Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει μουσική που δεν αντέχετε να ακούτε?  (Αναγνώστηκε 91461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Δεν αντέχω το υπερβολικό γαβ-γαβ, όπως επίσης και black,death,grindcore κτλ

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
thn ellhnikh laikogavgize pou paizoun ta skyladika
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τα συχαμενα τα νταπαντουπα(που λεει και η μανα μου ;D ;D ;D) που παιζουν στα κλαμπ...


να τανε και μονο στα κλαμπ...
καλε εγω περασα πρωι μπροστα απο μια καφετερια, και μονο που το ακουσα μου αναψαν τα λαμπακια...
πως μπορουν ρε γμτ πρωι πρωι;;..  :-\
Plaka plaka(fun fun pou leei kai enas filos mou)to idio tha anarwtiountai kai autoi pou akoune ta ntapantoupa gia tous rockades, tous metallades klp klp....
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Costantine

  • Επισκέπτης
Ακριβώς. Αυτό από μόνο του, λέει πολλά, σχετικά με το με πόσο σθένος πρεπει να υποστηρίζουμε την "ανωτερότητα" του είδους μουσικής που προτιμάμε.. ::)     :)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/02/07, 06:38 από Costantine »

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ακριβώς από κάτω απ το παράθυρό μου έχει μια καφετέρια που καμμιά φορά τα πρωινά τους έρχεται να βάλουν νταπαντούπα ΔΥΝΑΤΑ!!
Κλειστά τζάμια εγώ και πολύ μπάσο τα νταπαντούπα= τρίζουν!! :'(

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βαριά λαϊκά, σύγχρονα ελαφρολαϊκά, σκυλάδικα, και 60s του στυλ Αυτά τα μάτια ήτανε πλάνα, καταιγίδες και τραμουντάνα. Όσον αφορά στην ξένη μουσική ακούω κυρίως ροκ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν βρίσκω καλά τραγούδια και σε άλλα είδη μουσικής.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απορώ τι βρίσκουν μερικοί και φτιάχνοται από τραγούδια του τύπου "ανέβα στο τραπέζι, κούκλα μου γλυκιά". Και μιλάμε για τη πλειοψηφία των Ελλήνων.

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΚΑΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ,ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΡΑΠ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟΥ(ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ,ΚΑΡΑΦΛΕΣ ΚΛΠ.)

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απορώ τι βρίσκουν μερικοί και φτιάχνοται από τραγούδια του τύπου "ανέβα στο τραπέζι, κούκλα μου γλυκιά". Και μιλάμε για τη πλειοψηφία των Ελλήνων.

Γουστα ειναι αυτα φιλε μου!!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απορώ τι βρίσκουν μερικοί και φτιάχνοται από τραγούδια του τύπου "ανέβα στο τραπέζι, κούκλα μου γλυκιά". Και μιλάμε για τη πλειοψηφία των Ελλήνων.

Γουστα ειναι αυτα φιλε μου!!!
mallon koini gnwmi einai,oxi gousta... :-\ :-\
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος giannis70

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φοινικουντα
Λοιποοοον....εγω θα πω τι ακουω.
1 pink floyd (σπανια κατηγορια) ;)
2 blues-jazz-funk
3 rock 70
4 και λιγα απο καλο heavy ...Black sabbath with ozzy - judas priest - ac/dc with bon scott -
iron maiden with di anno - φυσικα motorhead...
5 Απο ελλαδα τωρα....προτιμω Δημοτικα και εντεχνο (αν και εχει παρεξηγηθει ο ορος γιατι και ο χατζηγιαννης περνιεται για εντεχνο τωρα πια)
αυτα....
αααα......μερικες φορες στο αυτοκινητο μ αρεσει να ακουω deep house...deep για deep ομως ετσι... ;D
Heard melodies are sweet...those unheard are sweeter...

Αποσυνδεδεμένος armonia

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is moving only in one direction...forward.
    • Προφίλ
Η αληθεια ειναι οτι το πολυ βαρυ Metal δεν το μπορω, ουτε και τα σκυλλε (βλ. θελω να γινω τραγουδιστρια: Σ. Μπεζαντακου).
Αυτα για την ωρα!!!  ::)


Α!!! και κατι ακομα..... Η Νεα Μουσικη στον 20 αιωνα, που κανω τωρα στο πανεπιστημιο δεν την αντεχω....Οι περισσοτερες συνθεσεις μου σπανε τα νευρα!!

Και ενα ακομα.....Αυτο το ασταματητο νταμπαντουμπα που ακουνε οι αυστριακοι πρωι, μεσημερι, βραδυ κ το εχουνε στ'αυτια τους τοσο δυνατα που το ακουω εγω λες και παιζει στο ραδιοφωνο.... >:( και δε κανει ουτε μια διακοπη το ατιμο....ουφ!

Φιλουρες  :-*
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 16:23 από armonia »
Ποτέ σου μη κοιτάς τον άλλο μες στα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι κι όλοι σε σπαν κομμάτια.

Αποσυνδεδεμένος Northboy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
hiphop-rap-reggae

Steel Dragon

  • Επισκέπτης
 Ρε παιδια την κλασική???????????????? Οσοι αντιπαθουν την κλασικη πρεπει οπωσδηποτε να αναθεωρησουν αν
θελουν να τους παιρνουν στα σοβαρα....δεν αρεσει οθτς η Jazz απ' οτι ειδα , μαλλον πρεπει να αποβαλλουμε τις προκαταληψεις , γιατι ορισμενοι ειναι ορκισμενοι metalαδες και τιποτα αλλο .
Εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω τι μπορει να προσφερει και τι μουσικη ειναι αυτη του death metal και ολης της φασης λες και σφαζουνε γουρουνια ...Απο ην αλλη τα ψευτο-λαικα και οι ηλιθιοι εμπορικοί νεομοντερνισμοι ( δε λεω pop γιατι και η pop ειναι σεβαστη οπως και η jazz , η οπερα κ.α. και οποιος δε το παραδεχεται να παει να ακουσει κατι παραπανω

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδια την κλασική???????????????? Οσοι αντιπαθουν την κλασικη πρεπει οπωσδηποτε να αναθεωρησουν αν
θελουν να τους παιρνουν στα σοβαρα....δεν αρεσει οθτς η Jazz απ' οτι ειδα , μαλλον πρεπει να αποβαλλουμε τις προκαταληψεις , γιατι ορισμενοι ειναι ορκισμενοι metalαδες και τιποτα αλλο .
Εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω τι μπορει να προσφερει και τι μουσικη ειναι αυτη του death metal και ολης της φασης λες και σφαζουνε γουρουνια ...Απο ην αλλη τα ψευτο-λαικα και οι ηλιθιοι εμπορικοί νεομοντερνισμοι ( δε λεω pop γιατι και η pop ειναι σεβαστη οπως και η jazz , η οπερα κ.α. και οποιος δε το παραδεχεται να παει να ακουσει κατι παραπανω

Εν μέρη έχεις δίκιο και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. Όμως δεν γίνεται να αρέσουν σε κάποιον κι όλα.. Του άλλου μπορεί να μην του αρέσει η κλασική.. τι να κάνουμε...
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν αντέχω :

1. Σκυλάδικα-βαριά λαικά
2. Χαζοσκυλοπόπ τραγουδάκια (βλ. Τσαλίκης και άλλες ηλιθιότητες)
3. Ηλεκτρονική μουσική με ελάχιστες εξαιρέσεις
4. Death/black/thrash metal
5. Punk
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Ναι..Υπαρχει μια..
Και ειναι λιγο περιεργο γιατι ακουω τα παντα..
Απο rock και metal,κλασσικη μουσικη,latin,ethnic,jazz,fusion,pop,R&B,dance...Οτιδηποτε αρκει να βρω καποια καλα στοιχεια σε ενα κομματι χωρις προκαταληψεις...Ναι ρε αδερφε! Μεχρι και μερικα στοιχεια απο τα σκυλαδικα..
Aυτο που δεν αντεχω περιεργως ομως ειναι ενα παρακλαδι της rock που ειναι και η αγαπημενη μου μουσικη..
Και αυτο ειναι το punk! Βασανιστε με ευχαριστως παρα να με βαλετε να ακουσω punk για πανω απο 3 λεπτα..
Αlex

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δε μπορω καθολου χιπ χοπ κ σκυλαδικα....καθολου ομως.....

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
δεν μπορώ να ακούω τα τελειωμένα σκυλάδικα σε φάση κιάμος, μακροπουλος κλπ ...αλλά ορισμένες φόρες έχουν πολύυυ γέλιο....Αυτα που δεν μπορω με τίποτα, ούτε για πλάκα γιατι δεν τους βρίσκω κανένα νόημα είναι τα ξένα μπιτάκια, ντισκο, χάουζ που παίζουν συνήθως τα κλαμπάκια...αυτα δεν τα μπορω

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
hunted fairy , οταν λες disco εννοεις τα σημερινα "dicso" ή τα παλια καλα δεκαετιών 70/80?(βλεπε hot stuff , thats the way , sex machine , flashdance Κλπ)
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
hunted fairy , οταν λες disco εννοεις τα σημερινα "dicso" ή τα παλια καλα δεκαετιών 70/80?(βλεπε hot stuff , thats the way , sex machine , flashdance Κλπ)

τα σημερινα βέβαια! που κακως τα χαρακτιρισα ντισκο...

Αποσυνδεδεμένος Alexz11

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ με τίποτα δεν μπορώ να ακούσω rap, hip-hop και έτσι. Και δεν το λέω αυτό επειδή είμαι κανας 35αρης και έτσι. 15 χρονών είμαι και δεν μπορώ να βρώ τίποτα στον 50 Cent ή τον Eminem ή οποιονδήποτε. Μιλάμε για στίχους που δεν σε εκφράζουν. Είναι καθαρά εμπορική μουσική. Ο 50 Cent κάνει αυτό που κάνει για να μας το παίζει γκομενιάρης και μαγκάκι και καλα λεφτάς με τις βιλλάρες του και τις γκόμενες του με τα μινι και τις κοιλιές απ' έξω... Και απορώ πως μπορεί ο κάθε ένας να πορώνεται με ένα τέτοιο στυλάκι.

paran0id

  • Επισκέπτης
Εγώ με τίποτα δεν μπορώ να ακούσω rap, hip-hop και έτσι. Και δεν το λέω αυτό επειδή είμαι κανας 35αρης και έτσι. 15 χρονών είμαι και δεν μπορώ να βρώ τίποτα στον 50 Cent ή τον Eminem ή οποιονδήποτε. Μιλάμε για στίχους που δεν σε εκφράζουν. Είναι καθαρά εμπορική μουσική. Ο 50 Cent κάνει αυτό που κάνει για να μας το παίζει γκομενιάρης και μαγκάκι και καλα λεφτάς με τις βιλλάρες του και τις γκόμενες του με τα μινι και τις κοιλιές απ' έξω... Και απορώ πως μπορεί ο κάθε ένας να πορώνεται με ένα τέτοιο στυλάκι.
πραγματι ειδικα τα βιντεο κλιπ πολυ γελιο
ο ματσωμενος τυπας που βγαινει απο τη rolls royce fantom του μπαινει στη βιλλα που ειναι γεματη γκομενες, ξαναβγαινει παιρνει την gallardo του παει στο κοτερο και δε συμμαζευεται...

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Εγώ με τίποτα δεν μπορώ να ακούσω rap, hip-hop και έτσι. Και δεν το λέω αυτό επειδή είμαι κανας 35αρης και έτσι. 15 χρονών είμαι και δεν μπορώ να βρώ τίποτα στον 50 Cent ή τον Eminem ή οποιονδήποτε. Μιλάμε για στίχους που δεν σε εκφράζουν. Είναι καθαρά εμπορική μουσική. Ο 50 Cent κάνει αυτό που κάνει για να μας το παίζει γκομενιάρης και μαγκάκι και καλα λεφτάς με τις βιλλάρες του και τις γκόμενες του με τα μινι και τις κοιλιές απ' έξω... Και απορώ πως μπορεί ο κάθε ένας να πορώνεται με ένα τέτοιο στυλάκι.
πεστα ρε φιλε...
εισαι σε μια ηλικια που σιγα σιγα την τραβαει αυτη η μουσικη(δυστυχως)
η μαγκια του κωλου και το παντελονι σωβρακο
ενταξει αυτοι οι τυποι που τραγουδανε(μιλανε) μια χαρα τη δουλεια τους κανουν ομως
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Carvin_Dc_127_c

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
den antexo tin mousiki p den einai mousiki...

as poume ola ayta ta athlia moderno ellinika... ktl ktl ktl....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
77 Απαντήσεις
31526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 18:14
από Ommadawn
331 Απαντήσεις
84755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 02:25
από Jezus
141 Απαντήσεις
41849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 10:05
από Mike Moss
77 Απαντήσεις
23530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 11:18
από giorgos_z
17 Απαντήσεις
7105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
44 Απαντήσεις
14214 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 12:15
από RORY GALLAGHER
7 Απαντήσεις
3506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/07, 11:47
από mpamps
40 Απαντήσεις
12735 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 21:09
από whammypedaller
11 Απαντήσεις
3963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:08
από Καθόδιος (φλουτσ)
25 Απαντήσεις
8382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 21:18
από Guitarholic_punk