δεν επιδοτω κανεναν απο αυτους, οποτε καλο ειναι να μη βαζουμε τους παντες στο ιδιο τσουβαλι! ( Εδω καλα καλα δεν εχω παει ποτε γηπεδο για ποδοσφαιρικο αγωνα  ::) )!

Χολερα υπηρχε και παλαιοτερα, απλως τωρα πονεσε μια μεριδα του κοσμου ( τους παναθηναϊκους ) και θυμηθηκαμε παλι τα περι ποδοσφαιρου και ηθικης ταξης!  :P Δε φταιει αποκλειστικα ο Ολυμπιακος γι'αυτο! Για κοιτα λιγο και τους παραγοντες που ψηφισαν τον Μαρινακη ως προεδρο της Super League!





Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1202 στις: 20/02/11, 15:25 »
συμφωνοι,το θεμα δεν ειναι η διαιτησια.
εξ'αλλου την αποψη μου για τα καφριλικια την εχω καταθεσει σε προηγουμενο ποστ.
απλως δεν με εκφραζει η αποψη οτι ολυμπιακος και παναθηναικος παιρνουν τα πρωταθλημα εξ'αιτιας των διαιτητων.

οι 2 μεγαλοι εχουν την καλυτερη ομαδα και αυτο αρχιζει και φαινεται σιγα σιγα και στην ευρωπη (αν εξαιρεσουμε τη φετινη χρονια και για τους 2).
περσι ο ολυμπιακος στους 16
προπερσι ο παναθηναικος στους 16
αντιπροπερσι ο ολυμπιακος στους 16
παλαιοτερα ο ολυμπιακος στους 8,ο παναθηναικος στους 4.

αναφερθηκα στη διαιτησια μοναχα για να τονισω οτι η διαφορα μεταξυ ολυμπιακου και παναθηναικου επρεπε να ειναι μεγαλυτερη.οχι ομως οτι ο παναθηναικος θα ηταν τριτος η τεταρτος.

κατα τα αλλα το ποδοσφαιρο αντικατοπτριζει την ελληνικη κοινωνια.
φασιστες προεδροι ποδοσφαιρικων σωματειων-φασιστες πρωθυπουργοι
προβατα οπαδοι-προβατα ψηφοφοροι

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1203 στις: 20/02/11, 15:32 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Δεν τρωω κουτοχορτο, βεβαια, οπως δεν τρωει κι ο Σισε. Επαγγελματιας ειναι, καλα θα κανει να κοιταξει το συμφερον του, εξαλλου δε νομιζω οτι ο ΠΑΟ ειναι 100% ενταξει απεναντι του. Σε ενα μπουρ**ο τον φεραμε, τι πιο λογικο απο το να κοιταξει να φυγει...αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα, ο Σισε εχει δειξει 15 φορες περισσοτερο παθος απο τους υπολοιπους παικτες του ΠΑΟ φετος.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1204 στις: 20/02/11, 15:37 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....παικταράς ο γάλλος αλλά στις δηλώσεις του και στις εμφανίσεις πολύ γκλαμουριά και οπαδιλίκι για το τίποτα.....παίκτης με δηλώσεις "νιώθω ότι με πηδήξανε", με φούστες κτλ κτλ......μην λέμε και μαλ***ες...δεν είναι παναγία.....είναι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ, την μιλάει την μπάλα...αλλά όχι γι'αυτο να μην βλέπουμε και τις μαλ***ες που έχει κάνει.....

Παραταύτα...για κανέναν λόγο δεν επιτρέπεται να μπει οπαδός και να χτυπήσει παίκτη....για κανεναν λόγω.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1205 στις: 20/02/11, 15:40 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....

Το "χρειαζονταν" απο που προκυπτει?

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1206 στις: 20/02/11, 15:42 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....

Το "χρειαζονταν" απο που προκυπτει?

Καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ....δεν είσαι χαζός....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1207 στις: 20/02/11, 15:44 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....

Το "χρειαζονταν" απο που προκυπτει?

Καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ....δεν είσαι χαζός....

Πραγματικα, δν καταλαβαινω...τωρα, αν ειμαι χαζος, κανε αλλο τοπικ να το συζητησουμε :P ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1208 στις: 20/02/11, 15:49 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....

Το "χρειαζονταν" απο που προκυπτει?

Καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ....δεν είσαι χαζός....

Πραγματικα, δν καταλαβαινω...τωρα, αν ειμαι χαζος, κανε αλλο τοπικ να το συζητησουμε :P ;D

Είσαι σε μια χώρα που η θεοποίηση ποδοσφαιριστών είναι το χόμπι των οπαδών..είσαι απο τις λίγες χώρες με μεταγραφές "αεροδρομίου"...και ο cisse το έζησε απο την αρχή αυτό το πράγμα..τρελαμένους οπαδούς να φωνάζουν, να πηγαίνουν στα αεροδρομια κτλ......ε και δεν θέλει και πολύ ο γάλλος.....είναι ψημένος για τέτοια......και σιγά το τατουάζ που χτύπησε....για τον cisse τα τατουάζ είναι όπως είναι για τον υπόλοιπο κόσμο ο καφές....ένα κάθε μέρα....το έχει γ**ήσει....χάρτης έχει καταντήσει...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1209 στις: 20/02/11, 15:49 »
Ηρεμα παιδες, δεν υπαρχει λογος να μαλωνουμε ;)

Οσο για τον Σισε ειναι η προσωπικη μου αποψη αυτη. Μακαρι να ειναι διαφορετικα τα πραγματα και να παραμεινει στην Ελλαδα για να βλεπουμε και λιγο ποδοσφαιρο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1210 στις: 20/02/11, 16:06 »
Καλα freemind, τα λεγομενα σου περι Σισε ειναι αστεια...εγω δεν νομιζω οτι ειναι αρρωστος με την ομαδα ο Σισε, αλλα το τριφυλλι το βαρεσε tattoo, το σημα της Auxerre, της Liverpool και της Sunderland οχι ;)

Ναι αλλά στην Auxerre, στη Liberpool και στην Sunderland δεν χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι.......εδώ πέρα χρειάζονταν να πουλήσει οπαδιλίκι και σταριλίκι.....

Το "χρειαζονταν" απο που προκυπτει?

Καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ....δεν είσαι χαζός....

Πραγματικα, δν καταλαβαινω...τωρα, αν ειμαι χαζος, κανε αλλο τοπικ να το συζητησουμε :P ;D

Είσαι σε μια χώρα που η θεοποίηση ποδοσφαιριστών είναι το χόμπι των οπαδών..είσαι απο τις λίγες χώρες με μεταγραφές "αεροδρομίου"...και ο cisse το έζησε απο την αρχή αυτό το πράγμα..τρελαμένους οπαδούς να φωνάζουν, να πηγαίνουν στα αεροδρομια κτλ......ε και δεν θέλει και πολύ ο γάλλος.....είναι ψημένος για τέτοια......και σιγά το τατουάζ που χτύπησε....για τον cisse τα τατουάζ είναι όπως είναι για τον υπόλοιπο κόσμο ο καφές....ένα κάθε μέρα....το έχει γ**ήσει....χάρτης έχει καταντήσει...

Αυτο δε λεει κατι...μπορουσε να βαρεσει και το δικεφαλο τοτε, αλλα δεν το εκανε. Τεσπα, εγω λεω μακαρι να σηκωθει να φυγει, ολοκληρο το ποδοσφαιρο μας πραγματικα ειναι μικροτερο απο εναν τετοιο παικτη.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1211 στις: 20/02/11, 16:28 »
Γενικότερα είχα εδώ καιρό σταματήσει να ασχολούμαι με τον ποδοσφαιρικό ολυμπιακό,πόσω μάλλον μετά τη χτεσινή αηδία.
Εξαιτίας όμως
αυτού
χαίρομαι πολύ να βλέπω σήμερα τους βάζελους να σκούζουν.Το μόνο κακό είναι ότι ο τζιμπούρ δεν ήταν 15 μέτρα offside.
 
1) Μαρινάκης: Όσο καλός εφοπλιστής είναι, τόσο αυθάδης και εριστικός εμφανίζεται στις δηλώσεις του..

Αχαχαχαχ παιδιά κοιτάξτε του δράμα του faser,να πρέπει να κατακρίνει στυλοβάτες του καπιταλισμού που τόσο αγαπάει :( .


 

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1212 στις: 20/02/11, 19:14 »
Έτσι. Με αυτά τρέφονται. Συνεχίστε να κάνετε debtes πάνω στο ελληνικό πρωτάθλημα. Τα πράγματα δεν φτιάχνουν έτσι. Όσο τα γήπεδα γεμίζουν, όσο τα site και οι εφημερίδες πουλάνε, τέτοια μπάλα θα βλέπουμε. Ή μάλλον θα βλέπετε γιατί αρνούμαι να δω ελληνικό πρωτάθλημα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1213 στις: 20/02/11, 21:14 »
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/02/blog-post_5416.html

Αν μη τι αλλο ειναι τραγελαφικο οταν μια ομαδα που κατα συρροη συμμετειχε ( οπως και ο ΟΣΦΠ ) στην αφαιμαξη μικροτερων ομαδων να "φωναζει" για αδικια και να απαιτει αποχωρηση απο τη Super League...που η ιδια βοηθησε στη δημιουργια της!

Επειδη μαλλον στον ΠΑΟ νομιζουν πως ολα σωστα τα εκαναν τοσο καιρο, καλο ειναι ηρεμησουν κι εκεινοι λιγο διοτι ο,τι βλεπει κανεις στον Ολυμπιακο, το βλεπει και στο Παναθηναϊκο! Απλως ο Ολυμπιακος εχει κι ενα βουβαλι που κινει τα νηματα, ενω στον ΠΑΟ ακομα ψαχνουν να βρουν ηγετη ;P

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος OdyR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1214 στις: 20/02/11, 23:18 »
Οι Παναθηναικοί φωνάζουν αλλά έχουν ξεχάσει το πρόσφατο παρελθόν τους, δηλαδή αυτά που έγιναν στο αγώνα εχουν γίνει και προς την άλλη πλευρά δείτε και στους συνδέσμους που βάζω παρακάτω:
 

 

 

 
Στο τελευταίο βίντεο, το γκολ του ΠΑΟ στο καραισκακη το 2008 με καλοπουλο διαιτητη, η μπαλα ειχε βγει αουτ και ενα πεναλτυ κατα του ολυμπιακου επειδη ο Αντζας ειχε γλιστρήσει και καταλάθος είχε βρει η μπαλα στο χερι του και δεν ειχε δώσει ενα πεναλτυ υπερ του ολυμπιακου για χερι του Ιβανσιτσ.Ολα αυτα σε ενα μονο παιχνιδι εγιναν και εκει υπηρξε αλλοιωση αποτελέσματος
 
 
Αυτα τα γράφω γιατι θέλω να πω ότι ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναικός, η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ δεν δικαιούνται να διαμαρτύρονται για τίποτα γιατί έχουν κάνει τα ίδια

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1215 στις: 21/02/11, 00:14 »
Το να ψαξουμε να βρουμε τις αδικιες των μεν και των δε, δεν προκειται να μας βοηθησει στο να λυσουμε το πραγματικο προβλημα του ελληνικου ποδοσφαιρου, το οποιο ειναι οι...παραγκες ;)!

Απλως θεωρησα τραγελαφικη την ειδηση πως ο ΠΑΟ θελει να αποχωρησει απο τη Super League...τη στιγμη που και ο ιδιος συνεβαλε στο να βγαλει τα ματια του!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος OdyR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1216 στις: 21/02/11, 01:11 »
Συμφωνώ μαζί σου freemind και αυτο που προσπαθώ να δείξω είναι οτι αυτό που έγινε το σάββατο δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο στην Ελλάδα και είναι υποκρισία αυτό που γίνεται αυτην την στιγμή απο τον Παναθηναικο (όπως θα γινότανε το ίδiο και απο τους άλλους που έχω αναφέρει στο προηγούμενο post μου) και τους δημοσιογράφους μπας και κρύψουν τις αδυναμίες της ομάδας τους οι μεν και για να πουλήσουν φύλλα οι δε. 

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1217 στις: 21/02/11, 01:12 »
Τι ωραια...να ξεκινησουμε να παραθετουμε βιντεακια απο στιγμες που αδικηθηκε ο ταδε και ευνοηθηκε ο δεινα? Με κατι τετοια μυαλα, τετοιο πρωταθλημα εχουμε...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1218 στις: 21/02/11, 09:16 »
Φίλε faser. Ξέρω ότι είσαι φίλαθλος του ΠΑΟ αλλά τα σχόλιά σου είναι και μετριοπαθή και όσο γίνεται ουδέτερα και το σέβομαι αυτό.
 
Δεν διαφωνούμε καθόλου όταν λες
Δυστυχώς αυτό που παρατηρώ είναι ότι μόνο όταν αδικούνται οι μεγάλες ομάδες μπορεί να "ανακινηθεί" λίγο το σύστημα.. Ναι, υπάρχουν ομάδες που "σφάζονται" κάθε Κυριακή, αλλά λόγω της δυναμικής τους, δεν συγκινούν τον κόσμο.
...
Με όλα αυτά θέλω να πω ότι σαφώς και οι μεγάλοι δεν δικαιούνται να μιλάνε για διαιτησία, αλλά όταν μιλάνε οι πιθανότητες να διαβαστούν από μεγαλύτερη μερίδα κόσμου είναι πολύ περισσότερες από το να φωνάζουν τα Γιάννενα, ο Πανσερραικός, κλπ..

Το ξέρω ότι οι οπαδοί (και θα το ξαναπώ: οπαδοί-ψηφοφόροι) της Λάρισας ή των Ιωαννίνων είναι πολύ λιγότεροι και γι' αυτό όταν αυτές οι ομάδες αδικούνται όλα περνούν στο ντούκου.
 
Έχω όμως σοβαρές αμφιβολίες ότι οι λυσσαλέες διαμαρτυρίες του επίσημου ΠΑΟ γίνονται για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου...
 
Τις ίδιες αμφιβολίες είχα και όταν μίλησε ο Μαρινάκης για έγκλημα κατά τη Ελλάδας, όταν οι διαιτητές έκαναν δώρο στον ΠΑΟ τη νίκη στο Χαριλάου.
 
Ο Μαρινάκης έκανε το αυτονόητο: προστάτευσε την επένδυσή του. Ήταν σαν να είπε τότε: "Κοιτάτε. Εγώ έχω παρατήσει τις δουλειές μου και ασχολούμαι με αυτή τη μαλ*** που λέγεται ποδόσφαιρο. Έχω ρίξει και ένα σκασμό λεφτά μέσα σε αυτή την κωλοκρισάρα. Αν νομίζετε ότι μπορείτε εσείς να κάνετε κουμάντο στα λεφτά μου είστε γελασμένοι. Εγώ κάνω μια επένδυση εδώ και είτε το θέλετε είτε όχι η επένδυση αυτή θα αποδώσει." 
 
Ο Μαρινάκης κάνει απλά αυτό που κάθε σκληρός επιχειρηματίας κάνει: τη δουλειά του. Χωρίς ενδοιασμούς. Μαθημένος και πετυχημένος από το ασύγκριτα πιο σκληρό παγκόσμιο επιχειρηματικό τοπίο, το ελληνικό ποδόσφαιρο μοιάζει με παιδική χαρά γι' αυτόν. Δεν κάνει τίποτε διαφορετικό από αυτό που έκαναν στο παρελθόν ο "Καπετάνιος" ή ο Κόκκαλης. Ελέγχει τη διαιτησία, φτιάχνει τα παραρτήματα, κλπ. Απλά δείχνει και λίγο λαϊκό προφίλ για να τα έχει καλά με τους πελάτες-οπαδούς γι' αυτό και τρέχει στην Τρίπολη μαζί τους να δει το ματς όρθιος στη βροχή.
 
Απλά πράγματα. Καινούριο μαγαζί άνοιξε. Δεν θα το προσέξει ειδικά τώρα στην αρχή; Και ειδικά όταν στο αντίπαλο μαγαζί κουμάντο κάνουν μαριονέτες; Καλύτερη συγκυρία δεν γινόταν. Θα κάνει δώρο το πρωτάθλημα στο ...Γόντικα;;;!!! Μη τρελαθούμε...
 
Οι οπαδοί τους ΠΑΟ θα πρέπει να συνηθίσουν τέτοιες καταστάσεις όσο η ομάδα τους συνεχίζει να ΑΕΚ-οποιείται. Φέτος είχαν το "σπρώξιμο" που χρειάστηκε με μικρές ομάδες από τη διαιτησία, αλλά όταν έφτασε η κρίσιμη ώρα απέναντι στον Ολυμπιακό τα φώτα έσβησαν. Ομάδα χωρίς διοίκηση δεν έχει καμία τύχη απέναντι σε αφιονισμένους Μαρινάκηδες. Του χρόνου χωρίς Σισέ και χωρίς budget τα πράγματα ίσως γίνουν χειρότερα. Θυμηθείτε την απαξίωση που δέχτηκε πέρυσι η ΑΕΚ από τους διαιτητές. Φέτος είναι άλλη ιστορία. Απαξιώνεται μόνη της.
 
 
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1219 στις: 21/02/11, 10:06 »
Τα είπατε όλα παιδιά.

Να σημειώσω μόνο πως η ευθύνη δεν είναι ίδια για όλους. Πηγαίνει κατ'αντιστοιχία με το μέγεθος, τους τίτλους, τις κατακτήσεις κλπ. Όσο πιο πολλά πήρες τόσο πιο πολύ "έσφαξες" και τούμπαλιν, έτσι δεν είναι;

Θέλω επίσης να σταθώ σε κάτι που είπε ο faser αν δε κάνω λάθος για τον Μαρινάκη. Μπήκε χθες στο ποδόσφαιρο, δεν ήταν χρόνια μέσα για να αλλοιωθεί. Κι απο την πρώτη στιγμή δείχνει αυτό το πρόσωπο.

Υπάρχει Μπέος, Μαρινάκης, Ψωμιάδης (τελευταία είναι ήσυχο αυτό το παιδί) στην Αγγλία; Στην Ισπανία; Έστω στη Γαλλία, που δεν είναι τοπ πρωτάθλημα αλλά είναι δυνατό. Τα "καλόπαιδα" στο εξωτερικό δε γίνονται πρόεδροι στα μεγαλύτερα σωματεία.

Όσο υπάρχουν τέτοιοι τύποι σε καρέκλες ομάδων είναι ΑΝΩΦΕΛΟ να ασχολούμαστε με το ποδόσφαιρο. Δεν υπάρχει ποδόσφαιρο, δεν υπάρχει άθλημα. Είναι ντόμινο η κατάσταση, ξεκινά απο 'κει και μεταφέρεται στο θέαμα, στις συμπεριφορές, μοιραία θα υποβαθμιστεί το προϊόν, σε λίγο ούτε τα τηλεοπτικά ούτε οι χορηγίες θα δικαιολογούνται γιατί ο κόσμος δε θα αγοράζει. Έτσι κι αλλιώς γεμίζουν τα γήπεδα 1 στις 30 λόγω φυλλάδων που για να πουλήσουν φανατίζουν τον κόσμο, και πάλι όμως θα είναι λίγοι σε σχέση με πιο παλιά.

Εγώ προσωπικά το εύχομαι. Ας γκρεμιστεί το οικοδόμημα και αν υπάρχουν άνθρωποι με όραμα να το κάνουν σωστά ας γίνει απο την αρχή. Αλλιώς ας πάμε για μπάλα στα ερασιτεχνικά και τις γειτονιές. Έτσι κι αλλιώς σε επαγγελματικά και Τσάμπιονς Λιγκ δεν έχουμε θέση.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1220 στις: 21/02/11, 10:18 »
Parantox και indie-anos με βρισκετε απολυτα συμφωνο!

Κοιταζοντας λιγο τις συνεντευξεις του Καλοπουλου θα ηθελα να ρωτησω εαν πιστευετε πως "εστησε" το παιχνιδι με τις λαθος επιλογες του ή η πιεση της εδρας και ο φοβος ( ισως και απειλη ) πως θα ξεφυγει το παιχνιδι ( αγωνιστικα και οπαδικα ) τον εκαναν να παρει αποφασεις υπερ του Ολυμπιακου!

Νομιζω πως ο Καλοπουλος κοιταξε πρωτα τη σωματικη του ακεραιοτητα, ειτε εκουσια, ειτε ακουσια. Μπορει να μην "εστησε" τον αγωνα ο Μαρινακης, ομως ολη η ατμοσφαιρα μεσα στο γηπεδο μυριζε μπαρουτι...και ποιος διαιτητης θα ηθελε να ειναι το φυτιλι;

Κι αυτο ειναι ενα ωραιο βιντεο που δειχνει πως μερικοι παικτες του ΠΑΟ εμπεδωσαν το συστημα των οπαδων και χωρις κανενα λογο απλωσαν ποδια και μπουνιες ενω προστατευονταν και κανεις δεν τους πλησιασε! Κοιταξτε προσεκτικα απο το 00:20 εως το 00:50 και θα καταλαβετε πως τελικα ολοι ειναι υπευθυνοι γι'αυτο το θεαμα! Και οι οπαδοι των ομαδων, αλλα και οι "επαγγελματιες" παικτες!


« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/11, 10:22 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1221 στις: 22/02/11, 10:26 »
Δεν διάβασα τις δηλώσεις και ούτε με ενδιαφέρει να διαβάζω δηλώσεις διαιτητών. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει η έννοια του στησίματος στη Superleague όπως υπάρχει σε μικρότερες κατηγορίες και όπως υπήρχε πριν μια δεκαετία με παράγκα κλπ. Υπάρχει στήσιμο που αφορά στο Στοίχημα, αλλά εκείνο είναι άλλο θέμα και εμφανίζεται στα λεγόμενα "μικρά" ματς για ευνόητους λόγους.

Για τους διαιτητές δε ξέρω αν είναι φόβος, νευρικότητα ή ό,τι άλλο αλλά σε έδρες τύπου Καραϊσκάκη, δηλαδή πλέον μόνο στο Καραϊσκάκη αφού άλλη έδρα δεν υπάρχει (ΠΑΟΚ και Άρης αν πάρουν δεν παίρνουν τέτοια σφυρίγματα), επανειλημμένα έχει συμβεί να παίρνονται απλά αστείες αποφάσεις, επιπέδου ερασιτεχνικών. Δεν το χρωματίζω αυτό που λέω, και η ΑΕΚ και ο ΠΑΟ να είχαν έδρα θα τα παίρνανε στο δικό τους βαθμό.

Όσο για το ξύλο...Κανένας δεν λέει και δεν πιστεύει θαρρώ, ότι οι (πιο πολλοί) ποδοσφαιριστές είναι αγιόπαιδα. Σε γήπεδο βρίσκονται όλη μέρα και συναναστρέφονται έτσι κι αλλιώς με πολλά "καλά παιδιά" των ομάδων. Βάλε σε αυτά ότι χρυσοπληρώνονται κιόλας, βάλε και το σταριλίκι που έχει η όλη φάση, δε θέλει και τίποτα άλλο. Αλλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο τους δίνω 1000 δίκια να αρχίσουν στις μπουνιές τον οποιονδήποτε της εξέδρας τρέχει απο πίσω τους. Όπως αντίστροφα συμπεριφορές προκλητικές ποδοσφαιριστών προς την κερκίδα θα πρέπει να τιμωρούνται αυστηρότατα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1222 στις: 22/02/11, 10:30 »
Αλλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο τους δίνω 1000 δίκια να αρχίσουν στις μπουνιές τον οποιονδήποτε της εξέδρας τρέχει απο πίσω τους. Όπως αντίστροφα συμπεριφορές προκλητικές ποδοσφαιριστών προς την κερκίδα θα πρέπει να τιμωρούνται αυστηρότατα.

Προτεινω να δεις λιγο πιο προσεκτικα το video στους χρονους που ανεφερα και θα δεις πως κανεις δεν τρεχει πισω απο τον Cante! Αντιθετως θα δεις πως ενω φευγει υπο την προστασια αστυνομικου ( κανεις επιτιθεμενος γυρω του ) "ορμαει" με κλωτσιες σε οπαδο του Ολυμπιακου ( που κακως βρισκεται στον αγωνιστικο χωρο ).  ::) ::) ::) Αυτο θα το δειξει στην UEFA o αφανης προεδρος του ΠΑΟ ή θα περασει στα αζητητα;


Οπως αυτο το απαραδεκτο φυλο αγωνα που δεν αναφερει τιποτα για τα εκτροπα! Ντροπη στον ΚΑλοπουλο που ειχε κλειστα  τα ματια...ντροπη πραγματικα!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος OdyR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1223 στις: 24/02/11, 23:24 »
freemind προσθέτω άλλα δυο λινκ για το τι έγινε μετά την λήξη του αγώνα :
 

 

 
Aπο το 30" και μετά δείτε τι κάνει ο Τζορβας.
 
parantox αυτο που έγραψες δεν ισχύει μαλλον για τον καλόπουλο, απλά είναι κακός διαιτητής γιατί το 2008 στο 1-1 εχει αδικήσει τον Ολυμπιακό (σε προηγούμενο ποστ μου εχω βάλει λινκ και γράφω και τι άλλο εχει κάνει σε εκείνο το παιχνίδι). Αυτό το γράφω όχι για να αντιπαρατεθούμε για το ποιός έχει δίκιο απλά για να σου τεκμηριώσω οτι ειναι κακός διαιτητης.
 
 

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1224 στις: 25/02/11, 03:22 »
Κανείς δεν έχει τίποτα να πει για την νίκη επί της Φενερμπαχτσέ στο μπάσκετ?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ