Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 147058 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Τρεις ώρες κούρδισμα για 5 τραγούδια..... ΕΛΕΟΣ.

Έτσι είναι οι μεγάλοι μουσικοί, σαν τον Μπετόβεν που όταν κουφάθηκε ούτε αυτός μπορούσε να χορδίσει ;D ;D :P :P

Πάντως παιδιά εμένα ο Μαχαιρίτσας δε μου ακούγεται έντεχνος ή ροκ. Πιο πολύ ποπ θα τον έκανα.

Έλεος ρε παιδιά...Ο Μαχαιρίτσας, αν και δεν είναι και από τους αγαπημένους μου, είναι από τους πρώτους που εισήγαγαν το έντεχνο ροκ στην ελλάδα μαζί με τον Παπακωνσταντίνου και τους Κατσιμιχαίους....Σε λίγο θα τον συγκρίνουμε και με την Britney Spears... :P :P :P Ελεος...

Και ναι όταν κάποιος είναι επαγγελματίας και καλός μουσικός , κουρδίζει 5 ώρες την κιθάρα του άμα θέλει να έχει καλό αποτέλεσμα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Συγνωμη, αλλα εαν το εκανε αυτο ο Μαχαιριτσας, τοτε μαλλον μπερδεψαμε το εντεχνο με το μασημενο ροκ...
Επισης, εαν καποιος κουρδιζει 5 ωρες μια κιθαρα 2 πραγματα συμβαινουν:
1) Δεν ξερει να κουρδιζει τη κιθαρα
2) Δεν ξερει καν τι ειναι κιθαρα και σε τι χρησιμευουν τα ομορφα πραγματακια στην ακρη του λαιμου :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ


Και ναι όταν κάποιος είναι επαγγελματίας και καλός μουσικός , κουρδίζει 5 ώρες την κιθάρα του άμα θέλει να έχει καλό αποτέλεσμα...
ΤΙ λες? :o
ειπαμε να μην την πεταμε ετσι..να σκεφτομαστε και λιγο...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Συγνωμη, αλλα εαν το εκανε αυτο ο Μαχαιριτσας, τοτε μαλλον μπερδεψαμε το εντεχνο με το μασημενο ροκ...
Επισης, εαν καποιος κουρδιζει 5 ωρες μια κιθαρα 2 πραγματα συμβαινουν:
1) Δεν ξερει να κουρδιζει τη κιθαρα
2) Δεν ξερει καν τι ειναι κιθαρα και σε τι χρησιμευουν τα ομορφα πραγματακια στην ακρη του λαιμου :D
Δεν θα μιλήσω για την κιθάρα γιατί εγω με το πιανο ασχολούμαι και δεν ξέρω και ακριβώς τι παίζει , οπότε μπορεί να χετε δίκιο....Αλλα νομίζω πως ο Μαχαιρίτσας ανήκει στην γενιά της μεταπολίτευσης, όπου μαζί με τον Νταλάρα, τον Παπακωνσταντίνου , τον Τσακνή και αυτούς φτιάξανε την νέα μουσική, την μουσική της μεταπολίτευσης , και εισήγαγαν το έντεχνο το οποίο και κορυφωθηκε με τους Κατσιμιχαίους, τον Ιωαννίδη, τους Πυξ Λαξ καλπ κλπ... Το ότι σε κάποιους δεν αρέσει, κατι που είναι δεκτό, δεν τους δίνει αυτομάτως το δικαίωμα να διαγράφουν 35 χρόνια καριέρας και προσπάθειας και στο κάτω κάτω και ποιοτικής μουσικής, το χω πει αυτό άπειρες φορες.......

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Το ότι σε κάποιους δεν αρέσει, κατι που είναι δεκτό, δεν τους δίνει αυτομάτως το δικαίωμα να διαγράφουν 35 χρόνια καριέρας και προσπάθειας και στο κάτω κάτω και ποιοτικής μουσικής, το χω πει αυτό άπειρες φορες.......


Πες τα ρε Μίκα! Όχι γιατί μερικοί εδώ μέσα τα ισοπεδώνουν όλα!!!
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Αν κάποιος είναι επαγγελματίας κιθαρίστας, παίρνει ένα χρωματικό χορδιστήρι και την ώρα που πίνει τη φραπεδιά πριν ξεκινήσει το πρόγραμμα στο μαγαζί που δουλεύει (εξού και το ''επαγγελματίας''), χορδίζει την κιθάρα το πολύ σε πέντε λεπτά για να προλάβουν να χορδίσουν και οι υπόλοιποι πάνω στο ίδιο χορδιστήρι, έτσι ώστε να μην υπάρχουν αποκλίσεις μεταξύ τους στο χόρδισμα με αποτέλεσμα τα φρικτά διακροτήματα.

Εντάξει, μπορεί να μην είναι και τόσο καλή κατασκευή η κιθάρα του Μαχαιρίτσα (είναι και δωδεκάχορδη) και να είχε και θόρυβο όταν χόρδιζε ;D :P

Και σχετικά με το ''έντεχνο'', τελικά είναι πολύ άκυρη έκφραση.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Αντε παλι με διαγραφες και καριερες...Ενταξει, παραιτουμαι..ξερω που θα καταληξει η κουβεντα. Να σημειωσω μονο πως απο τη "γενια της μεταπολιτευσης" ( ναι, επι χουντας τραγουδαν και οι 3 νεο κυμα :P ) μονο ο Τσακνης κραταει την αξιοπρεπεια, τη σοβαροτητα και την ιδεολογια του..Δεν τριγυριζει απο σκηνη σε σκηνη και απο κομματικες παραστασεις ( βλεπε ΔΗΚΚΙ και Παπακωσταντινου πχ ) για να τον θυμαται ο κοσμος...
Πριγκηπεσσα, η απαντηση σου κατι μου θυμιζει..ενα παλαιοτερο μελος..Προσεξε σε παρακαλω...Γιατι εαν και τα επομενα μηνυματα σου σε αυτο το topic θυμισουν και τις αντιδρασεις του μελους που εχω κατα νου, τοτε καποιο λακο εχει η φαβα. :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Βασικά freemind εγώ έκανα μια παρατήρηση. Δεν ξέρω, ούτε με νοιάζει που πήγε το μυαλό σου. Προσωπικά λοιπόν μου αρέσει ο Μαχαιρίτσας γιατί έχει ερμηνεύσει (γιατί δεν είμαι σίγουρη για το ποια από τα τραγούδια του που μου αρέσουν, είναι δικά του) καταπληκτικά τραγούδια όπως το "Άννα", το "Εκεί στο νότο", το "Μάτια δίχως λογική" κ.α. Τώρα, αν είναι ψώνιο ή όχι, με αφήνει απλώς αδιάφορη, εγώ για την μουσική του τον ακούω. Κια φυσικά πιστεύω οτι δεν είναι κριτήριο για να αμφισβητήσει κανείς την καλλιτεχνική αξία κάποιου τραγουδιστή/συνθέτη/στιχουργού (ή ότι άλλο θέλει ας είναι), από το πόσο ψώνιο μπορεί να είναι...
Αυτά... 
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Μάλλον παρεξηγήσατε..... εγώ δεν αμφισβήτησα την αξία του (δεν το κάνω ακόμα και για τον τελευταίο τενεκέ), εγώ είπα ότι τόσο εκνευριστικό άνθρωπο (μουσικό) δεν έχω ξανασυναντήσει.
Εξάλλου αυτό που λέει ο λαός μας :περί ορέξεως.... κολοκυθόπιττα...... ισχύει κι εδώ.

Αυτός που για μένα (και καναδυό ακόμη) είναι μ@λ@κ@ς για άλλον μπορεί να είναι Θεός..... (ε όχι και Θεός ο μαγειρίτσας.... που λέει ο λόγος).  :)

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
O συμπαθεστατος Λαυρεντης πιο πολυ χρονο εχει αναλωσει τρωγοντας παρα στο να μαθει να παιζει κιθάρα αυτα τα 35 χρονια της καριερρας του..
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Παιδιά, έλεος. Το θέμα αυτό μπήκε για τον εκνευριστικότερο άνθρωπο στην ελληνική μουσική σκηνή, σύμφωνα με τον καθένα. Μην αρχίζουμε πάλι τις παρεξηγήσεις όπως έγινε με τον Αλκίνοο, γιατί αν το πάμε έτσι, θα πλακώσουν και οι Χατζηγιαννικοί και οι του σκυλλάδικου και θα γεμίσει το θέμα με 100000 σελίδες όπου τα μέλη θα παρεξιγιούνται επειδή έθαψαν τον αγαπημένο τους!
Όχι, δεν είναι αυτό το νόημα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Παιδιά, έλεος. Το θέμα αυτό μπήκε για τον εκνευριστικότερο άνθρωπο στην ελληνική μουσική σκηνή, σύμφωνα με τον καθένα. Μην αρχίζουμε πάλι τις παρεξηγήσεις όπως έγινε με τον Αλκίνοο, γιατί αν το πάμε έτσι, θα πλακώσουν και οι Χατζηγιαννικοί και οι του σκυλλάδικου και θα γεμίσει το θέμα με 100000 σελίδες όπου τα μέλη θα παρεξιγιούνται επειδή έθαψαν τον αγαπημένο τους!
Όχι, δεν είναι αυτό το νόημα του θέματος.
αυτα που λεμε 1 Μηνα++++++ η mikaki δεν τα καταλαβαινει και επιμενει να υπερασπιζεται οποιον καλλιτεχνη γουσταρει...
ε τι να πω πια...εχεις δικιο...αν μπουν και αλλοι στενομυαλοι εδω μεσα,τοτε θα πεσει ο server του κιθαρα.
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Αρχίσαμε πάλι τις αυθεντίες;
Ε λοιπόν, κι εγώ μαύρο στο Μαυρογια.., εεε, Μαχαιρίτσα.
Απαπαπαπα. Αντιπαθητικότατος και όλη την ώρα στις διασκευές το μυαλό του. Άκου κει.
Κατ' εμέ άφωνος και κλάψας. Τι θέλει να μας πει; Ότι κλαίει ποιοτικά;
Αχ, την έβγαλα τη χολή μου και ηρέμησα.
Μαύρο λοιπόν, μαύρο κι από μένα.
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος TAXIS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ!!!!
    • Προφίλ
Η μεγαλη φιρμα  8)



Τα νευρα μου τα χαπια μου κι ενα ταξι να φυγω!

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λοιπον... μαλλον ημουν λιγο εριστικος με τον Λαυρεντη αλλα αυτο οφειλεται στο οτι ειχα μια ασχημη προσωπικη-καλλιτεχνικη εμπειρια μαζι του, κ 2ον γιατι ειναι απ τους τυπους που νομιζει οτι εχει παρει τη παντιερα του ροκ εδω στην Ελλαδα λογω κλικας κ ανυπαρξιας διαδοχων κ δεν εχει αφησει φεστιβαλ για φεστιβαλ κτλ.. Γενικα το μονο που εχω να πω για ολη αυτη τη ροκοπανηγυρη (οπως αυτοαποκαλουνται καποιοι απ αυτους)      ειναι οτι    ΚΟΥΡΑΣΕ κ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ...!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/07, 14:44 από fuZZed »
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Αν απλά κάποιος συμφωνεί με κάποιον άλλο και δε θέλει να πει κάτι άλλο μπορεί να το κάνει με πμ και όχι δημόσια.
Αν εγώ δλδ πχ συμφωνώ με αυτά που γράφει ο φρι δε θα το γράφω κάτω από κάθε μήνυμά του.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Η μεγαλη φιρμα  8)



Τα νευρα μου τα χαπια μου κι ενα ταξι να φυγω!



Παιδιά έχει κάνει lifting ή είναι ιδέα μου????????? :P :P :P Το ξέρω είναι άκυρο, αλλά είχα μια απορρία..... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μονο ενα? καλα θα ταν...!

Αλλο φρουτο κι αυτος...οποτε κανει καποια επεμβαση ,τελειως τυχαια υπαρχει ενα καναλι απο
πισω του κ καλυπτει την διαδικασια της εγχειρισης... Τελειως τυχαια ομως....!

- Πειραζει που ναι μεγαλη φιρμα ?
- Ναι πειράζει, γιατι πειράζει τα νευρα μας..!!! ;D
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Παιδιά εγώ προσωπικά, όταν παρέθεσα το ποστ της Μίκας, δεν είχα διάθεση για αντιπαραθέσεις, απλώς αισθάνθηκα την ανάγκη να πω ότι συμφωνώ. Σέβομαι τις απόψεις όλων σας, είμαι σίγουρη πως δεν τα λέτε για να τα πείτε και εγώ όπως κ εσείς έχω τους λόγους μου για να πιστεύω αυτά που λέω...


Όσο για την μεγάλη φίρμα, συμφωνώ κ εγώ... Πώς είναι έτσι αυτός ο άνθρωπος; (Αλήθεια παιδιά, ο Πανταζής είναι ή ο Φλωρινιώτης;  ??? ???
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Loviatar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mistress of Pohjola
    • Προφίλ
Και ναι όταν κάποιος είναι επαγγελματίας και καλός μουσικός , κουρδίζει 5 ώρες την κιθάρα του άμα θέλει να έχει καλό αποτέλεσμα...

Μάλιστα! Aρα σίγουρα ο Jason Becker για να έχει το αποτέλεσμα που είχε, θα κούρδιζε την κιθάρα του για 5 χρονια!
Ähky, Pistos, Riisi, Luuvalo, Syöjä, Rupi, Paise, Rutto, ...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κανένας καλλιτέχνης. Καμία Μπεζεντάκου κανένας Καρβέλας. Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν. Ο εκνευριστικότερος είναι ο ίδιος ο Έλληνας ακροατής, που καθορίζει με τις αγορές του τη πορεία και το είδος της Ελληνικής μουσικής.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ολοι ξεφτιλες ειναι.ο ενας διαφημιζει την tim ,ο αλλος τη vodafone  , ο αλλος milko και δεν ξερω γω τι,ποτε δεν ειχα σε εκτιμηση την ελληνικη σκηνη,εκτος απο καποιους πιο εντεχνους καλλιτεχνες,τους οποιους ομως δεν ακουω.μπορω να πω οπως οτι τυποι σαν τον σιδηροπουλο και τον αγγελακα ηταν παντα μπροστα απ την εποχη τους και ακομα ειναι μπροστα.οι ανθρωποι ηταν παθιασμενοι αντικομφορμιστες και ριζοσπαστες ποιητες οχι φλωροι σαν κατι οναρ πυξ λαξ και τα συναφη.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κανένας καλλιτέχνης. Καμία Μπεζεντάκου κανένας Καρβέλας. Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν. Ο εκνευριστικότερος είναι ο ίδιος ο Έλληνας ακροατής, που καθορίζει με τις αγορές του τη πορεία και το είδος της Ελληνικής μουσικής.

+100000000000000000
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Κανένας καλλιτέχνης. Καμία Μπεζεντάκου κανένας Καρβέλας. Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν. Ο εκνευριστικότερος είναι ο ίδιος ο Έλληνας ακροατής, που καθορίζει με τις αγορές του τη πορεία και το είδος της Ελληνικής μουσικής.

+100000000000000000
vampo το εθεσες ωραια
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Δηλαδή η ελληνική μουσική ταυτίζεται με την ελληνική μουσική βιομηχανία;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19728 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne