Αποστολέας Θέμα: H.I.M.  (Αναγνώστηκε 6597 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
H.I.M.
« στις: 25/07/07, 20:08 »
καλησπέρα! Φτιάχνω νεα μπάντα και επειδή μας αρέσουν οι HIM, ήθελα να ρωτήσω, ποια συγγροτήματα παίζουν το ίδιο είδος μουσικής με αυτους...Επειδή θέλουμε τωρα για αρχή, να βγάλουμε μερικά κομματάκια του ίδιου στιλ...Pleazzz! peite m idees!

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #1 στις: 25/07/07, 23:04 »
  Οι Dying fetus.     
 

Αποσυνδεδεμένος diablo00097

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #2 στις: 26/07/07, 22:08 »
Μα φυσικά Sentenced !!! Τι άλλο???  8) 8) 8) Άκου τα Crimson και Cold White Light .Η υπέρτατη Gothic Band!!!Θέλω γνώμη! ;)

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #3 στις: 27/07/07, 09:35 »
γ**άτοι!!! Βσκ, το crimson kai t cold white light einai cd ή τραγούδια? Γτ μ τα εμφάνισε σαν CD και κατεωασα καποια τραγούδια τα οποια ιταν τρομερα!

Αποσυνδεδεμένος diablo00097

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #4 στις: 27/07/07, 18:31 »
CD ειναι μαγκα!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #5 στις: 28/07/07, 02:36 »
Μα φυσικά Sentenced !!! Τι άλλο???  8) 8) 8) Άκου τα Crimson και Cold White Light .Η υπέρτατη Gothic Band!!!Θέλω γνώμη! ;)
καλα του αλλαξες τα φωτα..
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Sentenced με Him...
ελεος...
Gothic οι Sentenced???
καπου τα χεις μπερδεψει τα πραγματα... ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/07/07, 03:08 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #6 στις: 12/09/07, 16:20 »
να κοιταξεις τους to/die/for κ τους entwine.αυτοι που ξεπατικωνουν ομως τους him ειναι οι Lacrimas profundere στα τελευταια cd τους
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #7 στις: 12/09/07, 21:02 »
Σε καμια περίπτωση δεν παίζουν ίδια μουσική him με setenced!! Πέρα του ότι οι δεύτεροι είναι μακράν ποιοτικότεροι για μένα...

Επίσης όχι και gothic oι setenced, him! :P

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #8 στις: 12/09/07, 21:39 »
Ρε παιδια γιατι??Οι sentenced ειναι μια απο τις χαρακτηριστικες βορειες γκοθικ μπαντες.Απο τις σοβαρες γκοθικ μπαντες..Τωρα ενταξει και βεβαια οι sentenced ειναι ποιοτικοτεροι.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #9 στις: 13/09/07, 03:49 »
Ρε παιδια γιατι??Οι sentenced ειναι μια απο τις χαρακτηριστικες βορειες γκοθικ μπαντες.Απο τις σοβαρες γκοθικ μπαντες..Τωρα ενταξει και βεβαια οι sentenced ειναι ποιοτικοτεροι.
οχι οχι οχι οχι οχι...
εχουμε μπερδεψει τα διαφορα genres της μουσικης(αν και ειμαι κατα της ταμπελας)
ΑΛΛΟ gothic,ΑΛΛΟ Sentenced..ΚΑΜΜΙΑ απολυτως σχεση!
ψαξτε λιγο ορισμους,βασικους,και εκπροσωπους καποιου μουσικου χωρου..ξεκινηστε,τι να πω..απο wiki..
δεν σχετιζεται ΚΑΘΟΛΟΥ με gothic...πραγματικα,μην το συνεχισουμε αλλο,γιατι στο τελος θα πουμε τους maiden ska...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #10 στις: 13/09/07, 04:09 »
Κοιτα αν το καλοσκεφτεις οι Him δν ανηκουν καποιο ιδιαιτερο ειδος μουσικα..Παιζουν ενα μελωδικο χαρντροκομεταλ με χαρακτηριστικα φωνητικα..Απο κει κ περα αλλου ξεκινησε το τοπικ αλλου το εχετε παει...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #11 στις: 13/09/07, 06:00 »
-
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 13:26 από Constantine* »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #12 στις: 13/09/07, 14:16 »
Ναι αλλά κακά τα ψέματα, και οι ταμπέλες χρειάζονται σε γενικές γραμμές για να ξεχωρίζουμε κάποια πράγματα!

Οι him παίζουν ένα ψευτομέταλ είδος μουσικής, love metal.. :P
Όσο για τους sentenced (που έχουν πολύ ωραία τραγούδια) παίζουν μέταλ κυρίως αλλά όχι και gothic! :-\

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #13 στις: 13/09/07, 14:39 »
Πλέον η μουσική έχει γίνει τόσο διαδεδομένη και τόσο επαναλαμβανόμενη, που αναγκαστικά τα περισσότερα συγκροτήματα αναμιγνύουν πολλά είδη μουσικής για να πρωτοτυπήσουν ή επειδή δέχονται από παντού επιρροές. Οπότε είναι δύσκολο να κατατάσσεις τα γκρουπ σε κατηγορίες. Και ο Lifeson στο τελευταίο cd των Rush παίζει ένα σόλο μπουζούκι αλλά δεν το κατατάσσουμε στο ρεμπέτικο. Επίσης ο καθένας έχει διαφορετικές απόψεις για τα χαρακτηριστικά της κάθε κατηγορίας μουσικής. Κάποιος π.χ. θα μπορούσε να πει στον gers ότι οι him δεν παίζουν love metal και είναι λάθος να το λές αυτό, απλά είναι το όνομα ενός δίσκου τους. Κάποιος μετά θα πεταγόταν και θα έλεγε πως έχει δει τον ville σε μια συνέντευξη να λέει πως οι him όντως παίζουν love metal κοκ. Έτσι για κάποιους οι sentenced είναι gothic, για άλλους είναι metal κλπ.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #14 στις: 13/09/07, 14:59 »
Ντάξει, σε γενικές γραμμές συμφωνώ! Αλλα και η Θώδη, μπορεί να της έρθει να τραγουδήσει μετάλικα!! :P Αυτό πάει να πει ότι η Θώδη παίζει μέταλ? ::) :P Καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Ένιγουει, το σίγουρο είναι ότι τα 2 αυτά συγκροτήματα δεν παίζουν ίδια μουσική! Ή τουλάχιστον εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι..



Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #15 στις: 13/09/07, 18:48 »
Ωραια μιας και το παμε εκει για πειτε μου τι παιζουν(επαιζαν...μεχρι το reunion) οι sentenced..Αυτο ειναι το gothic μεταλ ρε παιδια...Τωρα οι Χιμ δεν ξερω τι ακριβως ειναι..Αυτοι θελουν να λεγονται γκοθικ..Και η αληθεια ειναι οτι ειναι επηρεασμενοι απο τη φινλανδικη σκηνη αρα και απο τους sentenced..

PS Tο gothic δεν ειναι καμια βρισια ???
PS2 Οι him ισως ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #16 στις: 14/09/07, 18:41 »
Μετα απο τοσες ''εποικοδομητικες'' συζητησεις με τον αξιομνημονευτο garvin και λιγο ψαξιμο εκ'μερους μου διαπιστωσα πως οι HIM παιζουν love metal,κατι το οποιο εχουν δηλωσει και οι ιδιοΙ,οι οποιοι μαλιστα θεωρουν και τους εαυτους τους πρωτοπορους του ειδους,αν και εχουν πολλα στοιχεια goth.Aντιθετως,οι Sentenced δεν εχουν ουτε μια υφη love metal στη μουσικη τους,την οποια συμφωνοντας με τους περισσοτερους θεωρω κλασεις ανωτερη των ΗΙΜ,και μεταλ οχι εξολοκληρου goth.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #17 στις: 14/09/07, 18:43 »
αι ομως Love metal απλα δεν υπαρχει πως να το κανουμε :P...οποτε παιζουν κατι....που εχει και πολλλλλλαααα στοιχεια γκοθικ μεσα..Και βεβαια οι sentenced ειναι μιλια μακρια..σαν να συγκρινουμε παριζακι με σαλαμι μπυρας
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #18 στις: 14/09/07, 19:23 »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #19 στις: 14/09/07, 22:38 »
Ωραια μιας και το παμε εκει για πειτε μου τι παιζουν(επαιζαν...μεχρι το reunion) οι sentenced..
Κάτσε επιδή έχω χάσει επεισόδια :-[... Ποιό reunion? ::)

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #20 στις: 15/09/07, 01:15 »
διαπιστωσα πως οι HIM παιζουν love metal,

πως διαπιστωσες οτι παιζουν κατι που απλα δεν υφισταται ??? ??? ???τεσπα με το να βαζουμε ταμπελες θεωρω οτι δεν καταληγουμε πουθενα.παλι ξεφυγε το θεμα...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #21 στις: 15/09/07, 12:12 »
Ωραια μιας και το παμε εκει για πειτε μου τι παιζουν(επαιζαν...μεχρι το reunion) οι sentenced..
Κάτσε επιδή έχω χάσει επεισόδια :-[... Ποιό reunion? ::)
Ε οι sentenced εχουν διαλυθει οριστικα απο το 2005 και εχον διαβεβαιωσει οτι reunion δεν θα υπαρξει αλλα τα εχουμε ξανακουσει αυτα :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #22 στις: 15/09/07, 12:41 »
Ωραια μιας και το παμε εκει για πειτε μου τι παιζουν(επαιζαν...μεχρι το reunion) οι sentenced..
Κάτσε επιδή έχω χάσει επεισόδια :-[... Ποιό reunion? ::)
Ε οι sentenced εχουν διαλυθει οριστικα απο το 2005 και εχον διαβεβαιωσει οτι reunion δεν θα υπαρξει αλλα τα εχουμε ξανακουσει αυτα :P
Α, πες το έτσι! :P

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #23 στις: 15/09/07, 13:03 »
Sentenced στα τελευταία τους μοιάζουν λίγο με HIM μόνο που είναι πολύ καλύτεροι βέβαια! Άλλο συγκρότημα που είναι ανάμεσα σε HIM και τελευταίους Sentenced είναι οι Charon.

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: H.I.M.
« Απάντηση #24 στις: 15/09/07, 16:24 »
διαπιστωσα πως οι HIM παιζουν love metal,

πως διαπιστωσες οτι παιζουν κατι που απλα δεν υφισταται ??? ??? ???τεσπα με το να βαζουμε ταμπελες θεωρω οτι δεν καταληγουμε πουθενα.παλι ξεφυγε το θεμα...
Υφισταται δεν υφισταται ''love metal'' ειδος,οι ΗΙΜ  αποτελουν απο μονοι τους κατηγορια(βλακωδης και ανουσια αν θες την προσωπικη μου γνωμη).Εφοσον το ατομο που ανοιξε το θεμα ζητησε κατι το παρεμφερες η ταμπελα ειχε μπει εμμεσα εξ'αρχης.Αρα δεν απαντησα για να κρινω ποιος ειναι τι αλλα για να βοηθησω να βρεθει κατι που ζητησε καποιος.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.