Αποστολέας Θέμα: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...  (Αναγνώστηκε 118065 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #150 στις: 24/08/07, 16:30 »
Σαν τι δλδ να κάνουμε ρε Αγγέλα?
Να πάρουμε τα κουβαδάκια μας και να πάμε στο βουνό να σβήσουμε καμια φωτιά?  ???

Σίγουρα το να καίγονται όλα τα δάση και να λέει κάποιος ''πρέπει να κάνουμε κάτι'' είναι το πιο εύκολο...
Αλλά αν δεν προσδιοριστεί αυτό το ''κάτι'', τότε δεν...

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #151 στις: 24/08/07, 17:54 »
Εγω παντως, πιστευω οτι το πιο ευκολο πραγμα που μπορουμε να κανουμε , ειναι να βγουμε εκει εξω και να βοηθησουμε τους πυρομανεις  ;D
Βαλε και συ μια φωτια! Μπορεις!

Περα απο το μαυρο χιουμορ, δεν υπαρχει τιποτα που μπορουμε να κανουμε.... Οτι μπορει να γινει, γινεται ηδη.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #152 στις: 24/08/07, 18:03 »
Το μόνο που μπορείτε να κάνετε οι ενήλικοι, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει, πρέπει περιμένει ως την 16η Σεπτεμβρίου...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #153 στις: 24/08/07, 20:18 »
που θα πάει αυτή η κατασταση ρε γ**ώτο??!!! 2 μήνες τώρα συνέχεια πυρκαγιές!!! Δηλαδή τόσο ανευθυνος είναι ο κόσμος? Δεν ξέρει ότι αν καίει χόρτα με 6 μποφορ και 42 βαθμους θα προκαλέσει πυρκαγια, δεν ξέρει ότι αν πετάξει το τσιγάρο του αναμενο μπορεί να κάψει ένα δασος?

Και στην τελική κακό δικό μας είναι!! Το οξυγονο που αναπνέουμε ελαττώνεται! η φύση θα βρει τρόπο και θα επιβιώσει...Ο ανθρωπος να δω πως στο καλό θα την βγάλει καθαρή!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #154 στις: 24/08/07, 20:24 »
Δεν ξέρει ότι αν καίει χόρτα με 6 μποφορ και 42 βαθμους θα προκαλέσει πυρκαγια, δεν ξέρει ότι αν πετάξει το τσιγάρο του αναμενο μπορεί να κάψει ένα δασος?
Και τόση γκαντεμιά πιά? Δηλαδή τυχαίνει ταυτόχρονα 3 ή παραπάνω άτομα να καίνε την ίδια ώρα χόρτα, ή να πετάνε αναμμένο το τσιγάρο τους??!

Δυστυχώς όλες αυτές οι πυρκαγιές ξεκίνησαν από εμπρηστές!! Και γι αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι..

Αποσυνδεδεμένος Ariel_1

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Είμαι αυτό που κυνηγάω...
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #155 στις: 24/08/07, 20:37 »
1.ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ...
2.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ Η ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?ΘΑ ΣΒΗΝΑΜΕ ΤΙςΣ ΦΩΤΙΕΣ? ???
προχθές κατέβαινα από Αθήνα με το λεωφορείο και κοιτάζω απο α παράθυρο. αυτό που αντικρίζω είναι καπνός, και αμέσως σκέφτομαι: πάλι φωτιές. ευτυχώς σταμάτησαν δυο τύποι με το ιχ τους και με όποιον τρόπο μπορούσαν προσπαθούσαν να περιορίσουν την φωτιά. τηλεφώνησαν στην τροχαία και σε λίγα λεπτά ήρθε όχημα πυροσβεστικές. ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι που σέβονται την φύση ακόμα.
αυτό που πρέπει όλοι μας να κάνουμε είναι να είμαστε προσεκτικοί: να μην πετάμε το τσαιγάρο μας από το παράθυρο του αυτοκινήτου (πράξη που πολλές φορές γίνεται ενστικτοδώς).

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #156 στις: 24/08/07, 20:55 »
Αγγέλα δε μου λες. Ποιός είναι αρμόδιος να "κάνει κάτι" ?

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #157 στις: 24/08/07, 23:52 »
Δεν ξερω ποιος μπορει να κανει κατι αλλα σημερα πεθαναν 19 ανθρωποι κ αγνοουνται αυτη την ωρα κ 4 παιδια!Εγω πηγα σε ολες τις πορειες διαμαρτυρηθηκα για την Παρνηθα αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω.Τι ανθρωποι υπαρχουν σημερα που βαζουν φωτιες σε κατοικημενες περιοχες?Ολα σε ευρω μετρανε πια?
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #158 στις: 24/08/07, 23:57 »
Και είναι και οι εκατοντάδες που κρέμεται η ζωή τους από μία κλωστή. Αμα δεν μας πάει καλά αυτή η νύχτα αύριο το πρωί θα ξυπνήσουμε με πολύ κακά μαντάτα.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #159 στις: 25/08/07, 00:08 »
Αγγέλα δε μου λες. Ποιός είναι αρμόδιος να "κάνει κάτι" ?

Πρέπει να είσαι αρμόδιος για να κάνεις κάτι;  ??? ???
Όλοι μπορούμε να ευαισθητοποιηθούμε. Εκτός από το να προσπαθούμε να γίνουμε εμείς καλύτεροι, μπορούμε να βοηθήσουμε και τους άλλους να γίνουν. Να μιλάμε όσο πιο συχνά γίνεται γι' αυτό το θέμα. Να συμμετέχουμε σε πορείες, σε οργανώσεις όπως η wwf και η greenpiece, να εξηγούμε στους γύρω μας γιατί είναι κακό να πετάξεις κάτω ακόμη κι ένα σκουπιδάκι. Αν σεβόμαστε τους εαυτούς μας, πρέπει να σεβαστούμε και το περιβάλλον. Η γη δεν είναι δική μας, αλλά την δανειστήκαμε από τα παιδιά μας. Άλλοι την βλέπουν σαν επένδυση. Εμείς ας την δούμε σαν άνθρωποι...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #160 στις: 25/08/07, 00:10 »
Παρακαλώ μην ανοίγετε καινούργια θέματα με πανομοιότυπα ήδη υπάρχοντα που μάλιστα είναι ενεργά.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #161 στις: 25/08/07, 00:19 »
Για μενα πρεπει να κυρηχθει εθνικο πενθος!Κ αυτο το κρατος μετρα φυλαξης δεν παιρνει ποτε!!Ελεος!!Ξαναψηφιστε τους κ τους μεν κ τους δε.Να δουμε τι θα καταλαβετε!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #162 στις: 25/08/07, 00:20 »
Αγγέλα δε μου λες. Ποιός είναι αρμόδιος να "κάνει κάτι" ?

Πρέπει να είσαι αρμόδιος για να κάνεις κάτι;  ??? ???
Όλοι μπορούμε να ευαισθητοποιηθούμε. Εκτός από το να προσπαθούμε να γίνουμε εμείς καλύτεροι, μπορούμε να βοηθήσουμε και τους άλλους να γίνουν. Να μιλάμε όσο πιο συχνά γίνεται γι' αυτό το θέμα. Να συμμετέχουμε σε πορείες, σε οργανώσεις όπως η wwf και η greenpiece, να εξηγούμε στους γύρω μας γιατί είναι κακό να πετάξεις κάτω ακόμη κι ένα σκουπιδάκι. Αν σεβόμαστε τους εαυτούς μας, πρέπει να σεβαστούμε και το περιβάλλον. Η γη δεν είναι δική μας, αλλά την δανειστήκαμε από τα παιδιά μας. Άλλοι την βλέπουν σαν επένδυση. Εμείς ας την δούμε σαν άνθρωποι...
Δηλαδή η προφύλαξη των δασών είναι έργο και καθήκον των πολιτών?

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: KAINE THN EΛΛΑΔΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!
« Απάντηση #163 στις: 25/08/07, 00:21 »
Αγγέλα δε μου λες. Ποιός είναι αρμόδιος να "κάνει κάτι" ?

Πρέπει να είσαι αρμόδιος για να κάνεις κάτι;  ??? ???
Όλοι μπορούμε να ευαισθητοποιηθούμε. Εκτός από το να προσπαθούμε να γίνουμε εμείς καλύτεροι, μπορούμε να βοηθήσουμε και τους άλλους να γίνουν. Να μιλάμε όσο πιο συχνά γίνεται γι' αυτό το θέμα. Να συμμετέχουμε σε πορείες, σε οργανώσεις όπως η wwf και η greenpiece, να εξηγούμε στους γύρω μας γιατί είναι κακό να πετάξεις κάτω ακόμη κι ένα σκουπιδάκι. Αν σεβόμαστε τους εαυτούς μας, πρέπει να σεβαστούμε και το περιβάλλον. Η γη δεν είναι δική μας, αλλά την δανειστήκαμε από τα παιδιά μας. Άλλοι την βλέπουν σαν επένδυση. Εμείς ας την δούμε σαν άνθρωποι...

+1000000000

Βασικά, την γη την βλέπουμε σαν κάτι που απλά ζούμε επάνω της...!! Τί και αν κρούουν τον κοδωνα του κινδύνου οι οικολογικές οργανώσεις , τί και βλέπουμε καθημερινά τι κλίμα να τροποποιείται...Εμείς τον χαβά μας.... Μήπως τελικά μας αξίζει αυτό που θα πάθουμε?? >:( >:( Στο κάτω κάτω  εμείς φτάσαμε τον πλανήτη σε αυτά τα χάλια!!!
Δεν ξέρω ρε παιδιά! Πώς επιτέλους μπορούμε να αφυπνίσουμε και τους άλλους????
         Και αν δεν θέλουν να πάρουν ενεργή δράση κάποιοι, εστω να μην πάρουν αρνητική ή μαλλον να σταματήσουν να παίρνουν αρνητική θέση σε αυτό το θέμα , δηλαδή να σταματήσουν να ''πληγώνουν'' το περιβάλλον......

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #164 στις: 25/08/07, 00:25 »
Υπαρχει η νοοτροπια του οτι το κακο γινεται μακρια μου οποτε δεν με αγγιζει.Υπαρχει η νοοτροπια του εμεις ειμαστε καλα,αλλοι καιγονται!Για αυτο δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #165 στις: 25/08/07, 00:35 »
Φίλε Αλχημιστή, και οι νοτροπίες που περιγράφεις να μην υπήρχαν, τα δάση θα συνεχίζονταν να καίγονται! ;)
Γιατί τις φωτιές δεν τις βάζουν οι πολλοί αλλά οι λίγοι... ελάχιστοι...
Δυστυχώς, οι πυρκαγιές είναι ένα πρόβλημα για το οποίο όμως δεν μπορούν να κάνουν κάτι οι πολίτες πέρα απ το να συμμετέχουν σε πορείες και να κόβουν τα δέντρα της αυλής τους σαν μια τελευταία προσπάθεια για να μην καεί το σπίτι τους! :-\

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #166 στις: 25/08/07, 00:36 »
Υπαρχει η νοοτροπια του οτι το κακο γινεται μακρια μου οποτε δεν με αγγιζει.Υπαρχει η νοοτροπια του εμεις ειμαστε καλα,αλλοι καιγονται!Για αυτο δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα!

Ο ''ωχαδερφισμός'' που μας διέπει!!!!!! Εγωιστές, ατομικιστές!!! Μόνο όταν πάρει φωτιά το δικό μας σπίτι θα μας νιάξει!!!!! Και τότε θα αρχίζουμε να φωνάζουμε...!!!!!!!!!!!!! >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #167 στις: 25/08/07, 00:41 »
Ναι ρε παιδιά αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Όλους μας νοιάζει, άλλους περισσότερο, άλλους λιγότερο. Το πρόβλημα είναι αλλού. Ότι κάποιους άλλους τους νοιάζει λιγότερο από όσο θα έπρεπε..

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #168 στις: 25/08/07, 00:44 »
Υπαρχει η νοοτροπια του οτι το κακο γινεται μακρια μου οποτε δεν με αγγιζει.Υπαρχει η νοοτροπια του εμεις ειμαστε καλα,αλλοι καιγονται!Για αυτο δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα!

Ο ''ωχαδερφισμός'' που μας διέπει!!!!!! Εγωιστές, ατομικιστές!!! Μόνο όταν πάρει φωτιά το δικό μας σπίτι θα μας νιάξει!!!!! Και τότε θα αρχίζουμε να φωνάζουμε...!!!!!!!!!!!!! >:( >:(
Κάνεις λάθος!! Φωνές έχουν ακουστεί αρκετές και συνεχίζουν να ακούγονται!! Και όχι μόνο από άτομα που κάηκε το σπίτι τους!!
Τι προτείνεις δλδ να κάνουμε? ::) Και τι έχεις κάνει προσωπικά? ::)

Ξαναλέω, η λύση του προβλήματος των πυρκαγιών (αν υπάρχει, που θεωρητικά υπάρχει μια και όλα τα προβλήματα έχουν λύση) δεν εξαρτάται από εμάς, τους απλούς πολίτες!!

 

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #169 στις: 25/08/07, 00:46 »
, η λύση του προβλήματος των πυρκαγιών  δεν εξαρτάται από εμάς, τους απλούς πολίτες!!
Κι όμως. Τί είπαμε ότι έχουμε στις 16 Σεπτεμβρίου, gers? :P

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #170 στις: 25/08/07, 00:58 »
, η λύση του προβλήματος των πυρκαγιών  δεν εξαρτάται από εμάς, τους απλούς πολίτες!!
Κι όμως. Τί είπαμε ότι έχουμε στις 16 Σεπτεμβρίου, gers? :P

Ακριβως!!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #171 στις: 25/08/07, 01:01 »
, η λύση του προβλήματος των πυρκαγιών  δεν εξαρτάται από εμάς, τους απλούς πολίτες!!
Κι όμως. Τί είπαμε ότι έχουμε στις 16 Σεπτεμβρίου, gers? :P

Και τι θα αλλάξει ρε Raz? ::)
Όποια κυβέρνηση και να βγάλουμε, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι...  

Δε νομίζω πως σε μια προεκλογική περίοδο συμφέρει και πολύ την κυβέρνηση να έχουμε νέες πυρκαγιές! :-\
Αρχίσω να πιστεύω πως τα αίτια των πυρκαγιών βρίσκονται εκτός χώρας, και το γεγονός ότι φωτιές ανάβουν καθημερινά σε ολόκληρη τη Μεσόγειο, με κάνει να το πιστεύω αυτό ακομη περισσότερο.. :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 25/08/07, 01:05 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #172 στις: 25/08/07, 01:04 »
Eκτος αν μειωθουν τα ποσοστα τους κ καταλαβουν οτι ο κοσμος τους γυρναει την πλατη ;)
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #173 στις: 25/08/07, 01:06 »
Αλχημιστη, εσυ αλλη κυβερνηση, και να σαι σιγουρος οτι απαξ και βγει αλλη κυβερνηση οι φωτιες θα σταματησουν...
Δε φταινε οι μλκς που τις βαζουν, οι κυβερνησεις φταινε...  ::)


χαμος.... χαμος...
Εγω σημερα ακουσα μια μητερα να κλαιει και να τσιριζει, και να ζηταει βοηθεια μεσω τηλεφωνου για το παιδι της για να σωθουν απ τη φωτια... Ο,τι πιο συγκλονιστικο εχω ζησει.....
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #174 στις: 25/08/07, 01:12 »
Υπαρχει η νοοτροπια του οτι το κακο γινεται μακρια μου οποτε δεν με αγγιζει.Υπαρχει η νοοτροπια του εμεις ειμαστε καλα,αλλοι καιγονται!Για αυτο δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα!

Ο ''ωχαδερφισμός'' που μας διέπει!!!!!! Εγωιστές, ατομικιστές!!! Μόνο όταν πάρει φωτιά το δικό μας σπίτι θα μας νιάξει!!!!! Και τότε θα αρχίζουμε να φωνάζουμε...!!!!!!!!!!!!! >:( >:(
Κάνεις λάθος!! Φωνές έχουν ακουστεί αρκετές και συνεχίζουν να ακούγονται!! Και όχι μόνο από άτομα που κάηκε το σπίτι τους!!
Τι προτείνεις δλδ να κάνουμε? ::) Και τι έχεις κάνει προσωπικά? ::)

Ξαναλέω, η λύση του προβλήματος των πυρκαγιών (αν υπάρχει, που θεωρητικά υπάρχει μια και όλα τα προβλήματα έχουν λύση) δεν εξαρτάται από εμάς, τους απλούς πολίτες!!

 

 Ρε gers χαλάρωσε επιτέλους!! Δεν εννοώ εσένα και μένα !!! Και φυσικά 'εχουν ακουστεί φωνές!!! Ποιός είπε τέτοιο πράγμα???????? Μιλάω για τους ανθρώπους που ετο σύνολο τους είναι αδιάφοροι για το περιβάλλον!!!!!!!!!!! Και ούτε κοκορεύτηκα ότι έχω κάνει σπουδαία πράγματα , ξεκόλλα!! Αλλά στην ηλικία που είμαι προσπαθώ να κάνω όσα μπορώ, όπως το να είμαι μέλος της greenpeace, να κάνω ανακύκλωση και γενικώς όσα μπορώ έστι ώστε να μην επιβαρύνω το περιβάλλον!! Δεν έιπα ποτέ να πάρει ο καθένας μας μια μάνικα και να τρέχει όπου βρει φωτιά για να την σβήσει!!!!!!!!!!!!!!
 Και όμως , κάνεις λάθος! Εξαρτάται και από εμάς τους πολίτες!! Γιατί πολίτης τλι σημαίνει?? ''Εκλέγειν και εκλέγεσθαι''....  Όποιος κατάλαβε , κατάλαβε......

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 17:51
από ENAS
4 Απαντήσεις
2149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 09:13
από FSL
0 Απαντήσεις
1434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/05, 11:21
από Stergios Kourou
4 Απαντήσεις
2328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 15:08
από Fusalida
55 Απαντήσεις
16195 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 13:13
από UNPLAGGED
1 Απαντήσεις
1958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 06:43
από gkou
13 Απαντήσεις
3709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 09:07
από mantinada
5 Απαντήσεις
3024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 21:56
από armagedon
51 Απαντήσεις
14048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 11:41
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
2403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:15
από happydreamer