Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 273701 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #600 στις: 01/04/08, 16:21 »
AEKAKI

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #601 στις: 01/04/08, 17:04 »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #602 στις: 01/04/08, 19:23 »
AEKAKI

Tι ακριβώς θες να πεις?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #603 στις: 21/04/08, 15:11 »
Θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες της ομάδας μου για το φετινό πρωτάθλημα και να ζητήσω από τον πρόεδρο να κατεβάσει στα play off την εφηβική ομάδα...Έτσι θα έχει κάποιο νόημα η φετινή κωμωδία.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #604 στις: 21/04/08, 16:56 »
θελω να πω ενα μπραβο στην ΑΕΚ που πιστεψε στο ονειρο αλλα μετα ξυπνησε ;D

Αποσυνδεδεμένος opethfan21

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #605 στις: 21/04/08, 17:11 »
Πρωτος μαγκας ο Κοκκαλης, τπτ αλλο

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #606 στις: 21/04/08, 19:04 »
Ενα πραγμα θα μου μεινει αξέχαστο.......:





Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #607 στις: 22/04/08, 02:30 »
Δυστυχώς χάσαμε το πρώταθλημα, αλλά δεν νομίζω πως το αξίζαμε ούτε εμείς ούτε και ο ολυμπιακός.Εμείς ξυπνήσαμε αργά, ώστε να προσφέρουμε θέαμα και ουσία.ο οσφπ απο την άλλη δεν πρόσφερε καν θέαμα.Τι να κάνουμε όμως? η τύχη ευνοεί αυτούς με τα περισσότερα κονέ.Για εμένα φέρουν 3 άτομα ευθύνη για χάσιμο βαθμών της ΑΕΚ. 1) Φερρέρ, 2) Μορρέτο, 3) Ράμος
Για το νο 1 δεν θα μιλήσω, όλοι τα ξέρουμε.
Νο.2 Αυτός ο άνθρωπος δεν κατέχει τιποτα. Ευθύνεται για διάφορα γκόλ που δεχθήκαμε σε 2-3 αγώνες πρωταθλήματος, όπως με λάρισα το 1-0, με αστέρα το 1-0, και αλλο ενα το οποιο μου διαφεύγει.
Νο.3 Με τον Ηρακλή στο 1-2, και με πανιώνιο. Τέσπα, του χρόνου πάλι.

AEKAKI
θελω να πω ενα μπραβο στην ΑΕΚ που πιστεψε στο ονειρο αλλα μετα ξυπνησε ;D


Τι είναι πάλι αυτό?Τώρα το είδα.
Για κάτι τύπους σαν και εσένα έγινε η ομάδα σου μισητή σε όλους τους μη-ολυμπιακούς οπαδούς.Αλλά αφού τό είπες θα τ'ακούσεις.
Τα 4 που έφαγες, μιας που δεν μπορώ να στα κάνω με χειρονομία, τα θέλεις σε συσκευασία δώρου ή θα τα πάρεις στο χέρι?? ή, μάλλον, ασ'το,υπάρχει και άλλη λύση.. 

ήθελες να τ'ακούσεις Γαυράκο.. ;D :P
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #608 στις: 22/04/08, 10:00 »
τα 11 που εχει παρει ο τζολε τα χει παρει η ομαδα σου, στα 80 χρονια ιστορια της :-X :-X
καλα τωρα αν αρχισω και μιλαω για τις ξεφτιλες που  εχετε φαει απο τον ολυμπιακο δεν θα χουμε τελειωμο...οποτε κρατα την 4αρα καλα στο μυαλο σου γιατι θα κανεις πολλα χρονια να ξαναδεις τετοιο αποτελεσμα...οπως πολυ σωστα ειπε χθες ενας δημοσιγραφος "ο ολυμιπακος κουτσα-στραβα και 
εχοντας πεθαμενη ομαδα που σερνοταν σ'ολο το πρωταθλημα καταφερε τελικα και το πηρε...δηλαδη αν επαιζε την μπαλα που επαιζε στην ευρωπη με ποσους βαθμους επρεπε να το παρει? με 100?" εξαλλου τι μιλατε για χαρτια? Β εθνικη θα επρεπε να ειστε αν δεν ηταν τα χαρτια να σας σωσουν... τι μιλατε για ριμπο? εμεις τον φεραμε ελλαδα και ουτε στα ονειρα σας δεν θα τον ειχατε δει αν δεν ειμαστε εμεις...το οτι εγω μπορει να ειμαι κουφιοκεφαλος στην τελικη, δεν σου δινει το δικαιωμα να μισεις τον ολυμπιακο...αλλα οπως σου ειπα αλλο σας ποναει...ΕΔΩ ΡΕ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΛΑΙΝΕ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΩΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΦΠ!! καντε καμια μεταγραφη σοβαρη και μετα δεν θα εχω καμια αντιρηση να σας πω μεγαλη ομαδα

αλλα μεχρι τοτε ΑΕΚΑΚΙ

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #609 στις: 22/04/08, 10:20 »
Δεν έχω καμία αντίρρηση που ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα.. Πήρε περισσότερους βαθμούς και βγήκε πρώτος.. Το θέμα είναι όμως με τι καρδιά θα πάνε οι φίλοι του ΟΣΦΠ στη φιέστα που θα διοργανωθεί.. Όταν παραμονές του δεύτερου αγώνα με την Τσέλσι, οι οπαδοί παραπονιόντουσαν για την απόδοση της ομάδας, όταν έχεις σπάσει το ρεκόρ των σεντρών (γιόμες) από τους αμυντικού σου, όταν προς το τέλος της χρονιάς απολύεται ο προπονητής, όταν έχεις δεχθεί 4 goal από μια ομάδα με το 1/3 του budget από εσένα και όταν ο τερματοφύλακας σου αναδεικνύεται σε MVP της χρονιάς, δεν νομίζω ότι είναι πρωτάθλημα για φιέστες.. Οι ιθύνοντες του Ολυμπιακού θα πρέπει να κάνουν την αυτοκριτική τους διότι η επένδυση τους είχε αρνητική Καθαρή Παρούσα Αξία, όπως λέμε και στα οικονομικά.. Με βάση τα λεφτά που δαπανήθηκαν θα έπρεπε η ομάδα να πετάει και να μην περιμένει τελευταίες ώρες την ετυμηγορία από ένα Δικαστήριο στη Λωζάννη.. Όλα αυτά θα πρέπει να σκεφτούν οι ιδιοκτήτες του Ολυμπιακού (οι οπαδοί δεν χρειάζεται - το ποδόσφαιρο είναι το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να μας απασχολεί)..

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #610 στις: 22/04/08, 10:31 »
μα φειζερ επειδη ειχα παει στον αγωνα με την λαρισα ολοι παρακαλουσαν να χασουμε για να παρουνε ποδι οι παιχτες...τωρα που ουσιαστικα επιτευχθηκαν οι στοχοι της χρονιας ξεχαστηκε και δεν υπηρξε το κραξιμο που επρεπε να υπαρχει...αυτο που εγινε φετος στον ολυμπικακο ηταν πρωτοφανες..οι παιχτες διαλεγαν σε ποια παιχνιδια θα παιξουν καλα και σε ποια χαλαρα...το ιδιο εκαναν και με την αεκ και ειδου τα αποτελεσματα...κανενας δεν θα χαιρεται τοσο επειδη πηραμε το πρωταθλημα οπως το πηραμε φετος και απο την στιγμη που προηγουμενες χρονιες το επαιρνε με 5 γκολ σε καθε παιχνιδι...αλλα η φετινη φιεστα θα ειναι αφιερωμενη σ'αυτον το μεγαλο ποδοσφαιριστη και μικρο ανθρωπο που λεγεται ριβαλντο..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #611 στις: 22/04/08, 11:40 »
Κοίταξε να δεις Harucci.. Αν δεν κάνω τεράστιο λάθος πρέπει να είσαι φοιτητής ή απόφοιτος κάποιας σχολής θετικών επιστημών (Φυσικό νομίζω; ) .. Όπως και να έχει πάντως όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει δράση χωρίς αντίδραση.. Ο Ριβάλντο είναι απλά ο μεγαλύτερος ξένος παίχτης που καταδέχθηκε (γιατί με το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου μόνο να καταδέχεσαι να έρθεις να παίξεις μπορείς -- όταν σου ρίχνουν κέρματα στα κόρνερ και πετάνε φωτοβολίδες μέσα στα γήπεδα, και μην μου πει κανείς ότι πληρώθηκε αδρά γιατί ο Ριβάλντο δεν έχει ανάγκη από χρήματα, έχει ήδη αρκετά, ήρθε για να βοηθήσει την ομάδα του)..

Απο εκεί και πέρα δεν παύει να είναι άνθρωπος.. Δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν τα έδωσε όλα για τον Ολυμπιακό στη θητεία του.. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όταν έπαιζε στον Ολυμπιακό ήταν ο κύριος καταλύτης για την κατάκτηση των πρωταθλημάτων.. Αυτόν τον παίχτη ο Κόκκαλης του φέρθηκε με λίγο άκομψο τρόπο.. Ήρθε και το γνωστό πανό στο παιχνίδι του Α' Γύρου και το γλυκό έδεσε.. Δεν είναι δικαίωμα του να θεωρεί ότι η ομάδα του πήρε το πρωτάθλημα; Οι παίχτες δεν είναι νομικοί για να ξέρουν αν ο Α ή ο Β παίχτης δικαιούται να παίζει σε μια ομάδα αν πριν έχει δωθεί δανεικός σε 2,3 ή 15 ομάδες.. Η δουλειά των παιχτών είναι στο γήπεδο.. Δεν λέω ότι έχει δίκιο.. Απλά δεν πιστεύω ότι είναι και υπερβολικός στα λεγόμενα του..

Από την άλλη, ένα τέτοιο παίχτη τον σέβεσαι πάνω από όλα.. Στην Ελλάδα δυστυχώς πάσχουμε από αγνωμοσύνη.. Κανονικά τα παιδιά του Euro θα έπρεπε να τα σεβόμαστε όλα, αλλά ο Καραγκούνης δεν έχει ακούσει λίγα για τις γνωστές του τούμπες (μην ξεχνάμε ότι με αυτές τις τούμπες και το κράτημα της μπάλας, η Εθνική κατέκτησε το Ευρωπαϊκό 4 χρόνια πριν, ήταν ο πρώτος παίχτης του θεσμού στα foul suffered, και εκεί δεν υπήρχαν Δούροι και Μαζαράκηδες).. Εν κατακλείδει, δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον παίχτη έτσι άκομψα και να κρεμάς τέτοια αηδιαστικά πανό και μετά να έχεις την απαίτηση να γυρίσει να σου πει και ευχαριστώ κιόλας.. Οι Βραζιλιάνοι είναι και λίγο ένθερμοι :D.. 

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #612 στις: 22/04/08, 11:55 »
περιπου φειζερ...μηχανολογος μηχανικος ειμαι ...κοιτα ειναι γνωστο οτι ο λαος του ολυμπιακου μετα απο τοσα πρωταθληματα εχει γινει λιγο καγκουρας...μεσα σ'αυτους και γω...αλλα απο κει και περα πως να μην εχεις την απαιτηση να εισαι πρωτος οταν το μαγαζι σου σπρωχνει λεφτα? απο κει και περα ο κοκκαλης αν και τον εκτιμαω για την δουλεια που εχει κανει στον ολυμπιακο...ειναι σιγουρα λαικιστης και κανει οσο μπορει τα καπριτσια του μεσου ολυμπιακου οπαδου...γενικοτερα στην ελλαδα ειμαστε λιγο απαιδευτοι καγκουρες..απλα ο ριβαλντο μου απεδειξε οτι ειναι το ιδιο καγκουρας με το μεσο "αλητακι" απο τα καμινια και τον κοκκαλη...δεν θα επρεπε... υποτιθεται οτι αυτος ειναι προτυπο...και για μενα ειχε πολλα δικια απεναντι στον ολυμπιακο...αυτη την στιγμη ομως στην δικια μου αντιληψη ξεπεσε απιστευτα...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #613 στις: 22/04/08, 12:36 »
Ο καθένας κρίνεται όπως επίσης και εσύ Harruci.Όταν γράφεις ότι σου αρέσουν τα flame posts συγγνώμη φίλε αλλά δεν μπορώ να σε αντιμετωπίσω σοβαρά.Άν εσένα σε διασκεδάζει να προσβάλλεις κόσμο με χαρακτηρισμούς ή με ακραίες απόψεις που δεν πιστεύεις κιόλας , εμένα αυτό δεν με διασκεδάζει καθόλου.Μάλιστα σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά πλέον να σταματήσω να ασχολούμαι με το κιθάρα ,από κάτι τύπους σαν κι εσένα...Ο ΟΣΦΠ πήρε άλλο ένα πρωτάθλημα ΝΟΜΙΜΑ και έχω εξηγήσει την άποψή μου στο Superleague 2007-2008 το μπάχαλο ξεκίνησε.Ο Τζόρτζεβιτς πήρε 11 πρωταθλήματα;Άν ο Τζόρτζεβιτς και όλοι οι παίκτες που πέρασαν από τον ΟΣΦΠ ήταν παίκτες της ΑΕΚ πάλι δεν θα είχαν πάρει ούτε ένα.Τα πρωταθλήματα τα πήρε ο Κόκκαλης μόνος του.Αν πραγματικά θέλεις να στήσεις κάπου άγαλμα κάντο για τον ήρωά σου ,την προεδράρα σου,υποστήριξέ τον με την Vodaphone, παίζε παιγνίδια του ΟΠΑΠ ,πίνε COCALIS-COLA κάνε ότι γουστάρεις τέλος πάντων ,αλλά μη μας μιλάς για ποδόσφαιρο και ποδοσφαιρικές αξίες.Πρωταθλήματα έχει πάρει περισσότερα και ο Πάντος ,ο Κωστούλας,ο Γιάννου,ο Μενδρινός σε σύγκριση με τον Νικολαίδη ,τον Λυμπερόπουλο,τον Καραγκούνη,τον Δέλλα,τον Ζαγοράκη,τον Χαριστέα και όλους εκείνους που φέραν το Euro στην Ελλάδα,πλήν Βενετίδη που ήταν και ο μοναδικός παίκτης του ΟΣΦΠ της Εθνικής στο Εuro αν θυμάμαι καλά.Πρωτάθλημα σαν προπονητής πήρε και ο Σεγκούρα...Γι αυτό φίλε Harruci είμαστε θυμωμένοι πια και λίγο πιο ευαίσθητοι.Γιατί η κοροιδία έχει και τα όριά της...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #614 στις: 22/04/08, 15:48 »
δικαιωμα σου να με κρινεις με οτι κριτιριο θεωρεις σωστο εσυ...εξαλλου και οι κριτες ειναι κρινομενοι βασει των κριτηριων που εχουν ;) οποτε νομιζεις οτι προσεβαλα χωρις να με προσβαλουν να μου το πεις ομως...τωρα για το ΑΕΚΑΚΙ γνωμη μου ειναι και δεν αλλαζει

ενα απο τα αθλιοτερα urban legends ειναι οτι η εθνικη πηρε το euro απο τους παιχτες του παναθηναικου και της αεκ...δηλαδη ο γιαννακοπουλος και ο νικοπολιδης δεν ειναι απο τους σημαντικοτερους παιχτες του ολυμπιακου ολα αυτα τα χρονια? οι παιχτες που φαγανε την τριαρα στην ριζουπολη δεν ειναι που πηραν το euro? τι παει να πει ΟΣΦΠ-πορτογαλια 4-0? μεχρι εκει φτανει το κομπλεξ πολλων απο εσας επειδη δεν εχετε ομαδα...

την πορεια φετος στην ευρωπη την καναμε και αυτη με τον κοκκαλη ή εσεις που δεν μπορεσατε να περασετε καν στους ομιλους σας εφταιγε ο κοκκαλης? ή στο ευρωπαικο δικαστηριο το πηραμε και αυτο με τον κοκκαλη και καθεστε και κλαιτε λες και κλεψαμε τιποτα απο εσας? ή μηπως φταει ο κοκκαλης που εισασταν 4-5 βαθμους μπροστα και πηγατε και αυτοκτονησατε σε ματς οπως του ηρακλη...ειχατε δωσει το βαρος μονο στο ελληνικο πρωταθλημα και ο ολυμπιακος φετος απλα απαξιουσε να παιξει μπαλα στην ελλαδα και τελικα τα καταφερατε!!!το χασατε...αυτα ειναι συμπτωματα μικρης ομαδας

η εθνικη ως γνωστον δεν εφτασε εκει λογω της αξιας των παιχτων της...αλλα επειδη λειτουργει σαν ομαδα.....ειδες να παιζει κανενα απο αυτους στην manchester ξαφνικα?ΕΛΕΟΣ!!! που θα βγαλουμε και το ζαγορακη ή το δελα τεχνιτη...ο ΟΣΦΠ στην τελικη δεν στηριχτηκε σε ελληνες ιδιαιτερα, αλλα στον τζολε στον τζιοβανι στο μεγα καρεμπε και σαλλες προσωπικοτητες του διεθνους στερεωματος μεσα σ'αυτους και ο ριμπο που ουτε κατα διανοια μπορουν να συγκριθουν με τους ελληνες τσολιαδες...ο ρεχαγκελ αυτο που απεδειξε ειναι οτι μπορεις να παιζεις μπαλα χωρις να ξερεις μπαλα...τρεξιμο δυναμη και απιστευτα οργανομενη αμυνα ειναι η τακτικη του...και πιστεψε με δεν υπαρχει λογος ο ολυμπιακος να εχει τετοιους παιχτες απο την στιγμη που του παιχνιδι του ολα αυτα τα χρονια στηριζοταν μονο στην επιθεση...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/08, 15:50 από Harrucci »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #615 στις: 22/04/08, 16:25 »
Άφησες έντεχνα ασχολίαστο αυτό που είπα,ότι αν ο Τζόρτζεβιτς ,ο Καρεμπέ,ο Τζιοβάννι,ο Γιαννακόπουλος,ο Αλεξανδρής ,ο Ανατολάκης, ο Πάντος ,ο Κωστούλας, ο Άντζας ,ο Καστίγιο, ο Ζε Ελίας, ο Ζέττερμπεργκ, ο Νινιάδης ,ο Καραταίδης, ο Πουρσανίδης και τόσοι άλλοι ,ανήκαν στο δυναμικό της ΑΕΚ και ο Κόκκαλης είχε στο ρόστερ του τους αντίστοιχους παίκτες της ΑΕΚ,ποιός θα έπαιρνε πάλι τα πρωταθλήματα πιστεύεις;H AEK ή Ο ΟΣΦΠ; Έφτασες μάλιστα στο σημείο να απαξιώσεις το Εuro μόνο και μόνο για να στηρίξεις την ομάδα σου.Urban legend? Γιατί τότε αισθάνθηκες την ανάγκη να μου θυμήσεις τον Γιαννακόπουλο και τον Νικοπολίδη;Και εντάξει ο Γιαννακόπουλος έχεις δίκιο και τον ξέχασα,ο Νικοπολίδης όμως ήταν στη τελευταία του χρονιά στον Π.Α.Ο .Δικολαβίστικα επειχηρήματα ,όπως και το φετινό πρωτάθλημα.Άκου φίλε και θα το δεις ακόμα πιο έντονα σε μερικά χρόνια.Θα τελειώσει κάποια στιγμή η παντοδυναμία του Σωκράτη ,όχι μόνο στο Ελληνικό ποδόσφαιρο,αλλά στην Ελληνική κοινωνία γενικά και τότε λυπάμαι ειλικρινά τους ΟΣΦΠούδες που θα βγούνε όλα στη φόρα και δεν θα ξέρουνε τι να πούνε.Αυτό που ξέρει όλη η Ελληνική κοινωνία μόνο κάποιοι εντελώς τυφλωμένοι "γάβροι" δεν μπορούνε να το δούνε.Η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα ,έδωσε και το πριμ τίτλου στους παίχτες της και σαν πρώτη ομάδα ,δεν πρέπει να κατέβει στα play-off.Αλλά ακόμα και εάν κατέβει ,γιατί θα είναι υποχρεωμένη,θα πρέπει να κάνει εντελώς χαβαλέ.Παιχνίδια τραγουδιστών -ηθοποιών θα πρέπει να είναι τα παιχνίδια της.Να ταιριάζουν γάντι με την κωμωδία που λέγεται Ελληνικό ποδόσφαιρο.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #616 στις: 22/04/08, 17:08 »
δεν απεφυγα τιποτα απο οσα ειπες...οποτε ξανελεω...οταν ειχες αλεξανδρη επαιρνες πρωταλημα...εμεις τα πρωταθληματτα δεν τα πηραμε με τον πουρσανιδη...σου ειπα επισης οτι ο καραμπε και αναλογοι παιχτες δεν θα ερχοντσουσαν στην αεκ...μια φορα που εγινε οπως τωρα με το ριμπο παραλιγο να το παρετε...τωρα γιατι σας εχει κατσει οτι το πηρατε και οτι ειστε στις καρδιες ολων πρωταθλητες μονο εσεις το ξερετε και κανενας αλλος...οπως μονο εσεις καταψηφισατε την ψηφοφρια χθες...in conclusion δινεις λεφτα παιρνεις πρωταθλημα...σου ξαναλεω τα αλλα ειναι για καταναλωση

ουτε απαξιωσα το euro οταν λεω οτι η εθνικη επαιξε αμυντικα με οχι ιδιαιτερα καλης ποιοτητας παιχτες..αυτα ειναι γνωστα..

τωρα μεχρι να φυγει ο κοκκαλης θα εχει αφησει τετοιο marketing πισω για τον ολυμπιακο που θα μπορει να βασιλευει για δεκαετιες ο συλλογος



αφηστε τις μιζεριες και βρειτε λεφτα...μεχρι και τον κοκκαλη συμφερει αυτο...αδικημενος ειναι ο ολυμπιακος που παιζει στο ελληνικο πρωταθλημα οταν εχει ροστερ υπερδιπλασιο των αλλων ομαδων

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #617 στις: 22/04/08, 17:28 »
αφηστε τις μιζεριες και βρειτε λεφτα...μεχρι και τον κοκκαλη συμφερει αυτο...αδικημενος ειναι ο ολυμπιακος που παιζει στο ελληνικο πρωταθλημα οταν εχει ροστερ υπερδιπλασιο των αλλων ομαδων
Και βάλε :)!! Αλλά δεν αποδεικνύεται αυτή η διαφορά budget στο γήπεδο όμως.. Τι νόημα έχεις να αγοράζεις ένα Μπελούτσι o οποίος αξίζει ένα κάρο λεφτά αλλά μέχρι στιγμής αποδεικνύεται ότι ποδοσφαιρικά δεν αξίζει περισσότερο από έναν Κοιλιάρα του Εργοτέλη (το τι θα κάνει του χρόνου με πλήρη προετοιμασία θα το δούμε -- μέχρι στιγμής μάλλον αρνητικό value for money έχει ο συγκεκριμένος παίχτης).. Δεν σημαίνει αυτόματα ότι όποιος βάζει χρήματα, η επένδυση του θα "πιάσει".. Τόσες μεγαλόπνοες επιχειρήσεις έχουν κλείσει λόγω κακού management..

Το επιχείρημα σου θα ήταν σωστό για να περιγράψει τον μπασκετικό Παναθηναϊκό.. Για μια περίοδο 10 ετών και μέχρι τα τελευταία χρόνια που έχει ανέβει αρκετά ο ΟΣΦΠ, ο ΠΑΟ πραγματικά έκανε αγγαρεία στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, όταν έπαιρνε στο ρελαντί το πρωτάθλημα.. 
Και κάτι τελευταίο.. Παρακολουθώ ποδόσφαιρο αρκετά χρόνια (18 χρόνια σίγουρα).. Αυτό που παρατηρεί κανείς είναι ότι πλέον οι ομάδες που προσφέρουν θέαμα δεν κερδίζουν τα τρόπαια.. Ομάδες όπως Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Τσέλσι, Λυών με τους παίχτες των πολλών € εκατ. χάνουν από ομάδες που βασίζονται στη δύναμη όπως Λίβερπουλ, Μίλαν, Πόρτο.. Το υψηλό budget κατά 90% φέρνει τίτλους, αλλά όταν αυτό κατευθύνεται σε παίχτες τύπου Στολτίδη (δύναμη-αντοχή) και όχι σε παίχτες τύπου Μπελούτσι (θέαμα-ντριπλες).. Ο Κόκκαλης δεν είναι και τόσο καλός επιχειρηματίας όσο φαίνεται.. Απλά οι υπόλοιποι είτε ένα άπειροι (βλ. Ντέμης) είτε είναι παλιάς κοπής, του στυλ θα πάρω 10 μέτριους παίχτες για να μου βγει ο ένας αστέρι (βλ. Βαρδινογιαννηδες)..

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #618 στις: 22/04/08, 18:12 »
απλα το μονο σιγουρο ειναι οτι ο ανταγωνισμος φαιρνει το αποτελεσμα... και αυτο δεν υπαρχει στην ελλαδα...και προφανως για ολα φταιει ο κοκκαλης...λυπαμαι αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...δεν εχω σπουδασει management αλλα ο κοκκαλης μεσα σε 10 χρονια απο πλευρας επιγχειρησης εκανε αγνωριστο τον ολυμπιακο...με τον παναθηναικο στο μπασκετ δεν ειναι ακριβως το ιδιο αφου ο παναθηαναικος πρωτοπορει σε ροστερ πανευρωπαικα και δεν μπορει να γινει κατι αντιστοιχο στο ελληνικο ποδοσφαιρο...στην τελικη για μενα απο πλευρας διοικησης η προσπαθεια μετραει και αυτη στον ολυμπιακο υπαρχει και μενα μου αρκει...οι παναθηναικοι τοσα χρονια εβριζαν τον κοκκαλη και οταν καταλαβαν ποιος φταιει ηταν ηδη πολυ αργα γιαυτους...τουλαχιστον ξυπνησαν και πολυ πιθανο να αλλαξουν διοικηση συντομα

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #619 στις: 22/04/08, 18:31 »
Συμφωνώ με όλα όσα λες, απλά αν μου επιτρέπεις να κάνω μια επισήμανση..

Όντως ο Κόκκαλης έκανε τον Ολυμπιακό αγνώριστο.. Αλλά ευνοήθηκε από τις εξής συγκυρίες..
α) Το τοπίο προ Κόκκαλη ήταν πάρα πολύ θολό (Κοσκωτάς, Νταϊφάς, Σαλιαρέλης).. Όποιος σοβαρός επιχειρηματίας και να ερχότανε θα καλυτέρευε το "μαγαζί" στα σίγουρα..
β) Το "μαγαζί" είναι γωνία.. Ενδιαφέρει πολλούς (μη πω τους μισούς) Έλληνες οι οποίοι ασκούν πίεση σε πολλά μέτωπα.. Οι αποφάσεις γέρνουν πιο εύκολα προς τη μεριά σου, αν έχεις και σχεδόν τη μισή Ελλάδα από πίσω..
γ) Βρέθηκε στη στιγμή που το σύστημα είχε αρχίσει να "ξερνάει" το καθεστώς Βαρδινογιάννη (το οποίο αποδείχθηκε ότι δεν ήταν τόσο ικανό τελικά αν κρίνει κάποιος από τον αριθμό των τροπαίων που κατέλαβε)..
δ) Απλά πήρε τον καλύτερο προπονητή της Ελλάδος ο οποίος έστησε την επιθετική νοοτροπία που κουβαλάει ο Ολυμπιακός μέχρι σήμερα..
ε) Η ΑΕΚ στη μετά-Τίγρη εποχή δεν μπορούσε πλέον να ακολουθήσει.. Enic, Τροχανάς, Σκλαβενίτης, ήταν όλα ανέκδοτα από μόνα τους..

Με όλα αυτά θέλω να πω ότι αν κάποιος τα βάλει κάτω, θα δει ότι δεν ήταν και σπουδαίο κατόρθωμα αυτό που κατάφερε ο Κόκκαλης.. Ήθελε σοβαρότητα και τους κατάλληλους συμβούλους στα κατάλληλα πόστα.. Με λίγα λόγια στους τυφλούς ο μονόφθαλμος θα βασιλέψει.. Από την άλλη έκανε και αμέτρητα λάθη (τα ξέρετε εσείς οι οπαδοί του καλύτερα).. Αυτό που του αναγνωρίζει κανείς είναι ότι είναι άπαιχτος επικοινωνιολόγος.. Μία με τους κλεισμένους φακέλους με τα πριμ πριν τα derby τίτλου, μία με τις "κότες" πριν τη Ριζούπολη, τώρα που μεταφέρει το ενδιαφέρον των οπαδών του στον Ρίμπο προσπαθώντας να κρύψει τη φετινή μέτρια χρονιά (από πλευράς απόδοσης στην Ελλάδα).. Ασφαλώς και δεν είναι τυχαίος.. Δεν είναι όμως και Bill Gates ;)..

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #620 στις: 24/04/08, 02:12 »
Ανήκω στους πολλούς ή λίγους που είχαν φροντίσει να στηλιτεύσουν απόλυτα τη συμπεριφορά του Πράκτορα απέναντι στον ακριβοθώρητο Βραζιλιάνο την προηγούμενη χρονιά, μιλώντας για αήθεις κι ανάρμοστες καταστάσεις, ασέβεια, έλλειψη παντελονιών, αχαριστία και ποταπή στάση. Όπως ακριβώς είχα φροντίσει να δικαιολογήσω, χωρίς απαραίτητα και να ασπαστώ, το γιουχάισμα προς το Ριβάλντο, όταν βρέθηκε για πρώτη φορά αντίπαλος του Ολυμπιακού, καθότι όπως είχε αναφέρει κι ο ίδιος απερχόμενος στον τηλεοπτικό του λόγο "ο Ολυμπιακός είναι πολύ μεγαλύτερος από τον πρόεδρο και από τον Ριβάλντο. Όλοι θα φύγουμε από αυτόν τον κόσμο, αλλά ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει". Υπό το πρίσμα της υποστήριξης των βαθμολογικών συμφερόντων της ομάδας, που είναι πάνω από όλα κι από όλους, όπως συμφωνεί στο δόγμα κι ο ίδιος, φυσικά και δε θα ήταν φρόνιμο να ζητωκραυγάζουν υπέρ του όποτε έπαιρνε την μπάλα.

Λυπάμαι διπλά όμως για τις τελευταίες εξελίξεις. Αφενός γιατί κατόρθωσε να συσπειρώσει και πάλι τον κόσμο του Ολυμπιακού στο πρόσωπο του κατάπτυστου προέδρου, κι αφετέρου διότι διολίσθησε σε μια μικροψυχία και μικρότητα που δεν ταιριάζει σε κανέναν ποδοσφαιριστή του βεληνεκούς του, μέσα από δηλώσεις που στάζουν φαρμάκι κι είναι ικανές να ξενίσουν ακόμα και τους πλέον φίλα προσκείμενους σε αυτόν Ολυμπιακούς. Κι όχι, δε μιλάμε απλώς για υπέρμετρο ποδοσφαιρικό εγωισμό...αν ήταν αυτό, δε θα είχε φροντίσει να μιλήσει για 3 πέτσινα πρωταθλήματα με την προηγούμενη ομάδα του, απαξιώνοντας έτσι την προσφορά του...χωρίς φυσικά να επιστρέφει και τα πριμ από την κατάκτησή τους, αν θεωρεί πως πάλεψε λιγότερο από όσο νόμιζε, ώστε να δοθούν στους ηθικά δικαιούχους εργαζόμενους της ΕΠΟ. Ούτε φυσικά μιλάμε για παράσημο ανδρείας διότι τόλμησε να ορθώσει ανάστημα απέναντι στο κατεστημένο, που επί τρία χρόνια υπηρετούσε μολονότι άκουγε δεξιόθεν κι αριστερόθεν πως κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας. Ήρωας άλλωστε δε γίνεσαι όταν καταδικάζεις τα συμφέροντα που πλέον δε σου ανήκουν ή δε σε εξυπηρετούν, αλλά κυρίως και πρώτιστα όταν προτάσσεις το ηθικό σου μεγαλείο, ενώ κολυμπάς στο σκατό που στο παρουσίασαν ως νάμα...εκ των έσω το κάνεις και ξεσηκώνεις και θύελλα αντιδράσεων καθαρίζοντας το τοπίο κι όχι όταν βρίσκεσαι απέναντι, που το πλέον εύκολο είναι να εξακοντίσεις μομφές και βέλη. Εκτός κι αν η απώλεια του παχυλού πριμ, κατά τρόπο ίσως ηθικά μεμπτό, αλλά παρ' όλα αυτά νόμιμο, έγινε το μαγικό "άνοιξε σουσάμι" του στόματός του κι είδε το φως το αληθινό μέρες που 'ναι.

Ο νόμος άλλωστε ποτέ δεν υποστήριξε πως εκφράζει την ηθική...όπως και το ήθος δεν το εκφράζουν τα ήξεις αφήξεις κι οι κωλοτούμπες των δηλώσεων (για τις οποίες άλλωστε κατηγορήθηκε και ο Στάζι). Διότι ο "πρωταθλητής" Ριβάλντο, προφανώς και δε σκόπευε να παίξει στα πλέι-οφ, αλλά εν τέλει έπαιξε. Ο Ριβάλντο "ποτέ δεν αντιμετώπισε σε οποιαδήποτε ομάδα, αυτό που αντιμετώπισε στον Ολυμπιακό...και έτσι όπως ήταν, ποτέ δεν μπορούσε να το φανταστεί...είχε μια τρομερή αγάπη, είχε συνδεθεί με τον κόσμο του Ολυμπιακού και την Ελλάδα...έχει τρία παιδιά που γεννήθηκαν εδώ...ποτέ δεν θα την ξεχάσει", αλλά και τον κόσμο του Ολυμπιακού πίκρανε με τις ισοπεδωτικές και προβοκατόρικες δηλώσεις του και την Ελλάδα είναι διατεθειμένος να απαρνηθεί για τα κάλλη της Βραζιλίας. Ίσως πάλι δεν κατόρθωσε να πείσει το Ντέμη πως ως "εκτός χαρτιών" πρωταθλητής, δικαιούται και το 700.000€ πριμ, οπότε δεν υπάρχει φράγκο για εμβάσματα. Ίσως πάλι θα πρέπει να θυμηθούμε πως επί εποχής και σε συνεργασία με τον σφουγγοκωλάριο και υπαλληλίσκο Γκαγκάτση, κατόρθωσε η ΑΕΚ να περάσει τα χρέη της μέσα από το ευεργετικό άρθρο 44 κι ενώ η πρώτη της αίτηση είχε απορριφθεί. Κι εδώ προκύπτει και πάλι το ερώτημα...νόμος ή ηθική;  Πέφτουμε σαν κύριοι ή χρησιμοποιούμε το νόμο και τη βγάζουμε καθαρή, ενώ επί χρόνια τα χωναμε στους αντιπάλους ως γκόμενες του δημοσίου; Εκτός κι αν οι νόμοι είναι δαιμονικοί όταν βολεύουν τους αντιπάλους και θεόπνευστοι όταν καλύπτουν τη δική μας γούνα με στοργή και θαλπωρή.

Κι είναι πάλι αυτοί οι ίδιοι οι νόμοι που θα καλέσουν τον κάθε τσάμπα ή πανάκριβο μάγκα αυτής της ζωής να αποδείξει τι καπνό φουμάρει ο Γκαγκάτσης κι ο κάθε Γκαγκάτσης και πόσοι υπάλληλοι της ΕΠΟ εργάστηκαν προς τα συμφέροντα της τάδε ομάδας. Αν και μεταξύ μας, θα στοιχημάτιζα πως ο Βασιλάκης είναι ταγμένος ΠΑΟΚτζής από τότε που έκανε κουμπαριά με την Ιωάννα και το Ζαγοράκη. :p
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/08, 09:06 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #621 στις: 24/04/08, 02:56 »
 Εγω ενα πραμα δεν καταλαβα...με ποια λογικη εστειλε η ΑΕΚ εξωδικο στον Ολυμπιακο μετα που ζητησε ο Ολυμπιακος ανακληση των δηλωσεων του Ντεμη?  ??? ???
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #622 στις: 24/04/08, 03:04 »
Ο Ριβάλντο απόψε διέψευσε τα περί τριών πέτσινων πρωταθλημάτων και τα απέδωσε στις εφημερίδες.Παρ'όλα αυτά όμως οφείλω να παραδεχτώ ότι η συμπεριφορά του δεν είναι αυτή που αρμόζει σε έναν τόσο μεγάλο ποδοσφαιριστή...έχει χάσει τη ψυχραιμία του.Ξεχνάμε όμως ότι ο Ριβάλντο εκτός από τεράστια ποδοσφαιρική αξία ,είναι και ένας άνθρωπος που ξεκίνησε από  εντελώς χαμηλά,πάμφτωχος και βεβαίως η μόρφωσή του δεν είναι και τεράστια.Είναι λοιπόν και λίγο "παιδί του λαού'' και συνήθως αυτοί οι άνθρωποι,έχουν υπέρμετρο εγωισμό για να μπορέσουν να επιβιώσουν και όταν αισθάνονται αδικημένοι,ξεσπάνε άγαρμπα...Κλασικότερο παράδειγμα από τη χειρονομία με τα τέσσερα δάχτυλα δεν υπάρχει,που μπορεί εμείς οι Αεκτζήδες κάπου να την χαρήκαμε μέσα στον πυρετό της χαράς μας απ'το ντέρμπι,αλλά δείχνει αν το δούμε ψύχραιμα και το επίπεδο του ανδρός...Ο Λύμπε ας πούμε διώχθηκε κακήν κακώς από τον Π.Α.Ο ,τους έχει βάλει 4,5 γκολ και ποτέ μέχρι σήμερα δεν τα πανηγύρισε...Αυτή είναι και η μόνη "δικαιολογία" του και ας θυμίζει λίγο Ξανθόπουλο και μελό του 60...Τέλος πάντων 5 γκολ σήμερα στον Πανιώνιο,αλλά μακάρι να τα είχαμε βάλει στον αγώνα του πρωταθλήματος(ας όψεται ο Φερρέρ...)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/08, 03:06 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #623 στις: 24/04/08, 03:05 »
Εγω ενα πραμα δεν καταλαβα...με ποια λογικη εστειλε η ΑΕΚ εξωδικο στον Ολυμπιακο μετα που ζητησε ο Ολυμπιακος ανακληση των δηλωσεων του Ντεμη?  ??? ???
Αυτά συνήθως είναι τακτικές των δικηγόρων ,αν και δεν το ξέρω το θέμα...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #624 στις: 25/04/08, 14:41 »
Ορίστηκε διαιτητής για το παιχνίδι της Τετάρτης του Πάσχα ο Καλόπουλος.Ναι αυτός με το ρεσιτάλ διαιτησίας στον πρώτο γύρο που είχε αποβάλλει τον Δέλλα επειδή αγριοκοίταξε τον Εντόι...Δεν πειράζει.Για άλλη μια φορά καλούμαστε να νικήσουμε την αντίπαλη ομάδα,τον διαιτητή και την...Ε.Π.Ο (βλέπε Γκαγκάτσης) που κάνει τους ορισμούς...Συνηθισμένα τα βουνά απ'τα χιόνια...Θα προσπαθήσουνε τώρα με όλες τους τις δυνάμεις ,να αποδείξουνε ότι η Α.Ε.Κ δεν άξιζε το φετινό πρωτάθλημα.Δεν πειράζει όμως,στη συνείδηση της φίλαθλης Ελλάδας,ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 2007-2008 ΑΕΚ!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/