Αποστολέας Θέμα: Meshuggah!  (Αναγνώστηκε 9813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Meshuggah!
« στις: 24/05/06, 23:45 »
Ακουει κανεις Meshuggah?

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #1 στις: 25/05/06, 19:18 »
Of Course!!!Τα σπανε και ειναι αρκετα τεχνικη μπαντα.Σου συστεινω το contradictions collapse,νομιζω οτι ειναι και το πρωτο τους album,δεν κοβω το χερι μου!Το αγαπημενο μου  κομματι ειναι το Sickening,κομματαρα!!!!Θα ανεβαζα και κανα κομματι αλλα...συνδεση ιοκ  :'( :'(
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #2 στις: 26/05/06, 01:52 »
Απίστευτη μπάντα!! Το πρώτο άλμπουμ τους το όποιο είναι το 1989 παρακαλώ, λέγεται Meshuggah και δεν νομίζω να κυκλοφορεί.. Δεν μπορώ να πώ ότι τους ακούω πολύ καιρό οπότε δεν έχω να πώ κάτι καινούριο, προτείνω όμως ανεπιφύλακτα να πάτε να αγοράσετε, αν δεν το έχετε, το Destroy Erase Improve από το Μετρόπολις (8.90 κάνει) το οποίο είναι πολύ ωραίος δίσκος.
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #3 στις: 27/05/06, 16:12 »
Destroy Erase Improve είναι all time classic, μετά Νοthing, Chaosphere λίγο χλιαρό, και το catch 33 είναι top

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #4 στις: 28/05/06, 18:11 »
Ωπα! Να και άλλοι δικοί μας...κι εγώ νόμιζα πως μόνο εγώ και κανα δυο άλλοι μέσα στο forum ακούμε μπάντες όπως οι Meshuggah...τι να πω για αυτούς; Απλά από τις πλέον πειραματικές και πρωτότυπες μπάντες της εποχής μας με τρελές (κυριολεκτικα) ιδέες και συνθέσεις...μη ξεχνάμε οτι στο E.P. I (έπος) και στο Catch Thirtythree άλμπουμ παίζουν με οκτάχορδες (ναι, σωστά διαβάζετε) κιθάρες...αυτό δείχνει το πόσο ψάχνονται να επεκτείνουν τη μουσική πέρα από τα συνηθισμένα...προσοχή όμως...πρέπει να προειδοποιήσω όσους δε τους έχουν ακούσει οτι δεν πρόκειται για εύκολο άκουσμα...τα κομμάτια τους δεν έχουν μελωδίες ουτε ρεφραιν...έχουν όμως το κάτι διαφορετικό...προτεινόμενες κυκλοφορίες τα Destroy Erase Improve και Chaosphere για αρχή...

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #5 στις: 29/05/06, 23:31 »
Of Course!!!Τα σπανε και ειναι αρκετα τεχνικη μπαντα.Σου συστεινω το contradictions collapse,νομιζω οτι ειναι και το πρωτο τους album,δεν κοβω το χερι μου!Το αγαπημενο μου  κομματι ειναι το Sickening,κομματαρα!!!!Θα ανεβαζα και κανα κομματι αλλα...συνδεση ιοκ  :'( :'(

Εχω σχεδον ολα τους τα albums, απλα πορωθηκα και ειπα να ανοιξω κουβεντα...

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #6 στις: 30/05/06, 02:01 »
Είχα σκοπό να ανοίξω εγώ αυτό το θέμα αλλά μάλλον με πρόλαβες... ;)

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #7 στις: 30/05/06, 15:45 »
Είχα σκοπό να ανοίξω εγώ αυτό το θέμα αλλά μάλλον με πρόλαβες... ;)

Atheist? Βλεπω ακους και αλλα ωραια πραγματακια. Yeah Καποιος αν θυμαμαι ειχε πει και για cynic...

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #8 στις: 30/05/06, 16:22 »
Σου παραθέτω μια λίστα με ορισμένες μπάντες που θεωρώ οτι πρέπει να ακουστούν και να προσεχτούν έστω και τώρα...

Cynic (Εγώ και ο Fys τους έχουμε αναφέρει τόσες φορές σε διάφορα θέματα που έχει γίνει κουραστικό...)
Atheist (Θεοί... ;))
Isis
Psychotic Waltz
Strapping Young Lad
Mastodon
Converge
Sickening Horror (Αυτοί είναι και δικοί μας...βγάζουν δίσκο σύντομα...)
The Dillinger Escape Plan
Burst

...και άλλες πολλές που δε μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή...ας ξεκολλήσουμε επιτέλους από τα στερεότυπα και τα στανταρ ακούσματα και ας δούμε τι υπάρχει λίγο παραπέρα...όσοι έχετε να προτείνετε κάποιο ενδιαφέρον άκουσμα μπορείτε να μας το παραθέσετε εδώ...


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #9 στις: 30/05/06, 20:55 »
Εχω ακουσει κατι λιγα και θελω οσο πιο γρηγορα γινεται να παω να παρω σιντι γιατι οι τυποι τα σπανε κανονικοτατα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #10 στις: 31/05/06, 02:58 »
Από Meshuggah ρε παιδιά έχω το "Chaosphere", αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, με αποτέλεσμα να μην εντρυφήσω... εσείς τί προτείνετε; Νομίζετε ότι θα μου αρέσουν κάποια από τα άλλα τους;

Δοκίμασε το Destroy Erase Improve...είναι κάπως πιο προσιτό (όσο προσιτό μπορεί να είναι ένα αλμπουμ των Meshuggah...) και αυτό θα πρότεινα σε κάποιον που θέλει να ξεκινήσει την ενασχόλησή του με αυτούς...θα σου πρότεινα να ακούσεις κάτι πρώτα όμως...

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #11 στις: 31/05/06, 15:54 »
Υπάρχει και το Ε.Ρ. 'Ι' στο οποίο χρησιμοποιούν οκτάχορδες κιθάρες όπως προανέφερα και το οποίο περιέχει μόνο ένα κομμάτι διάρκειας ακριβώς 21 λεπτών...είναι πραγματικά εντυπωσιακό σαν άκουσμα και πολύ βαρύ και κτηνώδες παίξιμο...αλλά θέλει ανοιχτά μυαλά...κι εγώ πάντως με την έννοια 'προσιτό' εννοούσα το οτι ίσως είναι καλύτερο να δεις τα αλμπουμ τους με τη χρονολογική σειρά που έχουν κυκλοφορήσει ωστε να καταλάβεις καλύτερα την εξέλιξή τους και να κατανοήσεις καλύτερα τα επόμενα...ύπάρχει βέβαια και το αντίστροφο...π.χ. όταν πρωτοάκουσα το 'Mosquito' των Psychotic Waltz απογοητεύτηκα και δε κατάλαβα τι πήγαν να κάνουν μέχρι που άκουσα το 'Bleeding' (το αμέσως επόμενο δηλαδή) οπότε άλλαξε εντελώς η άποψή μου (απίστευτες δισκάρες και τα δυο)...

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #12 στις: 01/06/06, 14:42 »
Σου παραθέτω μια λίστα με ορισμένες μπάντες που θεωρώ οτι πρέπει να ακουστούν και να προσεχτούν έστω και τώρα...

Cynic (Εγώ και ο Fys τους έχουμε αναφέρει τόσες φορές σε διάφορα θέματα που έχει γίνει κουραστικό...)
Atheist (Θεοί... ;))
Isis
Psychotic Waltz
Strapping Young Lad
Mastodon
Converge
Sickening Horror (Αυτοί είναι και δικοί μας...βγάζουν δίσκο σύντομα...)
The Dillinger Escape Plan
Burst

...και άλλες πολλές που δε μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή...ας ξεκολλήσουμε επιτέλους από τα στερεότυπα και τα στανταρ ακούσματα και ας δούμε τι υπάρχει λίγο παραπέρα...όσοι έχετε να προτείνετε κάποιο ενδιαφέρον άκουσμα μπορείτε να μας το παραθέσετε εδώ...



Εχεις ωραια ακουσματα φιλε μου. Ολοι αυτοι ειναι ηδη στη δισκοθηκη μου... Ειδικα Isis, Dillinger, Burst τελευταια τα εχω λιωσει! Συν τους παρακατω
Knut
Breach
Clutch
Cave In
Jesu
Pelican
Neurosis
Oxbow
Shora

lol

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #13 στις: 10/06/06, 00:37 »
Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος κάποια στιγμή ότι η μουσική προχωράει.. Ο Ax_Wield τα είπε τα συγκροτήματα που θα έλεγα και εγώ. Πρέπει να ξεκολλήσουμε από τα κλασσικά και να προχωρήσουμε.. Οι Meshuggah υπάρχουν από το 89 και δεν έχουν αναγνωριστεί ακόμα.. Οι Atheist πουλάνε πιο πολύ τώρα από τότε που βγήκανε.. To Social Grace των Psychotic Waltz είναι πιο μπροστά από το Images And Words των Dream Theater.. Οι Cynic είναι ακόμα μπροστά.. Μπορεί να πεί κανείς ότι μπάντες όπως οι Isis, οι Cult Of Luna, οι Neurosis, οι Burst έχουν δημιουργήσει ένα δίκο τους χώρο.. Ας επικεντρωθούμε σε πιο νέα συγκροτήματα επιτέλους για να μην πάνε χαμένα..
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

drummer27

  • Επισκέπτης
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #14 στις: 26/06/06, 15:27 »
www.nevbornguitars.com...m aytes paizoun oi meshuggah...

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #15 στις: 26/06/06, 23:23 »
Αυτο που με τρελλαίνει είναι ότι μπορούν να γράψουν ένα κομμάτι 20 λεπτά και το main riff να αρχίζει από το 00:05 και να τελειώνει στο 3:45.
Γα***ο;

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #16 στις: 27/06/06, 00:09 »
www.nevbornguitars.com...m aytes paizoun oi meshuggah...
Οι Meshuggah δεν παιζουν με Ibanez 7χορδες; Το λέω γιατί είχα δει μια φωτογραφία τους νομίζω στο διαφημιστικό της φυλλάδιο του 2005.
Πάντως δεν έχω αξιωθεί ακόμα να ακούσω κάτι από αυτούς δυστυχώς! Σύντομα όμως...!

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #17 στις: 27/06/06, 10:48 »
Παιδιά, με οχτάχορδες παίζουν! Και λένε ότι η 8η χορδή είναι χρήσιμη για πιο βαρύ ήχο!! Με λίγα λόγια είναι μια έξτρα χορδή από πάνω και όχι από κάτω!! Ένας θεός ξέρει τι τρέλα κουβαλάνε..
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #18 στις: 27/06/06, 13:20 »
Αυτό είναι αλήθεια...και όποιος δε το πιστεύει ας τσεκάρει τα 'Catch 33' και 'Ι' που παίζουν με οκτάχορδες να πάθει πλάκα...πάντως είναι αλήθεια οτι παλιότερα έπαιζαν με επτάχορδες και μάλιστα ήταν από τα πρώτα συγκροτήματα που τις χρησιμοποίησαν τόσο πολύ πριν ακόμα σκάσουν οι διάφορες μόδες και γίνουν δημοφιλείς...πάντα μπροστά...

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #19 στις: 27/06/06, 13:33 »
Α, εντάξει τότε 8)
Καλά θα πρέπει να'χουν κάτι χέρια σαν κουπιά για να παίζουν με δαύτες! ;D

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #20 στις: 29/06/06, 11:23 »
Σου παραθέτω μια λίστα με ορισμένες μπάντες που θεωρώ οτι πρέπει να ακουστούν και να προσεχτούν έστω και τώρα...

Cynic (Εγώ και ο Fys τους έχουμε αναφέρει τόσες φορές σε διάφορα θέματα που έχει γίνει κουραστικό...)
Atheist (Θεοί... ;))
Isis
Psychotic Waltz
Strapping Young Lad
Mastodon
Converge
Sickening Horror (Αυτοί είναι και δικοί μας...βγάζουν δίσκο σύντομα...)
The Dillinger Escape Plan
Burst

...και άλλες πολλές που δε μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή...ας ξεκολλήσουμε επιτέλους από τα στερεότυπα και τα στανταρ ακούσματα και ας δούμε τι υπάρχει λίγο παραπέρα...όσοι έχετε να προτείνετε κάποιο ενδιαφέρον άκουσμα μπορείτε να μας το παραθέσετε εδώ...


Ρε παιδιά εμένα μου κάνει κατα το μεγαλύτερο μέρος η λίστα αυτή αλλά τους Meshugah ακόμη δεν τους έχω χωνέψει. Ακούω στη μουσική τους τα άπειρα ρυθμικά σχήματα και μου ακούγονται σαν να ξέρουν εκατομμύρια τρόπους να επαναλαμβάνουν την ίδια νότα. Μην Βαράτε. Εγώ έχω ένα μαύρο cd με μία σφαίρα στο εξώφυλλο. Μήπως δεν είναι αντιπροσωπευτικό ή classic?
Τις γουστάρω πολύ αυτές τις avant garde μπάντες (μην ξεχνάτε τους Mekong Delta) αλλά αυτοί ακόμη δεν μου έκατσαν. Βέναια γούστα είναι αυτά. Αν σας πώ ότι δεν μου αρέσουν ούτε οι Voivod θα με φάτε? :)
Ποιο cd Meshugah θα μου αλλάξει γνώμη?
Για να συμπληρώσω τη λίστα να πώ
Toxik, Realm, End Amen (project Psychotic Waltz & Despair)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/06/06, 11:25 από verdict94 »

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #21 στις: 29/06/06, 13:33 »
Αυτό που λές τους κάνει μοναδικούς, να βαράνε μια νότα με 10000000000000000 τρόπους!
Άκου το Destroy Erase Improve και ίσως αλλάξεις γνώμη...
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #22 στις: 30/06/06, 11:52 »
verdict94 αν ακούσεις το destroy erase improve και δεν τους παραδεχτείς τότε δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να το κάνεις ότι και να σου λέμε εμείς

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #23 στις: 30/06/06, 12:31 »
Αν σας πώ ότι δεν μου αρέσουν ούτε οι Voivod θα με φάτε? :)

ΖΩΝΤΑΝΟ!!! >:(

Χωρις πλάκα, είσαι απαράδεκτος. ;D
Να το συζητήσουμε, όμως, επειδή οι Voivod έχουν κάνει δραστικότατες αλλαγές στο ύφος τους. Ποιο album άκουσες και δε σου άρεσε; Το "Phobos" πχ το έχεις ακούσει;
Δεν το έχω ακούσει αυτό μάλλον. Έχω ακούσει κανα δυο από το War And Pain, το Tribal Convictions και αν θυμάμαι καλά κάτι από ένα δίσκο που ήταν κάπως πιο ροκ και είχε βγει το 1992 νομίζω. Είχα μεγάλο πρόβλημα με τον τραγουδιάρη. Απλώς δεν τον άντεχα.....
Γενικά πάντως ακούω πολύ τέτοιο left field υλικό. Είναι βέβαια κάποια γκρουπ που κάπως μου κάθονταν άσχημα.
Συμπληρώνω και άλλο την παραπάνω λίστα. Τι λέτε για Theory In Practice (ο κιθαρίστας τους παίζει τώρα και στους επανασυνδεδεμένους Mekong Delta) και τους Spiral Architect? Ωραίες μπάντες.
Θα τσεκάρω το cd που μου λέτε αλλά να πώ ότι όσο μάγκας και αν είναι κάποιος που ξέρει 100000000000 για να παίζει μια νότα εμένα κάπως με κουράζει γιατί εκτιμώ καλύτερα (απλώς μου αρέσει να "ακούω" νότες) την ποικιλία σε ηχοχρώματα. Εννοείται ότι είναι μάγκες τα άτομα απλά δεν ακούω τραγούδια εκεί μέσα. Βέβαια για να πήζουν τόσο πολύ για να τα ηχογραφήσουν σημαίνει ότι το γουστάρουν και τους εκφράζει και χαίρομαι που έχουν και φανατικό κοινό διότι είναι τίμιοι στις προθέσεις τους. Εγώ μάλλον απλώς δεν θα πάρω. :)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Meshuggah!
« Απάντηση #24 στις: 30/06/06, 16:20 »
Γενικά πάντως ακούω πολύ τέτοιο left field υλικό. Είναι βέβαια κάποια γκρουπ που κάπως μου κάθονταν άσχημα.
Συμπληρώνω και άλλο την παραπάνω λίστα. Τι λέτε για Theory In Practice (ο κιθαρίστας τους παίζει τώρα και στους επανασυνδεδεμένους Mekong Delta) και τους Spiral Architect? Ωραίες μπάντες.
Θα τσεκάρω το cd που μου λέτε αλλά να πώ ότι όσο μάγκας και αν είναι κάποιος που ξέρει 100000000000 για να παίζει μια νότα εμένα κάπως με κουράζει γιατί εκτιμώ καλύτερα (απλώς μου αρέσει να "ακούω" νότες) την ποικιλία σε ηχοχρώματα. Εννοείται ότι είναι μάγκες τα άτομα απλά δεν ακούω τραγούδια εκεί μέσα. Βέβαια για να πήζουν τόσο πολύ για να τα ηχογραφήσουν σημαίνει ότι το γουστάρουν και τους εκφράζει και χαίρομαι που έχουν και φανατικό κοινό διότι είναι τίμιοι στις προθέσεις τους. Εγώ μάλλον απλώς δεν θα πάρω. :)

Εννοείται πως στα γούστα του καθενός δε χωράει άλλη γνώμη οπότε μην ανησυχείς γλιτώνεις τη πυρά :D...δεν έχω ακούσει Spiral Architect αν και θα το ήθελα γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια...έχετε να προτείνετε κάποια δουλειά τους; Όσο για τους Theory In Practice τους ήξερα σαν όνομα αλλά δεν είχα ακούσει κάτι μέχρι πρόσφατα και έπαθα σοκ!! Μιλάμε οτι τα παληκάρια έχουν ξεφύγει...εντυπωσιακό άκουσμα...επίσης μου έχουν προτείνει να ακούσω Nocturnus...απο αυτούς έχετε ακούσει τίποτα; Τι έχετε να προτείνετε;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/06, 02:19
από Fys
9 Απαντήσεις
4508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/08, 12:02
από Ammon Jerro