Αποστολέας Θέμα: fatses asteies - mp3  (Αναγνώστηκε 30374 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #75 στις: 12/08/05, 11:52 »
οχι του στιλ μου αλλα ειναι πολυ αξιολογη δουλεια, καλη συνεχεια!
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος Ο Γενίτσαρος cmaj7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΜΠΑ ΟΥΓΚΑ ΟΥΓΚΑ
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #76 στις: 12/08/05, 12:13 »
Πωπω ρε Κώστα ούτε για απαγγελία δεν κάνει η φωνή μου; Πάει , θα κρυφτώ με την κιθάρα μου και θα αφήσω τους άλλους να λένε τα τραγούδια (τι καημός να είναι χάλια η φωνή σου όταν σ' αρέσει τόσο να τραγουδάς :'( ).

Καλα ρε Αντώνη το κατάλαβα. Εμένα θες για φωνή. ΟΚ δέχομαι να γίνω ο επόμενος τραγουδιστης των fa
Ξέρω ότι μετά από μια τόσο μεγάλη καριέρα σαν την δική μου και με τις φωνητικές δυνατότητες που διαθέτω θα μου άξιζε κάτι καλύτερο αλλά ..........
".... Αν είσαι ROCK   -   είσαι ΠΑΜΟΚ ..."

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #77 στις: 20/08/05, 04:47 »
Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο λιτός και περιεκτικός γίνεται..ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!! Από όλα ξεχώρισα δύο..:

Δύσκολα χρόνια πολύ ωραίο κομμάτι..πολύ δυνατό...ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ η φωνή του Σπύρου...Ακόμα πιο
εκπληκτικοί οι στίχοι του Αντώνη...Το καλύτερο κομμάτι κατά την ταπεινή μου γνώμη...


Καημένο μου δάκρυ κι αυτό πολύ ωραίο...βγάζει τρομερό συναίσθημα...Ερωτικό κομμάτι...εκπληκτική
ερμηνεία τόσο από τον Σπύρο...Όσο κι από αυτήν την γυναικεία αγγελική φωνή...Και για μια ακόμα φορα
ο Αντώνης δίνει ρέστα στους στίχους και στην σύνθεση...


Ελπίζω να σας κάλυπσα...συνεχίστε αυτό που αρχίσατε Φάτσες... ;)

Υ.Γ. Σχολιάζω μόνο αυτά τα δύο, γιατί είναι αυτά που τα ένιωσα περισσότερο..και τα άλλα δύο ήταν ωραία... ;)

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #78 στις: 01/09/05, 16:10 »
Καλό μήνα (μπήκε Σεπτέμβρης, φθινόπωρο αρχή χειμερινής περιόδου). Άλλαξα τον κύριο τίτλο γιατί εδώ εκτός από τα τραγούδια που υπάρχουν (ακόμα) θα σας μεταφέρω κάποια νέα (για όποιον ενδιαφέρεται, αν υπάρχει κανείς) και θα μπορούμε να συζητήσουμε για κάτι αν χρειαστεί. Αυτά μέχρι να ανέβει το δικό μας site (σε κανα δίμηνο υπολογίζω). Οι "fatses asteies" έμειναν τελικά οι τέσσερις αρχικοί προσωρινά και μέχρι να καταλήξουμε ακριβώς για το τι πρόκειται να γίνει. Αυτή τη στιγμή ξεκινάνε συζητήσεις για το πως, που και πότε θα ξεκινήσουμε να ηχογραφούμε το πρώτο μας cd (με τη βοήθεια κάποιων καλών φίλων). Όταν υπάρχουν νέα θα τα γράψω εδώ. Για το λόγο αυτό και δεν ανέβηκε άλλο τραγούδι τόσο καιρό. Εύχομαι καλό χειμώνα (αν κι ευτυχώς είναι μακρυά ακόμα).
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #79 στις: 01/09/05, 16:41 »
Να πω και εγώ με τη σειρά μου τη γνώμη καθώς ακούω τα τραγούδια σας. Αυτό που ξεχώρισα είναι το καημένο μου δάκρι το οποίο πραγματικά εμένα με ταξίδεψε και νομίζω ότι βρίσκεται στη σωστή τονικότιτα. Λίγο καλύτερη και σωστότερη είναι η γυναικία φωνή αλλά μου φένεται ότι η δύο φωνές μαζί δε δένουν και τόσο πολύ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η αντρική φωνή είναι χειρότερη. Α επείσης χριάζεται λίγο πιο χαμηλά την κιθάρα για μένα τουλάχιστον λιγότερο ένταση στα ψηλά. Αλλά αυτό είναι απλά προσωπική μου άποψη. Τες πα επόμενο το δύσκολα χρόνια: Λίγο περισσότερο δύναμη στη φωνή και πάθος. Κατα τα άλλα το κομμάτι είναι αρκετά καλό όπως και η όποια ενορχηστροσή του.
Για το φάτσες αστείες δεν ξέρω η φωνή δεν μου κάθησε ωραία θέλει λίγο πιο μπάσα φωνή για τέτοιου είδους απαγκελίες, και ίσως κάποια τελειώματα στη φωνή θέλουν λίγο δουλειά. Η γυναικία φωνή για άλλη μια φωρά πολυ καλή και βγάζει συναίσθημα. Και λίγο αλλαγή στη μονότονη μελωδία δεν θα ήταν άσχημα. Καταλαβαίνω ότι δε μπορείς να έχεις πολλή μελωδία σε ενα τραγούδι που απαγκέλης αλλά αυτο το μόνημο το βαριέσαι λίγο. Ίσως στα διαλήματα της φωνής να βάλετε κάτι. Και παραπάνω συναίσθημα γιατί σκέτη απαγκελία δε λέει τίποτα. Για το βόλτα στη πόλη ωραίοι στοίχοι και μελωδία αλλά η φωνή είναι αλλού για αλλού δε νομίζω ότι έχει πιάσει σωστά την τονικότιτα της και είναι κάπως πιο ψηλά από ότι θα έπρεπε οπότε μάλλον ανεβάστε το τραγούδι για να τεριάξουν. Το σολάκι μ' άρεσε επείσης αρκετά απ' το τραγούδι και γενικότερα η κιθάρα. Αυτά... Ελπίζω να βοήθησα και περιμαίνω να ακούσω και άλλα δήγματα δουλειάς. Α και καλή τύχη με το cd που διάβασα ότι θέλετε να ηχογραφήσετε.
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #80 στις: 26/09/05, 16:33 »
Τα τραγούδια θα κατέβουν σε λίγες μέρες από το soundclick.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #81 στις: 05/10/05, 14:20 »
Τα τραγούδια κατέβηκαν, τα λινκ δεν ισχύουν πλέον. Αν κάποιος θέλει κάτι ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ πολύ που τα ακούσατε και μοιραστήκατε τις απόψεις και τις γνώμες σας μαζί μας. Δουλεύουμε όσο προφταίνουμε όλοι μας να ετοιμάσουμε τα καινούργια κομμάτια και ελπίζουμε η τελική δουλειά μας να σας αρέσει και να σας ευχαριστήσει. Για ότι νεότερο υπάρξει θα βάλω εδώ μήνυμα. Ευχαριστώ και πάλι.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/10/05, 14:23 από fatses asteies - The band »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος oldnavy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • http://apythanos.blogspot.com
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #82 στις: 05/10/05, 14:25 »
Για να καταλάβω, έχετε μαζευτεί ? έχετε ήδη ξεκινήσει πρόβες ?

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #83 στις: 05/10/05, 14:29 »
Για να καταλάβω, έχετε μαζευτεί ? έχετε ήδη ξεκινήσει πρόβες ?

Ακόμα ψάχνουμε τη σύνθεση της μπάντας, εμείς οι πρώτοι όμως δουλεύουμε ήδη για να τελειώσουμε τους οδηγούς (ενορχηστρώσεις κλπ) μήπως μπούμε Νοέμβρη-Δεκέμβρη στούντιο για ηχογράφηση. Λεπτομέρειες για το πότε, με ποιά εταιρία, πότε υπολογίζουμε να κυκλοφορήσει το cd κλπ όταν έχουμε οριστικά νέα.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/11/05, 21:23 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #84 στις: 15/12/05, 00:12 »
Μας έχει φάει η απραξία περιμένοντας το Σπύρο να απολυθεί (αμήν και πότε). Ανέβασα δυο από αυτά που υπήρχαν εδώ σε άλλη ενορχήστρωση και μορφή (που νομίζω οτι θα είναι πολύ πιο κοντά στο τελικό αποτέλεσμα) το Καημένο μου δάκρυ και το Δύσκολα χρόνια, κι ένα που δεν έχετε ακούσει το Εγώ για σένα   (μη μου πείτε ότι υπάρχει γιατί εκνευρίζομαι, το έγραψα πριν δυο χρόνια).. 
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/06, 15:32 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #85 στις: 15/12/05, 00:59 »
εγω τουλαχιστον απο σενα το ακουω το "ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ"
που να υπαρχει?

μου αρεσε πολυ, το θεωρω το πιο ολοκληρωμενο απ τα τραγουδια σου,
και δε νομίζω να υστερει σε τιποτα απ τις επιτυχιες που τραγουδιουνται τα τελευταια χρονια.

νομιζω οτι σ αυτο το τραγουδι φαινεται οτι ωριμασες σαν δημιουργος


** συγχαρητηρια απ την κορη μου... το σχολιο της... "τυφλα να χουν τα "σεντονια"" (ελπιζω να καταλαβες για ποιο σεντονι μιλαει.  ;D
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος oldnavy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • http://apythanos.blogspot.com
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #86 στις: 15/12/05, 10:59 »
Αν και αποφεύγω να γράφω στο forum, παρόλα αυτά θα κάνω μια εξαίρεση για σένα φίλε Αντώνη.
Καταπληκτική δουλειά !!!!! Πραγματικά ανατρίχιασα όταν άκουγα το "Εγώ για σένα".



Αποσυνδεδεμένος Twix

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Τα μουρμουρισματα της καρδιας μου
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #87 στις: 21/12/05, 12:56 »
και τα τρία τραγούδια τα βρήκα εξαιρετικά..... κι εχω ξεχωρισει το "Καημένο μου δάκρυ" το οποίο κι ακούω συνέχεια......  :D

με το καλό να ολοκληρώσετε το cd και να κυκλοφορήσει.......   
Ήξερες να δίνεσαι,αγάπη μου. Δινόσουνα ολάκερη και δεν κράταγες για τον εαυτό σου παρά μόνο την έγνοια αν έχεις ολάκερη δοθεί.   (ΤΛ)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #88 στις: 27/12/05, 14:44 »
Αρκετά καλό!!! Μπράβο παιδιά! ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #89 στις: 30/12/05, 00:52 »
Αντώνη...τι να πω την γνώμη μου για σένα και τα τραγούδια σου την ξέρεις...Πολύ πολύ πολύ ωραία!!!Αναμένουμε το cdακι για περισσότερα!!! ;)
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #90 στις: 03/01/06, 15:41 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια όλους. Τα λινκς διαγράφηκαν και τα τραγούδια δεν είναι διαθέσιμα πλέον και μέχρι να πάρουν την τελική τους μορφή, όπως θα ηχογραφηθούν στο στούντιο. Αν θέλει κάποιος να πει οτιδήποτε το γράφει εδώ ή στέλνει προσωπικό μήνυμα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #91 στις: 05/01/06, 23:09 »
akousa thn kainourgia enorxhstrosh apo to dakru, kai anamfibola exei kerdisei to kommati etsi (an kai prin mou areze para polu, apla den mou arese o piezatos hxos ths akoustikhs), akousa kai to duskola xronia, to opoio den me enthousiase TOSO polu opws to dakru, alla mou arese polu, einai ena polu omorfo rock kommati..fianetai pws ta tragoudia auta einai melethmena, kai pws epese megalh frontida gia auta...kai o akroaths , egw dhladh sthn sugkekrimenh periptosh, ta ektima auta....

para polu kalh douleia, kai me enan kallitero hxo, me enan pepeirameno hxolhpth, tha ginoun  pragmatika panemorfa...

sugxarhthria.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: fatses asteies - mp3 , νέα και συζητήσεις
« Απάντηση #92 στις: 07/02/06, 16:38 »
Συγχαρητήρια, και τα 3 κομματια που ακουσα Δυσκολα Χρονια, Εγω για σενα, Καημενο μου δακρυ ηταν ενα κι ενα.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #93 στις: 02/07/06, 00:23 »
Τώρα που ανακοινώθηκαν τα τραγούδια του φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης και το δικό μας δεν είναι μέσα (ήμουν σχεδόν σίγουρος αλλά δε χάναμε και τίποτα να το στείλουμε) μπορώ να το ανεβάσω εδώ. Στη φωνή είναι η Κατερίνα , στο τσέλο ο Άρης και τα υπόλοιπα οι "γνωστοί" (μπάσο και ακουστική εγώ , ηλεκτρικές ο αδερφός μου (Χρήστος), ρυθμό στα ντραμς ο άλλος Χρήστος, ο μικρός ;) ). Ο τίτλος "και μετά" και αρκετά πιο ελαφρύ από τους στίχους που συνήθως γράφω.

               

« Τελευταία τροποποίηση: 09/07/06, 19:56 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #94 στις: 09/07/06, 20:16 »
Τα λινκς για τα τραγούδια είναι στο πρώτο ποστ, στην πρώτη σελίδα του θέματος. Είναι τα 6 από τα 14 που ίσως τελικά ηχογραφηθούν κάποτε για να μπουν σε ένα cd (αν βρεθεί η κατάλληλη φωνή). Όσα δηλαδή είναι (έστω και πρόχειρα) ηχογραφημένα με μία φωνή που ακούγεται (και όχι με τη δική μου). Καλή ακρόαση....
« Τελευταία τροποποίηση: 09/07/06, 20:22 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #95 στις: 10/07/06, 01:25 »
Μπράβο Αντώνη που ανέβασες και πάλι τα τραγούδια σου.

Και χαίρομαι ιδιαίτερα (!) που είναι και κατά πολύ πιο φροντισμένα απο την πρώτη τους εκτέλεση.

Στο είπα απο κοντά και στο λέω και πάλι ότι τα τραγούδια σου πρέπει να τα αφήσεις να ακούγονται...πρέπει να ακουστεί αυτή η τόσο καλή δουλειά, που είναι άψογη τόσο απο μουσικής όσο και απο στιχουργικής άποψης !

Γνωρίζω τις δυσκολίες που υπάρχουν, μιάς και τα πράματα ήρθαν έτσι και βρεθήκαμε πιο κοντά (ίσως να ταίριαξε η  χημεία που λένε...), αλλά θυμίσου ότι :

                     ΄΄ Οι παλιοί Fan των fatses asteies περιμένουμε εναγωνίως το CD!!! ΄΄






Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #96 στις: 10/07/06, 17:51 »
Νίκο σ' ευχαριστώ πολύ, ειλικρινά με κάνεις και ντρέπομαι με αυτά που λες. Ανέβασα ότι μπορούσα τώρα (έχουν γίνει 8 συνολικά) στο πρώτο ποστ είναι τα λινκς. Αν βρεθεί η φωνή που πρέπει θα μπούμε να τα γράψουμε, να είσαι σίγουρος. Μέχρι τότε, να είμαστε καλά.....
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #97 στις: 10/07/06, 18:04 »
Χθες το βράδυ κατέβασα όλα τα τραγούδια και τα άκουσα!! Είναι όλα πολύ ωραία! Έχετε κάνει εξαιρετική δουλειά!!! το καημένο μου δάκρυ όμως είναι το κάτι άλλο! Είναι ΥΠΕΡΟΧΟ το έχω ακούσει πάνω από 10 φορές σήμερα!!!  Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ και το φάτσες αστείες! Τα παιδιά έχουν πάρα πολύ ωραίες φωνές και σε συνδυασμό με την υπέροχη μουσική βγήκε αυτό το φανταστικό αποτέλεσμα!! Τα ειλικρινή  μου συγχαρητήρια!! :)

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #98 στις: 17/07/06, 12:59 »
Άκουσα το Φάτσες Αστείες και μου άρεσε πάρα πολύ! Πολύ καλό μπράβο!
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Bah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • It's unπίστευταμπλ.
    • Προφίλ
Απ: fatses asteies - mp3
« Απάντηση #99 στις: 19/07/06, 02:10 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον/την holliday στο θέμα ότι θα μπορούσε άνετα το "Εγώ Για Σένα" να ήταν μια επιτυχία όπως τόσα τραγούδια στην εποχή μας.

Για παράδειγμα,αν αυτό το τραγούδι το τραγουδούσε ο Πλιάτσικας, πιστεύω πως τα ράδιο θα το έπαιζαν για έναν τουλάχιστον χρόνο,και το θέμα δεν είναι πόσο καιρό "παίζεται" ένα τραγούδι, αλλά πόσος κόσμος το θυμάται μετά από χρόνια.

Μπράβο σας παιδιά, καλή συνέχεια.
                                                   Βασίλης
Του άρεσε η μουσική
τον θάμπωσε το κάλλος
μπουζούκι έπαιζε μικρός
μπουζούκι και μεγάλος...