Αποστολέας Θέμα: METALLICA i istoria tous  (Αναγνώστηκε 15512 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #25 στις: 12/05/06, 01:43 »
Μήπως εννοεί ο Νικ Γκόθικ οτι έγιναν πιο μέηνστρημ για λόγους εμπορικούς?

Δεν ξέρω αλλά εγώ δεν θα περίμενα κάποιον στα σαράντα του και μετά από 20 χρόνια περίπου στη μουσική να γράφει ακόμα τραγούδια του τύπου "Scaning the scene in the city tonight looking for you to start up a fight...." we are badasses and we are gonna kick yor a** και είμαστε οι πιο κακοί και τρομεροί κλπ. Καλά κάνουν και αλλάζουν γιατί αλλιώς καταντάνε γραφικοί.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #26 στις: 12/05/06, 14:39 »
Καλή η αλλαγή, αλλά πρέπει να είναι πετυχημένη...

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #27 στις: 12/05/06, 23:24 »
Αυτό εννοώ. Κακό να μένεις γραφικός. Αλλά χειρότερο είναι να γελοιοποιείς το παρελθόν σου...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #28 στις: 13/05/06, 01:35 »
Μπα δεν νομίζω... το να γελοιοποιείς το παρελθόν σου περιέχει και αρκετές δόσεις αυτοσαρκασμού, που εμένα τουλάχιστον μου αρέσει..
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #29 στις: 13/05/06, 15:56 »
Αυτό εννοώ. Κακό να μένεις γραφικός. Αλλά χειρότερο είναι να γελοιοποιείς το παρελθόν σου...
Συμφωνω.
Οσο για την βαρεμαρα των maiden που ειπε καποιος ας ακουσει καλυτερα τους δισκους τους.
Δεν ειναι κακη η αλλαγη.Αλλα οταν γινεται με τοσο σουσουρο νταβαντουρι ντιβιντια κλπ καταλαβαινεις και γιατι γινεται.Την ολη φαση με τον ψυχαναλυτη επρεπε να μας την δειξουν?Εμπορικο κολπο ηταν και αυτο.Εγω τουλαχιστον πιαστηκα και  νοικιασα το ντιβιντι οταν βγηκε.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #30 στις: 17/05/06, 18:14 »
καλησπερα παδια.ειμαι ενας φανατικος οπαδος των μεταλλικα 10 χρονια τωρα κ θεωρω τν εαυτο μου αντικειμενικο.εχω βαρεθει να ακουω ολα αυτα τα χρονια για τους μεταλλικα που πουληθηκαν για το χρημα κ τη δοξα!ρε παιδια,θυμαστε ποιος δισκος ηταν η πρωτη μεγαλη επιτυχια των μεταλλικα που τους ανεβασε στο νουμερο 29 των τσαρτς,ο οποιος εγινε χρυσος κ με τν οποιο εγιναν γνωστοτεροι κ εβγαλαν χρηματα?το master of puppets!αν λοιπον οι μεταλλικα ηθελαν να βγαλουν πιο πολλα λεφτα δν θα ηταν η επομενη δουλεια τους κατι αναλογο?αυτοι ομως τι εκαναν?ρισκαραν βγαζοντας εναν τελειως διαφορετικο δισκο που αντι να τους καταστρεψει τους ανεβασε ψηλοτερα!αφου λοιπον εβγαλαν κ απο το and justice... πολλα λεφτα αν ηθελαν να βγαλουν περισσοτερα ο επομενος δισκος δν θα ηταν σαν το and justice?κ παει λεγοντας...για να μν πολυλογω φιλοι μου οι μεταλλικα ρισκαραν,εξελιχθηκαν σαν ανθρωποι κ σαν μουσικοι κ πετυχαν!γιατι καποιοι ανθρωποι γεννιουντε ευλογημενοι να πετυχουν...δλδ αν κινιωντουσαν εκ του ασφαλους κ βγαζαν δισκους σαν τα ride...,master για σιγουρια τοτε δν θα ηταν πουλημενοι?η μουσικη ειναι εξελιξη κ οποιος μενει στασιμος ειναι χαμενος!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #31 στις: 18/05/06, 20:56 »
Το θεμα ειναι η αλλαγη να εχει και καποιο υποβαθρο και να μην ειναι απλα μια αλλαγη.Δλδ με την ιδια αλλαγη θα μπορουσαν να βαρανε απλα κατσαρολες και να τους θεωρουμε μαγκες επειδη δεν φοβηθηκαν να αλλαξουν. :P Δεν ειναι ετσι τα πραγματα πιστευω.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Slapper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #32 στις: 22/05/06, 01:10 »
ti na pw re guys.o ronnie james ta leei wraia.mono oi typades einai pouloimenoi?
oi maiden p.x. den einai?kai kante mou mia xari,min apantate ston allo pou elege oti eide ena video twn Metallica kai o Hetfield itan san kinezos i iapwnas.twra akouw ti diaskeui tou THE WAIT apo Metallica twn Haulocaust.oi an8rwpoi den exoun grapsei istoria me to garage days kai to garage inc.?auto den to exei kanei allo group.eimai 19 sta 20 kai paizw se group 4 xronia.panw katw exw katalavei poso diskolo einai na krati8eis sta idia.asxoloume me ti mousiki 7 xronia.paizw basso(etsi gia tin istoria.)

Αποσυνδεδεμένος Slapper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #33 στις: 22/05/06, 01:16 »
bravo james21 mou arese o logos sou kai i8ella na pw oti an kai fanatikos eimai ka8ara antikeimenikos..arese pou milises gia mousiki stasimotita.

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #34 στις: 22/05/06, 13:41 »
bravo james21 mou arese o logos sou kai i8ella na pw oti an kai fanatikos eimai ka8ara antikeimenikos..arese pou milises gia mousiki stasimotita.
ασχολουμαι με τν μουσικη τελειως ερασιτεχνικα κ ειμαι τελειως αυτοδιδακτος.ωστοσο καταλαβαινω πως το να παιζεις τα ιδια κ τα ιδια καταντα κουραστικο,βαρετο...δν εχεις κινητρο!πρεπει να ψαχνεσαι πανω στην μουσικη,να ψαχνεις το διαφορετικο κ να ρισκαρεις ανεξαρτητως τελικου αποτελεσματος.
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος manowaru

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Stand and fight
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #35 στις: 22/05/06, 14:30 »
bravo james21 mou arese o logos sou kai i8ella na pw oti an kai fanatikos eimai ka8ara antikeimenikos..arese pou milises gia mousiki stasimotita.
ασχολουμαι με τν μουσικη τελειως ερασιτεχνικα κ ειμαι τελειως αυτοδιδακτος.ωστοσο καταλαβαινω πως το να παιζεις τα ιδια κ τα ιδια καταντα κουραστικο,βαρετο...δν εχεις κινητρο!πρεπει να ψαχνεσαι πανω στην μουσικη,να ψαχνεις το διαφορετικο κ να ρισκαρεις ανεξαρτητως τελικου αποτελεσματος.
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Υγιής μουσικός ονομάζεται αυτός που προοδεύει κ εξελίσσεται, που δεν μένει στάσιμος. Και οι metallica είναι από τους πιο υγιείς μουσικούς στην metal σκηνή.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #36 στις: 23/05/06, 16:56 »
Ωραια βγαλαμε και τους maiden βαρετους..Φυσικα αν τους συγκρινεις με τους υγεεις(μουσικα) και προοδευτικους μεταλικα εχετε δικιο :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #37 στις: 23/05/06, 17:31 »
Ωραια βγαλαμε και τους maiden βαρετους..Φυσικα αν τους συγκρινεις με τους υγεεις(μουσικα) και προοδευτικους μεταλικα εχετε δικιο :P


Να σε παραπέμπψω στο ρεφραίν του No More Lies ή όχι;;;
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #38 στις: 23/05/06, 17:44 »
Δεν βρισκω κατι το μεμπτο..

Να σε παραπεμψω στους στιχους του frantic?Γιατι αλλα προοδευτικος και αλλο μαλακας...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #39 στις: 24/05/06, 12:16 »
Προοδευτικότητα η επανάληψη περίπου 20 φορές της φράσης No More Lies μέσα σε ένα τραγούδι;;
Και btw, αν και δεν μ' αρέσει το frantic, δεν είναι και τόσο χάλια.....και σίγουρα είναι λίγο πιο περιεκτικό από το No More Lies....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #40 στις: 25/05/06, 18:41 »
Δεν νομιζω "Μy lifestyle determines my deathstyle"
Για το no more lies δεν μπορω να σου πω τπτ ειναι απο τα τραγουδια που μ αρεσουν αν και δεν θεωρειται το καλυτερο του δισκου οπως για παραδειγμα το frantic.Πολυ ουσια δεν εχει ουτε το No more lies τουλαχιστον ομως δεν πειραζει τα αυτια μου και εχει ωραια μελωδια.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Slapper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #41 στις: 25/05/06, 20:13 »
oson afora ta dio komatia den mporeis na ta sygrineis giati oi Maiden prospa8isan na kanoun kati apo ta palia , enw oi Metallica kati kainourio.kai na pw kai kati allo : apo ka8e disko twn Maiden einai gnwsta liga kommatia anti8etws oi Metallica apo ka8e disko tous ola sxedon ta kommatia einai pasignwsta.kati teleutaio , oi Metallica kataferan na kanoun ta idola tous (p.x. Motorhead , Venom , houlaucust , Black Sabbath k.a.) na tous sxoliasoun kalws.o Ozzy tous eixe mazi tou se periodia.polloi apo ta eidola tous exoun kanei diaskeues twn Metallica.Slapper

Αποσυνδεδεμένος {SLASH}

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • h mousiki pigaini me polous ala gami--ai mazi mou
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #42 στις: 15/07/06, 17:05 »
nick gothick diafono kathena mazi sou gia mena i metallica inai o kaliteros orismos tou heavy metal
oli i diskografia tous maresi sto st anger ou lene oli i apoliti moufa kai den tha diafonisi oli i proigoumeni diski itan klasis anoteri alla kai to st anger ixai mesa kapoia dinata komatia st anger frantic some kind of monster invisimble kid inai mia polisizitimeni mpanta diladi oti inai polisizitimeno inai apla kati emporiko diladi mia moufa;; eoun kai diomisi dekaeties sto energitiko tous pos diladi na min inai polisizitimeni
metallica FOR EVER  {this tallica boy is a heavy play now}YEAHHHHHHHHHH

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #43 στις: 15/07/06, 17:13 »
ti endiaferon thema...
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #44 στις: 15/07/06, 17:16 »
Τι να κανουμε δεν εχει θεμα για την τρυπα του οζοντος

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: METALLICA i istoria tous
« Απάντηση #45 στις: 04/11/07, 15:53 »
χαλια οι γεροι σου..το εχουν σκατσει
anathema-amehtana

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
5348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/02, 23:44
από Σπύρος
0 Απαντήσεις
4433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/04, 15:21
από randomize
6 Απαντήσεις
3395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/05, 13:12
από Devil Driver
14 Απαντήσεις
8115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 23:56
από Nicos_metal
3 Απαντήσεις
3120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/09, 22:46
από Akis94
1 Απαντήσεις
2452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 18:08
από Stinky
9 Απαντήσεις
3853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/10, 14:46
από CLIFF EM ALL
4 Απαντήσεις
2829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 21:14
από Mike Moss
Metallica rig

Ξεκίνησε από tech21man Ενισχυτές

3 Απαντήσεις
3248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 23:52
από Jezus
5 Απαντήσεις
3305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/10, 09:06
από Βραζίλης