Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 678186 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2150 στις: 11/12/08, 16:05 »
Αυτό με τις αλλαγές σχολικού περιβάλλοντος μου τη δίνει στα νεύρα και είναι απάτη(στο μεγαλύτερο των περιπτώσεων τουλάχιστον απ'αυτές που γνωρίζω εγώ) γιατί ακόμα κι αν ίσχυε ποιος μου λέει εμένα ότι δεν είχε ακόμα έναν κομπλεξικό καθηγητή,όπως συμβαίνει και σε όλα τα σχολεία, και το παιδί αντέδρασε, όπως συμβαίνει τις περισσότερες φορές και αντιδράνε λίγοι ή καθόλου.Δεν έχω ακούσει πάντως να αλλάζουν καθηγητή για ανάρμοστη συμπεριφορά,σπάνια γίνεται κι αυτό για πολύ χοντρά πράγματα.

Και δλδ τώρα προσπαθούμε να πούμε πως "εντάξει μωρέ δεν εγινε και τίποτα,ένα κολοπαίδι ήταν",α ρε ΖΩΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/08, 16:15 από Διάφανοςςς highway 2.000.000 »
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2151 στις: 11/12/08, 16:23 »
Δημοκρατία είναι η Χούντα της πλειοψηφίας, κατα την οποία  οι  51 καταπιέζουν τους 49.


Σύμφωνα με το εκλογικό σύστημα, "πλειοψηφία" θεωρείται το 30% του συνόλου των ψήφων (στο περίπου, δεν θυμάμαι καλά). Το υπόλοιπο ~70% ΔΕΝ υποστηρίζει την εκάστοτε εκλεγμένη κυβέρνηση. Ακούγεται παράλογο, αλλά δεν γίνεται αλλιώς σε μια πολυκομματική πολιτική σκηνή. (Εκτός αν το κάνουμε όπως Αμερική: να ψηφίζουμε μόνο 2 κόμματα)


Τι ωραία που θα ήταν αν η αποχή μεταφραζότανε σε κενές θέσεις στο κοινοβούλιο...


Η αν ισχυε η απλη αναλογικη....
Ξέρεις κάποτε είχα βάλει ένα θέμα περί απλής αναλογικής στα Λοιπά νομίζω(είναι τοσο παλιό που δεν θυμάμαι κιόλας).Ξέρεις πόσοι είχανε απαντήσει; Τρεις-τέσσερις.Καμμιά δεκαριά απαντήσεις ήταν ένας τσακωμός περί του τι είναι αναρχία ΑΠΛΗ ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ...Οπότε μάλλον δεν ενδιαφερόμαστε για βασικές θεσμικές παραμέτρους της Δημοκρατίας μας.Στην Ελλάδα οι μοναδικές γνήσιες κυβερνήσεις ήταν για μένα του Γ.Παπανδρέου το 1965 (52% αν θυμάμαι καλά) και του Κ.Καραμανλή το 1974 , (54% αν επίσης θυμάμαι καλά). Όλες οι άλλες ήταν κυβερνήσεις μειοψηφίας. Τεράστιο πρόβλημα για τη Δημοκρατία μας. Ήλπιζα ότι τώρα πάμε σιγά σιγά σε μιά κυβέρνηση συνεργασίας, αλλά από τη φθορά της Ν.Δ και τη στάση του ΣΥΡΙΖΑ πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε πάλι μιά "αυτοδύναμη" κυβέρνηση μειοψηφίας. Οπότε αλλαγή καμμιά...


Τωρα το συμπερασμα οτι δεν ενδιαφερομαστε το εβγαλες επειδη ειχες βαλει ενα θεμα και δεν συζητηθηκε;
Οσο για την κυβερνηση καραμανλη το '74 θα διαφωνησω. Αν βγω και εγω και τρομοκρατησω τον κοσμο οτι αν δεν με ψηφισετε θα ερθουν τα τανκς παιρνω 70%. Τι διαφορετικο εκανε ο Μπους στις προηγουμενες εκλογες;
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2152 στις: 11/12/08, 16:32 »
Όχι βέβαια...ενδεικτικά το αναφέρω... :P
Από εκεί και πέρα για τις εκλογές του '74 δεν χρειαζόντουσαν τα τανκς, είχαμε τον Αττίλα "ζεστό" πάνω από τα κεφάλια μας. Και φυσικά μπορούσαν να ψηφίσουν ελεύθερα Μαύρο ή Παπανδρέου αν θέλανε. Δεν τους έβαλε κανένας το πιστόλι στο κρόταφο.Κρίνανε ότι ο Καραμανλής μόνο μπορούσε να μας βγάλει από το αδιέξοδο και επιβεβαιωθήκανε.Αυτά είναι ιστορία είτε συμφωνούμε,είτε διαφωνούμε κομματικά. 54% έγραψε και μετά από τρία χρόνια ξανάγραψε 41% με 7% κόμμα Στεφανόπουλου (Στέφανου, όχι του Κωστή) που ήταν ο αντίστοιχος Καρατζαφέρης της εποχής (ιδεολογικά, όχι ποιοτικά). Σύνολο 48%, δηλαδή όσο ο Αντρέας το 81.Βγαίνουμε off topic όμως...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/08, 16:34 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2153 στις: 11/12/08, 16:57 »
http://www.in.gr/kiosk/issue.asp?lngPublicationID=13&lngDtrID=3
εντωμεταξύ πρωτοσέλιδο ''εφημερίδας'' 10-2-2008 όπου 2  φορες αναφέροται η λέξη συμμορίτης ενώ ταυτοχρονα προσπαθεί να βγάλει λάδι τις δηλώσεις του μπάτσου και του μοντελοπνίχτη(''δηλώσεις φωτιά'').Ταυτόχρονα αποκαλεί ψεύτες και τους αυτόπτες μαρτυρες της δολοφονίας.

Να θυμίσω και το πρωτοσέλιδο της συγκεκριμένης φυλλάδας την δευτέρα όπου για τη δολοφονία εχει αφιερωθεί ενα μικρό τετραγωνάκι που απλώς την συνδέει με την δολοφονία Καλτεζά.http://www.in.gr/kiosk/issue.asp?lngPublicationID=13&lngDtrID=3&dtmIssueDate=8/12/2008
« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/08, 17:01 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος ibanezz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2154 στις: 11/12/08, 17:05 »
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία?? Τον Κούγια τον πληρώνουν οι ειδικοί φρουροί για την υπεράσπισή τους?? Λογικά ο εν λόγω μοντελοπνιχ..., δικηγόρος πρέπει να είναι κομματάκι ακριβούτσικος.
οτι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2155 στις: 11/12/08, 17:15 »
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία?? Τον Κούγια τον πληρώνουν οι ειδικοί φρουροί για την υπεράσπισή τους?? Λογικά ο εν λόγω μοντελοπνιχ..., δικηγόρος πρέπει να είναι κομματάκι ακριβούτσικος.

Εξαιρετική απορία. Επειδή ο φόν.. ω, συγγνώμη, το μοιραίο λάθος ήθελα να πω, έγινε εν ώρα υπηρεσίας, ακούγεται ότι θα τον πληρώσει η ΕΛ.ΑΣ. Δηλαδή... εμείς! Περαστικά μας...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος ibanezz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2156 στις: 11/12/08, 17:18 »
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία?? Τον Κούγια τον πληρώνουν οι ειδικοί φρουροί για την υπεράσπισή τους?? Λογικά ο εν λόγω μοντελοπνιχ..., δικηγόρος πρέπει να είναι κομματάκι ακριβούτσικος.

Εξαιρετική απορία. Επειδή ο φόν.. ω, συγγνώμη, το μοιραίο λάθος ήθελα να πω, έγινε εν ώρα υπηρεσίας, ακούγεται ότι θα τον πληρώσει η ΕΛ.ΑΣ. Δηλαδή... εμείς! Περαστικά μας...

Αυτό ήταν που φοβόμουν. Και για να σε διορθώσω, δεν ήταν μοιραίο λάθος (ή στιγμιαίο) αλλά παρεξήγηση!!!!!
οτι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2157 στις: 11/12/08, 18:54 »
Εξαιρετικός δικηγόρος ο Κούγιας...Τον έθαψε τον πελάτη του χωρίς να το καταλάβει...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2158 στις: 11/12/08, 19:23 »
o SS νομιζω οτι μιλαει αρκετα σωστα στα παραπανω ποστ του.

Μην πεφτουμε παλι στη λουπα της τηλεορασης γ**ωτο.Τι σχεση εχει αν ηταν καλο παιδακι που επαιρνε 20 ή τυπος που γυρναγε στα εξαρχεια και εκανε μπαχαλα?Στην τελικη για μενα λιγη σχεση εχει πια και το γεγονος οτι ηταν 15 χρονων(αυτο αφορα μονο τον ιδιο το γουρουνι που τον σκοτωσε).Το γεγονος μετραει περισσοτερο αλλιως θα πεφτουμε σε σφαλματα και σε ερωτηματα που δεν εχουν καμια σχεση με το γεγονος αυτο καθε αυτο.

Ενταξει οσο για την ΚΝΕ και το ΚΚΕ κλπ που πολυς κοσμος βαση αυτων που εβγαλε προς τα εξω το ιδιο το κομμα αλλα και βαση αυτων που ειπε η τηλεοραση πηρε το μερος του εχω  να αναφερω το εξης περιστατικο
-Σημερα στην δικια μου σχολη αλλα τις προηγουμενες μερες και σε αλλες σχολες το ΚΚΕ εδωσε γραμμη σε ΚΝΕ και ΠΚΣ να κλεισουν τις σχολες χωρις τις νομιμες διαδικασιες(αλλα με τη συναινεση του πρυτανη) και να κανουν καταληψη.Δεν αναφερω μονο το γεγονος γιατι ο καθενας θα το ερμηνευσει οπως θελει και δεν θελω να ακουστουν παλι οτι να ναι..Το ΚΚΕ το κανει αυτο ωστε να κουκουλωσει την ολη κατασταση αφου οι φοιτητες δεν θα πανε στη σχολη και δεν θα μπουνε στη ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ που ειχε προγραμματιστει ωστε να ενημερωθουν και να οργανωθουν αλλα να κατσουν σπιτια τους και να γυρισουν αρκετες μερες μετα ησυχοι λεγοντας μαλιστα πως η ΠΚΣ εκλεισε τη σχολη μας ως ενδειξη διαμαρτυριας για το συμβαν οποτε μπραβο στην ΠΚΣ....Οι τυποι ειναι απλα τραγικοι.ΑΠΛΑ.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2159 στις: 11/12/08, 20:41 »
παιδες εγω εγραψα αυτο για τα σχολεια μονο και μονο για να δειξω οτι εκτως των αλλων ελεγε και ψεματα...εννοειται πως δεν μετραει καθολου αν ηταν του 20 η του 5...ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2160 στις: 11/12/08, 20:53 »
Εξαιρετικός δικηγόρος ο Κούγιας...Τον έθαψε τον πελάτη του χωρίς να το καταλάβει...
t τον εχω ξανα ακουσει να αγορευει και με τις χυδαιες ικασιες που κανει κανει ρεζιλι τους πελατες τους..
δεν σημαινει οποιος ειναι γνωστος δικηγορος ειναι και καλος...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2161 στις: 11/12/08, 21:06 »
o SS νομιζω οτι μιλαει αρκετα σωστα στα παραπανω ποστ του.

Μην πεφτουμε παλι στη λουπα της τηλεορασης γ**ωτο.Τι σχεση εχει αν ηταν καλο παιδακι που επαιρνε 20 ή τυπος που γυρναγε στα εξαρχεια και εκανε μπαχαλα?Στην τελικη για μενα λιγη σχεση εχει πια και το γεγονος οτι ηταν 15 χρονων(αυτο αφορα μονο τον ιδιο το γουρουνι που τον σκοτωσε).Το γεγονος μετραει περισσοτερο αλλιως θα πεφτουμε σε σφαλματα και σε ερωτηματα που δεν εχουν καμια σχεση με το γεγονος αυτο καθε αυτο.

Ενταξει οσο για την ΚΝΕ και το ΚΚΕ κλπ που πολυς κοσμος βαση αυτων που εβγαλε προς τα εξω το ιδιο το κομμα αλλα και βαση αυτων που ειπε η τηλεοραση πηρε το μερος του εχω  να αναφερω το εξης περιστατικο
-Σημερα στην δικια μου σχολη αλλα τις προηγουμενες μερες και σε αλλες σχολες το ΚΚΕ εδωσε γραμμη σε ΚΝΕ και ΠΚΣ να κλεισουν τις σχολες χωρις τις νομιμες διαδικασιες(αλλα με τη συναινεση του πρυτανη) και να κανουν καταληψη.Δεν αναφερω μονο το γεγονος γιατι ο καθενας θα το ερμηνευσει οπως θελει και δεν θελω να ακουστουν παλι οτι να ναι..Το ΚΚΕ το κανει αυτο ωστε να κουκουλωσει την ολη κατασταση αφου οι φοιτητες δεν θα πανε στη σχολη και δεν θα μπουνε στη ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ που ειχε προγραμματιστει ωστε να ενημερωθουν και να οργανωθουν αλλα να κατσουν σπιτια τους και να γυρισουν αρκετες μερες μετα ησυχοι λεγοντας μαλιστα πως η ΠΚΣ εκλεισε τη σχολη μας ως ενδειξη διαμαρτυριας για το συμβαν οποτε μπραβο στην ΠΚΣ....Οι τυποι ειναι απλα τραγικοι.ΑΠΛΑ.

+1
Ελεος πια. Ενταξει, ειπαμε, σας περασε ο ΣΥΡΙΖΑ. Καλα να παθετε, να προσεχατε. Αλλο αυτο ομως και αλλο η μικροπολιτικη και τοποθετησεις τυπου "εσυ δεν φωναζες μπατσοι γουρουνια δολοφονοι στην χθεσινη πορεια ρε;;" στις συνελευσεις. Ντροπη πραγματικα.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2162 στις: 11/12/08, 21:46 »
παιδιά δν έχω δει αν έχει μπει στις τελευταίες σελίδες αλλά το βάζω γιατί είναι σημαντικό το θέμα και έχει σχέση και με τις φωτογραφίες που σχολιάζαμε τις προάλλες.. :

http://www.tvxs.gr/v1407

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2163 στις: 11/12/08, 21:56 »
Το ειδα. Και αντιθετα, αυτος του MEGA που προσθεσαι στο βιντεο της δολοφονιας του παιδιου ηχους απο μολοτοφ και συνθηματα πριν ακουστουν οι πυροβολισμοι ειναι ακομα στην θεση του. Οκ, λογικοτατο.
Τι αλλο θα δουμε...τουλαχιστον να ενα καλο. Βγηκαν πολλα στην φορα αυτες τις μερες
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2164 στις: 11/12/08, 22:06 »
Το ειδα. Και αντιθετα, αυτος του MEGA που προσθεσαι στο βιντεο της δολοφονιας του παιδιου ηχους απο μολοτοφ και συνθηματα πριν ακουστουν οι πυροβολισμοι ειναι ακομα στην θεση του. Οκ, λογικοτατο.
Τι αλλο θα δουμε...τουλαχιστον να ενα καλο. Βγηκαν πολλα στην φορα αυτες τις μερες
όντως...έπεσαν όλες οι αναστολές και τα λέμε όλα...καλά είναι...δημιουργεί νέα στάνταρ για μετά...όταν θα χουν αποκαλυφθεί τόσα πιστεύω θα χουμε αρκετές αλλαγές...
ή.....καλύτερη συγκάλυψή τους....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2165 στις: 11/12/08, 23:45 »
http://www.zougla.gr/news.php?id=16435

δεν ξερω αν ξαναανεβηκε αλλα δειτε και αυτο...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/08, 08:46 από Βραζίλης »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2166 στις: 12/12/08, 11:41 »
Παιδια, πριν λιγο καιρο φωναζατε να μην πεσουμε στην παγιδα των ΜΜΕ..Τωρα τα ΜΜΕ γεμιζουν το διαδικτυο με εικονες και βιντεο!


...τι νομιζετε; Πως αυτοι που κατηγορουσατε πριν τοσο καιρο, ξαφνικα περασαν στο δικο σας στρατοπεδο; Ή μηπως κι αυτοι συμμετεχουν σε ενα μικροπολιτικο παιχνιδι που σκοπο εχει την αναδειξη του νεου Πρωθυπουργου ( υποψιν, ο Τριανταφυλοπουλος ξερουμε ολοι τη λαμογιο ειναι..Αν ειναι να τον κανουμε και σημαια επειδη βαζει ενα βιντεο αναμφιβολου προελευσεως αλλα και ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ, τοτε να μας το πειτε απο τωρα για να ξερουμε τι ειναι ΜΜΕ και τι Κιτρινος Τυπος ).

Τοσο καιρο βλεπω τι φωτογραφιες να τριγυρνανε δεξια κι αριστερα! Πότε? Τωρα, μετα απο τοσα χρονια που οι περισσοτεροι ψιθυριζαν κι ελεγαν τι γινοταν, αλλα κανεις δεν εβγαινε!

Θελουν να κανουν σημαντικο παιχνιδι τα ΜΜΕ? Ας κοψουν δηλωσεις του Κουγια, ας κριτικαρουν αμεσα τη κυβερνηση κι οχι με ψευτοσχολια ( βλεπε Χατζηνικολαου, Ευαγγελατο και λοιπους κλασσικους πρωτοκλασσατους δημοσιογραφους/σπικερμαν ) του τυπου "Αχ ναι, ο Καραμανλικουλης ειναι κακουλης. Κανει κακακια παντου"


Πριν λιγο καιρο μας λεγατε εμας "Μη μασατε ρε"...Ε, ηρθε η ωρα να σας το πω κι εγω: "Μη μασατε ρε..σας κοροϊδευουν! Ποτε ηταν με το μερος σας τα ΜΜΕ; Ποτέ! Τωρα θυμηθηκαν να γινουν αντι-εξουσιαστες;" ;)

Εαν ειστε εξυπνοι θα καταλαβετε ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2167 στις: 12/12/08, 12:04 »
Δεν θα αναφερθω σε ολο σου το ποστ γιατι ειναι ΟΚ αυτα που γραφεις σε γενικες γραμμες...βεβαια μερικα βιντεο οπως αυτο που ποσταρα μιλανε απο μονα τους και ειτε το ειχε βγαλει ο τριανταφυλοπουλος ειτε η πιο ακραια παραταξη του κοσμου εγω τα ιδια συμπερασματα θα εβγαζα..,μπορουμε να διαχωρισουμε,πιστευω,καποια πραγματα...


Τοσο καιρο βλεπω τι φωτογραφιες να τριγυρνανε δεξια κι αριστερα! Πότε? Τωρα, μετα απο τοσα χρονια που οι περισσοτεροι ψιθυριζαν κι ελεγαν τι γινοταν, αλλα κανεις δεν εβγαινε!

Εγω εδω θελω να σταθω..επειδη δεν εβγαινε κανεις τοσα χρονια τι παει να πει??οτι δεν πρεπει να βγουμε και ποτε??με το περασμα του χρονου μπορεις να επεξεργαστεις  τις οποιες πληροφοριες εχεις και να εκφρασεις αποψεις και να πραξεις αναλογα..ισως το οτι δεν βγαιναμε τοσο καιρο να ηταν σημαδι σκεψης...σκεφτηκαμε-βγηκαμε.
το να μεινουμε προσκολλημενοι σε μια Α σκεψη/ιδεα μας ενω εχουν αλλαξει τα δεδομενα μαλλον κακο μας κανει. και ισως και λιγο χαζους.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2168 στις: 12/12/08, 12:33 »
Οχι οχι, δεν καταλαβες! Το post μου δεν ηταν για να αμφισβητησω τα βιντεο! Αλιμονο, οι εικονες μιλανε απο μονες τους!
Βεβαια για να ειαμστε δικαιοι θα πρεπει να θεωρουμε αυθεντικα τοσο τα βιντεο αυτα που κυκλοφορουν το τελευταιο καιρο ( και δειχνουν τους αστυνομικους να συμπεριφερονται σαν κανιβαλοι ), οσο και αυτα που δειχνουν τους ταραξιες να συμπεριφερονται σαν Ουνοι ( με πρωτο παραδειγμα αυτο της FSL ).

Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ξαφνικα τα ΜΜΕ αποφασιζουν πως δεν θελουν Καραμανλη και προτιμουν καποιον..αλλον! Ειτε λεγεται Γιωργακης, ειτε Τσιπρας ( αυτος μαλλον εχασε το νεανικο του λεξιλογιο στην πορεια ), ειτε Παπαρηγα...Ξεχασα καποιον, αλλα you know better. Μεσα στη γενικη σηψη, βομβαρδιζουν το διαδικτυο ( κι αμεσα τη νεολαια ) με εικονες που προκαλουν! Μελλοντικοι ψηφοφοροι βλεπεις ;)


Σημασια εχει να μην καταντησουμε Κουγιας στη θεση του Κουγια! Τα ΜΜΕ του δινουν πχ τη δυναμη να μιλαει και να καιει ( ή να ευνοει, ποιος ξερει ) τους πελατες του. Μηπως κι εμεις καιγομαστε καθημερινα απο τον ογκο πληροφοριων που δεχομαστε, με αποτελεσμα να μην προλαβαινουμε να φιλταρουμε σωστα καθε πληροφορια;

Θα κανω το δικηγορο του διαβολου. Ας πουμε πως με καλουν να μιλησω για το τελευταιο βιντεο. Ξερεις τι μπορω να πω; Κανεις μα κανεις δεν ξερει τι ειπε το παιδι στο αυτι του αστυνομικου. Η κατακραυγη του κοσμου εγινε ετσι και αλλιως ,εαν υποθεσουμε πως και στην πλατεια Κοραη απλως γιουχαρανε τους αστυνομικους χωρις να εχουν κανει τιποτα οι τελευταιοι!

Καταλαβαινεις φανταζομαι το point μου. Τιποτα πλεον δεν ειναι οπως δειχνει και τιποτα απ'ο,τι μας πλασαρουν δεν ειναι τοσο αθωο ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2169 στις: 12/12/08, 12:50 »
Το οτι τα ΜΜΕ προσπαθουν αν κανουν νουμερα το ξερουμε..δεν αλλαζει και δεν θα αλλαξει..μαγαζια γωνια ειναι ΟΛΑ τους..
Ειλικρινα δεν με νοιαζει τι μπορει να του ειπε  στο αυτι..συγνωμη δλδ αλλα οποιος μας λεει κατι στο αυτι εμεις πρεπει να τον δερνουμε..δλδ ο οποιοσδηποτε με εχει πει εμενα μαλ**α ενω π.χ οδηγω εμενα αυτο το γεγονος μου δεινει το δικαιομα να του σπασω τα μουτρα??
Οποιαδηποτε μορφη βιας με βρησκει αντιθετο ειτε απο τους αστυνομικους ειτε απο πολιτες...απλα ρε φιλε γιατι εγω αν  ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ριξω μια κλοτσια σε εναν αστυνομικο παω για δικη και ο αστυνομικος οταν το κανει ειναι μερος της δουλειας του??
Φιλε ξαναβλεπω το βιντεο και οσο το βλεπω τοσο πιο πολυ νευριαζω..ουτε σε ζωο δεν μπορεις να κανεις τετοια πραγματα...σορρυ αλλα δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος γιατι εχω θυμο για μια πραξη που ειναι αντιθετη με οσα πιστευω.

Καταλαβαινω πως δεν εχω απαντησει σε ολο το ποστ σου απλα αυτη τη στιγμη ειναι μεσα στο γεγονος του βιντεο και αδυνατω να σκεφτω οπως θα ηθελα...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/08, 12:55 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2170 στις: 12/12/08, 12:59 »
Δεν διαφωνω, ομως εγιναν τοσα πολλα αυτες τις ημερες που ενα βιντεο δεν νομιζω πως ειναι αρκετο για να σταθει κανεις πανω του. Ιδιαιτερα οταν την Κυριακη εγινε μια τρομερη καταστροφη στην Αθηνα, αλλα κανενα βιντεο δεν κυκλοφορησε ( μα τι παραξενο ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2171 στις: 12/12/08, 13:08 »
Ειμαι σιγουρος οτι θες να πεις ιδιαιτερα οταν το Σαββατο σκοτωθηκε ενα παιδι αδικα απο εναν μπατσο...και στεκομαι στο βιντεο γιατι βλεπω πως δεν αλλαζει και τιποτα...και πυροβολουν και χτυπουν μια χαρα και χωρις λογο...δλδ σε 1 χρονο που δεν θα εχουν πανω τους την σκια αυτη του γεγονοτος τι θα κανουν?

Εγω στις ειδησεις οσο μπορω να δω μονο βιντεο με καταστροφες βλεπω...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2172 στις: 12/12/08, 13:19 »
Γιατι αυτο πουλαει οπως ειπες ;) 

Μιλαω για την Κυριακη. Δεν μπερδευω τις μερες!
Την Κυριακη ηταν απουσα η αστυνομια ομως κανεις δεν πηρε εικονες κοντινες απο τους "ταραξιες" ;)

Τελοσπαντων, το θεμα ΜΜΕ και ενημερωση ειναι μεγαλο κι εχει συζητηθει πολυ
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2173 στις: 12/12/08, 14:28 »
Γενικα Φρι, συμφωνω μαζι σου. Αλλα ψαξε λιγο στο youtube και θα βρεις παρα πολλα βιντεο απο ολες τις αποψεις.
Τα ΜΜΕ παιζουν ενα παιχνιδι, ποτε της ΝΔ, ποτε του ΠΑΣΟΚ, ποτε της Αριστερας, ποτε της Ακροδεξιας, αναλογα με τι πουλαει και με το που ειναι το συμφερον τους. Αλλα παιζουν παντα 2 πραγματα:
α) Οταν συμβαινουν γεγονοτα οπως αυτα, αναγκαζονται ουσιαστικα απο τον κοσμο να δειξουν πραγματα που αλλιως δεν θα εδειχναν και δεν δειχνουν σε αλλες περιστασεις
β) Εκτος απο τους μεγαλοδημοσιογραφους, υπαρχουν πολλοι αλλοι δημοσιογραφοι και ειδικα τεχνικοι της τηλεωρασης που εχουν πολλες φορες αναγκασει τα ΜΜΕ να παιξουν καποια πραγματα που δεν ηθελαν. Θυμιζω πχ οτι μετα το μακελειο της 8/3/2008 στην Αθηνα, ο συλλογος των τεχνικων ειχε δηλωσει και ειχε αναγκασει και τους μεγαλοδημοσιογραφους να δεσμευτουν οτι δεν θα σταλει κανενα βιντεο τους στην Ασφαλεια για να μην κατασκευαστουν νεοι ενοχοι εκτος των συλληφθεντων φοιτητων.

Παντως γενικα τα ΜΜΕ παιζουν παιχνιδι, και πολλες φορες και πολυ ασχημο παιχνιδι. Παραδειγμα αναφερω το Super B της Πατρας με τα προχθεσινα επεισοδια στην πολη.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2174 στις: 12/12/08, 20:21 »
Επειδή τα γεγονότα μένουν και δεν μπορούμε να τα ξεχάσουμε ,έψαξα και βρήκα ...
Αυτή η χαριτωμένη λίστα είναι από το indymedia. Δυστυχώς παρόλο που είναι πολύ μεγάλη είναι και πάλι ελλιπής. Mερικά μόνο από τα σοβαρότερα περιστατικά δολοφονιών από μπάτσους που έγιναν την τελευταία 12ετία.

20/1/96, σε "σκούπα" στη Σκάλα Ωρωπού, ο αστυνόμος Διονύσης Καρακαϊδός σκοτώνει Αλβανό μετανάστη.
6/4/96, ο 25χρονος Αποστόλης Κεραμιδάς δολοφονείται από τον αστυνόμο Σάββα Αγαπίου στη Νίκαια.
14/6/96 Ο αγροφύλακας Αθανάσιος Μάτος δολοφονεί τον 20χρονο Φαντίλ Ναμπούζι, για δύο καρπούζια.
5/6/96, ο αστυφύλακας Ηρακλής Νικολακόπουλος σκοτώνει τον Γιώργο Φραγκογιάννη.
23/6/96, Ο Αναρχικός Χριστόφορος Μαρίνος, δολοφονείται από τις ειδικές δυνάμεις στην καμπίνα 53 του πλοίου "Πήγασος"
10/11/96, ο αστυνόμος της τροχαίας Δημ. Τρίμης σε μπλόκο έξω από τη Λειβαδιά σκοτώνει τον τσιγγάνο μικροπωλητή Τάσο Μουράτη που βρισκόταν ακινητοποιημένος στο έδαφος.
8/2/97, ο 19χρονος Εριόν χάνει τη ζωή του όταν «εξοστρακίστηκε» η σφαίρα από το όπλο του Μιλτιάδη Ανδρεόπουλου, των μεταβατικών αποσπασμάτων της αστυνομίας.
15/4/97, ο αστυνόμος Στέργιος Ταγάρας δολοφονεί δύο Αλβανούς στην Καστοριά.
25/5/97, ο 28χρονος Φίλιππος Παπαδόπουλος «γαζώνεται» κυριολεκτικά από τις σφαίρες των λιμενοφυλάκων που τον καταδιώκουν γιατί πήρε για βόλτα ένα εγκαταλελειμμένο σκάφος.
3/8/97, ο 26χρονος Ηλίας Μέξης δολοφονείται από τον αστυνόμο Τσαγκράκο, γιατί οδηγούσε ανάποδα σε μονόδρομο στη Νίκαια.
18/3/98, ο 29χρονος αγρότης Ιωάννης Κεχαιτης δολοφονείται στην Καστοριά «κατά λάθος» από μεθοριακή περίπολο της ΕΛΑΣ.
2/4/98, νεκρός από σφαίρες αστυνομικού στη Θεσσαλονίκη ο 29χρονος τσιγγάνος Άγγελος Τζελάλ.
27/5/98, ο 30χρονος Ευστράτιος Κυρέλης δολοφονείται στην Ξάνθη, από αστυνομική περίπολο.
5/6/98, ο 28χρονος Μπόκαρι Μπάχο πέφτει νεκρός από «τα εκφοβιστικά πυρά» μεθοριακής περιπόλου.
Οκτώβριος '98, πεθαίνει στα κρατητήρια του Μελιγαλά ο Πολωνός Σμπόμπεκ Μιέσιτς, καθώς η αστυνομία παρά τη ρητή εντολή της γιατρού αρνήθηκε να τον μεταφέρει σε νοσοκομείο.
23/10/98 ο 17χρονος Σέρβος μαθητής Μάρκο Μπουλάτοβιτς πυροβολείται στην καρδιά από τον αστυνόμο Βαντούλη γιατί θεωρήθηκε "ύποπτος για κλοπή".
27//1/99, ο αστυνόμος Κ. Ταολτσίδης δολοφονεί τον 23χρονο Γ. Μιγκίπη στη Θεσσαλονίκη.
13/3/99, στην Κοζάνη ο αστυφύλακας Αθανάσιος Καναβάς σκοτώνει τον Αλβανό Αρμπέν Βεζί.
16/7/99, ο Αλβανός Αρμπέν Σούφα δολοφονείται από την αστυνομία στη Φλώρινα.
16/1/00 Ο 24χρονος τσιγγάνος Θ. Βασιλόπουλος δολοφονείται από αστυνομικό στον Ασπρόπυργο.
19/1/00, ο 20χρονος Ρουμάνος Βασίλιε Ιόν δολοφονείται από αστυνομικούς στην πλατεία Βάθης.
22/2/00, ο Ρουμάνος Νικολάι Γκορέα δολοφονείται από αστυνομικό στην Πετρούπολη.
25/3/00, ο 17χρονος Νίκος Λεωνίδης, πρόσφυγας από τη τον ασφαλίτη Ατματζίδη στη Θεσσαλονίκη.
20/2/01, ο 23χρονος Μιχ. Κιβωτός πεθαίνει στις φυλακές Κορυδαλλού, έπασχε από καρδιά και μεσογειακή αναιμία αλλά οι εκκλήσεις του για μεταφορά σε νοσοκομείο αγνοήθηκαν.
24/10/01, ο αστυνομικός Γ. Τυλιανάκης δολοφονεί στο Ζεφύρι τον 21χρονο τσιγγάνο Μαρίνο Χριστόπουλο.
21/11/01, ο αστυφύλακας Γιάννης Ριζόπουλος δολοφονεί στην πλατεία Αμερικής τον 20χρονο Σέντακ Σελνίκου μετανάστη από την Αλβανία.
1/12/01, Συνοριοφύλακες πυροβολούν εναντίον δύο νεαρών Αλβανών σε παραμεθόριο χωριό της Θεσπρωτίας, ο ένας πέφτει νεκρός.
23/9/03 ο 18χρονος Αλβανός Βούλνετ Μπίτιτσι τραυματίζεται θανάσιμα από Έλληνα συνοροφύλακα όταν προσπάθησε να διασχίσει τα ελληνοαλβανικά σύνορα και τράπηκε σε φυγή.
7/5/03 "Μυστηριώδης" θάνατος του 25χρονου Αριστείδη Νεοφώτιστου στο αστυνομικό τμήμα της Νέας Φιλαδέλφειας. Το παιδί πήγε για εξακρίβωση και βγήκε σακατεμένο και νεκρό.
24/9/03 Συνοριοφύλακες που καταδίωκαν μετανάστες που είχαν περάσει τα σύνορα στην Ιεραπηγή Καστοριάς, πυροβολούν και σκοτώνουν 18χρονο Αλβανό.
9/12/03 Νεκρός από σφαίρες ειδικών φρουρών, ο 22χρονος Ηρακλής Μαραγκάκης. επειδή το αυτοκίνητο οπού επέβαινε δεν σταμάτησε σε μπλόκο των (Τ.Α.Ε) στην περιοχή Ανωγείων Ρεθύμνου.
13/1/04 O 42χρονος Μοχάμετ Χαμούτ πεθαίνει από "παθολογικά αίτια" ενώ κρατούνταν από την Αστυνομία Ρεθύμνου, με εμφανή τα σημάδια κακοποίησης και ξυλοδαρμού σύμφωνα με την ιατροδικαστική έκθεση.
13/3/04 πέθανε στα κρατητήρια του αστυνομικού τμήματος Βύρωνα όπου εκρατείτο για να απελαθεί o τριανταεξάχρονος Πολωνός Γιαντέους Κότσεβα.
21/12/04 Σε φρικτά βασανιστήρια (ξεγύμνωμα, φάλαγγα, εικονικές εκτελέσεις και άγριο ξύλο) υπέβαλε τουλάχιστον 40 Αφγανούς μετανάστες ομάδα αστυνομικών και ειδικών φρουρών - περίπου 15 - του Αστυνομικού Τμήματος του Αγίου Παντελεήμονα.
17/11/2006 . ο κύπριος φοιτητής Αυγουστίνος Δημητρίου ξυλοκοπείται ανηλεώς από 8 αστυνομικούς με πολιτικά άνευ αιτίας. Η αστυνομία αναφέρει ότι «έπεσε και χτύπησε σε ζαρντινιέρα». Για κακή τους τύχη η κάμερα της τιβι έχει καταγράψει όλο το περιστατικό.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ
16/11/1980 Νεκροί οι Σταματίνα Κανελλοπούλου και Ιάκωβος Κουμής από ξυλοδαρμό των ΜΑΤ κατά την διάρκεια της πορείας του πολυτεχνείου
17/11/1985. Νεκρός από πισώπλατο πυροβολισμό ο 15χρονος Μιχάλης Καλτεζάς. Ο αστυνομικός Αθανάσιος Μελίστας αθωώθηκε για « δολοφονία μεν αλλά εν βρασμώ ψυχής δε»

Παπαλεξοπούλου Ελισάβετ