Αποστολέας Θέμα: Δημιουργία partcaster?  (Αναγνώστηκε 7718 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία partcaster?
« Απάντηση #25 στις: 16/09/14, 11:00 »
modfori ένας μάστορας δεν μπορεί να ανοίξει/κλείσει άλλες τρύπες αν αυτό είναι το μόνο προβλημα?
Το αλλο μπράτσο που έβαλες φαντάζομαι πως ήταν καινούριο πλεον για να μην είναι τρυπημένο σωστά? Λες να μην κάνουν οι τρύπες?Και η κιθάρα θα είναι ολόκληρη δεν μπορώ να της βγάλω το μπράτσο για να δω..Μετα εχω βρεί ενα απο fender usa standard και αυτο ετοιμο τρυπημένο. Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να κάνει?

χωρίς να είμαι ειδικός , το να κλείσεις τις παλιές και να ανοίξεις καινούριες τρύπες μου φαίνεται λίγο δύσκολο να πετύχει .διότι όταν πας να ανοίξεις τις καινούριες,  το τρυπάνι κατά κάποιο τρόπο θα "οδηγείται" απο τις παλιές με αποτέλεσμα να βγουν οι τρύπες στο ίδιο σημείο

αυτό που πιστεύω πως θα έλυνε το πρόβλημα που αντιμετώπισα (δεν ξέρω αν θα δημιουργούσε άλλα) είναι η διεύρυνση των τρυπών στο σώμα ώστε να υπάρχει ένα  περιθώριο ρύθμισης της γωνίας κατα το δοκούν

το άλλο μπράτσο που έβαλα ηταν καινούριο
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία partcaster?
« Απάντηση #26 στις: 16/09/14, 11:04 »


αυτό που πιστεύω πως θα έλυνε το πρόβλημα που αντιμετώπισα (δεν ξέρω αν θα δημιουργούσε άλλα) είναι η διεύρυνση των τρυπών στο σώμα ώστε να υπάρχει ένα  περιθώριο ρύθμισης της γωνίας κατα το δοκούν



κανένα πρόβλημα δεν θα εχεις. Μεγαλώνοντας ελάχιστα τις τρύπες δεν κάνεις καμμια ζημιά. Το μπράτσο μένει στην θέση του απο τις κάθετες δυνάμεις που δημιουργούνται στο σφίξιμο ενώνοντας τα δύο σώματα (μπράτσο με σώμα). Δεν μπαλαντζάρει, δεν πάει πουθενά. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός έτσι όπως το λέω  ;D ;D ;D ;D

YΓ Μιλάμε βέβαια για ενα ελάχιστο άνοιγμα ώστε να κάνεις δουλειά. Οχι να το παρακανεις. Οσο χρειάζεται
 

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Δημιουργία partcaster?
« Απάντηση #27 στις: 16/09/14, 11:07 »


αυτό που πιστεύω πως θα έλυνε το πρόβλημα που αντιμετώπισα (δεν ξέρω αν θα δημιουργούσε άλλα) είναι η διεύρυνση των τρυπών στο σώμα ώστε να υπάρχει ένα  περιθώριο ρύθμισης της γωνίας κατα το δοκούν



κανένα πρόβλημα δεν θα εχεις. Μεγαλώνοντας ελάχιστα τις τρύπες δεν κάνεις καμμια ζημιά. Το μπράτσο μένει στην θέση του απο τις κάθετες δυνάμεις που δημιουργούνται στο σφίξιμο ενώνοντας τα δύο σώματα (μπράτσο με σώμα). Δεν μπαλαντζάρει, δεν πάει πουθενά. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός έτσι όπως το λέω  ;D ;D ;D ;D

YΓ Μιλάμε βέβαια για ενα ελάχιστο άνοιγμα ώστε να κάνεις δουλειά. Οχι να το παρακανεις. Οσο χρειάζεται

κατανοητό αυτό που λες ;)

δυστυχώς , λόγω της απογοήτευσής μου εκείνη τη στιγμή αλλά και άγνοιας , το πούλησα.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
7318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/05, 13:33
από Cuenca_60R
0 Απαντήσεις
1989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/07, 19:02
από fertis
5 Απαντήσεις
3788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/08, 11:52
από Μαργαρίτα Π.
20 Απαντήσεις
8113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 23:28
από music massacre
0 Απαντήσεις
2059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/09, 21:48
από tatanka
23 Απαντήσεις
8102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/09, 15:10
από PunkeR
24 Απαντήσεις
6765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/10, 22:58
από live4chemistry
9 Απαντήσεις
4000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/10, 09:44
από denisgiann
5 Απαντήσεις
2587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/10, 12:31
από marathon
2 Απαντήσεις
2298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/11, 02:51
από groovymood