Αποστολέας Θέμα: Ευνουχισμός παιδεραστών  (Αναγνώστηκε 30873 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #125 στις: 19/12/07, 14:20 »
Έχει τονιστεί πολύ αυτό το περί κοινωνίας που ήξερε ,ενώ κάθε τόσο βγαίνουν εγκλήματα της διπλανής πόρτας στη φόρα ,που "κανένας δεν είχε καταλάβει τίποτα", και που οι εμπλεκόμενοι "ήταν ήσυχοι άνθρωποι ,που δεν είχαν δημιουργήσει πρόβλημα"...Τι ισχύει ; Λένε όλοι ψέμματα ; Η μήπως ο τρόπος που ζούμε μας κάνει να μην ασχολούμαστε με το τι συμβαίνει δίπλα μας ; Πόσους ξέρουμε στη πολυκατοικία μας ; Σε πόσους λέμε ένα απλό γειά ;Ειδικά στην Αθήνα ,γιατί πιστεύω σε μικρότερες πόλεις ισχύουν ακόμα οι προσωπικές σχέσεις ( ακόμα και η Θεσσαλονίκη χαλάει σιγά σιγά). Ή από την άλλη μας έχουν κάνει να φοβόμαστε τόσο τα μπλεξίματα ,που ισχύει μια απαράδεκτη omerta , ακόμα και για τόσο φρικτά γεγονότα ;Εγώ με αυτά προβληματίζομαι, αυτά είναι για μένα τα ουσιαστικά ερωτηματικά...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #126 στις: 19/12/07, 14:57 »
Είναι λογικό.
ε οχι και λογικο...αντι να κανουν ολονυχτια για το εγκλημα που εγινε κανανε για τον παπα????προηγειται κατι αλλο(λαζοπουλος)

Ας κρατάμε και μια στάση αναμονής όμως ,γιατί αν 1% αποδειχθεί ότι ο παπάς είναι αθώος και όλοι αυτοί είχαν δίκιο , θα ήθελα να δω πως θα τον αποκαταστήσουν τα πιράνχας της Ελληνικής δημοσιογραφίας...
εχεις δικιο οι τιτλοι  συγκεκριμενα του αλτερ(που ειδα) ειναι αισχροι οσο και το εγκλημα των βιαστων...εγινε ξαφνικα το αλτερ κακουργιοδικειο και δεν το καταλαβα???γιατι αποκαλει ''κτηνη'' καποιους που δεν εχουν καν δικαστει???τι θα βγουν να πουν μετα αν αθωωθουν?ηλιθιοι δημοσιογραφοι,δε τους παω μια!
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #127 στις: 19/12/07, 17:50 »
 Το προβλημα μου παντως δεν ειναι το αν ο ιερεας ειναι αθωος.. ισως και να ειναι. Το προβλημα μου ειναι πως οι κατοικοι στεκονται με παθος στο πλευρο του και δεν ασχολουνται με τα παιδια. Ακομα και ο ιδιος ο ιερεας αυτο θα επρεπε να τους πει. Αν πιστευει στη δικαιοσυνη δε θα πρεπει να ανησυχει. Αν πιστευει και στο Θεο, ακομα περισσοτερο..
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #128 στις: 21/12/07, 10:49 »
Όλοι είναι αθώοι, μέχρι αποδείξεως  του αντιθέτου
Όταν αποδειχθεί η ενοχή του, τότε βάρα τον και λέγε τον όπως θες

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #129 στις: 02/01/08, 12:15 »
Παράθεση
να σβηστούν όλες αυτές οι πράξεις από τη μνήμη του αθώου κοριτσιού;
τι ρατσισμός είναι αυτό; δεν μπορει δηλαδή να είναι αγοράκι; (καλή χρονιά:Ρ)

Παράθεση
πράγμα που αποδεικνύει και τον φασιστικό χαρακτήρα του κόμματος του οποίου μπήκε στο ανώνατο όργανο και τη βάση της δημοκρατίας, που είναι η το Κοινοβούλιο...!
τώρα εσύ δεν πιάνεσαι απο λόγια που είπε κάποιος για να αμαυρίσεις ολόκληρο το Κόμμα;

και κάτι περι διαλόγου είπες για τα αριστερά κόμματα. οτι συνδιαλέγονται. εγώ παρακολουθώ τις συζητήσεις με τα ματ συνήθως.

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #130 στις: 02/01/08, 12:16 »
Παράθεση
υτό αυτόματα δεν τους κάνει θύτες (παίρνω τον νόμο στα χέρια μου και καθαρίζω εγώ)
νομίζεις για κατεβα μια βόλτα μεχρι το χωριό μου στο Ηρακλειο.

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #131 στις: 02/01/08, 12:22 »
και γενικά ρε παιδια τι απαντήσεις είναι αυτές; όλο λέτε λέτε λέτε....

το θέμα είναι απλό και χρήζει απλής απάντησης.


ΝΑΙ!!
έλα εντάξει πλάκα κάνω:Ρ

για να σας πω την αλήθεια.
κρέμασμα στην πλατεία στα λιοντάρια θέλουν όλοι αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #132 στις: 02/01/08, 19:36 »
Μια απλη απορια: Θελουν παντα κρεμασμα οι ιδιοι οι παιδεραστες; Μηπως πρωτα θελουν κρεμασμα οι γονεις τους, το περιβαλλον η τα βιωματα της παιδικης τους ηλικιας; Ετσι τυχαια εγιναν παιδεραστες; Αυτο που κανουν ειναι σιγουρα πραξη αποτροπιασμου και καταστροφικη για μικρες παιδικες ψυχες αλλα... μηπως πρεπει να κοιταξουμε και λιγο πισω απο αυτη την πραξη;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #133 στις: 02/01/08, 23:09 »
Μια απλη απορια: Θελουν παντα κρεμασμα οι ιδιοι οι παιδεραστες; Μηπως πρωτα θελουν κρεμασμα οι γονεις τους, το περιβαλλον η τα βιωματα της παιδικης τους ηλικιας; Ετσι τυχαια εγιναν παιδεραστες; Αυτο που κανουν ειναι σιγουρα πραξη αποτροπιασμου και καταστροφικη για μικρες παιδικες ψυχες αλλα... μηπως πρεπει να κοιταξουμε και λιγο πισω απο αυτη την πραξη;

όχι μερικές φορές φταίει και το ίδιο το κοινωνικό περιβάλλον. οι γονείς, οι δάσκαλοι και πολλά άλλα.
και ακόμα και πολλές φορές μερίδιο της ευθύνης φέρει και το θύμα.

αλλα δεν νομίζω οτι θα ενδιέφερε το θύμα να κοιτάξει ποιός είναι ο υπαίτιος της πράξης.
 

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #134 στις: 03/01/08, 11:34 »
Κάνεις πλάκα ότι μπορεί να φταίει το 5χρονο ή το 10χρονο, πως δλδ να προκαλέσει τον παιδεραστή?
Με μίνι και προκλητική συμπεριφορά?
Μην τρελαθούμε

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #135 στις: 03/01/08, 12:48 »
 Βρε cyclo να μου πεις για περιπτωσεις βιασμων που ισως καποιες φορες να φερει ενα μεριδιο ευθυνης και το θυμα να πω πως ισως εχεις δικιο... αλλα για περιπτωσεις σεξουαλικης κακοποιησης παιδιων;;; Λιγο ακυρο μου φαινεται.. Εκτος κι αν αναφερεσαι σε τιποτα 16/17χρονες που ντυνονται με τετοιο τροπο που δε σου παει καν το μυαλο πως ειναι ανηλικες, αλλα εδω μιλαμε για παιδια. 5,8,10,12 χρονων. Πως μπορεις να πεις πως αυτα εχουν μεριδιο ευθυνης;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ευνουχισμός παιδεραστών
« Απάντηση #136 στις: 29/01/08, 22:09 »
τι να σας πω ρε παιδια τους παιδεραστες και τους μεγαλεμπορους ναρκωτικων ποτε δε τους χωνευα...
εχω την εντυπωση οτι και οι δυο εχουν επιγνωση των πραξεων τους και απλα συνεχιζουν να καταστρεφουν ζωες!!
αν και πιστευω πως τα οι παραδειγματικες τιμωριες ποτε δε θα βοηθησουν ενα εθνος, μια κοινωνια να κανει βηματα μπροστα....δε ξερω ειναι ολος αυτος ο θυμος που σε κανει να πιστευεις οτι πρεπει να τιμωρησεις σκληρα ενα τετοιο ατομο....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
165 Απαντήσεις
48474 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/07, 21:40
από stavros75