Αποστολέας Θέμα: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W  (Αναγνώστηκε 7969 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gioefst

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« στις: 08/04/09, 01:26 »
Καλησπέρα παιδιά, μου έχει κολλήσει να πάρω κεφαλή-καμπίνα(2 ηχεία) και οχι combo. Το είδος που παιζω είναι rock,blues και λίγο hard rock και η κιθάρα μου fender "american delux strat" με 1 διπλό και 2 μονούς. Έχω δοκιμάσει τους εξής ενισχυτές: Marshall TSL-60, MESA Single Rect-O-Verb και ENGL Screamer. Προσωπικά δεν μου άρεσε ο Marshall..ο MESA ήταν πολυ καλός αλλά τα λεφτά είναι πολλά (μαζί με την καμπίνα)...και ο ENGL ήταν μια έκπληξη που δεν την περίμενα (ως προς το καλό βέβαια!)..
Θα ήθελα όποιος ενδιαφέται να με βοηθήσει να κάνω μία πολύ καλή αγορά...περιμένω γνώμες απο εσάς που έχετε δοκίμασει κάποιον απ'αυτούς που ανέφερα ή και κάποιον άλλον που έχετε υπόψην.. ;)
Όσο για τα λεφτά...ας μην ξεφύγουμε απο τα 2000Ε:-\

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #1 στις: 08/04/09, 14:03 »
Καλημερα, gioefst. Οι επιλογες σου σε αυτα τα λεφτα (2000 Euro) ειναι πόλλες (απο "Vintage" Hand-Wired Marshall 2061 X & Hiwatt Custom 20 Head σε "High Gain" Laboga Mr.Hector Duo Master 100 watt head, Marshall MR 2203 KK, Krank Revolution Head 100, Krank Chadwick 50, Hughes & Ketten Trilogy 100 & οτι ειναι στο ενδιαμεσω (Marshall JTM 45 Top 45, Marshall 1987 X Top 50, Peavey JSX Joe Satriani Sign. 100 Head, Peavey Penta Top, VHT Deliverance 120 Head, Orange  Rockerverb 50 Head)... Οποτε το καλητερο (και πιο σωστο, κατα εμενα...) ειναι να κανεις την γνωστη "γυρα" στα "μαγαζια" με την κιθαρα σου & να ακουσεις ποιος ενισχητης & καμπινα σου "κανει" καλητερα... Για τιμες κοιτα στο www.musicstore.com & στο www.thomann.de Αυτα τα ολιγα, Spartan.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #2 στις: 08/04/09, 16:51 »
Για τα ειδη που σε ενδιαφερει να παιζεις δεν χρειαζεσαι high gain μηχανημα, οποτε θα προτεινα κατι σε πιο vintage φαση αλλα με μερικες μοντερνες δυνατοτητες, οπως πχ master volume... Κοιτα προς κλασσικα μηχανηματα fender θα ελεγα εγω. Για engl, mesa recto κτλ δεν θα τις ελεγα ως τις καλυτερες επιλογες για αυτα που θες... αλλα αν θες mesa κοιτα καποιο μοντελο περα απο τους recto, εχει βγαλει μερικα μοντελα που ειναι πολυ καλα για blues κτλ και σε λιγα watts. Επισης κοιτα και για Vox.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #3 στις: 09/04/09, 00:14 »
παρε εναν cornford να γουσταρεις!!!

http://www.cornfordamps.com/
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #4 στις: 10/04/09, 11:36 »
Επίσεις με τα ιδια Λεφτα μπωρεις να κοιταξεις για τους Metropoulos www.metroamp.com Amplifications σαν complete amps η' -αν "πιανουνε" τα χερια σου και ξερεις τα βασικα εστω ηλεκτρονικα η' εχεις "γνωστο" σου ηλεκτρονικο...- σαν kits με οδηγιες σαν την http://www.metroamp.com/downloads/JTM_45_KIT_V2.1.pdf η' την http://www.metroamp.com/downloads/50_WATT_KIT_INSTRUCTIONS.pdf οπου θα γλιτωσεις αρκετα φραγκα. Το ιδιο με τον Nick Azam - CeriaTone www.ceriatone.com Amplifications. Οπου θα βρεις "Clones" complete amps η' kits απο διαφορετικων τυπων "Vintage" ενισχητες (Marshall type, Fender type, Matchle$$ Type, TrainWrerk type, Hiwatt type, Dumble type) και αναλογα με τα watt και τις "Ορεξεις" σου εχει και πολλα Layouts... Το προβλημα Johnie Darko ειναι οτι οι Mesa Engineering - Mesa Boogie Lone Star Classic Topteil Lang Blue Bronco, 100 Watt
   € 2,299.00
*RRP: 2,658.00 € , Mesa Boogie Lone Star Classic Topteil Lang Black Taurus, 100 Watt
 € 2,392.00
*RRP: 2,795.00 €, Mesa Boogie Siletto ACE Head
   € 2,289.00
*RRP: 2,489.00 €, Mesa Boogie Electra Dyne Head
   € 2,399.00
*RRP: 2,608.00 € στο Music www.musicstore. com Store της Γερμανιας (10-04-2009) και οπως εχω ξαναπει "Ειναι Πολλα τα Φραγκα, Αρη..." για Mesa Boogie Heads-Tops Amps... Οι Cornford http://www.cornfordamps.com/ Amps & οι Bad Cat Amps www.badcatamps.com BC-50 top ειναι καλες επιλογες για "Boutique Amps"... Αλλα μπωρεις να κοιταξεις και για τους Roccaforte www.roccaforteamps.com Amps... Αυτα τα ολιγα, για αρχη... Spartan.

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #5 στις: 12/04/09, 12:00 »
Καλησπέρα παιδιά, μου έχει κολλήσει να πάρω κεφαλή-καμπίνα(2 ηχεία) και οχι combo. Το είδος που παιζω είναι rock,blues και λίγο hard rock και η κιθάρα μου fender "american delux strat" με 1 διπλό και 2 μονούς. Έχω δοκιμάσει τους εξής ενισχυτές: Marshall TSL-60, MESA Single Rect-O-Verb και ENGL Screamer. Προσωπικά δεν μου άρεσε ο Marshall..ο MESA ήταν πολυ καλός αλλά τα λεφτά είναι πολλά (μαζί με την καμπίνα)...και ο ENGL ήταν μια έκπληξη που δεν την περίμενα (ως προς το καλό βέβαια!)..
Θα ήθελα όποιος ενδιαφέται να με βοηθήσει να κάνω μία πολύ καλή αγορά...περιμένω γνώμες απο εσάς που έχετε δοκίμασει κάποιον απ'αυτούς που ανέφερα ή και κάποιον άλλον που έχετε υπόψην.. ;)
Όσο για τα λεφτά...ας μην ξεφύγουμε απο τα 2000Ε:-\

χε..πηγαινε να δοκιμασεις ORANGE

Eγω εχω τον Rockerverb50

Αποσυνδεδεμένος gioefst

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #6 στις: 29/04/09, 23:51 »
Δεν θα έλεγα πως μου ταιριάζει vintage ενισχυτής...πιστεύω πως θα με περιορίσει στον ήχο. Θέλω έναν ενισχυτη που να είναι και λίγο ευέλικτος,γι'αυτό μου άρεσε ο screamer. Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει μια γνώμη και για τον Marshall DSL 50..... javascript:void(0);

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #7 στις: 30/04/09, 00:17 »
Απλά φίλε gioefst να έχεις στο νου σου ότι ακόμα και τα 50W είναι πάρα πολλά για σπίτι.. Αν έχεις μια σχετική άπλα και ανέχεια από τους γείτονες σου τότε go for it.. Αν όμως όχι, δεν θα μπορείς να τον ανοίξεις και έτσι θα χάνεις τουλάχιστον το 70% των δυνατοτήτων ενός λαμπάτου.. Σου μιλάει κάποιος ο οποίος έχει αγοράσει ένα "σύστημα" το οποίο κάλλιστα μπορεί να παίξει σε live, αλλά έτσι όπως το βλέπω live δεν πρόκειται να παίξω ποτέ :(.. Οπότε τα τόσα Watts πάνε χαμένα ακόμα και αν χρησιμοποιώ attenuator και ακόμα αν οι γείτονες μου είναι αρκετά ανεκτικοί και τον "τσιμπάω" λίγο ;D..

Αν θες την προσωπική μου γνώμη, ένας Harlequin θα σου ταίριαζε γάντι.. Αν και μικρός, δεν πρόκειται να τον ανοίξεις ποτέ σπίτι (στο εγγυώμαι αυτό ;)), στις πρόβες σου στα studios εκ των πραγμάτων παίζεις με ότι βρεθεί μπροστά σου και στα lives σου (αν τα έχεις στο πρόγραμμα) όλο και κάποιο P.A. θα βρεθεί.. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορεί να σταθεί σε μια μπάντα που έχει ένα μόνιμο χώρο για τις πρόβες της, ένα γκαράζ, κ.λπ.. Εκεί θα σε καλύπτει άνετα ο drummer.. Ο ήχος του συγκεκριμένου Cornford είναι σκέτο κρύσταλλο (ειδικά για τα στυλ που παρέθεσες) και είναι και εύκολος στη μεταφορά.. Όμως, ενα επίσης μειονέκτημα του, είναι το ότι θα δυσκολευτείς να τον βρεις στην Ελλάδα ή στα γνωστά e-shops.. Εγώ ήμουν τυχερός και τον είχα ακούσει στο σπίτι ενός συμφοιτητή μου στην Αγγλία.. Τρελάθηκα και πήγα και τον άκουσα με μια καλύτερη κιθάρα σε ένα μαγαζί κοντά στο Luton.. I had no words.. Οι νότες έτρεχαν νεράκι ;D.. Anyway, το θέμα είναι να δεις αν σε συμφέρει να αγοράσεις μεγάλο ενισχυτή ή μικρό.. Ξέρω, οι πιο γνωστές και χαρακτηριστικής χροιάς ενισχυτές/κεφαλές είναι από 50W και πάνω, αλλά υπάρχουν και μερικές εκπλήξεις στις κάτω κατηγορίες.. Check them out ;)..

Αποσυνδεδεμένος gioefst

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #8 στις: 27/05/09, 03:21 »
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να δοκιμάσω CORNFORD ενισχυτές (σε Θεσ/κη και Αθήνα)???? Συγκεκριμένα τον mk50h!!!Επίσης αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει και τιμή... ???

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #9 στις: 29/05/09, 04:02 »
Δεν υπαρχουν Ελλαδα, οι τυποι που τους φτιαχνουν ειναι πολυ περιεργοι απ'οτι μου εχουν πει ατομα που τους εχουν μιλησει και δεν δινουν ευκολα σε μαγαζια, εκτος Αγγλιας τουλαχιστον.
Απο τιμη αν θυμαμαι καλα παει πανω απο 2000...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #10 στις: 29/05/09, 04:26 »
έχω ένα Cornford MK50 κεφάλι εδώ και 2,5 χρόνια...50 watt και ήταν το main giggin μου εργαλείο...
για να παίζεις στα 'υπέροχα' μαγαζιά στην Ελλάδα...θα έλεγα ότι πάνω από 18 watt είναι απλά άχρηστα...

σπίτι έχω και ένα harlequin...έχει πλάκα και για μελέτη και για ηχογράφηση...

εγώ θα έλεγα άσε τα 50watt και πήγαινε σε κάτι με ακόμα λιγότερα...

(μιλάει ο υποφαινόμενος καμμένος που μια εποχή είχα και ένα Custom Audio 100watt μέσα στο σαλόνι μου, παίζεις και μαθαίνεις!)

Αποσυνδεδεμένος gioefst

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #11 στις: 30/05/09, 00:03 »
Τους άκουσα στο "you tube", δεν τους έχω δει από κοντά και μου φάνηκαν πάρα πολύ καλοί...απλά ήθελα να μάθω και τιμή. Ευχαριστώ Jezus,μου είχαν πει πως πρέπει να είναι ακριβοί..οπότε τους ξεχνάω :'( και πάω σε κάτι που σηκώνει η τσέπη μου!
Φίλε Night Crawler το ξέρω πως και τα 50W είναι αρκετά αλλά και τα 18 λίγα!Θέλω τον ενισχυτή να μπορώ να τον έχω παντού..σπίτι,μαγαζιά (διάφορης χωριτικότητας) μέχρι και για ανοιχτούς χώρους(συναυλίες)!!Γι'αυτό πάω για 50W ;)  Για πες εντυπώσεις απο τον mk50??

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #12 στις: 30/05/09, 01:28 »
Για κομπο κοιτας αποκλειστικα, ή θα σε ενδιεφερε και η λυση κεφαλη/καμπινα? Και για ποσα $$ μιλας δηλαδη, για να ξερουμε τι να προτεινουμε. Εχεις καποιο κομματι του οποιου τον ηχο θα ηθελες να πλησιασεις?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #13 στις: 30/05/09, 17:30 »
το MK50 είναι το καλύτερο μηχάνημα που έχω παίξει ποτέ και δεν το λέω με καμία δόση υπερβολής.
Συγκρίνεται μόνο με κάποια Bogner... τώρα θέμα τιμής... μεταχειρισμένα απο ebay μπορείς να το βρεις σε καλή τιμή.

Αν κατέβεις Αθήνα... ρίξε μ ένα μήνυμα να έρθεις να το ακούσεις... παίζει αυτόν τον ενισχυτή να τον έχουν ακούσει πάνω από 15 άτομα σε αυτό το forum...  ;D

Ειλικρινά τα 18watt...από την στιγμή που βγαίνεις από PA είναι υπεραρκετά... είτε σε ανοιχτούς χώρους είτε σπίτι... το MK ..δεν τόχω παίξει ποτέ πάνω από το 5 γιατί απλά έχει τόσο σφιχτά μπάσα...που είναι τσιμέντο...σου κάνει μασάζ σε όλα τα εσωτερικά όργανα  8) ο μπασσίστας μου γκρινιάζει που του κλέβω την δόξα...  :P

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #14 στις: 01/06/09, 17:32 »
Και στο ΟΑΚΑ μπορεις να παίξεις ακομη κ με λιγα watt   ;D

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #15 στις: 10/06/09, 12:48 »
Τελευταία σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω έναν Rockford Cornford RoadHouse και μάλιστα τον 30άρη που δουλεύει περισσότερο σε τάξη Α.
Έχω μία ENGL καμπίνα E 112V με V30 και νομίζω ότι θα ταιριάξουν τέλεια.
Έχει κάποιος δεί την διαφορά μεταξύ Cornford RoadHouse 30 και 50?
Γιώργο? Κώστα?
Θα ήθελα τις απόψεις σας..

PS Απολογούμαι για το λάθος, μιλάω για Cornford.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/09, 13:23 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #16 στις: 14/06/09, 19:32 »
Αυτο εδω ειναι το forum του kithara.gr κι οποιαδηποτε αναφορα ή ξεκατινιασμα μελων και καταστασεων σε αλλο ελληνικο μουσικο forum δεν αφορα το kithara ουτε ειναι επιτρεπτο απο την ηθικη του αρχη. Τα αχρηστα, υβριστικα και συκοφαντικα posts σβηστηκαν. Παρακαλω να μην μπερδευουμε τα forum μεταξυ τους! Οποιος εχει προβλημα με ενα forum να το λυσει εκει κι οχι εδω.



Να προσθεσω πως σβηνονται και οσα post ξεφυγαν κατα τη διαρκεια της αλλαγης του θεματος  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/09, 19:39 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #17 στις: 14/06/09, 22:58 »
Αυτο εδω ειναι το forum του kithara.gr κι οποιαδηποτε αναφορα ή ξεκατινιασμα μελων και καταστασεων σε αλλο ελληνικο μουσικο forum δεν αφορα το kithara ουτε ειναι επιτρεπτο απο την ηθικη του αρχη. Τα αχρηστα, υβριστικα και συκοφαντικα posts σβηστηκαν. Παρακαλω να μην μπερδευουμε τα forum μεταξυ τους! Οποιος εχει προβλημα με ενα forum να το λυσει εκει κι οχι εδω.

γ**ώτο τα έχασα όλα πάλι.....  :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #18 στις: 14/06/09, 23:10 »

γ**ώτο τα έχασα όλα πάλι.....  :P
[/quote]

 ;D ;D ;D
Ενταξει δεν εχασες και τη μαχη του Μαραθωνα!!


Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #19 στις: 16/06/09, 01:56 »
Εμενα μου ηρθε προσφατα και ενα ρακ Cathode Biased 30watt και τα σπαω στο υπογειο (τα αυτια νιωθουν μια πιεση αλλα ενταξυ, δεν βουιζουν μετα), περιμενω και ενα FRFR συστημα σουπερ αυτες τις μερες να το συνδεσω με τον ενισχυτη και το Τορπιντο και να γινει σφαγη, θα τα βγαλω στο μπαλκονι να γελασουμε  >:D  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά λαμπάτης κεφαλής 50-60W
« Απάντηση #20 στις: 16/06/09, 02:00 »
Εμενα μου ηρθε προσφατα και ενα ρακ Cathode Biased 30watt και τα σπαω στο υπογειο (τα αυτια νιωθουν μια πιεση αλλα ενταξυ, δεν βουιζουν μετα), περιμενω και ενα FRFR συστημα σουπερ αυτες τις μερες να το συνδεσω με τον ενισχυτη και το Τορπιντο και να γινει σφαγη, θα τα βγαλω στο μπαλκονι να γελασουμε  >:D  ;D

Και τι δε θα εδινα αν εστω και για μια ωρα ερχοσουν να μεινεις σε διαμερισμα πχ στην Κυψελη!!! ;D


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
18742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/09, 13:20
από powerslave187
9 Απαντήσεις
4798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 14:29
από Βραζίλης
18 Απαντήσεις
6581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/12, 17:03
από periklist
17 Απαντήσεις
6658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/08, 15:14
από ονομα_χρηστη
17 Απαντήσεις
6577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/12, 16:55
από noe13
29 Απαντήσεις
9844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/09, 14:30
από no slave
14 Απαντήσεις
5183 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/09, 17:49
από valex_van_halen
4 Απαντήσεις
2358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/11, 20:08
από theodoropoulos
14 Απαντήσεις
5678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/13, 14:27
από Sandman1_1
2 Απαντήσεις
3432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/14, 16:37
από modfori