Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 682794 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheMaC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • my YouTube channel
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2950 στις: 14/04/09, 17:09 »
Ρε παιδια τα ενδικα μεσα ειναι κατι που αποδεδειγμενα στην ιστορια λειτουργει σπανια, δυσκολα και συνηθως με εξλαστηρια θυματα. Ακομα και στις μεγαλες δικες που συγκλονισαν τον κοσμο, η κατασταση την οποια πραγματευονταν δεν αλλαξε. Απλως πετυχαν την καταδικη καποιου μεγαλοκαρχαρια. Αλλα αφηστε που υπαρχει και το αλλο, για την χρηση ενδικων μεσων χρειαζεσαι ΛΕΦΤΑ. Και συνηθως πολλα. Και οταν κυνηγας κατι μεγαλο συνηθως θα εχει πιο πολλα λεφτα απο σενα. Τωρα αν φτασεις σε βουλευτικα κλιμακια, απλως δνε θα κανεις τιποτα. Για μενα το καλυτερο μεσω αντιδρασης αυτη τη στιγμη ειναι η αντιπληροφοριση, να ενημερωνεται ο κοσμος απο τον κοσμο και οχι απο τα ΜΜΕξαπατησης. Απο κει και περα ο καθενας μπορει να αντιδρασει με οποιον τροπο πιστευει καλυτερο, δεν υπαρχει απολυτος τροπος αντιδρασης.

φτανει ρε μαγκες 120 σελιδες με αυτη την ιστορια γραψατε μουσικο φορουμ ειναι αυτο γραψτε κατι για μουσικη...
Αν δεν σου αρεσει να συζηταμε αποψεις μην απαντας ρε φιλε και μην λες την δικια σου αποψη. Εδω ειναι ενα thread με πολυ συγκεκριμενο περιεχομενο και προφανως οχι μουσικο.

εχει καταντησει λιγο αηδια ομως να ειναι το πιο μεγαλο thread στο forum κατι εντελως ασχετο με το αντικειμενο. δε νομιζεις; αμα αρχισω πχ να μιλαω για τσοντες εγω δε θα μου πουν "εδω ειμαστε μουσικο φορουμ αλλαξε το θεμα σου" ;;; λες και πετυχαινετε τπτ με ολο αυτο το χαμο
Saint gone astray with a scepter and a gun

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2951 στις: 14/04/09, 17:18 »
Aν θεωρεις τις τσοντες ισης σημασιας με αυτο εισαι αξιος της μοιρας σου.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2952 στις: 14/04/09, 17:21 »


εχει καταντησει λιγο αηδια ομως να ειναι το πιο μεγαλο thread στο forum κατι εντελως ασχετο με το αντικειμενο. δε νομιζεις; αμα αρχισω πχ να μιλαω για τσοντες εγω δε θα μου πουν "εδω ειμαστε μουσικο φορουμ αλλαξε το θεμα σου" ;;; λες και πετυχαινετε τπτ με ολο αυτο το χαμο
Αν νομιζεις οτι με την συζητηση δν βγαινει τιποτα μη συζητας ποτε κια πουθενα. Ουτε για μουσικα. Η συγκεκριμενη κατηγορια λεγεται "ανθρωπος και ζωη". Επομενως δεν βλεπω που ειναι το προβλημα με το να συζηταμε ενα θεμα που αφορα κατεξοχη τον ανθρωπο. Δηλαδη αν υπηρχαν 2 θεματα απο 60 σελιδες δεν θα σε πειραζε? Οσο υπαρχουν ανθρωποι που ειναι διατεθιμενοι να συζητανε για τις αποψεις τους δεν νομιζω να ειναι κακο να υπαρχει ενα τετοιο θεμα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2953 στις: 14/04/09, 17:25 »
Φίλε  constantin το forum είναι κατα βάση κια όχι αποκλειστικά μουσικό.Το συγκεκριμένο θέμα άλλωστε δεν έχει μπει σε κάποια μουσική κατηγορία αλλά στο ''άνθρωπος και ζωή'' που συζητάμε μη μουσικά θέματα.
Το ότι ότι εξελίχτηκε σε κάτι τόσο μεγάλο ήταν απόλυτα φυσιολογικό καθώς αφενός η επικαιρότητα "έκαιγε" τους τελευταίους μήνες ενώ αφετέρου στο forum υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που έχουν τη δυνατότητα να εκφράσουν τεκμηριωμένες απόψεις σχετικά με αυτό το ζήτημα.Αν κάποιος θέλει αποκλειστικά μουσικά θέματα υπάρχει και το rocking(που και εκεί έχει υποκατηγορίες άλλωστε)
Επίσης λες ότι δεν βγήκε κάτι με αυτή τη διαμάχη.Εσυ δηλαδή τι ακριβώς περίμενες να γίνει?Να λύσουμε το ζήτημα?Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και μέσα από εδώ την εκφράζει ενώ παράλληλα μπορεί να βλέπει ενδιαφέροντες απόψεις άλλων ατόμων.Το οτί υπάρχουν πολλές διαφωνίες είναι απόλυτα φυσιολογικό όπως υπάρχουν άλλωστε σε κάθε ζήτημα που χρειάζεται πολύ διερεύνηση.

Αποσυνδεδεμένος TheMaC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • my YouTube channel
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2954 στις: 14/04/09, 18:02 »
Nαι ρε παιδια αλλα 120 σελιδες; δλδ εδω μαλλον εχουν πει ολοι οι εγγεγραμμενοι χρηστες την αποψη τους απο 3,4 φορες ο καθενας!!!
Saint gone astray with a scepter and a gun

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2955 στις: 14/04/09, 18:09 »
και...?
γιατί σε ενοχλεί εφόσον στο φόρουμ υπάρχουν και υποκατηγορίες άσχετες με τη μουσική?

Αποσυνδεδεμένος TheMaC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • my YouTube channel
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2956 στις: 14/04/09, 19:12 »
δε με ενοχλει που συζηταμε κι αλλα θεματα αλλα αυτο το συγκεκριμενο εχει καταντησει τετριμμενο πια
Saint gone astray with a scepter and a gun

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2957 στις: 14/04/09, 23:19 »
και τι θες? να σταματήσουμε να συζητάμε?
βασικά κάθε μέρα κάποιος ποστάρει ένα άρθρο για ένα γεγονός που προκύπτει και το συζητάμε...
αυτό δν είναι τετριμμένο....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2958 στις: 15/04/09, 00:18 »
Τωρα αμα γινω κακια;!.. :P
εκτος αυτου...
και τι θες? να σταματήσουμε να συζητάμε?
βασικά κάθε μέρα κάποιος ποστάρει ένα άρθρο για ένα γεγονός που προκύπτει και το συζητάμε...
αυτό δν είναι τετριμμένο....
αν σας ενοχλει τοσο μην το διαβαζεται (Παραλογο;;;!!!)..δεν θα πειτε σε κανεναν τι θα κανει..Μονο οι διαχειρειστες εχουν την αξιωση αν θελησουν να το σταματησουν..
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2959 στις: 15/04/09, 01:09 »
Τέλος αφού έχουμε διαπιστώσει ότι το Κράτος δεν λειτουργεί σωστά και ότι δεν είμαστε "Ευρώπη" , πρέπει να αναλάβουμε πρωτοβουλίες τι να γίνει...
Επειδη πολλοι βαζουν ταμπελες σ αυτους που εκφραζουν αποψεις, να πω οτι δεν ανηκω σε κανενα κομμα.
Σ'αυτο που λες φιλε μακ, φαντασου που φτασαμε. Φτασαμε στο σημειο, οι πολιτες να πρεπει να παρουν το νομο στα χερια τους, γιατι οι πολιτικοι ειναι ανικανοι να διαχειριστουν την εξουσια. Εγω θα λεγα αυτο ειναι σημαδι, οτι οχι μονο "Ευρωπη" δεν ειμαστε, αλλα μαλλον με καποια χωρα στην Αφρικη μπορουμε να παρομοιαστουμε. Χωρια ζουλου ισως να ειναι και πιο οργανωμενα απο μας

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2960 στις: 15/04/09, 03:00 »
Η αληθεια ειναι οτι και ιστορικα να το δεις ποτε δεν ειμασταν ευρωπη οποτε... ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2961 στις: 15/04/09, 12:58 »
κοίτα, ConstantinM...
επειδή έχεις έρθει κ έχεις κράξει τόσο κόσμο χωρίς να έχω καταλάβει το λόγο....
ήρθες...έκραξες επειδή συζητάμε για ένα θέμα το οποίο εσύ θεωρείς πως δεν είναι αξιο συζήτησης...και περίμενες απλά να σταματήσουμε επειδή το πες εσύ?
δηλαδή άμα πήγαινες σε μια παρέα γνωστών σου στη σχολή, που συζητούσανε για ένα θέμα που δενσ ενδιέφερε, θα πήγαινες σφήνα και θα τους έλεγες: "Κόφτε το, έχει κορεστεί"?
άστους να συζητήσουνε παιδάκι μου και μην ασχολείσαι...!! :P

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2962 στις: 15/04/09, 15:23 »
ειδα σημερα στην τηλεόραση ενα video αστυνομικής βίας από έναν Άγγλο αστυνομικό. Θα έχει ενδιαφέρον να μάθουμε τι ποινές θα αντιμετωπίσει ο συγκεκριμένος στο συγκεκριμένο κράτος...Όπως επίσης να δούμε αν ο αντίστοιχος υπουργός δημοσίας τάξης θα μιλήσει για μεμονωμένο περιστατικό!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2963 στις: 15/04/09, 16:30 »
Eπισης εκει δεν εχουν και εξαρτηση λες και πανε σε πολεμο(ΜΑΤ) οποτε διακρινεις τη φατσα του..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2964 στις: 16/04/09, 13:52 »
Αλλα αφηστε που υπαρχει και το αλλο, για την χρηση ενδικων μεσων χρειαζεσαι ΛΕΦΤΑ. Και συνηθως πολλα. Και οταν κυνηγας κατι μεγαλο συνηθως θα εχει πιο πολλα λεφτα απο σενα.

Πολύ σωστό. Αυτός είναι και ένας από τους λόγους για τον οποίο η συλλογική θαραλέα επώνυμη εναντίωση είναι η μόνη διέξοδος αντίδρασης που έχει ο πολίτης.

Παράθεση
Τωρα αν φτασεις σε βουλευτικα κλιμακια, απλως δνε θα κανεις τιποτα.

Γιατί το λες αυτό? Το έχεις προσπαθήσει και δεν το πέτυχες? Η δική μου εμπειρία είναι εντελώς αντίθετη μ' αυτήν την πολυδιαφημισμένη στερεότυπη άποψη.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2965 στις: 22/04/09, 13:28 »
Xτες ψιλοχαμος στα Εξαρχεια..Αγριο ξυλο και 4 προσαγωγες..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2966 στις: 22/04/09, 20:27 »
αφού έχει ανοιχτεί και 3ο μέρος γιατί γράφουμε ακόμα εδώ?

Κιράτζο γατί ο χαμός?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10370
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2967 στις: 23/04/09, 13:41 »
Το "3ο μερος" το συγχωνευσα με αυτο εδω.
(εκτος αν ανοιξατε κι αλλο αλλου και δεν το πηρα χαμπαρι...)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2968 στις: 23/04/09, 16:46 »
αχα...όχι δν πρέπει να υπάρχει κ άλλο 3ο....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2969 στις: 24/04/09, 00:55 »
αφού έχει ανοιχτεί και 3ο μέρος γιατί γράφουμε ακόμα εδώ?

Κιράτζο γατί ο χαμός?
Εγινε καποια μ***** με τους μ***** που φυλανε το ΠΑΣΟΚ και μετα απο ωρες εγινε μεγαλο ντου στο παρκακι της Ναυαρινου.Απειρο ξυλο σε αθωο κυριως κοσμο που μη ξεροντας πως να αντιδρασει καθισε στο παρκο και τις εφαγε κανονικα.Ενας τυπος ειχε βαλει τα χερια στους ωμους και του τα σπασαν και τα 2..Ωραια πραματα
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2970 στις: 24/04/09, 03:43 »
Δύο έως δέκα χρόνια κάθειρξη προβλέπει το νομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης που κατατέθηκε στη Βουλή για αξιόποινες πράξεις με χρήση κουκούλας. Στο νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για σοβαρές σωματικές βλάβες σε δημόσιους λειτουργούς.
Οι ποινές για βαριά παραπτώματα δεν θα έχουν ανασταλτικό χαρακτήρα ούτε θα υπάρχει δυνατότητα εξαγοράς των ποινών. (πηγή preza-tv)


Στο νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για σοβαρές σωματικές βλάβες σε δημόσιους λειτουργούς.
Να φανταστώ ότι θα ισχύει και για τις περιπτώσεις αντίστροφες όπως αυτή του φοιτητή προχθές στα εξάρχεια έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2971 στις: 24/04/09, 04:03 »
Ελλάδα: Καταγγελίες για καταπατήσεις κατά την αστυνόμευση διαδηλώσεων
Εκθεση διεθνους αμνηστιας
http://www.amnesty.org.gr/library/reports/2009/police_violence.htm

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2972 στις: 24/04/09, 11:33 »
Στο νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για σοβαρές σωματικές βλάβες σε δημόσιους λειτουργούς.
Να φανταστώ ότι θα ισχύει και για τις περιπτώσεις αντίστροφες όπως αυτή του φοιτητή προχθές στα εξάρχεια έτσι?

Κανονικά θα έπρεπε αλλά....  ::)  Και φυσικά το όλο θέμα κουκούλας μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αντίστροφα.  Εάν κάποιος μπάτσος κάνει κάποιο κακούργημα φορώντας κράνος,  οφείλει να θεωρηθεί "κουκουλοφόρος" και να τιμωρηθεί αναλόγως.  Βέβαια σοβαρές τιμωρίες πέφτουν σε χώρες του εξωτερικού (βλ Αγγλία που οι 2 μπάτσοι τιμωρήθηκαν αυστηρά αμέσως)...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2973 στις: 24/04/09, 12:08 »
Στο νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για σοβαρές σωματικές βλάβες σε δημόσιους λειτουργούς.
Να φανταστώ ότι θα ισχύει και για τις περιπτώσεις αντίστροφες όπως αυτή του φοιτητή προχθές στα εξάρχεια έτσι?

Κανονικά θα έπρεπε αλλά....  ::)  Και φυσικά το όλο θέμα κουκούλας μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αντίστροφα.  Εάν κάποιος μπάτσος κάνει κάποιο κακούργημα φορώντας κράνος,  οφείλει να θεωρηθεί "κουκουλοφόρος" και να τιμωρηθεί αναλόγως.  Βέβαια σοβαρές τιμωρίες πέφτουν σε χώρες του εξωτερικού (βλ Αγγλία που οι 2 μπάτσοι τιμωρήθηκαν αυστηρά αμέσως)...

τιμωρηθηκαν τελικα; Τι ωραία! Απέδαιξα ξανά ότι η χώρα μου είναι μπ****λο!

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2974 στις: 24/04/09, 16:09 »
Στο νομοσχέδιο προβλέπεται επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για σοβαρές σωματικές βλάβες σε δημόσιους λειτουργούς.
Να φανταστώ ότι θα ισχύει και για τις περιπτώσεις αντίστροφες όπως αυτή του φοιτητή προχθές στα εξάρχεια έτσι?

Κανονικά θα έπρεπε αλλά....  ::)  Και φυσικά το όλο θέμα κουκούλας μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αντίστροφα.  Εάν κάποιος μπάτσος κάνει κάποιο κακούργημα φορώντας κράνος,  οφείλει να θεωρηθεί "κουκουλοφόρος" και να τιμωρηθεί αναλόγως.  Βέβαια σοβαρές τιμωρίες πέφτουν σε χώρες του εξωτερικού (βλ Αγγλία που οι 2 μπάτσοι τιμωρήθηκαν αυστηρά αμέσως)...

τιμωρηθηκαν τελικα; Τι ωραία! Απέδαιξα ξανά ότι η χώρα μου είναι μπ****λο!
Κοίτα,  αυτό πιστεύω είναι το μεγάλο πρόβλημα εδώ.  Ό,τι και να κάνουμε,  πάντα και παντού θα υπάρχουν αστυνομικοί (και γενικότερα άτομα οποιουδήποτε επαγγέλματος) που δεν θα κάνουν σωστά την δουλειά τους και θα ντροπιάζουν τους υπόλοιπους.  Το θέμα είναι να υφίστανται τις κατάλληλες κυρώσεις.