Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 680451 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #850 στις: 06/05/07, 23:05 »
Ευχαριστω για τις συμπληρωσεις διορθωσεις ;)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #851 στις: 06/05/07, 23:33 »
Δεν διαφωνω με ολα τα παραπανω..Απλα, οταν κανουμε ενημερωση, να αναφερουμε και τις καταστροφες που προακαλεσαν οι γνωστοι αγνωστοι σε περιοχες της Αθηνας και ΘΕσσαλονικης ολο αυτο το διαστημα που περασε...Α ολα κι ολα..να ειμαστε δικαιοι δηλαδη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #852 στις: 06/05/07, 23:54 »
Το ζητημα δεν ηταν οι καταστροφες αλλα οι πραξεις και η σταση της αστυνομιας.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #853 στις: 06/05/07, 23:59 »
Δεν καταλαβα?!!!! Ο τιτλος λεει Αστυνομια και Αλητεια,ετσι?!!! Εγιναν ή δεν εγιναν καταστροφες τμηματων, αστυνομικων οχηματων, δημοσιων οχηματων, ΙΧ και μαγαζιων απο κουκουλοφορους?! Αυτο δεν ειναι αλητεια?! Εκτος αν θελετε να πειτε πως καλα εκαναν και δεν πρεπει να ανηκουν στην ενημερωση που θελετε να κανετε!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #854 στις: 07/05/07, 00:04 »
Ειπα, οι καταστροφες των αμαξιων στην θεσσαλονικη το σαββατο τα ξημερωματα θεωρω οτι εινια προβοκατσια πρωτων και τις καταδικαζω απεριφραστα δευτερον διοτι δεν ειχαν καποιο λογο σαν ενεργειες. Για τις υπολοιπες δεν θελω και δεν θα παρω θεση.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #855 στις: 07/05/07, 00:06 »
Για τις υπολοιπες δεν θελω και δεν θα παρω θεση.


Γιατι? Οταν ενημερωνεις, σημαινει πως θελεις να μας ειδοποιησεις, αρα εχεις θεση. Ας ακουσουμε τη θεση αυτην! Εισαι υπερ ή κατα των καταστροφων? Απο οποιους και αν γινονται.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=800041&lngDtrID=244

Παράθεση
Θεσσαλονίκη
   
Κατηγορίες σε βαθμό κακουργήματος εις βάρος δύο ατόμων και πλημμελήματος εις βάρος άλλων τριών απήγγειλε ο εισαγγελέας στους πέντε συλληφθέντες για επεισόδια στη συμπρωτεύουσα. Ο ένας είχε συλληφθεί και στα επεισόδια στην Αθήνα με το εμπρησμό στον Αγνωστο Στρατιώτη.

Οι πέντε οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα το πρωί της Κυριακής. Είχαν συλληφθεί το βράδυ του Σαββάτου στη διάρκεια επεισοδίων από ομάδα κουκουλοφόρων στη Θεσσαλονίκη.

Εις βάρος δύο ατόμων απαγγέλθηκαν κατηγορίες σε βαθμό κακουργήματος που αφορούν κατοχή και χρήση εκρηκτικών υλών, ενώ σε όλους απαγγέλθηκε κατηγορία σε βαθμό πλημμελλήματος για παρακόλληση συγκοινωνιών και διατάραξη κοινωνικής ειρήνης.

Από το αρχηγείο της ΕΛΑΣ ανακοινώθηκε το απόγευμα ότι ένας από τους συλληφθέντες για τα επεισόδια και τις φθορές τα ξημερώματα του Σαββάτου στην Θεσσαλονίκη ήταν μεταξύ των 49 συλληφθέντων στο πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο της Αθήνας
όταν πυρπόλησαν και τη σκοπιά στον Αγνωστο Στρατιώτη.

Από την Αστυνομία εξετάζεται το ενδεχόμενο ο συγκεκριμένος να ήταν ένας από τους δύο που έβαλαν τη φωτιά στη σκοπιά.

Για το λόγο αυτό μετέβησαν στη Θεσσαλονίκη αξιωματικοί της Ασφάλειας Αττικής με όλο το προανακριτικό υλικό από τα επεισόδια τότε στο Σύνταγμα προκειμένου να γίνει ταυτοποίηση οπότε και θα απαγγελθούν ανάλογες κατηγορίες.

 

news.in.gr
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #856 στις: 07/05/07, 01:40 »
προσωπικα τα τελευταια μπαχαλα που εγιναν προχθες στη θεσσαλονικη φυσικα και τα κατακρινω...
και επιπλεον οποιος και να τα εκανε ηταν χωρις καμια πολιτικη υποσταση,χωρις καποιο λογο και γι αυτο τα κατακρινω ακομα περισσοτερο..
ωστοσο στεκομαι στο αποτελεσμα αυτων, που ειναι η συλληψη  του παιδιου,του οποιου η καταληξη ειναι αγνωστη,αλλα σιγουρο οτι δυσκολα θα ξεμπερδεψει

και το θεμα ειναι οτι εκτος απο αυτον υπαρχουν αλλοι 48,οι οποιοι ειναι φακελωμενοι μονο και μονο επειδη συμμετειχαν σε μια πορεια και δεν μπορω να ξερω αν στο μελλον μπορει να την παθουν αναλογα...υπαρχει γενικοτερα πολυς κοσμος που λογω της καποιας "δρασης" του εχει σταμπαριστει...
φαινεται οτι η αστυνομια ψαχνει θυματα για να καλυψει αδυναμιες της και να ενισχυση τη θεση της
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #857 στις: 07/05/07, 02:10 »

Είναι τόσο προφανής η πολιτική εκμετάλλευση της σύλληψης, που ο νεαρός είναι διπλά και τριπλά άτυχος.
 
"Εγώ ξέρω, ότι όποιος θέλει ειρήνη, κάθεται σπίτι του" έλεγε ο Κωνσταντάρας στην "σοσιαλίστρια" και δυστυχώς τα ΜΜΕ το έχουν υιοθετήσει και το προβάλλουν ως κανόνα. 

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #858 στις: 07/05/07, 02:20 »
Η σταση των ΜΜΕ ειναι απαραδεκτη..εχουν ηδη προδικασει το παιδι...
και αντε μετα να προβαλλεις εσυ την πραγματικη διασταση των γεγονοτων και να σε πιστεψουν.
παντως απο οτι ακουγεται ειναι πολυ δυσκολο με την τροπη που εχει παρει η υποθεση να τη βγαλει καθαρη ..

οι ειδησεις απο το ιν.γρ ειναι τραγικες!!

"Ο ένας είχε συλληφθεί και στα επεισόδια στην Αθήνα με το εμπρησμό στον Αγνωστο Στρατιώτη."
"Για το λόγο αυτό μετέβησαν στη Θεσσαλονίκη αξιωματικοί της Ασφάλειας Αττικής με όλο το προανακριτικό υλικό από τα επεισόδια τότε στο Σύνταγμα προκειμένου να γίνει ταυτοποίηση οπότε και θα απαγγελθούν ανάλογες κατηγορίες."
να βγαινεις απο τα ρουχα σου..
 
(αυτο πια με τον αγνωστο στρατιωτη...το εχουν παρακανει!δεν ειναι και η πρωτη φορα πυ γινεται,δεν ειναι τοοσο πια σημαντικο μπροστα σε οσα συνεβησαν και τελος δεν ξερουμε και απο ποιους εγινε..αλλα δεν ειναι του παροντος θεματος η συζητηση αυτη!)
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #859 στις: 07/05/07, 02:25 »
Οι ειδήσεις μπορεί να είναι τραγικές, αλλά είναι τόσο προβλέψιμες.
Όταν ο Λατίνος τους αποκαλεί "μπάζα" πρέπει αυτοί να παράξουν "έργο"

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #860 στις: 07/05/07, 02:33 »
Δεν καταλαβα ακριβως..Δεν ειναι η πρωτη φορα που καινε δημοσια περιουσια κοντα στον Αγνωστο Στρατιωτη?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #861 στις: 07/05/07, 09:03 »
οχι..

  οτΑΝ ειχαν γινει τα γεγονοτα κοντα στο μνημειο του αγνωστου στρατιωτη , η ελευθεροτυπια στους φακελους νομιζω ειχε ενα ρεπορταζ στο οποιο αναφεροταν οτι εχει ξανακαει στο παρελθον...δεν θυμαμαι ποτε,νομιζω το 1997-98
  ωστοσο τοτε δεν ειχε γινει ιδιαιτερη φασαρια σε αντιθεση με τωρα που το μειζον θεμα ηταν αυτο και οχι οι συλληψεις και οι ξυλοδαρμοι..
  και με λιγα λογια κατεληγε στο οτι υπαρχουν πολιτικες σκοπιμοτητες στο τι τελικα προβαλλεται και τι αποσιωπαται..δηλαδη στη συγκεκριμενη φαση επρεπε να παρουσιαστει κατι μελανο ωστε να το συμπεριλαβουν στις ενεργειες των φοιτητων(ασχετα οτι μπορει και να μην ηταν..αυτο δεν το ξερει κανεις),να στρεψουν κοσμο κατα μας και να σκεπασουν τα υπολοιπα που συνεβησαν εκενη τη μερα..
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #862 στις: 07/05/07, 13:03 »
Δεν καταλαβα ακριβως..Δεν ειναι η πρωτη φορα που καινε δημοσια περιουσια κοντα στον Αγνωστο Στρατιωτη?
Οχι δεν ειναι η πρωτη φορα. Αρκετες εφημεριδες ειχαν επανατυπωσει τα τοτε αρθρα τους. Στην ελευθεροτυπια και καθημερινη που ειχα διαβασει τοτε ειχαν πλησιασει 2 νεαροι οι οποιοι πλησιασανε προς το φυλακιο, σταματησαν  ειπανε κατι και στη συνεχεια πεταξανε 2 μολοτοφ μια προς το φυλακιο και μια κοντα στον τσολια. Μπορεις καλλιστα να το ψαξεις. Τοτε ειχε γινει ΜΗΔΑΜΙΝΗ διευρηνση του θεματος και ουτε πολιτικοι ειχανε παει να καταθεσουν λουλουδια ουτε τετοιες αηδιες. Κανενα εθνικο φρονημα δεν ειχε θιχτει, κανενας ελληνοπατερας δεν ειχε φωναξει, τιποτα.

Και ελεγε στις ειδησεις οτι ειναι δωρο η συλληψη του παιδιου για τον πραιτωρα... Τι να πω, αμα ξελασπωνεται ετσι ενας ανικονος υπουργος και μια ναικανη κυβερνηση, με μια συλληψη τοτε τι να πω. Συνεχιστε να τους ψηφιζετε.

Α και φρημαιντ, το θεμα λεει αστυνομια και αλητεια, οταν ποσταρα εγω ποσταρα για την αλητεια της αστυνομιας.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #863 στις: 07/05/07, 13:40 »
Οχι ομως και για την αλητεια των γνωστων αγνωστων, την οποια μαλιστα την κρινεις μονο κατα το ημισυ, μιας και δεν θελεις να εκφρασεις αποψη για τις υπολοιπες! Δεν μπορω να κατανοησω τη διαφορα ευκολα μαλλον, ομως υποθετω πως το να βλεπετε μονομερως τα γεγονοτα, δεν δικαιωνει την προσπαθεια σας να δειχνετε ανεξαρτητοι απο τα μεσα ενημερωσης
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #864 στις: 07/05/07, 15:43 »
Ασχολουμαστε με θεματα που βασικα μας αφορουν αμεσα. Προσωπικα πιστευω οτι δεν εινα ευκολο να κρινεις τα επεισοδια στα εξαρχεια για παρα πολλους λογους.  Αλλα δεν εινα αυτο το θεμα μου. Το θεμα ειναι οτι βλεπεις τους ιδιους τους μπατσους να μην μπορουν να κανουν τιποτα σε μια τετοια περιπτωση και να πιανουν εξιλαστηρια θυματα. Αν θες να εξαλιφτουν οι "αλητες" τοτε θα πρεπει να κρινεις τους μπατσους που ειναι "για τ αμπαζα" οπως ειπε και ο πραιτωρας.

Μπορει αυτοι που καψανε τα αστυνοπμικα τμηματα να ειναι φασιστες που θελουν να χειροτερεψουν την θεση των αναρχικων. Μπορει να ειναι αναρχικοι που εκφραζουν καποια αποψη, μπορει να ειναι βλαμμενα που δεν εχουν τι να κανουν. Οτι και να ναι η αστυνομια δεν κανει καλα τη δουλεια της, η εν παση περιπτωση τη δουλεια που της εχει ανατεθει να κανει γιατι η δουλεια της αστυνομιας ειναι υποκειμενικο θεμα.

Αντιθετα πανε και πιανουν αθωους ανθρωπους και του ςφορτωνουν την ανικανοτητα τους. Αυτη ειναι αλητεια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #865 στις: 07/05/07, 16:07 »
...γιατι η δουλεια της αστυνομιας ειναι υποκειμενικο θεμα...

Γιατί?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #866 στις: 07/05/07, 16:19 »
Γιατι εχω ακουσει απο καποιους οτι δουλεια της αστυνομιας ειναι να σκοτωνει τους καφρους τους διαδηλωτες και να διωχνει τους αλλοδαπους απο την χωρα. Ο καθενας με τις παοψεις του.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #867 στις: 07/05/07, 17:54 »
Μπορει αυτοι που καψανε τα αστυνοπμικα τμηματα να ειναι φασιστες που θελουν να χειροτερεψουν την θεση των αναρχικων. Μπορει να ειναι αναρχικοι που εκφραζουν καποια αποψη, μπορει να ειναι βλαμμενα που δεν εχουν τι να κανουν. Οτι και να ναι η αστυνομια δεν κανει καλα τη δουλεια της, η εν παση περιπτωση τη δουλεια που της εχει ανατεθει να κανει γιατι η δουλεια της αστυνομιας ειναι υποκειμενικο θεμα.

Δεν διαφωνω σε τιποτα απο αυτα, ομως οποιοι και να ειναι και οποια και αν ειναι η κατασταση της αστυνομιας, δεν αρκει σαν δικαιολογια για να μην αναφερουμε και τα γεγονοτα που εγιναν,ετσι? Αλητεια δεν ειναι μονο μεσα στην αστυνομια, ειναι και εξω απο αυτην και να θελουμε να ειμαστε οσο το δυνατον πιο αντικειμενικοι, τα αναφερουμε ολα!
Αντιθετως, εγω ειδα πως το θεμα αυτο "ανακινηθηκε" μετα τις κινησεις της αστυνομιας! Κανω λαθος? Ουδεμια ανφορα σε καταστροφες απο ατομα του αντι-εξουσιαστικου χωρου.

Αν θες να εξαλιφτουν οι "αλητες" τοτε θα πρεπει να κρινεις τους μπατσους που ειναι "για τ αμπαζα" οπως ειπε και ο πραιτωρας.

Ιδιαιτερα η εκφραση "πραιτωρας" ανηκει στον στρατευμενο τυπο..Συγχαρητηρια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #868 στις: 07/05/07, 21:26 »
Το "πραιτωρας" αποτελει προσωπικη θεση. Θεωρω τον τωρινο υπουργο εναν στιγνο ακροδεξιο που οι προθεσεις του δεν εχουν ακομα αποκαλειφθει ολες

Το οτι οι καταστροφες προκληθηκαν απο ατομα του αντι-εξουσιαστικο χωρου επισης ειναι εκφραση στρατευμενου τυπου. Συγχαρητηρια.

Εγω πιστευω οτι καλλιστα φασιστικες ομαδες μπορουσαν να το κανουν ως προβοκατσια. Ο αναρχισμος εχει γινει ο απολυτος στοχος στις μερες μας και προφανως σε βοηθαει να τον αναφερεις οπουδηποτε για οποιοδηποτε επεισοδιο. Ποιες αποδειξεις εχεις οτι ειναι ατομα του αντιεξουσιαστικου χωρου?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #869 στις: 07/05/07, 21:53 »
παντως παιζει πολυ τα γεγονοτα να ηταν καθαρα στημενα ,διοτι ειναι αδυνατον να κατεγραψαν οι καμερεσ τοσο αμεσα τα αυτα που εγιναν και οσοι τα εκαναν να τα εσπαγαν μπροστα στις καμερες!!

και ακομα και στο βιντεακι φαινεται ξεκαθαρα το υποτιθεμενο ατομα για τον εμπρησμο του αυτοκινητου που το μονο στοιχειο κοινο με τον φοιτητη που συνελαβαν ειναι η βερμουδα και τα παπουτσια..κατα τ'αλλα ο ενας ειναι κοντος,ο αλλος ψηλος...ο ενας εκαιγε, ενω ο αλλος ηταν στο παρτυ και ο παραλογσμος συνεχιζεται..
τεσπα,αυριο γινεται μια πορεια..10 στα δικαστηρια,οποιος θελει και μπορει ερχεται!
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #870 στις: 07/05/07, 22:17 »
Μόνο το γεγονός ότι δε μίλησε κανένας από όσους κράζανε τους αστυνομικούς για τα επισόδια της 8ης Μαρτίου και λέγανε ότι πιάσανε αθώο κόσμο και ότι θα καταδικάσουν αθώο κόσμο και ότι η δικαιοσύνη θα μερόληπτήσει υπέρ του κρατικού μηχανισμού και των μπάτσων  κτλ κτλ όταν βγήκαν οι δικαστικές αποφάσεις και κράζανε τους μπάτσους και τέλος πάντων ο κάθε κατεργάρης πήγε στον πάγκο του, μας δείχνει ότι πάλι το θέμα άνοιξε για να κράξουμε μπάτσους με αφορμή τα οποιαδήποτε μπάχαλα. Ευκαιρία ψάχνατε να αρχίσετε πάλι τη γκρίνια.. Έχω πει πάρα πολλά ήδη σε αυτό το θέμα .. Παιδιά κάντε ησυχία μην ξυπνήσετε τις ήσυχες επαναστατικές συνειδήσεις των συμforumιστών μας... ..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #871 στις: 07/05/07, 22:26 »
Ο Καραμανλης εβαλε τον Πολυδωρα υπουργο προφανως γιατι ηθελε να κερδισει ψηφους απο τους ψηφοφορους που προσκεινται στην ακρα δεξια κ το λαος..Δεν ξερω πως πρεπει να ναι ο καλος κ ο κακος υπουργος δημοσιας ταξης το μονο που ξερω ειναι οτι ο Πολυδωρας ειναι ο πιο γραφικος υπουργος που εχει υπαρξει, με τις πιο κωμικες ιδεες!!Ακους εκει πλαστικες σφαιρες η σφαιρες χρωματος σε διαδηλωτες..Εγω λεω να παιξουμε paintball!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #872 στις: 07/05/07, 22:27 »
Ναι μπηκα για να δειξω την αχρηστια των αστυνομων. Δεν ειανι αφορμη τα οποιαδηποτε μπαχαλα. Αφορμη ειναι οτι φορτωνουν σε εναν αθωο την ανικανοτητα τους. Υπαρχουν μαρτυρες οτι το παιδι ηταν στο παρτυ. Σιγα στο κατω κατω τα τρελα μπαχαλα που γινανε.

Τωρα constantine οχι δεν εχω ζησει την ακροδεξια. Εχω διαβασει, δεν εινα αναγκη να την ζησω για να θελω να την αποφυγω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #873 στις: 07/05/07, 22:29 »
Βέβαια θα πρέπει αυτοι οι γνωστοί-άγνωστοι να σκοτώσουν κάποιον πρώτα για να πούμε πως κάτι έγινε από μεριάς τους.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #874 στις: 07/05/07, 22:35 »
Παιδες δεν εχετε καταλαβει κατι. Το μονο ατομο που υπερασπιζομαι αυτην την στιγμη ειναι τον αθωο φοιτητη.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry