Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 682868 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2600 στις: 10/01/09, 02:51 »
http://www.tvxs.gr/v2972

Ιδού η ένδοξη Ελληνική Αστυνομία... Αυτή η ηλικιωμένη κυρία πρέπει να είναι μεγάλη απειλή για τη δημοκρατία.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2601 στις: 10/01/09, 06:39 »
http://www.tvxs.gr/v2972

Ιδού η ένδοξη Ελληνική Αστυνομία... Αυτή η ηλικιωμένη κυρία πρέπει να είναι μεγάλη απειλή για τη δημοκρατία.


πραγματικά ντροπή. Ωραία δηλαδή, έστω ότι μετά τον αποκλεισμό του κτιρίου πιάνανε τους 4 που αναζητούσαν, και τι ; Θα άλλαζε τίποτα ;; Δε το καταλαβαίνουν ότι λειτουργούν σαν κόκκινο πανί ; Ο πιτσιρικάς που βράζει το αίμα του και βλέπει αυτό το βίντεο γιατί να μη πετάξει πέτρες μετά ή να σπάσει τζαμαρίες.

Για όλα αυτά φταίνε ηγεσίες και ΜΜΕ, από τη μια χαιδεύουν τα αυτιά των κακών αστυνομικών με λογικές τύπου Πολύδωρα και απο την άλλη λένε γιατί δεν κάνουν συλλήψεις. Είναι προφανές ότι οι άνθρωποι έχουν θολώσει, δεν υπάρχει κανένα σχέδιο και λειτουργούν καθαρά με το ένστικτο. Αν προσέξετε τον τρόπο που προσπαθούν να σπάσουν τις γραμμές των ανθρώπων θυμίζει ντου που βλέπαμε στο λύκειο. Πραγματικά τις κρίσιμες στιγμές οι αστυνομικοί πρέπει να σκέφτονται τι θα πουν τα κανάλια αν κάτι πάει στραβά. Δε δικαιολογείται αυτή η αψυχολόγητη στάση.

Από την άλλη, αν υποθέσουμε ότι όντως είχε διαπραχθεί κάποιο αδίκημα (του πού**η τόσες δυνάμεις έξω από ένα κτίριο τι νόημα έχουν;) εδώ διαπράττονται 2 ποινικά αδικήματα, αντίσταση κατά της αρχής και παρεμπόδιση αστυνομικής έρευνας. Δηλαδή, αν υποθέσουμε ότι υπάρχει κάποιος εγκληματίας, τι θα έπρεπε να κάνουν οι αστυνομικοί διαφορετικό από το να αποκλείσουν το κτίριο στο οποίο έχει βρει καταφύγιο ο εγκληματίας και να προσπαθήσουν να εισέλθουν για να κάνουν τη σύλληψη. Προφανώς, δεν είναι τέτοια περίπτωση, απλά κάνω το δικηγόρο του διαβόλου.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2602 στις: 10/01/09, 07:33 »
http://www.tvxs.gr/v2972


Ομολογώ πως βλέποντας το βίντεο προσεκτικά, αισθάνθηκα απέραντη θλίψη και οργή. Είναι αδιανόητο να συνθλίβεται και να διασύρεται ολότελα οποιαδήποτε έννοια εκλογικευμένης δράσης. Είναι απαράδεκτο, επαίσχυντο και φτηνό να καταρρακώνεται η ανθρώπινη αξιοπρέπεια και να ματώνει η δημοκρατία, για να ικανοποιηθεί ο εγωισμός και το κόμπλεξ της όποιας εξουσίας. Είναι ολοφάνερα ελεεινός ο τρόπος που αντιμετωπίζεται μια ομάδα ανθρώπων που καταφανώς δεν ταυτίζεται με το υπόδειγμα των "κουκουλοφόρων".

Μία ηλικιωμένη κυρία σύρεται με τρόπο που ουδείς Κουφοντίνας ή Ματέη υπέστη. Δάσκαλοι παραδίδουν εαυτούς στη διάθεση του σκλαβοπάζαρου για να αποφευχθούν τα χειρότερα και να αποδεσμευθούν οι "όμηροι". Φωτογράφοι και δικηγόροι τίθενται σε περιορισμό, εικάζω για να τους σπάσουν τον τσαμπουκά και για να αποδείξουν ποιος έχει το πάνω χέρι. Διότι δυσκολεύομαι να φανταστώ πως αυτοί που παρουσιάζονται στο βίντεο συνιστούν κακοποιά στοιχεία, με μολότοφ στα χέρια κι επικίνδυνες διαθέσεις.

Λυπάμαι που το θέτω έτσι, αλλά ίσως είναι ευτύχημα που αυτή τη φορά την πλήρωσαν και δημοσιογράφοι. Φαίνεται πως αν δεν καεί η δική σου γούνα, δεν αποφασίζεις να ανοίξεις το στόμα σου και να πεις ξεκάθαρα τα όσα είδες να συμβαίνουν, μολονότι ήταν περισσότερο κι από προφανές πως αργά ή γρήγορα η φωτιά θα σε έφτανε, έτσι που έμαθες να παίζεις μαζί της.

Γιατί τόσο εξόφθαλμη παραδοχή πως δεν χρειαζόμαστε το παρα-κράτος, μια και το κράτος αποδεικνύεται ιδιαίτερα αποτελεσματικό σε ανάλογους ρόλους; Κι αν κάτι με εκπλήσσει, δεν είναι η άσκηση απροκάλυπτης βίας, αλλά η απουσία ανησυχίας περί της κοινοποίησης αυτής και των όποιων επιπτώσεων, τη στιγμή που γνωρίζουν πως τους τραβάνε κάμερες και κινητά κι όλο αυτό θα διαρρεύσει. Τακτικές θλιβερών εποχών υπό το σύγχρονο όραμα ενός πρόσφατου κυβερνητικού μετασχηματισμού κι ενός νέου πολιτικού προϊσταμένου [πυ οφείλει να κρεμάσει στο πέτο κι αυτό το παράσημο. Μα δε βαρέθηκαν στ' αλήθεια να καταδικάζονται από τα ευρωπαϊκά θεσμικά όργανα για πράξεις αυθαιρεσίας και βίας;

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2603 στις: 10/01/09, 15:03 »
Εγώ δεν θα σταθώ στο επιχειρησιακό της υπόθεσης, αλλά στην συμπεριφορά των μπάτσων. Σίγουρα δεν είχαν καμία διαταγή να σύρουν την κυρία του βίντεο. Παρόμοιες ενέργειες έχουμε δει πάρα πολλές φορές, σε ντοκουμέντα που έχουν κατακλύσει το internet. Λοιπόν, μπορεί οι πρώτοι υπεύθυνοι να είναι οι αξιωματικοί και η πολιτική ηγεσία, αλλά βλέπουμε ξεκάθαρα πλέον ότι ο φασισμός που διέπει την αστυνομία, και κυρίως τα ΜΑΤ, δεν είναι ούτε "μεμονωμένα περιστατικά" ούτε "μία ομάδα που σπιλώνει το όνομα της ΕΛ.ΑΣ.". Είναι ο κανόνας, και κάθε είδους γενίκευση εναντίον των μπάτσων είναι δικαιολογημένη.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2604 στις: 10/01/09, 15:07 »
Ακομα και δολοφονια τους;
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2605 στις: 10/01/09, 15:30 »
Ακομα και δολοφονια τους;

Μακάρι ο τραυματισμένος μπάτσος να γίνει καλά και να παραιτηθεί απ' το σώμα. Και να βάλουν μυαλό και άλλοι συνάδελφοί του και να κάνουν το ίδιο. Μη μου ζητάτε όμως να στεναχωρηθώ για τον "21χρονο ήρωα των 700 ευρώ" χωρίς να ξέρω το ποιόν του. Λυπάμαι που γίνομαι σκληρός, αλλά η ίδια η αστυνομία έχει επιλέξει να σταθεί απέναντι από την κοινωνία. Και όποιος πηγαίνει στα ΜΑΤ ξέρει ότι θα γίνει ένα με όλους αυτούς.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2606 στις: 10/01/09, 15:42 »
Παντως εγω εχω να πω οτι ο τροπος που μιλαει η κοπελια στην αρχη του βιντεο στον αστυνομικο δεν ειναι σωστος......
Τωρα να πηγαινει και να του λεει "θα σου κανω μυνηση".....ντροπη.
Παιδια του λαου ειναι κι αυτα.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2607 στις: 10/01/09, 15:46 »
Και οι εργατες που σκοτωθηκαν στο Περαμα ηταν παιδια των 500€..Δεν ειδα ομως κανεναν σας να κατεβαινει στο δρομο και γι'αυτους ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2608 στις: 10/01/09, 15:47 »
Και οι εργατες που σκοτωθηκαν στο Περαμα ηταν παιδια των 500€..Δεν ειδα ομως κανεναν σας να κατεβαινει στο δρομο και γι'αυτους ;)

Πιο λαθος δεν γινεται να κανεις ομως.
Στο κατω κατω, εσυ κατεβηκες;
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2609 στις: 10/01/09, 15:53 »
Μιλαμε για εσας τωρα..Μην αλλαζετε πολιτικα τη συζητηση ;)

Το ιδιο κρατος που σκοτωσε τον Αλεξη, ειναι και το ιδιο που σκοτωσε 9 εργατες κι εναν αξιωματικο του εμπορικου ναυτικου στο Περαμα.

Και ρωταω λοιπον..Εφοσον το αμεσο προβλημα ειναι το κρατος και η αστυνομια η γραμμη που "τρωει" το ξυλο, γιατι στην πρωτη περιπτωση δεν κανατε τιποτα, ενω στη δευτερη κανατε;

Απλη ερωτηση ειναι. Εαν αισθανεσαι δυσκολα να την απαντησεις, μην απαντας. Δε σε υποχρεωσα ;) Εαν ομως απαντησεις, απεφυγε το πολιτικο λογο και απαντησε γι'αυτα που παλευεις εσυ κι οχι γι'αυτα που σας κατηγορω εγω.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2610 στις: 10/01/09, 15:54 »
Και σου λεω οτι κανεις λαθος γιατι εγιναν και τοτε πορειες.
Καταλαβαινω αυτο που μου λες, αλλα καταλαβε οτι ειναι και λιγο λαθος να λες οτι δεν συμφωνεις με τις πορειες και ταυτοχρονα να κατηγορεις τους αλλους γιατι δεν τις κανουν.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2611 στις: 10/01/09, 15:59 »
Πορειες εγιναν στο Περαμα και στην ζωνη επισκευων. Ποτε στην Αθηνα και ποτε απο αλλους ανθρωπους περα απο αυτους που ζουνε με 200-300€! ;) Προσεξε, γιατι μπορει να ανηκεις καπου και να σου λενε οτι σου λενε, ομως εισαι αρκετα εξυπνος ( οωπς διαπιστωσαμε στο τσατ ) για να δεις πως μερικες φορες οι μπλοφες τους οδηγουν μονο σε προσωπικα συμφεροντα!

Απο εκει και περα, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να παραιτηθει το παιδι που χτυπηθηκε ( αφορα τον Tr00per αυτο, γιατι δεν του απαντησα τοτε ). ΜΕ την ιδια λογικη θα επρεπε ολοι οι ψευτοαναρχικοι να παραιτηθουν γιατι δολοφονηθηκε ο Αλεξης :/
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2612 στις: 10/01/09, 16:02 »
Απο οσο θυμαμαι εγιναν και στο Περαμα, και στο υπουργειο Απασχολησης, και στο Ναυτιλιας αν δεν κανω λαθος.
Σου ξαναλεω οτι δεν ειναι σοβαρο επειχηρημα να λες οτι δεν συμφωνεις με τις πορειες αλλα να κατηγορεις αλλους γιατι δεν τις κανουν.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2613 στις: 10/01/09, 16:11 »
Το υπουργειο Ναυτιλιας ειναι στο λιμανι του Πειραια και εκει συμμετειχε το Π.Α.Μ.Ε. και οι εργατες της ζωνης Περαματος. Επισης στο Υπουργειο Απασχολησης ηταν απλως μια διαμαρτυρια. Τελος στο Περαμα λογικο ηταν να γινουν, εφοσον εκει ηταν το προβλημα. Και παλι ηταν μονο με παρουσια εργατων της ζωνης και λιγων μελων του Π.Α.Μ.Ε.

Αληθεια, η ζωη των εργατων δεν ειναι ισαξια με τη ζωη του Αλεξη; Δηλαδη ποσοι εργατες πρεπει να υπαρχουν απο τη μια πλευρα της πλαστιγγας ωστε να υπαρξει ισορροπια;

Κι εγω που νομιζα πως οι αριστεριστες εχουν αγαπη για το λαο..ή μηπως οχι;

Προφανως οι αποριες μου ειναι ρητορικες γιατι τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους. Ξερω πολυ καλα πως δεν μπορεις εσυ να απαντησεις, ουτε και ο ανωτερος απο εσενα. Ισως καποιος πολιτικος να επρεπε να απαντησει, ομως κανεις τους δεν θελει να παρεμβει σε θεματα πουδ εν αφορουν το προσωπικο του συμφερον! Και πραγματικα δε θελω να αισθανεσαι πως πρεπει να δικαιολογεισαι γι'αυτα που αλλοι μας εχουν μπερδεψει.

Τα ακουσατε; Η αστυνομια ενηργησε νομιμα! Και ξερετε γιατι εγινε τοσο ντορος; Γιατι πρωτον "πληγωθηκαν" οι δικηγοροι ( αχου ταααα ) και οι δημοσιογραφοι ( αχουυυυ ταααα ). Καλα τα λεει ο schizm..Καλο ειναι να διαβασουμε ξανα ο,τι ειπε. Γιατι ειναι η πηγη του προβληματος!

Οταν η αστυνομια δεν κανει κατι, τα καναλια αλωνιζουν. Οταν πανε στο αλλο ακρο, παλι αλωνιζουν! Ποιος διοικει τελικα αυτη τη χωρα; Οι μεγαλοκαναλαρχες με τους καρχαριες τους;

Οσο για το εαν ειμαι εναντια στις πορειες, σε παραπεμπω πολλες σελιδες πισω οπου ελεγα "μπραβο" στα παιδια που κατεβηκαν στο δρομο και φωναξαν αξιοπρεπως για τα πιστευω τους! ;) Προσεξε, γιατι ξερω τι λεω...Το θεμα ειναι..εσυ ξερεις τι πιστευεις; ( γενικη ερωτηση που αφορα τον καθενα που παει με παρωπιδες να παλεψει για τους αλλους...ή μηπως μονο για το συμφερον των λιγων; Who knows )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2614 στις: 10/01/09, 16:28 »
Και οι εργατες που σκοτωθηκαν στο Περαμα ηταν παιδια των 500€..Δεν ειδα ομως κανεναν σας να κατεβαινει στο δρομο και γι'αυτους ;)
ΜΑ τι λες???????????????????????????????????Γινανε 3 πορειες για αυτο το πραγμα, επισης εγινε και επιθεση στα γραφεια της εταιριας. Ας μην παραπληροφορουμε παρακαλω. Καλεστηκε και ξεχωριστη πορεια απο συνελευση αναρχικων/αντιεξουσιαστων, εχω ακομα αφισες στο σπιτι μου απο τις αφισοκολλησεις.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2615 στις: 10/01/09, 16:30 »

Αληθεια, η ζωη των εργατων δεν ειναι ισαξια με τη ζωη του Αλεξη; Δηλαδη ποσοι εργατες πρεπει να υπαρχουν απο τη μια πλευρα της πλαστιγγας ωστε να υπαρξει ισορροπια;

Κι εγω που νομιζα πως οι αριστεριστες εχουν αγαπη για το λαο..ή μηπως οχι;

Οσο για το εαν ειμαι εναντια στις πορειες, σε παραπεμπω πολλες σελιδες πισω οπου ελεγα "μπραβο" στα παιδια που κατεβηκαν στο δρομο και φωναξαν αξιοπρεπως για τα πιστευω τους! ;) Προσεξε, γιατι ξερω τι λεω...Το θεμα ειναι..εσυ ξερεις τι πιστευεις; ( γενικη ερωτηση που αφορα τον καθενα που παει με παρωπιδες να παλεψει για τους αλλους...ή μηπως μονο για το συμφερον των λιγων; Who knows )

Οχι. Ουτε τι πιστευω ξερω, ουτε ιδια ειναι η ζωη, ουτε αγαπη εχω για τον λαο. Ενταξει τωρα;;
Θα ηθελες καποια στιγμη να διευκρινεισεις την διαφορα αριστερου και αριστεριστη;
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2616 στις: 10/01/09, 16:44 »
Αλλο το εχω αφισες..αλλο το πηγα..Αλλα τελοσπαντων, αν αρχισω θα με πειτε πως μπαινω σε προσωπικα μονοπατια :(

Δεν εγιναν πορειες ιδιας εντασης κι ας μην παραπληροφορειτε εσεις τον κοσμο, οκ Αρη; Αφησε τα αυτα απ'εξω απο αυτο το forum, που τελοσπαντων υπαρχουν κι αντιθετες αποψεις!

George, μπορει να ειρωνευεσαι, ομως οι παρατηρησεις μου ηταν γενικες. Οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται, αρα απανταει κιολας ;) ( με οποιο τροπο κι αν το κανει ).

Αριστερος; Σπανιο ειδος που κατα συνειδηση ξερει τι πιστευει και ξερει για τι παλευει

Αριστεριστης; Ενα μειγμα φερεφωνου και πολιτη που θελει μεν το καλο που δινει η βασικη αρχη του αριστερου, ομως οι "ανωτεροι" απο αυτον ( οι οποιοι τον στρατολογησαν για προσωπικο οφελος ) φροντιζουν να τον παρωπιδιζουν οπως πρεπει για να εκτελει τις εντολες τους χωρις παρεταιρω σκεψη ;)

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2617 στις: 10/01/09, 16:58 »
Αν καποιος παραπληροφορει εδω μεσα αυτος εισαι εσυ που ειπες "Δεν ειδα ομως κανεναν σας να κατεβαινει στο δρομο και γι'αυτους". Και φυσικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ψεμα απο αυτο.

Και γραμμενο σε εχω αν πεις οτι δεν πηγα γιατι προφανως και δεν ξερεις αν πηγα ή οχι γιατι δεν ησουν εκει. Αλλα ουτε και ξερεις οτι με τρεχανε στο τμημα για την συγκεκριμενη αφισοκολληση. Γιατα παραμπαινεις σε προσωπικα μονοπατια.

Δεν ειδα φυσικα να σχολιαζεις καθολου το συγκεκριμενο βιντεο.

Οχι δεν ειπα οτι εγιναν πορειες ιδιας εντασης. Μη λεμε ομως οτι δεν εγινε και καθολου, ή οτι εγινε μονο απο το (αισχρο) ΠΑΜΕ.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2618 στις: 10/01/09, 17:04 »
Μαλιστα μαλιστα... Απο γραψιμο αλλο τιποτα πια!  ;D

Ποιο βιντεο να σχολιασω; Και γιατι παντα οι αλλοι να ειναι αισχροι κι οχι εσεις; Ρωτω.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 17:09 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2619 στις: 10/01/09, 17:07 »
Απο εκει και περα, δεν καταλαβα γιατι πρεπει να παραιτηθει το παιδι που χτυπηθηκε ( αφορα τον Tr00per αυτο, γιατι δεν του απαντησα τοτε ). ΜΕ την ιδια λογικη θα επρεπε ολοι οι ψευτοαναρχικοι να παραιτηθουν γιατι δολοφονηθηκε ο Αλεξης :/

Αν είναι τόσο καλό παιδί όπως έχουν βουίξει τα ΜΜΕ, δεν θα θέλει πλέον να έχει καμία σχέση με τη σαπίλα που επικρατεί στην αστυνομία. Και αυτός και ο καθένας που θέλει να διαχωρίσει τη θέση του από τον ολοφάνερο πλέον φασισμό της ΕΛ.ΑΣ. και των ΜΑΤ ειδικότερα, πρέπει να καταλάβει ότι όσο κάθεται εκεί βρίσκεται απέναντι στην κοινωνία. Και αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά τα δεκάδες βίντεο και μαρτυρίες που έχουν δημοσιευτεί.

Οι... "ψευτοαναρχικοί" από τι να παραιτηθούν ακριβώς; Και τι γελοία σύγκριση είναι αυτή; Αυτές οι επικίνδυνες λογικές "ένας δικός μας-ένας δικός σας" είναι που πυροδοτούν αρνητικά το κλίμα.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2620 στις: 10/01/09, 17:20 »
Κοιτα..και τον Αλεξη καλο παιδι τον ονομαζαν τα καναλια..Ομως και φακελο ειχε στην Ασφαλεια και στο Μωραϊτη ειπαν ψεμματα ( ποιο ιδιωτικο σχολειο θελει να σπιλωνεται η φημη του; ).

Μη το ψαχνεις.Ολα παιχνιδια ενημερωσης ειναι..ποιος θα πουλησει περισσοτερο.. :( 
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2621 στις: 10/01/09, 17:22 »
Ομως και φακελο ειχε στην Ασφαλεια και στο Μωραϊτη ειπαν ψεμματα ( ποιο ιδιωτικο σχολειο θελει να σπιλωνεται η φημη του; ).
απο τα καναλια τα εμαθες αυτα;... ;D
Σταματηστε πια να μιλατε για καποιον που δεν ξερετε καν, και δνε ειναι εδω για να σας διαψευσει... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2622 στις: 10/01/09, 17:26 »
Ειναι πανευκολο να σου πουν ολοι πως ειχε φακελο..Κι εκει θα στηρικτει και ο Κουγιας.. ;) Αλλιως δε θα το ανεφερε ετσι ευκολα. Μπαμιας ειναι..οχι ομως και χαζος τελειως ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2623 στις: 10/01/09, 17:31 »
Bassman φίλε γιατί δεν μιλάς?
Για να μην μιλάς συμφωνείς με τα παιδία.
Να προσθέσω στον φίλο κινγκ μομπ ήμουν στην πολυκατικοία μαζί με την κοπέλα την τραυματισμένη...
Το ξύλο ήταν απερίγραπτο........

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2624 στις: 10/01/09, 17:33 »
Επειδη δε ξερω για ποιο βιντεο μιλατε, ας μιλησω κι εγω για χθες, επειδη δε το εχω κανει και αφησα υπονοιες πως υποστηριζω ο,τι εκανε η αστυνομια!

Χθες νομιζω πως το παιξαμε ευρωπαιοι! Οχι ομως στα σωστα κεφαλια..Κι οχι στα σωστα ατομα! ;) Καποιοι χθες συμπεριφερθηκαν οντως σαν μπατσοι, οπως και καποιοι χτες εδωσαν εντολες που δεν ειχαν ξαναδωσει...Κι ελπιζω να μη ξαναγινει!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher