Αποστολέας Θέμα: Φωτογραφιες κιθαρων!!  (Αναγνώστηκε 1088229 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1125 στις: 27/02/08, 20:11 »
Θενξ ρε παιδια για τα καλα σας λογια  :D :D...οντως ειναι μια πολυ ομορφη κιθαρα,τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα....γρηγορη και σχετικα λεπτη ταστιερα/μπρατσο,σωμα πουπινγκα και μεηπλ....αυτα τα λιγα...μονο μαγνητες αλλαξα απο τοτε...
Γαβριηλ στο στουντιο νομιζω τα ειχαμε ξαναπει ρε συ....αντε να ξαναειδοθουμε πας και πιουμε καμια μπυρα  :D :D
Jesus εισαι σωστος και παλι....δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε αυτο το μοντελο λεμε  :) :)...τωρα το ψαχνω
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/08, 18:19 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1126 στις: 27/02/08, 21:48 »
Θενξ ρε παιδια για τα καλα σας λογια  :D :D...οντως ειναι μια πολυ ομορφη κιθαρα,τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα....γρηγορη και σχετικα λεπτη ταστιερα/μπρατσο,σωμα πουπινγκα και μεηπλ....αυτα τα λιγα...μονο μαγνητες αλλαξα απο τοτε...
Γαβρηιλ στο στουντιο νομιζω τα ειχαμε ξαναπει ρε συ....αντε να ξαναειδοθουμε πας και πιουμε καμια μπυρα  :D :D
Jesus εισαι σωστος και παλι....δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε αυτο το μοντελο λεμε  :) :)...τωρα το ψαχνω

Σάββατο τελειώνω εξεταστική. Θα κανονίσουμε στάνταρ :D Τη σέταρες την τέλε?
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1127 στις: 27/02/08, 23:23 »
Παντος πρωτη φορα βλεπω να κυκλφορει les paul με τρεμολο... Ειχα δει μονο μια του Ace Frehley και μια του Jeff Hanneman και φανταστικα οτι ητανε costum μοντελα και οτι δεν θα υπηρξε τπτ ομοιο σε κυκλοφορια.

H Epiphone παντως ειχε κυκλοφορισει μια μικρη σειρα ΛεςΠολ γκοθικ με φλουντ αν θυμαμαι καλα, και ηταν ακομα πιο ακυρη και ασχημη  :-\
Η συγκεκριμενη εχει κατι που μοιαζει με καλερ τουλαχιστον...
Και φυσικα υπαρχουν ΛεςΠολ με μπιγκσμπι
Επισης καποιες εταιρειες κυκλοφορουν τρεμολο για ΛΠ, οπου δεν χρειαζεται μετατροπη στην κιθαρα σου, βγαζεις το tailpiece και βαζεις το τρεμολο, το οποιο εχει και ενα λαστιχο απο κατω για να μην σημαδεψεις την κιθαρα...
« Τελευταία τροποποίηση: 27/02/08, 23:25 από Jezus »
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1128 στις: 27/02/08, 23:24 »
Παντος πρωτη φορα βλεπω να κυκλφορει les paul με τρεμολο... Ειχα δει μονο μια του Ace Frehley και μια του Jeff Hanneman και φανταστικα οτι ητανε costum μοντελα και οτι δεν θα υπηρξε τπτ ομοιο σε κυκλοφορια.

H Epiphone παντως ειχε κυκλοφορισει μια μικρη σειρα ΛεςΠολ γκοθικ με φλουντ αν θυμαμαι καλα, και ηταν ακομα πιο ακυρη και ασχημη  :-\

Τη Gothic την έχω, και ίσα ίσα μου φαίνεται πολύ όμορφη κιθάρα, δεν έχει τίποτα περίεργο πάνω. Τώρα αν εννοείς για τη Gothic με το floyd rose, κι εμένα μου φάνηκε κάπως, αλλά γούστα είναι αυτά...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1129 στις: 27/02/08, 23:26 »
Ναι η νορμαλ ειναι πολυ ωραια κιθαρα, και στο χερι, την εχει ενας κολητος. Αλλα με το φλουντ ειναι κακασχημη για τα γουστα μου...  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1130 στις: 27/02/08, 23:30 »
Ναι η νορμαλ ειναι πολυ ωραια κιθαρα, και στο χερι, την εχει ενας κολητος. Αλλα με το φλουντ ειναι κακασχημη για τα γουστα μου...  :-\

Ναί, όντως, έχει χαλαρά απίστευτο μανίκι. Είναι απ'τις κιθάρες που θέλω να κρατήσω, χαλαρά...  ;D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1131 στις: 28/02/08, 17:19 »
Παντως η καλυτερη,τυπου Les Paul,που εχω παιξει εγω τουλαχιστον,ειναι η PRS Single Cut Trem.Το τρεμολο του Smith ειναι καταπληκτικο....καποια στιγμη πετυχα μια 10 Τop στο ebay και τη χτυπησα σε πολυ καλη τιμη...καταπληκτικη κιθαρα παιδια

@Gabriel....φιλε τελικα αγορασα καινουργιο μπρατσο στην tele και τωρα το ρελικαρω για να 'κολαει' και εμφανησιακα με την κιθαρα....θα τη δοκιμασεις συντομα  :D....οσο για τις μπυρες σε περιμενω στανταρ στο στουντιο  :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1132 στις: 29/02/08, 05:44 »
Mace, 10 top?!?!  :o
Αυτες δεν ειναι υπερπανακριβες?
Παντως απο τις διαστασεις φαινεται να ειναι κατι αναμεσα σε φεντερ και γκιμπσον, οποτε ειναι απλα σινγκλ-κατ και οχι λες πολ αντιγραφο. Βεβαια μια tremonti SE που ειχα παιξει ηταν πολυ κοντα σε ΛΠ, αλλα καποιες αλλες παλιες ΠΡΣ που εχω πιασει (οχι σινγκλκατ) δεν ειχαν και πολυ σχεση... το τρεμολο και ολο το χαρντγουεαρ οντως φοβερο!
Καλοπαιχτη! Εχεις πολυ κιθαρα στο στουντιο απ'οτι καταλαβαινω, πως τις συντηρεις?  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1133 στις: 29/02/08, 05:59 »
Απο America ολες οι κιθαρες ειναι σε λογικες τιμες...
κοιτα εδω:
cgi.ebay.com/2007-PRS-20TH-ANNIVERSARY-SINGLE-CUT-10-TOP-IN-GREEN_W0QQitemZ190195074078QQihZ009QQcategoryZ2384QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l1247QQcmdZViewItem

1900$=1256.53E + shipping etc. αντε να παει 1600-1700Ε
εχει και αλλες φθηνοτερες απλα ενα απλο παραδειγμα...

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1134 στις: 29/02/08, 13:52 »
Φιλε Jesus η αληθεια ειναι οτι εχω πλεον αρκετες κιθαρες,οχι λογω καποιου βιτσιου η επειδη δεν εχω τι να κανω τα λεφτα μου αλλα επειδη περαν των βασικων μου εξοδων (νοικια,λογαριασμοι,πιστωτικες κλπ) δεν εχω καποιο αλλο "παθος"...ααα..και καποια ταξιδια.Εξαλου δε τις αγοραζεις ολες μαζι  ;)...απλα αν κατσει καποια ευκαιρια πρεπει να 'σαι εκει.Ειδικα το διαστημα που εζησα Αμερικη (εξι μηνες περιπου) περασα μεγαλες 'πεινες' γιατι ολα τα λεφτα μου πηγαιναν σε εξοπλισμο (...το burger πηγαινε συννεφο και δε τo μετανιωσα καθολου :D )...εκτοτε ευτυχως δε χρειαστηκε να πουλησω κατι για να καλυψω εξοδα αλλα οτι 'εστελνα' επερνα κατι αλλο παντα σε εξοπλισμο....να και η PRS






Παράθεση
οποτε ειναι απλα σινγκλ-κατ και οχι λες πολ αντιγραφο. Βεβαια μια tremonti SE που ειχα παιξει ηταν πολυ κοντα σε ΛΠ, αλλα καποιες αλλες παλιες PRS που εχω πιασει (οχι σινγκλκατ) δεν ειχαν και πολυ σχεση... το τρεμολο και ολο το χαρντγουεαρ οντως φοβερο!


...και πολυ σωστα τα λες,και γι'αυτο την αναφερω ως 'τυπου Les Paul' και οχι lesPaul copy....για τις πιο παλιες PRS που αναφερεις μαλλον ηταν τις σειρας custom (22 η 24) η απο τις CE (22 η 24) η prefactory era (κατασκευασμενες πριν το '91)...η τιμη που κοστισε καινουργια η 10top ηταν κοντα στις 2000 ευρω με μεταφορικα,φορους κλπ...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1135 στις: 29/02/08, 13:57 »
@Gabriel....φιλε τελικα αγορασα καινουργιο μπρατσο στην tele και τωρα το ρελικαρω για να 'κολαει' και εμφανησιακα με την κιθαρα....θα τη δοκιμασεις συντομα  :D....οσο για τις μπυρες σε περιμενω στανταρ στο στουντιο  :)

Ωραία.... μπράβο σας....  :-\ :-\ :'(

Όλα μεταξύ σας τα κανονίζετε...  :-\ ::) 8) ;D ;D

Όσο για τις Gibson + tremolo, θυμάμαι τόσο Les Paul Standard με Floyd όσο και ταυράκια με Kahler! (το θυμάται κανείς??) Τι να πεις, περίεργες εποχές, η Gibson έτρωγε ξύλο από διάφορους.... μεταλοκατασκευαστές και είπε να κάνει το κομμάτι της...
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1136 στις: 29/02/08, 14:13 »
Παράθεση
Τι να πεις, περίεργες εποχές, η Gibson έτρωγε ξύλο από διάφορους.... μεταλοκατασκευαστές και είπε να κάνει το κομμάτι της...

...χα,χα,χα Kramer μου θυμιζει  ;D ;D...ρε συ CCL εισαι ευπροσδεκτος,οι μπυρες φτανουν για ολους....αντε ξεκουβαλα απο Γιαννενα και κατεβα (...η μηπως εισαι Αθηνα;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1137 στις: 29/02/08, 14:15 »
Φιλε Jesus η αληθεια ειναι οτι εχω πλεον αρκετες κιθαρες,οχι λογω καποιου βιτσιου η επειδη δεν εχω τι να κανω τα λεφτα μου αλλα επειδη περαν των βασικων μου εξοδων (νοικια,λογαριασμοι,πιστωτικες κλπ) δεν εχω καποιο αλλο "παθος"...ααα..και καποια ταξιδια.Εξαλου δε τις αγοραζεις ολες μαζι  ;)...απλα αν κατσει καποια ευκαιρια πρεπει να 'σαι εκει.Ειδικα το διαστημα που εζησα Αμερικη (εξι μηνες περιπου) περασα μεγαλες 'πεινες' γιατι ολα τα λεφτα μου πηγαιναν σε εξοπλισμο (...το burger πηγαινε συννεφο και δε τo μετανιωσα καθολου :D )...εκτοτε ευτυχως δε χρειαστηκε να πουλησω κατι για να καλυψω εξοδα αλλα οτι 'εστελνα' επερνα κατι αλλο παντα σε εξοπλισμο....να και η PRS

...και πολυ σωστα τα λες,και γι'αυτο την αναφερω ως 'τυπου Les Paul' και οχι lesPaul copy....για τις πιο παλιες PRS που αναφερεις μαλλον ηταν τις σειρας custom (22 η 24) η απο τις CE (22 η 24) η prefactory era (κατασκευασμενες πριν το '91)...η τιμη που κοστισε καινουργια η 10top ηταν κοντα στις 2000 ευρω με μεταφορικα,φορους κλπ...


Πολυ ωραια η κιθαρα  :)
Και πολυ καλη τιμη!
Με μια πριν το '91 ειχα παιξει αρκετα και μου ειχε κανει εντυπωση (την ειχε ενας Νορβηγος φιλος της αδερφης μου), και καποιες αλλες, κυριως SE.
Και εγω καπως ετσι ειμαι, μειον τα εξοδα για το νοικι γιατι μενω στο πατρικο μου. Οποτε μονο λογαριασμους και εξοδα, και οτι μενει σε κιθαρες  :)
Και οσον αφορα τα ταξιδια, συνηθως κανονιζω και μαζευω χρηματα  αλλα οι υπολοιποι δεν μπορουν να ακολουθησουν, οποτε παλι σε εξοπλισμο καταληγω  ;D
Π.χ. ειχα κλεισει εισητηρια για να παω στο messe φετος, αλλα κανεις τελικα απο οσους μου ειχαν πει δεν ερχεται, και πλεων τα ξενοδοχεια ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ, οποτε ακυρωσα τα εισητηρια, και τα λευτα μαλλον θα πανε για προκαταβολη σε εξοπλισμο  :D (εκτος αν αποφασισω να κανοω επιτελους εκεινο τον καυτηριασμο στη μυτη...  :-\ )
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1138 στις: 29/02/08, 14:20 »
Παράθεση
εκτος αν αποφασισω να κανοω επιτελους εκεινο τον καυτηριασμο στη μυτη...

...ετσι οπως σε βλεπω,θα περασουν κανα-δυο χρονια κι ακομα δε θα χεις τελειωσει με το θεμα υγειας  :-\ :-\....αλλα ξερω...υπαρχει κι αυτο το ebay που ειναι πειρασμος το ατιμο  :-[
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1139 στις: 29/02/08, 14:32 »
...χα,χα,χα Kramer μου θυμιζει  ;D ;D...ρε συ CCL εισαι ευπροσδεκτος,οι μπυρες φτανουν για ολους....αντε ξεκουβαλα απο Γιαννενα και κατεβα (...η μηπως εισαι Αθηνα;)

Όχι ρε, ποια Γιάννενα, που τέτοια τύχη... Αθήνα.  :-\

Η Κράμερ μου (μιας που τό'φερε η κουβέντα) μπαίνει χειρουργείο για αλλαγή μαγνητών. Αλλά κάτι θα βρω να φέρω αν το κανονίσετε.  ;D
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1140 στις: 29/02/08, 14:36 »
Ωχ...δε ξερω γιατι ειχα την εντυπωση οτι εισαι εκτος Αθηνας...στην επομενη μπυροσυναντηση θα λαβεις επισημη προσκληση  :)...και μια που λεμε για Kramer (bis) συντομα θα ανεβασω φοτος απο το "2nd Kramer Baretta Project"...το πρωτο "πειραμα" ψιλοαπετυχε  ;D ;D
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1141 στις: 29/02/08, 16:17 »
Τρομερή κιθάρα Mace!! Μπράβο :D

Απο τακτ δεν σου ζήτησα να ανοίξεις τη θήκη όταν συναντηθήκαμε ;D..

Το χρώμα, τα νερά που κάνει το ξύλο, το headstock, όλα είναι τέλεια.. Απλά ένα θέμα είναι με τι ψυχολογία μπορείς να παίξεις με τέτοια - και τόσο ακριβή - κιθάρα.. Πως θα της συμπεριφερθείς.. :-[
« Τελευταία τροποποίηση: 29/02/08, 16:23 από faser »

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1142 στις: 29/02/08, 19:52 »
....A ρε συ Μαρινο,ευχαριστω...και κατσαμε τοση ωρα σπιτι και δεν ειπες τιποτα  :-X...τεσπαν...οι κιθαρες,φτηνες η ακριβες,δεν ειναι επιπλα.Ειναι μουσικα οργανα και ως τετοια πρεπει να αντιμετοπιζονται...για να τα φχαριστηθεις πρεπει να παιζεις μ'αυτα,οχι να φοβασαι να τα αγγιξεις ''μην τυχει και γρατσουνιστει''.Εξαλλου για τον ηχο σκαμε τα λεφτα,οχι για τη φατσα του οργανου (...ε καλα,αν ειναι και ομορφο δε μας χαλαει  ;D ;D)...μην ειμαστε σαν τους τυπους που αγοραζουν καινουργια επιπλα στο σαλονονι κι αμεσως τα σκεπαζουν με σεντονια 'για να μη λερωθουν' και δε χαιρονται το δερματινο κανεπε τους  :) :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1143 στις: 29/02/08, 21:56 »
Και σε θυμάμαι με το μπλουζάκι PRS και λέω που στο διάολο είναι η PRS?  ;D
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1144 στις: 29/02/08, 22:48 »
καλά βρε σείς υπήρχαν τέτοιες gibson??????????????
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1145 στις: 01/03/08, 00:14 »
Παράθεση
Και σε θυμάμαι με το μπλουζάκι PRS και λέω που στο διάολο είναι η PRS? 

....χα,χα....ναι το μπλουζακι ηρθε ''πακετο'' με την κιθαρα.... :D :D
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1146 στις: 01/03/08, 00:28 »
Βάζω το μπλουζάκι, βάζεις την κιθάρα;
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1147 στις: 01/03/08, 00:31 »
 :o :o :o :o :o :o...βρε αθεοφοβοι ειστε ευπροσδεκτοι να τζαμαρουμε οποτε γουσταρετε  :D :D....με μπυρες χα,χα,χα
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/08, 00:47 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1148 στις: 01/03/08, 02:22 »
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Φωτογραφιες κιθαρων!!
« Απάντηση #1149 στις: 01/03/08, 02:33 »
Ποιός έπαιζε μ'αυτά τα εκτρώματα?!?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
16709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/18, 21:16
από panixgr
12 Απαντήσεις
7113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/08, 13:51
από themos
34 Απαντήσεις
22967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 20:02
από Serviani
3 Απαντήσεις
13500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 10:42
από mace
10 Απαντήσεις
6014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/14, 21:46
από tsaka.ikaria
11 Απαντήσεις
14659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/14, 19:02
από sfanfan
3 Απαντήσεις
5841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/14, 14:24
από modfori
1 Απαντήσεις
3805 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/15, 15:04
από modfori
0 Απαντήσεις
6476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/15, 19:39
από @Morpheus@
1 Απαντήσεις
9858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/17, 06:49
από adr1anos