Ψηφοφορία

Ποιό σόλο προτιμάτε για το διαγωνισμό? Να ψηφίσουν και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι (διαγωνιζόμενοι)!

Flying in a Blue Dream - Satriani
4 (9.5%)
Glasgow Kiss - Petrucci
5 (11.9%)
Hotel California - Eagles
4 (9.5%)
Little Wing - Steve Ray Vaughan
2 (4.8%)
Only the Good Die Young - Iron Maiden
3 (7.1%)
Sea of Lies - Symphony X
3 (7.1%)
Stairway to Heaven - Led Zeppelin
10 (23.8%)
The Forgotten pt2 - Satriani
2 (4.8%)
Comfortaby Numb - Pink Floyd
9 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 42

Η ψηφοφορία έληξε: 18/03/07, 22:35

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός ταλέντων!!  (Αναγνώστηκε 57590 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #50 στις: 14/03/07, 17:41 »
Ωραία λοιπόν, μέχρι 16/3 προτείνουμε σόλο για να αρχίσει επιτέλους η ψηφοφορία!

Προτού προτείνετε κάποιο: κοιτάξτε να μην είναι πάρα πολύ δύσκολο :-\ (ούτε και πολύ εύκολο φυσικά), όπως επίσης να αναδεικνύει και κάποιες τεχνικές αν γίνεται (bending, vibrato, tapping, harmonics ktl) ;).

Προτείνετε είτε ολόκληρα κομμάτια, είτε σόλο κομματιών.

Οι μέχρι τώρα προτάσεις είναι:

o  Glasgow Kiss-Petrucci
o  The Forgotten Pt2-Satriani
o  Little Wing-Steve Ray Vaughan
o  Flying in a Blue Dream-Satriani
o  Sea of Lies-Symphony X
o  Only the good die young-Iron Maiden
o  Stairway to Heaven-Led Zeppelin

Hurry up :D!! 

Και ξαναρωταω..Υπαρχουν καλα backing tracks για ολα αυτα τα κομματια???
Γιατι δεν ξερω για σας..Αλλα εγω ξενερωνω απιστευτα με τα midi...
Δεν με κανει να θελω να παιξω αν ακουω ενα ταμπουρο σαν τελεμε φετας..Sorry..
Νομιζω υπαρχουν 2-3 απο αυτα σε καλη μορφη backing..Αλλα τα υπολοιπα...... ???
Αlex
προφανως και υπαρχουν αγαπητε Αλεξ...το guitarbt και παρομοια site,τι δουλεια νομιζεις πως κανουν?? :)

To guitarbt το γνωριζω φιλε μου απο την ιδρυση του και πολυ πριν γινει γνωστο..
Το θεμα ειναι πως τα μισα bt εκει μεσα ειναι σαβουρα..Απλα midi που καποιος "ψιλορυθμισε" και εκανε mp3...Δεν ειναι ποιοτητα αυτο...Με εξερεσεις βεβαια.. ;)
Alex
και γω το ξερω απ την ιδρυση του!! :P :P :P
τα μισα bt που λες,ειναι υπερβολη! ;)
απλα καποια ειναι mp3-ποιημενα απο midi and that sucks...αλλα επειδη ο admin του site ειναι petrucciκος και κιθαριστας δλδ,σε καποια κομματια δινει ιδιαιτερη σημασια...γενικα το 1/4 θα λεγα οτι ειναι σαβουρα!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #51 στις: 14/03/07, 19:29 »
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε... 8) Σίγουρα ένα αξιοπρεπές backing track θα βρεθεί για οποιοδήποτε!

Παιδια οι μπασσιστες στο κατουρι πηγαδισαμε? Η θελετε Petrucci στο μπασσο? ::)
Φίλε μου εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά βρες μου εσύ έναν τρόπο που θα μπορούσαμε να συγκρίνουμε έναν κιθαρίστα με έναν μπασίστα για το ποιος έπαιξε καλλίτερα :P

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #52 στις: 14/03/07, 20:08 »
Ελα παιδια, παμε να αποφασισουμε για το κομματι! Κωλυσιεργουμε!
Δεν γινεται να βαλουμε ενα poll στην αρχη του post για να ψηφιζουμε το κομματι που θελουμε???

Ας βρουμε το κομματι/solo που θελουμε και για backing track ψαχνουμε!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #53 στις: 14/03/07, 22:19 »
Και εγώ το σκεφτόμουν αν και είχα πει μέχρι 16/3. Τέσπα, μια και δε βλέπω να προτείνονται και πολλά σόλο, ας ψηφίσουμε :D!!!  (κοιτάξτε στην αρχή του thread ;))
« Τελευταία τροποποίηση: 14/03/07, 22:37 από gers »

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #54 στις: 15/03/07, 14:00 »
Να προσθέσω ότι κατέβασα ένα backing track για το The Forgotten Pt. 2 του Satriani το οποίο είναι πολύ καλό
και 2 διαφορετικά backing tracks για το Stairway to heaven (το ένα από τα δύο είναι πολύ καλό, είναι από ένα μάθημα του Dave Kilminster).

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #55 στις: 15/03/07, 15:21 »
ΕΕΕ

Βάλτε και τα :
No one like you - Scorpions (κλασσικό και οραίο)
Fade to Black - Metallica (το αγαπημένο μου .... μήπως είναι δύσκολο?)
Comfortably Numb - Pink Floyd (no comment)


Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #56 στις: 15/03/07, 17:27 »
παιδια...επειδη δεν κανουμε θεμα με το "ποιο κομματι θα θελατε να παιξετε" αλλα με το ποιος θα κανει την καλυτερη διασκευη, τελειωνετε, εχουν προταθει ηδη πολλα...ας κλεισει το θεμα να ψηφισετε κατι και οποιος θελει παιζει...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #57 στις: 15/03/07, 17:31 »
ΕΕΕ

Βάλτε και τα :
No one like you - Scorpions (κλασσικό και οραίο)
Fade to Black - Metallica (το αγαπημένο μου .... μήπως είναι δύσκολο?)
Comfortably Numb - Pink Floyd (no comment)


Το ένα ήδη το έβαλα. Στα άλλα δύο εννοείς την εισαγωγή ή το κυρίως σόλο?

παιδια...επειδη δεν κανουμε θεμα με το "ποιο κομματι θα θελατε να παιξετε" αλλα με το ποιος θα κανει την καλυτερη διασκευη, τελειωνετε, εχουν προταθει ηδη πολλα...ας κλεισει το θεμα να ψηφισετε κατι και οποιος θελει παιζει...
Όπως βλέπεις, ήδη έχει αρχίσει η ψηφοφορία ;)

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #58 στις: 15/03/07, 18:07 »
Γεια σας παιδιά! Μου αρέσει πολύ η ιδέα σας και θα μου άρεσε πολύ να συμμετάσχω αν θέλετε και εσείς! :D
Το κακό είναι πως δεν ξέρω πώς δεν ξέρω αν θα μπορέσω σίγουρα να μάθω και να ηχογραφήσω κάτι γιατί μπορεί να μη βρω χρόνο!  :-[ :P

Υ.Γ.: Οι ικακανότητες μου φτάνουν μέχρι το Glassgow Kiss παιδιά το πολύ :-\ :P Και τι ωραίο τραγούδι ;)
Υ.Γ.: Ελπίζω να εννοείτε το πρώτο σόλο του Glassgow Kiss στο 3:32 όχι το άλλο το τρελό στο 5:26! ;D

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #59 στις: 15/03/07, 20:00 »
Αυτό εννοούμε :) Και μόλις μπήκες στη λίστα των υποψηφίων :D

Αποσυνδεδεμένος PlusYeaR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • "Dream Within A Dream"
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #60 στις: 15/03/07, 20:05 »


Υ.Γ.: Οι ικακανότητες μου φτάνουν μέχρι το Glassgow Kiss παιδιά το πολύ :-\ :P Και τι ωραίο τραγούδι ;)
Υ.Γ.: Ελπίζω να εννοείτε το πρώτο σόλο του Glassgow Kiss στο 3:32 όχι το άλλο το τρελό στο 5:26! ;D

δυστυχως ομως βλεπω να μην βγαινει αυτο το κομματι ....οπως κ κανενα (δεξιο)τεχνικο κομματι   :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #61 στις: 15/03/07, 21:24 »


Υ.Γ.: Οι ικακανότητες μου φτάνουν μέχρι το Glassgow Kiss παιδιά το πολύ :-\ :P Και τι ωραίο τραγούδι ;)
Υ.Γ.: Ελπίζω να εννοείτε το πρώτο σόλο του Glassgow Kiss στο 3:32 όχι το άλλο το τρελό στο 5:26! ;D

δυστυχως ομως βλεπω να μην βγαινει αυτο το κομματι ....οπως κ κανενα (δεξιο)τεχνικο κομματι   :'( :'(
:-[ Δεν πειράζει και το Stairway to Heaven ωραίο είναι :)
Μόνο που ο αγαπημένος μου κιθαρίστας είναι ο Petrucci (και ο Vai αλλά άσχετο αυτό 8)) και έχω μια ελαφριά προτίμηση :D
Α, και κάτι άλλο! Αυτό που πρέπει να ηχογραφήσουμε πρέπει να είναι ελαφριά διασκευή ή πρέπει να ακουλουθεί πιστά το αυθεντικό solo?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #62 στις: 15/03/07, 21:34 »


Υ.Γ.: Οι ικακανότητες μου φτάνουν μέχρι το Glassgow Kiss παιδιά το πολύ :-\ :P Και τι ωραίο τραγούδι ;)
Υ.Γ.: Ελπίζω να εννοείτε το πρώτο σόλο του Glassgow Kiss στο 3:32 όχι το άλλο το τρελό στο 5:26! ;D

δυστυχως ομως βλεπω να μην βγαινει αυτο το κομματι ....οπως κ κανενα (δεξιο)τεχνικο κομματι   :'( :'(
:-[ Δεν πειράζει και το Stairway to Heaven ωραίο είναι :)
Μόνο που ο αγαπημένος μου κιθαρίστας είναι ο Petrucci (και ο Vai αλλά άσχετο αυτό 8)) και έχω μια ελαφριά προτίμηση :D
Α, και κάτι άλλο! Αυτό που πρέπει να ηχογραφήσουμε πρέπει να είναι ελαφριά διασκευή ή πρέπει να ακουλουθεί πιστά το αυθεντικό solo?
Πιστα! Προσωπικά μ αρέσει να προσθέτω δικές μου πινελιές σε σόλο αλλά όπως καταλαβαίνεις η περίσταση το απαγορεύει 8)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #63 στις: 15/03/07, 21:50 »
Οπου λαλουν πολλοι κιθαριστες αργει να ξημερωσει...

Λοιπον, δυο παρατηρησεις, αν μου επιτεπεται...

Πρωτον, κατ' εμε διαγωνισμος ταλεντων με επανεκτελεσεις δε γινεται. Καλυτερα να το πειτε Διαγωνισμος κιθαριστικης δεξιοτεχνιας. Δευτερο, και πιο σημαντικο, αφου του gers ηταν η ιδεα ας αποφασισει αυτος πανω σε ποιο κομματι θα διαγωνιστειτε.


Αυτα ειχα να πω και για να μη φορτωνω κι εγω το topic, σιωπω μεχρι να με χρειαστειτε...  :)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #64 στις: 15/03/07, 22:31 »
Νομιζω οτι οι προσωπικες πινελιες ειναι αυτες που θα κανουν τη διαφορα σε αυτη την ιστορια... Εκει δειχνει ο καθενας το προσωπικο του στυλ και παιξιμο. Επανεκτελεσεις δεν εχει νοημα ... Νομιζω πως ολοι θα συμφωνησουν σε αυτο.
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #65 στις: 15/03/07, 22:39 »
Νομιζω οτι οι προσωπικες πινελιες ειναι αυτες που θα κανουν τη διαφορα σε αυτη την ιστορια... Εκει δειχνει ο καθενας το προσωπικο του στυλ και παιξιμο. Επανεκτελεσεις δεν εχει νοημα ... Νομιζω πως ολοι θα συμφωνησουν σε αυτο.

Aκριβώς, και για μένα η πιστή αντιγραφή τέτοιου είδους κομματιών (των κιθαριστικών κατά κύριο λόγο γιατί μερικά από αυτά ούτε τα έχω ακούσει ή δεν είναι κατά την άποψη μου κατάλληλα για ένα τέτοιο e-event) δεν είναι ότι πιο δημιουργικό. Πιστεύω πως το νόημα σε τέτοιου είδους κομμάτια, είναι να τα ερμηνεύει ο καθένας με το δικό του κιθαριστικό-μουσικό ύφος και αυτό έχω σκοπό να κάνω και τώρα.
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #66 στις: 15/03/07, 23:07 »
Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα ???
Μήπως να βάλουμε κι άλλη μια ψηφοφορία του τύπου ''Ψηφίστε τι θέλετε: επανεκτέλεση ή διασκευή?'' ???

Αν κολλάτε στον τίτλο του θέματος τότε πείτε μου να τον αλλάξουμε! Να τον κάνουμε ''Διαγωνισμός Κιθαριστικής Δεξιοτεχνίας''.Αν εκεί είναι το πρόβλημα τότε συγνώμη λάθος δικό μου...

Η δημιουργία αυτού του θέματος είχε σκοπό να βάλει τους διαγωνιζόμενους να αναμετρηθούν στο ποιός θα κάνει την πιο καλή εκτέλεση του σόλο χωρίς να το διασκευάσει. Εκεί θα φανεί το ταλέντο της αναπαραγωγής και όχι της σύνθεσης και εγώ προσωπικά αυτό το ταλέντο θέλω να δω, τουλάχιστον με τη δημιουργία αυτού του θέματος. Δεν με ενδιαφέρει να δω ποιος βάζει τις καλύτερες ''πινελιές'' πάνω στην έμπνευση και τη δημιουργία κάποιου άλλου! Ούτε με ενδιαφέρει να ακούσω το διασκευασμένο σόλο κάποιου επειδή δεν του έβγαινε το original!

Τέλος, αν ήταν να ορίσω εγώ το σόλο, τότε θα το βαζα απ την αρχή. Δε θα σας έβαζα να ψηφίσετε για το κομμάτι που θέλετε. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται πολύ πιο τίμιο και σωστό!

Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #67 στις: 15/03/07, 23:11 »
Να προτείνω και εγώ (αν και αργά και θα πέσετε όλοι να με φάτε...) το Sweet Child of Mine?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #68 στις: 15/03/07, 23:25 »
Εγω πρεπει να παραδεχτω οτι εχω ψιλοξενερωσει με την επιλογη του κομματιου, και αν κρινω απο το τελευταιο μηνυμα του Gers που λεει οτι θα ηθελε να ακουσει ενα σολο αυτουσιο πιστευω οτι το stairway to heaven για τον συγκεκριμενο "διαγωνισμο" ουτε προκληση αποτελει και στο τελος θα το εχουμε παιγμενο απο 6-7 ανθρωπους και ολοι θα το παιζουν "σωστα" (και μην μου πειτε οτι η λεπτομερεια κανει τη διαφορα, δεν εχει δα και τοσες λεπτομερειες το συγκεκριμενο)!

Το θεμα ειναι ενα σολο να σου δινει και περιθωρια να κανεις λαθος ετσι ωστε να αυξανεται ο βαθμος της προκλησης! Ειπαμε να παιξουμε κατι που να δινει εμφαση σε ολες τις πλευρες τις κιθαρας (τεχνικα κ μουσικα) αλλα εμενα προσωπικα το stairway με παραπεμπει στον τροπο που παιζανε κιθαρα πριν απο 30 χρονια!

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΗΧΗ! ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ 1.000.000.000 ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΑΣ!  ;D

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #69 στις: 15/03/07, 23:36 »
Πράγματι το Stairway to Heaven παρόλο που είναι ωραίο σαν σόλο και ευχάριστο να το παίζεις, άμα το παίξουν όλοι αυτούσιο το πιθανότερο είναι να το παίξουνε οι περισσότεροι άριστα οπότε δε θα έχετε τίποτα να κρίνετε.
Άμα είναι για το stairway to heaven πιστεύω πως καλύτερα θα ήταν να μπορούσαμε να κάνουμε πολύ μικρές αλλαγές, πχ. κανά περίεργο βιμπράτο, καμιά αρμονική εδώ και κει :D

Πάντως το Glasgow Kiss όλο και περισσότερο μ'αρέσει και δεν το βλέπω και τόόόόσο δύσκολο! ;)

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #70 στις: 16/03/07, 05:09 »
Προσωπικα..
-Δεν συμφωνω πως το solo πρεπει να ειναι νοτα προς νοτα..Ειναι βαρετο στο τελος να ακους 6-7 ιδιες εκτελεσεις..Ξερει καθε κιθαριστας τι πρεπει να κρατησει απο το αρχικο solo και τι να παραλλαξει...
-Επισης ξενερωνω με το stairway..ΟΚ γουστα ειναι αυτα και respect για το solo αλλα για αρκετους πολυ απλα δεν υπαρχει προκληση σε αυτο..Ειναι περισσοτερο θεμα εκφρασης παρα τεχνικης και αν και η εκφραση ειναι παρα πολυ σημαντικο πραγμα και το λεω συνεχεια αυτο,απλα δεν βλεπω το λογο να συγκρινουμε ποιος κραταει καλυτερα ενα bend για 4 μετρα στο συγκεκριμενο...Λιγη προκληση δεν βλαπτει..
-Το solo μερος του sweet child ισως ειναι καλη επιλογη αν και αργοπορημενη...Δεν ειναι το κοματι που θα διαλεγα προσωπικα,ομως ειναι αρκετα mainstream για τους περισσοτερους και αφηνει και αρκετο χωρο για καποιες "extra νοτες"...
-Γενικως μια και ειχε αρκετη αντιχηση η προταση αυτου του θεματος και ειναι και η πρωτη φορα,θα προτιμουσα να διαλεξουμε κατι απλο και βατο,με αρκετο χωρο,οπως το sweet child και τελικα να συμετεχουν πολλα μελη..Αμεσως μετα αν θελουμε κανονιζουμε ενα μικρο contest για οσους κιθαριστες/ακροβατες με κατι οντως δυσκολο και πιο απαιτητικο..
Λοιπον τι λετε???

Αν το αποφασισετε επιτελους πεστε μου να ανεβασω αυριο το συγκεκριμενο solo part σε backing μια και το εχω σε καλη εκδοση για να ξεκινησουμε...
Ας το τελειωνουμε ομως καπου αυτο το θεμα παιδια..Το κουρασαμε..
Αlex

Αποσυνδεδεμένος PlusYeaR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • "Dream Within A Dream"
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #71 στις: 16/03/07, 11:06 »
Το θεμα ειναι ενα σολο να σου δινει και περιθωρια να κανεις λαθος ετσι ωστε να αυξανεται ο βαθμος της προκλησης! Ειπαμε να παιξουμε κατι που να δινει εμφαση σε ολες τις πλευρες τις κιθαρας (τεχνικα κ μουσικα) αλλα εμενα προσωπικα το stairway με παραπεμπει στον τροπο που παιζανε κιθαρα πριν απο 30 χρονια!

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΗΧΗ! ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ 1.000.000.000 ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΑΣ!  ;D


+1000
respect στο κομματι αλλα οχι για κομματι διαγωνισμου...

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #72 στις: 16/03/07, 12:37 »
αφου δεν θα παιχτει ουτως η αλλως το κομματι δεν επρεπε να μπει.... εγω προτεινω να διαλεξει ενα ατομο απο την αρχη 5 κομματια και να ξαναγινει η ψηφοφορια..... με τον VAI μαλωσατε? ουτε ενα δεν ειδα! >:(

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #73 στις: 16/03/07, 13:24 »
Απο την αρχη πιστευω επρεπε να ηταν πιο μικρη η λιστα της επιλογης κομματιων, max 3 κομματια, τωρα που ειναι 9 ο καθενας ψηφιζει οποιο γουσταρει και κακως κατα τη δικη μου αποψη που εχουν μπει τοσα παλια-mainstream κομματια!

Η ψηφοφορια ΔΕΝ πρεπει να γινει συμφωνα με το ποιο ειναι το αγαπημενο μας κομματι, αλλα ενα κομματι που να εχει ενα ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ solo!

Ενας satriani νομιζω οτι καλυπτει τον μεσο ορο του φορουμ ωστε να μεινουμε ολοι ικανοποιημενοι (και αυτοι που θα συμμετεχουν και αυτοι που θα ακουσουν)!

Ας κανει καποιος κατι, ας παρει καποιος μια αποφαση γιατι εχει αρχισει και κουραζει το thread! Gers, νομιζω οτι εισαι ο καταλληλοτερος γιατι εσυ το ξεκινησες!  ;D

P.S. Αν τελικα ψηφιστει καποιο "παλιο" κομματι εγω θα παω για αυτοσχεδιασμο κι ας μην συμμετασχω "επισημα" στον διαγωνισμο!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός ταλέντων!!
« Απάντηση #74 στις: 16/03/07, 14:08 »
Εχω ηδη ανεβασει καπου το backing του Satriani  flying in a blue dream..
Μια που ξεκινησες το thread ρε Gers δωσε μια συγκαταθεση για να σου δωσω το link
και να ξεκινησουμε επιτελους αυτο το πραγμα με ενα καινουριο θεμα..
Περιμενω..
Alex

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
17757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/02, 19:53
από D@ve Murray
59 Απαντήσεις
19679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 15:12
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
24583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 11:06
από Evangelos 123
21 Απαντήσεις
7152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 14:44
από lavigne
55 Απαντήσεις
15762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
134 Απαντήσεις
59370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
28629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
4 Απαντήσεις
5083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead