Αποστολέας Θέμα: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...  (Αναγνώστηκε 118074 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #275 στις: 26/08/07, 13:22 »
Είδα και το άλλο τώρα και άρχισαν να μου πέφτουν τα μαλλιά....Ένας παπάς με το σταυρό και άλλος ένας κρατώντας μια τεράστια εικόνα να κοιτούν τη φωτιά και να προσπαθούν να τη διώξουν υποθέτω με ψαλμούς...
Και η κάμερα εκεί βρήκε να κάνει ζουμ...

Στην απελπισια του ο καθενας....
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #276 στις: 26/08/07, 13:22 »
Παιδιά κι εμένα μου φάνηκε τελείως κουλό το σκηνικό με τους παπάδες αλλά ο καθένας το παλεύει όπως ξέρει και μπορεί.. Σε τέτοιες περιπτώσεις απελπισίας δε μου φαίνεται ωραίο να σχολιάζουμε τέτοια περιστατικά.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #277 στις: 26/08/07, 13:24 »
Μιλάμε για οικολογική συνείδηση...αλήθεια, τι ακριβώς έχει κάνει η συντεταγμένη πολιτεία εδώ και χρόνια ώστε να την αναπτύξει; Ποια ακριβώς περιβαλλοντικά προγράμματα υφίστανται που αφορούν τις σχολικές αίθουσες και θα διαμορφώσουν σχετικές ευαισθησίες ήδη από την παιδική ηλικία; Εκτός κι αν θεωρούμε πως η πολιτεία οφείλει να αδιαφορήσει και να αφήσει το ζήτημα να το διαχειριστεί αποκλειστικά και μόνο η ατομική/οικογενειακή πρωτοβουλία.

Schizm θα συμφωνήσω μαζί σου...! Είναι ένα μέρος του τρόπου ζωής που μας έχουν επιβάλλει να ζούμε, δηλαδή να νοιαζόμαστε μόνο για το πόσα λεφτά θα βγάλουμε, αν θα αγοράσουμε ακριβό αυτοκίνητο και γενικώς να παρεκκλίνουμε από τα προβλήματα μας...!! Η πολιτεία στα 12 χρόνια εκπαίδευσης στο σχολείο το μόνο που μας μαθαίνει είναι πως θα είμαστε αριβίστες και ανταγωνιστές....!!!!Πού καιρός για ανάπτυξη οικολογικής συνείδησης ή μάλλον συνείδησης γενικότερα  όταν έχουμε να κάνουμε θρησκευτικά και προετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για τις πανελλήνιες????!!!!!
    Ναι αν είχαμε κόψει την φόρα στους επίδοξους οικοπεδοφάγους και ιδιοκτήτες αυθαιρέτων όταν έπρεπε , τώρα δεν θα κλαίγαμε τα δάση και κυρίως τις 60 βάλε ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν....! Και αυτό γιατί διαμαρτυρόμαστε μόνο αν γίνει το κακό και μάλιστα στο σπίτι μας....!! Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να οργανωθούμε επιτέλους...! Να απαιτήσουμε αυτά που τόσα χρόνια αρνήθηκαν να μας δώσουν για να τα κάνουν κινητή και ακίνητη περιουσία τους...!!  Είτε αυτό λέγεται πορείες και διαμαρτυρίες, είτε ακόμα και ιντερνετ μέσω των μπλογκς....! Δεν ξέρω, διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά δεν πρέπει επιτέλους να ξεκουνηθούμε...?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #278 στις: 26/08/07, 13:25 »
Η εικονα με τους ιερωμενους προκειται απο τη φωτια κοντα στην Αγια Σκεπη ( μοναστηρι ). Οι συγκεκριμενοι ειναι μοναχοι. Για την ιστορια, το μοναστηρι δεν καηκε, εκτος απο εξωτερικα κτιρια
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #279 στις: 26/08/07, 13:26 »
Θα ήθελα για μια ακόμα φορά να σας παρακαλέσω όποιοι έχουν ανιχνεύσει το λεγόμενο "συντονισμένο σχέδιο" και τους σκοπούς που κρύβονται πίσω από αυτό να το παραθέσουν προς γνώση όλων.. Δεν νομίζω ότι το να μιλάμε αόριστα προσφέρει κάτι.. Γνώμη μου ???

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #280 στις: 26/08/07, 13:27 »
Η πολιτεια πρεπει να ξεκουνηθει κ να παρει σοβαρα μετρα αντιμετωπισης κ κυριως ΠΡΟΛΗΨΗΣ τετοιων φαινομενων......
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #281 στις: 26/08/07, 13:28 »
Ακομα ειναι μπερδεμενα τα πραγματα φιλε faser. Ομως λενε για εξωτερικο σχεδιο, με υπευθυνους πρακτορες. Αλλοι λενε για σατανιστικη οργανωση, αλλοι για αντιπολιτευτικα κολπα ( ειλικρινα τα 2 τελευταια δεν τα πιστευω ), αλλοι για οικοπεδοφαγους...Οποιοι και να ειναι η καταστροφη ειναι καταστροφη
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #282 στις: 26/08/07, 13:31 »
Οποιοι και να ειναι η καταστροφη ειναι καταστροφη
Ακριβώς....Και ουτε σε 30 χρόνια δεν πρόκειται να ξαναγίνει αυτό που ήταν...Μην πω αν συνεχίσουμε έτσι θα πάμε και χειρότερα..... >:(

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #283 στις: 26/08/07, 13:34 »
Παναγιώτη λένε πως δημιουργήθηκε ταμειό για τους πυροπαθείς.Προεκλογικό κόλπο ή όχι κάποια κόμματα προσέφεραν μέρος του προεκλογικού τους προϋπολογισμού.
Έτσι για την ιστορία η εκκλησία που η περιουσία της φτάνει να ξεχρεώσουμε αν όχι όλο το μεγαλύτερο μέρος του δημοσίου χρέους της χώρας δεν προσέφερε τίποτα.
Ξέρουν μόνο να πουλάνε οικόπεδα απ όσα τους ανήκουν σε ξένους επενδυτές....εκεί να δεις ομορφιά...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #284 στις: 26/08/07, 13:36 »
εγώ πάντως δεν νομίζω ότι με το να γίνουν 5 πορείες διαμαρτυρίας θα αλλάξει κάτι....

Το θέμα είναι : 1ον να πάρει μέτρα το κράτος. Δηλαδή :
-Να δώσει περισσότερο εξοπλισμό στο πυροσβεστικό σώμα
-Να βάλει άτομα και πυροσβέστες να φυλάνε (πρωί-βράδυ) τις περιοχές με αυξημένη επικινδυνότητα, έτσι και συλλήψεις θα γίνονται και η φωτιές θα προλαμβάνονται έγκαιρα
-Να βάλει άτομα των δήμων να μαζέψουν τα ξερά χόρτα
και γενικά να οργανωθεί

και 2ον ο καθένας μας να ευααισθητοποιηθεί στην καθημερινότητα του
- Να μην πετάει αναμενα τσιγάρα
- Να μην κάνει ηλεκτροκόληση
- Να μην καίει χόρτα και σκουπίδια


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #285 στις: 26/08/07, 13:36 »
Ακομα ειναι μπερδεμενα τα πραγματα φιλε faser. Ομως λενε για εξωτερικο σχεδιο, με υπευθυνους πρακτορες. Αλλοι λενε για σατανιστικη οργανωση, αλλοι για αντιπολιτευτικα κολπα ( ειλικρινα τα 2 τελευταια δεν τα πιστευω ), αλλοι για οικοπεδοφαγους...Οποιοι και να ειναι η καταστροφη ειναι καταστροφη

Έχεις δίκιο Freemind..

Πάντως παιδιά, η ανθρώπινη ζωή είναι πάνω από όλα και συλληπητήρια στις οικογένειες αυτών που χάθηκαν άδικα.. Αλλά η εικόνα των ανύποπτων ζώων, τα οποία δεν φταίνε σε τίποτα, να καίγονται ουρλιάζωντας στα δάση δεν ξέρω, μου προκαλεί άσχημα συναισθήματα (το λιγότερο).. Δεν ξέρω, αν και όταν βρουν τους υπαίτιους, αν θα πρέπει να κρατήσουμε το πολιτισμικό μας επίπεδο ή να τους τιμωρήσουμε με τον ίδιο τρόπο.. Πραγματικά δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #286 στις: 26/08/07, 13:39 »
Η καταστροφη ειναι απιστευτη και μοιαζει σαν επιδειξη δυναμης απεναντι στην κυβερνηση...Ποιων? Μακαρι να ηξερα αλλα ειναι σαν να θελουν να πουν οτι ''αμα θελουμε εμεις την καιμε την Ελλαδα κε Κωστακη...''
Η θα μπορουσα να φανταστω ενα τηλεφωνημα στο προσωπικο τηλ του Πρωθυπουργου που να λεει ''Αν δεν προασπισεις αυτα και αυτα τα συμφεροντα θα την πληρωσει ολη η Ελλαδα''

Μπορει να ειμαι και φαντασιοπληκτος αλλα νομιζω οτι αν εξαιρεσουμε καποιους κωλοοικοπεδοφαγους που βρηκαν ευκαιρια να χτυπησουν και καποιες συμπτωματικες πυρκαγιες  ολη αυτη η καταστροφη αποτελει ενα μηνυμα στην κυβερνηση.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #287 στις: 26/08/07, 13:47 »
Παναγιώτη λένε πως δημιουργήθηκε ταμειό για τους πυροπαθείς.Προεκλογικό κόλπο ή όχι κάποια κόμματα προσέφεραν μέρος του προεκλογικού τους προϋπολογισμού.
Έτσι για την ιστορία η εκκλησία που η περιουσία της φτάνει να ξεχρεώσουμε αν όχι όλο το μεγαλύτερο μέρος του δημοσίου χρέους της χώρας δεν προσέφερε τίποτα.
Ξέρουν μόνο να πουλάνε οικόπεδα απ όσα τους ανήκουν σε ξένους επενδυτές....εκεί να δεις ομορφιά...

Δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό που λες μόνο που τα λεφτά δεν τα έχουν τα μοναστήρια. Τα έχουν οι μεγάλες εκκλησίες. Και δεν τα διαχειρίζονται οι μοναχοί αλλά οι μεγαλοπατέρες της εκκλησίας. Εκεί πρέπει να απευθύνεις το μνμ σου.
Και στην τελική, δεν καταλαβαίνω πως συνδέεται η απελπισία ενός μοναχού μπροστά στις φλόγες με το αν η εκκλησία θα βοηθήσει τους πληγέντες;
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #288 στις: 26/08/07, 13:51 »
Ναι μπορεί κάποια κόμματα τα προσφέρουν ένα ποσοστό από τον προεκλογικό τους αγώνα, όπως το Πασόκ ας πούμε που κάπου είδα πως προσφέρει το 30% του προυπολογισμου του από τον προεκλογικό του αγώνα στους πληγέντες...όπως είχα πει και κάπου πιο πάνω, αυτό , χωρίς να θέλω να διαφωνήσω  με αυτήν την ''επιδότηση'',αλλά  20 μέρες πριν από τις εκλογές βρωμάει ψηφοθηρία....!
   Ελπίζω πάντως να πιάσουν τους εμπρηστές (αν και πολύ αμφιβάλλω...!) και να τους κλείσουν μέσα ισόβια....για να μην πώ τίποτα χειρότερο....!!!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #289 στις: 26/08/07, 13:54 »
Εγω αυτο που βρισκω εξωφρενικο ειναι οτι υπαρχει μηδενικη προληψη...Η πολιτεια ειδικα μετα τα γεγονοτα Παρνηθας κ Πεντελης θα επρεπε να σκεφτει τα χειροτερα σεναρια..Κ ομως εγιναν τα ιδια κ δυστυχως αυτη τη φορα με θυματα κ παμπολες κατεστραμμενες περιουσιες.....Ειναι απλα τραγικο...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #290 στις: 26/08/07, 14:00 »
Εγω αυτο που βρισκω εξωφρενικο ειναι οτι υπαρχει μηδενικη προληψη...Η πολιτεια ειδικα μετα τα γεγονοτα Παρνηθας κ Πεντελης θα επρεπε να σκεφτει τα χειροτερα σεναρια..Κ ομως εγιναν τα ιδια κ δυστυχως αυτη τη φορα με θυματα κ παμπολες κατεστραμμενες περιουσιες.....Ειναι απλα τραγικο...

Η πολιτεία μας πάντα φρόντιζε να ενοσχύει τον στρατιωτικό και πολεμικό της εξοπλισμό...! Που λεφτά για πυροσβετηκά αεροπλάνα και οχήματα......  >:(

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #291 στις: 26/08/07, 14:02 »
Εγω αυτο που βρισκω εξωφρενικο ειναι οτι υπαρχει μηδενικη προληψη...Η πολιτεια ειδικα μετα τα γεγονοτα Παρνηθας κ Πεντελης θα επρεπε να σκεφτει τα χειροτερα σεναρια..Κ ομως εγιναν τα ιδια κ δυστυχως αυτη τη φορα με θυματα κ παμπολες κατεστραμμενες περιουσιες.....Ειναι απλα τραγικο...

Η πολιτεία μας πάντα φρόντιζε να ενοσχύει τον στρατιωτικό και πολεμικό της εξοπλισμό...! Που λεφτά για πυροσβετηκά αεροπλάνα και οχήματα......  >:(
Χωρις να το παιζω ειδικος εχω ακουσει οτι ο αριθμος των αεροπλανων που εχουμε ειναι ικανοποιητικος.Το προβλημα ειναι η οργανωση η συντηρηση και βεβαια το μεγεθος του γεγονοτος.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #292 στις: 26/08/07, 14:06 »
Εγω δν γενικευω...Μιλαω συγκεκριμενα...Κ ο στρατος θα μπορουσε να κανει πραγματα...Ας τους βαλει ολους σε επιφυλακη να κανουν περιπολιες στα δαση κ οπου να ναι..Κ αν αρνειται ο στρατος να παραχωρησει μοναδες γι αυτο το λογο ας διαταχτει..Οριζεται συνταγματικα αυτο χαλαρα..Επισης δν ακουσα πουθενα για ανεπαρκεια οχηματων κλπ..Απλα οτι εκει δν υπαρχουν εκει δν μπορουν να φτασουν κλπ..Ακουσα ομως για τρομερη ελλειψη οργανωσης για ανικανοτητα για μη σωστη ενημερωση κ διαφορα αλλα τετοια...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #293 στις: 26/08/07, 14:08 »
Ναι μπορεί κάποια κόμματα τα προσφέρουν ένα ποσοστό από τον προεκλογικό τους αγώνα, όπως το Πασόκ ας πούμε που κάπου είδα πως προσφέρει το 30% του προυπολογισμου του από τον προεκλογικό του αγώνα στους πληγέντες...όπως είχα πει και κάπου πιο πάνω, αυτό , χωρίς να θέλω να διαφωνήσω με αυτήν την ''επιδότηση'',αλλά 20 μέρες πριν από τις εκλογές βρωμάει ψηφοθηρία....!
 Ελπίζω πάντως να πιάσουν τους εμπρηστές (αν και πολύ αμφιβάλλω...!) και να τους κλείσουν μέσα ισόβια....για να μην πώ τίποτα χειρότερο....!!!!

Για να τα λέμε όλα το ΛΑΟΣ ανακοίνωσε ότι προσφέρει όλο το ποσό του προεκλογικού του προϋπολογισμού.Ο καθένας απ όπου μπορεί να πάρει....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #294 στις: 26/08/07, 14:10 »
Εγω δν γενικευω...Μιλαω συγκεκριμενα...Κ ο στρατος θα μπορουσε να κανει πραγματα...Ας τους βαλει ολους σε επιφυλακη να κανουν περιπολιες στα δαση κ οπου να ναι..Κ αν αρνειται ο στρατος να παραχωρησει μοναδες γι αυτο το λογο ας διαταχτει..Οριζεται συνταγματικα αυτο χαλαρα..Επισης δν ακουσα πουθενα για ανεπαρκεια οχηματων κλπ..Απλα οτι εκει δν υπαρχουν εκει δν μπορουν να φτασουν κλπ..Ακουσα ομως για τρομερη ελλειψη οργανωσης για ανικανοτητα για μη σωστη ενημερωση κ διαφορα αλλα τετοια...
Ναι ομως μιλαμε για μια κατασταση μετα..δηλαδη για προληψη..ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΜΜΕΝΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?
lunafreak Σ αυτο για το στρατο εχεις δικιο δηλαδη για περιπολειες αλλα οχι για κατασβεση γιατι τοτε θα εχουμε πολλα φανταρακια με κουβερτες θυματα.. :-\ >:(
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #295 στις: 26/08/07, 14:10 »
Χωρις να το παιζω ειδικος εχω ακουσει οτι ο αριθμος των αεροπλανων που εχουμε ειναι ικανοποιητικος.Το προβλημα ειναι η οργανωση η συντηρηση και βεβαια το μεγεθος του γεγονοτος.
Γιατί ξέρεις τον αριθμό αεροσκαφών Canadair που διαθέτουμε και βγάζεις αυθαίρετα συμπαράσματα? Γιατί ζητήσαμε βοήθεια από το εξωτερικό άραγε?
Και δεύτερον, τα λεφτά των προεκλογικών αγώνων που τάχα χαρίζουν τα κόμματα, είναι λεφτά που προέρχονται από το κρατικό προυπολογισμό, είναι λεφτά του ελληνικού λαού που αντί να σκορπούν δεξιά και αριστερά σε όλες τις μαλ***ες, να τα έδιναν να παίρναμε ενα Canadair παραπάνω, έναν πυροσβέστη παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/08/07, 14:18 από Vampovarotor »

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #296 στις: 26/08/07, 14:11 »
Ποια ανικανότητα και έλειψη οργάνωσης βρε παιδιά; Μη λέμε τα ίδια. Στην Ξάνθη ανάψανε 4 φωτιές ταυτόχρονα. Αυτές οι φωτιές σβήσανε γιατί απλά εκεί τα μέρη είναι πιο βατά και δεν είχε ανέμους. Στην Εύβοια που σε έπαιρνε ο άνεμος και στην Πελοπόννησο που είναι μέσα στα κατσάβραχα όταν σου ανάψουν 4 φωτιές που τις πηγαίνει ο αέρας όπου θέλει, πως να τις μαζέψεις; Όπως είπε κάποιος, κάθε δέντρο και δασοφύλακας. Και μην μπλέκεται τον στρατό. Ο στρατός δεν είναι για να σβήνει φωτιές. Δεν ξέρει να σβήνει φωτιές. Το πολύ πολύ να βοηθήσει στην απομάκρυνση των κατοίκων. Μην τα μπερδεύουμε τα πράγματα..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #297 στις: 26/08/07, 14:12 »
Οικοπεδοφάγοι από πίσω πάντως με τίποτα.Και με αφορμή τις τελευταίες φωτιές,
τείνω να πιστεύω πως ούτε και της Πάρνηθας ήτανε,αλλά οι ίδιοι που την έβαλαν
έκαναν και τους τωρινούς εμπρησμούς.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #298 στις: 26/08/07, 14:13 »
Για τα καμμενα απο δω κ περα πρεπει να γινει οτι γινει...Το λιγοτερο αναδασωσεις,μελετες για αντιπλημμυρικα εργα κλπ...Κ εγω αυτο ειπα μονο...Περιπολιες κλπ κ να σβηνουν τα αποκαιδια για να προσεχουν τις αναζωπυρωσεις...Μεχρι εκει ο στρατος..Αλλα ειναι πολυ σημαντικο...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #299 στις: 26/08/07, 14:13 »
Χωρις να το παιζω ειδικος εχω ακουσει οτι ο αριθμος των αεροπλανων που εχουμε ειναι ικανοποιητικος.Το προβλημα ειναι η οργανωση η συντηρηση και βεβαια το μεγεθος του γεγονοτος.
Γιατί ξέρεις τον αριθμό αεροσκαφών Canadair?

O αριθμος των Canadair ειναι παντως ειναι απτους μεγαλυτερους στην Ευρωπη τουλαχιστον ετσι δηλωνουν οι πολιτικοι.
Και αληθεια να λενε με τετοιο αερα δεν μπορουν να επιχειρησουν.Οποτε δωρο αδωρο...

Επισης ακουσα για καμποσα ελικοπτερα σινουκ που θα μπορουσαν να επιχειρησουν αλλα δεν ειχαν ανταλλακτικα... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 26/08/07, 14:16 από Fretwork »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 17:51
από ENAS
4 Απαντήσεις
2149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 09:13
από FSL
0 Απαντήσεις
1434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/05, 11:21
από Stergios Kourou
4 Απαντήσεις
2328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 15:08
από Fusalida
55 Απαντήσεις
16195 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 13:13
από UNPLAGGED
1 Απαντήσεις
1958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 06:43
από gkou
13 Απαντήσεις
3709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 09:07
από mantinada
5 Απαντήσεις
3024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 21:56
από armagedon
51 Απαντήσεις
14049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 11:41
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
2403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:15
από happydreamer