Αποστολέας Θέμα: Hypnotize-SOAD  (Αναγνώστηκε 41561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Hypnotize-SOAD
« στις: 23/11/05, 21:38 »
Ετοιμο και στην αγορα το καινουριο αλμπουμ των system of a down και φυσικα δεν γινοταν να μην πεσει πρωτο στα δικα μου χερια.  Τωρα κανω την πρωτη ακροαση. Αρκετα καλο. Μπορω να πω οτι μοιαζει σχετικα στο mesmerize αν και δεν ειναι τοσο "extreme" στις κιθαρες. Αρκετα καλο και ισαξιο του mesmerize. ΠΑρτε το οποσδηποτε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #1 στις: 23/11/05, 23:35 »
τι να σ πω...θα τ ακουσω αυριο + 8α πω +γω τη γωμη μου περι χιπνοτάιζ....
you'll never see the lonely me at all

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #2 στις: 23/11/05, 23:38 »
Θα το παρω οπωσδηποτε...ηδη εχω κανει προακροαση σε μερικα τραγουδια...μοιαζουν πιο ηρεμα...αλλα εξισου καλα...αναμενω λοιπον...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #3 στις: 24/11/05, 15:07 »
μοιαζουν πιο ηρεμα...
Οντως ετσι ειναι φιλτατε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος credence

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • I keep looking back at someone else.. Me?
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #4 στις: 24/11/05, 21:54 »
Παρόλο που το "Hypnotize" είναι φαινομενικά πιο "ήσυχο" από τον προκάτοχο του, περιέχει το πιο παρανοϊκό τραγούδι των δύο άλμπουμ, το Vicinity Of Obsenity (ο ορισμός της παλαβομάρας!!!). Στο γνώριμο επιθετικό ύφος των SOAD κινούνται και τα κομμάτια Attack (κορυφή), Dreaming, Stealing Society,Tentative, U-Fig & She's Like Heroin (απίστευτα σαρκαστικοί στίχοι..) ενώ σε πιο εμπορικούς δρόμους τα Kill Rock'n'Roll, Hypnotize, Holy Mountains, Soldier Side και καθώς και η μπαλάντα Lonely Day που θα αγαπηθεί από πολλούς "πονεμένους".. 

Οι στίχοι για μια ακόμη φορά "αριστερίζουν" με αντιπολεμικά μηνύματα και κράξιμο σε κάθε τι εμπορικό, λαμπερό και εφήμερο. (Αν και επιτρέψτε μου να πω πως η κυκλοφορία δύο CD με συνολική διάρκεια 76 λεπτών μέσα σε διάστημα έξι μηνών είναι σίγουρα για εμπορικούς λόγους. Κάλλιστα θα μπορούσε να έχει κυκλοφορίσει ως ενιαίο)

Στην ουσία τα δύο άλμπουν είναι ένα αφού ηχογραφήθηκαν την ίδια περίοδο απλά κυκλοφόρησαν δε δύο δόσεις, (παρεπιπτόντως η θήκη του Hypnotize έχει μια προεξοχή που μπαίνει μέσα στη θήκη του Mesmerize δημιουργώντας ένα ενιαίο CD-package)

Στο Hypnotize ο Daron m***kian τραγουδάει ακόμη περισσότερο από ότι στο Mesmerize και για μια ακόμη φορά έχει γίνει φοβερή δουλειά στις φωνητικές μελωδίες.

Με αυτήν την κυκλοφορία οι SOAD ολοκληρώνουν τον καλύτερο (κατα τη γνώμη μου) δίσκο τους μέχρι στιγμής και δημιουργούν ακόμα μεγαλύτερες προσδοκίες για το μέλλον..

Συνίσταται ανεπιφύλακτα.. Αξίζει μέχρι δεκάρας τα λεφτά του

Τα αιώνια κακός μπελάς, στα εφήμερα χρονοτριβώ..

και συ στο αίμα μου κυλάς σαν δηλητήριο αργό..

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #5 στις: 25/11/05, 00:23 »
Mετα απο συνεχες ακουσμα αρκετων φορων εχω να πω το εξης...ο δισκος ειναι φοβερος... οπως λενε και παραπανω ειναι πιο ησυχος απο το Mesmerize,αλλα εχει και αυτος τα ξεσπασμα του...
Οι φωνες ειναι αρκετα πιο μελωδικες και δινουν πιο ''λυρικο'' τονο στα κομματια...η παραγωγη κινειτα στα ιδια επιπεδα... αν και θα ηθελα να ειναι λιγο διαφορετικη...αλλα μαλλον ηθελαν να δωσουν το στιγμα των δυο συνεχομενων αλμπουμ...

Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οποιον ακουει SOAD...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #6 στις: 25/11/05, 14:43 »
Λοιπον να πω και εγω μετα απο συνεχες ακουσμα(το εχω ακουσει σε 2 μερες πανω απο 50 φορες) μπορω να πω οτι τα αξιζει ολα τα λεφτα του. Αν και θα προτιμουσα να ακουω τον tankian λιγο παραπανω αλλα δεν πειραζει. Αλλα γουσταρω Vicinity Of Obsenity τρελα ομως!!! Ο ορισμος της τρελας!!!!!
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος alter_bridge

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #7 στις: 25/11/05, 15:14 »
Παιδιά το δισκάκι έχει ωραία κομμάτια...Πόλυ ωραίο είναι το Lonely day αλλά και το Hypnotize!!!!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #8 στις: 25/11/05, 15:15 »
Αν θέλει κάποιος μπορεί να το κατεβάσει από εδώ.

Το κατεβάζω τώρα, δεν ξέρω τι περιέχει το rar, λογικά πρέπει να είναι ο δίσκος.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #9 στις: 25/11/05, 15:54 »
Αυτό είναι.
Κατεβάζετε και τα δύο rar αρχεία και είναι ολόκληρος ο δίσκος.

Κωδικός: www.metalunion.tk
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #10 στις: 29/11/05, 21:49 »
Παίρνοντας το στα χέρια μου την Κυριακή και ακουγοντάς το καμιά 10αριά φορές μπορώ να πω ότι και αυτό το album είναι πάρα πολύ καλό.Στο στυλ του Mesmerise με περισσότερες ήρεμες συνθέσεις,αλλά χωρίς να λείπουν και τα δυνατά κομμάτια,το Hypnotize ακούγεται ευχάριστα ολόκληρο καθώς σ'αυτό βοηθάει και η μικρή του διάρκεια.Αυτά που ξεχώρισα ήταν τα:Attack(τα σπάει),Hypnotize,Tentative,U-Fig,Vicinity Of Obscenity(μακράν το πιο παλαβό κομμάτι του δίσκου),She's Like Heroine,Soldier Side.Για άλλη μια φορά ο Dolmayan είναι φοβερός στα τύμπανα,ο m***kian τραγουδάει περισσότερο και οι φωνητικές μελωδίες είναι απλά υπέροχες και πολύ ευφάνταστες.Προτείνεται εύκολα...
It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #11 στις: 01/12/05, 16:09 »
Μ'αρεσε απίστευτα. Από το πρώτο κομμάτι είχα την εντύπωση πως επρόκειτο για ένα άλμπουμ ισάξιο του Toxicity, και είχα δίκιο.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #12 στις: 01/12/05, 16:20 »
Εμένα το Mesmerize με το πρώτο άκουσμα με έστειλε στον τοίχο!! Το Hypnotize δεν με εντυπωσίασε αμέσως. Δεν ξέρω γιατι...
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #13 στις: 01/12/05, 16:21 »
Εμένα το Mesmerize με το πρώτο άκουσμα με έστειλε στον τοίχο!! Το Hypnotize δεν με εντυπωσίασε αμέσως. Δεν ξέρω γιατι...
Ναι συμφωνω. Βασικα το Hypnotize θελει ποιο πολυ ακουσμα πιστευω για να το καταλαβει κανεις. Το Mesmerize σε ξετιναζε επι τοπου
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #14 στις: 01/12/05, 17:47 »
Ειδα ενα τραγουδι στο Χακο..Παλυ ηρεμο μαου φανηκε..Τεσπα σε αυτους που αρεσαν τα αλλα θα αρεσει και αυτο σε αυτους που δεν αρεσαν δεν θα αρεσει.(ευτυχως..)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #15 στις: 02/12/05, 08:57 »
To Mesmerize ακουστικό το ακούσατε? Παιγμένο μόνο με τσέλο, κάτι παρόμοιο όπως οι Apocalyptica αλλά δεν πρέπει να είναι αυτοί.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #16 στις: 03/12/05, 18:40 »
To Mesmerize ακουστικό το ακούσατε? Παιγμένο μόνο με τσέλο, κάτι παρόμοιο όπως οι Apocalyptica αλλά δεν πρέπει να είναι αυτοί.
Μπορεις να μας δωσεις καμια εξτρα πληροφορια για να δουμε τι θα κατεβασουμε;;;
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #17 στις: 04/12/05, 17:01 »
παιδακια......με μεγαλη μου λυπη.....σας ανακοινωνω οτι παλι ψιλοαπογοητευτηκα.....αλλα τι να κανω, περιμενα ενα νεο toxicity....τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.για μενα οι soad ειναι γρηγορος τρελος ρυθμος κ καλες ειναι και οι δευτερες αλλα μονο σε ρεφραιν και πολυ!! ενταξει, αλλαξαν στιλακι αλλα ελπιζω οτι το επομενο θα ειναι λιγοτερο ατμοσφαιρικο....η οτι τελος παντων ειναι το hypnotize κ το mesmerize..... :(απο τα καινουρια κομματια καλα ειναι το holy mountains+Vicinity of Obscenity!!αλλα δν θα κολλησω σε αυτο το cd οπως στα τρια πρωτα....
PS(κατα τ αλλα δηλωνω παντα πιστη φαν που στηριζει καθε προσπαθεια των soad 8)
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #18 στις: 04/12/05, 19:34 »
παιδακια......με μεγαλη μου λυπη.....σας ανακοινωνω οτι παλι ψιλοαπογοητευτηκα.....αλλα τι να κανω, περιμενα ενα νεο toxicity....τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.για μενα οι soad ειναι γρηγορος τρελος ρυθμος

Ε σκιουζμη αλλα το mesmerize δεν ειχε γργορους και τρελους ρυθμους? Μη κουφαθω τελειως.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #19 στις: 05/12/05, 08:33 »
To Mesmerize ακουστικό το ακούσατε? Παιγμένο μόνο με τσέλο, κάτι παρόμοιο όπως οι Apocalyptica αλλά δεν πρέπει να είναι αυτοί.

Μπορεις να μας δωσεις καμια εξτρα πληροφορια για να δουμε τι θα κατεβασουμε;;;


Το μόνο που ξέρω είναι ότι η ονομασία του είναι "The String Quartet Tribute to System of A Downs Mezmerize", ότι μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ και ότι είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #20 στις: 05/12/05, 16:46 »
παιδακια......με μεγαλη μου λυπη.....σας ανακοινωνω οτι παλι ψιλοαπογοητευτηκα.....αλλα τι να κανω, περιμενα ενα νεο toxicity....τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.για μενα οι soad ειναι γρηγορος τρελος ρυθμος

Ε σκιουζμη αλλα το mesmerize δεν ειχε γργορους και τρελους ρυθμους? Μη κουφαθω τελειως.

τωρα πως να στο εξηγησω κ εσενα......δν ξερω, απλα με αγγιζαν, να το πω ετσι, περισσοτερο τα παλια τραγουδια.απλα ηταν διαφορετικα....κ πιο ωραια για μενα....πολλα παιδια εχουν πορωθει με τα καινουρια, τι να κανουμε ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα κλαψ :-\
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #21 στις: 05/12/05, 22:30 »
παιδακια......με μεγαλη μου λυπη.....σας ανακοινωνω οτι παλι ψιλοαπογοητευτηκα.....αλλα τι να κανω, περιμενα ενα νεο toxicity....τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.για μενα οι soad ειναι γρηγορος τρελος ρυθμος

Ε σκιουζμη αλλα το mesmerize δεν ειχε γργορους και τρελους ρυθμους? Μη κουφαθω τελειως.

τωρα πως να στο εξηγησω κ εσενα......δν ξερω, απλα με αγγιζαν, να το πω ετσι, περισσοτερο τα παλια τραγουδια.απλα ηταν διαφορετικα....κ πιο ωραια για μενα....πολλα παιδια εχουν πορωθει με τα καινουρια, τι να κανουμε ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα κλαψ :-\
Μα δεν ειναι θεμα απλα αλλαζουν το ηφος τους λιγο. Με ενα ακουσμα δεν γινεται να  το καταλαβεις. Αυτο το σιντι θελει πολλα ακουσματα για να καταλαβεις τον νεο ηχο. Και τελικα δεν εχουν αλλαξει και τοσο πολυ. Και το ατμοσφαιρικο που το βρηκες? :o Και εγω θυμαμαι που ελεγες οτι δεν σου αρεσε το πρωτο τους και οτι το μεσμεραιζ ηταν δισκαρα αλλα εν παση.... Παντως το hypnotize πρεπει να το ακουσεις πολλες φορες για να το καταλαβεις και πιστευω θα σου αρεσει τελικα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #22 στις: 06/12/05, 03:43 »
τελικα ο m***kian ειναι απιστευτος και παρανοικος συνθετης... μονο που θα προτιμουσα να ακουγα πιο πολυ serj στο album παρα αυτον. (μη γινει και one man project)
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #23 στις: 06/12/05, 05:20 »
παιδακια......με μεγαλη μου λυπη.....σας ανακοινωνω οτι παλι ψιλοαπογοητευτηκα.....αλλα τι να κανω, περιμενα ενα νεο toxicity....τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.

Εγω απο την αλλη τι να πω που το 1ο τους CD το θεωρω μαπα???

Απο την αλλη βλεπω οτι ωριμασαν... τα φωνητικα βελτιωθηκαν πολυ κατα τη γνωμη μου...

Και εγιναν πολυ πιο πειραματικοι και εφευρετικοι στις συνθεσεις τους...



If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Hypnotize-SOAD
« Απάντηση #24 στις: 06/12/05, 14:58 »
τα δυο τελευταια cd δεν ηταν και πολυ soad.
Εγω αυτο που ειπες δεν μπορω να καταλαβω. Συμφωνω οτι ειναι προσωπικη σου αποψη και καλα κανεις και την εχεις αλλα δενμπορω να καταλαβω τι ειναι SOAD? Δηλαδη SOAD ειναι μονο οτι ηταν το toxicity? Και το πρωτο τους δεν εχει μεγαλη σεχεση με το toxicity αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι soad. Η μουσικη προχωραει δεν μπορουν να βγαζουν μονο toxicity θα βαρεθουν και αυτοι και εμεις. Δλδ το steal this album επειδη δεν ειναι toxicity δεν ειναι SOAD?  Με τι κριτηρια οριζεις δηλαδη οτι ενα αλμπουμ ειναι system of a down?

φιλικα παντα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry