Αποστολέας Θέμα: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!  (Αναγνώστηκε 4023 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MYRTO27

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΑΚΙ!!!!
    • Προφίλ
ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« στις: 20/10/06, 22:15 »
Προς :συντονιστές.

Κύριοι συντονιστές ασκώ ένστανση ως προς την αντιμετώπιση σας έναντι των μελών σας ,τα οποία βωμολογούν ανεξέλεγκτα εντός των forum , με αποτέλεσμα να καταλήγουν στον κάδο ανακύκλωσης θέματα τα οποία καταχωρούνται προς ενημέρωση του κοινού.Εσκεμένα κάθε φορά ,μετατρέπουν ένα κοινό θέμα σε βήμα αισχρολογίας και κακοήθειας στερόντας από το κοινό την ελευθερία του εκφράζειν .Έχουμε Δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να εκφράζεται ελεύθερα , από την στιγμή που δεν καταπατά την προσωπική ελευθερία του άλλου .
Αν δεν κάνω λάθος ,το συγκεκριμένο forum έχει δημιουργηθεί για παρουσίαση και κριτική νέων δίσκων .
Οι βολές και τα σχόλια λοιπόν δεν θα έπρεπε να στρέφονται προς τα μέλη αλλά προς την ίδια τη δουλειά.
Αλληλουχίες όπως συγκένειες , φιλίες ,κουμπαριές κτλ,όπως ισχυριζονται ορισμένοι είναι φτηνές προφάσεις που έχουν ως απότερο σκοπό τη δημιουργία ενός αρνητικού κλίματος εντός του εκάστοτε foroum.Φυσικά δεν υφίσταντε.
Όλοι οι καλλιτέχνες έχουν κάποιο fun club ως γνωστόν το οποίο τους ακολουθεί πιστά και αμετάκλητα.Είναι προσωπική επιλογή .Για να καταλήξω ,θα σας παρακαλούσα να προφυλάξετε το εκάστοτε forum από ορισμένους κακοήθεις ,που με τη χρηση βωμολοχιών το μετατρέπουν σε έρμαιο της διαφθοράς και της αντιδημοκρατικής αντίληψης .

>:( >:( >:(
ΜΩΡΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ...ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΨΩΜΑΚΙ!!(ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...!!Μ'ΑΡΕΣΕΙ..)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #1 στις: 20/10/06, 23:33 »
Καταρχας το φορουμ δεν δημιουργηθηκε για κριτικη δισκων. Μονο η συγκεκριμενη κατηγορια....

Και επειδη ειμαι και γω μεσα στα μελη μπορω να σου πω οτι σε ενα μεγαλο φορουμ οπως του κιθαρα 99% των περιπτεσεων υπαρχει σοβαρη αντιμετωπιση στα θεματα ΑΛΛα οταν προκαλεις κατι... Συγνωμη αλλα εν προκειμενω με το Βεζυρακη δεν κανεις κριτικη.... Μονο τι τελειος και τι φοβερος που ειναι και φυσικα η κριτικη σου δεν εινια αντικειμενικη και πολλες φορες ο τροπος σου προκαλει γελιο. Αν εβλεπες ολο το φορουμ θα μπορουσες να υποθεσεις γιατι γελασανε μονο με το θεμα του βεζυρακη ενω στα αλλα υπαρχει σωστη αντιμετωπιση? Οεο? Μηπως δν ειναι ολο το φορουμ λαθος αλλα αυτος που βαζει το θεμα? ΟΤαν βαλεις σοβαρη κριτικη το συζηταμε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #2 στις: 20/10/06, 23:56 »
σας καλω να προστατεψετε και να υπερασπισετε το φορουμ εναντια σε καθε μορφης αμουσους που υποβιβαζουν και υπονομευουν την ποιοτητα της μουσικης...μαζι και τον βεζυρακη( και ξερο ψωμακι μην ξεχνιομαστε) + fan club...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος MYRTO27

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΑΚΙ!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #3 στις: 20/10/06, 23:58 »
Καταρχας το φορουμ δεν δημιουργηθηκε για κριτικη δισκων. Μονο η συγκεκριμενη κατηγορια....

Και επειδη ειμαι και γω μεσα στα μελη μπορω να σου πω οτι σε ενα μεγαλο φορουμ οπως του κιθαρα 99% των περιπτεσεων υπαρχει σοβαρη αντιμετωπιση στα θεματα ΑΛΛα οταν προκαλεις κατι... Συγνωμη αλλα εν προκειμενω με το Βεζυρακη δεν κανεις κριτικη.... Μονο τι τελειος και τι φοβερος που ειναι και φυσικα η κριτικη σου δεν εινια αντικειμενικη και πολλες φορες ο τροπος σου προκαλει γελιο. Αν εβλεπες ολο το φορουμ θα μπορουσες να υποθεσεις γιατι γελασανε μονο με το θεμα του βεζυρακη ενω στα αλλα υπαρχει σωστη αντιμετωπιση? Οεο? Μηπως δν ειναι ολο το φορουμ λαθος αλλα αυτος που βαζει το θεμα? ΟΤαν βαλεις σοβαρη κριτικη το συζηταμε
Είναι προσωπική μου άποψη και δεν μπορείς να την αλλάξεις όπως κι εγώ δεν μπορώ να σου επιβάλλω τις δικές μου προτιμίσεις .Όσο για τον τρόπο μου ,ο οποίος  "προκαλεί γέλιο " όπως λες , σε αντίθεση με τα δικά σας "σχόλια" ,δεν προσβάλει και δεν καταπατεί κανενούς την προσωπικότητα και το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου.Το ότι έχουμε αδυναμία σε κάποιον καλλιτέχνη ,δεν υποδηλώνει ότι είμαστε άτομα μη νοήμονα και γελοία.
ΜΩΡΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ...ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΨΩΜΑΚΙ!!(ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...!!Μ'ΑΡΕΣΕΙ..)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #4 στις: 21/10/06, 00:00 »
To θεμα λεγεται δισκοπαρουσιασεις και δισκοκριτικες και οχι διαφημιση και εκδηλωσεις συμπαθειας απο το εκαστοτε φαν κλαμπ του εκαστοτε "καλλιτεχνη".Τοσο απλα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MYRTO27

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΑΚΙ!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #5 στις: 21/10/06, 00:32 »
Το θέμα όπως λες λέγεται Δισκοπαρουσιάσεις και Δισκοκριτικές . Στην τελευταία καταχώρηση του kritikos ,
γινόταν η παρουσίαση απ΄οτι κατάλαβα του νέου cd του Νίκου Βεζυράκη ,όπως σε όλες τις νέες δουλειές που φιλοξενούνται στο forum.Υπαινιγμοί και σχόλια ορισμένων "καλοθελητών" αυτού του τύπου και χειρότερα ,καταδίκασαν το θέμα να οδεύσει προς τον κάδο.Δεν λέω,ίσως να έφτεξα κι εγώ ως προς τη στάση μου και το ότι υπήρξα πολύ εκδηλωτική ως προς τη συμπάθεια που τρέφω στο πρόσωπο του Βεζυράκη και ζητώ συγνωμη δημοσίως . Γενικά όμως πρέπει να σταματήσει αυτή η ιστορία γιατί βάλουμε άθελά μας ένα καλλιτέχνη αξιόλογο ,ο οποίος μπορεί να μην έχει φανταστεί καν τα σενάρια και τις διαπλοκές που λειτουργούν εις βάρος του στο διαδύκτιο.Σταματήστε επιτέλους να βωμολοχείτε ,να υπαινίσσεστε ειρωνικά και αποδοκιμάζετε κάτι το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν σας απασχολεί .Το πιο απλό που έχετε να κάνετε όταν κάτι δεν σας ενδιαφέρει ,είναι να το αγνοήσετε!!Αν το αγνοήσετε ,θα ξεχαστεί με τον καιρό,χωρίς να χρειάζεται να δημιουργείτε έχθρες με κανένα μέλος.
ΜΩΡΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ...ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΨΩΜΑΚΙ!!(ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...!!Μ'ΑΡΕΣΕΙ..)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #6 στις: 21/10/06, 00:45 »
Συγνωμη κιολας αλλα προκαλουσες με την συμπεριφορα σου τοσο εσυ οσο και οι υπολοιποι με τους αριθμους....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #7 στις: 21/10/06, 02:10 »
ΕΝΣΤΑΣΗ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ!!!ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!! άνοιξε και κανένα βιβλίο!!!! ο πολύς ο Βεζυρικακάκης πειράζει και το μυαλό!  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/10/06, 02:12 από penoktonos »
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #8 στις: 21/10/06, 02:14 »
ρε παιδια.....δεν μπορω να σας καταλαβω.....η κοπελια κ**λώνει με βεζυράκη....ποιο το προβλημα? γιατι δεν την αφηνεται να ανοιξει και 500 θέματα.....? και αυτην και όλο το fun club.... :P

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #9 στις: 21/10/06, 02:21 »
πολυ κουβεντα εγινε γι'αυτον τον βεζυρακι....αξιζει? ??? ???
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #10 στις: 21/10/06, 05:30 »
Δεν λέω,ίσως να έφτεξα κι εγώ ως προς τη στάση μου και το ότι υπήρξα πολύ εκδηλωτική ως προς τη συμπάθεια που τρέφω στο πρόσωπο του Βεζυράκη και ζητώ συγνωμη δημοσίως.

Όχι καλή μου ΜΥΡΤΟ27. Αν και χαιρετίζω τη διάθεση αυτοκριτικής σου κι είμαι έτοιμος προσωπικά να ανοίξω την αγκαλιά μου για να σε καλοδεχθώ στο forum, ακόμα δεν έχεις πιάσει το νόημα. Έφταιξες πράγματι...όχι όμως λόγω της εκδηλωτικότητάς σου, η οποία πράγματι έφτασε σε επίπεδα γραφικότητας που αξίωνε τη χλεύη. Το κακό ήταν πως είτε δημιούργώντας 20 διαφορετικούς χαρακτήρες (ο Πεσσόα θα σου άνοιγε σαμπάνιες τώρα), είτε προσκαλώντας όλο το fan club, την εταιρία και το σόι του Βεζυράκη για να χαρείτε ομαδικά, έπαιξες με τη νοημοσύνη μας. Και ο πλέον αδαής και καλοπροαίρετος από τα διαδικτυακά πράγματα, θα αισθανόταν προσβεβλημένος από τη φράξια των nicknames with age που μας την έπεφταν κάθε τρεις και λίγο κι όλως τυχαίως διέθεταν ακριβώς το ίδιο κι απαράλλαχτο στυλ γραφής. Γράψε βρε χριστιανή, σου έλεγα, τουλάχιστον με άλλο ύφος μπας και γίνεις πιστευτή...τίποτα εσύ...τα ίδα Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Δεν έχεις όμως να κάνεις ούτε με ανόητους, ούτε με κρετίνους, γι' αυτό και δέχθηκες τα μαζικότατα πυρά του forum που κατανοεί πολύ καλά πότε τα σταγονίδια που δέχεται είναι αποτέλεσμα βροχής και πότε ροχάλας. Μην υποτιμάς το ένστικτο του κοινού...

Αμφιβάλλω αν θα κατορθώσεις να πείσεις πολλούς για τα κίνητρά σου πλέον. Αν θες τη γνώμη μου, μάλλον είσαι καμμένο χαρτί κι εσύ κι ο Βεζυράκης. Ό,τι έσπειρες, θερίζεις κι όπως έστρωσες, κοιμάσαι. Κάνε τον αγώνα σου βέβαια, αλλά στρέψε το δάχτυλο της ευθύνης στον καθρέφτη, αντί σε όλους τους υπόλοιπους που δε μάσησαν απέναντι στην εξόφθαλμη εξαπάτηση που στήθηκε. Ο κάθε σφουγγοκωλάριος πεταγόταν για να ρίξει ένα "ΦΟΒΕΡΟΣ...ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ...ΤΡΟΜΕΡΟΣ" και να εξαφανιστεί. Λιγο νιονιό μωρέ να είχες/είχατε και common sense, τώρα δε θα απολαμβάνατε της γενικής κατακραυγής.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/10/06, 15:43 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #11 στις: 24/10/06, 11:54 »
Ποιος ειναι ο Βεζυρακης?ΟΕΟ? ??? :P
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος V for Vasilis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #12 στις: 24/10/06, 15:36 »
Φίλε Schizm, γιατί το κάνεις τώρα αυτό...;
 ???

Την ανατίναξες την κοπέλα (;) με την ψυχολογικοκοινωνιολογική σου μπόμπα. ;D
Αν δεν ξαναγράψει εσύ θα φταις!
 8)
(Αν και προτείνω τα θέματα που γράφονται από την/τον MYRTO27,
να μπαίνουν κατευθείαν στην κατηγορία "ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ".)

  :D;D :D
Τα πράγματα που κατέχεις, τελικά σε κατέχουν...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΕΝΣΤΑΝΣΗ!!!!
« Απάντηση #13 στις: 24/10/06, 15:41 »
Φίλε Schizm, γιατί το κάνεις τώρα αυτό...;
 ???

Την ανατίναξες την κοπέλα (;) με την ψυχολογικοκοινωνιολογική σου μπόμπα. ;D
Αν δεν ξαναγράψει εσύ θα φταις!
 8)
(Αν και προτείνω τα θέματα που γράφονται από την/τον MYRTO27,
να μπαίνουν κατευθείαν στην κατηγορία "ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ".)

  :D;D :D

Γιατί κάποιος έπρεπε να τα γράψει
Ας μη ξαναγράψει, καλύτερα κιόλας!
Δεν είναι κακή ιδέα  ;D