Ψηφοφορία

Ποια ειναι η γνωμη σας για τον ρολο που εχουν τα ναρκωτικα στη Rock μουσικη?

Θετικη(κανει καλο τις μπαντες)
6 (19.4%)
Αρνητικη(καταστρεφει τις μπαντες)
13 (41.9%)
Ουτε το ενα ουτε το αλλο
12 (38.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 30

Η ψηφοφορία έληξε: 21/09/06, 16:07

Αποστολέας Θέμα: Χρειάζεται ο μουσικός τα ναρκωτικα για να δημιουργήσει;  (Αναγνώστηκε 38325 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
@eyemaster Ποιος σου ειπε οτι οι moster magnet ειναι καθαροι?Πριν μερικους μηνες τον dave τον εσυρανν παλι στα νοσοκομεια για υπερβολικη δοση και τον προλαβαν στο τσακ.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος senor

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
προσωπικά πιστεύω οτι κάθε καλλιτέχνης χρειάζεται μια πηγή έμπνευσης (να ταξιδέψει με το μυαλό του). σου δημιουργούνε ένα πλασματικό κόσμο ο οποίος σου προσφέρει λεπτομέριες αναγκαίες για μια μουσική δημιουργία. αρκετοί πιστεύουν οτι τα ναρκωτικά ειναι κάτι κακό το οποίο οδηγεί σε άσχημες καταστάσεις και παρασύρει το μυαλό. εγώ θα έλεγα οτι είναι ένας καλός τρόπος να δημιουργήσεις απλά χρειάζεται μεγάλη προσοχή στο να μη σε παρασύρουν μαζί τους και μείνεις για πάντα σε αυτό τον κόσμο.
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΧΟΡΔΕΣ, ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΟ...

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
λοιπον... θα αναφερω 3 ονοματα που δεν τα ξερουμε εσεις κ εγω αλλα μεχρι κ οι ιθαγενεις κ οι ζουλου....!
BEATLES,STONES,SABBATH....[κ δεν βαζω μεσα stooges,sex pistols,metallica,nirvana (με χρονολογικη σειρα) κ.α....βαζω αυτους  που τους ξερουν κ οι πετρες...]ειναι κ θα ειναι μυθοι...αλλα βουτιγμενοι ως τον λαιμο στα ναρκωτικα....
παμε σε καλλιτεχνες τωρα...ELVIS,MORISSON,HENDRIX,JOPLIN και ,και ,και..... πειτε μου...αν δεν επαιρναν θα γινονταν αυτοι που εγιναν?κ αν καποιος πει ''ναι ρε θα γινονταν'' πειτε μου γιατι τα επαιρναν κ δεν τα εκοβαν...?οι stones ιναι ισα με τον παππου μου κ εξακολουθουν να παιζουν μαστουρωμενοι..γιατι?θα σας πω...γιατι η φραση ROCK n ROLL δεν παει ποτε μονη...εχει διπλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κ το SEX κ τα DRUGS...ROCK & DRUGS ΠΑΝΕ ΠΑΚΕΤΟ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΠΟΥΜΕ...
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Sorry???
Δλδ ο ελβις αν δεν επιαρνε ναρκωτικα δεν θα εγραφε αυτα που εγραψε?
Οι μεταλικα αν δεν καπνιζαν φουντα δεν θα χαν γραψει ολα αυτα τα θρας κομματια?Τους βοηθουσε η φουντα δλδ? ??? Ε οχι..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Θες να σου πω γιατι επερναν και δεν το εκοβαν? Γιατι πριν ξεκινησουν να γραφουν κανανε αντε κανα τσιγαριλικι την μερα. Οταν ομως πεσανε τα φραγκα αρχισανε τα σκληρα και δεν κοβοτανε μετα. Γιατι οταν ηταν στις φτωχογειτονιε ςοι περισσοτεροι και παιζανε δεν ειχαν φραγκα. Και οταν βρηκαν φραγκα τα κανανε ναρκωτικα. Δεν τους εδωσε μουσικη. Εδω οταν εισαι μαστουρωμενος δεν μπορεις να κρατησεις 2 ακορντα. Μουσικη θα γραψεις? Δεν νομιζω οταν γραφανε να ηταν ολοι ντιρλα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
λοιπον... θα αναφερω 3 ονοματα που δεν τα ξερουμε εσεις κ εγω αλλα μεχρι κ οι ιθαγενεις κ οι ζουλου....!
BEATLES,STONES,SABBATH....[κ δεν βαζω μεσα stooges,sex pistols,metallica,nirvana (με χρονολογικη σειρα) κ.α....βαζω αυτους  που τους ξερουν κ οι πετρες...]ειναι κ θα ειναι μυθοι...αλλα βουτιγμενοι ως τον λαιμο στα ναρκωτικα....
παμε σε καλλιτεχνες τωρα...ELVIS,MORISSON,HENDRIX,JOPLIN και ,και ,και..... πειτε μου...αν δεν επαιρναν θα γινονταν αυτοι που εγιναν?κ αν καποιος πει ''ναι ρε θα γινονταν'' πειτε μου γιατι τα επαιρναν κ δεν τα εκοβαν...?οι stones ιναι ισα με τον παππου μου κ εξακολουθουν να παιζουν μαστουρωμενοι..γιατι?θα σας πω...γιατι η φραση ROCK n ROLL δεν παει ποτε μονη...εχει διπλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κ το SEX κ τα DRUGS...ROCK & DRUGS ΠΑΝΕ ΠΑΚΕΤΟ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΠΟΥΜΕ...

αρα λοιπον ας παρουμε ολοι.....
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
ΝΑι σαν το κομματι των murderdolls
i take drugs
i take drugs
i take drugs and u should too ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος senor

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αρα λοιπον ας παρουμε ολοι.....

δε νομίζω οτι ακούστηκε κάτι  τέτοιο...
απλά υπάρχουν τρανταχτά παραδείγματα οτι τα ναρκωτικά είναι ένα μέρος της ροκ. όλοι οι μεγάλοι μουσικοί της ροκ που ξέρω είναι μπλέγμενοι με αυτά. (και το αλκοολ ναρκωτικό είναι μόνο που είναι νόμιμο για άλλους λόγους...)
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΧΟΡΔΕΣ, ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΟ...

Αποσυνδεδεμένος wild child

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • some things are meant to live forever...
    • Προφίλ
    • myspace
οχι δε νομίζω να είναι απαραίτητο και στο κάτω κάτω δε μπορείς να γράψεις μουσική έχοντας πάρει ναρκωτικά γιατί όπως είπε κάποιος και πιο πάνω εδώ δε μπορείς να πατήσεις 2 συγχωρδίες θα γράψεις τους ύμνους που έχοθν γραφτεί κατα καιρούς?  ???
I PLEDGE ALLEGIANCE TO THE STATE OF ROCK 'N' ROLL...

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
πάντος για την ιστορια θελω αν πω πως ο ΟΖΥ όταν εκαναν τη συναυλεια εδω περισι με το συγκροτημα των σαμπαθ ηταν καθαρος 14 μηνες και... και απο προσφατη συνεντευξη του ειναι ακομη - συμφωνα με τα λεγομενα του πάντα!!!

και φυσιακ στη συναυλια εδωσε ρεσιταλ (τωρα δε ξερω αν πριν βγει στη σκηνη πηρε κανα υποβοηθημα ;D)
τα σχόλια δικα σας!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Μιας και ανοιξες αυτο το θεμα...
Ο οζζυ εκανε ναρκωτικα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ χρονια σε ποσοτητες αρκετες να του δωσουν εμπνευση :P..Τον ειδατε πως καταντησε..νεκρος ζωντανος!Που ηταν η καταπληκτικη εμφανιση?που παραπαταγε η που στατελευταια κομματια το κοινο τραγουδαγε τα κομματια του? ::)
Δεν πηγα ο μαλαξ στη συναυλια αλλα εχω το ντιβιντι ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

drummer27

  • Επισκέπτης
..Na ekferw kai egw thn apopsh mou..kat arxas..iroukos:..kommena ksekommena ton exeis dei ti nila exei pathei?mouaxaxaxa..milaei k lagarei oso den paei..ta matia tou koitane "pisw" apo opou apeythinetai..kai tremei g**ata...lol..pali kala omws me tosa pou exei piei pou einai zwntanos akoma..lol..

sxetika me to thema gia ta narkwtika egw thewrw oti den katastrefoun ta narkwtika ton anthrwpo..alla i idiosygrasia tou h idia..dyskolo nai men na exeis aytoelenxo me tis ousies alla polloi controlaroun xwris na xanoun ton eayto tous...polloi omws oxi..opote einai teleiws ston kathena mas...oson afora sthn mousikh..pali ta idia exw na pw..kai panta apopsi mou..diabasa pio panw :"mastourwnoun leei kai den mporoun an paiksoun 2akornta?...

egw proswpika exw piei ta apeira paizontas kai oi "dikoi " mou episis oxi mono akornta den pianoun alla katebazoun papades...ayto den exei na kanei me ta narkwtika omws..einai kathara ston kathena pws leitourgei..sigoura ws psyxotropes ousies allazoun thn antilhpsh ths akohs kai twn metasynaisthimatwn (psychoacoustics)..koinws enas ksenerwtos oso latrhs ths ekastote mousikis kai na einai den tha exei idia antilhpsh kai eyaisthisia oson afora sysxetismo me kapoion pou exei kanei xrhsh..ayto den thelw na mpw se diadikasia an einai kalo h kako..etsi einai pantws...twra pame pali sto thema..eite nhfalios eite kommatia einai ston anthrwpo "ti idees katebazei"...polles fores omws..tynxanei kapoios pou einai toumpano..na nomizei oti exei bgalei g**w tis syntheseis alla sthn ousia na einai mia lalakia olokliri...mporei omws kai na einai apisteyth synthesh..opote...ta symperasmata dika sas..pantws genikotera kalo den kanoun oi opoiesdhpote ousies.ayta.:)

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
καλε μου drummer27 ελεος! γραψε ελληνικα! τα ματια μου δλδ!!!

δε ξερω τι λες εσυ... εγω στη συνεντευξη που τον ειδα μια χαρα ηταν! και στη συναυλια μου αρσε πολυ!
πρεπει όμως να συμπεριλαβουμε ότι αν ενας ανθρωπος καταφερει σε αυτη την ηλικεια να ειναι καθαρος για 2 χρονια με τόσα που χει κατεβασει σε όλη του τη ζωη.. ε, δε ξερω για σας, εγω παντος λεω "εχει γερη φλεβα"!!!  ;D πως όμως λες κ συ: πάλι καλα που ειναι κ ζωντανος!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
τι γερη φλεβα ρε Ηρω;; πλεον εχει και σειρα στην τηλεοραση...και κυβερνα η γυναικα του ..δεν κανει καλο να ειναι μαστουρι..;p ασε που λιγο ακομα και θα καει οτι μυαλο του εχει μεινει...δεν το κανει επειδη θελει φανταζομαι...
παντως δεν ξερω αν εχω απαντησει, αλλα οι λογοι ειναι πολλοι...ο πιο σοβαρος που υποστηριζω και καταλαβαινω ειναι το ταξιδι..η ταλαιπωρια του on road για μεγαλο διαστημα, και αυτο υπο συνθηκες...αλλα γενικα...για να δημιουργησει γενικα ναι..χρειζεται...για να γραψεις μια Μ2λ@*ια χρειαζεται...για να γραψεις κατι σοβαρο πιστευω..δεν ειναι και τοσο απαραιτητο...ελεος...τι ερωτησεις ειναι αυτες; Αν ηταν ετσι...τοτε εχει δικιο η μανα μου που μου λεει να προσεχω με τις μουσικες μην με ποτισουν ναρκωτικα...ελεος...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος UNPLAGGED

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μόνο οι έμποροι χρειάζονται τα ναρκωτικά.
Οι καλλιτέχνες πρέπει να βρίσκουνε άλλες εμπνεύσεις.
All seasons are beautiful for the person who carries happiness within.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Δεν μπαίνω καν στον κόπο να διαβάσω το θέμα απ την αρχή (ίσος άλλη φορά που θα έχω χρόνο για να δω τις απόψεις σας)
 η απάντηση (για μένα) είναι όχι δεν χρειάζεται ο μουσικός τα ναρκωτικά για να δημιουργήσει.

Παράθεση
Οι καλλιτέχνες πρέπει να βρίσκουνε άλλες εμπνεύσεις.

+1  ;)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
ααααααααααα..!!!!!τι ειναι αυτο;....ωωωωωωχχχχ!!!!..καινουργιος το εβαε το θεμα ε; ::)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα ναρκωτικά τα παίρνουν οχι μονο για να δημιουργήσουν αλλά κυρίως για να είναι ανά πάσα στιγμή cool και να έχουν αυτό το rock star attitude..(Ειδικά στα 80's γινόταν χαμός)Eίναι δύσκολο επάγγελμα...Η άποψη μου είναι ότι πραγματικό hard rock σε επίπεδο mega stars χωρίς ναρκωτικά δέν γίνετai. Γιατί είναι πολύ δύσκολο να "ΠΡΕΠΕΙ" να είσαι ο Θεός για εκατομμύρια πιτσιρίκια και να έχεις και διάρκεια...Αμα δεν ήταν μπλεγμένες πάντως οι εταιρίες και πάνω από όλα τα ΛΕΦΤΑ, ΟΧΙ ναρκωτικά δέν θα χρειάζονταν...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/09, 13:42 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Εδω θα διαφωνήσω.  :)

Το να είναι κανείς  cool σημαίνει να έχει τον έλεγχο του εαυτού του και να είναι χαλαρός επειδή έχει απόλυτη συναίσθηση των πράξεων του.Τα ναρκωτικά δε συμβάλλουν σε αυτό αλλά στο αντίθετο.Είναι ενα ''ψευδοφάρμακο'' της πραγματικότητας που προσφέρει έναν επίγειο ''παράδεισο'' ελάχιστης διάρκειας.

Κανείς δεν υποχρεώνει τους καλλιτέχνες να είναι θεοί, ούτε τους το επιβάλλει.Το να γίνουν  είδωλο και να μπούνε σε ένα σύστημα δισκογραφικών εταιριών είναι δική τους επιλογή και απ τη στιγμή που έρθουν έτσι τα πράγματα θα πρέπει να το αντιμετωπίσουν και αυτό.

Το να δημιουργεί κανείς, φυσικά και  δεν είναι εύκολη υπόθεση.Παντού υπάρχουν πηγές έμπνευσης  και όταν αξιοποιηθούν τότε έχουμε δημιουργία  ;)


 
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μάλλον δύσκολα αντιμετωπίζεται Λιλάκι....
ξεκινούν με όλες τις καλές διαθέσεις αλλά όταν έρθει η στιγμή να βρεθεί στο δίλημμα ναρκωτικά ή τον πούλο τι λες να διαλέξει? :P

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Koίτα να δείς Λιλάκι..Πιστεύω ότι ένας μέσος άνθρωπος (νέος κιόλας) άμα βρεθεί σε ένα στάδιο με 50000 ανθρώπους να τον αποθεώνουν και να προσέχουν την κάθε του κίνηση δέν θα αισθάνεται και τόοσο άνετα..Και δυστυχώς η είκόνα των ρόκ στάρ είναι το πάν (πως θα κοιτάξει, πως θα μιλήσει).Και σε αυτό το σημείο μπαίνει το μεγάλο δίλλημα..Να πάρω και να είμαι cool λές και είμαι σπίτι μου ή να μην πάρω και να κινδυνεύω να γελοιοποιηθώ? Οι πιο αδύναμοι χαρακτήρες θα πάρουν.Λίγοι δε θα πέσουν στην παγίδα

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=234713


εγω θα πω τουτο ..

"ο στοκος, οσα ναρκωτικα  και να παρει, στοκος θα μεινει".

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Koίτα να δείς Λιλάκι..Πιστεύω ότι ένας μέσος άνθρωπος (νέος κιόλας) άμα βρεθεί σε ένα στάδιο με 50000 ανθρώπους να τον αποθεώνουν και να προσέχουν την κάθε του κίνηση δέν θα αισθάνεται και τόοσο άνετα..
Ναι πράγματι δεν είναι  άνετα..Υποτίθεται όμως ότι για να αντιμετωπίζει ένα στάδιο 50000 ατόμων σίγουρα θα έχουν προηγηθεί 10000 άτομα 1000 κ.ο.κ Δεν πάει κατευθείαν στα 50000, αλίμονο τότε θα του ερχόταν νταμπλάς. ;D
Και δυστυχώς η είκόνα των ρόκ στάρ είναι το πάν (πως θα κοιτάξει, πως θα μιλήσει).Και σε αυτό το σημείο μπαίνει το μεγάλο δίλλημα..Να πάρω και να είμαι cool λές και είμαι σπίτι μου ή να μην πάρω και να κινδυνεύω να γελοιοποιηθώ?
Μα γιατί να γελοιοποιηθεί?Τα κομμάτια τα ξέρει , κιθάρα να παίζει ξέρει.Τι να φοβηθεί?Δεν του παίρνουν και συνέντευξη.
Οι πιο αδύναμοι χαρακτήρες θα πάρουν.Λίγοι δε θα πέσουν στην παγίδα
Ναι  οι αδύναμοι χαρακτήρες θα πάρουν και είναι κρίμα.. :-\

Πάντως, για να τα δούμε τα πράγματα πιο γενικά , ο άνθρωπος κρίνεται απο δυο πράγματα.Στο πως αντιμετωπίζει την επιτυχία και την αποτυχία.
Εντάξει, όλοι έχουν βρεθεί μπροστά σε δύσκολες καταστάσεις.Το να μην κρύβονται πίσω απ το δαχτυλό τους και να μην εθελοτυφλούν μπροστά σε αυτά είναι που τους κάνει νικητές και όχι ηττημένους  ;)

« Τελευταία τροποποίηση: 04/04/09, 18:09 από LILAKI »
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Koίτα να δείς Λιλάκι..Πιστεύω ότι ένας μέσος άνθρωπος (νέος κιόλας) άμα βρεθεί σε ένα στάδιο με 50000 ανθρώπους να τον αποθεώνουν και να προσέχουν την κάθε του κίνηση δέν θα αισθάνεται και τόοσο άνετα..
Ναι πράγματι δεν είναι  άνετα..Υποτίθεται όμως ότι για να αντιμετωπίζει ένα στάδιο 50000 ατόμων σίγουρα θα έχουν προηγηθεί 10000 άτομα 1000 κ.ο.κ Δεν πάει κατευθείαν στα 50000, αλίμονο τότε θα του ερχόταν νταμπλάς. ;D
Και δυστυχώς η είκόνα των ρόκ στάρ είναι το πάν (πως θα κοιτάξει, πως θα μιλήσει).Και σε αυτό το σημείο μπαίνει το μεγάλο δίλλημα..Να πάρω και να είμαι cool λές και είμαι σπίτι μου ή να μην πάρω και να κινδυνεύω να γελοιοποιηθώ?
Μα γιατί να γελοιοποιηθεί?Τα κομμάτια τα ξέρει , κιθάρα να παίζει ξέρει.Τι να φοβηθεί?Δεν του παίρνουν και συνέντευξη.
Οι πιο αδύναμοι χαρακτήρες θα πάρουν.Λίγοι δε θα πέσουν στην παγίδα
Ναι  οι αδύναμοι χαρακτήρες θα πάρουν και είναι κρίμα.. :-\

Πάντως, για να τα δούμε τα πράγματα πιο γενικά , ο άνθρωπος κρίνεται απο δυο πράγματα.Στο πως αντιμετωπίζει την επιτυχία και την αποτυχία.
Εντάξει, όλοι έχουν βρεθεί μπροστά σε δύσκολες καταστάσεις.Το να μην κρύβονται πίσω απ το δαχτυλό τους και να μην εθελοτυφλούν μπροστά σε αυτά είναι που τους κάνει νικητές και όχι ηττημένους  ;)




Μακάρι όλοι να σκέφτονταν τόσο απλά. Η πραγματικότητα όμως μας διαψεύδει