Αποστολέας Θέμα: ΑΝΖΗΤΩΝΤΑΣ ΚΡΟΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ του Νικόλα Άσιμου  (Αναγνώστηκε 19534 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
παιδια και εγω την ιδια εντυπωση ειχα με σας..αλλα πεσαν και με φαγαν ολοι και το ξανα διαβασα τ βιβιλιο...αυτα που λεει εχουν γινει οντως..τωρα ποσο αβυσος να ειναι η ψυχη του ετσι ωστε να λεει "ασιμε κατεγραψε και αυτο" τι να πω...η πρωτη ιστορια με τον στρατο ταιριαζει παρα πολυ..αλλα μου λετε οτι ο φοιτητης ηταν κατασκευασμα της φαντασιας του;..γτ απο οσο ξερω ο νικολας δεν φοιτησε πουθενα..οποτε μιλαγε για τον εαυτο του οπως στην αρχη δεν μιλαγε στο τριτο προσωπο..οταν μιλαγε δλδ για τν κορη του (ασχετο εγω νομιζα οτι ειχε πολλα παιδια)
α..το μονο που δεν κτλβα ρε παιδια ειναι αν το ασιμος ειναι ψευδωνυμο ή απλα γραφει την διαφοραμεταξυ ασημου και ασιμου
και κατι παααρα πλυ ασχετο ..μπας και ξερετε τπτ για την κορη του σημερα;

Φίλτατη Λίνα, καταρχας ο Ασιμος είχε περάσει στη Φιλοσοφική σχολή Θεσσαλονίκης.Και για πιο συγκεκριμένα πέρασε μέσω πρακτικού μαθαίνοντας λατινικά σε 3 μέρες!! Και για μενα προσωπικά από όσα ξέρω για τον Ασιμο, αυτά που γράφει ταιριάζουν πολύ στην ιδιοσυγκρασία και στη ζωή του..

 Βασικά και εγω έχω μια απορρία για την κόρη του ??? ;D Το μόνο που ξέρω γιαυτή είναι ότι έχει το ίδιο όνομα με τη μητέρα της...! Κανείς κανενα αλλο??? Ζει, πέθανε??? (Περιέργεια στο φουλλ!!χαχα) Α και ότι γιαυτή έγραψε το ''παπάκι''..!!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/08, 02:05 από Mίκα -Ireth Elendil »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Αντιγραφω και απο wikipedia:

Ο Νικόλας Άσιμος γεννήθηκε στην Θεσσαλονίκη στις 20 Αυγούστου του 1949 από γονείς Κοζανίτες. Μικρός υπήρξε αρκετά φιλομαθής. Το 1967 γράφεται στην Φιλοσοφική σχολή του Α.Π.Θ.. Τα χρόνια της φοιτητικής του ζωής ασχολήθηκε ενεργά με το θέατρο, ενώ παράλληλα έγραφε τραγούδια και τραγουδούσε σε μπουάτ. Συχνά είχε προβλήματα με την αστυνομία, αφού βρισκόμαστε στην περίοδο της Χούντας και της λογοκρισίας που αυτή επιβάλει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Η κορη του απο οσο γνωριζω μεχρι πριν καποια χρονια(πρεπει να ειναι 10ετια κ βαλε) πουλαγε τις κασσετες του πατερα της.Τωρα απο κει και περα δεν γνωριζω :-\
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Η κορη του απο οσο γνωριζω μεχρι πριν καποια χρονια(πρεπει να ειναι 10ετια κ βαλε) πουλαγε τις κασσετες του πατερα της.Τωρα απο κει και περα δεν γνωριζω :-\

Ό,τι φάμε κι ό,τι πιούμε...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Η κορη του απο οσο γνωριζω μεχρι πριν καποια χρονια(πρεπει να ειναι 10ετια κ βαλε) πουλαγε τις κασσετες του πατερα της.Τωρα απο κει και περα δεν γνωριζω :-\

Ό,τι φάμε κι ό,τι πιούμε...
καπως ετσι...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Η κορη του απο οσο γνωριζω μεχρι πριν καποια χρονια(πρεπει να ειναι 10ετια κ βαλε) πουλαγε τις κασσετες του πατερα της.Τωρα απο κει και περα δεν γνωριζω :-\
μ μα μον ο και μοξο απο τα πνευματικα δικαιωμαα θα ζει ζωη χαρισαμενη που λεει ο λογος..
παιδια τι να πω..οκ..μπορει να εχετ δικιο..εγω ομως θα συνεχισω να πιστευω οτι ο ετσι δεν ηταν ο ασιμος...καθως το να μιλα στηην αρχη του βιβλιου του γιαυτον στη μεση για τον ετσι και στο τελος για τον ιδιο παλι (με τα θεατρα) μου φαινετε αρκετα πιστικο... :)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
40 Απαντήσεις
26575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 20:35
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ