Αποστολέας Θέμα: Τάσος Σκιαδάς - Ήρωας Μελό - Πρώτο προσωπικό digital album  (Αναγνώστηκε 17267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τάσος Σκιαδάς

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Γεννήθηκα στην Αθήνα στις 26 Ιουνίου του 1983, μεγάλωσα στη Νέα Ιωνία Αττικής και τα τελευταία δεκαέξι χρόνια είμαι υπαξιωματικός του Πολεμικού Ναυτικού.
Στις εκδηλώσεις του λυκείου, έκανα τις πρώτες τραγουδιστικές μου απόπειρες. Παράλληλα κι αφού είχα πείσει τον πατέρα μου να μου πάρει μία κιθάρα, προσπαθούσα να συνθέσω τα πρώτα μου τραγούδια με ό,τι συγχορδίες μου μάθαιναν οι τότε συμμαθητές μου.
Με τον καιρό καταλάβαινα ότι η ερμηνεία είναι κάτι που με ενδιαφέρει κι έτσι κατά τη διάρκεια της σχολής αποφάσισα -και με την παρότρυνση ενός γνωστού- να παρακολουθήσω μαθήματα φωνητικής.
Από τότε μέχρι και σήμερα, κάποιες στιγμές που βιώνω βρίσκουν συναισθηματικό διέξοδο σε αυθόρμητες ρίμες και αυτοσχέδιες μελωδίες.
Κάθε τραγούδι μου δημιουργείται από ανάγκη για εκτόνωση και δημιουργία.
Από τον Σεπτέμβρη του 2016, ξεκίνησα μία συνεργασία με την δισκογραφική εταιρεία Heaven Music και στις 26 Ιουνίου κυκλοφόρησε το πρώτο προσωπικό digital album μου που φέρει τον τίτλο "Ήρωας Μελό".
Περιέχει 14 τραγούδια με δικούς μου στίχους και μουσική, όπου τα 9 από αυτά δημιουργήθηκαν και ηχογραφήθηκαν τα προηγούμενα τρία χρόνια κατά τη διάρκεια της διαμονής μου στο Λονδίνο.
Σε όλα μου τα τραγούδια καταγράφονται οι στιγμές από τις σχέσεις μου με τους ανθρώπους. Είτε αυτές είναι κοινωνικές, φιλικές, επαγγελματικές, οικογενειακές, είτε ερωτικές πάντα γίνονται έμπνευση και το αποτέλεσμα περιμένει να το ανακαλύψετε.
Παρακάτω μπορείτε να βρείτε τον σύνδεσμο από το youtube για να ακούσετε τα τραγούδια μου:
https://youtube.com/watch?v=RLDOzCj0iHk?list=PLw30whUR4pghU_a-rpxNAhYedk8Q8xTto
Καλή ακρόαση!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Γεια Τάσο, και καλώς ήρθες στο kithara.gr.

Άκουσα αυτό το τραγούδι σου, και μετά και άλλα που βρήκα στο YouTube. Έχεις μια ενδιαφέρουσα λαϊκοπόπ φωνή, ακούγεται πολύ ευχάριστα. Έχεις κάποια ηχογράφηση από γνωστό λαϊκό τραγούδι για να σε ακούσω και σε ένα τέτοιο;

Οι περισσότεροι στίχοι δεν μου έκαναν κάποια ιδιαίτερη αίσθηση, χωρίς όμως να είναι κακοί. Δεν είμαι ειδικός βέβαια. Πιστεύω ότι καλό είναι να συμβουλευτείς κάποιον έμπειρο στιχουργό (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), ιδίως από την στιγμή που κάνεις δισκογραφία. Θα μπορούσες επίσης να δοκιμάσεις και στίχους άλλων στιχουργών (Δες πχ δημιουργίες μελών του kithara.gr στον πίνακα Δικοί μας στίχοι και ποιήματα)

Καλή τύχη στα τραγούδια σου!

Αποσυνδεδεμένος Τάσος Σκιαδάς

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Γεια σου, Βραζίλη. Σε ευχαριστω για τον χρόνο που αφιέρωσες για την ακρόαση των τραγουδιών μου. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο βίντεο μου που να ερμηνεύω κάποιο λαϊκό τραγούδι. Να είσαι καλά!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/05, 18:30
από Richie
6 Απαντήσεις
4196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/06, 17:08
από Βραζίλης
10 Απαντήσεις
7736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/06, 22:34
από Μαργαρίτα Π.
31 Απαντήσεις
11163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/07, 09:23
από DHMHTROS
0 Απαντήσεις
2281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 14:07
από llorona
0 Απαντήσεις
2191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/09, 14:37
από pianoman34
0 Απαντήσεις
1977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/09, 12:59
από ε?
3 Απαντήσεις
2421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 15:26
από VaBassix
0 Απαντήσεις
2369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/12, 10:27
από ΚΕΠΕΜ
0 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/18, 23:51
από Dagoth