Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 276384 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #675 στις: 19/02/09, 22:30 »
Ενώ τα βαζέλια τόσα χρόνια μας κάνετε υπερήφανους στην Ευρώπη...Ρε τι νας σας πω πια...Δεν αξίζετε ούτε κάποιος να μιλάει μαζί σας...Μιλάτε για διαιτησία όταν έχετε τον Καραγκούνη να κάνει κολοτούμπες,έχετε 5 μετόχους και δεν μπορείται να φέρετε έναν παίχτη και λιγουρεύεστε ένα γήπεδο,ήμαρτον πια με αυτή την πιπίλα.Και ναι ρε φίλε το Καραισκάκη είναι απόρθητο κάστρο,απλά μια ομάδα έπαιξε καλύτερη μπάλα και μας νίκησε,εσείς που φάγατε όπως και μεις 3 από την Ανόρθωση είσαστε καλύτεροι?Ξεκολάτε ρε από την αντίληψη αυτή και μιλήστε σα φίλαθλοι και όχι σαν χούλιγκανς όπως είπε και κάποιο παιδί πάνω...
Αρχικά, ο master δεν είναι βάζελος αλλά αεκτζής.. Εγώ που είμαι βάζελος θα ήθελα να σταθώ σε κάποια σημεία:

1) Δεν ήταν όλες οι χρονιές επιτυχημένες για τον ΠΑΟ στην Ευρώπη, ωστόσο μη συγκρίνουμε πορείες, απλά δε σας παίρνει.. :P Και η φετινή απόδοση του Παναθηναικού στην Ευρώπη είναι -αν μη τι άλλο- άξια συγχαρητηρίων, οποιοσδήποτε λογικός και αντικειμενικός άνθρωπος θα συμφωνούσε πιστεύω...

2) Όσες κολοτούμπες κι αν κάνει ο Καραγκούνης, τα φάουλ που παίρνει δεν παύουν να είναι φάουλ, απλά ο άνθρωπος ξέρει να τα παίρνει.. ;) Πολύ καλά κάνει καθώς στο σύγχρονο ποδόσφαιρο, αν δεν πέσεις, φάουλ δεν παίρνεις... Και είτε το θέλετε είτε όχι, είναι πολλές οι φορές που δέχεται σκληρά μαρκαρίσματα...

3) Αυτό με το γήπεδο δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους επιχείρημα είναι...

4) Σχετικά με τη διαιτησία, πόσο κολλημένοι μπορεί να είστε ώστε να μη βλέπετε τα χάλια της ρε παιδιά? Και όταν σε κρίσιμες βαθμολογικά αγωνιστικές πρωαγωνιστεί, προφανώς επηρεάζει την ψυχολογία όλων (ποδοσφαιριστών, φιλάθλων κλπ)...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #676 στις: 19/02/09, 22:46 »
Παράθεση
Πάντως αν το σκεφτείς σαν γενική εικόνα επιβεβαιώνεις αυτα που σου λέει ο μαστερ.
Καθε αλλο. Ο μαστερ λεει οτι ο Ολυμπιακος δεν εχει καλη ομαδα, κι οτι σπρωχνεται απο τη διαιτησια, ειδαλλως δε θα ηταν εκει που βρισκεται. Εγω λεω το αντιθετο. Οτι εχει καλη ομαδα και πολυ καλους παιχτες, που χαιρεσαι να τους βλεπεις. Οταν ομως παιζεις σε ενα πρωταθλημα οπως το ελληνικο, με τη κολοπετινιτσα και τη μπαρτσα ανω λιωσιων, που κανουν 3 σουτ σε ολο το ματς, και 150 φαουλ, σε γηπεδα με τερεν σταβλους, η αποδοση σου αναγκαστικα πεφτει. Αν υπηρχε ομαδα "Olympiakos" με τους ιδιους παιχτες αλλα να'παιζε στο Αγγλικο πχ πρωταθλημα, θα ηταν σιγουρα μεσα στις 5 πρωτες ομαδες. Εδω στην Ελλαδα, ποτε κανεις οπαδος δεν αναγνωριζει την ανωτεροτητα των αντιπαλων, απλα πιπιλανε τη καραμελα "φταιει η διαιτησια που χανουμε", αντι να πουνε "πωπω τι χαλια ομαδα ειμαστε. δικαια χασαμε"
Στα υπολοιπα απ οσα λες δε διαφωνω καθολου. Ολες οι μεγαλες ομαδες ευνοουνται. Και η Ρεαλ, και η Μιλαν, και και. Το ποδοσφαιρο ειναι ενα σπορ γεματο αδικιες. Και αυτο που λεω ειναι οτι γενικα δεν αξιζει να ασχολειται κανεις οπαδικα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #677 στις: 20/02/09, 00:30 »
Το μόνο πρωτάθλημα που δεν βάζει χέρι η διαιτησία είναι το Αγγλικό.Απο κει και πέρα,επειδή βλέπω μπάλα και δεν κάνω κριτική απλά επειδή είναι κάποιος Παναθηναικός αναγνωρίζω όταν η ομάδα μου δεν πάει καλά και δεν παίζει μπάλα.Απο κει και πέρα αν θες να πιάσουμε και το θέμα και της απόδοσης και της διαιτησίας νικήσατε με το ζόρι την Inter (και μπράβο που την νικήσατε,πήραμε και βαθμούς σαν Ελλάδα) μόνο και μόνο επειδή απλά η Inter ήταν ένα μάτσο χάλια και δεύτερον αφού θες να πάμε στην διαιτησία όταν ο Diogo έφαγε την αγκωνιά με τον Πάοκ κάναμε πως δεν το είδαμε?

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #678 στις: 20/02/09, 01:23 »
Παράθεση
Πάντως αν το σκεφτείς σαν γενική εικόνα επιβεβαιώνεις αυτα που σου λέει ο μαστερ.
Καθε αλλο. Ο μαστερ λεει οτι ο Ολυμπιακος δεν εχει καλη ομαδα, κι οτι σπρωχνεται απο τη διαιτησια, ειδαλλως δε θα ηταν εκει που βρισκεται. Εγω λεω το αντιθετο. Οτι εχει καλη ομαδα και πολυ καλους παιχτες, που χαιρεσαι να τους βλεπεις. Οταν ομως παιζεις σε ενα πρωταθλημα οπως το ελληνικο, με τη κολοπετινιτσα και τη μπαρτσα ανω λιωσιων, που κανουν 3 σουτ σε ολο το ματς, και 150 φαουλ, σε γηπεδα με τερεν σταβλους, η αποδοση σου αναγκαστικα πεφτει. Αν υπηρχε ομαδα "Olympiakos" με τους ιδιους παιχτες αλλα να'παιζε στο Αγγλικο πχ πρωταθλημα, θα ηταν σιγουρα μεσα στις 5 πρωτες ομαδες. Εδω στην Ελλαδα, ποτε κανεις οπαδος δεν αναγνωριζει την ανωτεροτητα των αντιπαλων, απλα πιπιλανε τη καραμελα "φταιει η διαιτησια που χανουμε", αντι να πουνε "πωπω τι χαλια ομαδα ειμαστε. δικαια χασαμε"
Στα υπολοιπα απ οσα λες δε διαφωνω καθολου. Ολες οι μεγαλες ομαδες ευνοουνται. Και η Ρεαλ, και η Μιλαν, και και. Το ποδοσφαιρο ειναι ενα σπορ γεματο αδικιες. Και αυτο που λεω ειναι οτι γενικα δεν αξιζει να ασχολειται κανεις οπαδικα.
Συγγνώμη , θα συμφωνήσω ότι είστε φέτος καλύτεροι από όλους στην Ελλάδα και ότι παρόλο το σπρώξιμο που έχετε και φέτος από τη διαιτησία η πρώτη θέση σας ανήκει, αλλά αυτό το "αν υπηρχε ομαδα "Olympiakos" με τους ιδιους παιχτες αλλα να'παιζε στο Αγγλικο πχ πρωταθλημα, θα ηταν σιγουρα μεσα στις 5 πρωτες ομάδες" είναι ανέκδοτο μεγατόνων... :P Νικήστε πρώτα τη Σαίντ Ετιέν και μετά βλέπουμε.
 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Λίβερπουλ, Αστον Βίλα,Τσέλσι, Αρσεναλ. Αυτές είναι οι πρώτες 5 στην Αγγλία και πόσες ακόμα πιο κάτω είναι καλύτερες από τον ΟΣΦΠ. Χώρια το πόσα παιχνίδια παίζουνε αυτές οι ομάδες τη σεζόν και τι πάγκο θα έπρεπε να είχατε για να ανταπεξέλθετε. Σίγουρα όχι Όσκαρ και Μενδρινό πάντως. Ο ΟΣΦΠ μάλλον θα πάλευε για τη σωτηρία του αν αναλογιστούμε κιόλας ότι στην Αγγλία η διαιτησία είναι πολύ καλύτερη από την Ελλάδα και ότι επιτρέπει το δυνατό παιχνίδι, για το οποίο οι φυλλάδες σας γκρινιάζουν συνεχώς (μη σκιστεί το καλσόν του Ντιόγκο κλπ...)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #679 στις: 20/02/09, 02:54 »
μιλατε για το υπόλοιπο ελληνικο ποδοσφαιρο (ξέρω ξέρω...θα πέσετε όλοι να με φάτε.....) αλλα στον μοναδικό αγώνα που έπρεπε να είστε σοβαροί παρουσιάσατε το γνωστο ευρωπαικό σας πρόσωπο....το "ΑΠΟΡΘΗΤΟ ΚΑΣΤΡΟ" έγινε ένα σπιτακι με κοκκινο φωτακι στον βαρδάρη......οκ...μπορείτε να συνεχίσετε να είστε η μόνη ομάδα της ελλάδος και να χαίρεστε......αλλα στην ευρώπη πάντα τα ίδια.....αυτή η κατασταση μοιάζει με εναν ενήλικα ....που έχει πάρει το δίπλωμα...και συνεχίζει να παίζει με τηλεκατευθυνόμενα αυτοκινητάκια γιατί φοβάται να οδηγήσει κανονικά.......μπράβο σας...μας κάνατε υπερήφανους για μια ακόμα φορά......

Παράθεση
Καθε αλλο. Ο μαστερ λεει οτι ο Ολυμπιακος δεν εχει καλη ομαδα, κι οτι σπρωχνεται απο τη διαιτησια, ειδαλλως δε θα ηταν εκει που βρισκεται.

επειδή γενικά μ'αρεσει να βοηθάω ανθρώπους καλύπτω τα έξοδα του οφθαλμίατρου.......πες μου εσύ που διάβασες για διαιτήσια και για το ότι δεν έχετε καλή ομάδα....όπως βλέπεις τα λόγια που παραθέτω λέω.."μπορείτε να συνεχίσετε να είστε η μόνη ομάδα της ελλάδος και να χαίρεστε"¨...ε για να το λέω αυτό πιστεύω ότι για τα ελληνικά δεδομένα έχετε άφταστη ομαδα.....μάλλον άλλος μιλάει χουλαγκανικά....όπως εγώ και ο κάθε εγώ παραδέχομαι ότι η ομάδα μου φέτος είναι για κλάμματα...έτσι κι εσύ παραδέξου ότι ήσουν, είσαι και θα είσαι η χάρα του κάθε ευρωπαίου πικραμένου.....ο κοκκαλης δεν θα κάνει ποτέ ομαδα ευρωπαικών προδιαγραφών......και επιπλέον όπως έλεγε παλιότερα μια διαφήμιση...καλύτερα να μασάς....παρά να μιλάς.....δέχομαι οποιαδήποτε άποψη ακόμα και αν με βρίσκει 1000000% αντίθετο.....δεν δέχομαι όμως τις φαμφαρολογίες.....(με μέγιστη απο όλες το ότι έιμαι βάζελος)....και τα δύο ποστ τα οποια έγραψες και αναφερόσουν σε μένα ήταν για γέλια.....συνεπώς εγώ θα πρέπει να σε πάρω στο χαβαλέ.....

τέλος να εκφρασω καθαρά την προσωπική μου άποψη για αποφυγή παρεξηγήσεων απο άλλους "θέλω να είμαι τυφλός απλά και μόνο για να γράψω ότι μου κατέβει".....Ειμαι ΑΕΚΤΣΗΣ μέχρι το κόκκαλο.....δεν θα μιλήσω για το παρελθόν...θα μιλήσω καθαρά για φέτος...όπως προειπα για τα ελληνικά δεδομένα....η ομάδα του ολυμπιακού είναι κλάσεις ανώτερη απο οποιαδήποτε άλλη.....έχει σπρωχτεί πάρα πολύ απο την διαιτησία (χωρίς να το χρειάζεται....γιατι πιστεύω ότι φέτος πάλι περίπατο θα κάνατε...)...όπως έχω σπρωχτεί κι εγώ απο την διαιτησία αρκετά.....επίσης....είτε το θέλετε (θέλουμε) είτε όχι....την ευρωπαική πορεία που έχει κάνει ο βάζελος.....θα συνεχίσουμε και εμείς και εσείς να την βλέπουμε απο τον καναπέ.....τέλος....είτε το θέλετε είτε όχι....στην ευρώπη (δεν πα να ρίχνετε 5 σε όποια ομάδα περνάει απο το καραισκάκη) στα κρίσιμα ματς θα είστε ΠΑΝΤΑ κωμικοτραγικοί......

Αυτά.....μια ευγενική χορηγία της stimorol και του καταστήματος οπτικών "i only see what i want to see".......

edit.....μόλις τώρα πρόσεξα ότι βάζελο με αποκάλεσε ο ibanezakias.....(λίγο η ώρα....λίγο η βότκα.....)..οπότε απευθύνομαι και στους δύο στο παραπάνω μήνυμα....ας ξεχωρίσει ο καθένας τα μέρη του..... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/09, 03:01 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #680 στις: 20/02/09, 09:46 »
Ανάβουν πάλι τα αίματα! Γουστάρω!!! ;D ;D

Να πω κι εγώ την άποψή μου. Όπως αναγνωρίζουν οι περισσότεροι χωρίς παρωπίδες, ο Ολυμπιακός φέτος έχει με απόσταση την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Με ή χωρίς σπρώξιμο της διαιτησίας έχει μια βαθμολογική διαφορά από τους άλλους. Αν δεν έσπρωχνε η διαιτησία απλά η διαφορά θα ήταν μικρότερη και δεν θα είχε πάρει το πρωτάθλημα από το Δεκέμβριο. Κατάφερε να φτιάξει αυτή τη διαφορά γιατί δεν έχασε "χαζούς" βαθμούς, όπως πχ. ο ΠΑΟ από τον Εργοτέλη (6 ολόκληροι πόντοι!). Επαναλαμβάνω "με ή χωρίς σπρώξιμο της διαιτησίας".
Υπερομάδα ΔΕΝ είναι ούτε για τα ελληνικά δεδομένα. Έπαιξε όμως πολύ καλή μπάλα για 2-3 μήνες περίπου και τελείωσε συνοπτικά για φέτος το πρωτάθλημα, με δεδομένη την πολύ κακή κατάσταση των άλλων δύο.

Στην Ευρώπη τώρα. Αντιμετώπισε υπεροπτικά την Ανόρθωση (η οποία μόνο αμελητέα δεν ήταν και το απέδειξε με την πορεία της) και έχασε το Champions League. Ο Βαλβέρδε ήταν φρέσκος, έκανε λάθη, η ομάδα δεν είχε δέσει, κλπ. Στο UEFA έπαιξε καλά και είχε ρέντα εντός, γι' αυτό και τα εντυπωσιακά αποτελέσματα. Έξω, μία από τα ίδια: δεν τραβούσαν τα 3-4 αστέρια του και είχε κακές εμφανίσεις και μόνο ήττες.

Ο Ολυμπιακός δεν έπαιξε άσχημα την Τετάρτη. Άσχημα παίζει εδώ και 2 μήνες! Την Τετάρτη απλά είχαν οι Γάλλοι τη ρέντα και εκμεταλλεύτηκαν όλες σχεδόν τις βλακείες που έκανε, ειδικά η άμυνα. Τα γκολ στην αρχή και το τέλος του 1ου ημιχρόνου ήταν από λάθη ομάδας νηπιαγωγείου.

Το πρόβλημα για μένα (κάτι που επισήμαναν και μερικές εφημερίδες) είναι ότι με 11 παίχτες είναι αδύνατον να βγάλεις πρωτάθλημα, κύπελλο και Ευρώπη. Είναι όλοι τόσο κουρασμένοι που φαίνονται σαν να παρακαλάνε να τελειώσει η χρονιά. Ειδικά Ντούντου και Ντιόγκο είναι για λύπηση.

Αυτά τα ολίγα. Μακάρι να πάει καλύτερα ο ΠΑΟ γιατί θέλουμε πόντους σαν Ελλάδα. Αυτός συνήθως στην Ευρώπη ξυπνάει. Να δούμε.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #681 στις: 20/02/09, 14:44 »
@master δες τις τελευταιες σεζον του CL:
2008-09 Ο Ολυμπιακος αποκλειστικε στους ομιλους, Παναθηναικος στους 16
2007-08 Ο Ολυμπιακος στους 16 του C.L. η ΑΕΚ αποκλειστηκε στους προκριματικους γυρους
2006-07 Ο Ολυμπιακος 4ος στον ομιλο του η ΑΕΚ τριτη.
2005-06  Παναθηναικος 4ος στον ομιλο του οπως και ο Ολυμπιακος
2004-05 Ο Ολυμπιακος ισοβαθμισε (3ος) με τη Liverpool που τελικα πηρε το τροπαιο. Παναθηναικος 3ος.
2003-04 ΑΕΚ 4η στους ομιλους, Ολυμπιακος 4ος Παναθηναικος 3ος
2002-03 ΑΕΚ 3η στους ομιλους, Ολυμπιακος 4ος
Παρατηρει κανεις οτι οι ελληνικες ομαδες, ειναι παντα ή 3ες ή 4ες στους ομιλους (με εκλαμψεις) . Αρα τα χαλια των ελληνικων ομαδων ειναι γενικευμενα, και εσυ το μονο που κανεις ειναι να λες για την κακη πορεια του Ολυμπιακου, παραβλεποντας την κακη πορεια του ελληνικου ποδοσφαιρου. Μαλλον θα φταιει η βοτκα και γι'αυτο

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #682 στις: 20/02/09, 14:56 »
οκ...θες να το συνεχίσουμε σε προσωπική αντιπαράθεση? δεν έχω ορεξούλες για παιχνίδια....μπορει γενικά η πορεία των ελληνικών ομάδων να μην ειναι και η ιδανική...αλλά δεν θυμαμαι να έχει φάει κανεις άλλος 7 απο τα δεύτερα της juventus....όπως επίσης δεν θυμάμαι να έχει πάρει κανείς διπλό στο μιλάνο (που πραγματικά το χάρηκα για τον βάζελο)..επίσης οι μόνες ομάδες που δεν είχαν πάρει διπλό στο champions league τόσα χρόνια ήσασταν εσείς και η ροζεμποργκ, την οποία αναστήσατε μεσα στο καραισκάκη....και βλέπω η αναδρομή σου σταματάει το 2002...λίγο πιο πριν που σε κάθε εκτός τρώγατε απο τρία μέχρι πέντε δεν το θυμάσαι......το ότι πάλι στο μοναδικό κρίσιμο ματς με την juve μέσα το οακά κι ενώ είχατε την πρόκριση στα χέρια σας, καθήσατε και την χάσατε απο μια έξοδο ποιήμα του ελευθερόπουλου....ξέρω κι εγώ κάποια πραγματάκια καρτνάσι....δεν εισαι ο μόνος......άνοιξε λίγα τα μάτια και βγάλε τις παρωπίδες.....παραδέχτηκα ότι έχεις την καλύτερη ομάδα χωρίς κόμπλεξ και ενδοιασμούς γιατί αυτό ειναι γενική αλήθεια.....τις φαμφάρες που είχες γράψει βλέπω ότι δεν τις σχολιάζεις.....παραθέτεις πληροφορίες τις οποιες έκανες copy paste απο κάπου απλά και μόνο για να δικαιολογηθείς και να εναντιωθείς ΞΑΝΑ στα λεγόμενα μου.....δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...αλλά αν θες να συνεχίσεις έτσι τότε κρίμα .....λέτε για τους άλλους φιλαθλους ότι είναι κομπλεξικοί με τα πρωταθλήματα που σηκώνετε....ενώ εσείς δεν βλέπετε τιποτα άλλο πέρα απο την μύτη σας...(σιχαινομαι να γενικεύω άλλα είσαι ο χιλιοστός ολυμπιακός που γνωρίζω με τα ίδια μυαλά)....όταν λοιπόν αποφασίσεις να σχολιάσεις κάτι σοβαρά ευχαρίστως να συζητήσουμε......και γουστάρω και το nick σου....ξέκολλα λίγο και δες αντικειμενικά κάποια πράγματα...δεν ειναι κακό....

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #683 στις: 20/02/09, 15:11 »
Μπα δεν εχω ορεξη για προσωπικες αντιπαραθεσεις. Αλλα οταν μπαινεις και λες καποια πραγματα καλο ειναι να υπαρχει αντιλογος. Εσυ πηρες μια κακη βραδια του Ολυμπιακου και το εκανες σημα κατατεθεν του, ενω δεν ειναι ετσι, ολες οι ομαδες εχουν κακες βραδιες, οπως και καλες. Δεν εχω κανενα κομπλεξ ουτε λεω φαμφαρες, ισα ισα που μιλαω σε ηπιους τονους με στοιχεια (που δεν ειναι copy paste, τα στοιχεια ειναι απο το uefa.com :P ).
Τωρα για τη συμμετοχη του Olympiakos στο αγγλικο πρωταθλημα, το πιστευω αυτο που λεω. Αν δει κανεις τη πορεια του Γιαννακοπουλου που εφερε τη Bolton απο τη γραμμη της σωτηριας στις ψηλες θεσεις της βαθμολογιας θα πει οτι οταν καποιος εχει θεληση και μπορει να δουλεψει σε σωστες συνθηκες μπορει να διακριθει. Το ιδιο πιστευω για τον Ολυμπιακο, που πιστευω οτι το ελληνικο πρωταθλημα του στερει το κινητρο, και του μειωνει την αποδοση. Και λεω οτι αν επαιζε στο αγγλικο πρωταθλημα, θα ειχε πολυ καλυτερη αποδοση, και μια αρκετα καλη πορεια.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #684 στις: 20/02/09, 15:13 »
Master δεν είχα πάρει πρέφα ότι είσαι Αεκτζής όταν έγραφα το πόστ,αυτό σε κάνει ακόμα χειρότερο στο να μιλάς,ειδικά φέτος.Δεν είναι το θέμα ποιός σπρώχνεται από τη διαιτησία αλλά να μου πείς όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Πας να συγκριθείς με τον Ολυμπιακό?Και άντε να πω οι Παναθηναικοί έχουν κάνει και μια πορεία στην Ευρώπη που σαν φίλαθλος την παραδέχομαι,γιατί πάνω απ'ολα βλέπω μπάλα και δεν φωνάζω μόνο,μιλάτε εσείς που έχετε έναν διαλειμμένο σύλλογο,πάτε να σωθείται από τα χρέη και φεύγει ο ένας πρόεδρος μετά τον άλλον?Απο που και ως που ρε κατακαημένε θα μιλήσει η Αεκ για Ευρώπη?Και πρόσεχε φιλλλλλαράκι πως μιλάς για ώρες και για βότκες...

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #685 στις: 20/02/09, 15:19 »
Το μόνο πρωτάθλημα που δεν βάζει χέρι η διαιτησία είναι το Αγγλικό.Απο κει και πέρα,επειδή βλέπω μπάλα και δεν κάνω κριτική απλά επειδή είναι κάποιος Παναθηναικός αναγνωρίζω όταν η ομάδα μου δεν πάει καλά και δεν παίζει μπάλα.Απο κει και πέρα αν θες να πιάσουμε και το θέμα και της απόδοσης και της διαιτησίας νικήσατε με το ζόρι την Inter (και μπράβο που την νικήσατε,πήραμε και βαθμούς σαν Ελλάδα) μόνο και μόνο επειδή απλά η Inter ήταν ένα μάτσο χάλια και δεύτερον αφού θες να πάμε στην διαιτησία όταν ο Diogo έφαγε την αγκωνιά με τον Πάοκ κάναμε πως δεν το είδαμε?

H Inter ήταν όντως ένα μάτσο χάλια...Πρώτη τότε στο πρωτάθλημα Ιταλίας αλλά δε πειράζει... Βλέπεις όμως τη διαφορά ; Ο κακός παναθηναικός νικάει (με πολλή δόση τύχης είναι η αλήθεια) την πρωταθλήτρια Ιταλίας ενώ ο Ολυμπιακός που κοντεύει να σπάσει όλα τα ρεκορ χάνει στην έδρα του από μια ομάδα της Γαλλίας που κοντεύει να πέσει. Και τώρα μη μας πας μία μια στις φάσεις. Κόκκινη ήταν του Γκαρσία. Ε και ; Άμα το έβλεπε ο διαιτητής θα του την έβγαζε.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #686 στις: 20/02/09, 15:31 »
Αγκωνιά έριξε ο Ντιόγκο στον Γκαρσία (του σπασε και δυο δόντια) και άμα το έβλεπε ο διαιτητής θα χε αποφευχθεί η (φυσικά απαράδεκτη) γροθιά του Γκαρσία, αφού θα χε ήδη αποβληθεί ο Ντιόγκο...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #687 στις: 20/02/09, 15:35 »
Δεν κάθομαι να κοιτάω μια μια τις φάσες αναφορικά το είπα,απλά και μόνο για να σταματήσουμε να μιλάμε για το θέμα της διαιτησίας.Τουλάχιστον ας βγούνε οι Παναθηναικοί και να πούνε ότι ναι είμασταν τυχεροί και νικήσαμε την Inter και όχι να καμαρώνουν παίξαμε και τρελή μπάλα.Και όσο για τη Γαλλική ομάδα που λες ότι είναι ένα μάτσο χάλια απλά να σου πω και μόνο πως αν ξέρεις να βλέπεις μπάλα θα είδες και το μέσο όρο ηλικίας αλλά και τι αυτοματισμούς είχαν...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #688 στις: 20/02/09, 15:39 »
Master δεν είχα πάρει πρέφα ότι είσαι Αεκτζής όταν έγραφα το πόστ,αυτό σε κάνει ακόμα χειρότερο στο να μιλάς,ειδικά φέτος.Δεν είναι το θέμα ποιός σπρώχνεται από τη διαιτησία αλλά να μου πείς όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Πας να συγκριθείς με τον Ολυμπιακό?Και άντε να πω οι Παναθηναικοί έχουν κάνει και μια πορεία στην Ευρώπη που σαν φίλαθλος την παραδέχομαι,γιατί πάνω απ'ολα βλέπω μπάλα και δεν φωνάζω μόνο,μιλάτε εσείς που έχετε έναν διαλειμμένο σύλλογο,πάτε να σωθείται από τα χρέη και φεύγει ο ένας πρόεδρος μετά τον άλλον?Απο που και ως που ρε κατακαημένε θα μιλήσει η Αεκ για Ευρώπη?Και πρόσεχε φιλλλλλαράκι πως μιλάς για ώρες και για βότκες...

εσύ ειδικά είσαι αστείος....ο moonchild τουλάχιστον έχει και ένα λέγειν με το οποίο μπορεί να υποστηρίξει τα όποια λεγομενά του και χαίρομαι που έχω μια ευγενική αντιπαράθεση μαζί του...εσύ...τι να πω....μάλλον πάλι δεν διάβασες τα ποστ που έγραψα...συνεπώς αδιαφορώ.....α και που σαι....έλα να περάσεις μια βόλτα από τούμπα με αυτά τα μυαλά ειρωνίας (φιλλλλλλλλλλλλλλαράκι) και θα καλοπεράσεις.....άσε τις διαδικτυακές μαγκιές....δεν πάνε σε κανέναν..μάθαμε όλοι να πουλλλλλλλλλλλλαμε τρελλλλλλλλλλλλλλλα με το πλλλλλλλλλλλλλλλλλληκτρολλλλλλλλλλλλλλλογιο....

moonchild...πάλι ειναι ψιλοάκυρο αυτό που λες......γιατί δεν σου σχολίασα μια αρνητική βραδιά του ολυμπιακού....σου σχολίασα τόσες.....τελος πάντων....μακάρι να μπορέσετε να πάρετε την πρόκριση μέσα στην γαλλία.....σου ξαναλέω...δεν ειμαι κομπλεξικος....θέλω να πάτε καλα στην ευρώπη....αλλά δεν το κάνετε...σε απογοητευτηκό βαθμό....
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/09, 15:46 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #689 στις: 20/02/09, 15:47 »
Peace, παιδάκια μου, peace!!! ::)Κι εγώ Ολυμπιακός είμαι αλλά...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #690 στις: 20/02/09, 15:48 »
Peace, παιδάκια μου, peace!!! ::)Κι εγώ Ολυμπιακός είμαι αλλά...

εσύ είσαι θεια μου και θα το φάω στην μάπα αναγκαστικά..... ;D :P

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #691 στις: 22/02/09, 13:22 »
Και ο Παναθηναϊκός έχει εισπράξει ένα τάλιρο από την Manchester...τώρα αυτή είναι η λύση; Να συγκρίνουμε τις χειρότερες στιγμές των ομάδων που υποστηρίζουμε;;;
Και ο ΟΣΦΠ έφερε 4-2 με την Ρεάλ έξω πέρυσι...σε κάθε άλλη χρονιά θα λέγαμε όλοι, κι εγώ που είμαι Ολυμπιακός, ότι ήταν συντριβή...αλλά δεν μπορείς να το πεις έτσι όπως πήγε το ματς. Όλες οι ομάδες του Ελληνικού πρωταθλήματος τα πάνε ΧΑΛΙΑ στην Ευρώπη. Οι 10-15 καλές εμφανίσεις του ΠΑΟ, χωρίς ουσιαστικό και τελικό αποτέλεσμα (τι να το κάνω το διπλό με την ΙΝΤΕΡ αν δεν περάσει την Βιγιαρεάλ; Το διπλό στο Μιλάνο σου δίνει το δικαίωμα να παίξεις με την Βιγιαρεάλ...αλλά δεν θα κάτσει να χάσει η Βιγιαρεάλ επειδή έφερες διπλό με την Ιντερ...οπότε....;))

Και αν μου επιτρέπεται να πω κάτι και για μία ομάδα της Θεσσαλονίκης....αυτή η ομάδα έχει τους πιο ψυχωμένους οπαδούς που έχω δεί...ίσως κάποιες φορές (με κάποια T-shirts που έχω δει) να πλησιάζουν στον χαρακτηρισμό "γραφικοί"....αλλά μετά από τις τόσες διαγραφές και τακτοποιήσεις χρεών....καλύτερα να μην μιλάνε για διαιτησία...γιατί η αγκωνιά του Ντιόγκο ήταν κόκκινη...ενώ του "Κομμαντάντε" (όπως τον βαφτίσατε) ήταν για μίνιμουμ 5 αγωνιστικές ποινή από τον αθλητικό δικαστή....που δεν έγινε...οπότε ας το αφήσουμε αυτό το ζήτημα καλύτερα....;)


Το ελληνικό πρωτάθλημα "δεν υπάρχει"....όταν επιτρέπεται σε κάποιους ανθρώπους που δεν έχουν καμία σχέση με τον αθλητισμό αλλά είναι δικηγόροι, φαρμακοβιομήχανοι, αλογατάρηδες, ουσιαστικά άσχετοι που ψάχνουν για δημοσιότητα, χωμένοι σε ότι μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νους στην ευρύτερη περιόχή των Βαλκανίων, τότε το θέμα έχει ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΕΙ τελείως....το μόνο που μας μένει να κάνουμε είναι πλάκα μεταξύ μας μετά από αγώνες των ομάδων που υποστηρίζουμε....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #692 στις: 22/02/09, 14:40 »
Ο φαρμακοβιομήχανος όμως έχει φέρει 4 ευρωπαϊκά.. Μακάρι όλοι οι πρόεδροι να είχαν το κύρος και το ήθος του φαρμακοβιομηχάνου ;).. Το θέμα είναι καθαρά, ότι ενώ ο ΠΑΟ στο μπάσκετ μπορεί να έχει μια σχετική εύνοια στην Ελλάδα, αλλά στην Ευρώπη έχει πάρα πολύ καλή ομάδα και επίσης είναι από τις λίγες ομάδες που αξίζουν το χαρακτηρισμό κυρίαρχος.. Στο ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός έχει την ίδια εύνοια (αν όχι περισσότερη) στην Ελλάδα με τη διαφορά όμως ότι στην Ευρώπη τον χρησιμοποιεί ο Φέργκιουσον για να πει το αμίμητο ρητό "Δεν έχει σημασία αν παίζεις με τη Ρεάλ ή με τον Ολυμπιακό στο CL...."

Το θέμα με τον Ολυμπιακό έχει παραγίνει.. Και να σας πω κάτι.. Μιλούσα προχθές με 3-4 οπαδούς της ΑΕΚ που λέγανε με σθένος ότι δεν τους άρεσε η εύνοια που είχαν στο παιχνίδι με την Ξάνθη.. Δεν έχω συναντήσει οπαδό του Ολυμπιακού, και μιλάω ειλικρινά, που να μου έχει πει, "ξέρεις, στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε".. Κανέναν..

Χθες είχα πάει με τον Πανιώνιο και τουλάχιστον στη Θύρα 2 όταν μαθεύτηκε ότι το ακυρωθέν goal του Πανιωνίου φάνηκε από την τηλεόραση να είναι κανονικό αρχίσαμε και μουρμουρίζαμε και λέγαμε ότι δεν αξίζε να μας ευνοήσουν.. Η διαφορά είναι όμως, ότι κανένας παίχτης του Πανιωνίου δεν στάθηκε στο ακυρωθέν goal.. Και ο Εστογιανόφ και ο Ρεκόμπα μίλησαν για εμφανής ανωτερότητα του Παναθηναϊκού.. Στα παιχνίδια του Ολυμπιακού όμως όχι μόνο ακυρώνονται goal αλλά μετράνε και άλλα που δεν θα έπρεπε να μετρήσουν..

Εν κατακλείδει.. Όταν έχεις μια ομάδα που γνωρίζει εκ των προτέρων ότι θα κερδίσει ό,τι και να γίνει, οι παίχτες παίζουν χωρίς άγχος και σίγουρα αποδίδουν καλύτερα από τους παίχτες μιας ομάδας που γνωρίζουν ότι θα τους δωθεί 1 στα 10 πέναλτι.. Αποτέλεσμα: Στην Ελλάδα κυριαρχούν αλλά στην Ευρώπη που γνωρίζουν ότι το παιχνίδι παίζεται στα ίσα, υπάρχει πρόβλημα.. Ποιος ωφελείται από αυτό; Ο Ολυμπιακός που ένα πρωτάθλημα ακόμα δεν του κάνει πλέον αίσθηση; Σε αντίθετη περίπτωση θα μπορούσε με τους παίχτες που έχει να κάνει καλύτερες πορείες στην Ευρώπη και φυσικά τα χρήματα του CL με τα χρήματα της Superleague είναι η μέρα με τη νύχτα.. Δυστυχώς ο Κόκκαλης όμως είναι τόσο κλειστόμυαλος που δεν έχει καταστρέψει μόνο το πρωτάθλημα αλλά και το πρεστίζ της ίδιας του της ομάδας στην Ευρώπη..

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • πως αλλιώς αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι-Ελύτης
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #693 στις: 22/02/09, 15:23 »
Λοιπόν να ξεκαθαρίσω από την αρχή ότι είμαι Παναθηναικός (εξ ου και το 13 ) . Να ξεκαθαρίσω επίσης ότι πιστεύω ότι ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα ( γιατί για τον μπασκετικό δεν το διαπραγματεύομαι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης μετξύ των δύο ομάδων  , ο Παναθηναικός δε φτάνεται ) γιατί υπερτερεί έχοντας κάποιους παίχτες που κάνουν τη διαφορά . Το θέμα είναι ότι εφόσον έχει καλύτερη ομάδα ας αποδεικνύει κάθε Κυριακή την αξία του γιατί έτσι κερδίζεις και το σεβασμό των αντιπάλων σου . Δυστυχώς όμως ακόμα και οι ίδιοι οι παίχτες του Ολυμπιακού(πέρα από τους παράγοντες) έχουν διαμορφώσει μία νοοτροπία του στυλ παίξουμε δεν παίξουμε καλά θα κερδίσουμε γιατί φοράμε κόκκινα . Έτσι παίχτες μεγάλης ποδοσφαιρικής αξίας και κλάσσης (Γκαλέτι , Ντιόγο ) βλέπεις ότι ενώ όταν πρωτοήρθαν στο ελληνικό πρωτάθλημα ασχολούνταν μόνο με την απόδοση τους μέσα στο γήπεδο , πλέον επιζητούνε και άλλα πράγματα ( βουτιές , διαμαρτυρίες , πέναλτυ ) έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι κανένας δε θα τους στερήσει τίποτα . Και αυτή αν θέλετε φίλοι Ολυμπιακοί την άποψη μου η νοοτροπία είναι που στέκεται τροχοπέδι για μία καλή πορεία στην Ευρώπη .Μιας και εκεί τα δεδομένα είναι άλλα , εκεί πρέπει να αγωνιστείς σκληρά για να κερδίσεις και δε θα κερδίσεις πριν μπεις στο γήπεδο επειδή ονομάζεσαι Ολυμπιακός . Εν κατακλείδι ο Ολυμπιακός είχε φέτος την καλύτερη ομάδα και καά πάσα πιθανότητα δικαιούνταν και το πρωτάθλημα . Όμως αν απέφευγε για άλλη μία χρονιά κραυγαλέα διαιτητικά λάθη υπέρ του νομίζω ότι και θα αναγνωριζόταν από όλους μας δικαίως πρωταθλητής .Συνεπώς αυτή η νοοτροπία μόνο κακό κάνει και σε αυτόν και στο ελληνικό πρωτάθλημα και σε εμάς τους λίγους που δυστυχώς ασχολούμαστε ακόμα με αυτό .
Ξέρω πολλά για σας τους ανθρώπους αλλά δεν ξέρω κανέναν άνθρωπο...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #694 στις: 22/02/09, 15:38 »
Master δεν είχα πάρει πρέφα ότι είσαι Αεκτζής όταν έγραφα το πόστ,αυτό σε κάνει ακόμα χειρότερο στο να μιλάς,ειδικά φέτος.Δεν είναι το θέμα ποιός σπρώχνεται από τη διαιτησία αλλά να μου πείς όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Πας να συγκριθείς με τον Ολυμπιακό?Και άντε να πω οι Παναθηναικοί έχουν κάνει και μια πορεία στην Ευρώπη που σαν φίλαθλος την παραδέχομαι,γιατί πάνω απ'ολα βλέπω μπάλα και δεν φωνάζω μόνο,μιλάτε εσείς που έχετε έναν διαλειμμένο σύλλογο,πάτε να σωθείται από τα χρέη και φεύγει ο ένας πρόεδρος μετά τον άλλον?Απο που και ως που ρε κατακαημένε θα μιλήσει η Αεκ για Ευρώπη?Και πρόσεχε φιλλλλλαράκι πως μιλάς για ώρες και για βότκες...

Δες παρακάτω πως κάνουνε διάλογο με επιχειρήματα όπως ακριβώς έκανα κι εγώ.Και άσε ρε φιλλλλαράκι τις μαγκιές τις Θεσσαλονικιότικες για Τούμπες και κολοτούμπες γιατί αν έρθεις εσύ από Αιγάλεω θα καλοπεράσεις...

εσύ ειδικά είσαι αστείος....ο moonchild τουλάχιστον έχει και ένα λέγειν με το οποίο μπορεί να υποστηρίξει τα όποια λεγομενά του και χαίρομαι που έχω μια ευγενική αντιπαράθεση μαζί του...εσύ...τι να πω....μάλλον πάλι δεν διάβασες τα ποστ που έγραψα...συνεπώς αδιαφορώ.....α και που σαι....έλα να περάσεις μια βόλτα από τούμπα με αυτά τα μυαλά ειρωνίας (φιλλλλλλλλλλλλλλαράκι) και θα καλοπεράσεις.....άσε τις διαδικτυακές μαγκιές....δεν πάνε σε κανέναν..μάθαμε όλοι να πουλλλλλλλλλλλλαμε τρελλλλλλλλλλλλλλλα με το πλλλλλλλλλλλλλλλλλληκτρολλλλλλλλλλλλλλλογιο....

moonchild...πάλι ειναι ψιλοάκυρο αυτό που λες......γιατί δεν σου σχολίασα μια αρνητική βραδιά του ολυμπιακού....σου σχολίασα τόσες.....τελος πάντων....μακάρι να μπορέσετε να πάρετε την πρόκριση μέσα στην γαλλία.....σου ξαναλέω...δεν ειμαι κομπλεξικος....θέλω να πάτε καλα στην ευρώπη....αλλά δεν το κάνετε...σε απογοητευτηκό βαθμό....

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #695 στις: 22/02/09, 17:17 »
Ρε παιδια νταξει ας σταματηουμε καποια στιγμη να ασχολουμαστε με την κ*λοδιαιτησια...
Εχει περασει απο το μυαλο σας πως οταν επι μια εβδομαδα 5.000.000 κοσμος ασχολειται μαζι σου και ΑΠΑΙΤΕΙ να εχεις μια αριστη διαιτησια ποσο πολυ βαραινουν τα ποδια και το μυαλο σου?? Στην Αγγλια δεν γινεται αυτο το πραγμα...
Και γι ολα αυτα φταινε οι δημοσιογραφοι...Καμια αθλητικη κυριακη να μην ξαναβγαλει κανενα Βαρουχα (''ειναι Μπεναλντι"...) και κανενα Βασιλακη (λες και αυτος οταν ηταν διαιητης ηταν καλυτερος...). Να καταργηθουν εφημεριδες οπως η Πρασινη (που κανενα λογο υπαρξης δεν εχει) και ο Πρωταθλητης και η Score live (ακου ονομα...). Εφημεριδες φερεφωνα παραγοντων και διοικητικων στελεχων δε συναδουν στο δηθεν δημοκρατικο πνευμα αυτης της χωρας... Και που οι οποιες ειναι απο τα κυρια αιτια του χουλιγκανισμου, δηλητηριαζοντας το μυαλο καθε ηλιθιου που ξοδευει 30 ευρω το μηνα απο το υστερημα του, για να διαβασει ποσο φοβερη ειναι η ομαδα του...
Ο Κολινα φιλοι μου, ενας απο τους κορυφαιους διαιτητες που δυστυχως εχει αποσυρθει, ελεγε στους παικτες στη φυσουνα πριν τους αγωνες: Υποσχεθειτε μου πως δε θα κανετε ουτε μια λαθος πασα και γω υποσχομαι πως θα ειμαι αλανθαστος...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #696 στις: 22/02/09, 17:27 »
Λοιπόν να ξεκαθαρίσω από την αρχή ότι είμαι Παναθηναικός (εξ ου και το 13 ) . Να ξεκαθαρίσω επίσης ότι πιστεύω ότι ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα ( γιατί για τον μπασκετικό δεν το διαπραγματεύομαι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης μετξύ των δύο ομάδων  , ο Παναθηναικός δε φτάνεται ) γιατί υπερτερεί έχοντας κάποιους παίχτες που κάνουν τη διαφορά . Το θέμα είναι ότι εφόσον έχει καλύτερη ομάδα ας αποδεικνύει κάθε Κυριακή την αξία του γιατί έτσι κερδίζεις και το σεβασμό των αντιπάλων σου . Δυστυχώς όμως ακόμα και οι ίδιοι οι παίχτες του Ολυμπιακού(πέρα από τους παράγοντες) έχουν διαμορφώσει μία νοοτροπία του στυλ παίξουμε δεν παίξουμε καλά θα κερδίσουμε γιατί φοράμε κόκκινα . Έτσι παίχτες μεγάλης ποδοσφαιρικής αξίας και κλάσσης (Γκαλέτι , Ντιόγο ) βλέπεις ότι ενώ όταν πρωτοήρθαν στο ελληνικό πρωτάθλημα ασχολούνταν μόνο με την απόδοση τους μέσα στο γήπεδο , πλέον επιζητούνε και άλλα πράγματα ( βουτιές , διαμαρτυρίες , πέναλτυ ) έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι κανένας δε θα τους στερήσει τίποτα . Και αυτή αν θέλετε φίλοι Ολυμπιακοί την άποψη μου η νοοτροπία είναι που στέκεται τροχοπέδι για μία καλή πορεία στην Ευρώπη .Μιας και εκεί τα δεδομένα είναι άλλα , εκεί πρέπει να αγωνιστείς σκληρά για να κερδίσεις και δε θα κερδίσεις πριν μπεις στο γήπεδο επειδή ονομάζεσαι Ολυμπιακός . Εν κατακλείδι ο Ολυμπιακός είχε φέτος την καλύτερη ομάδα και καά πάσα πιθανότητα δικαιούνταν και το πρωτάθλημα . Όμως αν απέφευγε για άλλη μία χρονιά κραυγαλέα διαιτητικά λάθη υπέρ του νομίζω ότι και θα αναγνωριζόταν από όλους μας δικαίως πρωταθλητής .Συνεπώς αυτή η νοοτροπία μόνο κακό κάνει και σε αυτόν και στο ελληνικό πρωτάθλημα και σε εμάς τους λίγους που δυστυχώς ασχολούμαστε ακόμα με αυτό .

Φιλε Μιχαλη να σου κανω μια ερωτηση?
Ο μπασκετικος Παναθηναικος που δε φτανεται, προπερσι το πηρε δικαια το πρωταθλημα?
Περσι το πηρε δικαια το κυπελλο..?
Δεν υπαρχουν και κει παικτες που ξεκινουν ντραιβ ξεροντας πως η παραμικρη επαφη θα σφυριχτει φαουλ (πχ Σπανουλης) και αμυντικοι ''εξολοθρευτες" (οπως τους λεει ο παντογνωστης Χατζηγεωργιου λες και παιζουμε terminator) που αμυνονται σα να ξερουν οτι στα τρια φαουλ σφυριζεται το ενα? (πχ Χατζηβρεττας).
Απλες ερωτησεις κανω, δεν ειμαι κανενας κομπλεξικος που θελει να μειωσει τις τεραστιες επιτυχιες του Παναθηναικου (με το γραφικο Θαναση Γιαννακοπουλο που το γουσταρω πολυ, παντα στις επαλξεις και τα σπριντ) απλα λεω οτι καμια φορα και η λιγο κατωτερη ομαδα (γιατι θεωρω οτι τα 2 τελευταια χρονια τεραστια διαφορα δεν υπαρχει...) που εκεινη τη βραδια ειναι καλυτερη αξιζει να νικησει.
Φιλικα παντα παιδες κουβεντουλα και ανταλλαγη αποψεων κανουμε...


Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #697 στις: 22/02/09, 19:03 »
Δεν έχω συναντήσει οπαδό του Ολυμπιακού, και μιλάω ειλικρινά, που να μου έχει πει, "ξέρεις, στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε".. Κανέναν..
Ξέρεις , στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε.
Αλλά και να μην ευνοούμασταν, ο Ολυμπιακός έχει πάρει κάποιους βαθμούς από τη διαιτησία (απαράδεκτες στα παιχνίδια με Άρη, Πανσερραικό(?) (εκεί με το πέναλτι στο 90) και σε 1-2 ακόμα περιπτώσεις). Μην ξεχνάμε όμως ότι στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ του κλέψανε 2 βαθμούς. Και ο Παναθηναϊκός όμως έχει ευνοηθεί σε κάποια παιχνίδια, όπως στο χτεσινό που του χαρίστηκαν 2 βαθμοί. Δεν διαμαρτύρομαι για το αποτέλεσμα χτες, άνθρωποι είναι και οι διαιτητές και θα κάνουν και κανα λάθος. Απλά όπως μετά από την έυνοια του Ολυμπιακού από τη διαιτησία βγαίνουν όλοι και κράζουν, ας δούνε και τί γίνεται και στους δικούς τους αγώνες. 
Πιστεύω ότι όντως έχουν "χαριστεί" κάποιοι βαθμοί έτσι στον Ολυμπιακό, αλλά και πάλι 14 βαθμοί είναι πολλοί. Σίγουρα θα ήταν έτσι και αλλιώς πρώτος και με διαφορά.
Και στο κάτω κάτω, όλοι είδανε ότι από την αρχή ο ολυμπιακός ξέφευγε στο πρωτάθλημα. Τελικά ευνοήθηκε σε κάποια παιχνίδια και πήρε τους βαθμούς ενώ ίσως δεν του χρειάζονταν. Μήπως τελικά όταν ευνοείται ο Ολυμπιακός από τη διαιτησία (που ευνοείται) αυτό γίνεται για να έχουν να λένε κάποιοι τα δικά τους? Και να κρύψουν τις αδυναμίες τους? Λεω εγώ τώρα?
Σκεφτείτε: Αν ο Ολυμπιακός δεν είχε πάρει τα παιχνίδια με τον Άρη και τον Πανσερραικό, η διαφορά θα ήταν 8-9 βαθμοί και ΚΑΝΕΙΣ δεν θα είχε να λέει τίποτα. Τώρα όμως βγαίνουν κάποιοι (και δεν μιλάω για τα παιδιά από εδώ μέσα) και λένε ότι η διαφορά είναι πλασματική, ο Παναθηναικός είναι πραγματικός πρώτος κλπ. Είμαστε σοβαροί?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #698 στις: 22/02/09, 20:00 »
Δεν έχω συναντήσει οπαδό του Ολυμπιακού, και μιλάω ειλικρινά, που να μου έχει πει, "ξέρεις, στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε".. Κανέναν..
Ξέρεις , στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε.
Χαχαχαχα ;D

Anyway, το θέμα δεν είναι ότι τώρα να καθόμαστε να συζητάμε αν ο Ολυμπιακός ευνοείται ενώ ο ΠΑΟ όχι, και ότι θα μπορούσε να είναι πρώτος, κ.λπ. βλακείες.. Αυτή η ποντομαχία μου θυμίζει 14χρονα που κάθονται και μετράνε τα "μόρια" τους.. Ειλικρινά, εγώ ό,τι έγραψα πριν, το έγραψα για να μην νομίζουν μερικοί ότι μια ομάδα που έχει μια σχετική εύνοια, το να παίρνει συνέχεια αέρα τα πρωταθλήματα της, την ωφελεί..

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #699 στις: 22/02/09, 22:38 »
Θύμισε μου πόσο είχατε έρθει εσείς??????

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
23118 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
19014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ