Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 274410 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spider3

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1150 στις: 03/10/10, 19:56 »
Σήμερα στο πρώτο θέμα, έχει πρωτοσέλιδο τον ΔΑΛΟΥΚΑ με την ΠΟΡΣΕ του.
Βγάλτε τα συμπέρασματά σας... χαχαχα ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1151 στις: 03/10/10, 20:31 »
Dr Bluz, μηπως εχεις τα πεναλτυ Παπουτσελη κ εκεινο το κορυφαιο του Γιαννακοπουλου στον Ιωνικο (οχι μαιμου, πεναλτυ-γοριλας)??

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1152 στις: 03/10/10, 21:24 »
ευννοια απο τη διαιτησια σε ομαδα που περσι τερματισε πεμπτη μαλλον δεν υφισταται...μην λεμε για το περσινο παιχνιδι με την αεκ λοιπον...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1153 στις: 03/10/10, 22:58 »
ευννοια απο τη διαιτησια σε ομαδα που περσι τερματισε πεμπτη μαλλον δεν υφισταται...

Φοβερο επιχειρημα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1154 στις: 03/10/10, 23:00 »
Να, για κάτι τέτοια έχω παρατήσει το γήπεδο και το ελληνικό ποδόσφαιρο γενικός. Γιατί όλοι περισσότερο θυμόμαστε τα σφυρίγματα και τις δηλώσεις και ποιός έδειρε ποιόν στις συναντήσεις των συνδέσμενων παρά τα παιχνίδια και τους παίκτες. Πέρσυ η διαιτησία και πρόπερσυ το πεναλντυ και αου αου αου. Εντάξει, λίγο έλεος ας πουμε, αντί να δούμε πως θα φτιαχτεί καμιά κωλόομάδα και να αφήσουμε τα χάλια που παρουσιάζουμε στην Ευρώπη κοιτάμε ποιός σφύριξε μίσο πένταλντυ λάθος και μίσο οφσάιντ λάθος σε κάθε παιχνίδι. Το περσινό παιχνίδι με την ΑΕΚ τελείωσε όπως και το περσινό πρωτάθλημα και ακόμα συζητάμε για διαιτησίες του περσινού πρωταθλήματος και μάλιστα για ομάδα που δεν πήρε το πρωτάθλημα. Ισα δηλαδή να έχουμε αφορμή να γκρινιάζουμε και να τσακωνόμαστε στα καφενεία και στις δουλειές και να οπαδίζουμε. Μετά απωρούμε γιατί τα γήπεδα έχουν γίνει χώρος μπινελικιού και ξύλου.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1155 στις: 03/10/10, 23:12 »
Να, για κάτι τέτοια έχω παρατήσει το γήπεδο και το ελληνικό ποδόσφαιρο γενικός. Γιατί όλοι περισσότερο θυμόμαστε τα σφυρίγματα και τις δηλώσεις και ποιός έδειρε ποιόν στις συναντήσεις των συνδέσμενων παρά τα παιχνίδια και τους παίκτες. Πέρσυ η διαιτησία και πρόπερσυ το πεναλντυ και αου αου αου. Εντάξει, λίγο έλεος ας πουμε, αντί να δούμε πως θα φτιαχτεί καμιά κωλόομάδα και να αφήσουμε τα χάλια που παρουσιάζουμε στην Ευρώπη κοιτάμε ποιός σφύριξε μίσο πένταλντυ λάθος και μίσο οφσάιντ λάθος σε κάθε παιχνίδι. Το περσινό παιχνίδι με την ΑΕΚ τελείωσε όπως και το περσινό πρωτάθλημα και ακόμα συζητάμε για διαιτησίες του περσινού πρωταθλήματος και μάλιστα για ομάδα που δεν πήρε το πρωτάθλημα. Ισα δηλαδή να έχουμε αφορμή να γκρινιάζουμε και να τσακωνόμαστε στα καφενεία και στις δουλειές και να οπαδίζουμε. Μετά απωρούμε γιατί τα γήπεδα έχουν γίνει χώρος μπινελικιού και ξύλου.

Καλα, αυτα τα εχουμε συζητησει ολοι μας απειρες φορες, φανταζομαι κ εχουμε βγαλει συμπερασματα...

Αλλα πρακτικα, δν αλλαζει τιποτα, ποσο μαλλον ΟΛΑ...γιατι ολα πρεπει να αλλαξουν στο ελληνικο ποδοσφαιρο, τιποτε δε λειτουργει σωστα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1156 στις: 04/10/10, 13:51 »
Dr Bluz, μηπως εχεις τα πεναλτυ Παπουτσελη κ εκεινο το κορυφαιο του Γιαννακοπουλου στον Ιωνικο (οχι μαιμου, πεναλτυ-γοριλας)??


Δε μου απαντησες ομως για τα ''οργια'' Δαλουκα στο περσινο ματς με την ΑΕΚ και αλλαζεις θεμα... Αυτο μου δειχνει ελλειψη επιχειρηματων. Ειδες τελικα που η δηθεν ''σφαγη'' ουσιαστικα ειναι μια προπαγανδα..? Και ολοι την ακολουθουν χωρις να εχουν δει τις φασεις...


Εγω δεν εχω διαθεδη να μετατρεψω τη συζητηση σε καφενειακου επιπεδου...
Γιατι και εγω μπορω να σου πω για πεναλτι γοριλα Καραγκουνη με τον Ιωνικο και για το Δουρο. Και πραγματικα δε θα βγει ακρη...


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1157 στις: 04/10/10, 14:17 »
Ειστε απαραδεκτοι οσοι προσπαθειτε να κρυψετε τα προβληματα του ελληνικου ποδοσφαιρου βαζοντας ενα δακτυλο που γραφει "διαιτησια" μπροστα απο το ματι σας!


Συμφωνω με τον Roufous...

Η δικη μου τοποθετηση στην αρχη ηταν καθαρα μια ενσταση για τον τροπο που οι προεδροι παιζουν με τους διαιτητες και δε κοιτανε τα χαλια των ομαδων τους. Και συγχρονως μια απογοητευση για την ποιοτητα των "δημοσιων σχεσεων" που εχουν οι μεγαλες ομαδες ( αν και το "μεγαλες" στο ελληνικο πρωταθλημα ειναι αντιφαση ).

Εφοσον θελετε συζητηση καφενειου και οπαδιστικων αποψεων, καλως...

Οπως ειχα πει και για πολλα αλλα, "τετοιοι οπαδοι ειμαστε, τετοιες ομαδες αξιζουμε".


Οσο για τις εκφρασεις "βαζελοι διαιτητες", "χανουμια", "γαυροι", κλπ εχω να πω απλως συγχαρητηρια σε οσους τις μεταφερουν αυτουσιες απο το γηπεδο στο forum μας.

Καλυτερα να μιλησουμε για big brother τωρα, γιατι εξαντλησαμε πιστευω το θεμα των διαιτητων...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1158 στις: 04/10/10, 14:26 »
Dr Bluz, μηπως εχεις τα πεναλτυ Παπουτσελη κ εκεινο το κορυφαιο του Γιαννακοπουλου στον Ιωνικο (οχι μαιμου, πεναλτυ-γοριλας)??


Δε μου απαντησες ομως για τα ''οργια'' Δαλουκα στο περσινο ματς με την ΑΕΚ και αλλαζεις θεμα... Αυτο μου δειχνει ελλειψη επιχειρηματων. Ειδες τελικα που η δηθεν ''σφαγη'' ουσιαστικα ειναι μια προπαγανδα..? Και ολοι την ακολουθουν χωρις να εχουν δει τις φασεις...


Εγω δεν εχω διαθεδη να μετατρεψω τη συζητηση σε καφενειακου επιπεδου...
Γιατι και εγω μπορω να σου πω για πεναλτι γοριλα Καραγκουνη με τον Ιωνικο και για το Δουρο. Και πραγματικα δε θα βγει ακρη...

Το βιντεο ειναι επιχειρημα? Τοτε δικαιο πεναλτυ πηραμε στον Αρη, υπηρχε επαφη...τεσπα κ εγω βαριεμαι να συζηταω αλλο, οποτε pass.

@freemind: Εχεις την εντυπωση οτι το φορουμ θα ηταν καλυτερο χωρις αυτε τις εκφρασεις? Δε νομιζω...τσεκαρε κ αλλα topics...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1159 στις: 04/10/10, 15:12 »
Εχω την εντυπωση πως το forum θα ηταν καλυτερο εαν δε συμμετειχαμε σε αθλητικες συζητησεις ως οπαδοι, αλλα ως φιλαθλοι ;)

Κι αν πιστευεις πως σε ολους τους τομεις του forum υπαρχουν αυτες οι εκφρασεις, τοτε μαλλον μιλαμε για αλλο forum ( δεν ειναι μονο το Περι Παντος ;) )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1160 στις: 19/02/11, 22:10 »
Ο αγωνας σημερα ηταν μια παρωδια κακης διαιτησιας ( και μαλιστα κατα του ΠΑΟ ), κακης οργανωσης, απαραδεκτης συμπεριφορας οπαδων και στελεχων και πολλων "ανουσιων" νευρων!

Ειμαι φιλαθλος του Ολυμπιακου, ομως αυτο το ρεζιλι που ειδα σημερα δε με αντιπροσωπευει!

Μεσα στο γηπεδο υπηρχαν 2 μετριες ομαδες, κακιστη διαιτησια ( συνολικα κακιστη και στη φαση του 2ου γκολ του ΠΑΟ, κακιστοτατη διοτι ηταν γκολ! ), τσαμπα "τσαμπουκας" και καθολου ποδοσφαιρο!

Ε, οποιος φιλαθλος Ολυμπιακου ειναι ικανοποιημενος απο την αποδοση και την ποιοτητα του παιχνιδιου ( και πως το κερδισαμε ), τοτε...τι να πω...εχουμε το πρωταθλημα που  μας αξιζει ( κι αγοραζουμε! )!

Οσο για την εισοδο των ανεγκεφαλων στον αγωνιστικο χωρο, με κινδυνο της σωματικης ακεραιοτητας των παικτων του ΠΑΟ, ευχομαι τιμωρια της ΠΑΕ με μεγαλο χρηματικο προστιμο και πολλους αγωνες κεκλεισμενων των θυρων!

Οσο υπαρχουν τα "μπουμπουκια" που αισθανονται μαγκες με την προστασια του προεδρου και των οργανωσεων τους, το ποδοσφαιρο δεν προκειται να παει πουθενα!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/11, 22:24 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1161 στις: 19/02/11, 23:54 »
Συγγνώμη αν θα βγάλω χολή, αλλά σήμερα είδαμε όλοι στις τηλεοράσεις μας το επίπεδο του ΟΣΦΠ σε επίπεδο παραγόντων, παιχτών και οπαδών.. Συγγνώμη και πάλι αν θα στεναχωρήσω μερικούς, αλλά αυτά που θα πω τα είδαμε όλοι μας και δεν είναι κάτι που το έβγαλα από το μυαλό μου.. Δεν θα μιλήσω για τη διαιτησία (δεν το έχω κάνει ποτέ) αλλά για όλα τα άλλα που πραγματικά με πείραξαν.. Δεν ήταν η ήττα (άλλωστε και η ισοπαλία που ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα πάλι άσχημη για τον ΠΑΟ ήταν) αλλά πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πως υπάρχουν ελεύθεροι όλοι εκείνοι που ανήκουν/υπηρετούν/υποστηρίζουν μία από τις μεγαλύτερες ομάδες της Ελλάδας..

1) Μαρινάκης: Όσο καλός εφοπλιστής είναι, τόσο αυθάδης και εριστικός εμφανίζεται στις δηλώσεις του.. Δεν μπορεί να βγαίνει ο Μαρινάκης μετά από ένα μάτς όπου είμαι σίγουρος ότι κατά τη διάρκεια του άλλαξε 3 μποξεράκια, και να λέει κερδίσαμε 2-1 αντί για 5-1.. Τέτοιους παράγοντες προσωπικά δεν τους θέλω στα ελληνικά γήπεδα.. Ο Κόκκαλης μπορεί να έκανε τα χίλια-μύρια παρασκηνιακά, αλλά έκανε δηλώσεις 1 φορά στο τόσο και με εξαίρεση το περίφημο "κότες", τα λεγόμενα του ήταν μετρημένα.. Δεν θέλω να θυμηθώ τα "παιχνίδια" του Μαρινάκη με τις μεταγραφές Μανιάτη, Μήτρογλου, Κουμορτζί που έκανε μύλο μια ολόκληρη superleague για να χάσει βαθμούς ο ΠΑΟ.. Ή μην θυμηθούμε τη μπούκα του στην ΕΠΟ για τον Μιραλάς.. Τις πρώτες του δηλώσεις μετά το Άρης-ΠΑΟ για εγκλήματα κατά της Ελλάδας (!!!!) αλλά την σιωπή του μετά τα μάτς της ομάδας του με Λάρισα και Αστέρα.. Χαμηλής ποιότητας άνθρωπος.. Αυτό έχω να πω τίποτε άλλο.. Απορώ πραγματικά πως ο Βαλβέρδε που είναι πραγματικά ένας κύριος δέχθηκε να γυρίσει πίσω και να κάθεται στον ίδιο πάγκο με τον αλήτη τον Μητρόπουλο..

2) Ορισμένοι παίχτες ΟΣΦΠ: Πάρα πολύ νεύρο και μάλιστα κατά περιπτώσεις σε αδικαιολόγητο σημείο.. Υποτίθεται ότι οι ποδοσφαιριστές πρέπει να δίνουν το καλό παράδειγμα.. Μέσα στο ματς μπορεί το αίμα να βράζει και να ξεφύγει η κατάσταση, αλλά μετά το τέλος του αγώνα, οι πολιτισμένοι παίχτες τα ξεχνάνε όλα.. Τον Τοροσίδη, και συγγνώμη που θα το πω έτσι ωμά, δεν τον θέλω στην Εθνική Ελλάδος.. Δεν θέλω να τον ξαναδώ και να τον υποστηρίξω σε παιχνίδι της Εθνικής.. Σήμερα με αηδίασε.. Είναι μεγάλος παίχτης, αλλά στο σημερινό παιχνίδι πούλησε οπαδιλίκι απίστευτα κακής αισθητικής.. Τσακωνόταν συνέχεια με τον Λέτο, αλλά και με τους συμπαίχτες του στην Εθνική Καραγκούνη, Κατσουράνη και Νίνη.. Πως θα πάνε όλοι αυτοί οι παίχτες να παίξουν αύριο στην ίδια ομάδα; Ο Ραούλ Μπράβο, ο Ριέρα, ο Αβραάμ σε μικρότερο βαθμό έδιναν το έναυσμα για καυγάδες συνέχεια.. Δεν λέω ότι τα δικά μας παιδιά είναι "εκκλησίες", αλλά πρώτη φορά είδα τόσο ήρεμο τον Λέτο να ακούει βρισίδια από τον Τοροσίδη και να απομακρύνεται.. Ευχάριστη έκπληξη ο Τζιμπούρ ο οποίος δεν ενόχλησε κανέναν, έπαιξε τη μπάλα του και έφυγε σαν κύριος..

3) Οπαδοί του ΟΣΦΠ: Εντάξει, σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.. Στην Ριζούπολη είπαμε ότι έτυχε.. Ίσως η αστυνομία να μην έκανε καλά τη δουλειά τους.. Σήμερα όμως το θέαμα ήταν απίστευτο.. Ρε ΚΑΦΡΟΙ, πως τολμήσατε να σκεφτείτε καν να ακουμπήσετε τον Σισέ; Ο άνθρωπος είναι πολύ ανώτερος από το δύσμοιρο ελληνικό πρωτάθλημα.. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι επειδή φοράει τα πράσινα, καθίσατε και τον προπυλακίσατε, ενώ αν φόραγε τα κόκκινα θα είχατε αγοράσει όλοι τις φανέλες με τον αριθμό του και θα τον επεφυμούσατε.. Πραγματικά μου είναι αδιανόητο το πόσο απολίτιστοι είναι μερικοί οπαδοί, όχι που έπραξαν, αλλά που σκέφτηκαν να ακουμπήσουν αντίπαλους παίχτες.. Οι κάμερες ευτυχώς τα έπιασαν όλα, αν ο Μαρινάκης θέλει καλής ποιότητας οπαδούς, ας μην τους ξαναβάλει στο γήπεδο.. Έτσι απλά.. Σισέ, σήκω και φύγε άνθρωπε μου.. Δεν αξίζεις σε εμάς τους κάφρους να σε έχουμε στα γήπεδα μας.. Όπως και οι Ριέρα, Σκόκο, Γκοβού, Κοντρέρας, ας φύγουν μια ώρα νωρίτερα, πριν έχουν την τύχη του Σισέ..


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1162 στις: 19/02/11, 23:57 »
Σήμερα πραγματικά γράφτηκαν μαύρες σελίδες στο βιβλίο του ελληνικού   ποδοσφαίρου και έτυχε να είναι ο ΟΣΦΠ ο δράστης.. Τα πράγματα έχουν   ξεχειλώσει απίστευτα.. Δεν ήταν ηλίθιοι οι Άγγλοι που τιμωρήσαν με   απίστευτη σκληράδα τις ομάδες τους μετά το Heysel.. Δεν είναι τυχαίο που   σήμερα έχουν την καλύτερη λίγκα στην Ευρώπη.. Κύριοι, ας μην   γελιόμαστε.. Όλοι το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι μια μεγάλη λαμογιοτρυπα,   αλλά σήμερα ο κόμπος έφτασε στο χτένι.. Καθήστε και σκεφτείτε το όλοι   σας.. Ολυμπιακοί και μη.. Εγώ τον Ριβάλντο τον θεωρώ τη μεγαλύτερη   μεταγραφή του ελληνικού ποδοσφαίρου, ασχέτως αν τον έφερε ο ΟΣΦΠ.. Τον   πέτυχα μια μέρα στη Γλυφάδα και του έδωσα συγχαρητήρια για τη πορεία του   στο ποδόσφαιρο, και ας μας είχε "καρφώσει" άπειρες φορές.. Μην αφήνουμε   μερικές κωλοφυλλάδες και μερικούς ηλίθιους να αμαυρώνουν μια   διασκέδαση..

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1163 στις: 19/02/11, 23:58 »
Αηδία σκέτη...Οπαδοί ανεγκέφαλοι, ένας κωλομπαράς πρόεδρος που βρίζει παίχτη του αντιπάλου και δηλώνει ότι "σήμερα κέρδισε το ποδόσφαιρο"...Και ο κακομοίρης ο Βαλβέρδε να προσπαθεί να διδάξει την ομάδα του να παίζει σύγχρονο ποδόσφαιρο...Δε μπόρω σαν φίλαθλος να χαρώ το κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο που παίζει φέτος η ομάδα μου επειδή κάποιοι είναι άξεστοι φανατικοί. Καλά ο διαιτητής άλλο καλόπαιδο......

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1164 στις: 20/02/11, 00:27 »
κρατω μια πισινη για το εαν επρεπε να μετρησει το γκολ του παναθηναικου γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν ο κατσουρανης ηταν πισω απο τον παρντο (γιατι απο τον ντουντου καλυπτοταν) και ως γνωστον για να μην εισαι σε θεση οφσαιτ πρεπει να σε καλυπτουν 2 παιχτες.
δεν ξερω ποσοι απο σας πειστηκατε απο το ριπλει χωρις να παρασυρθειτε απο τη θεση του ντουντου.

γενικοτερα ειδα στο γηπεδο δυο ομαδες κατω του μετριου,με τον ολυμπιακο να υπερτερει ελαφρα στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα,κατακτοντας ομως μια νικη που δεν φανηκε να αξιζει απο τη συνολικη εικονα.

οσον αφορα τα υπολοιπα νιωθω ντροπη (ειμαι φιλαθλος του ολυμπιακου).
ντροπη για τον μαρινακη,
ντροπη για τον τοροσιδη,
ντροπη για τα προβατα που αποκαλουνται "οπαδοι",
ντροπη για το ελληνικο ποδοσφαιρο.

μεχρι τις 7.30 πιστευα πως ο παναθηναικος ειναι μια ομαδα της πλακας,που κατορθωσε να διατηρει τη διαφορα στο -7 απο τις φιαλες οξυγονου που του εδινε η διαιτησια και η τυχη.
απο τις 9.30 ολα αυτα με αφηνουν αδιαφορο και καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη που αγαπησα το ποδοσφαιρο ενω παραλληλα ζω στην ελλαδα.

ειμαστε ολοι ξεφτιλες,ειτε ολυμπιακοι,ειτε παναθηναικοι,ειτε παοκτζηδες.
ειμαστε καφροι και δεν αξιζουμε να βλεπουμε στα γηπεδα παιχτες τυπου σισε,ριερα,βιερινια.
καλυτερα να φερουμε τους ταισον,ζαμπιδη,μπρους λη,αφου για τετοια ειμαστε.

σημερα ηταν ο ολυμπιακος,αυριο η αεκ η τα γιαννενα.
αυτα παντα γινονταν,γινονται και θα γινονται.
ειχα την αισθηση οτι ο μαρινακης θα αλλαξει το ποδοσφαιρο προς το καλυτερο...
σκατα στα μουτρα μου...

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1165 στις: 20/02/11, 00:33 »
εντιτ.

μολις ειδα οτι το γκολ ειναι καθαρο
http://www.sport-fm.gr/article/459855


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1166 στις: 20/02/11, 00:36 »
http://www.skai.gr/news/sports/article/163393/sise-einai-oi-teleutaioi-mines-mou-stin-ellada/


Να πω μονο πως ο Σισε δεν ειναι η πρωτη φορα που βιωνει αδικιες και κακες συμπεριφορες οπαδων στην Ελλαδα. Ενταξει κι αυτος, μη παιζει το "παιχνιδακι" των μετριων παραγοντων της Ελλαδος. Ετσι κι αλλιως θα εφευγε και δεν ειναι αναγκη να βρισκει αφορμες αποτο πουθενα για να δικαιολογηθει στον κοσμο του ΠΑΟ!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1167 στις: 20/02/11, 00:37 »
Δεν ήταν ηλίθιοι οι Άγγλοι που τιμωρήσαν με απίστευτη σκληράδα τις ομάδες τους μετά το Heysel.. Δεν είναι τυχαίο που σήμερα έχουν την καλύτερη λίγκα στην Ευρώπη..

Εκτός θέματος, αλλά για την ιστορία... δεν ήταν φυσικά οι ίδιοι οι Άγγλοι αυτοί που απέκλεισαν τις ομάδες τους από τις Ευρωπαικές διοργανώσεις αλλά η UEFA. Και το Heysel υπήρξε μια βολική αφορμή για να βγουν από τη μέση με συνοπτικές διαδικασίες ομάδες που είχαν μονοπωλήσει το Κύπελλο Πρωταθλητριών για αρκετά χρόνια (7 από τα τελευταία 8 κύπελλα πριν το Heysel είχαν πάει σε Αγγλικές ομάδες).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1168 στις: 20/02/11, 00:39 »
Τι να το κανεις ρε no slave? Εγω Παναθηναϊκος ειμαι, αλλα δε με νοιαζει καθολου που χασαμε, αφου και να νικουσαμε δεν νομιζω οτι θα παιρναμε πρωταθλημα. Αλλα ειμαι πραγματικα εκνευρισμενος με το γιδι που εχει για προεδρο ο ΟΣΦΠ (οχι οτι του ΠΑΟ ειναι αγιοοι και ευγενεις), με τι δικαιωμα βριζει τον Σισε ο *&@**%#$#^ ?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1169 στις: 20/02/11, 00:50 »
Αρχικα στο θεμα του γκολ...ειδα την φαση, και ηταν offside ο Cisse...ο Κατσουρανης ηταν σε κανονικη θεση...αυτα για το γκολ

Επισης να πω οτι ειμαι Ολυμπιακος και αρρωστος με την ομαδα. Αυτο το ματς ομως ηταν ντροπη για το ποδοσφαιρο...απο που να ξεκινησει κανεις...απο τις δηλωσεις του Μαρινακη (αν και απο τις μ**ακιες που εκανε ο Κοκκαλης, προτιμω 1000 φορες ηλιθιες δηλωσεις)? Απο την ηλιθια συμπεριφορα των οπαδων της ομαδας? Απο το ξυλο μεταξυ παιχτων?

Κριμα γιατι θεωρητικα το ποδοσφαιρο ειναι κατι που κανουμε για να χαρουμε και να περασουμε καλα....

ΥΓ στη φαση της αποβολης του Τοροσιδη, δεν ειδα λογο για απευθειας κοκκινη στον Τοροσιδη και μονο κιτρινη στον (μπα)Leto...μου θυμισε την προ ετων φαση αναμεσα σε Κωτσιο και Οκκα οταν ο πρωτος ειχε παρει κοκκινη επειδη σε μαρκαρισμα ειχε αγγιξει τον δευτερο...οπως και εδω δηλαδη που η αντιδραση του Leto ηταν το λιγοτερο υπερβολικη...δεν ειδα πουθενα να τον ακουμπαει ο Τοροσιδης

ΥΓ2 και οι παικτες του ΠΑΟ εκαναν ουκ ολιγες μ**ακιες...ο Κατσουρανης καθε 5 λεπτα "στο εδαφος", ο Ζιλμπερτο καθε 2 σκληρο φαουλ...ε ημαρτον καποια στιγμη και οι παικτες του Ολυμπιακου θα τα επαιρναν στο κρανιο...

ΥΓ3 Και παλι ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ που τολμαμε να αποκαλουμε αυτην την παρωδια "πρωταθλημα ποδοσφαιρου"...
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1170 στις: 20/02/11, 02:15 »
πάντως αυτό που ασχολείστε ΔΕΝ είναι ποδόσφαιρο :P
show είναι...και καλύτερα απ΄όλους το ξέρουν όσοι είναι μέσα στο χώρο....
όσο πιο χαμηλή είναι η κατηγορία τόσο πιο πολύ μπάλα θα δείτε...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1171 στις: 20/02/11, 02:25 »
Δεν είδα το παιχνίδι γιατί είχα πρόβα. Διαβάζω από τα αθλητικά site τα τεκταινόμενα και είναι ίσως η μοναδική φορά που νοιώθω την αναγκαιότητα ενός αθλητικού Δ.Ν.Τ στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτά θα συνεχίσουν να γίνονται όσο υπάρχει αυτή η ΕΠΟ , αυτή η Διαιτησία και αυτοί οι δημοσιογράφοι. Αν είχα την εξουσία, όλοι αυτοί οι κύριοι δεν θα βλέπανε γήπεδο ποτέ ξανά στη ζωή τους και ο Ολυμπιακός θα έκανε να βγει στην Ευρώπη τουλάχιστον μια πενταετία. Έτσι για να συνέλθουνε λίγο εκεί στο λιμάνι...

Δεν είναι δυνατόν κύριοι ( ξεφτιλίζω τη λέξη κύριος βέβαια) να κάνετε όσα κάνετε στο Ελληνικό ποδόσφαιρο τα τελευταία 14 χρόνια.
Δεν είναι δυνατόν να στήνετε παράγκες.
Δεν είναι δυνατόν να φέρεστε με τέτοιο τρόπο σε παίκτες μεγαθήρια όπως είναι ο Σισέ και παλιότερα ο Ριβάλντο ( και ας τον φέρατε εσείς πρώτοι)
Δεν είναι δυνατόν να διαφθείρετε μιά ολόκληρη γενιά διδάσκοντάς την ότι η ΜΑΦΙΑ κερδίζει μόνο και να μένετε ατιμώρητοι.

Μόνο για ένα λόγο είναι δυνατά όλα αυτά. Γιατί το Κράτος μας σε όλα τα επίπεδα, οπότε και στον αθλητισμό, είναι ένα ατέλειωτο μπουρδέλο.
Γιατί αν πραγματικά είχαμε Κράτος , θα ήσασταν όλοι φυλακή.

Λυπάμαι αλλά με αυτές τις συνθήκες αποτελεί ντροπή για κάποιον να δηλώνει Ολυμπιακός. Εύχομαι ολόψυχα να διαλυθεί το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, να ξαναγίνει ερασιτεχνικό και να δίνουμε προκριματικά για Ευρώπη από τον Μάιο με ομάδες από το Σαν Μαρίνο και τα Νησιά Φερόε. Μπας και συνέλθουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 02:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1172 στις: 20/02/11, 02:46 »
Ας μιλήσω κι εγώ ως ουδέτερος...(το ξέρετε όλοι άλλωστε....)

συνήθως δεν βλέπω τα ματς ολυμπιακος-παναθηναικός....σήμερα όμως είχα απλά την περιέργεια....δεν ξέρω γιατί...ήθελα να το δώ...πραγματικά το ήθελα...άραξα λοιπόν στην καναπεδούμπα μου με την φραπεδιά μου να δω το ματσάκι.....πρώτη φορά λυπήθηκα τόσο τον εαυτό μου που βλέπει ποδόσφαιρο..και σημειωτέον είμαι άνθρωπος που γουστάρει την μπάλα γενικά..

αυτές οι δύο ομάδες...ναι...είναι αυτές που μάχονται για το πρωτάθλημα.....και η δικιά μου ομάδα έχει τα χάλια της..δεν βλέπεται...αλλά τουλάχιστον οι οπαδοί/φίλαθλοι της ξέρουμε τις δυνατότητες της...δεν τρώμε σανό....

αν ήμουν ολυμπιακός σήμερα πραγματικά θα έκλαιγα...ο πατέρας μου που είναι ολυμπιακός ήταν στο γήπεδο και με πήρε τηλέφωνο και με είπε "πραγματικά ντροπή μου που πλήρωσα εισητήριο να δω αυτό το πράγμα..." ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...αυτές οι δυο λέξεις χαρακτηρίζουν το ποδόσφαιρο στη χώρα μας....αρρωστημένα πράγματα..

Αλλά είμαστε κι εμεις χαιβάνια....εγώ με την ΑΕΚ...ο kamelot με τον ΠΑΟ...ο τάδε με τον γάυρο.....τρώμε κουτόχορτο επειδή αγαπάμε ένα άθλημα και ένα γ**ημένο έμβλημα.....και η μαλ***α είναι πως ξέρουμε ότι τρώμε κουτόχορτο αλλά συνεχίζουμε....

Τι να πρωτοπεί κανεις για το ματς? τι? για τη διαιτησία? για τους τσόγλανους τοροσίδη και λέτο που κανονικά πρέπει να τους απαγορευτεί να παίζουν μπάλα? για τους σκατόκαφρους γαύρους που μπήκαν στο γήπεδο? (το έχουν κάνει και δικοί μας αλήτες..και βάζελοι αλήτες....και παοκτσήδες αλήτες και αρειανοί και ηρακληδείς και και και και και και και.....)....πλέον ο κανόνας είναι το καφριλίκι στο γήπεδο και όχι το να απολαμβάνεις έναν αγώνα ήσυχος.....κάναν νταιλίκι στον Cisse? ΣΕ ΠΟΙΟΝ? στον cisse...και παλιότερα στον rivaldo...και άλλες περιπτώσεις...ντροπή...μεγάλη ντροπή....το ελληνικό πρωτάθλημα δεν αξίζει ούτε στον Κωλομπούρδα....τπτ....ντροπή

γ**ω ΤΗΝ που**να ΜΟΥ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ? βγάινουν τα χάρχαλα τα δικά μας έξω και τρώνε 3άρες και βάλε....και γελάει ο κόσμος....κι εδώ χαίρονται οι μεν και οι δε για την γ**ημένη την κούπα.....που να σας αγοράσω όλους μια κούπα για καφέ και να τελειώνουμε.....

ευτυχώς η άλλη μεγάλη μου (ποδοσφαιρική) αγάπη βρίσκετε στο βόρειο λονδίνο και παίζει και μπάλα (τότεναμ..)...που καταντήσαμε...έλληνες φίλαθλοι να κουραζόμαστε απο τις ομάδες που αγαπάμε για δέκα μαλ**ες παράγοντες και για 1000 μαλ**ες "φιλάθλους".....

καληνύχτα..........

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1173 στις: 20/02/11, 03:18 »
Αλλά είμαστε κι εμεις χαιβάνια....εγώ με την ΑΕΚ...ο kamelot με τον ΠΑΟ...ο τάδε με τον γάυρο.....τρώμε κουτόχορτο επειδή αγαπάμε ένα άθλημα και ένα γ**ημένο έμβλημα.....και η μαλ***α είναι πως ξέρουμε ότι τρώμε κουτόχορτο αλλά συνεχίζουμε....


Λαθος...συγγνωμη, αλλα εγω δε θα με συμπεριλαβω στην χαιβανοκατηγορια, διοτι λεφτα για να δω βαζελο στην μπαλα εχω 3 χρονια να δωσω. Μπορει να κοιταζω ποσο ηρθαμε καθε αγωνιστικη, αλλα πραγματικα δε δινω δεκαρα για το τι θα κανει ο ΠΑΟ. Καλυτερα να διαλυθει η ομαδα παρα με τη διοικηση και τα ζωα που εχουμε για οπαδους, οχι για τις καφριλες, αλλα για το οτι πανε κ δινουν λεφτα σε 35.000 διαρκειας επειδη πηραμε ενα νταμπλ.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1174 στις: 20/02/11, 03:30 »
Εγώ θα το ξαναπώ όπως έχω πει και στα άλλα θέματα για τις άλλες ομάδες. Είμαι γαύρος, είναι γνωστό. Το παιχνίδι δεν το παρακολούθησα σήμερα. Ήταν προφανέστατη η εξέλιξη που θα είχε, δεν μου προκάλεσε καμία μα καμία έκπληξη ούτε το αποτέλεσμα ούτε η διαιτησία. Η ντροπή δεν υπάρχει σαν όρος στο ελληνικό πρωτάθλημα. Δεν συζητάω δεν για ήθος, έχει να υπάρξει κάπου από το 80. Ντροπή και άισχος σε όλους τους παράγοντες, ντροπή και αίσχος σε όσους συνεχίζουν να στηρίζουν άμεσα και χρηματικά τις ομάδες, ντροπή και αίσχος στους οπαδούς. Αυτά τα πράγματα είναι η παρακμή του αθλητισμού. Θα έπρεπε να κρυβόμαστε από τα γήπεδα της Ευρώπης με τέτοιο πρωτάθλημα και τέτοιες ομάδες. Όχι μόνο να μην πηγαίνουμε στο γήπεδο (που γέμισε και το καραϊσκάκη πανάθεμα τους) αλλά ούτε καν την τηλεόραση, ούτε τις αθλητικές κωλοφυλλάδες τους, ούτε το στοίχημα, ούτε τα αθλητικά site ούτε τίποτα δεν πρέπει να ενισχύουμε μπας και καταλάβουν το αίσχος τους.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18753 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ