Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 276317 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1100 στις: 20/09/10, 18:53 »
θα το παρουμε που θα το παρουμε το double φετος, τουλαχιστον να δουμε και λιγη μπαλα...


Αυτο με ποια λογικη το λες..? Τι σε κανει δηλαδη να εισαι τοσο απολυτος σε αυτο?

- Εχουμε πολυ καλο συνολο που φανταζομαι με τον καιρο θα δεσει παραπανω
- Έχουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ακούγεται γελοιο αλλά ειδαμε περσι τι εγινε)
- Υπαρχουν λυσεις στον παγκο
- Δεν υπαρχουν δικαιολογιες του στυλ ''κουραστηκαμε γιατι εχουμε και ευρωπη''
- Οι βασικες διεκδικητριες του τιτλου ''ΠΑΟ,ΠΑΟΚ, ΑΕΚ,ΑΡΗΣ ''ψαχνονται'' ακομα
- Γιατι για να παρει ο ΠΑΟ πρωταθλημα είτε θα το παρει με τη διαιτησια (Δαλούκας 2004) είτε θα του το δώσει ο Ολυμπιακος   (πέρσι έγιναν και τα 2)

Προκαλώ όλους τους αντιρρησίες να βάλουμε ένα στοιχημα και ο χαμενος να κερασει σουβλακια.


 
« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/10, 18:59 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1101 στις: 20/09/10, 20:30 »
θα το παρουμε που θα το παρουμε το double φετος, τουλαχιστον να δουμε και λιγη μπαλα...


Αυτο με ποια λογικη το λες..? Τι σε κανει δηλαδη να εισαι τοσο απολυτος σε αυτο?
Να σου πω εγώ. Είμαστε η μοναδική ομάδα που δεν έχει ενδιάμεσα παιχνίδια φέτος και θα είμαστε επαρκώς ξεκούραστοι. Επίσης καμία ομάδα στην Ελλάδα φέτος δεν έχει να προσφέρει σοβαρό ανταγωνισμό. Εμείς δεν έχουμε ομάδα, ο βάζελος δεν έχει ομάδα η ΑΕΚ κάτι πάει να δείξει αλλά δεν έχει για μένα επίπεδο οπότε καθαρά από θέμα κούρασης και ίσως και λίγο στησίματος θα το πάρουμε εμείς. Και δεν θα νιώσω καθόλου ικανοποιημένος αν το πάρουμε πίστεψε με.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1102 στις: 20/09/10, 21:06 »
θα το παρουμε που θα το παρουμε το double φετος, τουλαχιστον να δουμε και λιγη μπαλα...


Αυτο με ποια λογικη το λες..? Τι σε κανει δηλαδη να εισαι τοσο απολυτος σε αυτο?
Να σου πω εγώ. Είμαστε η μοναδική ομάδα που δεν έχει ενδιάμεσα παιχνίδια φέτος και θα είμαστε επαρκώς ξεκούραστοι. Επίσης καμία ομάδα στην Ελλάδα φέτος δεν έχει να προσφέρει σοβαρό ανταγωνισμό. Εμείς δεν έχουμε ομάδα, ο βάζελος δεν έχει ομάδα η ΑΕΚ κάτι πάει να δείξει αλλά δεν έχει για μένα επίπεδο οπότε καθαρά από θέμα κούρασης και ίσως και λίγο στησίματος θα το πάρουμε εμείς. Και δεν θα νιώσω καθόλου ικανοποιημένος αν το πάρουμε πίστεψε με.

κατσε ρε ρουφους...τι εννοεις δεν εχουμε ομαδα; ειχαμε καλυτερη παλια; ή μηπως το λες επειδη δεν ηρθε ο messi και ο etoo αλλα ο ριερα και ο παντελιτς;
και επίσης για ποιο στησιμο μιλας; απο ποτε εχεις δει την ομαδα σου να ευννοειται;
στην τελικη, αν δεν εισαι ικανοποιημενος αν παρουμε το πρωταθλημα, τοτε ειτε δεν σε απασχολει πολυ είτε δεν εισαι ολυμπιακος  :P
μην ξεχνας ότι στην ελλαδα δεν υπαρχουν ολυμπιακοι παναθηναικοι αεκτζηδες παοκτζηδες κλπ κλπ... υπαρχουν ολυμπιακοι και αντιολυμπιακοι!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1103 στις: 20/09/10, 22:29 »

και επίσης για ποιο στησιμο μιλας; απο ποτε εχεις δει την ομαδα σου να ευννοειται;




lol.......



μην ξεχνας ότι στην ελλαδα δεν υπαρχουν ολυμπιακοι παναθηναικοι αεκτζηδες παοκτζηδες κλπ κλπ... υπαρχουν ολυμπιακοι και αντιολυμπιακοι!


LOL......

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1104 στις: 20/09/10, 22:58 »
Πραγματικά όμως ρε συ Garvin, γιατί πετάς τη μια ακυρίλα μετά την άλλη??? ;D :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1105 στις: 20/09/10, 23:04 »

κατσε ρε ρουφους...τι εννοεις δεν εχουμε ομαδα; ειχαμε καλυτερη παλια; ή μηπως το λες επειδη δεν ηρθε ο messi και ο etoo αλλα ο ριερα και ο παντελιτς;
και επίσης για ποιο στησιμο μιλας; απο ποτε εχεις δει την ομαδα σου να ευννοειται;
στην τελικη, αν δεν εισαι ικανοποιημενος αν παρουμε το πρωταθλημα, τοτε ειτε δεν σε απασχολει πολυ είτε δεν εισαι ολυμπιακος  :P
μην ξεχνας ότι στην ελλαδα δεν υπαρχουν ολυμπιακοι παναθηναικοι αεκτζηδες παοκτζηδες κλπ κλπ... υπαρχουν ολυμπιακοι και αντιολυμπιακοι!
Τώρα σοβαρά τα ρωτάς όλα αυτά?

Ναι υπήρχαν χρονιές που είχαμε πάρα πολύ καλύτερη ομάδα απο αυτή που έχουμε τώρα. Υπήρχαν χρονιές που βγάλαμε και 10 πόντους στους όμίλους του CL και μπορούσαμε να κοντράρουμε στα ίσια μεγάλες ομάδες και που έμπαινε η ομάδα μέσα στο γήπεδο και ήξερε πως να παίξει. Είχε σχέδιο στο παιχνίδι της είχε μηχανισμούς είχε μια προοπτική βρε αδερφέ. Τώρα αν δεν έχεις παρακολουθήσει Ολυμπιακό παλιότερα δεν το ξέρω αλλά φυσικά υπήρχαν καλύτερες χρονιές.

Πήραμε τον Πάντελιτς ως τον απίστευτα δεινό σκόρερ και με τον Πανσεραϊκό έκανε καραγκιοζιλίκια. Πήραμε τον Riera και ακόμα δεν τον έχουμε δει. Θα μου πεις είναι νωρίς στο πρωτάθλημα αλλά αν ο Βαλβέρδε συνεχίσει έτσι ούτε αυτούς τους παίκτες θα δούμε ούτε και κανέναν.

Τώρα για το πρωτάθλημα. Ικανοποιημένος θα είμαι αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +15 πόντους και μια ομάδα που είναι έτοιμοι για τους ομίλους του CL. Αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +1 ή +3, μέτριες εμφανίσεις και ανέτοιμη ομάδα να το βράσω. Ως Ολυμπιακός έχω χωρτάσει πρωταθλήματα τα τελευταία χρόνια και κύπελα και παράπονο δεν έχω. Αυτό που θέλω να δω είανι μια μεγάλη ομάδα και αυτό πρέπει να ζητάει ο κάθε οπαδός του Ολυμπιακού. Τώρα την κούπα ξανά στον Πειραιά, να την βάλουμε μαζί με τις άλλες γιατί μας τελειώνουν και τα ποτήρια δηλαδή.

Εσύ δηλαδή θα είσαι ok αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +1 και εμφανίσεις αντίστοιχες με την χτεσινή?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1106 στις: 20/09/10, 23:15 »
θα το παρουμε που θα το παρουμε το double φετος, τουλαχιστον να δουμε και λιγη μπαλα...


Αυτο με ποια λογικη το λες..? Τι σε κανει δηλαδη να εισαι τοσο απολυτος σε αυτο?

- Εχουμε πολυ καλο συνολο που φανταζομαι με τον καιρο θα δεσει παραπανω
- Έχουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ακούγεται γελοιο αλλά ειδαμε περσι τι εγινε)
- Υπαρχουν λυσεις στον παγκο
- Δεν υπαρχουν δικαιολογιες του στυλ ''κουραστηκαμε γιατι εχουμε και ευρωπη''
- Οι βασικες διεκδικητριες του τιτλου ''ΠΑΟ,ΠΑΟΚ, ΑΕΚ,ΑΡΗΣ ''ψαχνονται'' ακομα
- Γιατι για να παρει ο ΠΑΟ πρωταθλημα είτε θα το παρει με τη διαιτησια (Δαλούκας 2004) είτε θα του το δώσει ο Ολυμπιακος   (πέρσι έγιναν και τα 2)

Προκαλώ όλους τους αντιρρησίες να βάλουμε ένα στοιχημα και ο χαμενος να κερασει σουβλακια.


 

Kαλα, αυτο για τη διαιτησια ηταν το ανεκδοτο του μηνα...να γινει sticky το ποστ αμεσα! ;D ;D ;D ;D

Ομαδα που ειδες οτι εχεις? Στο ματς με τον Πανσερραϊκο? Οι υπολοιπες ομαδες ψαχνονται κ ο ΟΣΦΠ εχει καταληξει?? Σε τι ακριβως δηλαδη εχει καταληξει?

Ελεος, μη διαβαζετε μονο ΓΑΥΡΟ κ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ...

Δε λεω οτι ο Παναθηναϊκος ή αλλη ομαδα ειναι φαβορι, ουτε καν το πιστευω, αλλα αυτα που γραφεις ρε συ Garvin ειναι μαγικη εικονα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1107 στις: 20/09/10, 23:23 »

κατσε ρε ρουφους...τι εννοεις δεν εχουμε ομαδα; ειχαμε καλυτερη παλια; ή μηπως το λες επειδη δεν ηρθε ο messi και ο etoo αλλα ο ριερα και ο παντελιτς;
και επίσης για ποιο στησιμο μιλας; απο ποτε εχεις δει την ομαδα σου να ευννοειται;
στην τελικη, αν δεν εισαι ικανοποιημενος αν παρουμε το πρωταθλημα, τοτε ειτε δεν σε απασχολει πολυ είτε δεν εισαι ολυμπιακος  :P
μην ξεχνας ότι στην ελλαδα δεν υπαρχουν ολυμπιακοι παναθηναικοι αεκτζηδες παοκτζηδες κλπ κλπ... υπαρχουν ολυμπιακοι και αντιολυμπιακοι!
Τώρα σοβαρά τα ρωτάς όλα αυτά?

Ναι υπήρχαν χρονιές που είχαμε πάρα πολύ καλύτερη ομάδα απο αυτή που έχουμε τώρα. Υπήρχαν χρονιές που βγάλαμε και 10 πόντους στους όμίλους του CL και μπορούσαμε να κοντράρουμε στα ίσια μεγάλες ομάδες και που έμπαινε η ομάδα μέσα στο γήπεδο και ήξερε πως να παίξει. Είχε σχέδιο στο παιχνίδι της είχε μηχανισμούς είχε μια προοπτική βρε αδερφέ. Τώρα αν δεν έχεις παρακολουθήσει Ολυμπιακό παλιότερα δεν το ξέρω αλλά φυσικά υπήρχαν καλύτερες χρονιές.

Πήραμε τον Πάντελιτς ως τον απίστευτα δεινό σκόρερ και με τον Πανσεραϊκό έκανε καραγκιοζιλίκια. Πήραμε τον Riera και ακόμα δεν τον έχουμε δει. Θα μου πεις είναι νωρίς στο πρωτάθλημα αλλά αν ο Βαλβέρδε συνεχίσει έτσι ούτε αυτούς τους παίκτες θα δούμε ούτε και κανέναν.

Τώρα για το πρωτάθλημα. Ικανοποιημένος θα είμαι αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +15 πόντους και μια ομάδα που είναι έτοιμοι για τους ομίλους του CL. Αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +1 ή +3, μέτριες εμφανίσεις και ανέτοιμη ομάδα να το βράσω. Ως Ολυμπιακός έχω χωρτάσει πρωταθλήματα τα τελευταία χρόνια και κύπελα και παράπονο δεν έχω. Αυτό που θέλω να δω είανι μια μεγάλη ομάδα και αυτό πρέπει να ζητάει ο κάθε οπαδός του Ολυμπιακού. Τώρα την κούπα ξανά στον Πειραιά, να την βάλουμε μαζί με τις άλλες γιατί μας τελειώνουν και τα ποτήρια δηλαδή.

Εσύ δηλαδή θα είσαι ok αν πάρουμε το πρωτάθλημα με +1 και εμφανίσεις αντίστοιχες με την χτεσινή?

κοιτα....ποιοτικοτερη ομαδα (απο αποψη ονοματων και μονο) ΔΕΝ ειχαμε ποτε.  Το ξερουμε και το βλεπουμε οτι δεν εχει δεσει. Και εχει μεριδιο ευθυνης ο μπαλμπερντε (που θα λεγε κ ο αλεφας) Προφανως δεν θα ειμαι ικανοποιημενος αν το παρουμε με +1, αλλα δεν σημαινει πως δεν θα το πανηγυρισω! Οσο για το θεαμα...δυστυχως εχω σταματησει εδω και χρονια να περιμενω να δω σοβαρη μπαλα απο ελληνικη ομαδα.

και για το cl και περσι 10 βαθμους ειχαμε παρει, σιγα τους αυτοματισμους που καναμε...μονο ψυχη ειχαμε αντε και λιγη τυχη.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1108 στις: 20/09/10, 23:23 »
Πραγματικά όμως ρε συ Garvin, γιατί πετάς τη μια ακυρίλα μετά την άλλη??? ;D :P

γινε συγκεκριμενος.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1109 στις: 20/09/10, 23:24 »

και επίσης για ποιο στησιμο μιλας; απο ποτε εχεις δει την ομαδα σου να ευννοειται;




lol.......



μην ξεχνας ότι στην ελλαδα δεν υπαρχουν ολυμπιακοι παναθηναικοι αεκτζηδες παοκτζηδες κλπ κλπ... υπαρχουν ολυμπιακοι και αντιολυμπιακοι!


LOL......

εχεις τρομερη επιχειρηματολογια...φαινεται

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1110 στις: 20/09/10, 23:27 »
θα το παρουμε που θα το παρουμε το double φετος, τουλαχιστον να δουμε και λιγη μπαλα...



Αυτο με ποια λογικη το λες..? Τι σε κανει δηλαδη να εισαι τοσο απολυτος σε αυτο?


- Εχουμε πολυ καλο συνολο που φανταζομαι με τον καιρο θα δεσει παραπανω
- Έχουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ακούγεται γελοιο αλλά ειδαμε περσι τι εγινε)
- Υπαρχουν λυσεις στον παγκο
- Δεν υπαρχουν δικαιολογιες του στυλ ''κουραστηκαμε γιατι εχουμε και ευρωπη''
- Οι βασικες διεκδικητριες του τιτλου ''ΠΑΟ,ΠΑΟΚ, ΑΕΚ,ΑΡΗΣ ''ψαχνονται'' ακομα
- Γιατι για να παρει ο ΠΑΟ πρωταθλημα είτε θα το παρει με τη διαιτησια (Δαλούκας 2004) είτε θα του το δώσει ο Ολυμπιακος   (πέρσι έγιναν και τα 2)

Προκαλώ όλους τους αντιρρησίες να βάλουμε ένα στοιχημα και ο χαμενος να κερασει σουβλακια.


 


Kαλα, αυτο για τη διαιτησια ηταν το ανεκδοτο του μηνα...να γινει sticky το ποστ αμεσα! ;D ;D ;D ;D

Ομαδα που ειδες οτι εχεις? Στο ματς με τον Πανσερραϊκο? Οι υπολοιπες ομαδες ψαχνονται κ ο ΟΣΦΠ εχει καταληξει?? Σε τι ακριβως δηλαδη εχει καταληξει?http://forum.kithara.gr/index.php?action=post;quote=631705;topic=49144.1100;num_replies=1109

Ελεος, μη διαβαζετε μονο ΓΑΥΡΟ κ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ...

Δε λεω οτι ο Παναθηναϊκος ή αλλη ομαδα ειναι φαβορι, ουτε καν το πιστευω, αλλα αυτα που γραφεις ρε συ Garvin ειναι μαγικη εικονα...


φερε μου κατι που να αποδεικνυει οτι εχουμε τη διαιτησια με το μερος μας...κατι...ενα βιντεο μια καταγγελια δεν ξερω! την προηγουμενη βδομαδα πχ ολη η ελλαδα ειδε αν ηταν πεναλντι η οχι αυτο του βυντρα.

και οσο για το γαυρο και τον πρωταθλητη, αρνουμαι να τις διαβασω. ειδικα οταν εβγαλε κοροιδευτικα πρωτοσελιδα για την πενταρα του παναθηναικου, γιατι στο σπιτι του κρεμασμενου δε μιλανε για σκοινι ηθελα να την παρω να κανω τα τζαμια του σπιτιου.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/10, 23:29 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1111 στις: 20/09/10, 23:32 »

κοιτα....ποιοτικοτερη ομαδα (απο αποψη ονοματων και μονο) ΔΕΝ ειχαμε ποτε.  Το ξερουμε και το βλεπουμε οτι δεν εχει δεσει. Και εχει μεριδιο ευθυνης ο μπαλμπερντε (που θα λεγε κ ο αλεφας) Προφανως δεν θα ειμαι ικανοποιημενος αν το παρουμε με +1, αλλα δεν σημαινει πως δεν θα το πανηγυρισω! Οσο για το θεαμα...δυστυχως εχω σταματησει εδω και χρονια να περιμενω να δω σοβαρη μπαλα απο ελληνικη ομαδα.

και για το cl και περσι 10 βαθμους ειχαμε παρει, σιγα τους αυτοματισμους που καναμε...μονο ψυχη ειχαμε αντε και λιγη τυχη.
Ναι ποιοτηική ομάδα από ονόματα και ο Ρόμενταλ είναι στον πάγκο για να παίζει ο ....Φουστέρ.... Ο Βαλβέρδε φταίει γιατί δεν μπορεί να ξεκινάς μια χρονιά και απο το καλοκαίρι να μην έχεις ένα πλάνο για να εξελίξεις την ομάδα μέσα στην χρονιά και να την δέσεις. Και αν έχει τέτοιο πλάνο δεν φαίνεται πουθενά μέσα στο γήπεδο. Εγώ πάντως δεν θα πανηγυρίσω το +1 πρωτάθλημα. Και ναι περιμένω να δω σοβαρή μπάλα από τον Ολυμπιακό. Είναι και θα πρεπε να είναι μια μεγάλη ομάδα και να παίζει σοβαρή μπάλα. Δεν λέω να κάνει ότι κάνει ο Messi αφού δεν έχουμε τέτοιους παίκτες για να δω θέαμα αλλά θέλω να  δω σοβαρή μπάλα με σοβαρό αντίκρισμα μέσα στο γήπεδο. Τότε ίσως να ξαναπάω και γήπεδο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1112 στις: 20/09/10, 23:33 »
Δε μιλαμε για φετος, αλλα στο παρελθον εχουν γινει εγκληματα υπερ του ΟΣΦΠ...αλλα ασ' το αυτο...για φετος, που το ειδες οτι θα το παρει με διαιτησια αλλη ομαδα? Απο το πεναλτυ του Δαλουκα στη 2η αγωνιστικη??

Εχουμε 27 αγωνιστικες ακομα, κρατα και μια πισινη...

Και τελος, σου αρεσε αυτο που ειδες με Πανσερραϊκο?? Δηλαδη, ειδες μια ομαδα που παιζει καλα? Εγω αν ημουν Ολυμπιακος, θα ημουν πολυ διστακτικος με αυτη την εμφανιση...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1113 στις: 21/09/10, 00:56 »
Δε μιλαμε για φετος, αλλα στο παρελθον εχουν γινει εγκληματα υπερ του ΟΣΦΠ...αλλα ασ' το αυτο...


Οντως καλυτερα να το αφησουμε γιατι αν αρχισουμε να μιλαμε για εγκληματα ΠΑΟ, ΟΣΦΠ δε θα τελειωσουμε...


- Εχουμε πολυ καλο συνολο που φανταζομαι με τον καιρο θα δεσει παραπανω
- Έχουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ακούγεται γελοιο αλλά ειδαμε περσι τι εγινε)
- Υπαρχουν λυσεις στον παγκο
- Δεν υπαρχουν δικαιολογιες του στυλ ''κουραστηκαμε γιατι εχουμε και ευρωπη''
- Οι βασικες διεκδικητριες του τιτλου ''ΠΑΟ,ΠΑΟΚ, ΑΕΚ,ΑΡΗΣ ''ψαχνονται'' ακομα
- Γιατι για να παρει ο ΠΑΟ πρωταθλημα είτε θα το παρει με τη διαιτησια (Δαλούκας 2004) είτε θα του το δώσει ο Ολυμπιακος   (πέρσι έγιναν και τα 2)


- Για το συνολο δεν μπορεις να μιλας ακομα, καθως για την ωρα εγω προσωπικα βλεπω ενα συνονθυλευμα παικτων που ο ενας δεν μπορει να ανταλλαξει δευτερη πασα με τον αλλο... Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα τα καταφερουν να γινουν ομαδα. Μπορει ναι, μπορει και οχι.


- Ο προπονητης πραγματι ειναι σοβαρος (τιποτα παραπανω απο αυτο βεβαια, δεν ειναι και ο Mourinho) αλλα εχει ΤΡΟΜΕΡΑ δυσκολο εργο. Πρεπει να κανει πρωταθλητισμο με 11 νεους παικτες που αποκτηθηκαν.


- Και ο Ολυμπιακος ακομα οπως ειπαμε το ιδιο και περισσοτερο ψαχνεται... Ασε που αμφιβαλλω αν ΑΕΚ ΠΑΟΚ και ειδικα ΑΡΗΣ ειναι βασικοι διεκδικητες αλλα τελος παντων, ειναι αλλο θεμα.


- Δηλαδη αποκλειεται να παρει πρωταθλημα ο ΠΑΟ αν ειναι καλυτερος απο εμας? Τι διαολο, μηπως βλεπω αλλη ομαδα? Ολυμπιακος ειμαι κι εγω αλλα δε νομιζω οτι ειμαστε και η Barcelona... :-\


Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1114 στις: 21/09/10, 09:32 »
Δε μιλαμε για φετος, αλλα στο παρελθον εχουν γινει εγκληματα υπερ του ΟΣΦΠ...αλλα ασ' το αυτο...για φετος, που το ειδες οτι θα το παρει με διαιτησια αλλη ομαδα? Απο το πεναλτυ του Δαλουκα στη 2η αγωνιστικη??

Εχουμε 27 αγωνιστικες ακομα, κρατα και μια πισινη...

Και τελος, σου αρεσε αυτο που ειδες με Πανσερραϊκο?? Δηλαδη, ειδες μια ομαδα που παιζει καλα? Εγω αν ημουν Ολυμπιακος, θα ημουν πολυ διστακτικος με αυτη την εμφανιση...

να μιλαμε και για φετος και για περσι και για οποτε θες! μπορει να εχουμε 27 αγωνιστικες, ωστοσο αυτο που βλεπουμε τα τελευταια χρονια ειναι οτι η διαιτησια πηγαινει κοντρα τον ολυμπιακο (και αρκετες αλλες ομαδες μικροτερες, to be honest) και ευννοει κατα καποιο τροπο τον παναθηναικο.  δεν ξερω και γι' αυτο δεν λεω οτι ειναι πουλημενοι, αλλα ολοι οι διαιτητες λιγο πολυ θελουν να τα εχουν καλα με τους προεδρους των ομαδων για να ανεβαινουν στη fifa. ξεχνας για παραδειγμα τα περσινα διαιτητικα εγκληματα; αν ημουν παναθηναικος δε θα πανηγυριζα και θα παραδεχομουν οτι μου το δωσε ο πειραιας, οπως επισης οτι ο αρης με βοηθησε οσο δεν πηγαινε (χωρις ενδεχομενο δόλο, απλά λέμε).
 
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/10, 09:40 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1115 στις: 21/09/10, 09:37 »
dr bluez: Ο ΠΑΟ στηριχθηκε και καλα στον περσινο κορμο που πηρε το πρωταθλημα (γελαμε). και παρολα αυτα τους ειδες με την καβαλα, ειναι μια ομαδα ΧΩΡΙΣ αμυντικα χαφ. Αγωνιστικά, όπως έπαιξε ο Ολυμπιακος των 11 νεων παιχτων που θελει στρωσιμο, ετσι και χειροτερα επαιξε και ο Παναθηναικος. Οπότε καποιος απο τους δυο έχει μεγαλύτερο προβλημα...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1116 στις: 21/09/10, 09:44 »
Δε μιλαμε για φετος, αλλα στο παρελθον εχουν γινει εγκληματα υπερ του ΟΣΦΠ...αλλα ασ' το αυτο...για φετος, που το ειδες οτι θα το παρει με διαιτησια αλλη ομαδα? Απο το πεναλτυ του Δαλουκα στη 2η αγωνιστικη??

Εχουμε 27 αγωνιστικες ακομα, κρατα και μια πισινη...

Και τελος, σου αρεσε αυτο που ειδες με Πανσερραϊκο?? Δηλαδη, ειδες μια ομαδα που παιζει καλα? Εγω αν ημουν Ολυμπιακος, θα ημουν πολυ διστακτικος με αυτη την εμφανιση...

να μιλαμε και για φετος και για περσι και για οποτε θες! μπορει να εχουμε 27 αγωνιστικες, ωστοσο αυτο που βλεπουμε τα τελευταια χρονια ειναι οτι η διαιτησια πηγαινει κοντρα τον ολυμπιακο (και αρκετες αλλες ομαδες μικροτερες, to be honest) και ευννοει κατα καποιο τροπο τον παναθηναικο.  δεν ξερω και γι' αυτο δεν λεω οτι ειναι πουλημενοι, αλλα ολοι οι διαιτητες λιγο πολυ θελουν να τα εχουν καλα με τους προεδρους των ομαδων για να ανεβαινουν στη fifa. ξεχνας για παραδειγμα τα περσινα διαιτητικα εγκληματα; αν ημουν παναθηναικος δε θα πανηγυριζα και θα παραδεχομουν οτι μου το δωσε ο πειραιας, οπως επισης οτι ο αρης με βοηθησε οσο δεν πηγαινε (χωρις ενδεχομενο δόλο, απλά λέμε).
 

Ο ΠΑΟ περυσι πηρε το πρωταθλημα απλα επειδη ηταν καλυτερος...μπορει να ειχε και τη διαιτησια σε 1-2 παιχνιδια, αλλα καμια σχεση με τα οργια που γινονταν μεχρι το 2001 υπερ του Ολυμπιακου, μη λεμε οτι θελουμε...

Το να μου το εδωσε ο Πειραιας, δν το καταλαβαινω...υπαρχει συμβαση που λεει οτι ολα τα πρωταθληματα ειναι δικα σας και τα δινετε κ σε καναν αλλο οποτε θελετε? Παντα καποιος κερδιζει και καποιος χανει, δε σημαινει αυτο οτι ο νικητης το πηρε επειδη του το εδωσε ο ηττημενος...και μην ξεχνας οτι πηρες και τα 2 ντερμπι περυσι και παρολ' αυτα, εμεινες δευτερος και εγινες ρομπα στα play-off, με αποτελεσμα φετος να μν παιζεις Ευρωπη...αρα, που ησουν καλυτερος?

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1117 στις: 21/09/10, 09:44 »
Καλύτερα να μείνει η διαιτησία απ'όλους εκτός της κουβέντας γιατί πράγματι άκρη δεν θα βγει.
Από την πλευρά μου θέλω να τονίσω πως στο παιχνίδι της διαιτησίας δεν παίζουν μόνο ο ΟΣΦΠ και ο ΠΑΟ,αλλά και όλοι οι λοιποί συμμετέχοντες,αναλογικά του μεγέθους τους πάντα.
Τώρα για το θέαμα που παρακολουθούμε τι να πούμε...?
Ελπίζω για τον Ολυμπιακό με τον χρόνο και τα παιχνίδια να στρώσει λίγο η κατάσταση,γιατί πιστεύω πως υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1118 στις: 21/09/10, 09:47 »
Δε μιλαμε για φετος, αλλα στο παρελθον εχουν γινει εγκληματα υπερ του ΟΣΦΠ...αλλα ασ' το αυτο...για φετος, που το ειδες οτι θα το παρει με διαιτησια αλλη ομαδα? Απο το πεναλτυ του Δαλουκα στη 2η αγωνιστικη??

Εχουμε 27 αγωνιστικες ακομα, κρατα και μια πισινη...

Και τελος, σου αρεσε αυτο που ειδες με Πανσερραϊκο?? Δηλαδη, ειδες μια ομαδα που παιζει καλα? Εγω αν ημουν Ολυμπιακος, θα ημουν πολυ διστακτικος με αυτη την εμφανιση...

να μιλαμε και για φετος και για περσι και για οποτε θες! μπορει να εχουμε 27 αγωνιστικες, ωστοσο αυτο που βλεπουμε τα τελευταια χρονια ειναι οτι η διαιτησια πηγαινει κοντρα τον ολυμπιακο (και αρκετες αλλες ομαδες μικροτερες, to be honest) και ευννοει κατα καποιο τροπο τον παναθηναικο.  δεν ξερω και γι' αυτο δεν λεω οτι ειναι πουλημενοι, αλλα ολοι οι διαιτητες λιγο πολυ θελουν να τα εχουν καλα με τους προεδρους των ομαδων για να ανεβαινουν στη fifa. ξεχνας για παραδειγμα τα περσινα διαιτητικα εγκληματα; αν ημουν παναθηναικος δε θα πανηγυριζα και θα παραδεχομουν οτι μου το δωσε ο πειραιας, οπως επισης οτι ο αρης με βοηθησε οσο δεν πηγαινε (χωρις ενδεχομενο δόλο, απλά λέμε).

Δε το πολυκατάλαβα αυτό. Πώς βοήθησε ο Άρης? Οκ, μας πήραν 4 βαθμούς,  αλλά πολύ δύσκολα και λιγο έλειψε στο δεύτερο ματς να πάρουμε εμείς τρίποντο. Τώρα αν λες που κερδίσαμε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, οκ αλλά δεν ήμασταν οι μόνοι. Και τι δόλο θα μπορούσαμε να έχουμε? Κάποιοι μπαοκτσήδες λέγαν ότι θα μας δώσει ο ΠΑΟ το κύπελλο κ τέτοια αστεία...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1119 στις: 21/09/10, 09:58 »
το 2001(με τον Κυράστα) που αναφέρθηκε ήταν η μοναδική χρονιά που ο ΠΑΟ πρόβαλε αντίσταση στον ΟΣΦΠ,γιατί τις προηγούμενες χρονιές απλά δεν είχε αντίπαλο.
Δεν νομίζω πως το ζητούμενο από τον καθένα είναι να ψάξει και να βρει αποσπασματικά φάσεις ή και παιχνίδια που ευνοήθηκε ο αντίπαλος για να τα παραθέσει σαν επιχειρήματα δικαιολογόντας την ομάδα του.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1120 στις: 21/09/10, 10:02 »
λεω και για τα 2 που ανεφερες joe. οπως επισης στο κυπελλο ηταν σαν να μην κατεβηκατε στο γηπεδο  ::)

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1121 στις: 21/09/10, 10:29 »
Στο κύπελλο αυτοί ήταν πιο χαλαροί κι από μας. Άλλο που το πήρανε. Αλλά αυτό για τον δόλο δεν αταλαβαίνω. Σε τί μας ωφέλησε εμάς αυτή η ιστορία?
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1122 στις: 21/09/10, 15:16 »
τα τελευταια χρονια ειναι οτι η διαιτησια πηγαινει κοντρα τον ολυμπιακο

Αν ένας μόνιμος κάτοικος της Ταιλάνδης πάει να μείνει στο Αγρίνιο καλοκαιριάτικα, θα αισθανθεί ότι πήγε σε μια δροσερή πόλη! Κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και με σένα ρε Garvin... (όπου Ταιλάνδη βάλε τα χρόνια μέχρι και το 2009-2010 και όπου Αγρίνιο βάλε την περσινή σεζόν)...

(και αρκετες αλλες ομαδες μικροτερες, to be honest)
Ευτυχώς που το αναγνωρίζεις! Άραγε στα μεταξύ σας παιχνίδια (Ολυμπιακός - "μικρή" ομάδα) η διαιτησία ήταν 50-50? Γιατί θυμάμαι τρελές διαιτησίες ΚΑΙ πέρσι...



Υ.Γ.  Τώρα για τα άλλα που λες (δεν υπάρχουν οπαδοί άλλων ομάδων, μόνο αντιολυμπιακοί, ότι ο Άρης βοήθησε τον ΠΑΟ - λες και έπρεπε ντε και καλά να νικήσει για να χαρεί ο Πειραιώτης - κλπ) τι να σχολιάσουμε...

Υ.Γ.2. Πιστεύεις πραγματικά ότι έχεις καλύτερη ομάδα από ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, άντε και Άρη? Μου άρεσε που σχολίασες και θετικά τον Πάντελιτς που όλη η χώρα γέλαγε με το τετ-α-τετ του...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1123 στις: 21/09/10, 17:58 »
εγω ειδα οτι οταν επαιζε ο ολυμπιακος με τον αρη περσι, ο αρης παιζει κ να εκανε το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας του, και συγχαρητηρια που μας νικησε. δεν ειδα τον ιδιο τσαμπουκα και στον τελικο κυπελλου ομως, αυτο ειπα μόνο.

το αλλο με την ταιλανδη δεν το πιανω μαλλον ειμαι λιγο κουλίδου.

αλλη η διαιτησια που αλλοιωνει το αποτελεσμα, και αλλη η διαιτησια που δινει ή δεν δίνει φάσεις του στυλ ''ειναι-δεν ειναι''.
ΣΑΦΩΣ πιστευω πως εχω καλυτερη ομαδα, αλλα δεν αρκει να το πω εγω, αλλα η ιδια η ομαδα στο γήπεδο. Γιατί ναι, ο Ριερα ειναι καλυτερος από άλλα αριστερά extrem, ο Mellberg πιο εμπειρος απο αλλα center back, ο Ιbagaza πιο inspired δεκαρι απο άλλα δεκαρια κλπ κλπ αλλα αν ολοι αυτοι δεν μπορέσουν να συνεργαστούν δε θα παει καλα η ομαδα. Ειμαι κι εγω λοιπον ενας αισιοδοξος οπαδος που πιστευει οτι η ομαδα θα δεσει και με αυτον τον τροπο θα πετυχομεν.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1124 στις: 21/09/10, 18:10 »
.
ΣΑΦΩΣ πιστευω πως εχω καλυτερη ομαδα, αλλα δεν αρκει να το πω εγω, αλλα η ιδια η ομαδα στο γήπεδο. Γιατί ναι, ο Ριερα ειναι καλυτερος από άλλα αριστερά extrem, ο Mellberg πιο εμπειρος απο αλλα center back, ο Ιbagaza πιο inspired δεκαρι απο άλλα δεκαρια κλπ κλπ αλλα αν ολοι αυτοι δεν μπορέσουν να συνεργαστούν δε θα παει καλα η ομαδα.

..

Με τη μόνη διαφορά ότι εδώ μιλάμε για μπάλα.....και όχι για manager.....
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/10, 18:42 από master of puppets »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
23104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
19006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ