Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 682905 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2650 στις: 10/01/09, 22:24 »
Μάνο.. μίλα ξεκάθαρα όπως ΟΛΟΙ και όχι με μασιμένα λόγια!
Με ξέρεις και σε ξέρω(σχετικά).
Είπα την άποψή μου πές μου κι εσύ την άποψή σου!
ΒΙΝΤΕΟ-ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ!
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 22:27 από morpheas »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2651 στις: 10/01/09, 22:41 »
ΒΙΝΤΕΟ-ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ!


Ημουν παρών και στα 2 σκηνικά. Στο δεύτερο σκηνικό είναι αυτό που περιέγραφα σε προηγούμενο μήνυμα οτι άρχισαν οι ΜΑΤάδες να τρέχουν προς τα μένα, και μετά ο τύπος έφαγε και μερικές παραπάνω..
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2652 στις: 10/01/09, 22:47 »
Χμ, ποιος μιλησε με μασημενα λογια?  ???

S.s.

1) Δηλαδη εσυ πηγες στην πορεια για τους εργατες; ;D Μη το ψαχνεις το θεμα!
Η δικη μου αναφορα στο Περαμα αφορουσε καθαρα το κατα ποσο τελικα οι πορειες που γινονται εχουν παντα ως ανωτερο σκοπο το καλο της κοινωνιας ή την εκπληρωση προσωπικων συμφεροντων. Και προφανως δεν αναφερομαι σε εσας που πατε στις πορειες, αλλα σε αυτους που καθοδηγουν οργανωσεις νεων και παραταξεις νεολαιας ;)

2) Κατσε μια στιγμη γιατι πριν λιγο ειπες πως εχεις το βιντεακι που δειχνει αστυνομικους κουκουλοφορους ( οπως αυτους που εδειξε ο Λαζοπουλος μονο που...δεν εσπαγαν ) να τα σπανε. Σε παρακαλω να το βρεις εφοσον το εχεις:

  επισης αναρωτηθηκα για το πως μπορεις να βγαζεις τοσο ευκολα συμπερασματα ενω σε αλλες περιπτωσεις που καποιος αλλος κρινει ζητας πληρως αποδεικτικα στοιχεια (ειχες ζητησει αποδειξεις για συμμετοχη σε επεισοδεια των παρευρισκομενων στο βιντεο που βγηκε τοτε και μπορω να στο βρω αμεσως)

Περιμενω λοιπον το βιντεο αυτο! Κι οχι βεβαια το βιντεο του George που δειχνει τα καλοπαιδα ακροδεξιων οργανωσεων μαζι με αστυνομικους! Αυτο το ξεραμε και πριν..και χωρις αποδειξεις ;D


Morpheas, εαν θελεις να σου θυμισω ποιος σου εδωσε το βιντεο αυτο, ευχαριστως να στο κανω ( αυτο το λεω στην περιπτωση που ειπες σε εμενα περι μασημενων λογων ). Και πιο πριν φροντισε ο Roufous να μου το δωσει. ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2653 στις: 10/01/09, 22:59 »
δεν με καταλαβες.
η αναφορα μου εγινε για το βιντεο που παιχτηκε στο λαζοπουλο και οχι σε δικο  μου αυτουσιο.επιπροσθετα δεν αναρωτηθηκα γιατι ζητησες μεγαλυτερα αποδεικτικα στοιχεια στην περιπτωση του βιντεο αλλα για το πως ειναι δυνατον να βγαζεις τετοια συμπερασματα χωρις να φερνεις τις αποδειξεις που ζητας απο αλλους σε διαφορετικες περιπτωσεις(οπως αυτη του βιντεο).επι λεξει:''εχει πλακα παντως το γεγονος οτι ενω σε περιπτωσεις που ειναι και εξωφθαλμες(το βιντεο του λαζοπουλου) ζηταει λεπτομερεις αποδειξεις,σε απολυτως προσωπικα ζητηματα οπως το αν πηγε σε καποιος σε πορεια ή ακομα χειροτερα για την περιουσια καποιου μιλαει τοσο ελαφρα τη καρδια''.

υ.γ.οχι στις πορεις για το περαμα δεν πηγα,αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τα συμπερασματα που εβγαλες για ολους τους χρηστες του forum

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2654 στις: 10/01/09, 23:34 »
Αυτός που τα λέει ξέρει ποιός είναι φρ..
Επ ουδενί δεν θα το έλεγα για εσένα..
Δεν πιράζει μωρέ.. το έβαλα και με μεγάλα γράμματα..

Ισνογκούτ.. εγώ ήμουν μπροστά απο την είσοδο της πολυκατικοίας..
Έφαγα κάτι κλοτσίες και μια γκλοπιά στον ώμο.. αλλά την γλείτωσα με αυτά μόνον.
Και όχι σαν τους ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ τα 3παληκάρια και την μία κοπέλα.
ΒΙΝΤΕΟ-ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ no2

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2655 στις: 10/01/09, 23:35 »
Το πιο σωστο το ειπε η κοπελα η δικηγορος στην αρχη του ενος βιντεο. Ουτε διαμαρτυριες, ουτε τιποτα. Μυνησεις, προσωπικα σε εναν εναν τους ματατζηδες και τους αξιωματικους τους και απαιτηση χρηματικου ποσου. Να φανε καμια καμπανα κανα εικοσαχιλιαρο να δουμε αν θα ξανακανουν τα ιδια.....

Παντως αν σε κανενα τετοιο σκηνικο βγαινανε απο κανα στενο 50-60 ατομα με τιποτα μαδερια και ακομα ετρεχαν οι ματατζηδες, τωρα θα λεγαμε παλι για "παιδια του λαου", "ηρωες αστυνομικους" και αλλα τετοια...
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2656 στις: 11/01/09, 02:14 »
http://www.tvxs.gr/v3016

Επειδή η είδηση προφανώς δεν θα παίξει σε κανένα κανάλι... Ίσως η πιο ελπιδοφόρα ενέργεια των τελευταίων ημερών.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2657 στις: 11/01/09, 06:59 »
Δεν μπορούμε φυσικά να αποκλείσουμε πως η ηλικιωμένη ήταν μεταμφιεσμένος ninja ή μέλος της Γιακούζα. Όπως προκύπτει πάντως από τα video, εξώθησε η αχρεία τους βιοπαλαιστές μισθοσυντήρητους ματατζήδες να σκύψουν και να τη σηκώσουν από το έδαφος, με αποτέλεσμα να απωλέσουν 6 θερμίδες έκαστος και να κινδυνέψουν με σκοτοδίνη. Να παρασημοφορηθούν οι γενναίοι αυτοί υπηρέτες της ασφάλειας των πολιτών και να τους δοθεί πρόσθετο επίδομα που να ανταμοίβει ισόρροπα για τις κακουχίες που αντιμετωπίζουν από την τρίτη ηλικία. Επιτακτικό επίσης να αφαιρεθεί από την τελευταία το δικαίωμα στην διαδήλωση, γιατί κινδυνεύουν αθώες ζωές αστυνομικών και τα γκλομπ δεν γκελάρουν καλά ελέω οστεοπόρωσης.

Κατανόηση τώρα!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2658 στις: 11/01/09, 13:05 »
Το πιο σωστο το ειπε η κοπελα η δικηγορος στην αρχη του ενος βιντεο. Ουτε διαμαρτυριες, ουτε τιποτα. Μυνησεις, προσωπικα σε εναν εναν τους ματατζηδες και τους αξιωματικους τους και απαιτηση χρηματικου ποσου. Να φανε καμια καμπανα κανα εικοσαχιλιαρο να δουμε αν θα ξανακανουν τα ιδια.....

Ειναι κοινως γνωστο πως δεν φορανε διακριτικους κωδικους σε τετοιες περιπτωσεις ;) Για ευνοητους λογους! Φαινεται και στο βιντεο ( το 1ο ) οταν αναζητουν το ονομα και το κωδικο τους οι δικηγοροι ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2659 στις: 11/01/09, 13:25 »
Το πιο σωστο το ειπε η κοπελα η δικηγορος στην αρχη του ενος βιντεο. Ουτε διαμαρτυριες, ουτε τιποτα. Μυνησεις, προσωπικα σε εναν εναν τους ματατζηδες και τους αξιωματικους τους και απαιτηση χρηματικου ποσου. Να φανε καμια καμπανα κανα εικοσαχιλιαρο να δουμε αν θα ξανακανουν τα ιδια.....

Ειναι κοινως γνωστο πως δεν φορανε διακριτικους κωδικους σε τετοιες περιπτωσεις ;) Για ευνοητους λογους! Φαινεται και στο βιντεο ( το 1ο ) οταν αναζητουν το ονομα και το κωδικο τους οι δικηγοροι ;)

Ναι αλλα καποιων απο αυτους φαινονται οι φατσες τους...... >:D >:D >:D >:D >:D Ας προσεχαν.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2660 στις: 11/01/09, 13:48 »


1) Δηλαδη εσυ πηγες στην πορεια για τους εργατες; ;D Μη το ψαχνεις το θεμα!

Πω νταξει μας επρηξες λιγο ομως..Ουτε χτες στο αντιπολεμικο πηγα.Σημαινει οτι ειμαι υπερ του πολεμου?Η οτι οι καθοδηγητες μου και αυτοι των οποιοων ειμαι φερεφωνο μου ειπαν να μη παω...Οπ σορυ τηλεφωνο απο τον αρχηγο μου.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2661 στις: 11/01/09, 13:50 »
Ναι αλλα καποιων απο αυτους φαινονται οι φατσες τους...... >:D >:D >:D >:D >:D Ας προσεχαν.

Δεν νομιζω πως αυτο αρκει  :-\
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2662 στις: 11/01/09, 13:58 »
Ναι αλλα καποιων απο αυτους φαινονται οι φατσες τους...... >:D >:D >:D >:D >:D Ας προσεχαν.

Δεν νομιζω πως αυτο αρκει  :-\

Δεν ειμαι νομικος οποτε δεν ειμαι σιγουρος...αλλα νομιζω πως αρκει. Επισης, δεν ξερουν τα ονοματα τους αλλα ξερουν την διμοιρια τους. Τελος παντων ομως.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2663 στις: 11/01/09, 14:30 »
Ρε freemind αφου και οι 3 πορειες που ανεφερες ηταν ΛΑΘΟΣ. Δεν εγιναν 2 πορειες του ΠΑΜΕ και μια συγκεντρωση διαμαρτυριας. Εγιναν : πορεια του ΠΑΜΕ, συγκεντρωση του ΠΑΜΕ, πορεια που καλουσαν αναρχικοι αντιεξουσιαστες, πορεια κατοικων, συγκεντρωση διαμαρτυριας στα γραφεια της εταιριας και γινανε και επιθεσεις στα γραφεια της εταιριας. Ολα αυτα οχι την ιδια μερα προφανως.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2664 στις: 11/01/09, 14:40 »
Αντε παλι...

1) δεν ειπα πως εγιναν την ιδια μερα
2) Στο Περαμα υπηρξαν πλακατ του ΠΑΜΕ οπως και στη πορεια προς το υπουργειο Ναυτιλιας. Προσωπικα δε νομιζω να ειμαι εντεταλμενος να αναγνωριζω εαν τα πανο τα κρατουσαν μελη του ΠΑΜΕ ή απλως υπηρχαν απο ορισμενους που υποστηριζαν τις θεσεις του ΠΑΜΕ και βρεθηκαν εκει με δικη τους επιλογη
3) Η πορεια στο Υπουργειο στην Αθηνα ηταν απο μελη του ΠΑΜΕ, στην οποια συμμετειχαν και εργατες της ζωνης Περαματος!

Ξαναρωτω ομως..Εφοσον οι αριστεριστες απασχολουνται με το κοινωνικο καλο ( αρα και με τους εργατες ), γιατι δεν κατεβηκαν τοοοοσοι πολλοι οσο με το θανατο του ΑΛεξη; Και η απαντηση δοθηκε πιο πανω:

free
1)σχετικα με τις πορειες στο περαμα ,οπως σου απαντησε και ο kiratzos,ηταν απολυτως λογικο να υπηρχε μικροτερη αντιδραση καθως το ζητημα της δολοφονιας ενος μαθητη κανει,οπως και να το κανουμε μεγαλυτερο μπιζ στην νεολαια ακομα και αν τα δυο περιστατικα ειναι εξισου μειζονος σημασιας.

Αυτη η απαντηση μου αρκει...Προφανως ο εργατοκοσμος της Ελλαδος δεν μπορει να περιμενει απο κανεναν να τραβηξει το Σταυρο που τραβαει ο ιδιος ;) Εγινα κατανοητος, τελος συζητησης. Μπορειτε να μου καταλογισετε ο,τι θελετε ( ευγενικα ελπιζω, γιατι εγω ποτε δεν σας ειπα "σας εχω γραμμενους" ;) ), ομως τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους


Πως περασες χθες; ;D


George, νομιζ πως παντα θα βρισκουν παραθυρα και θα λενε "Α, δεν εκανα βαρδια τοτε" ;) Μη το ψαχνεις. Ο σκοπος της αστυνομιας εκεινη τη στιγμη ηταν να "σπασει" το τσαμπουκα των διαδηλωτων. Γι'αυτο κινηθηκαν με αυτες τις τρομοκρατικες τακτικες.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/09, 14:42 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2665 στις: 11/01/09, 15:41 »
Προφανως ο εργατοκοσμος της Ελλαδος δεν μπορει να περιμενει απο κανεναν να τραβηξει το Σταυρο που τραβαει ο ιδιος ;)
Και τι θες να μας πεις ακριβως με αυτο? Οτι επειδη ο εργατοκοσμος μπορει να φοβαται να εξεγερθει για να μην χασει τον μισθο του ολοι οι υπολοιποι πρεπει να μην κανουμε τιποτα? Οχι σε μενα δεν εγινες κατανοητος στο τι θες να πεις με αυτο που λες.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2666 στις: 11/01/09, 16:18 »
Το αντιθετο εννοω..

Εννοω πως οι εργατες σε αυτη τη χωρα οχι μονο κινδυνευουν απο τη κυβερνηση και τις πολιτικες της, αλλα και απο αυτους που υποτιθεται "παλευουν" μαζι τους. Εκτος εαν 9 εργατες δεν φτανουν να ισορροπησουν τη δολοφονια ενος παιδιου.

Εχω αδικο;..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2667 στις: 11/01/09, 16:36 »
Δεν καταλαβαινω γιατι το προβλημα σου ειανι γιατι τοτε δεν εγινε εξεγερση ενω τωρα εγινε. Φυσικα εχεις αδικο, γιατι να κινδυνευσει απο μενα ο εργατης?

Εσενα το προβλημα σου ειναι οτι τοτε δνε εγινε χαμος ενω τωρα εγινε. Μπορει τοτε ο κοσμος να μην ηταν ετοιμος για να γινει αυτο, απο τοτε γινανε επιπλεον σκανδαλα και μαζι με το συμβαν στο περαμα η δολοφονια του Αλεξη ξεχειλισε το ποτηρι. Τι σημασια εχει αν εγινε τωρα και δεν εγινε τοτε? Σημασια εχει οτι εγινε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2668 στις: 11/01/09, 16:50 »
Mαλιστα. Οκ, δεν εχω κατι αλλο να πω.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2669 στις: 11/01/09, 19:09 »
Όχι που θα είχες :P..
Έτσι κι εσύ όπως και κάποιοι άλλοι..εε ;)??

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2670 στις: 12/01/09, 13:19 »
Κανείς δεν είπε ότι οι αστυνομικοί δεν πληρώνονται αλλά πρέπει να παραδεχθούμε ότι καταστρατηγούνται - εν ονόματι της υπηρεσίας στην πατρίδα και του "χρέους" - εργασιακά τους δικαιώματα. Όπως αμοιβές υπερωριών, αμοιβές έκτακτης φύλαξης, εκτός συγκεκριμένων καθηκόντων, όπως φύλαξη γηπέδων, χώρων συνάθροισης κλπ. Αυτά και άλλα πολλά αιτήματα έχουν τεθεί στην ηγεσία του Υπουργείου Δημόσιας Τάξης και έχουν τεθεί ως συνθήματα σε πορείες που έχει οργανώσει το συνδικαλιστικό όργανο των αστυνομικών, με την στήριξη των περισσοτέρων εργατικών σωματίων.

Παρολο που πεθαναν 9 ανθρωποι, η ισχυς των 2 πορειων ( και της μιας επιτοπιας διαμαρτυριας ) ηταν το 1/100 απο αυτη που ειδαμε στα πανεκπαιδευτικα συναλλητηρια!

Λογικά πρέπει να συγκρίνουμε την διαδήλωση για το ατύχημα στο Πέραμα με τα Πανεργατικά συλλαλητήρια. Κάνεις σύγκριση ανόμιων ειδών. Αν και η απάντηση μιας Αμερικανίδας μητέρας σχετικά με τις εκδηλώσεις βίας που εκδηλώθηκαν μετά τον θάνατο του νέου στις ΗΠΑ: " Έχουμε εκραγεί λόγω του ότι οι άνθρωποι που τους έχουμε αναθέσει την προστασία μας μας βιάζουν και μας σκοτώνουν" είναι η καλύτερη, νομίζω.

Παράθεση
εγω εξαρχης ειχα δηλωσει πως δεν παω σε πορειες με εξαιρεση 2 στο παρελθον, οποτε δεν το παιζω επαναστατης

Τώρα δηλ μας προτρέπεις να χαρακτηρίζουμε όποιον διαδηλώνει τα προβλήματά του "επαναστάτη"? Η συμμετοχή σε πορείες σημαίνει την θέληση ανατροπής του συστήματος?

Τσ, τσ, τσ.... Ακόμα και οι αστυνομικοί σ' αυτήν την χώρα είναι "επαναστάτες". Μετά σου λένε ότι δεν χρειάζονται επιτήρηση...

Παράθεση
Οποιος επιλεγει την πορεια, δε θα ντρεπεται να το πει... ;) Ελευθερο forum ειμαστε και δε νομιζω να υπαρχουν τσιρακια του υπουργειου δημοσιας ταξης εδω μεσα!

Τότε, φίλε μου, πως καταφέρνετε και βγάζετε πληροφορίες άκρως απόρρητες, από "μέσα"? :D  Να γελάμε και λιγάκι....

Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2671 στις: 12/01/09, 14:12 »
Αν και δεν μου αρέσει να διαδίδω φήμες...νομίζω ότι άκουσα ότι βγηκέ ένα σύνθημα που λέει: ΚΟΙΝΩΝΙΑ - ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 1-1. Μπορεί κάποιος να μου πει αν ισχύει; Ξαναλέω δεν είμαι σίγουρος...και ούτε ειρωνεύομαι...αν είναι αλήθεια, ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΡΟ!!!! Μιλάμε για ανθρώπινες ζωές!!!!
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2672 στις: 12/01/09, 16:07 »

Αν είναι τόσο καλό παιδί όπως έχουν βουίξει τα ΜΜΕ, δεν θα θέλει πλέον να έχει καμία σχέση με τη σαπίλα που επικρατεί στην αστυνομία. Και αυτός και ο καθένας που θέλει να διαχωρίσει τη θέση του από τον ολοφάνερο πλέον φασισμό της ΕΛ.ΑΣ. και των ΜΑΤ ειδικότερα, πρέπει να καταλάβει ότι όσο κάθεται εκεί βρίσκεται απέναντι στην κοινωνία. Και αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά τα δεκάδες βίντεο και μαρτυρίες που έχουν δημοσιευτεί.


Ρε και το καλυτερο παιδι του  κοσμου να ναι, γιατι ντε και ΚΑΛΑ να φυγει απο την ΕΛΑΣ???? Εσυ αν ησουν στν θεση του και επρεπε να βγαλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτα τα 700-800 ευρω που παιρνει για να ζησει θα σκεφτοσουν με τον ιδιο τροπο???? Αν ειναι να ΔΑΙΜΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ενα σωμα η εναν θεσμο αν προτιματε(γιατι και οι "μπατσοι" οπως και αλλα στην κοινωνια οσο ασχημα και να λειτουργουν παραμενουν ενας θεσμος) τοτε να ξερετε οτι με ΤΕΤΟΙΕΣ νοοτροπιες υποδαυλιζετε ενα κυμα μισους και δυσπιστιας που σαν επακολουθο θα εχει παλι εναν κυκλο βιας........
Ας το αναλογιστουμε λιγο αυτο πριν υψωσουμε τις κορωνες του ΠΟΛΕΜΟΥ(αληθεια ποιον πολεματε αν πολεμησετε την αστυνομια, το ΣΥΣΤΗΜΑ????)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2673 στις: 12/01/09, 16:38 »

Αν είναι τόσο καλό παιδί όπως έχουν βουίξει τα ΜΜΕ, δεν θα θέλει πλέον να έχει καμία σχέση με τη σαπίλα που επικρατεί στην αστυνομία. Και αυτός και ο καθένας που θέλει να διαχωρίσει τη θέση του από τον ολοφάνερο πλέον φασισμό της ΕΛ.ΑΣ. και των ΜΑΤ ειδικότερα, πρέπει να καταλάβει ότι όσο κάθεται εκεί βρίσκεται απέναντι στην κοινωνία. Και αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά τα δεκάδες βίντεο και μαρτυρίες που έχουν δημοσιευτεί.


 Αν ειναι να ΔΑΙΜΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ενα σωμα η εναν θεσμο αν προτιματε(γιατι και οι "μπατσοι" οπως και αλλα στην κοινωνια οσο ασχημα και να λειτουργουν παραμενουν ενας θεσμος) τοτε να ξερετε οτι με ΤΕΤΟΙΕΣ νοοτροπιες υποδαυλιζετε ενα κυμα μισους και δυσπιστιας που σαν επακολουθο θα εχει παλι εναν κυκλο βιας........

Kατσε γιατι θα κουφαθουμε..Εδω μας λες οτι οι νοοτροπιες(μας,σας τους) υποδαυλιζουν το κυμα μισους..Οχι το ξυλο που ριχνουν ας πουμε..Πληρης διαστρευλωση.

Η αστυνομια νομιζω ειναι κινητηριος μοχλος του συγκεκριμενου συστηματος.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2674 στις: 12/01/09, 17:02 »

Αν είναι τόσο καλό παιδί όπως έχουν βουίξει τα ΜΜΕ, δεν θα θέλει πλέον να έχει καμία σχέση με τη σαπίλα που επικρατεί στην αστυνομία. Και αυτός και ο καθένας που θέλει να διαχωρίσει τη θέση του από τον ολοφάνερο πλέον φασισμό της ΕΛ.ΑΣ. και των ΜΑΤ ειδικότερα, πρέπει να καταλάβει ότι όσο κάθεται εκεί βρίσκεται απέναντι στην κοινωνία. Και αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά τα δεκάδες βίντεο και μαρτυρίες που έχουν δημοσιευτεί.


Ρε και το καλυτερο παιδι του  κοσμου να ναι, γιατι ντε και ΚΑΛΑ να φυγει απο την ΕΛΑΣ???? Εσυ αν ησουν στν θεση του και επρεπε να βγαλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτα τα 700-800 ευρω που παιρνει για να ζησει θα σκεφτοσουν με τον ιδιο τροπο???? Αν ειναι να ΔΑΙΜΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ενα σωμα η εναν θεσμο αν προτιματε(γιατι και οι "μπατσοι" οπως και αλλα στην κοινωνια οσο ασχημα και να λειτουργουν παραμενουν ενας θεσμος) τοτε να ξερετε οτι με ΤΕΤΟΙΕΣ νοοτροπιες υποδαυλιζετε ενα κυμα μισους και δυσπιστιας που σαν επακολουθο θα εχει παλι εναν κυκλο βιας........
Ας το αναλογιστουμε λιγο αυτο πριν υψωσουμε τις κορωνες του ΠΟΛΕΜΟΥ(αληθεια ποιον πολεματε αν πολεμησετε την αστυνομια, το ΣΥΣΤΗΜΑ????)

Τα ΜΑΤ (για να μην συμπεριλάβω ολόκληρη την ΕΛ.ΑΣ.) αυτήν την στιγμή βρίσκονται απέναντι στην κοινωνία. Είμαι απόλυτος σ' αυτό γιατί αποδεικνύεται συνεχώς. Ας μην γελιόμαστε, υπάρχουν πολλές δουλειές που μπορεί να κάνει κάποιος αντί να δέρνει κόσμο, ειδικά αν ήταν τόσο καλός μαθητής όσο ο τραυματισμένος, όπως μας λένε τα ΜΜΕ. Και ας δεχτώ ότι κάποιος μπορεί να μπει με τις καλύτερες προθέσεις στο σώμα όντας μικρός και απληροφόρητος. Τώρα πια όποιος δεν βλέπει τη σαπίλα στο σώμα, που αν μπορεί να διορθωθεί (που δεν το βλέπω) αυτό θα γίνει μόνο με ριζικές αλλαγές από την κορυφή, εθελοτυφλεί και γίνεται συνένοχος.

Όσο για το θεσμό των ΜΑΤ και το πόσο χρήσιμος είναι, όποιος έχει κατέβει σε πορεία ξέρει καλά ότι τα ΜΑΤ περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό. Τα (σοβαρά) επεισόδια γίνονται λόγω της παρουσίας τους στις πορείες και λόγω της προκλητικής συμπεριφοράς τους.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/