Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 274145 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #900 στις: 24/09/09, 21:01 »
για να σας λυσω τισ αποριες να πως νικησαν οι γαυροι


http://www.youtube.com/watch?v=0BfAeUk0sx4

 8) 0:)


Μερικες φορες νομιζω πως καποιοι, παρασυρομενοι απο τον οπαδισμο τους, ξεχνανε την οποια μπαλα ξερουν για να δικαιολογησουν τις ομαδες τους...
Και για να παμε στο χθεσινο...Κανενα πεναλτι δεν υπηρχε στη φαση με το Mellberg...Η φαση του Αβρααμ ειναι καθαρο διωξιμο (βρισκει τη μπαλα) και ο Νεμεθ βουταει εντυπωσιακα...
Ο Μακος εκανε αλλα 2 φαουλ που ηταν για κιτρινη καρτα...
Τωρα για τη φαση του Τοροσιδη δε θα μπω καν στη διαδικασια να σχολιασω τη δηθεν ''αγκωνια''. Αν αυτο ειναι αποβολη τοτε οι φιλοι μου στη Score Live και στη Νεα Ωρα να πανε να μαθουνε λιιιιιγο μπαλα...Αλλη λυση ειναι να μετεχουν μονοχειροι η και κουλοι ποδοσφαιριστες...

Τελος επειδη ολοι ξαφνικα οι Παναθηναικοι / Αεκτζηδες γινανε υπερβολικα παρατηρητικοι, για ποιο λογο κανενας δεν ειδε οτι το γκολ της ΑΕΚ ειναι ακυρο αφου ο Μπλανκο ηταν οφσαιντ???

Και τελος φιλε Lordi13 (που αν κρινω απο το serial number σου ειναι Παναθηναικος) η ομαδα σου πως νικησε τον Αρη στο ΟΑΚΑ?? Μηπως εκει εγινε καμια πεναλταρα στο '90..?

Συγγνωμη για τον τονο μου αλλα φτανει πια με αυτη την κωλονοοτροπια να τα ριχνουμε στους διαιτητες...
Εχθες δε νικησε ο καλυτερος το δικαιο ηταν η ισοπαλια...Ο Ολυμπιακος το πηρε χωρις να το καταλαβει η ΑΕΚ...
Αλλα αφηστε τη διαιτησια ρε ΑΕκτζηδες. Αν κοιταξετε τα εξωφυλλα της επομενης καθε ντερμπι ΑΕΚ Ολυμπιακου ειναι τα ιδια... Τεινει να καταντησει γραφικο...Εδω να μου πεις ανακαλυψανε σφαγη περυσι στο 0-1 με το Galletti...

Τωρα για τις αφισες με το 4-0 του Ριβαλντο στα αποδυτηρια του Ολυμπιακου...Μικραινουν την ΑΕΚ ολα αυτα!

EDIT: Για να δωσω και μια απαντηση στον Πανο απο κατω πιστευω πως αν το ''χερι'' του Mellberg δινοταν στο Καραισκακη υπερ του Ολυμπιακου ΠΑΛΙ τις ιδιες αντιδρασεις για παραγκα θα ειχαμε...





ρε φιλε μη μου πεις τωρα οτι δεν κανει χερι ο μελμπεργκ η καμερα το εδειξε καθαρα μαγικα αλλαξε πορεια η μπαλα(θα ειχαμε τις ιδιες αντιδρασεις γιατι η γαυροι ειναι ειναι φιλονικεις και στενομιαλοι οχι ολοι ετσι?δε αντεχουν να χανουν για αυτο πιεζουν τους εαυτους τους να πιστευουν πως νικανε δικαια παντα κ πως οταν χανουν χανουν αδικα)  ?!, ο νεμεθ δε βουταει του μαζεψε το ποδι ο αμυντικος,πεντακαθαρο εμμεσο του μελμπεργκ (εκανε πλασεδακι στον νικοπολιδη κ δεν γινεται να κανεις χαλαρο πλασε κατα λαθος),ασ μη μιλισω για την αγκωνια που ουτε φαουλ δεν εδωσε.

τελος αν πιστευετε οτι δεν υπαρχει παραγκα φερτε αλλους διατητες να δουμε τι θα αλλαξει




Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #901 στις: 24/09/09, 21:20 »
@moonchild

Ο χριστιανός πηδάει για να πάρει κεφαλιά, η οποία, αν δεν την έβρισκε ο παίχτης της ΑΕΚ, θα κατέληγε πράγματι στο δικό του κεφάλι. Πως ακριβώς προκύπτει η εν λόγω πρόθεση; Έχουν υπάρξει πάμπολλες περιπτώσεις χεριών που δεν καταλογίστηκαν, είτε ήταν σε παράταση, ήταν όπως αλλιώς, ακριβώς γιατί δεν υπήρχε η πρόθεση να σταματήσουν την μπάλα.
Ναι αλλά όπως είπα τα χέρια του τα έχει παρατεταμένα στο ύψος του κεφαλιού του σχεδόν, δεν τα έχει χαμηλά να πεις οτι είναι ακούσιο.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #902 στις: 24/09/09, 21:46 »
@Schizm,

Μιλώντας εντελώς τεχνικά και με καμία διάθεση να μειώσω τη νίκη του Ολυμπιακού, το χέρι του Σουηδού ήταν ηθελημένο.. Στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν πρέπει να πηδάς με τα χέρια ψηλά.. Η μόνη φορά που μπορεί να βάλεις τα χέρια στο ύψος του προσώπου σου είναι όταν κινδυνεύεις να δεχθείς τη μπάλα στο πρόσωπο οπότε εκεί όλοι καταλαβαίνουμε ότι είναι θεμιτό και εντελώς ενστικτώδες να θες να προστατευτείς.. Αυτό συμβαίνει όταν βρίσκεσαι στο έδαφος και ξαφνικά ο επιθετικός σουτάρει προς το πρόσωπο σου (και εννοείται σε σχετικά κοντινή απόσταση οι δύο παίχτες).. Όταν όμως αποφασίζεις να πηδήξεις για κεφαλιά είσαι εντελώς προετοιμασμένος για το ότι η μπάλα θα διαγράψει τροχιά στο ύψος του κεφαλιού σου.. Σε αυτή τη περίπτωση δεν δικαιολογείσαι να σηκώνεις τα χέρια.. Τώρα, το ότι το κάνουν οι μισοί αμυντικοί του πλανήτη δεν θα πρέπει να το νομιμοποιεί..

Παρόλα αυτά, πιστέψτε με: Όταν αφήσετε από την άκρη του μυαλού σας τη διαιτησία, θα δείτε καλύτερα την απόδοση της ομάδας σας.. Ας πούμε ότι μια ομάδα παίζει μονότερμα την άλλη και στο 90+ ο διαιτητής δεν της δίνει καθαρό πέναλτι.. Αυτό φταίει για το ότι η ομάδα δεν νίκησε ή η αφλογιστία της; Σενάριο Β: Μια ισχυρότερη ομάδα πιέζει μια ασθενέστερη χωρίς όμως να πατήσει περιοχή και χωρίς φυσικά να κάνει ούτε μία φάση.. Πάλι στο 90+ και στη μόνη φορά που ένας παίχτης της ισχυρότερης ομάδας μπαίνει στη περιοχή, ανατρέπεται και ο διαιτητής του αρνείται πέναλτι.. Πάλι αυτό έφταιγε που δεν κέρδισε ή η ανυπαρξία επιθετικής δραστηριότητας;

Τέλος θα σας διηγηθώ μια συνομιλία που είχα με έναν Άγγλο οπαδό της Άρσεναλ όταν σπούδαζα στη Γηραιά Αλβιόνα.. Παρακολουθούσαμε παρέα ένα παιχνίδι του Μουντιάλ.. Σε μια στιγμή και μετά από ένα οφθαλμοφανέστατο διαιτητικό λάθος τον ρώτησα αν συνέβαινε αυτό εναντίον της Άρσεναλ τι θα έλεγε.. Μου απάντησε χαρακτηριστικά "I would thought that the referee was unlucky".. Αυτή τη λέξη ακριβώς χαρακτήρισε γιατί δεν του καταλόγιζε δόλο.. Η επόμενη ερώτηση μου ήταν αν αποδεικνυόταν ότι ο διαιτητής ήταν "πιασμένος" τι θα έλεγε.. Μου απάντησε ότι θα τον έβρισκε και θα τον σκότωνε.. Όλη αυτή η συνομιλία μου έδειξε ότι μπορεί οι Άγγλοι να είναι εντελώς παθιασμένοι με τις ομάδες τους, αλλά βλέπουν παιχνίδι και όχι μαύρες φανέλες με σφυρίχτρες.. Απλά στην Ελλάδα, δηλητηριαζόμαστε από τα ΜΜΕ και μοιραία θεωρούμε ότι όλα τα δεινά της ομάδας μας προκύπτουν από τις αποφάσεις των διαιτητών.. Γνωρίζω εκ των προτέρων, ότι αρκετοί (ίσως και οι περισσότεροι) διαφωνήσουν μαζί μου αλλά πραγματικά πιστεύω ότι μετά από λίγα χρόνια που θα το σκεφτούν αλλιώς, ίσως έρθουν στα λόγια μου..
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/09, 21:48 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #903 στις: 25/09/09, 00:47 »
Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου. Έχω κάνει και'γώ εξωτερικό, στη Βραζιλία για να είμαστε ακριβείς, και η νοοτροπία για τις λανθασμένες διαιτητικές αοφάσεις ήταν παρόμοια με την αγγλική. Άνθρωποι είναι, λάθη κάνουνε, δεν είδε το χέρι του Μέλμπεργκ, τί να κάνουμε.. Αμέσως να τον κατηγορήσουμε "α είναι πουλημένος", αμέσως να μιλήσουμε για παράγκες και αντίσκηνα...Φτάνει πιά... Ποτέ στη ζωή μου δεν έχω μπεί σε αυτήν την νοοτροπία και ούτε πρόκειται.. Δεν είμαστε αφελείς όσοι δεν μας αρέσει να μιλάμε για κατευθυνόμενη διαιτησία, κάθε άλλο θα έλεγα, ρεαλιστές! Στο κάτω κάτω ρε αδερφέ απόδειξέ μου ότι ο Κόκκαλης λάδωσε τον Δαλούκα και θα σε παραδεχτώ.. Απόδειξέ μου έστω και για έναν αγώνα από αυτά τα *μπιπ* τα δεκατρία πρωταθλήματα ότι ήταν πουλημένος... Δε λέω, πρέπει να έχουμε τις υποψ'ιες μας, σκεπτόμενοι άνθρωποι θεωρούμε πως είμαστε, αλλά ότι είναι να κάνουμε ας μην το κάνουμε μονόπλευρα..

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #904 στις: 25/09/09, 09:01 »
@Schizm,

Μιλώντας εντελώς τεχνικά και με καμία διάθεση να μειώσω τη νίκη του Ολυμπιακού, το χέρι του Σουηδού ήταν ηθελημένο.. Στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν πρέπει να πηδάς με τα χέρια ψηλά.. Η μόνη φορά που μπορεί να βάλεις τα χέρια στο ύψος του προσώπου σου είναι όταν κινδυνεύεις να δεχθείς τη μπάλα στο πρόσωπο οπότε εκεί όλοι καταλαβαίνουμε ότι είναι θεμιτό και εντελώς ενστικτώδες να θες να προστατευτείς.. Αυτό συμβαίνει όταν βρίσκεσαι στο έδαφος και ξαφνικά ο επιθετικός σουτάρει προς το πρόσωπο σου (και εννοείται σε σχετικά κοντινή απόσταση οι δύο παίχτες).. Όταν όμως αποφασίζεις να πηδήξεις για κεφαλιά είσαι εντελώς προετοιμασμένος για το ότι η μπάλα θα διαγράψει τροχιά στο ύψος του κεφαλιού σου.. Σε αυτή τη περίπτωση δεν δικαιολογείσαι να σηκώνεις τα χέρια.. Τώρα, το ότι το κάνουν οι μισοί αμυντικοί του πλανήτη δεν θα πρέπει να το νομιμοποιεί..

Δεν θα συμφωνήσω φίλε Faser. Σύμφωνα πάντα με τους κανονισμούς, αυτό που τιμωρείται πλέον δεν είναι η λανθασμένη στάση σώματος, αλλά η πρόθεση να σταματήσεις ξεκάθαρα την μπάλα με το χέρι. Δεν ανέφερα τα κριτήρια τυχαία. Το μοναδικό εξ αυτών που θα μπορούσε να καταλογιστεί στο Μέλμπεργκ είναι το τελευταίο "Αν τα χέρια ή οι βραχίονες του παίκτη είναι σε φυσική θέση κατά την εξέλιξη της φάσης". Το να του αποδίδουμε σκοπιμότητα και πρόθεση να σταματήσει την μπάλα με το χέρι, ενώ είναι κάτι παραπάνω από προφανές πως κινείται για κεφαλιά κι η μπάλα αλλάζει κατεύθυνση στο 1.5 μέτρο καταλήγοντας στο χέρι του, δεν συνιστά πλέον πέναλτι. Δυστυχώς πολλοί έχουν παραμείνει στην δοξασμένη εκείνη εποχή που ό,τι έβρισκε χέρι καταλογιζόταν κι ως πέναλτι, αλλά αυτή έχει παρέλθει κι έκτοτε άλλαξε η νοοτροπία...κακώς λοιπόν στέκονται στο αν βρήκε ή δεν βρήκε (διότι είναι καταφανές πως βρήκε), αλλά αν ο παίχτης κατευθύνθηκε προς τη μπάλα με σκοπό να την σταματήσει με το χέρι...ε, αυτό απλά δεν προκύπτει.

Τα ίδια ακριβώς θα έγραφα και θα υποστήριζα ό,τι ομάδα κι αν ήταν ο παίχτης, όπως ακριβώς συμβαίνει και με το video του ΠΑΟΚ που συμπεριέλαβα. Στην ίδια βάση κινήθηκε κι ο Βασιλάκης, στην εξήγησή του. Ανάλογα δεν θα μπορούσαμε να μιλάμε για φάουλ ή πέναλτι για μία μπάλα που σκάει στο χέρι ενός παίχτη, την ώρα που το έχει μακριά από το σώμα, όντας με γυρισμένη την πλάτη.

Προσωπικά δεν έχω κολλήματα με την διαιτησία, αλλά ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να μου προσάψει πως το λέω εκ του ασφαλούς κι ως ευνοημένος. Μιλώντας με αυστηρά ποδοσφαιρικούς όρους θα έλεγα πως ο Ολυμπιακός, μέσα στην τύχη του, φάνηκε ικανότερος και περισσότερο μυαλωμένος στο παιχνίδι του έναντι ΠΑΟΚ και ΑΕΚ γι' αυτό και πήρε τις νίκες, την ώρα που οι αντίπαλοί του δεν είχαν ή δεν έβρισκαν λύσεις. Ο ΠΑΟΚ ανόητα γύρισε πίσω μετά το γκολ και πλήρωσε το -τα τελευταία χρόνια διαμορφωμένο- κόμπλεξ του απέναντι στο ΠΟΚ, ενώ η ΑΕΚ χωλαίνει ιδιαίτερα αμυντικά και δεν έχει δέσει ιδανικά. Σε κάθε περίπτωση, με πρωταθλήματα πέτσινα ή μη, ο Ολυμπιακός έχει αναπτύξει τη δυναμική του νικητή στο τοπικό πρωτάθλημα και ανταποκρίνεται στο ρόλο του κάτω από αντιξοότητες και με την πλάτη στον τοίχο.

Το λυπηρό είναι πως η έμφαση για πολλοστή φορά δίνεται στον διαιτητή, αντί στις εξόφθαλμες αδυναμίες της ομάδας που την κρατάνε μακριά από την υπέρβαση.

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #905 στις: 25/09/09, 11:22 »
Στην φάση του χεριού του πέναλτυ το χέρι του Μέλμπεργκ βρίσκεται περίπου είκοσι πόντους από το κεφάλι του Νέμεθ, την ώρα που και οι δύο πάνε για κεφαλιά. Η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Νέμεθ και αμέσως μετά στο χέρι του Μέλμπεργκ, την ώρα που και ο Μέλμπεργκ έχει το κεφάλι κάτω και τα μάτια κλειστά.

Στην φάση του έμμεσου που ειπώθηκε (έλεος!!!!!!!!) FSL που το ανέφερες, ξαναδές το replay. Δες και τον Μέλμπεργκ που πηδάει από το ένα πόδι στο άλλο για να αποφύγει την μπάλα και να ανοίξει διάδρομο στον Νικοπολίδη και πως σε μία από τις προσγειώσεις βρίσκει το πόδι στην μπαλα.

Όταν τελειώσετε με αυτήν την φάση (για να κάνω κι εγώ ως γαύρος το ίδιο με τους διάφορους αντίπαλους οπαδούς του Ολυμπιακού) πείτε στο πρώτο λεπτό του αγώνα, στην πρώτη φάση πως δόθηκε offside. Την ώρα που γίνεται η μπαλιά ο παίκτης του ΟΣΦΠ δεν είναι Offside. Γίνεται κεφαλιά από παίχτη της ΑΕΚ προς τα πίσω (περισσότερο κόντρα είναι) και τότε ο παίκτης του ΟΣΦΠ είναι πίσω από την άμυνα. Αλλά δεν νομίζω ότι νοείται offside από λάθος πάσα αντιπάλου.

Και αν πιάσουμε το παιχνίδι αναλυτικά θα δούμε κι άλλες φάσεις με λάθος αποφάσεις επόπτη και διαιτητή. Και θα μπορούσα εγώ να υποστηρίξω ότι και το γκολ της ΑΕΚ ξεκινάει από φάουλ του Νέμεθ στον Α. Παπαδόπουλο (πεσμένος ο Παπαδόπουλος και του πατάει το χέρι). Αυτή είναι η λύση; Έτσι θα "κρύψω" το γεγονός ότι η άμυνα του ΟΣΦΠ κοιμήθηκε στην συγκεκριμένη φάση γιατί είχε επαναπαυτεί στο 0-2 και ότι δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία σε έναν 18χρονο (κακώς) όπως έκανε από την αρχή του αγώνα; Και να συνεχίσουν οι οπαδοί της ΑΕΚ να κρύβουν το ότι η μεταγραφή του Μάκου δεν τους βγαίνει μέχρι τώρα, και θα τα ρίχνουν στην διαιτησία;

Πριν από κάποια χρόνια, όχι πολλά, ο ΠΑΟ κέρδισε τον ΟΣΦΠ μέσα στο Καραϊσκάκη 0-1 με γκολ του Σαλπιγγίδη στα τελευταία λεπτά από λάθος του Ανατολάκη που ουσιαστικά έδωσε την μπάλα στον Παπαδόπουλο (Αντώνη). Κι εκεί η διατησία ήταν λίγο προς έδρα. Αλλά ο ΠΑΟ το πήρε το ματς. Γιατί; Γιατί είχε ομάδα και το πήρε. Μην τρελαινόμαστε. Και ο ΠΑΟΚ που γκρινιάζει, ας μας πει με πόσους παίχτες έπρεπε να τελειώσει το παιχνίδι, γιατί πάλι δεν έπρεπε να είναι 11, μετά ας "φτιάξει" ομάδα (γιατί το έχουν καταντήσει το θέμα ο Πάμπλο που θα σκοτώσει όποιον μπει και άλλοι 10....) και μετά θα το συζητήσουμε το θέμα....


Έλεος πια...... βλέπετε ολοκληρωμένες τις φάσεις! Δλδ, 5 δευτερόλεπτα πριν το τάκλιν που συζητάμε και 5 μετά....και μετά βγάλτε συμπέρασμα...όχι μόλις βλέπουμε μία μπάλα σε χέρι ή ένα πόδι να ακουμπάει πόδι αντιπάλου να φωνάζουμε! Μην κάνετε σαν την μάνα μου που μόλις κάποιος παίκτης του ΟΣΦΠ του κάνουν φάουλ φωνάζει: Πάει το παιδί!!!!! Έλεος!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/09, 11:25 από P.D.L. »
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #906 στις: 25/09/09, 12:26 »
Είναι πάντως πραγματικά τραγικό να διαβάζεις τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων των "αδικημένων" (όποιοι κι αν είναι αυτοί) μετά από ένα ντέρμπι: έγκλημα, σκάνδαλο, αλητεία, αηδία, παράγκα, χασάπης, αλλοίωση και δε συμμαζεύεται. Τα διαβάζεις και νομίζεις πως 200 Μουτζαχεντίν βίασαν την συγχωρεμένη Μητέρα Τερέζα από το μένος και την οργή που εμπεριέχουν.

Το δε ζήτημα "χέρι" κατάντησε μια εύκολη δικαιολογία για να αποπροσανατολίσει από τις χτυπητές ποδοσφαιρικές αδυναμίες της ΑΕΚ στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τα λάθη που έκανε. Επιστρατεύθηκαν 100 video για να καταδείξουν την προφανέστατη αδικία εις βάρος της...ό,τι πιο εύκολο όμως να καταφεύγεις σε τέτοιες τακτικές. Ας πούμε ανάλογη περίπτωση είναι και το "χέρι" που έγινε στον
περσινό τελικό κυπέλλου
κι ευτυχώς δεν καταλογίστηκε ποτέ ως παράβαση μολονότι ο παίχτης δεν είχε κολλημένο το χέρι στο σώμα του. Ανάλογο είναι και
το video με τις φάσεις
που δεν σφυρίχτηκαν κατά του ΠΑΟΚ και δη του Γκαρσία. Από τέτοια, να φαν' κι οι κότες, καλώς ή κακώς μια κι ένα νόμισμα έχει συνήθως δύο όψεις.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #907 στις: 25/09/09, 14:27 »
Είναι πάντως πραγματικά τραγικό να διαβάζεις τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων των "αδικημένων" (όποιοι κι αν είναι αυτοί) μετά από ένα ντέρμπι: έγκλημα, σκάνδαλο, αλητεία, αηδία, παράγκα, χασάπης, αλλοίωση και δε συμμαζεύεται. Τα διαβάζεις και νομίζεις πως 200 Μουτζαχεντίν βίασαν την συγχωρεμένη Μητέρα Τερέζα από το μένος και την οργή που εμπεριέχουν.

Το δε ζήτημα "χέρι" κατάντησε μια εύκολη δικαιολογία για να αποπροσανατολίσει από τις χτυπητές ποδοσφαιρικές αδυναμίες της ΑΕΚ στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τα λάθη που έκανε. Επιστρατεύθηκαν 100 video για να καταδείξουν την προφανέστατη αδικία εις βάρος της...ό,τι πιο εύκολο όμως να καταφεύγεις σε τέτοιες τακτικές. Ας πούμε ανάλογη περίπτωση είναι και το "χέρι" που έγινε στον περσινό τελικό κυπέλλου κι ευτυχώς δεν καταλογίστηκε ποτέ ως παράβαση μολονότι ο παίχτης δεν είχε κολλημένο το χέρι στο σώμα του. Ανάλογο είναι και το video με τις φάσεις που δεν σφυρίχτηκαν κατά του ΠΑΟΚ και δη του Γκαρσία. Από τέτοια, να φαν' κι οι κότες, καλώς ή κακώς μια κι ένα νόμισμα έχει συνήθως δύο όψεις.


Εκανες πολυ καλα που εβαλες αυτα τα βιντεο φιλε schizm μονο και μονο για να καταλαβουμε πως ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ παραπανοπα απο τη διαιτησια εχουμε παντα και παντου.Απο χερια και κρατηματα να φαν κι οι κοτες...
Ελπιζω καποτε να σταματησουν να φωναζουν για τη διαιτησια και οι μεν και οι δε... Και συνεχιζω να εχω την απορια γιατι κανεις δεν εχει δει το πιο χτυπητο απο ολα...Το offside της ΑΕΚ στο γκολ του Νεμεθ...
Αλλα δεν μπαινω στον κοπο να διαμαρτυρηθω, το θεωρω ως λαθος ουτε οτι με χειρουργησαν ουτε οτι με ασφαξαν ουτε τιποτα.



Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #908 στις: 30/09/09, 06:21 »
Η ομάδα πάλι φέτος θα διαπρέψει.......παιζουμε ποδοσφαιρο το οποιο δεν μπορει να το παρακολουθησει ο κοινος ελληνας φίλαθλος.....τετοιοι αυτοματισμοι πουθενα.....ονειρευομαι την στιγμή που θα δω στην τριάδα των αρχηγών τους: ΜΑΚΟ, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ, JAHIC....με τον leonardo επίσης να αποτελεί ηγετική φυσιογνωμια για την ομάδα (ποια ομάδα είναι άλλο θέμα... :P)

Και λίγο σοβαρά.....los poulos όλοι.......έχετε μικρύνει πολύ την ομάδα.....όλοι......οι ντέμηδες, οι νοτιαδες, οι θανοπουλοι, οι original του κώλου, οι χατζηχρήστηδες, τα παλτα που λανσαρετε για ποδοσφαιριστες....εχετε αφήσει την ομάδα στο έλεος του Θεού....πρόεδρος της superleague ο αλλος ο μαμούχαλος και αφήνει να μας σφάζουνε.....και βγάζει ανακοινωσεις λες και είναι ομαδα επιπέδου εργοτέλη (δεν εχω τπτ με την ομαδα του εργοτελη ισα ισα μου ειναι και πολύ συμπαθης...)...επιπλεον....δεν γινεται να στέκεσαι μονο στα περι διαιτησίας κυριε ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ......βγάλε και μια ανακοινωση που να λεει ότι στο derby με τον βάζελο δεν μπήκαμε καν στον γήπεδο.....σταμάτα να κλαίγεσαι και να λες οτι θες τον κοσμο στο πλευρο σου....ποιον κόσμο? 17500 διαρκειας κύριε...17500...εγώ προσωπικα ήδη το κλαίω το διαρκειας....όχι για τα λεφτα....αλλα γιατι κατεβαινω αθηνα...και βλέπω αυτα τα παρτάλια να ξεφτιλίζουν την φανελα που αλλοι έχουν τιμήσει....LOS POULOS ΌΛΟΙ.......

p.s. πόσο θελει ο κύριος ismael για ανανεωση? μαστα......χειμωνας ερχεται...μεταγραφικη περιοδος υπάρχει...όσο όσο...οπως κανουμε πάντα.....

p.s.2 ο νοτιας τι ακριβώς θέλει? ποιο ειναι το πρόβλημα του αυτές τις τελευταιες μέρες? αντε πανε να παιξεις με κανα πλοιο...για μπάλα δεν εισαι....

p.s.3 αγανακτηση............ :P

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #909 στις: 30/09/09, 16:38 »
Επρεπε να ειχε πεσει η ΑΕΚ κι οχι να τη σωσουν με αρθρα...τωρα θα ηταν σε πολυ πιο υγειη κατασταση...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #910 στις: 01/10/09, 22:12 »
Μαστα.......παιξαμε αρκετα καλα.....κοιταξαμε στα ισα μια ομαδα αηττητη μέχρι στιγμης.....δημιουργήσαμε πολλές ευκαιριες που δεν εκμεταλλευτήκαμε.....ο saja εκανε 4 καθοριστικες αποκρούσεις.....αυτα.....αν μεινουν οι παιχτες και γενικα η ομαδα στους ιδιους ρυθμους ελπιζω οτι τουλαχιστον θα δουμε μια Α' ποιότητα μπάλας......

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #911 στις: 01/10/09, 22:39 »
Γι αυτό γουστάρω αυτή την ομάδα ρε πού**η μου!!! Δεν τη βαριέσαι ποτέ... :) Ή του ύψους ή του βάθους!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #912 στις: 02/10/09, 02:24 »
Γι αυτό γουστάρω αυτή την ομάδα ρε πού**η μου!!! Δεν τη βαριέσαι ποτέ... :) Ή του ύψους ή του βάθους!

 :P :P :P θα προτιμουσα μια σταθερη αποδοση γυρω στο 7.....πάρα την μια 9 και την άλλη 3.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #913 στις: 02/10/09, 11:18 »
η ΑΕΚΑΡΑ ειναι σαν την γκομενα...ολο πικρες μας κερναει αλλα οταν δεν το κανει.......σε στελνει
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #914 στις: 02/10/09, 12:19 »
@Schizm,

Μιλώντας εντελώς τεχνικά και με καμία διάθεση να μειώσω τη νίκη του Ολυμπιακού, το χέρι του Σουηδού ήταν ηθελημένο.. Στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν πρέπει να πηδάς με τα χέρια ψηλά.. Η μόνη φορά που μπορεί να βάλεις τα χέρια στο ύψος του προσώπου σου είναι όταν κινδυνεύεις να δεχθείς τη μπάλα στο πρόσωπο οπότε εκεί όλοι καταλαβαίνουμε ότι είναι θεμιτό και εντελώς ενστικτώδες να θες να προστατευτείς.. Αυτό συμβαίνει όταν βρίσκεσαι στο έδαφος και ξαφνικά ο επιθετικός σουτάρει προς το πρόσωπο σου (και εννοείται σε σχετικά κοντινή απόσταση οι δύο παίχτες).. Όταν όμως αποφασίζεις να πηδήξεις για κεφαλιά είσαι εντελώς προετοιμασμένος για το ότι η μπάλα θα διαγράψει τροχιά στο ύψος του κεφαλιού σου.. Σε αυτή τη περίπτωση δεν δικαιολογείσαι να σηκώνεις τα χέρια.. Τώρα, το ότι το κάνουν οι μισοί αμυντικοί του πλανήτη δεν θα πρέπει να το νομιμοποιεί..

Παρόλα αυτά, πιστέψτε με: Όταν αφήσετε από την άκρη του μυαλού σας τη διαιτησία, θα δείτε καλύτερα την απόδοση της ομάδας σας.. Ας πούμε ότι μια ομάδα παίζει μονότερμα την άλλη και στο 90+ ο διαιτητής δεν της δίνει καθαρό πέναλτι.. Αυτό φταίει για το ότι η ομάδα δεν νίκησε ή η αφλογιστία της; Σενάριο Β: Μια ισχυρότερη ομάδα πιέζει μια ασθενέστερη χωρίς όμως να πατήσει περιοχή και χωρίς φυσικά να κάνει ούτε μία φάση.. Πάλι στο 90+ και στη μόνη φορά που ένας παίχτης της ισχυρότερης ομάδας μπαίνει στη περιοχή, ανατρέπεται και ο διαιτητής του αρνείται πέναλτι.. Πάλι αυτό έφταιγε που δεν κέρδισε ή η ανυπαρξία επιθετικής δραστηριότητας;

Τέλος θα σας διηγηθώ μια συνομιλία που είχα με έναν Άγγλο οπαδό της Άρσεναλ όταν σπούδαζα στη Γηραιά Αλβιόνα.. Παρακολουθούσαμε παρέα ένα παιχνίδι του Μουντιάλ.. Σε μια στιγμή και μετά από ένα οφθαλμοφανέστατο διαιτητικό λάθος τον ρώτησα αν συνέβαινε αυτό εναντίον της Άρσεναλ τι θα έλεγε.. Μου απάντησε χαρακτηριστικά "I would thought that the referee was unlucky".. Αυτή τη λέξη ακριβώς χαρακτήρισε γιατί δεν του καταλόγιζε δόλο.. Η επόμενη ερώτηση μου ήταν αν αποδεικνυόταν ότι ο διαιτητής ήταν "πιασμένος" τι θα έλεγε.. Μου απάντησε ότι θα τον έβρισκε και θα τον σκότωνε.. Όλη αυτή η συνομιλία μου έδειξε ότι μπορεί οι Άγγλοι να είναι εντελώς παθιασμένοι με τις ομάδες τους, αλλά βλέπουν παιχνίδι και όχι μαύρες φανέλες με σφυρίχτρες.. Απλά στην Ελλάδα, δηλητηριαζόμαστε από τα ΜΜΕ και μοιραία θεωρούμε ότι όλα τα δεινά της ομάδας μας προκύπτουν από τις αποφάσεις των διαιτητών.. Γνωρίζω εκ των προτέρων, ότι αρκετοί (ίσως και οι περισσότεροι) διαφωνήσουν μαζί μου αλλά πραγματικά πιστεύω ότι μετά από λίγα χρόνια που θα το σκεφτούν αλλιώς, ίσως έρθουν στα λόγια μου..


Αυτό μπορείς να το πεις στα παόκια που τους έχουν ακυρώσει δύο κανονικότατα γκολ σε δύο συνεχόμενα ματς? Ή στους αρειανούς που δεν τους έδωσαν τρία καθαρά πέναλτι σε δύο ματς? Άμα κάτι δεν έχει κόστος δεν ενοχλεί τόσο. Οι τρεις της Αθήνας κακά τα ψέμμματα στα play off θα μπούνε ο κόσμος να χαλάσει και το πρωτάθλημα φυσικά στην Αθήνα θα μείνει. Αλλά όταν αυτά τα λάθη σου κοστίζουν την έξοδο στην Ευρώπη που είναι ο βασικός σου στόχος που προσεκτικά έχεις σχεδιάσει όλη τη χρονιά και σου κόβουνε υπερπολύτιμους βαθμούς  από δω κι από κει δε γίνεται να μη διαμαρτύρεσαι. Κι αν το επιχείρημα ''παίζε καλύτερη μπάλα για να νικάς και τους διαιτητές'' ευσταθούσε, θα το έλεγε η ΚΕΔ στις διαμαρτυρόμενες ΠΑΕ.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #915 στις: 02/10/09, 23:20 »
Joevaicci, φυσικά μπορώ να το πω αυτό στους οπαδούς οποιασδήποτε ομάδας.. Ο ΠΑΟΚ φέτος δεν έχει την ομάδα που είχε πέρυσι (μιλάω για πριν τα play-off) και αυτό φάνηκε στο παιχνίδι με τον ΟΣΦΠ.. Ο τελευταίος ανέβηκε με τόσες απουσίες και ήταν χρυσή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να τον νικήσει στο πρωτάθλημα μετά από τόσα χρόνια.. Παρόλα αυτά έχασε, ενώ όλοι οι οπαδοί του τα "έχωναν" στον Σάντος γιατί έπαιξε πολύ συντηρητικά.. Στα παιχνίδια που ακολούθησαν στην Αττική, ο ΠΑΟΚ έπαιξε πάλι συντηρητικά και δεν κέρδισε.. Δεν αντιλέγω ότι σημαντικο ρόλο παίζει το γεγονός ότι ο διαιτητής σου ακυρώνει ένα γκολ, αλλά πραγματικά το πιστεύω ότι αν χρειάζεσαι μόνο ένα γκολ για να νικήσεις μια ομάδα σαν τον Ατρόμητο, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά..

Πάνω σε αυτό που λες, ότι όποιον δεν αγγίζει κάτι, δεν τον ενοχλεί να συμβαίνει πιο δίπλα του.. Είναι αλήθεια ότι στο "φαλτσο-διαιτητόμετρο" οι αθηναικές ομάδες είναι πολύ πιο χαμηλά, αλλά παρόλα αυτά θα σου θυμήσω ότι πέρυσι ο ΠΑΟ για να του δωθεί πέναλτι έπρεπε να κάνει αίτηση (νομίζω του δόθηκαν 2-3 σε όλη τη χρονιά), ενώ σχεδόν σε περισσότερα από τα μισά παιχνίδια υπήρχαν φάσεις που υπήρξαν παραβάσεις εντός περιοχής.. Παρόλα αυτά, δεν νομίζω να βγήκε κανείς να είπε ότι ο ΠΑΟ περύσι το έχασε το πρωτάθλημα από τη διαιτησία, πολύ απλά γιατί ο ΠΑΟ έχει να παίξει καλό ποδόσφαιρο από την εποχή του μακαρίτη του Κυράστα.. Επίσης η ΑΕΚ δεν μπορεί κανείς να πει ότι ανήκει στις ομάδες που έχει "βοηθηθεί" από τη διαιτησία αν υπολογίσεις σε συνολικό επίπεδο (δηλαδή να λάβεις υπόψη σου τις φορές που ευνοήθηκε και τις φορές που αδικήθηκε).. Δεν ακούς όμως συστηματικά τους ΑΕΚτζήδες να λένε ότι τους "σφάζουνε", ενώ επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι είναι οι πιο σωστοί φίλαθλοι στο να αξιολογούνε πότε η ομάδα τους έπαιξε καλά και πότε όχι.. Αν ο ΠΑΟΚ όταν βγαίνει από την Τούμπα χάνει τη μισή δυναμή του (διαπιστωμένα) δεν του φταίνε οι διαιτητές αλλά η έλλειψη κάποιων πτυχών προσωπικότητας..

Τώρα αυτό που λες για την ΚΕΔ νομίζω ότι και μόνος σου καταλαβαίνεις ότι θα ήταν το λιγότερο αστείο να βγει και να απαντήσει έτσι γιατί με αυτό τον τρόπο θα ήταν σαν να έλεγε "ΟΚ, κάνουμε μαιμουδιές αλλά αν είστε μάγκες νικήστε και εμάς"..

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #916 στις: 03/10/09, 13:14 »
Δε διαφωνώ σ αυτά, αλλά στο ποδοσφαιρο δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είναι ανάγκη να σαι ο καλύτερος ή μακράν καλύτερος του αντιπάλου σου για να κερδίσεις. Έτσι είναι η μπάλα. Το να μην παίζει καλό ποδόσφαιρο μια ομάδα δε θα μπορο'υσε με τίποτα να σε κάνει να ξεχάσεις ότι έχασες 4 βαθμούς σε 2 αγωνιστικές επειδή κάπιος επόπτης δε ξέρει τη δουλειά του. Δε λέω ότι ο ΠΑΟΚ αν κέρδιζε αυτά τα ματς θα συνέχιζε κάποια φοβερή πορεία-δε βλέπονται φέτος. Ούτε ότι οΆρης με τα πέναλτυ που διακούται θα κάνει πρωταθλητισμό. Προφανώς όχι. Αλλά ο στόχος αυτών των ομάδων κρίνεται στον πόντο κι έχει να κάνει με την επιβίωση των ομάδων. Ο Άρης πχ έμεινε πολύ πίσω οικονομικά που έχασε την Ευρώπη πέρσυ. Και γι αυτές τις ομάδες το κάθε έσοδο είναι απαραίτηττο για να χουν μια αξιοπρεπή παρουσία και την επόμενη σεζόν.

Παράθεση
Τώρα αυτό που λες για την ΚΕΔ νομίζω ότι και μόνος σου καταλαβαίνεις ότι θα ήταν το λιγότερο αστείο να βγει και να απαντήσει έτσι γιατί με αυτό τον τρόπο θα ήταν σαν να έλεγε "ΟΚ, κάνουμε μαιμουδιές αλλά αν είστε μάγκες νικήστε και εμάς"..


Προφανώς δε το πα κυριολεκτώντας αυτό. Απλά είναι ενα αστείο επιχείρημα (το ''παίξτε καλύτερα για να νικάτε και τους διααιτητές'') που έχω διαβάσει πολλάκις σε site και σε εφημερίδες από δημοσιογράφους καταξιωμένους και μη, οι οποίοι όμως υποστηρίζουν ομάδες της πρωτεύουσας. Είναι κομμάτι εκνευριστικό να στο λεν αυτό ειδικά όταν στην Ελλαδα αυτό που κακά τα ψέμματα ξεχωρίζει τις ομάδες είναι τα φράγκα. Δεν έχει κάθε ομάδα στην Ελλάδα πρόεδρο που να βγάζει 20 μύρια απ την κωλότσεπη και να τα κολλάει στο κούτελο του κάθε Σισσέ.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #917 στις: 05/10/09, 23:46 »
Μιλώντας για διαιτησία...Δύο ακυρωθέντα γκολ και υποψία για χέρι στο γκολ του Πόι...Να τα μας  :)
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #918 στις: 06/10/09, 14:28 »
Το 1ο ακυρώθηκε όντως λανθασμένα, το 2ο όχι - ήταν offside.. Στη φάση του Πόι, δύσκολο να διακρίνεις αν ήταν χέρι ή στήθος.. Είναι αλήθεια πάντως πως αν μετρούσε το νόμιμο γκολ της ΑΕΚ, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #919 στις: 07/10/09, 01:30 »
Για το χθεσινό παιχνίδι σύσσωμος ο αθλητικός Τύπος υποστηρίζει ότι την ΑΕΚ την έσφαξε ο Κάκος...Όμως ότι και να λέμε εμείς, ότι και να λένε οι εφημερίδες...του...κάκου!!! Δεν έχουμε καμμιά πιθανότητα να διεκδικήσουμε τίποτα και φέτος μιάς και φροντίσανε να μας το βροντοφωνάξουνε τα κοράκια...Να πάνε να μαμηθούν , η ΑΕΚ δεν πεθαίνει ρε μουμόπανα!!! >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #920 στις: 07/10/09, 01:53 »
Φίλε μου καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου ωστόσο αυτό "Δεν έχουμε καμμιά πιθανότητα να διεκδικήσουμε τίποτα και φέτος μιάς και φροντίσανε να μας το βροντοφωνάξουνε τα κοράκια" είναι τραβηγμένο και το ξέρεις κι εσύ καλύτερα από όλους... Η ΑΕΚ ήταν τραγική ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Ξάνθη και με τέτοιες εμφανίσεις ούτε η καλύτερη διαιτησία του κόσμου δεν τη σώζει, πόσο μάλλον οι τωρινές (οι οποίες είναι όντως ελεεινές μέχρι στιγμής)...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #921 στις: 07/10/09, 10:16 »
Το κακό είναι ότι οι άλλες δύο ομάδες ακόμη και με τραγικές εμφανίσεις τσιμπάνε τους πόντους και είναι πάντα μέσα στο παιχνίδι του τίτλου.
Είναι γελοίο. Είμαστε στις 7 Οκτωβρίου και "απέμειναν" δύο ομάδες να κυνηγάνε το πρωτάθλημα. Αυτή είναι η ποιότητα του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #922 στις: 07/10/09, 12:20 »
Τουλαχιστον φετος ειναι δυο.
Μεχρι περυσι, τον Οκτωβρη εμενε μονο μια... ;D


Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #923 στις: 07/10/09, 12:25 »
Τουλαχιστον φετος ειναι δυο.
Μεχρι περυσι, τον Οκτωβρη εμενε μονο μια... ;D

Ε, όχι κι έτσι. Δεκέμβρης ήταν. ;D
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #924 στις: 07/10/09, 17:04 »
Το ποδόσφαιρο όπως και το πόκερ είναι σπορ ψυχολογίας...Όταν λοιπόν στο α'ημίχρονο ο άλλος σου δηλώνει ότι "δεν πρόκειτε να νικήσεις", όποιος έχει παίξει λίγη μπάλλα καταλαβαίνει ότι μπαίνεις στην επανάληψη και δεν μπορείς να πάρεις τα πόδια σου, ή έχεις τόσα νεύρα που δεν ξέρεις τι κάνεις...ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΣΦΠ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΟ, ΕΝΩ Η ΑΕΚ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!!!!!!!!!!! Επιτέλους , έχω βαρεθεί το τροπάρι αυτό! Οι ομάδες ακόμα κι όταν δεν έχουν καλή απόδοση , πρέπει να έχουν δικαίωμα σε ένα καθαρό πέναλτυ, σε ένα καθαρό γκολ και στην ακύρωση του γκολ του αντιπάλου που μπήκε με χέρι...Θα με τρελλάνετε ρε σεις; Αυτό μας κάνει 2-0 έστω και με κακή απόδοση...Ενώ τώρα που χάσαμε 0-1 σημαίνει ότι η Ξάνθη έπαιξε μπαλλάρα...Έλεος!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/