Αποστολέας Θέμα: Ftanei pia...................  (Αναγνώστηκε 60336 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #200 στις: 21/07/06, 08:44 »
Να σωθεί ότι απέμεινε από το φόρουμ;  Κάποιοι (''εσείς'') προσπαθείτε να σώσετε ,από ποιά άραγε λαίλαπα, το φόρουμ και κάποιοι άλλοι (''εμείς'') ποιούμε την νήσσαν καθ' ότι αδιάφοροι (έτσι θα χαρακτήριζες επιεικώς εμάς που δεν αξιολογήσαμε ως κατρακύλισμα στον πάτο την όλη ιστορία;).
Τι λέμε βρε παιδιά τώρα, είμαστε λίγο σοβαροί;  ???

Κάποιοι εμείς Πηνελόπη? Οχι δεν είναι έτσι, όλοι έπρεπε να νοιαζόμαστε για το φόρουμ και το σάιτ γενικά, μα όλοι. Από το πιο νέο μέλος μέχρι το πιο παλιό. Δεν χαρακτήρισε κανείς ούτε εσένα (ουσιαστικά εγώ προσωπικά δεν αναφέρθηκα σε σένα), ούτε και την ατυχή 4άδα ως λαίλαπες. Αν εσύ πιστεύεις ότι αυτό που γίνεται στην κατηγορία των στίχων είναι σωστό, τότε τι να σου πω? Αν 4 άτομα νεοεισελθόντα στο σάιτ κατάφεραν με αλληλοκολακείες και αλληλοφρονήσεις, να είναι πάντα στη κορυφή της λίστας των ποιημάτων και οι υπόλοιποι χρήστες στη 2η και 3η σελίδα και το βρίσκεις σωστό, πραγματικά σηκώνω τα χέρια ψηλά. Αν δεις τον ρυθμό καταιγισμού της κατηγορίας με ποιήματα από τους συγκεκριμένους 4, το ρυθμό απαντήσεων τους στα ποιήματα αυτά (δες τις ώρες, είναι αδύνατον να έχουν μελετήσει το ποίημα και να έχουν καταλάβει το νόημα του ώστε να το χαρακτηρίζουν όπως το χαρακτηρίζουν), τότε θα καταλάβεις ότι η "επίθεση" δεν ήταν καθόλου αναίτια. Επίσης πρόσεξε λίγο τις απαντήσεις τους στα "αρνητικά" σχόλια. Γεμάτες ειρωνεία, έπαρση και αλαζονεία. Αν εσύ τα δέχεσαι αυτά που είσαι και παλιό μέλος, τότε σταματάω αμέσως να γράφω περί του θέματος.

PS: Εφόσον κατάλαβα λάθος περί ειρωνείας σου και των σχολιασμών σου γενικά, απολογούμαι!

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #201 στις: 21/07/06, 13:23 »
vert, πιθανότατα έχεις δίκιο για την ορθογραφία της λέξης ειρωνεία/ειρωνία αλλά - παρ' όλο που η ορθογραφία δεν αποτελούσε ποτέ το αδύνατό μου σημείο - έχω τα μέγιστα μπερδευτεί με τις νεώτερες απλοποιήσεις της γραμματικής, οπότε συγχώρεσέ μου το ατόπημα.

Αναφορικά με τη σύστασή σου , με της οποίας τη δηκτικότητα εξεπλάγην οφείλω να ομολογήσω, και επειδή ήταν εκτός τόπου , και επειδή οφείλουμε όσοι μιλάμε και γράφουμε την ελληνική γλώσσα (αφού είναι η μητρική μας) να είμαστε πιο προσεκτικοί (και όχι μόνο οι υπηρετούντες το Λόγο ή οι ισχυριζόμενοι έστω κάτι τέτοιο) αλλά και γιατί εγώ (μόνο για τον εαυτό μου μπορώ να μιλήσω) δεν ισχυρίστηκα ποτέ και πουθενά ότι υπηρετώ το "Λόγο", όπως λες, όχι περισσότερο από σένα π.χ. αφού οι δυο μας συζητάμε αυτήν την στιγμή.
Ευτράπελα διαβάζουμε όλοι μας αλλά κάποιοι έχουμε την προνοητικότητα  να κρατάμε μια πισινή και να μη τη ''λέμε '' στους άλλους όταν οι ίδιοι έχουμε υποπέσει σε παρόμοιο σφάλμα.
Αναρωτιέμαι...αν είχε σημασία...πως θα το χειριζόσουν ακριβώς...  :-\

Επί της ουσίας τώρα, η θέση μου είναι ξεκάθαρη. Διαφωνώ με τα ειρωνικά σχόλια. Ιδιαίτερα όταν αυτά απευθύνονται εμμέσως πλην σαφώς σε άτομα που δεν προκάλεσαν. 
Όσο για τα κινέζικα προφανώς δεν κατάλαβες τι εννοούσα και ίσως είναι δικό μου το λάθος.
Όταν π.χ. κάποιος σε ειρωνεύεται απαντάς με τον ίδιο τρόπο, στη γλώσσα του δηλαδή.
Μη στεναχωριέσαι αυτό ισχύει παντού και εντός και εκτός διαδικτύου , επιλογή σου είναι το αν θα γίνεις ή όχι ''γλωσσομαθής'', και για μένα δύσκολο ήταν...αλλά αναγκάστηκα  :)

Πάρη, δεν είπα ότι αναφέρθηκες σε μένα προσωπικά.
Δεν διαφώνησα με τις ενστάσεις που προβάλλατε κάποιοι αναφορικά με ότι έγινε πρόσφατα στην συγκεκριμένη κατηγορία.
Με τον τρόπο που χειριστήκατε τις , δικαιολογημένες κατά τα λοιπά, ενστάσεις σας διαφώνησα καθέτως και οριζοντίως.  :)


όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #202 στις: 21/07/06, 13:58 »
....Δεν διαφώνησα με τις ενστάσεις που προβάλλατε κάποιοι αναφορικά με ότι έγινε πρόσφατα στην συγκεκριμένη κατηγορία.
Με τον τρόπο που χειριστήκατε τις , δικαιολογημένες κατά τα λοιπά, ενστάσεις σας διαφώνησα καθέτως και οριζοντίως. :)

Αγαπητή Πηνελόπη, δε θα σταθώ στις ειρωνίες που αναφέρεις μια και ποτέ δεν τις έστειλα σε σένα και ούτε με νοιάζει που τις έστειλες εσύ (αν ήμουν μέσα ή όχι και πόσο εννοώ, δε θα ψάξω το ποσοστό συμμετοχής μου) γιατί πάει πέρασε. Θα σταθώ μόνο σε αυτό που έγραψες και τόνισα παραπάνω γιατί είναι γενικότερο (δεν αφορά μόνο ότι έγινε, αφορά και ότι ίσως γίνει ξανά κλπ). Αφού συμφωνείς ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, αφού θεωρείς δικαιολογημέννες τις ενστάσεις, αφού από ότι καταλαβαίνω στην ουσία βρίσκεις ότι κάτι έπρεπε να γίνει αλλά με άλλο τρόπο όπως είπες ΕΣΥ ΠΩΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕΣ; ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ; ΠΟΙΟΣ ήταν ο άλλος τρόπος που έπρεπε να ακολουθήσουμε; Αφού τον ήξερες και το χειριστήκαμε τόσο λάθος γιατί δεν μίλησες πουθενά και ποτέ να μας βοηθήσεις να ακολουθήσουμε το σωστό τρόπο; Μόνο στο τέλος κάτι ειρωνικά σχόλια που ειλικρινά δεν κατάλαβα ούτε σε ποιόν ακριβώς απευθύνονται ούτε τι ήθελαν να πουν. Θέλω να πω δηλαδή, έτσι θα γίνεται σε κάθε πρόβλημα; Θα κρατάμε παθητική στάση; Μα με την παθητικότητα δε γίνεται τίποτα, ή θα δράσεις όπως κατά την άποψή σου είναι σωστό ή (αφού κάποιοι άλλοι έβγαλαν το φίδι από την τρύπα) τουλάχιστον -εάν ήθελες να παραμείνεις αμέτοχη- ας έστελνες ένα πμ σε κάποιον από όλους μας να έλεγες " ρε παιδιά νομίζω ότι ο σωστός χειρισμός θα ήταν αυτός, δε θέλω να συμμετέχω αλλά διαφωνώ με τον τρόπο σας και σας προτείνω αυτό αυτό κι αυτό". Το έκανες; Δεν το έκανες, Μου θυμίζεις μια κυρία κάποτε που πήρε φωτιά το σπίτι της ενώ έλειπε, έτρεξαν οι γείτονες να το προλάβουν, έσπασαν την πόρτα και μπήκαν μέσα, τελικά πρόλαβαν τη φωτιά πριν εξαπλωθεί, γλύτωσαν το σπίτι και μετά όταν γύρισε η κυρία και το είδε τους έκανε αγωγή για να την αποζημιώσουν για τη σπασμένη πόρτα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #203 στις: 21/07/06, 19:42 »
fatses, η απάντηση είναι απλή. Όταν υπάρχουν αρμόδιοι για το συντονισμό των κατηγοριών και των θεμάτων θεώρησα και εξακολουθώ να θεωρώ ότι δεν ήταν  δικός μου ρόλος να παρέμβω με οποιονδήποτε τρόπο.
Όταν, δημόσια τουλάχιστον, δεν παρενέβη κανείς εξ αυτών με ποιά λογική θα έπρεπε να το κάνω εγώ;
Δε μου φάνηκε ότι προκαλείτο και η καταστροφή του φόρουμ πια... τέτοιου είδους ''φαινόμενα'' συνήθως εκλείπουν με τον καιρό.
Εξάλλου πέραν του ''ανελέητου'' πόστινγκ, όπως ειπώθηκε από τον Πάρη, δε διαπίστωσα κάτι παραπάνω που να δικαιολογεί τέτοιο ξεσηκωμό.
Τώρα, τα σχόλια του καθενός αφορούν τον ίδιο και μόνο και μέσω αυτών εκτίθεται θετικά ή αρνητικά στους αναγνώστες.
Την υπερβολή στα σχόλια αρνητική ή εγκωμιαστική θα την καυτηριάσω όταν τη θεωρήσω ταυτόχρονα προσβλητική ή ειρωνική (όπως και το έκανα).
Από κει και πέρα απλά και απλώς δε με αφορά ο τρόπος που θα επιλέξει ο καθένας να εκφραστεί, υπερβολικά ή όχι, ειλικρινά ή μη.

Λυπάμαι αλλά το παράδειγμα που έφερες ήταν εξαιρετικά ατυχές γιατί αν πράγματι έπιασε φωτιά δεν είδα τους ιδιοκτήτες του σπιτιού να τρέχουν αλλόφρονες αλλά αντίθετα να προσπαθούν να ηρεμήσουν τους ξεσηκωμένους ''γείτονες''...

Επίσης, συμμετέχω πάντα και παντού όπου πιστεύω ότι η συμμετοχή θα βελτιώσει και δε θα δυναμιτίσει μια κατάσταση.

Επειδή παραπάνω συμφώνησα απόλυτα με το Βασίλη πως τράβηξε μακριά το σκοινί με όλη αυτή την ιστορία και επειδή συνεχίζοντάς την αυτοαναιρούμαι, δε θα συνεχίσω άλλο εγώ  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/06, 19:46 από pinelopi »
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #204 στις: 22/07/06, 07:23 »
Αναφορικά με τη σύστασή σου , με της οποίας τη δηκτικότητα εξεπλάγην οφείλω να ομολογήσω, και επειδή ήταν εκτός τόπου ,

   Αυτό ναι... πρέπει να το ξεκαθαρίσω γιατί δεν συνηθίζω να βάζω χαρούμενα ανθρωπάκια, να διευκρινίζουν το "αστείο" όσων λέω. Το ζήτημα της ορθογραφίας γενικά εδώ μέσα,  έχει ξανατεθεί κι εμένα τουλ. κουράζει τα γκριζοπράσινα μπιρμπιλωτά μου μάτια...  Ο τρόπος που το έθεσα - κι όσοι με γνωρίζουν θα έπρεπε να το αντιληφθούν- δεν είναι ποτέ δηκτικός ή δασκαλίστικος .. -πως θα μπορούσα άλλωστε?- ...περιπαιχτικός και χαριτωμένος προσπαθώ να είναι, ειδικά όταν απευθύνομαι σε φίλους. Αν η Στήλη για την οποία μιλάμε ήταν "συνταγές μαγειρικής" ή "οδηγίες για βαφές και σοβάτισμα" , δεν θα έδινα σημασία. Άλλα μιας κι αναφέρεται στην Ποίηση (=Λόγος) και φαίνεται πως κοπτόμαστε όλοι  γι αυτήν, είπα να το ξαναθέσω μέσα σ` όλα τ` άλλα. Κι όταν και `γω πέφτω σε τέτοια ατοπήματα - που το κάνω πολύ συχνά- δε θα με πείραζε να μου επισημάνει κάποιος το λάθος μου για να μην το επαναλάβω...

   Κατά τ` άλλα πιστεύω κι εγώ στο αγνό της πρόθεσης της συγκεκριμμένης "παρέας", κι όντως χοντρά τους την μπήκαμε, πριν να τους ενημερώσουμε γιια το  "όχι όπως ήξερες... αλλά όπως εδώ τα βρήκες"

   υ.γ. Η Διάθεσή μου είναι πάντα ευχάριστη και περιπαιχτική όταν πατάω το κουμπί ανοίγματος του p.c..... Αλλιώτικα, διαθέτω κι έναν "κάβουρα" γερμανικής κατασκευής ικανό να καταστρέψει οποίοδήποτε τέτοιο διαολισμένο μηχάνημα μου χαλάει το κέφι.
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #205 στις: 22/07/06, 11:40 »
... υ.γ. Η Διάθεσή μου είναι πάντα ευχάριστη και περιπαιχτική όταν πατάω το κουμπί ανοίγματος του p.c..... Αλλιώτικα, διαθέτω κι έναν "κάβουρα" γερμανικής κατασκευής ικανό να καταστρέψει οποίοδήποτε τέτοιο διαολισμένο μηχάνημα μου χαλάει το κέφι.


Που πουλάνε τέτοιους κάβουρες;;;; Θέλω κι εγώωω !!!  :P (Για να ευθυμήσουμε και λίγο, καιρός δεν είναι; )
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #206 στις: 22/07/06, 13:44 »
(...)
Αυτό ναι... πρέπει να το ξεκαθαρίσω γιατί δεν συνηθίζω να βάζω χαρούμενα ανθρωπάκια (...)

Ωχ!  :o
Για μένα πάει η "μπηχτή" ρε Πρόεδρε;;;
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #207 στις: 22/07/06, 19:34 »
Θοδωρή, λίγο ο  ''αρπαγμένος'' τυπάκος στην εικόνα σου, λίγο η απουσία των μικρών καραγκιόζηδων κάτι αυτή η εικονική συνομιλία που ευνοεί τις μύριες όσες παρανοήσεις φαντάστηκα ότι λίγο ακόμα και θα μας έπαιρνες παραμάζωμα... ;D

Υ.Γ. : Τους ''κάβουρες'' να τους κρατάτε σπίτι σας γιατί πολύ ξεσηκωμένους σας βλέπω... :P :P ;D

όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #208 στις: 22/07/06, 19:43 »
Υ.Γ. : Τους ''κάβουρες'' να τους κρατάτε σπίτι σας γιατί πολύ ξεσηκωμένους σας βλέπω... :P :P ;D

Για τα δικά μας pc λέμε ότι θέλουμε να τους χρησιμοποιήσουμε οπότε αναγκαστικά σπίτι θα τους κρατήσουμε... Αν θέλεις βέβαια , μετά τη χρήση του στο δικό μου, σου τον δανείζω για λίγο.  ::)
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #209 στις: 28/07/06, 19:53 »
Αφού κανείς δεν μου απάντησε δυστυχώς  :'( στο αν είναι δυνατή η δημιουργία κάποιας αντίστοιχης σελίδας με αυτή της "Μουσικής" να ρίξω και εγώ σαν ιδέα, για την αποφυγή των post τα οποία αρκετές φορές χρησιμοποιούνται για να αυξήσουν τον μετρητή των μηνυμάτων και όχι για να σχολιάσουν στίχους, να συμβεί ότι γίνεται και σε όσα θέματα είναι στον κάδο, να μην αυξάνουν δηλαδή τον μετρητή. Και επειδή αυτό είναι λίγο τραβηγμένο για όλα τα post θα μπορούσε κάποιος υπεύθυνος να βάλει μια τάξη στο ποια μετράνε και ποια όχι. Και επειδή ακόμα και αυτό είναι δύσκολο γιατί "ποιός μπορεί να κρίνει ποια μηνύμαντα ""μετράνε"" και ποια όχι", θα μπορούσε να υπάρξει ένας προκαθορισμένος κανόνας. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό προγραμματιστικά.
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #210 στις: 02/08/06, 14:39 »
Αφού κανείς δεν μου απάντησε δυστυχώς  :'( στο αν είναι δυνατή η δημιουργία κάποιας αντίστοιχης σελίδας με αυτή της "Μουσικής" να ρίξω και εγώ σαν ιδέα, για την αποφυγή των post τα οποία αρκετές φορές χρησιμοποιούνται για να αυξήσουν τον μετρητή των μηνυμάτων και όχι για να σχολιάσουν στίχους, να συμβεί ότι γίνεται και σε όσα θέματα είναι στον κάδο, να μην αυξάνουν δηλαδή τον μετρητή. Και επειδή αυτό είναι λίγο τραβηγμένο για όλα τα post θα μπορούσε κάποιος υπεύθυνος να βάλει μια τάξη στο ποια μετράνε και ποια όχι. Και επειδή ακόμα και αυτό είναι δύσκολο γιατί "ποιός μπορεί να κρίνει ποια μηνύμαντα ""μετράνε"" και ποια όχι", θα μπορούσε να υπάρξει ένας προκαθορισμένος κανόνας. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό προγραμματιστικά.

Δεν είναι καθόλου δύσκολο αυτό Βαγγέλη αλλά πρέπει να απαντήσει ένας αντμιν επί του θέματος, δεν είναι δική μας αρμοδιότητα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #211 στις: 02/08/06, 14:51 »
blue_jazz & parlats,

H προταση που αναφερετε εχει ηδη συζητηθει. Επειδη ομως υπαρχουν κι αλλες προτασεις στο "τραπεζι" και ως γνωστον ο Αυγουστος ειναι ενας ιδιαιτερα νωχελικος μηνας, θα χρειαστει να περιμενουμε ολοι λιγο μεχρι να ληφθει καποια τελικα αποφαση.

Επισης ηδη συζητιουνται αλλες βελτιωσεις/μετατροπες στο forum, υπαρχει η πιθανοτητα να γινει μαζι με καποιες αλλες...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10370
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #212 στις: 03/08/06, 08:07 »
Δεν ξέρω τα προβλήματα του κώδικα αλλά δεν μπορεί να γίνει μια ανάλογη σελίδα όπως η καινούργια με τίτλο "Μουσική";

Μάλλον θα μπορούσε. Αλλά χρειάζεται χρόνο. Σαν ιδέα είναι καλή, αλλά όταν πας να την υλοποιήσεις εμφανίζονται διάφορες δυσκολίες, προβλέψιμες και απρόβλεπτες. Στα υπόψη λοιπόν.

...να ρίξω και εγώ σαν ιδέα, για την αποφυγή των post τα οποία αρκετές φορές χρησιμοποιούνται για να αυξήσουν τον μετρητή των μηνυμάτων και όχι για να σχολιάσουν στίχους, να συμβεί ότι γίνεται και σε όσα θέματα είναι στον κάδο, να μην αυξάνουν δηλαδή τον μετρητή. Και επειδή αυτό είναι λίγο τραβηγμένο για όλα τα post θα μπορούσε κάποιος υπεύθυνος να βάλει μια τάξη στο ποια μετράνε και ποια όχι. Και επειδή ακόμα και αυτό είναι δύσκολο γιατί "ποιός μπορεί να κρίνει ποια μηνύμαντα ""μετράνε"" και ποια όχι", θα μπορούσε να υπάρξει ένας προκαθορισμένος κανόνας. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό προγραμματιστικά.

Δεν μας απασχολεί τόσο ο υπερβολικός ζήλος για αύξηση του μετρητή μηνυμάτων ώστε να αφιερώσουμε πολύ χρόνο για να σκεφτούμε και κατόπιν να πειράξουμε τον κώδικα του SMF.  Βέβαια, δεν αποκλείεται να γίνει κάποια ενέργεια αν σκεφτούμε κάτι καλό ή/και μας αναγκάσουν οι περιστάσεις.

monalizagreen

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #213 στις: 12/08/06, 04:35 »
...μετά λύπης μου αντιλαμβάνομαι πως κάποιος αργεί χαρακτηριστικά να μας υπενθυμίσει,με τρόπο γλαφυρό όπως μόνο εκείνος ξέρει, τις αρετές του έταιρου ελληνικού προϊόντος της ελληνικής γεωργίας,μετά τη σταφίδα,της πατάτας....


                                      αναμένω με ανυπομονησία διότι...φτάνει πια!!!




           Υ.Γ.:Ας μου πει κάποιος πως μπαίνουν αυτά τα άτιμα τα διαλυτικά!!!.....
« Τελευταία τροποποίηση: 13/08/06, 12:33 από Monaliza ( Η Γκρέτα ονειρεύεται...) »

monalizagreen

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #214 στις: 13/08/06, 12:33 »

           Υ.Γ.:Ας μου πει κάποιος πως μπαίνουν αυτά τα άτιμα τα διαλυτικά!!!.....

για διαλυτικα χωρις τονο, πατα shift+: και το γραμμα που θες
για διαλυτικα με τονο, πατα shift+w και το γραμμα που θες

     Ευχαριστώ!  :) Το διορθώνω...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #215 στις: 13/08/06, 17:47 »
Καλό θα είναι ,όταν γινεται μια συζήτηση να μην ξεφεύγουμε απο το αρχικό θέμα ,για να μπορουν να βγαίνουν τα αποτελέσματα  που πρέπει .

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #216 στις: 16/08/06, 11:02 »
...μετά λύπης μου αντιλαμβάνομαι πως κάποιος αργεί χαρακτηριστικά να μας υπενθυμίσει,με τρόπο γλαφυρό όπως μόνο εκείνος ξέρει, τις αρετές του έταιρου ελληνικού προϊόντος της ελληνικής γεωργίας,μετά τη σταφίδα,της πατάτας....


                                      αναμένω με ανυπομονησία διότι...φτάνει πια!!!
ΟΚ!!! Ηρθε το πλήρωμα του χρόνου

Στην Ελλάδα η καλιέργεια της πατάτας αποτελεί παράδοση, που χάνεται στους χρόνους της αρχαιότητας.

Ο ζεστός Ελληνικός ήλιος, η εκλεκτή ποικιλία και η εφαρμογή σύγχρονων μεθόδων καλιέργειας από παραγωγούς με γνώση, πείρα και μεράκι κάνουν την Ελληνική πατάτα μια από τις καλύτερες στον κόσμο.

Τη μοναδική με τόσο λαμπρό χρυσαφένιο χρώμα, τόσο μεγάλο μέγεθος, τόση λεπτότητα στο φλοιό, τόσο ξεχωριστό άρωμα.

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ "ΠΟΙΗΜΑ"!!!

Καλό θα είναι ,όταν γινεται μια συζήτηση να μην ξεφεύγουμε απο το αρχικό θέμα ,για να μπορουν να βγαίνουν τα αποτελέσματα που πρέπει .
Ακριβώς αυτό!!!


Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #217 στις: 25/09/06, 03:10 »
Μήπως είχαμε καμία εξέλιξη επί του θέματος;
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #218 στις: 25/09/06, 06:36 »
   σαν τι εξέλιξη? νταξ... ηρέμησαν τα πράγματα στη συγκεκριμμένη στήλη κι ανοίχτηκαν αλλού πολέμοι... τα γνωστά, σαν μια καλή οικογένεια...
   η παραπληροφόρηση όμως ανθεί... διότι η πατάτα δεν είναι ελληνικό προιόν, αλλά αμερικάνικο κι όταν ο Καποδίστριας την έφερε μετά την Επανάσταση στην Ελλάδα γνωρίζοντας τις θρεπτικές αυτής αξίες, οι Έλληνες την αντιμετώπισαν με καχυποψία.
Τότε ο Καποδίστριας σκέφτηκε το μεγαλοφυές σχέδιο και έβαλε να φρουρούν σε αποθήκες τις πατάτες, οπότε οι μετεπαναστατικοί Έλληνες θεώρησαν ότι πρέπει να` ναι κάτι ακριβό και χρήσιμο για να το φρουρούν στρατιώτες και με βάση των αρχές εκείνης της εποχής, έσπευσαν να το κλέψουν. Με αυτόν τον τρόπο διαδόθηκε η πατάτα στην σύγχρονη Ελλάδα...
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/06, 06:39 από vert »
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #219 στις: 25/09/06, 09:13 »
   ..η πατάτα δεν είναι ελληνικό προιόν, αλλά αμερικάνικο κι όταν ο Καποδίστριας την έφερε μετά την Επανάσταση στην Ελλάδα γνωρίζοντας τις θρεπτικές αυτής αξίες, οι Έλληνες την αντιμετώπισαν με καχυποψία.
Τότε ο Καποδίστριας σκέφτηκε το μεγαλοφυές σχέδιο και έβαλε να φρουρούν σε αποθήκες τις πατάτες, οπότε οι μετεπαναστατικοί Έλληνες θεώρησαν ότι πρέπει να` ναι κάτι ακριβό και χρήσιμο για να το φρουρούν στρατιώτες και με βάση των αρχές εκείνης της εποχής, έσπευσαν να το κλέψουν. Με αυτόν τον τρόπο διαδόθηκε η πατάτα στην σύγχρονη Ελλάδα...
ΑΧΧΧ...Αχχχχ...Αχχχχχ!!!!
Γιατι το μαρτύρησες; Γιατι το μαρτύρησες; Γιατι το μαρτύρησες;

Αυτη θα ήταν η δευτερολογία μου επι του θέματος, σε όποιον ρωτούσε τι ΄μ***κίες είναι αυτά που γράφω...

ΑΧΧΧ...Αχχχχ...Αχχχχχ!!!!
Γιατι το μαρτύρησες; Γιατι το μαρτύρησες; Γιατι το μαρτύρησες;
 :-* :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #220 στις: 25/09/06, 09:49 »
Τότε ο Καποδίστριας σκέφτηκε το μεγαλοφυές σχέδιο και έβαλε να φρουρούν σε αποθήκες τις πατάτες, οπότε οι μετεπαναστατικοί Έλληνες θεώρησαν ότι πρέπει να` ναι κάτι ακριβό και χρήσιμο για να το φρουρούν στρατιώτες και με βάση των αρχές εκείνης της εποχής, έσπευσαν να το κλέψουν. Με αυτόν τον τρόπο διαδόθηκε η πατάτα στην σύγχρονη Ελλάδα...


ετσι εγεινε φυσικα μονο που δεν ηταν αποθηκες αλλα ενα ολοκληρο καραβι!!! και ειχε δωσει εντολη στους φρουρους πως αν δουν  καποιος να προσπαθησει να το κλεψει να κανουν τα στραβα ματια!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος 3xordos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #221 στις: 25/09/06, 10:28 »
Απο τα λιγοστα post που εχω κανει, θέλω κι εγω να εκφράσω την άποψη μου.
Συμφωνώ με την άποψη που διατυπώνει ο fenderiarhs.

Νομίζω όμως ότι το πρόβλημα προκύπτει από τον τρόπο που διαχειρίζεται η πληροφορία...
Θεωρώ πως κύριο λόγο έχουν οι Administrators, και θα πρέπει ίσως, να προσεξουν στη διαχείριση της πληροφορίας

Είμαι κι εγώ από αυτούς που μπαίνουν καθημερινά στο portal πια, που ζαλίζονται από τις ατελείωτες αράδες που εμφανίζονται...


Το πρόβλημα είναι στο πως εμφανίζονται τα θέματα και όχι στο περιεχόμενο τους!
Αρα λοιπόν κανένας δεν εχει πρόβλημα με την δημοσίευση των στίχων  ή οτιδηποτε άλλο...

Αλλά πια, δεν είναι μια σελίδα που με τη πρωτη ματια που αφιερώνεις να βρεις αυτο που χρειάζεσαι...
ειναι μια σελίδα με ατελείωτα scroll down...


Αν μπει λοιπον κάποιος περιορισμός αρχικά πχ στους χαρακτηρες του κάθε post που δημοσιεύεται στη πρώτη σελίδα
θα διευκολύνει την κατάσταση...

Αν τωρα έχει αλλάξει το ύφος του portal με συγχωρείτε για το off topic, πρέπει να ψαξουμε για άλλο site...

(δεν είναι τυχαίο που το συγκεκριμένο θέμα απασχολεί τόσο...)
Eγωιστής: ένα άτομο που ενδιαφέρεται περισσότερο για τον εαυτό του παρά για μένα !!!