Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει μουσική που δεν αντέχετε να ακούτε?  (Αναγνώστηκε 92033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ruby

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Από ξένη μουσική ακούω τα πάντα εκτός από ποπ και χιπ χοπ.
Από ελληνική μουσική ακούω μόνο ροκ.

Αποσυνδεδεμένος whatsnew

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • New Day New Life
Δεν μπορώ με τίποτα Γονίδη, Βέρτη, Καρρά κτλ αλλά και Κλασική μουσική (παλιότερα μπορούσα). Κάτι ενδιάμεσο.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Από χιπ χοπ ακούω μόνο ποπ
και από ελληνικό ροκ μόνο ξένα! :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
τωρα τελευταία έχουν αρχίσει να μου τη δίνουν και τα μπαλαντο-κλαψ-κλαψ-μολις-χώρισα-και-θα-πεσω-απτο-γκρεμο-ντριγκι-ντριγκι-κλαψ

Διευκρίνιση δεν εννοώ όλα τα τραγουδια που μιλάνε για χωρισμό και για παλιές αγάπες. Προς θεού!

Αποσυνδεδεμένος thepianist

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My children you are my army....
    • Προφίλ
πολυ καλη ερωτηση........λοιπον......
1) σκυλαδικα :-X
2) Δαχτυλοτραγουδα, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω
3) κλαρινα
4) pop\rock που θελουν να δειξουν οτι και καλα ειναι ροκαδες και παραλληλα να ειναι και οι χαζογκομενες (συγγνωμη για την εκφραση) που πουλανε στυλ
 

Υ.Γ: για την Μπεζεντακου δν μιλαω γιατι η ερωτηση ηταν ποιο ειδος "μουσικης" δεν αντεχουμε!
have a little faith brother...there's a plan to make all of this right. Hail to my own Requiem.....see ya!

Αποσυνδεδεμένος Metallos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Pop,Hip hop και άλλες τέτοιες μπούρδες που δεν έχουν κάτι σημαντικό να πουν,δεν έχουν κάποιο νόημα. ;D

συν 10000 στον φιλο dream και να προσθεσω και τα πολυ πολυ καφρικα συγροτηματα τα οποια υμνουν το σατανα και αλλες τετοιες μαλακιες(σορρυ που βομολοχω αλλα χρειαζεται) διαιονιζοντας ετσι τα στερεοτυπα για τη μεταλ μουσικη
Θελω κι εγω ενα mesa boogie.

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ακριβως... Αν και υπάρχουν πολλοί λόγοι που δημιουργούνται αυτά τα στερεότυπα ένας είναι και αυτός...

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν γουστάρω τα πολύ σάπια ελληνικά αγνώστων καλλιτεχνών (μ' αρέσουν καρβέλας, πανταζής, catman, θώδη κ.τ.λ)
δεν γουστάρω brutal φωνητικά
δεν γουστάρω τα πολύ χαλαρά rnb και hip hop
δεν γουστάρω την jazz καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τρελαίνομαι για country, gospel, αναγεννησιακή μουσική, κλασσική μουσική, rock n' roll, speed metal, delta blues, rolling stones , malmsteen, τσιτσάνη, βοσκόπουλο, πάριο, al di meola, Yanni....
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Από χιπ χοπ ακούω μόνο ποπ
και από ελληνικό ροκ μόνο ξένα! :-\ :-\ :-\
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D RESPECT!!!! ;D ;D
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Nagash

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
  Να ένα καλό θέμα για το πρώτο μου post στο Forum ;)

 Λοιπόν έχουμε και λέμε... Δεν αντέχω να ακούω οτιδήποτε κακοπαιγμένο, κακοτραγουδησμένο, πρόχειρο,
το οποίο υπάρχει για να υποτιμά την νοημοσύνη μου σαν ακροατή και το οποίο δεν θα υπάρχει την επόμενη μέρα στη μνήμη μου. Στην Ελλάδα φυσικά, για να πιάσω τα του οίκου μας, υπάρχουν πολλά τέτοια κατασκευάσματα (η TV νάναι καλά). Απλά κλείνω τ' αυτιά μου...
So when the music's over, turn off the lights...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
  Να ένα καλό θέμα για το πρώτο μου post στο Forum ;)

 Λοιπόν έχουμε και λέμε... Δεν αντέχω να ακούω οτιδήποτε κακοπαιγμένο, κακοτραγουδησμένο, πρόχειρο,
το οποίο υπάρχει για να υποτιμά την νοημοσύνη μου σαν ακροατή και το οποίο δεν θα υπάρχει την επόμενη μέρα στη μνήμη μου. Στην Ελλάδα φυσικά, για να πιάσω τα του οίκου μας, υπάρχουν πολλά τέτοια κατασκευάσματα (η TV νάναι καλά). Απλά κλείνω τ' αυτιά μου...

Πολύ ωραία απάντηση...
 Καλώς ήρθες!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Randy31

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • http://metalheadsgr.darkbb.com/portal.htm
    • Προφίλ
Μήπως υπάρχει κάποιο είδος μουσικής που δεν αντέχετε να ακούτε?

Εγώ εκνευρίζομαι όταν ακούω Κλαρίνο  >:( και όταν ακούω τις χιλιοπαιγμένες επιτυχίες μπουζουκιού βλέπε Σεμίνα ή παπαδόπουλος.

Μια φίλη μου πάλι μου φωνάζει αχ αχ το κεφάλι μου χαμήλωσε τη μουσική ή καλύτερα κλείστην όταν ακούω Heavy Metal (ήπιο , όχι καφρίλες).

Εσείς?

Παρακαλώ όχι κάδο!Το ρωτάω από περιέργεια και από επιστημονικής απόψεως.

Ego den boro na akou Elinika Sixenome ta Rap, RNR  giati poli apla ine gelia kai ivika ta rap ine tragouvi tis plakas gia enena ine mia gelia mimisi tis mantinava pou ine g**ates

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Είναι αλήθεια ότι ο Άκης Πάνου έχει γράψει τραγουδάρες. Δεν αντέχω όμως να τον ακούω, στο μαγαζί που δούλευα την περασμένη σεζόν παίζαμε συνέχεια! Έχω ανάγκη για καναδυο χρόνια να μην ακούω Άκη Πάνου! Επίσης, δεν μπορώ με τίποτα να ακούω Βοσκόπουλο, εδώ που είμαι διακοπές, παίρνω ΚΤΕΛ για να πάω στην πρωτεύουσα του νησιού και ο οδηγός κάθε πρωί βάζει Βοσκόπουλο. Και είναι κρίμα που δεν αντέχω να τον ακούω γιατί έχει πει και κάποια καλά τραγούδια. Τα βιώματά μου, με περιορίζουν στο τι ακούω :( :(

Αποσυνδεδεμένος pNd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ποπ, emo, σκυλαδικα, trance... <---- ΣΠΑΣΤΕ ΤΑ ΗΧΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος PAPAJOHNNY

  • Μικρός Μπαλαντούλης
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
  • ...but I like it!
    • Προφίλ
Δε μπορω και εγω το κλαρινο ...μου γυρνανε τα ματια αναποδα >:(!!!
Καθως και ολων των ιδων τα "μπιτακια" που ακους ενα συνεχωμενο..."τουβ","τουβ","τουβ" και λιγο "στουβ","στουβ","στουβ" για πρωτοτυπια!! ;D
Της ψυχής μου τα κομάτια είναι έρημα παλάτια,όπως κάτι μονοπάτια δίχως τέλος και αρχή...

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
-
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 13:20 από Constantine* »

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Είναι αλήθεια ότι ο Άκης Πάνου έχει γράψει τραγουδάρες. Δεν αντέχω όμως να τον ακούω, στο μαγαζί που δούλευα την περασμένη σεζόν παίζαμε συνέχεια! Έχω ανάγκη για καναδυο χρόνια να μην ακούω Άκη Πάνου!

Ντροπή!  :) :)

"Κι όταν πάψει ο πονεμένος να ελπίζει, για το σύμπαν χαλαλίζει μια βρισιά..."

Ό,τι και να πεις έχεις δίκιο :-[

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Εγώ δεν αντέχω να ακούω αυτά που ονομάζουμε σουξέ. Πετρέλλης, Ζήνα, Κιάμος και όλους τους όμοιους τους δεν μπορώ να τους ακούω. Και στην Α και στην Β λυκείου στην 5ήμερη πήγαμε σε μπουζούκια και τις 2 φορές ήμουν από αυτούς που την έκαναν κάποια στιγμή... Και αυτό αναμένεται να κάνω και φέτος...

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
          Εγώ πάλι, δεν έχω πρόβλημα ούτε με τα μπουζούκια, ούτε με τα "σουξέ' που λες. Το είπα και πιο πάνω : όλα το ρόλο τους παίζουν. Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι άλλο. Πως όλοι τα σνομπάρουν κι όμως κάθε βράδυ τα τραπέζια είναι γεμάτα;
          Ποιο το πρόβλημα βρε παιδιά να θέλει κάποιος να διασκεδάσει έτσι; Συγνώμη που δεν ακούω μόνο Αλεξίου και Μάλαμα αλλα ευτυχώς κάτι ξέρω και για αυτούς.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος pNd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
          Εγώ πάλι, δεν έχω πρόβλημα ούτε με τα μπουζούκια, ούτε με τα "σουξέ' που λες. Το είπα και πιο πάνω : όλα το ρόλο τους παίζουν. Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι άλλο. Πως όλοι τα σνομπάρουν κι όμως κάθε βράδυ τα τραπέζια είναι γεμάτα;
          Ποιο το πρόβλημα βρε παιδιά να θέλει κάποιος να διασκεδάσει έτσι; Συγνώμη που δεν ακούω μόνο Αλεξίου και Μάλαμα αλλα ευτυχώς κάτι ξέρω και για αυτούς.

Ναι ολα το ρολο τους παιζουν.. αλλα για να σε αφυπνιζουν και αλλα για να σε αποχαυνωνουν..(σουξε)..
Καλα δεν νομιζω να ειπε κανεις οτι τα σνομπαρουν ολοι (αλλα πιστευω αρκετοι).. και τα τραπεζια αυτα ειναι συνηθως ''πιασμενα'' απο πλουσιοπαιδα κυριως, που επειδη δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν πανε και τα ''σπανε'' και ακουνε τραγουδια χωρις κανενα νοημα... και πληρωνουν για ενα τραπεζι, οσα βγαζει καποιος δουλευοντας ενα μηνα..

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
          Εγώ πάλι, δεν έχω πρόβλημα ούτε με τα μπουζούκια, ούτε με τα "σουξέ' που λες. Το είπα και πιο πάνω : όλα το ρόλο τους παίζουν. Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι άλλο. Πως όλοι τα σνομπάρουν κι όμως κάθε βράδυ τα τραπέζια είναι γεμάτα;
          Ποιο το πρόβλημα βρε παιδιά να θέλει κάποιος να διασκεδάσει έτσι; Συγνώμη που δεν ακούω μόνο Αλεξίου και Μάλαμα αλλα ευτυχώς κάτι ξέρω και για αυτούς.

Δεν κατάλαβες καλά: δεν με ενοχλεί η ύπαρξή τους, αλίμονο, απλά δεν μου αρέσει εμένα να διασκεδάζω κατά αυτόν τον τρόπο...

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
και τα τραπεζια αυτα ειναι συνηθως ''πιασμενα'' απο πλουσιοπαιδα κυριως, που επειδη δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν πανε και τα ''σπανε'' και ακουνε τραγουδια χωρις κανενα νοημα... και πληρωνουν για ενα τραπεζι, οσα βγαζει καποιος δουλευοντας ενα μηνα..

   Όχι πάντα, δεν γίνεται έτσι συνήθως και τα τραπέζια δεν είναι τόσο πολύ ακριβά (μου μίλησες για ολόκληρο μισθό) - ειδικά όταν είναι μεγάλη η παρέα. Τέλος πάντων, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο θλιβερό να πας ένα βράδυ στα μπουζούκια. Αν θέλεις εσύ να αφυπνιστείς ή να αποχαυνωθείς, θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς πιστεύω.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Τέλος πάντων, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο θλιβερό να πας ένα βράδυ στα μπουζούκια. Αν θέλεις εσύ να αφυπνιστείς ή να αποχαυνωθείς, θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς πιστεύω.

Γιατί δεν αρέσει σε όλους αυτού του είδους η διασκέδαση...

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
    Στα όσα είπα είδες κάπου να γράφω πως όλοι είναι αναγκασμένοι να τους αρέσει;
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
    Στα όσα είπα είδες κάπου να γράφω πως όλοι είναι αναγκασμένοι να τους αρέσει;

Λες: Γιατί να είναι τόσο θλιβερό ένα βράδυ στα μπουζούκια;
Και απαντώ: Είναι θλιβερό για κάποιους που δεν τους αρέσει αυτού του είδος η διασκέδαση.

Νομίζω οτι το είπα στα ελληνικά...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
77 Απαντήσεις
31753 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 18:14
από Ommadawn
331 Απαντήσεις
85407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 02:25
από Jezus
141 Απαντήσεις
42186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 10:05
από Mike Moss
77 Απαντήσεις
23828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 11:18
από giorgos_z
17 Απαντήσεις
7228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
44 Απαντήσεις
14351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 12:15
από RORY GALLAGHER
7 Απαντήσεις
3577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/07, 11:47
από mpamps
40 Απαντήσεις
12892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 21:09
από whammypedaller
11 Απαντήσεις
4035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:08
από Καθόδιος (φλουτσ)
25 Απαντήσεις
8527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 21:18
από Guitarholic_punk