Αποστολέας Θέμα: Dream theater-Dark Side of the moon  (Αναγνώστηκε 30525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #25 στις: 29/08/06, 00:34 »
Ε...τι να κανω?! Αμα ηταν ετσι ευκολα να διαγραφονται posts ( ασε που δεν εχω το δικαιωμα εδω να διαγραψω..αλλιως... :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #26 στις: 29/08/06, 01:57 »
''βλακες του berklee '': Ακόμα εκπλήσσομαι από το πόσο εύκολα ξεχωρίζουν αυτοί που δεν έχουν ιδέα από Dream Theater. Ακόμη πιο πολύ ξεχωρίζουν όμως αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα.
νομίζω οτι αυτο ηταν εκφραση αποψης εμμεσως πλην σαφώς...δεν προτιθεμαι υπερ του fenderiarh, τυχαινει...και σορρυ θαναση για τα ποστ...μπορεις να τα διαγραψεις..

Αυτό το είπα για να δείξω την ενόχλησή μου. Αλίμονο αν έβγαζα συμπεράσματα για τον χαρακτήρα κάποιου από μια κουβέντα που είπε. Αν το έκανα αυτό θα γινόμουν αυτό που καταδικάζω.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #27 στις: 29/08/06, 15:31 »
επειδη βλεπω οτι δημιουργειται θεμα απο εκει που δεν υπαρχει και οχι επι της ουσιας να πω πως εξεφρασα την αποψη μου και επιχειρηματολογησα υπερ αυτης και του χαρακτηρισμου βλακες (ok θα μπορουσε να ειναι πιο ηπιος αλλα δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αυτο) . Δεν ειδα να γινεται κατι τετοιο για τις αντιθετες αποψεις (υπαρχουν???) αλλα ειδα μονο ενστασεις οσον αφορα τον χαρακτηρισμο................

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #28 στις: 29/08/06, 15:43 »
Οι dream theater δεν έχουν κάνει και πολλές πατάτες στην καριέρα τους. Πριν παίξουν κάτι το σκέφτονται σοβαρά. Όπως παίξανε και όλο το Master of Puppets των Metallica,όπως παίξανε και το number of the beast των iron maiden.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #29 στις: 29/08/06, 15:49 »
Οι dream theater δεν έχουν κάνει και πολλές πατάτες στην καριέρα τους. Πριν παίξουν κάτι το σκέφτονται σοβαρά. Όπως παίξανε και όλο το Master of Puppets των Metallica,όπως παίξανε και το number of the beast των iron maiden.
Εκει σιγουρα το σκεφτηκαν σοβαρα.Μαζι με οικονομικους συμβουλους..Και μην με βρισετε.Δειτε το λογικα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #30 στις: 29/08/06, 15:53 »
Οι dream theater δεν έχουν κάνει και πολλές πατάτες στην καριέρα τους. Πριν παίξουν κάτι το σκέφτονται σοβαρά. Όπως παίξανε και όλο το Master of Puppets των Metallica,όπως παίξανε και το number of the beast των iron maiden.
Εκει σιγουρα το σκεφτηκαν σοβαρα.Μαζι με οικονομικους συμβουλους..Και μην με βρισετε.Δειτε το λογικα.

de einai to sigrotima pou skeftetai toso poly emporika oso kapoia alla. Pisteuw pws goustaran kai oi idioi na ta paiksoun.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #31 στις: 29/08/06, 17:09 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #32 στις: 29/08/06, 17:32 »
επειδη βλεπω οτι δημιουργειται θεμα απο εκει που δεν υπαρχει και οχι επι της ουσιας να πω πως εξεφρασα την αποψη μου και επιχειρηματολογησα υπερ αυτης και του χαρακτηρισμου βλακες (ok θα μπορουσε να ειναι πιο ηπιος αλλα δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αυτο) . Δεν ειδα να γινεται κατι τετοιο για τις αντιθετες αποψεις (υπαρχουν???) αλλα ειδα μονο ενστασεις οσον αφορα τον χαρακτηρισμο................

Τουλάχιστον απ'την πλευρά μου άποψη για το συγκεκριμένο live δε θα μπορούσα να εκφράσω αφού δε το έχω παρακολουθήσει...
 
###############################################
#######################

''Οι dream theater δεν έχουν κάνει και πολλές πατάτες στην καριέρα τους. Πριν παίξουν κάτι το σκέφτονται σοβαρά. Όπως παίξανε και όλο το Master of Puppets των Metallica,όπως παίξανε και το number of the beast των iron maiden.''

''Εκει σιγουρα το σκεφτηκαν σοβαρα.Μαζι με οικονομικους συμβουλους..Και μην με βρισετε.Δειτε το λογικα.''

Λογικά τους συμφέρει οικονομικά, αλλά δε μπορείς έτσι να συμπεράνεις ότι το κάνανε για τα λεφτά. Άμα ήταν έτσι, ό,τι κάνανε θα ήταν για τα λεφτά (και οι δίσκοι τους, αφού πουλάνε).
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #33 στις: 29/08/06, 17:34 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...

Προφανώς δε μιλάς σοβαρα.... ???
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #34 στις: 29/08/06, 23:09 »
Προφανως μιλαω σοβαρα...Αλλο η "εκτελεση" ενος κομματιου και αλλο η εκτελεση επι τοπου ( κατι που εκαναν οι Dream theater στο live για τους Floyd ). Αν δεις το πρωτο μου post, ειναι πολυ πιο "βαρυ" απο την ατακα που πεταξα..
Oι Dream theater μου αρεσουν σαν δεξιοτεχνες και καποια κομματια τους τα βρισκω εκπληκτικα. Ο σκληρος μου εχει ενα μεγαλο μερος απο τη δισκογραφια τους, την οποια την ακουω συχνα. Δεν εχω λοιπον κανενα λογο να κατηγορω χωρις να εχω ακουσει πρωτα...Δεν μπορει οι μουσικοι που επαιξαν στο Dark Side of the Moon, να ειναι οι ιδιοι με αυτους που παιζουν στο Metropolis Pt2!! Οποτε, αυτο που εκαναν, ηταν οντως μια "αρπαχτη" προσπαθωντας να πιασουν μια μεριδα κοινου που ισως να μην πηγαιναν να τους ακουσουν ποτε ( και δεν νομιζω να πηγαν ξανα μετα απο αυτο.. )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #35 στις: 29/08/06, 23:12 »
Προφανως μιλαω σοβαρα...Αλλο η "εκτελεση" ενος κομματιου και αλλο η εκτελεση επι τοπου ( κατι που εκαναν οι Dream theater στο live για τους Floyd ). Αν δεις το πρωτο μου post, ειναι πολυ πιο "βαρυ" απο την ατακα που πεταξα..
Oι Dream theater μου αρεσουν σαν δεξιοτεχνες και καποια κομματια τους τα βρισκω εκπληκτικα. Ο σκληρος μου εχει ενα μεγαλο μερος απο τη δισκογραφια τους, την οποια την ακουω συχνα. Δεν εχω λοιπον κανενα λογο να κατηγορω χωρις να εχω ακουσει πρωτα...Δεν μπορει οι μουσικοι που επαιξαν στο Dark Side of the Moon, να ειναι οι ιδιοι με αυτους που παιζουν στο Metropolis Pt2!! Οποτε, αυτο που εκαναν, ηταν οντως μια "αρπαχτη" προσπαθωντας να πιασουν μια μεριδα κοινου που ισως να μην πηγαιναν να τους ακουσουν ποτε ( και δεν νομιζω να πηγαν ξανα μετα απο αυτο.. )
...και μην μου πειτε οτι τα number of the beast και master of puppets τα παιξαν για αλλο λογο.Μεσω αυτων των εκτελεσεων τους εμαθε και αγαπησε(με το επιχειρημα"τους εχουν τους μειντενπχ) ενα μεγαλο μερος οπαδων..Οποτε ενταξει.Δεν λεμε να παιζουν για τη μανα τους αλλα αυτα ειναι καθαρα εμπορικες κινησεις..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #36 στις: 29/08/06, 23:51 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...

ti les re?...
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/06, 23:57 από GarvinFromBlackout »

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #37 στις: 29/08/06, 23:54 »
Προφανως μιλαω σοβαρα...Αλλο η "εκτελεση" ενος κομματιου και αλλο η εκτελεση επι τοπου ( κατι που εκαναν οι Dream theater στο live για τους Floyd ). Αν δεις το πρωτο μου post, ειναι πολυ πιο "βαρυ" απο την ατακα που πεταξα..
Oι Dream theater μου αρεσουν σαν δεξιοτεχνες και καποια κομματια τους τα βρισκω εκπληκτικα. Ο σκληρος μου εχει ενα μεγαλο μερος απο τη δισκογραφια τους, την οποια την ακουω συχνα. Δεν εχω λοιπον κανενα λογο να κατηγορω χωρις να εχω ακουσει πρωτα...Δεν μπορει οι μουσικοι που επαιξαν στο Dark Side of the Moon, να ειναι οι ιδιοι με αυτους που παιζουν στο Metropolis Pt2!! Οποτε, αυτο που εκαναν, ηταν οντως μια "αρπαχτη" προσπαθωντας να πιασουν μια μεριδα κοινου που ισως να μην πηγαιναν να τους ακουσουν ποτε ( και δεν νομιζω να πηγαν ξανα μετα απο αυτο.. )
...και μην μου πειτε οτι τα number of the beast και master of puppets τα παιξαν για αλλο λογο.Μεσω αυτων των εκτελεσεων τους εμαθε και αγαπησε(με το επιχειρημα"τους εχουν τους μειντενπχ) ενα μεγαλο μερος οπαδων..Οποτε ενταξει.Δεν λεμε να παιζουν για τη μανα τους αλλα αυτα ειναι καθαρα εμπορικες κινησεις..

δηλαδή εννοείς ότι οι dream theater παίξανε το dark side of the moon για να γίνουν γνωστοί; Ώπα,με χτύπησε κάτι.....σαν τούβλο ένα πράγμα.......

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #38 στις: 30/08/06, 00:04 »
οχι ρε...το κανανε επειδη οι floyd δεν τα παιζουν καλα τα κομματια...να τους δειξουν πως επρεπε να γινει...εσυ ρε garvin γιατι το λες να το καναν; γιατι δεν εχαν τι να κανουν και ειπαν...ας γραψουμε και καμια διασκευη... :P
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #39 στις: 30/08/06, 00:10 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...

Ti eipe to atomo re?

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #40 στις: 30/08/06, 00:14 »
οχι ρε...το κανανε επειδη οι floyd δεν τα παιζουν καλα τα κομματια...να τους δειξουν πως επρεπε να γινει...εσυ ρε garvin γιατι το λες να το καναν; γιατι δεν εχαν τι να κανουν και ειπαν...ας γραψουμε και καμια διασκευη... :P

σου πέρασε μήπως από το μυαλό ότι μία από τις επιρροές των dt είναι οι pink floyd και γουστάρανε να το παίξουν? Οι διασκευές γίνονται από τα συγκροτήματα επειδή τα συγκεκριμένα τραγούδια δεν τα παίζουν σωστά οι δημιουργοί τους; Άμα το πάμε έτσι όλες οι διασκευές γίνονται για τα λεφτά και για να δείξουν την υπεροχή τους στα συγκροτήματα που έχουν γράψει τα κομμάτια αυτά..

Και πρώτα απ' όλα οι dream theater δεν έκαναν διασκευή.Έπαιξαν cover το δίσκο. Διασκεύη θα ήταν αν γράφανε και κάτι δικό τους και το βάζανε μέσα στα κομμάτια.

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #41 στις: 30/08/06, 00:15 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...

Ti eipe to atomo re?

ρε bachante το είδες κι εσύ; Δηλαδή δεν έχω πρόβλημα με τα μάτια μου; ;D Τι γίνεται εδώ;;

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #42 στις: 30/08/06, 00:20 »
φιλε μου....οπως ειπε και καποιος πολυ σοφα απο πανω..αν ηταν να κανουν κατι , ας το καναν σωστα..γιαυτο και ειναι DT και τους σεβομαστε σαν μουσικους...γιατι δεν θα κανουν παπατες και αυτο ηταν πατατα ειτε σαρεσει ειτε οχι....και γιαυτο τους κραζουμε...αν γραψουν κατι καλο θα τους εξυμνησουμε. αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειναι DT θα ειναι ολα καλα..και επειδη ειναι δουλεια που δεν τους αξίζει και δεν τους χαρακτηριζει, ψαχνουμε να βρουμε ποιος ο λογος..γιοατι για σοβαρη δουλεια και cover οπως λες, προσβάλει και αυτους και τους  μουσικους που τιμουν με το cover αυτο....
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #43 στις: 30/08/06, 00:27 »
φιλε μου....οπως ειπε και καποιος πολυ σοφα απο πανω..αν ηταν να κανουν κατι , ας το καναν σωστα..γιαυτο και ειναι DT και τους σεβομαστε σαν μουσικους...γιατι δεν θα κανουν παπατες και αυτο ηταν πατατα ειτε σαρεσει ειτε οχι....και γιαυτο τους κραζουμε...αν γραψουν κατι καλο θα τους εξυμνησουμε. αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειναι DT θα ειναι ολα καλα..και επειδη ειναι δουλεια που δεν τους αξίζει και δεν τους χαρακτηριζει, ψαχνουμε να βρουμε ποιος ο λογος..γιοατι για σοβαρη δουλεια και cover οπως λες, προσβάλει και αυτους και τους  μουσικους που τιμουν με το cover αυτο....

το άκουσες και δεν σου άρεσε; Αν ναι,τότε μπορείς να έχεις όποια άποψη θες. Αλλά δεν το έχεις ακούσεις νομίζω πως δε μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #44 στις: 30/08/06, 00:28 »
Και Χιτλερ γουσταρε να εκτελει Εβραιους στα στρατοπεδα συγκεντρωσης, αλλα κανεις δεν το θεωρησε οτι ηθελε να παιξει μαζι τους...

Ti eipe to atomo re?

ρε bachante το είδες κι εσύ; Δηλαδή δεν έχω πρόβλημα με τα μάτια μου; ;D Τι γίνεται εδώ;;

De xerw re sy.. Mallon h8ele na kanei plaka alla den eida tpt to asteio, oute esy nomizw

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #45 στις: 30/08/06, 00:34 »
το άκουσες και δεν σου άρεσε; Αν ναι,τότε μπορείς να έχεις όποια άποψη θες. Αλλά δεν το έχεις ακούσεις νομίζω πως δε μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη.
ναι..το ακουσα...και δεν μου αρεσε..εσυ τι ζορι τραβας;;; σπανια γραφω για κατι που δεν εχω ακουσει!!!!ελεος...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #46 στις: 30/08/06, 00:39 »
το άκουσες και δεν σου άρεσε; Αν ναι,τότε μπορείς να έχεις όποια άποψη θες. Αλλά δεν το έχεις ακούσεις νομίζω πως δε μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη.
ναι..το ακουσα...και δεν μου αρεσε..εσυ τι ζορι τραβας;;; σπανια γραφω για κατι που δεν εχω ακουσει!!!!ελεος...


καλα μη μου βγάλεις και σουγιά..

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #47 στις: 30/08/06, 00:47 »
το άκουσες και δεν σου άρεσε; Αν ναι,τότε μπορείς να έχεις όποια άποψη θες. Αλλά δεν το έχεις ακούσεις νομίζω πως δε μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη.
ναι..το ακουσα...και δεν μου αρεσε..εσυ τι ζορι τραβας;;; σπανια γραφω για κατι που δεν εχω ακουσει!!!!ελεος...


Sorry pou travaw synexeia th kouventa pisw alla th skeftosoun otan eipes gia ton Xitler? Epeidh htan entelws apsixologito

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #48 στις: 30/08/06, 01:09 »
οχι ρε...το κανανε επειδη οι floyd δεν τα παιζουν καλα τα κομματια...να τους δειξουν πως επρεπε να γινει...εσυ ρε garvin γιατι το λες να το καναν; γιατι δεν εχαν τι να κανουν και ειπαν...ας γραψουμε και καμια διασκευη... :P

σου πέρασε μήπως από το μυαλό ότι μία από τις επιρροές των dt είναι οι pink floyd και γουστάρανε να το παίξουν? Οι διασκευές γίνονται από τα συγκροτήματα επειδή τα συγκεκριμένα τραγούδια δεν τα παίζουν σωστά οι δημιουργοί τους; Άμα το πάμε έτσι όλες οι διασκευές γίνονται για τα λεφτά και για να δείξουν την υπεροχή τους στα συγκροτήματα που έχουν γράψει τα κομμάτια αυτά..

Και πρώτα απ' όλα οι dream theater δεν έκαναν διασκευή.Έπαιξαν cover το δίσκο. Διασκεύη θα ήταν αν γράφανε και κάτι δικό τους και το βάζανε μέσα στα κομμάτια.

φιλε μου....οπως ειπε και καποιος πολυ σοφα απο πανω..αν ηταν να κανουν κατι , ας το καναν σωστα..γιαυτο και ειναι DT και τους σεβομαστε σαν μουσικους...γιατι δεν θα κανουν παπατες και αυτο ηταν πατατα ειτε σαρεσει ειτε οχι....και γιαυτο τους κραζουμε...αν γραψουν κατι καλο θα τους εξυμνησουμε. αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειναι DT θα ειναι ολα καλα..και επειδη ειναι δουλεια που δεν τους αξίζει και δεν τους χαρακτηριζει, ψαχνουμε να βρουμε ποιος ο λογος..γιοατι για σοβαρη δουλεια και cover οπως λες, προσβάλει και αυτους και τους μουσικους που τιμουν με το cover αυτο....


Δε νομίζω πως του απάντησες. Από κει που το θέμα ήταν αν το έκαναν για λεφτά ή όχι εσύ το πήγες στο αν το έκαναν καλά....
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/06, 11:29 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Dream theater-Dark Side of the moon
« Απάντηση #49 στις: 30/08/06, 01:20 »
ρε παιδια....διαβαστε τος απαντησεις πριν μιλησετε γμτ....εγω στο 1ο μου ποστ εγραψα οτι το ακουσα, και δεν αναφερθηκα εγω στον χιλτερ....ελεος πια...και η απαντηση βρισκεται σε ολα τα παραπανω joevaicci...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/03, 11:24
από Braindamaged
28 Απαντήσεις
11881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:48
από HeavyHead
56 Απαντήσεις
23440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/06, 13:53
από Spell@lchemist!
88 Απαντήσεις
29703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 15:28
από edgar_jp ♫
29 Απαντήσεις
11090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/05, 17:27
από JaYmZ
21 Απαντήσεις
7557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/06, 14:51
από Symeon
0 Απαντήσεις
1988 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/07, 15:16
από freemind
50 Απαντήσεις
14882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 01:02
από draned
9 Απαντήσεις
3852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/10, 18:42
από GEOLOU
0 Απαντήσεις
1654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/11, 21:12
από petersp